Czwartek, 17 czerwca 2021 r.

Orlen Oil sponsorem Wisły Kraków!

Nowym sponsorem strategicznym piłkarzy Wisły Kraków została firma Orlen Oil. Umowa została zawarta na okres dwóch lat.

Logotyp ORLEN OIL wraz z marką olejów motoryzacyjnych PLATINUM zostanie wyeksponowany w centralnej części trykotów meczowych, a także na bandach reklamowych Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie oraz na materiałach marketingowych Klubu. Nawiązana współpraca oznacza dla Wisły Kraków nowe możliwości rozwojowe i pozyskanie Partnera rozumiejącego potrzeby lokalnej społeczności. Z kolei dla ORLEN OIL to wzmocnienie rozpoznawalności marki, realne wsparcie działań biznesowych, a także zaangażowanie w rozwój najmłodszych sportowców - czytamy w klubowym komunikacie.

- Zawarta umowa - oprócz standardowych elementów widocznych także przy okazji współpracy z innymi podmiotami, jak ekspozycja logo na frontach trykotów meczowych zawodników Białej Gwiazdy czy materiałach marketingowych - niesie ze sobą misję. Nie bez powodu użyłem słowa misja, gdyż misją zarówno Wisły, jak i PKN ORLEN jest wyniesienie rodzimego futbolu na wyższy poziom i ponowne zaistnienie 13-krotnego mistrza Polski na najwyższym szczeblu Ekstraklasy oraz na arenie międzynarodowej - mówi Dawid Błaszczykowski, Prezes TS Wisła Kraków.

- Każdy projekt sponsoringowy, w który się angażujemy, musi przekładać się realnie na wzrost wartości marki i wspierać nasz biznes. Jednocześnie w całej Grupie ORLEN przykładamy dużą wagę do inicjatyw, które odpowiadają na potrzeby lokalnej społeczności. ORLEN OIL to spółka zakorzeniona w Krakowie i wsparcie klubu piłkarskiego w tym mieście uzupełnia prowadzone działania sponsoringowe. Wypracowane warunki gwarantują znaczący zwrot z zaangażowanego kapitału, co korzystnie przełoży się na sprzedaż, a co za tym idzie wyniki finansowe spółki. W ramach współpracy mocny akcent położono też na rozwój procesu szkoleniowego uzdolnionej młodzieży i zaplecza treningowego. W ten sposób umożliwimy najmłodszym zawodnikom dalszy rozwój pod kątem ewentualnego wejścia do profesjonalnego sportu, a może nawet reprezentacji narodowej - mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Należąca do Grupy ORLEN, Spółka ORLEN OIL to czołowy producent i dystrybutor środków smarnych dla motoryzacji, rolnictwa i przemysłu, a także płynów eksploatacyjnych oraz płynów do dezynfekcji. Marka postanowiła rozszerzyć swoje działania związane ze wsparciem lokalnej społeczności i zaangażować się we wsparcie futbolu pod Wawelem. Ważnym elementem umowy jest pomoc w rozwoju młodych talentów Białej Gwiazdy poprzez sponsoring drużyn młodzieżowych funkcjonujących w ramach Akademii Piłkarskiej Wisły, a to oznacza wsparcie dla około 250 zawodniczek i zawodników trenujących w jedenastu drużynach w kategoriach wiekowych od U-7 do U-18. Zaangażowanie wielu osób, w tym Jakuba Błaszczykowskiego, w połączeniu z bogatą tradycją szkolenia w Wiśle Kraków sprawiło, że od tego czasu wychowanie młodych piłkarzy weszło w nowy etap. Głównym założeniem Akademii jest usystematyzowanie treningu piłkarskiego oraz zapewnienie jakościowego szkolenia na każdym szczeblu.

Wisła Kraków i ORLEN OIL wypracowały bardzo korzystne warunki współpracy, które zostaną zainaugurowane wraz ze startem sezonu 2021/2022. Logotypy korporacyjne krakowskiej spółki oraz znaki towarowe marki olejowej pojawią się w centralnych miejscach koszulek meczowych pierwszej drużyny. Znaki Sponsora zostaną również umieszczone na pozostałych ubiorach sztabu szkoleniowego oraz młodszych drużyn wchodzących w skład Akademii Piłkarskiej. Dodatkowo oznaczenie Sponsora pojawi się na bandach statycznych oraz LED ustawionych wokół murawy boiska, w przestrzeniach między trybunami i na ławkach rezerwowych na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie oraz w bazie treningowej zlokalizowanej w Myślenicach. Dodatkowe logotypy pojawią się również na autokarze klubowym oraz we wszelkich oficjalnych materiałach marketingowych klubu. W ramach podpisanej umowy do Rady Nadzorczej Białej Gwiazdy zostanie powołany nowy członek wskazany przez ORLEN OIL. To ustalony element wspólnych negocjacji, udowadniający, że przedstawiciel Sponsora również będzie obecny podczas wszystkich istotnych decyzji podejmowanych w klubie w najbliższej przyszłości.

Angażując się w sponsoring Wisły Kraków, Spółka ORLEN OIL chce jak najlepiej wywiązywać się z roli odpowiedzialnej firmy i pracodawcy, członka społeczności oraz dobrego sąsiada. Firma posiadająca swoje zakłady przemysłowe w Trzebini oraz w Jedliczu niejednokrotnie udowadniała, jak ważne dla niej są działania, które odpowiadają na potrzeby lokalnych społeczności i niosą za sobą realne zmiany w życiu ludzi, do których są kierowane. Jako krajowy lider środków smarnych firma zdaje sobie również sprawę z odpowiedzialności wynikającej ze wsparcia różnych dyscyplin sportowych, które pozytywnie oddziałują na miliony Polaków, dostarczając pozytywne emocje, które przekładają się bezpośrednio na postrzeganie marki. Aktywność sponsoringowa ORLEN OIL wpisuje się w działania realizowane w ramach Grupy ORLEN ukierunkowane na wsparcie najmłodszych poprzez promowanie sportu amatorskiego oraz zdrowego stylu życia. Właśnie takie działania z obszaru CSR również będą stanowić przedmiot współpracy z klubem.

