Poniedziałek, 14 czerwca 2021 r.

Kamil Broda na dłużej w Wiśle

19-letni bramkarz Kamil Broda przedłużył swój kontrakt z krakowskim klubem i nadal będzie reprezentował barwy "Białej Gwiazdy". Umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku i zawiera opcję przedłużenia.

Swoje pierwsze piłkarskie kroki Broda stawiał w zespole Wawelu Kraków, skąd w lipcu 2014 roku przeniósł się na Reymonta, zasilając szeregi młodzieżowych zespołów "Białej Gwiazdy".

Z początkiem sezonu 2017/2018 został włączony do pierwszej drużyny, z którą rozpoczął regularne treningi, a w poprzednich rozgrywkach znajdował się w kadrze meczowej na ekstraklasowe rozgrywki.

Broda ma również za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski do lat 18 oraz 19. Z kolei w maju 2021 roku otrzymał powołanie od selekcjonera Macieja Stolarczyka na zgrupowanie kadry U-21.


Źródło: Wisła Kraków SA

Foto: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


8    Komentarze:

CMD
Super
I to jest dzisiaj wiadomosc dnia, bo na reprezentacje juz nie ma co liczyc!

57            -5
~~~Mex
Przyszłość
Kami w tobie przyszłość Wisełki. Dawno nie mieliśmy wychowanka bramkarza , oby dał nam spokój w bramce na lata, tego mu życzę.

52            -5
~~~szczebele k
Świetna wiadomość!
Takie gadanie jak młody chce zostać to podpisze kontrakt nawet dwa tygodnie przed zakończeniem starego... Wisła ma dwóch młodych perspektywicznych bramkarzy z kontraktami na minimum trzy sezony i to się podoba.

63            -4
~~~Kosmaty
Bardzo dobra dla nas decyzja, Kamil to bardzo utalentowany zawodnik.
Na dłuższą metę rywalizacja między Nim, a Mikołajem może być bardzo ciekawa. Choć na chwilę obecną Biegański posiada jeden, za to bardzo duży atut, którego Broda nie może wyrównać - doświadczenie zebrane w seniorskiej piłce - to już na innych polach Kamil wcale rywalowi nie ustępuje: także duży talent, takie same warunki fizyczne. Z drugiej strony choć nie ma doświadczenia w meczach o stawkę w piłce seniorskiej, to wciąż miał bardzo dobre podstawowe warunki rozwoju. W końcu trenował z klubem ekstraklasy, a w piłce juniorskiej grał przeciwko najlepszym rówieśnikom w kraju, a to są dwie rzeczy, których narazie nie ma Mikołaj.

13            -6
~~~Rozpierdu cha2021
BRODA zostaje :)
Pamiętam sparing w Sosnowcu on tam wypadł znakomicie. Bolało że wstrzymał się z podpisem, ale teraz chyba szalę przechylił trener Kowal. Przy nim Lisek stał się nr 2-3 w lidze, więc zarówno Kamil jak i Mikołaj mają z kim pracować i chcą ! Jeśli Lis zostanie to pasuje wypożyczyć Brodę do 1-2 ligi, ale Mateusz musi przedlużyc kontrakt o rok, aby coś zarobić, chyba że jest coś na rzeczy. a Buchal może rozwiązać z dniem jutrzejszym :) mamy jeszcze przecież młokosa z Hutnika wyszarpanego :) z klubu przez 20lat bez bramkarza niebawem staniemy się drugą legią i będziemy ich produkować! BRAWO MY, brawo Zarząd, A zasluga duza Kuby, przecież Skra skąd przyszedł Mikołaj to klub Kuby przed Wisełką :)

16            -7
~~~Rozpierdu cha2021
Sorki
Mea culpa... to nie Skra byla klubem Kuby tylko KS Czestochowa... najmocniej przepraszam

13            -3
GrzegorzS
Jeśłi zostanie Lis to Kamil pójdzie na wypożyczenie
jeśli Lis odejdzie to będzie drugim bramkarzem na zmianę z Buchalikiem. Ciekawe było by chociaż parę meczy zagrać z juniorem na bramce. Mnie aż dziwiło, że ze dwa razy nie spróbowaliśmy w sezonie startowym tego wariantu.

4            -13
~~~Kiko
Broda
On jest już tak długo, że mu broda wyrosła... i nic :-(

7            -4