Sobota, 26 czerwca 2021 r.

Adrián Guľa po meczu ze Stalą

- Podstawowym celem było zwycięstwo, bo to ono napędza zawodników i dodaje wiary. Chcieliśmy zobaczyć, jak zawodnicy wyglądają w warunkach meczowych. Myślę, że był to udany sparing, tym bardziej, że graliśmy z silnym przeciwnikiem, który chciał grać w piłkę. Wiedzieliśmy, że był dobrze zorganizowany, dlatego tym bardziej zależało nam na tym, aby pokazać jakość - powiedział po sparingowym meczu ze Stal Mielec trener piłkarzy Wisły Kraków - Adrián Guľa.

- Cieszy intensywność spotkania i postawa poszczególnych piłkarzy, także młodych graczy z CLJ U-18, którzy ostatnio wywalczyli wicemistrzostwo Polski. Tym bardziej, że wzięli udział w zaledwie kilku jednostkach treningowych u boku starszych kolegów. Chciałbym też podziękować kibicom, którzy licznie oglądali sparing i dodali nam wsparcia. Wierzę, że krok po kroku będziemy prezentować się coraz lepiej - dodał trener Guľa.

- To jest sparing, który pozwala nam ćwiczyć pewne schematy i wdrażać taktykę. Rzeczywiście zbyt łatwo straciliśmy gola, powinniśmy zachować się inaczej i szybciej zareagować. W takich sytuacjach cała drużyna musi bronić dostępu do bramki. Widać było jednak zaangażowanie zespołu, piłkarze chcieli zrealizować plan, który sobie założyliśmy. Przed nami następne mecze, który pozwolą nam złapać lepszy balans między ofensywą a defensywą - mówił szkoleniowiec.

- Zawodnicy są na różnym poziomie przygotowania, bo dołączają do nas w różnym momencie. Widać było dobrą dyspozycję chociażby Aschrafa El Mahdioui, który dobrze prezentuje się fizycznie i taktycznie. Podobnie wygląda sytuacja z Jankiem Klimentem. Zresztą obaj są niezwykle doświadczeni. Widzieliśmy też udany występ Huberta Sobola. Krótki czas przebywa z nami z kolei Biegański, który również dostał szansę na grę. Ich występy dostarczyły nam dodatkowych informacji, które wykorzystamy w przyszłości - przyznał Słowak, który wypowiedział się też o zawodnikach nieobecnych. - Dawid Szot i Piotrek Starzyński są przeziębieni, w niedzielę będą trenować indywidualnie, a w poniedziałek już z drużyną. Dalej z urazami borykają się Maciek Sadlok, Adi Mehremić, Alan Uryga i Patryk Plewka, którzy są na bieżąco monitorowani i potrzebują czasu, aby dołączyć do nas - zakończył szkoleniowiec.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


10    Komentarze:

~~~SMOK
Tak własnie przeczuwałem
Takiej odpowiedzi się spodziewałem. Pojedyncze analizy zawodników bo na zgranie przyjdzie jeszcze czas. "Przed nami następne mecze, który pozwolą nam złapać lepszy balans między ofensywą a defensywą ".

51            -6
~~~Tom123123
Opina po meczu
To pierwszy sparing. Byłem bardzo ciekawy postawy i oglądałem cały. Nie będę się rozpisywał ale ogólnie na plus. Widać było pomysł na grę i chęć zwycięstwa . Bardzo podoba mi się wypowiedź trenera, że najwazniejsze jest zwycięstwo, bez ściemy. Przecież ja gram od lat na orliku mecze towarzyskie i zawsze o zwycięstwo. Trzeba wpoić to zawodnikom. Muszę w sparingu wyróżnić Yeoach, Gruszkowski i Hoyo Kowalski - super. Do następnego.

81            -5
~~~Guruli76
Dobry poczatek
Ogolnie trener ok, najlepszy Yeboa, dobrze zagral Wachowiak.Gra chwilami szybka oby tak dalej...

49            -5
Mario
Podoba mi się Pan Gula
Po 1 zdaniu już go lubię. Nie gada głupot jak poprzednicy: to tylko sparing, przygotowania były ciężkie, wynik jest nie ważny, na mogę będziemy gotowi. Trener Gula tu i teraz chce wygrywać bo to napędza zespół i ma 100% racji!

65            -8
macio1906
Może w końcu
zaczyna się tworzyć drużyna ? wszyscy wiemy że nie stać Nas na najlepszych ale może dobry trener plus zawodnicy którzy też będą chcieli się pokazać to z tej mąki będzie chleb? oby czego Wam i sobie życzę. Który to już raz mam nadzieję że teraz to wyjdzie ? Ale tym razem coś czuje że naprawdę jest szansa że pójdzie do przodu i tylko lepiej będzie oby

49            -7
~~~Arni
Legenda
Nie strzelił karnego? To jakiś czas na zmiany.

5            -50
~~~Burczga28
...
Liczę na to że ten chłop wydostanie nas z dołu tabeli. Kilka ciekawych transferów zrobionych miejmy nadzieję że coś z tego będzie. A że pieniądze nie grają najlepiej pokal nowy mistrz Francji

18            -3
~~~SMOK
A tak poza tematem
Prosiłbym redaktorów o wyświetlanie więcej wiadomości na temat drużyny, nietrenujących, kontuzjowanych. Plewka był w tamtym sezonie młodym ale podstawowym zawodnikiem. Co z nim teraz? Więcej info o stanie zdrowia zawodników. Poniekąd trener zna już możliwości zawodników jednak Plewkę będzie musiał poznawać z opóźnieniem w stosunku do innych.

17            -5
~~~Kibic20
Do arni
Co, przespałeś do teraz. Ale nowinę ogłosiłeś. Gdyby każdego zmieniali, co nie strzeli karnego, to marnie by to wyglądało. Dawniej Turgeman też 11 przestrzelił, Lewandowski warty miliony też!! I co z tego? Co ma to do wartości piłkarza? Nic i jeszcze raz nic. Liga się jeszcze nie zaczęła,a już szczujesz!!

21            -1
GrzegorzS
Najwyższa pora by Wisła Kraków ruszyła z akcją naamawiania kibiców na szczepienia
pozwoli to wypełnić stadion nawet przy 25/ 50 % frekwencji. Jako, że osoby w pełni zaszczepione nie są wliczane do puli miejsc udestępnianych na stadionie w ryzach ograniczeń pandemicznych. Prosto rozumując jeśli możliwe będzie zapełnienie obiektu osobami nazwijmy to nie zaszczepionymi w np. 50 % procentach to znaczy, ze na trybunach będzie mogło ich zasiąść 16,500 plus drugie tyle widzów zaszczepionych czyli można by praktycznie zapełnić cały obiekt. W interesie klubu i kibiców jest więc by jak najwięcej kibiców chcących oglądać mecze przy R22 po prostu się zaszczepiło.

13            -12