PKN ORLEN - jako najbardziej zaangażowany Sponsor polskiego sportu - prowadzi działania na terenie całego kraju. Koncern wspiera między innymi Lechię Gdańsk oraz Wisłę Płock. Współpraca z Wisłą Kraków ma zatem dodatkowo wymiar symboliczny i sprawia, że PKN ORLEN jest teraz obecny w polskiej piłce niezależnie od szerokości geograficznej - od północy, przez centralną Polskę, aż po jej południowe rejony. Tym bardziej, że w 2020 roku PKN ORLEN był partnerem piłkarskiej Ekstraklasy, dzięki czemu logo ORLEN było widoczne na wszystkich stadionach drużyn występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej, w transmisjach telewizyjnych czy w mediach społecznościowych. Partnerstwo obejmowało 191 spotkań ligowych, które na stadionach obejrzało prawie 793 tys., a przed telewizorami - niemal 26 milionów widzów. PKN ORLEN prowadzi działania nie tylko we własnym zakresie, ale także za pośrednictwem spółek, co ma szczególne znaczenie w miejscach, w których znajdują się główne siedziby lub zakłady produkcyjne. W ten sposób już od lat Energa - spółka Grupy ORLEN - jest Sponsorem Lechii Gdańsk. W tym czasie klub z Trójmiasta zdobył m.in. Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Kolejny dowód na to, że PKN ORLEN priorytetowo traktuje kwestię aktywnego uczestnictwa w życiu lokalnej społeczności, jest status Sponsora Strategicznego Wisły Płock - Koncern finansuje klub niezwykle istotny dla miasta i całego regionu. Realizacja celów biznesowych spółki idzie w parze ze społeczną odpowiedzialnością, bowiem PKN ORLEN nieustannie dokłada wszelkich starań, aby odpowiednie warunki do rozwoju zagwarantować młodym sportowcom - teraz także tym szkolącym się w ramach Akademii Wisły Kraków. Tylko w 2020 roku ze wsparcia Koncernu skorzystało 327 tys. dzieci i młodzieży w całym kraju.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


69    Komentarze:

~~~Roy
Konkretny absmak...
W sytuacji w jakiej jest Wisła głównym aspektem wyboru sponsora pozostaje ten finansowy, aczkolwiek promowanie w obecnej sytuacji tej marki, a przede wszystkim ludzi pod nią podwieszonych powoduje, przynajmniej u mnie, moralny ból głowy. Ciekawi mnie jak Pan Jażdżyński ocenia zdolności restrukturyzacyjne prezesa Orlenu...

125            -200
Maxi
Każda kasa się przyda Orlen świetna spółka świetnie zarządzana
Uwielbiam hot dogi z Orlenu a teraz część tej firmy będzie naszym sponsorem )))) I proszę nie politykować . Obajtek robi świetną robotę . ((( W ciągu ostatnich 5 lat za rządów PiS Orlen wypracował 26,2 mld zł zysku, tymczasem w czasie 8 lat rządów PO-PSL było to łącznie 2,9 mld zł )))

258            -336
~~~Wiślak90b r
Sposnsor
Wielkie firmy sponsorują Wielkie Kluby... Witamy w Wiśle

271            -36
AN
Też się cieszę, mam nadzieję, że duża kasa idzie do Wisły
Ale akurat za Obajtka, to te zyski zaczęły spadać.

181            -175
~~~Babcia Wolańska
Polityka.
Mam uprzejmą prośbę do administracji, aby nie wpuszczała komentarzy politycznych... jak chcecie rozmawiać o polityce, to idźcie na onet, wp, facebook. Tutaj cieszymy się z nowej Wisły i z pięknego dnia dla nas wszystkich. Jeszcze niedawno mogliśmy skończyć w koszu na śmieci. Dzisiaj, mam realne szanse na powrót do TOP. MIŁEGO DNIA I PRZESTAŃCIE SIĘ KŁÓCIĆ !!!!

378            -33
~~~Jose
Wisła
No i pięknie. Mam nadzieję że Wisła zacznie powoli wracać na należne jej miejsce. Nie od dzisiaj wiadomo, że nie kręcą nas dolne rejony tabeli, mam nadzieję że w nadchodzącym sezonie powalczymy chociaż o pierwszą ósemkę. Mam nadzieję że to nie jedyna dobra informacja i już nie długo uda się przeprowadzić jeszcze jakiś transfer. Trener wygląda na bardzo dobrego, mam nadzieję że zarząd da mu wiecej czasu niż jeden sezon. Trochę cierpliwości i czekają nas lepsze czasy.

124            -10
Thoren
Marnieje kto się kuma z przestępcami
Koszulki nie kupię. Wzbiera na obrzydzenie. Ps Nie ma to jak pisać o tym by nie politykować by zaraz wspominać o pisach.

117            -317
~~~MK1906
@@Maxi
Jak nie umiesz czytać bilansów spółek akcyjnych to sie nie odzywaj, i po co piszesz żeby nie politykykować a potem sam politykujesz? tylko ludzi denerwujesz i pokazujesz swoja ignorancję i totalna nieznajmość elementarnych zasad biznesu , jak chcesz wierzyć populistom i nie umiesz mysleć samodzielnie to wierz i nie myśl dalej, Twój wybór, to jeszcze wolny kraj ale nie wciskaj swojego zdania innym. Wisła jest jedna i kibice Wisły powinni być jednością wierz mi, że tak jak całe społeczeństwo politycznie jest podzielone na dwie sceny tak i są pod względem politycznym podzieleni kibice Wisły, ale to nie jest powód żeby tą politykę wprowadzac pomiędzy nas, więc proszę lepiej zamilknij i swoje sympatie i antypatie polityczne zachowaj dla siebie. Dobrze że Orlen został sponsorem strategicznym naszego klubu, bo to dobrze wroży naszej przyszłości, brawo zarząd oby tak dalej.

214            -32
~~~bodzio
z dystansem
Dopóki nie wiemy ile zyska na tym Wisła w stosunku do poprzedniego sponsora na koszulki to trudno prognozować jaki będzie to miało wpływ na rozwój klubu. Poprzedni sponsor wykładał bodaj 2,5 mln rocznie, jeżeli ten wyłoży niewiele więcej to trudno mówić o przełomie w funkcjonowaniu klubu. Owszem, dotychczasowy sponsor przejdzie na spodenki ale z całą pewnością będzie to znacznie niższa kwota. Suma sumarum Wisła zyska ale niekoniecznie sporo.

