Środa, 16 czerwca 2021 r.

Plan przygotowań piłkarzy Wisły do sezonu ligowego 2021/2022

Wisła Kraków podała dokładny plan przygotowań piłkarzy "Białej Gwiazdy" do nowego sezonu ligowego, tj. 2021/2022. I tak od dziś, tj. od 16 czerwca - wiślacy zostają poddani badaniom kardiologicznym, by od jutra rozpocząć w Myślenicach zajęcia pod okiem nowego trenera - Adriána Guľi.

W dniach od 7 do 14 lipca zaplanowany został dodatkowo obóz treningowy w bieszczadzkim Arłamowie.

Oto terminarz i rywale naszych meczów kontrolnych:

26 czerwca: Stal Mielec.
3 lipca: MFK Tatran Liptovský Mikuláš
7 lipca: Puszcza Niepołomice
14 lipca: Resovia
17 lipca: Podbeskidzie Bielsko-Biała

Przypomnijmy, że wiślacy mają także zaplanowane spotkanie towarzyskie z Borussią Dortmund, które odbędzie się 21 lipca lub 3/4 sierpnia.

Start nowego sezonu Ekstraklasa SA zaplanowała na 23 lipca.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:



Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

GrzegorzS
Specyfiką naszej organizacji ligowej jest, to
że planujesz przygotowania do sezonu nie znając rozpiski z kim i kiedy zagrasz w lidze. Ot specyfika organizacyjna. Nie rozumiem dlaczego jeszcze toczą się rozgrywki pierwszej ligi i dlaczego zespoły przyszłych beniaminków praktycznie wejdą w sezon bez urlopów.W sumie liga ma wystartować za miesiąc. Wniosek dobrze trafić na takiego beniaminka we październiku i listopadzie, będa chodzić na rzęsach, ale w sierpniu będą mieć handicap wynikający z tego, że praktycznie między sezonami nie będzie urlopu tylko krótka tygodniowa przerwa miedzy treningami. Zaś co do sparingpartnerów to widać, że zaczynamy zaraz po okresie ładowania baterii mocno a potem przed ligą mamy formalnie słabszych rywali.

19            -42
~~~Zbych
orlen
Dlaczego cisza o sponsorze strategicznym . Orlen ma być , czy nawet już jest. Inne fora o tym już trąbią.

46            -21
~~~szczebele k
Do Zbych
To poważny portal i plotek nie rozsiewają xd

39            -14
~~~goal
Jak na 6 tygodni przygotowań, ...
5 sparingów, to chyba trochę mało.

8            -41
~~~marian
Czy możecie w końcu przestać sie mazać i być tak upierdliwie Roszczeniowi!!
To już jest wk...ce jak podają daty sparingów: jeden płacze że nie zna terminarza a, drugi sponsora, że słaby na końcu, a następny że tylko 5 meczy na 6 tygodni. Ludzie wyluzujcie. To informacja, którą chciałem przeczytać a nie lament. Pozdrawiam

12            -4
Kosmaty
@~~~goal
Też chciałbym więcej, choć pamiętaj, że może jeszcze dojść Borussia (o ile wybiorą wcześniejszy termin). Ale jest jeszcze inna możliwość. Zależy jak potraktować te sparingi. Opcja pierwsza: kolejna jednostka treningowa, do wypracowywania schematów taktycznych, do wyrabiania motoryki, do testowania ustawień i personaliów. W takim wypadku ilość sparingów powinna być większa. Osobiście jestem zwolennikiem takich przygotowań, bo nawet najlepszy trening nie może się równać meczowi, choćby i sparingowemu. Z drugiej strony taki tryb przygotowań mocno obciąża organizmy piłkarzy, a w sparingu jest większe ryzyko kontuzji niż na zwykłym treningu. Opcja druga: sparingi są tylko "punktami kontrolnymi" do sprawdzenia postępów wypracowywanych na standardowych treningach. Pozwala to na spokojniejszą pracę we własnym gronie. Mniejsze ryzyko kontuzji. Moim zdaniem druga opcja jest mniej efektywna (najlepsze efekty osiąga się w warunkach najbardziej przypominających sytuacje meczowe), ale sztab ma swoje przemyślenia. Być może Gula woli narazie na spokojnie przyjrzeć się zawodnikom, wyrobić sobie opinię na temat poszczególnych zawodników, wstępnie zintegrować grupę, w której jest wiele nowych twarzy. Takie podejście też ma sens, choć koniec końców i tak wszystko wyjdzie w lidze.

4            -6