Poniedziałek, 28 czerwca 2021 r.

Wisła Kraków nawiązała współpracę z Akademią Wychowania Fizycznego

23 czerwca 2021 roku był kolejnym ważnym dniem w rozwoju Akademii Wisły Kraków. Na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana zawarta została umowa z Akademią Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Na mocy podpisanego dokumentu wiślacka młodzież będzie mogła podnosić swoje piłkarskie umiejętności w komfortowych warunkach, korzystając z boiska przy Alei Jana Pawła II.

Współpraca pomiędzy Białą Gwiazdą a krakowskim AWF-em już nie po raz pierwszy niesie ze sobą wymierne korzyści dla rozwoju młodych Wiślaków. Zawarta umowa gwarantuje zespołom Akademii Wisły wyłączność na korzystanie z pełnowymiarowego boiska ze sztuczną trawą zlokalizowanego przy Alei Jana Pawła II w dni robocze w okresie od 20 września do 28 kwietnia od godziny 15.30. Ponadto zawodnicy w koszulkach z białą gwiazdą będą mogli użytkować obiekt również w weekendy.

Boisko Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie posiada najwyższej jakości nawierzchnię, co zapewnia odpowiednie warunki zarówno w trakcie treningów, jak i podczas meczów. Obiekt przy Alei Jana Pawła II niejednokrotnie gościł już drużyny wiślackiej Akademii, w tym zespoły występujące na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów U-15, U-17 oraz U-18, które rozgrywały tam swoje spotkania w roli gospodarza.

- Bardzo się cieszę z podpisania umowy z AWF-em, ponieważ stanowi to kolejny krok w rozwoju naszej Akademii pod kątem infrastrukturalnym, a to jest niezwykle ważne, gdyż zyskamy komfort, zwłaszcza pod kątem logistycznym. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym byliśmy zmuszeni wynajmować obiekty umiejscowione w różnych zakątkach Krakowa. Teraz nasze zespoły będą mogły trenować oraz rozgrywać mecze na odpowiednio przygotowanym boisku i w stałej lokalizacji, co z pewnością wydatnie wpłynie na jakość szkolenia, a zyskają na tym zawodnicy, trenerzy oraz rodzice - powiedział Dyrektor Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków, Krzysztof Kołaczyk.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

~~~3 literki 1 serce
Duma
Jako absolwent AWF i od urodzenia kibic Wisły jestem dumny z tej współpracy!

25            -1
~~~TSW
...
Brawo Wisła powinna być obecna w każdym przedszkolu, szkole i uczelni w Krakowie ! JESTEŚMY DUMĄ TEGO MIASTA !!

24            -2
~~~Zatroskan y kibic
Szkolenie młodych Wislakow
Pomalutku, krok po kroku w Wiśle wszystko zmierza ku nazwie : ,,profesjonalny klub". Mamy niezłego trenera I zesp. Jest obiecujący dyr sport, niezłe zaprezentowali się nasi chłopcy w CLJ 18. Do pełni szczęścia brakuje tylko fachowców szkolących nasz narybek. Już widze jak niektórzy wykrzywiają twarze ze złości , za to ze śmiem coś takiego napisać publicznie. Ale na poparcie swoich przemyśleń mam ,, niezbity dowód" : spójrzcie na spokojnie na choćby film na YT Wisła i porównajcie naszych Wiślaków z innymi rywalami. Naprawdę żal ściska serce, gdy widze co wyprawiaja np młodzi z Krosna w meczu z Wislakami. O Poziomie Młodych Pogoni nawet nie ma sensu wspominać. Górnik Z na tle naszych młodych to poziom 2 klasy wyżej. I nie ma tłumaczenia, ze...... wystawiliśmy Wisła I i Wisła II. Grała Wisła i zaprezentowała mizerny poziom. Kraków to nie jest jakaś , za przeproszeniem" pipidowka" w której nie można wyszkolić Ok 20 dobrych chłopców. Nawet i 10 milionowe miasto nic nie pokaże, gdy szkoleniowcy będą mizerni. Uważam, ze na dzień dzisiejszy w tym temacie mamy duży problem. ( widziałem w 2019 r chłopców U12 z małego, duńskiego klubu : aż się chciało patrzeć jak grali : szybkość- dynamit w nogach, operowanie pilka . To była ,, bajka pilka". Doczekam takiej gry wśród młodych z Biała Gwiazda na piersi ?

16            -5
~~~nowy95
Zdrowko najwaniejsze
Tym sposobem nasza Wisełka dołoży swoje 3 grosze do przyszłych problemów zdrowotnych swoich wychowanków, którzy będą skazani na grę na sztucznej murawie. Zanim mnie zminusujesz poczytaj trochę o zaletach tych sztucznych muraw. I swoją frustracje wylej na miasto które powinno zapewnić młodzieży boiska z naturalna nawierzchnią.

10            -2