60            -65
~~~Nikt Ważny
Warunki finansowe
Czy są znane jakieś szczegóły, w sensie jaką sumą Orlen wesprze Wisłę?

62            -10
~~~WisłaNaZa wsze
Maxi
Za poprzedników zapewne sprzedaliby za bezcen Niemcom, taki mieli łeb do interesów. Teraz się tylko mądrzą co to nie oni.

102            -110
~~~Wisła Qrdwanów
BRAWO ORLEN OIL!
Ludzie, takiego sponsora każdy może nam teraz pozazdrościć.. Zrozumcie to!! Nie mieszajcie polityki!! Wisła znów może być wielka!! Ja się bardzo cieszę i wierzę, że znów WISŁA będzie WIELKA!!

190            -23
~~~Stary Wiarus
Sponsor
Gdzieś przeczytałem, że 3,5 miliona + coś dla młodzieży. Pozdrawiam. Tylko Wisła

98            -10
~~~Komar
Brawo Wisła!! Brawo Orlen!!
Czytając niektóre komentarze, nie dziwię się, że Majchrowski (wybrany zresztą przez niektórych kibiców Wisły) rządzi tym miastem dłużej niż stary Łokietek rządził Polską.

121            -34
~~~Znw
Orlen ...
... i skończyło się politykowanie na Wiśle.

61            -6
~~~Ino Wisła
Podobno
Duża kasa wjechala

72            -14
kibic z daleka
Gratulacje dla zarządu!
To jest chyba największy sukces obecnego zarządu. Orlen to jest nasze wspólne dobro, nie ważne z jakiej partii jest aktualnie prezes.

133            -17
~~~Tw Bolek
MK 1906
Zatem drogi znawco biznesu ,spółek giełdowych, bilansów przedstaw nam swe dane nie skażone populizmem i udowodnij że są prawdziwe ??

35            -47
~~~Kibol z Reymonta
Kasa oczywiście sie przyda.
Mogli przecież pójść do Pejsatych albo np. do Mielca.Pod tym względem więc plus dla Zarządu.Orlen jako firma jest mi kompletnie obojętna .Nigdy tam nie tankowałem,nie tankuję.To się nie zmieni.Tak samo z ich produktami.Szkoda ,że w tym sponsoringu nie uwzględniono I drużyny koszykarek Wisły.Co do samego Obajtka to lepiej spuscić zasłonę milczenia.To kontrakt dwuletni a za dwa lata Pan Obajtek może obudzić się w innej rzeczywistości.

57            -85
~~~Ebom
Do Bodzio
LVBet nie dawał 2,5 mln !! Ledwo lekko ponad 1 mln. To kontrakt z czasów Sarapaty!

68            -2
~~~szczebele k
Dla wyborców Majchra najlepiej, żeby sponsorem został nordstream2 xd
Niektórzy ludzie mają nawalone nie dość, że ktoś daje kilka milionów złotych to jeszcze łaska, bo upodobania polityczne są ważniejsze. Ponoć LvBet zostaje na stroju tylko, że na innym miejscu co wiąże się ze zmniejszeniem nakładu, ale dalej to będzie dość wysoka kwota. Ktoś napisał, że w umowie z Orlenem oprócz stałej kwoty wyższej niż dotychczas są dodatkowe premie za miejsce w tabeli i średnią kibiców.

91            -21
~~~Smuga
Orlen nowym sponsorem
Czytam wpisy co niektórych ludzi i własnym oczom nie wierzę. Po tych wszystkich cyrkach z Vanną Ly, różnymi "Zielakami" i Damiankami okradającymi własny klub, przychodzi nas sponsorować paliwowy gigant, ale niektórym to nie pasi, bo na czele tej firmy stoi Obajtek. Trzeba chyba być albo trollem z Kałuży, albo idiotą, aby kręcić nosem, że taka firma w ogóle na nas spojrzała, bo umówmy się, że Wisła w ostatnich latach nie miała najlepszej prasy, delikatnie rzecz ujmując. Rozumiem, że Obajtek was uwiera, ale już jakaś chińska firma nie uwierałaby, bo przecież w Chinach jest pełnia demokracji i wolności. Nie wspomnę już o Gazpromie, bo te same osoby posikałyby się w majtki, gdyby ten koncern zawitał do Krakowa. Dajcie spokój. Lepiej podziękujcie Zarządowi, że odwalił kawał świetnej roboty, ściągając tu największą polską SSP. Oby to była współpraca na wiele lat, czego zarówno Wisełce, jak i Orlenowi życzę. JJJBG, a trolle z Kałuży i oszołomy od Lempart WYPAD!

154            -37
~~~ws51
PiS i WISŁA
STRASZNY DYSKOMFORT!! Trudno będzie ubrać koszulkę!

59            -159
kazo73
Do Roy
Chcesz sobie po politykować to z....laj na FB

69            -16
kazo73
Do Thoren
Kup sobie Cracovii

93            -18
~~~TYLKO WISŁA
Orlen
kasa nie smierdzi ,kluby na całym swiecie są sponsorowane przez różne szemrane firmy i instytucje i tam nikt nie robi problemu.Tylko u nas nie którym komentatorom kasa z Orlenu smierdzi.Kacapów za miedzy boli ta sytuacja.Zawsze na wami p........ żydami

90            -16
~~~Mądrynieg łupi.
Brawo !
Nie ma tu miejsca na Politykę wypier...do Brukseli lizać d...Niemcom !! Nie ma podziałów. Wisła jest jedna!

101            -52
~~~Misioł
spółka skarbu państwa to idealny sponsor
który nigdy nie generuje strat, bo w razie czego jest zasilany kasą z Twojej kieszeni. Akurat z punktu widzenia interesów Wisły to jest doskonała wiadomość.

