Czwartek, 17 czerwca 2021 r.

Adrian Guľa: - Towarzyszą mi wyłącznie pozytywne emocje

- Bardzo się cieszę z tego, że rozpoczęliśmy przygotowania. Kocham swoją pracę i uwielbiam przebywać na boisku, dlatego towarzyszą mi wyłącznie pozytywne emocje, które dostrzegłem również wśród moich zawodników. Każdy z nich był maksymalnie skoncentrowany i skupiony na tym, by jak najlepiej wykonać swoje zadania, co jest dla mnie niezwykle budujące" - powiedział po pierwszych zajęciach z zespołem Wisły - na łamach oficjalnego serwisu internetowego naszego klubu - trener naszych piłkarzy - Adrian Guľa.

- Za nami pierwsze zajęcia i tak naprawdę cały czas się poznajemy. Do startu sezonu jest jeszcze sporo czasu i chcemy ten okres jak najlepiej wykorzystać. Wraz ze sztabem będziemy na bieżąco obserwować to, jak zawodnicy prezentują się zarówno w procesie treningowym, jak i w trakcie sparingów. Z każdym kolejnym dniem chcemy wyrabiać automatyzmy, dzięki którym będziemy jak najlepiej funkcjonowali jako drużyna - dodał szkoleniowiec.

- Zawodnicy są mocno spragnieni treningów, gry i rywalizacji, dlatego z wielką radością wybiegli na murawę, gdzie wszyscy chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony. Trzeba jednak pamiętać, że za nimi miesięczny urlop, co było widać w trakcie czwartkowych zajęć, które miały charakter wprowadzający. Podobnie będzie w piątek oraz w sobotę, bo musimy stopniowo wdrażać drużynę do treningu z pełnym obciążeniem. Będziemy monitorować sytuację każdego z graczy, by poznać odpowiedź na to, jak reagują na daną intensywność. Mamy przygotowany szczegółowy plan na nadchodzący tydzień, w trakcie którego będziemy odbywać dwie jednostki treningowe dziennie, a cały mikrocykl zwieńczymy meczem sparingowym ze Stalą Mielec - kontynuował trener, który odniósł się też do czekający zespół obóz przygotowawczy w Arłamowie

- Obóz w Arłamowie będzie niezwykle ważnym elementem naszych przygotowań. Skupimy się nie tylko na aspektach piłkarskich, ale także nad sferą psychiczną zawodników. Chcemy zbudować silną drużynę z mentalnością zwycięzców, która będzie jednością zarówno na boisku, jak i poza nim. Będziemy dążyć do tego, aby ci zawodnicy walczyli dla Wisły i od pierwszego meczu pokazywali kibicom, wszystkim osobom związanym z klubem i sobie samym, że chcą tu grać i chcą wygrywać. Trening czy taktyka są bardzo ważne, jednak kluczem do sukcesu jest charakter, wiara we własne możliwości i chęć zwycięstwa w każdym kolejnym meczu - zakończył trener Adrián Guľa.


Źródło: Wisła Kraków SA

Foto: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


12    Komentarze:

~~~Kibol z Reymonta
Trenerze,obyś był tym....
który spełni marzenia kibiców Wisły o miejscu na "pudle" albo/i zdobyciu Pucharu Polski.

96            -3
~~~Guruli76
Powodzenia trenerze
Mam nadzieje ze po osyatnich ciezkich latach w koncu bedziemy widzieli Wisle grajaca z poswiecieniem, wola walki, i jezdzaca na tylkach....

77            -1
~~~Wislak190 6kk
Powodzenia
Powodzenia i bardzo owocnej pracy życzę

66            -2
~~~Kibic20
Trener
Życzymy powodzenia i sukcesów w pracy, wierzymy w Pana możliwości zbudowania fajnej drużyny, która by za Panem w ogień wskoczyła.

60            -4
~~~piotr
Wisła
Pisałem wczesniej bardzo dobry trener tylko czy piłkarze wiadomo!!

14            -7
~~~Rico
Ile razy
Ile razy ja to słyszałem. Za każdym razem to samo serce mówi żeby wierzyć rozum mówi co innego.

16            -8
~~~Diogenes2 2
Dwa treningi dziennie?
Nie wiem czy szatnia to zaakceptuje, czy tzw starszyzna bedzie sie regenerowac. No i kiedy beda po galeriach chodzic...

31            -21
Mario
Powodzenia!
Liczymy na Pana, Panie Gula 

27            -2
~~~goal
Marzenie kibica.
Treningi, jak za Hyballi, atmosfera, jak za Stolarczyka, zaangażowanie, jak za Sobolewskiego, a sukcesy, jak za Kasperczaka.

50            -3
~~~Zdyn
Zapuszczeni po urlopach ...
,,Trzeba jednak pamiętać, że za nimi miesięczny urlop, co było widać w trakcie czwartkowych zajęć" czyli profeska pełną gębą.

25            -3
sk04
Brzmi ciekawie i sensownie
Zatem treningi nawet w sobotę! Jeżeli jest pomysł na przygotowanie, w których zdaniem nowego Trenera, nie bez znaczenia jest też sfera psychiczna, to zapowiada się całkiem ciekawie - "Trening czy taktyka są bardzo ważne, jednak kluczem do sukcesu jest charakter, wiara we własne możliwości i chęć zwycięstwa w każdym kolejnym meczu". Pamiętam słowa Marcelo Bielsy (Leeds United) - ważne jest, aby Trener umiał przekonać zawodnika do swojej filozofii gry, ale najważniejsze, by ten zawodnik sam to zrozumiał i chciał ją realizować. Niby takie oczywiste!

9            0
~~~Tw Bolek
Goal
Pięknie napisane i słusznie zatytułowane jako marzenia których mam przecież nie może odebrać nawet tych 10 lat stopniowanego marazmu który osiągnął chyba ,miejmy nadzieję apogeum ostatnio . Jeśli chodzi o rzeczywistość to ja już przestałem na cokolwiek liczyć.Zwyczajnie chcę najpierw dożyć do zimy a wtedy ocenić pierwsze efekty.

2            -3