Wtorek, 15 czerwca 2021 r.

Przed nami 33. edycja Turnieju im. Adama Grabki

Jednym z punktów obchodów jubileuszu 115-lecia krakowskiej Wisły będzie tradycyjny Turniej im. Adama Grabki. Jego 33. edycja odbędzie się już 23 czerwca. Do rywalizacji przystąpią zawodnicy z rocznika 2008.

Turniej im. Adama Grabki od 1988 roku niesie ze sobą sportowe emocje, które zapewniają występy młodych zawodników z wielu renomowanych zespołów. Już w środę 23 czerwca o godzinie 9:00 będzie mieć miejsce 33. odsłona popularnej "Grabki", której wsparcia finansowego udzieliła Gmina Kraków. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w 2020 roku zmagania w ramach turnieju nie odbyły się, dlatego zachowując ciągłość rywalizacji na boisko wybiegną gracze z rocznika 2008. Pod Wawel zawitają takie drużyny, jak Escola Varsovia Warszawa, Beniaminek Krosno, Pogoń Szczecin, Górnik Zabrze, a także czeski Baník Ostrava.

Białą Gwiazdę reprezentować będą dwie ekipy dowodzone przez trenerów Patryka Jałochę i Marka Koniecznego. Ponadto przy R22 stawią się również zawodnicy Garbarni Kraków, która w bieżącym roku świętuje jubileusz 100-lecia swojego istnienia.

Drużyny podzielone zostaną na dwie grupy, a piłkarskie zmagania odbywać się będą na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana oraz na boisku treningowym Akademii Piłkarskiej przy ulicy Reymonta 22. Po rywalizacji w fazie grupowej cztery najlepsze zespoły spotkają się w półfinałach, walcząc o miejsca 1-4, natomiast pozostałe o lokaty 5-8.

33. Turniej im. Adama Grabki:

Grupa A: Wisła Kraków, Escola Varsovia Warszawa, Baník Ostrava, Garbarnia Kraków

Grupa B: Wisła Kraków, Beniaminek Krosno, Górnik Zabrze, Pogoń Szczecin


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?