72            -13
GrzegorzS
Prezesi spółek skarbu państwa przychodą i odchodzę
ważne by umowy były honorowane. Sponsorem jest firma a nie jej aktualny prezes. Więc nie widzę problemu który wiele osób męczy. Obie strony z tytułu umowy odniosą określone korzyści i będą dzięki umowie realizować własne cele reklamowe i marketingowe. Natualną koleją rzeczy jest też by polskie firmy wspierały polskie kluby. Nie rozumiem dlaczego większość klubów może korzystać ze sponsorowania urzędów miast sprawowanych przez konkretnych polityków czasem mającymi problemy z prawem czy wyrazistych politycznie a Wisłą miała by nie móc z tego korzystać. Kolejna sprawa Zagłębie Lubin, czy Wisła Płock są wręcz własnością spółek skarbu państwa, Śląsk, Górnik Zabrze i parę innych klubów jest własnością miast dlaczego Wisła jako jedyna nie mogła by korzystac z pieniędzy publicznych. Paranoja.

82            -5
~~~Diogenes2 2
REWELACJA !!
Brawo zarzad! Brawo Orlen! Tylko oleje i paliwa Orlenu od dzis, a ze jest nas w tym miescie 250.000 kibicow Wisly...

72            -28
gamber
Super
Dobra wiadomość. Mieć te 3,5 mln albo nie mieć to jest różnica, choć kwoty płacone w Polsce przez sponsorów są takie na tle Europy Zach. jak nasza pozycja ligii w hierarchii całej Europy. Bida i tyle. Na ósemkę może nawet i czwórkę w ekstraklasie wystarczy, ale nic więcej. W Europie to my z taką kasą biedaki jesteśmy i cieniasy. Pomimo wszystko brawo PiS , brawo Wisła! liberałowie i lewaki możecie się przechrzcić jak wam się nie podoba sponsor i przenieś na drugą stronę Błoń, trybuny tam puste więc miejsca wolnego sporo. Weźcie tam jeszcze Hybbalę bo rozumię,że większość z was była też za metodami traktowania ludzi przez Hybbalę.

51            -42
~~~PTAK
TW.bolek
Poczytaj Gazetę Prawną tam są wszystkie podane zyski i straty Orlenu w ostatnich dwóch latach

31            -17
~~~Eleopides
@Thoren
Rozmieszasz mnie czlowieku. Nie tankuj na Orlenie, tankuj na ruskich stacjach. Tyle w temacie kaluzniaku.

61            -45
wilkrobert13 2
Brawo Polska!Brawo Wisła!
Największa polska Firma i najlepsza polska druzyna piłkarska w historii!!Ten alians to wspaniała wiadomość dla wszystkich kibiców Wisełki!A cybernapastmików którzy się tutaj wypowiadają wysyłam do Rosji,może Niemiec a na pewno do zaprzyjażnionej z Nami Cracowii!

60            -19
~~~Kiko
Sponsor - Orlen
Kto Smaruje ten Jedzie! Jazda,jazda...!!

56            -8
~~~piotr
WISŁA
Wszystko idzie w dobrym kierunku podziękujmy Kubie to jego zasługa że przyszedł taki sponsor.

62            -9
~~~Tw Bolek
PTAK
Co będę czytał ,szukał w którym numrze kiedy tutaj tylu mądrali. Może coś podadzą?

22            -11
~~~Markos
Orlen i polityka
Czy wy zawsze musicie politykować? Temu narodowi się chyba nigdy nie dogodzi, bo zawsze muszą być kwestie polityczne poruszane... Zresztą z tego co pamiętam, to do skarbu państwa należy coś koło 26% akcji Orlenu, więc nawet nie można go nazwać spółką państwową.

40            -9
Thoren
@eleopides @kazo73
Na trywialne zaczepki nie zwykłem odpowiadać. Jak śmieszne może być to, że jeśli ma ktoś odmienne zdanie od kogoś to jest od razu za Cracovią lub idiotą. O czym to świadczy? Jak dzieci w piaskownicy. To moja suwerenna decyzja gdzie tankuję. Zaś wypowiadam się tam gdzie jestem emocjonalnie związany. Przykre to, że ktoś ma swobodę wypowiedzi. Jest nazywany trollem. To wy co robicie? Obrażając drugą osobę jak to nazwiecie?

17            -39
~~~Kibic znad Morza
Wisła
Jak się komuś sponsor nie podoba to niech nie chodzi na mecze i nawet nie waży się oglądać w telewizji, w ogóle to proponuję obrazić się na Wisłę nawet jeżeli zdobędzie mistrza aby tylko pokazać całemu światu jakim jest się "antyPISem" bo do tego to zmierza. Sam PISu nie cierpię (PO zresztą też nie) ale na boga, wy cymbały co niektóre przestańcie mieszać politykę do piłki !! Jakoś Man City i PSG mają ciągle rzeszę kibiców pomimo islamskich (uchodźczych) szejków u sterów klubu. Jak dla mnie kase może wykładać sam Al-Capone albo nawet jakiś król LGBT (o zgrozo!) a i tak będę szczęśliwy, że klub chce bić się o najwyższe cele i że tę forsę ma, bo dziś w piłce bez forsy daleko nie ujedziesz. Proste

53            -17
~~~Dr.Nick
Pod trybunami
Może p.Daniel doradzi jak efektywnie wykorzystać powierzchnie pod trybunami, na nieruchomościach to on się akurat zna;)

35            -19
~~~Rumcajs
Pijany ze szczęścia! Brawo Wisełka! Brawo Orlen!
Najlepsi z najlepszymi!

36            -11
~~~GURULI76
BRAK SLOW co za ludzie CIEMNOGROD!!
Ludzie co poniektorzy puknijcie sie w glowie moglo nas juz nie byc teraz Zarzad podpisal kontrakt WRESZCIE z Firma ktora daje nam perspektywy na przyszlosc do tego nie tracimy wczesniejszego sponsora a wy macie problem bo ten czy tamten nalezy do jakiegos ugrupowania politycznego ja pier.....e co za tlumanstwo !!Sczerze lata mi to kto jest za jakim ugrupowaniem politycznym teraz chodzi o nasz klub i przyszlosc a na polityke przyjdzie czas gdy nadejda wybory.....

47            -11
~~~Maciupka
super
Kolejny dobry krok Orlenu, teraz nie tylko są sponsorem piłkarzy ręcznych w Płocku ale tez tutaj :)

32            -4
~~~Nauhal
Funkcjonowanie klubu pod lupą rządu
czy ktoś wychwycił ponizsze? "W ramach podpisanej umowy do Rady Nadzorczej Białej Gwiazdy zostanie powołany nowy członek wskazany przez ORLEN OIL. To ustalony element wspólnych negocjacji, udowadniający, że przedstawiciel Sponsora również będzie obecny podczas wszystkich istotnych decyzji podejmowanych w klubie w najbliższej przyszłości."

23            -3
Mario
Super sprawa, dziękujemy Sponsorowi Orlen i Panu Prezesowi Obajtek
Dziękujemy również Naszemu Zarządowi. Ta sytuacja naprawa optymizmem, bez ie tylkk lepiej. Niech żyje Wisła!!

26            -15
Mario
PS. Jestem w szoku ile głupich komentarzy
Ludzie weźcie zejdźcie na ziemię, może dajcie sobie na wstrzymanie, udaje. Nam się pozyskać Polskiego, bardzo bogatego sponsora, a wy narzekacie, bo tvn nie lubię Obajtka. A wiecie co ja Wam powiem dla mnie jeśli kogoś tvn nie lubi tzn. Że jest mądry i ma łeb do polityki i biznesu i nie daje się sprzedać za łapówki. Skończę już pitolić, tylko się cieszcie, że jest kasa.

30            -29
~~~trogdor
@TW_bolek i inni dyskutujący tu o kondycji Orlenu w ostatnich latach.
zysk spółki niekoniecznie mówi o jej kondycji finansowej. Przykładowo Tesla (nie wspominając o Space X) długo zamykała lata stratą - bo inwestowała i sie rozwijała. Dlatego na wyniki spółki patrzy sie globalnie analizując nie tylko zyskstratę ale przede wszystkim przychody i wydatki. I teraz jeśli chodzi o Orlen to widać wyraźny wzrost zysków choć przychody w ostatnich latach nie osiągnęły maksimum jakie miały w 2013. Co to oznacza? najczęściej wskazuje na proces inwestycyjny (stad straty lub minimalne zyski) oraz koncentracje na wypłatach dywidend w ostatnich latach. Wystarczyło zerknąć w kilka miejsc by dowiedzieć sie że np w latach PO rozpoczęto inwestycje na kilka miliardów zl - głównie w infrastrukturę - zakończone do 2018 (kiedy to zjawił sie tam Obajtek) i juz masz odpowiedź skąd takie różnice w zyskach. Żeby było jasne - sam fakt wypracowania zysku czy wypłaty wysokich dywidend nie jest zły sam w sobie - tak samo jak strata wynikła z konkretnych inwestycji. To po prostu róże strategie a każda firma pracuje na to by przynosić zyski właścicielom, tylko bez inwestycji nie da sie tego robić na dłuższą metę. A to nie jedyne rzeczy wpływajace na zyski - dodaj do tego niezależne od Orlenu zmiany cen ropy - niskie od 2014 pozwalają na większą marże. Na marginesie sprawdzenie tego wszystkiego zajęło mi kilka minut i było banalnie proste bo jako spółka notowana na giełdzie Orlen musi publikować sprawozdania ze swej działalności - zachęcam do samodzielnych poszukiwań a nie dopominania sie tego od innych. Lub co gorsza powtarzania sloganów z jednej lub drugiej strony sceny politycznej.

12            -12
~~~Kroolik
Orlen
Do wszystkich zachwyconych nowym sponsorem: za 2 lata są wybory, które PIS przegra. Obajtek odejdzie w niesławie pewnie jeszcze szybciej. Umowa na 99,9% nie będzie przedłużona, a obecną zapewne sprawdzą trzyliterowe służby. Naprawdę uważacie, że te kilka baniek warte jest ryzyka umoczenia w obajtkowe wałki? Nie macie dość poprzednich rządów przestępców w Wiśle? I nie piszcie mi, żebym się nie bawił w politykę, bo ta firma to jedna wielka polityka. Skręca mnie, jak widzę tego walarza z Pcimia z koszulką mojego klubu.

31            -59
Mario
GrzegorzS
Zazwyczaj się z nim nie zgadzam, tym razem oooierma jego zdanie w 100 %. Mądra i trafna wypowiedź.

10            -4
MISIEK_BIS
Te wszystkie rzeczy pokazują, że jesteście niezłomni, niezniszczalni, że czujecie historię .....
Tak, sponsor który wprowadza do Rady Nadzorczej swojego członka - nie jest tylko sponsorem. Pomyślcie. Socios kolejny sezon przekazują przekazują może mniejsze ale swoje, zarobione pieniądze na Kochaną Wisełkę takiego prawa się nie doczekali, a przyszli w momencie kiedy wszystko mogło się posypać, kiedy ryzyko było olbrzymie. Podobnie jak kupujący akcje Wisły. Myślę, że w takiej sytuacji Klub powinien zaproponować Stowarzyszeniu Socios wybór swojego przedstawiciela do Rady Nadzorczej. Stowarzyszenie Socios powinno zaprosić wszystkich, którzy nabyli akcje Wisły do Stowarzyszenia (nawet bez składki, na specjalnych prawach) oraz uzyskać upoważnienia do reprezentowania drobnych udziałowców Wisły do reprezentacji na walnym zgromadzeniu. Ten klub jest NASZ. Jeśli ktoś chce dawać pieniądze - niech daje - ale WISŁA to MY. Tyko jakoś nie potrafimy tego przeforsować.

20            -13
~~~bodzio
kwoty od sponsora na koszulki
Oczywiście nie mam żadnej tajnej wiedzy o kwotach od sponsora na koszulki. O kwocie 2,5 mln od LVbet pisał bodaj sport.pl. Czy to prawda nie wiem. Z drugiej strony, gdyby główny sponsor na koszulki płacił około 1 mln to ile kosztowałby tył koszulek? 0,5 mln? A spodenki 200 tys. złotych? Nie sądzę aby to były realne kwoty. Jeżeli obecny sponsor płaci 3,5 mln złotych to na pewno jest postęp ale nie jest to kwota rzucająca na kolana która spowoduje duży postęp w funkcjonowaniu klubu. Sponsor bogaty, kwota wsparcia jak na sponsora umiarkowana.

15            -5
~~~Przewalek 0122
Sliskie to...
I zmieszane uczucia mam... Ten caly Obajtek.... brrrr.... No ale w sytuacji Wisly... Petunia non olet... jednak sxkoda, ze to akurat... ten koncern paliwowo/prasowy... bedzie Wisly sponsorem...

25            -67
~~~bob
Kroolik
Kroolik- wahałem się czy coś napisać - ty napisałeś to co myślę. Opinia publiczna jest okrutna przyklepie Wisłę do obecnej władzy. Wyszliśmy z traumy MO wyszliśmy z traumy Miśka i wpakowaliśmy się w Obajtka.

22            -36
~~~kazek
Przecieki zaczęły latać dopiero parę dni przed konferencją - brawo
Cisza i taki news, a nie szumne zapowiedzi i wielki zawód. Może to zapowiedź, że wreszcie władać Wisłą poważnymi metodami będą poważni ludzi

25            -5
Jazz
.
Ludzie, co te media z wami zrobiły? Czy ktoś Lechię czy Płock wyzywa od Obajtków? Zagłebie ma KGHM, Legia PLus500 :) Orlen to Orlen, będą pieniądze dla Wisły to dobrze. Jakby miasto Kraków zasponsorowało Wisłę to też nie kupilibyście koszulki bo wam się miasto z Majchrowskim kojarzy? Nie dajcie się polaryzować do tego stopnia że jakiś znaczek firmowy już wam przeszkadza, bo kojarzy się tymczasowo z jakąś grupą polityczną.

34            -7
~~~Kibic20
Sponsor
Super sprawa, cieszymy się z każdego sponsora, bo wiemy gdzie Wisła stoi finansowo. Wreszcie może nas będzie stać na wartościowszych piłkarzy.

29            -4
~~~FanatykOd 91Roku
Dzisiaj Obajtek jutro ktoś inny, norma
Czytam i nie wierzę, zrozumcie, dzisiaj rządzi PIS więc Orlenem rządzi gość z ich nadania, kiedyś rządziło PO i wtedy było pewnie odwrotnie. To taka specyfika firm państwowych. Tak było jest i będzie. Trudno. Mnie do PISu jest w ... daleko za różne covidowe idiotyzmy ale Orlen to Orlen, firma polska, nie PISowska, PeOwska itp... Sąsiadka dostaje kasę od miast od lat, od miasta którym rządzi facet z PZPR. Nikt tam nie miał i nie ma z tym problemów chociaż chyba kasa z Orlenu śmierdzi mniej niż kasa z PZPR, nie? Także Panie i Panowie, wrzućmy na luzz. Pozdro.

33            -7
kazo73
Do Smuga
Co nie którzy pewnie widzieli by NOWAKA ze spółką ....Wtedy było by idealnie.....

18            -13
~~~GrzegorzS
Czy tak trudno przyjąc do wiadomości taka prawdę
że jak obecnego szefa Koncernu Orlen ktoś będzie sadzał do kryminału to nie za umowę sponsorską z klubami czy wspieranie dzieci, młodzieży czy inne akcje marketingowe, tylko za jego własne sprawki niezgodne z prawem. Już parę razy mnie tu banowano bo wyrażałem swoją negację dla obecnej władzy, ale bez przesady wielu wyciąga błędne wnioski i nad interpretuje sytuację polityczną. Inna sprawa, że ewidentnie pewien układ ociepla swój wizerunek, ale pisanie że nas ktoś do czegoś przyklei. Ludzie nie są aż tak głupi. Orlen jako firma będzie przed i po .... jest po prostu koncernem inwestującym w różne interesy. Władza ma to do siebie, że nie jest nie zmienialna, chcesz jeden z drugim coś zmienić to idź i głosuj i zmieniaj wówczas zmieni się władza w koncernie, ale nie zmienia się zasady i koncerny będą sponsorować sport. Polska zaś jest w takiej a nie innej sytuacji, że większość gospodarki ma powiązania kapitałowe z polityką i zawsze będzie problem. By to zmienić trzeba wywalić Państwo z gospodarki, ale politycy wiedzą, gdzie są konfitury to trzeba zrobić a nie dyskutować, czy fakt, że jakiś koncern daje temu czy innemu. Zresztą naiwnością jest uważać, że jak wszystko będzie prywatne to będzie niezależne od polityki nie będzie zależne, ale chodzi o to by zależności były jawne i kontrolowalne przez górnolotnie mówiąc społeczeństwo. Dla Wisły ten moment jeż ważny z punktu odbudowywania pozycji i budowy podstaw własnej niezależności. Jak wyjdziemy na prostą i wrócimy do czuba tabeli i z założenia będziemy walczyć o tytuł brać udział w pucharach to siłą faktu obawy o wpływy polityczne zmaleją dlaczego. Bo będziemy niezależni finansowo. Jak dostaniemy jako Wisłą z tytułu walki w lidze 20 baniek to z racji siły na trybunach, historii klubu, tradycji po prostu będziemy niezależni. Ważne by w tym momencie zbudować nie jak w czasach Cupiała pierwszy zespół i okolice, ale by zbudować niezależny klub, który będzie nie tylko marką sportową, ale też dużą firmą koncernem sportowym mającym własny majątek, własne struktury i wówczas będziemy po prostu w pełni niezależni. Brawo dla obecnych władz klubu bo my po prostu idziemy w tym kierunku jakim kiedyś poszły np. Bayern Monachium. Cupiał z szacunkiem dla niego był ważnym ale tylko inwestorem, który inwestował w zespół. Obecnie inwestycja idzie w klub jako taki. Jeśli się uda to będziemy rośli na miarę Bayernu czy Dortmundu. I o to chodzi. Kasa z Orlenu po prostu przyspiesza pewne procesy. Jak zaś komuś się nie podoba zdjęcie Błaszczkowskiego z Panem O..... to nie musi go oglądać. I taka uwaga Błaszczykowski dostał krzyż chlebowy nie od ..... tylko od Państwa i od społeczeństwa, a że mu go akurat wręczał ...... to zasługa wyborców. Bo order się należał, należy a mam nadzieję, że jak wszystko pójdzie dobrze to jeszcze dostanie i to szybko coś o wiele cenniejszego czyli puchar od prezesa PZPN, ale ten za wygranie odpowiedniej liczby meczy i zdobycie odpowiedniej liczby punktów, oby odbierał go jako grający kapitan bo to była by piękna historia. Czy to jest realne jak najbardziej tak. Tylko trzeba zainwestować a do tego trzeba kasy tę daje po części Orlen. Wisła nie potrzebuje przy swoim potencjale na trybunach, tradycji, historii, poprawionej sytuacji sportowej aż tak wiele jak np. Piast. W Polskiej wyrównanej lidze trzeba dobrze wystartować i nie zaliczyć długiego kryzysu by usadowić się w czołówce potem trzeba grac równo. Tytuł w Polsce to konieczność zdobycia coś raptem ponad 70% możliwych do zdobycia punktów to naprawdę można zrobić. Ale trzeba finansowego wsparcia to daje Orlen nasz budżet wzrośnie o 40% na przestrzeni dwóch sezonów tylko trzeba go dobrze spożytkować i zbudować zespół oparty o solidny fundament. Nam wystarczy jeden strzał by wrócić na lata do walki i tytuły na przestrzeni kilku kolejnych sezonów. Im szybciej tym lepiej. Kasa z Orlenu będzie w tym ważnym elementem zakładowym.

16            -12
~~~Kosmaty
Kilka uwawg:
1.@ ~~~Ebom LVbet został sponsorem w czasie marzeny s. ale później kontrakt został podpisany ponownie już w czasie obecnego zarządu (chyba jeszcze przez Obidzińskiego), ponieważ się kończył. Nie wiem, czy wielokrotnie ostatnio wspominane 2,5 miliona to "goła" podstawa, czy po uwzględnieniu wszystkich bonusów (siłą rzeczy niewypłacanych, bo 13 miejsce z pewnością nie spełniło warunków wypłaty dodatku za wynik sportowy), jednak ogólna kwota 2,5 miliona wpisana w kontrakt sponsorski jest możliwa. 2. Do osób narzekających, że Orlen = PiS i to źle, że taki sponsor, a nie inny. Generalnie nawiązujących do polityki: PUKNIJCIE WY SIĘ W PUSTY ŁEB!! Po pierwsze Orlen to SPÓŁKA skarbu państwa. Jeszcze raz podkreślę słowo SPÓŁKA. Czyli organizacja biznesowa działająca w warunkach rynkowych. To, że skarb państwa ma pakiet kontrolny, to nie znaczy, że Orlen jest równoznaczny z taką, czy inną opcją polityczną. Jest ściśle powiązany, bo każdy nowy rząd u władzy wprowadza na stanowiska kierownicze własnych ludzi, jednak nie jest tym samym. Poza tym czy ktoś pyta jakie poglądy polityczne ma właściciel STS, Fortuny czy innego sponsora? Nikogo to nie interesuje, każdy ma to w głębokim poważaniu. A tu nagle, że Orlen to PiS i jest źle. Zresztą jakby obecnie rządziła druga opcja, to znalazłyby się osoby narzekające, że Orlen to PO i też źle. Po jakiego diabła wplątywać te wątki w Wisłę? Nikomu to nie służy, a Wiśle szkodzi. Jest super sponsor, dający niemałą kasę dla klubu, cieszmy się tym, bo dzięki temu klub może stanąć na nogi. Może spłacać długi, może inwestować w kadrę i ogólny rozwój. To jest sedno. Ok, jest tu jeszcze kwestia nowego dodatku do Rady Nadzorczej... tyle, że to symbolika. Po pierwsze rada nadzorcza to nie zarząd. Jako rada nadzorcza mają określony zakres "praw o obowiązków" ściśle określony w statucie. Nie podejmują decyzji dotyczących bieżącego funkcjonowania klubu. Za to odpowiada zarząd klubu. U nas wygląda to nieco inaczej tylko ze względu na szczególny status osób aktualnie zasiadających w Radzie Nadzorczej. Po drugie w radzie zasiada trzech ludzi: Jażdżyński, Królewski i Błaszczykowski. Myślicie, że ktokolwiek dorzucony na 4 będzie miał jakikolwiek wpływ na działanie tego gremium? Owa czwarta osoba to w zasadzie tylko ornament, mający tylko pilnować, by kasa płynąca z Orlenu nie została wydana na nowe Ferrari dla Kuby i Lamborgini dlaJarka czy Tomka, a do klubu nie przyssał się następny płetwiasty dupek w stylu miśka, zielaka czy innej sarapaty. Mało tego, w wypadku tego ostatniego, to obecność tej osoby w radzie nadzorczej może zdecydowanie zabezpieczyć przed powtórką z historii. W końcu - bez względu na to, kto włada w danym momencie w Orlenie - trudno takim [...]om jak dukat, sarapata czy misiek przyssać się do tak potężnej, wiecznie obserwowanej firmy, a jej przedstawiciel ma bezpośredni wgląd w działania klubu. Nie ma na nie wpływu, ale ma wgląd. Orlen nie chcąc być łączonym z tego typu chłystkami momentalnie ich odpali i zanim się zorientują co się dzieje już będą przynajmniej odcięci od strumyka, a może nawet za kratkami. 3. Do osób zarzucających, że teraz to Wisła będzie brała kasę publiczną i że to źle... tu są dwa argumenty dla których mogą się oni wypchać. Pierwszy, to ponownie Orlen jest organizacją rynkową jedynie z pakietem kontrolnym państwa. Jeśli ktoś interesuje się trochę tematem, to wie, że są niektóre sektory, które ze względu na bezpieczeństwo gospodarcze i obronność państwa muszą być w jego rękach. Wiecie, tak by w razie jakiejś hecy Putin, Merkel czy inny Sarkozy nie stwierdzili, że odetną nam prąd, zabiorą paliwo czy odetną komunikację. Te sektory mają fundamentalny wpływ na kondycję gospodarki, już nie mówiąc o bardziej skrajnych sytuacjach (wiecie Twardy czy Leopard nie pojadą bez paliwa, a Radom nie wyprodukuje nawet łuski bez prądu). Jednak to dalej są spółki rynkowe często notowane na giełdzie i całe sedno polega tylko na zachowaniu kontroli nad sektorami stanowiącymi w znacznym stopniu o podstawowym funkcjonowaniu państwa i społeczeństwa. U nas i tak jest to bardzo mocno zaburzone i to w złym kierunku. Drugi argument, to dotychczasowa sytuacja panująca ogólnie w polskiej piłce (choć nawet w najpotężniejszych ligach świata jest tak samo, tyle że tam subwencje publiczne jakkolwiek spore kwotowo, to są marginalne względem ogólnego budżetu klubów. Ale wracając do naszego podwórka: I. Śląsk Wrocław należy do miasta (wieczne poszukiwania prywatnego właściciela i klub wiecznie wracający pod skrzydła miasta). Kwoty jakie rocznie idą z kasy miejskiej na działanie Śląska zapisywane są już 8 cyframi przed przecinkiem. Nawet w tych krótkich momentach, gdy był tam prywatny właściciel i tak miasto rzucało rok po roku po kilka milionów.... przez lata. II. Górnik Zabrze. Tam magistrat decyduje nawet o obsadzie trenera i dyrektora sportowego. Oczywiście kasa z miasta do klubu także płynie szerokim strumieniem. III. Lechia od Gdańska ostaje po 6-7 milionów rocznie z "funduszu promocji". IV. Piast Gliwice z miasta w 2019 roku pobrał 13 milionów. V. Zagłębie należy do spółki skarbu państwa. Podkreślę: NALEŻY. KGHM nie jest sponsorem, ale właścicielem i jak każdy dobry właściciel przelewa na konto klubu odpowiednie pieniądze. Niewielu to bulwersuje. VI. Górnik Łęczna. Nie pamiętam już, czy Lubelski Węgiel S.A był tylko sponsorem czy także właścicielem, jednak niemal w pojedynkę utrzymywał klub na poziomie ekstraklasy. Przez lata. Generalnie patrząc przez przekrój całej ekstraklasy i sporej części, jeśli nie większości, I ligi kluby z Krakowa są jednymi z nielicznych, które mają tak mikre bieżące wsparcie z pieniędzy w jakiś sposób powiązanych z państwem. Co pewien czas nieśmiało podnoszone są głosy, że to źle, że to prywatne firmy i ich budżet nie powinien się wcale mieszać z pieniędzmi publicznymi... ale to nieśmiałe szepty. I nagle wielki bulwers, że Orlen, spółka działająca na zasadach rynkowych kupił zgodnie z prawem od Wisły, spółki działającej na zasadach rynkowych, miejsce na reklamę. A przecież dla Orlenu, czy jakiegokolwiek innego sponsora koszulka Wisły to zwykły billboard. To co, skoro nie mogą kupić reklamy na koszulkach Wisły, to tak samo nie mogą kupić reklamy w TV, radiu, czy na planszach przy autostradzie? W końcu z punktu widzenia ekonomii to są takie same nośniki reklamowe. Koszulki wyglądają inaczej, niosą ze sobą ładunek emocji, ale koniec końców to zwykła powierzchnia reklamowa.

21            -8
marcind75
do narzekających..
Panie i Panowie narzekający.. Wyciągnijcie sobie z portfela jeśli akurat macie 2 banknoty powiedzmy stuzłotowe i zastanówcie się głęboko który z nich jest od pis a który od po. Jeśli będziecie w stanie to stwierdzić to dopiero potem możecie zacząć narzekać.. to się tyczy również a może przede wszystkim dziennikarzy którzy znaleźli sobie kolejny ferment z tym związany.

21            -9
~~~Artur
kasa
Jest kasa od sponsora to wielu ma pretensje ze Orlen,a ja sie was koorwa pytam ,masz akcje Wisły? jestes W Socios ? wspierasz w inny sposób Wisłe finansowo? JEŻELI NIE to zamknij p..y..s..k .Wyłacz TV i zacznij czasem sam myslec to nie boli.

17            -8
~~~Greg25
Milicjanci wypad
Jak się towarzyszom milicjantom nie podoba sponsor, to wypad, czas najwyższy zacząć kibicować RTI Mińsk! Czasy milicji obywatelskiej w Wiśle dawno się skończyły, teraz jest to klub przyzwoitych ludzi i przestańcie chrzanić o jakichś podziałach, bo ja sobie nie życzę stać w jednym szeregu z kapusiami i inną czerwoną hołotą!

12            -20
~~~Greg25
Lepszy PIS niż PO i inna hołota
Ja już wolę PIS niż PO i inną hołotę. Już nijaki Staszek Gawłowski "załatwił" sponsora dla AZS Koszalin w kosza i ten dobry wujek razem z kolesiami podp*******ł 1 milion zł z obiecanej kwoty. Dzisiaj AZS-u Koszalin nie ma na sportowej mapie Polski i jeśli uważacie, że tamte pieniądze są lepsze, to gratuluję rozwagi.

17            -23
~~~nikita
super
No proszę... ludzie tak atakują tego Obajtka a on takie dobre rzeczy robi dla naszego sportu. Oby teraz więcej ludzi zaczęło go w końcu szanować

10            -8
~~~Nanika
Super !
Super wiadomość ,Orlen to duża firma, więc mogłaby wspierać praktycznie każdy większy klub, uwazam ze powinnismy sie z tego cieszyć.

6            -1
~~~Rolinka
Orlen
To jest zawsze mega wiadomość jak polski duży koncern wspiera polska piłkę, to stwarza dużo możliwości dla Wisły- Kraków. Cieszmy sie z tego :)

6            -2
~~~Szczypior
Obiektywizm to szacunek zdania innych.
Bratanie z obozem władzy już dla Wisły nie raz kończyło się tragicznie. Czy Wisła potrzebuje Orlenu? Ambiwalentnie tak. Orlen dziś więcej potrzebuje Wisły. Szemrane interesy kosztem i w użyciu stanowisk rządowych bez konsekwencji prawnych nurtem Wisły nigdy nie będą. Z drugiej strony wspieranie wielu klubów przez polskie spółki nikogo nie mierzi. Dlaczego Wisła ma z tego nie skorzystać? Mając korzenie wybitnie polskie i zasługi z tym związane. Duda potrzebuje tlenu? Przecież już prezydentem nie będzie. Po co wiesza się na Błaszczykowskim? Młodym człowieku, który na pewno jeszcze nie ma sprecyzowanych poglądów, emocji i wyobrażni. Czy oby to nie przyczyna agresji? Apeluję do wszystkich nie dajcie się skłócić żadnej ze stron, więcej wspierajcie nasz klub na wiele sposobów i wymiarów to droga wolności i niezależności, pax.

2            -12