Środa, 14 lipca 2021 r.

Adrián Guľa po meczu z Resovią

- Ostatni tydzień był dla nas bardzo wartościowym czasem, który w pełni wykorzystaliśmy i jestem z tego zadowolony - powiedział na łamach oficjalnej strony naszego klubu, po sparingowym spotkaniu z Resovią, trener piłkarzy Wisły Kraków - Adrián Guľa.

- Mieliśmy tutaj bardzo komfortowe warunki i świetnie przygotowane boisko. Intensywność treningów była duża, a zawodnicy wykonali dobrą pracę, której efekty z pewnością będą widoczne w trakcie meczów ligowych. Trzeba jednak pamiętać, że ta drużyna cały czas się kształtuje, dlatego cierpliwość będzie tutaj kwestią kluczową. W trakcie obozu skupiliśmy się również nad sferą mentalną piłkarzy. Pozwoliło nam to jeszcze mocniej zacieśnić więzi w drużynie, co, jestem przekonany, będzie stanowiło wartość dodaną. Z powodu urazu w ostatnim czasie nie mogliśmy skorzystać z Jana Klimenta. Wielka szkoda, bo to zawodnik posiadający odpowiednią jakość, który jest ważną częścią tego zespołu. Czekamy na jego powrót, podobnie jak na resztę kontuzjowanych zawodników. Taka jest jednak piłka i trzeba być przygotowanym na takie okoliczności. Mamy szeroką i wyrównaną kadrę, dlatego mogliśmy przetestować inne warianty gry i sprawdzić w akcji pozostałych graczy - powiedział trener, który wspomniał też o kończącym zgrupowanie meczu z Resovią.

- Za nami tydzień obozu przygotowawczego, dlatego w meczu z Resovią zabrakło nam przede wszystkim świeżości. Intensywność gry oraz dokładność w rozegraniu piłki również nie były na optymalnym poziomie. Jest to dla nas gorzka pigułka, bowiem w każdym meczu gramy o zwycięstwo. Tym razem nam się to jednak nie udało i przegraliśmy, ale zyskaliśmy wiele cennego materiału szkoleniowego, który z pewnością wykorzystamy. Najlepszą odpowiedzią będzie praca wykonana na następnym treningu, która pozwoli wyeliminować błędy. Teraz wracamy do Krakowa i przygotowujemy się do ostatniego sparingu przed startem ligi, który czeka nas już w sobotę. Chcemy wygrać, wrócić na zwycięską ścieżkę i przystąpić do sezonu z pozytywną energią - stwierdził Guľa.

Na zakończenie szkoleniowiec opowiedział o nieobecnym w spotkaniu z Resovią Jakubie Błaszczykowskim.

- Przez cały czas trwania obozu Kuba brał udział we wszystkich treningach i pracował na pełnych obrotach. Jako sztab zadecydowaliśmy, że nie wystąpi on w środowym meczu, a szansę gry otrzymają inni zawodnicy. Obciążenia meczowe zastąpiła mu jednak dodatkowa jednostka treningowa, którą odbył wspólnie z Mateuszem Lisem - wytłumaczył szkoleniowiec.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


17    Komentarze:

~~~Kibic 20
Po sparingu
Nie panikować, słuchać co trener mówi, bo mówi do rzeczy. Tak jak pisałem, pewno też ciężkie nogi po treningach, bo cały tydzień byli bez dnia wolnego od treningów. Może być tylko lepiej.

94            -7
~~~Teofil
Sparing
Takie bezsensowne gadanie, jak można przegrac z 1 ligom, to jest niepojęte.

22            -163
~~~Kibic20
Do Teofil
A przegrać z 4 liga jest do pojęcia? Czytasz, co trener mówi? To się zastanów co piszesz. Wisła mistrzem, wszystko musi wygrywać!! Przecież to sparing, kiedy to co poniektórzy zrozumieją.

62            -8
~~~Kibol z Reymonta
Tak jakbym słyszał....
śpiew Skowronka.

25            -104
~~~NYNB
Bezmozgi
Teofil Nowy Jork to stolica [...]ów, pasował byś tu idealnie

54            -5
~~~Marian, 64
Do madralskich. iTeofil
Jak mógł Lech Poznań i Górnik Zabrze z 1- ligowa Arka przegrać, a Cracowia z GKS Katowice, katastrofa, ha, ha ha,

49            -5
~~~Teofil
Do wszystkich huraoptymistow
Napisalem prawde A tu takie oburzenie. Prawda w oczy kole ,tak jest. Jak się komuś coś nie podoba to trudno. Ja wiem swoje.

14            -89
~~~Nocny patrol
Zaczynamy
Jak co rok to samo dziadostwo tylko opakowanie się zmienia .Temu trenerowi nie daje więcej niż runde

13            -78
~~~SMOK
Ależ szybcy co niektórzy
Trener jeszcze nie zdołał zadebiutować a niektórzy już go zwalniają. A przywitaliście go chociaż? Z drugiej jednak strony nie lobię takiej gadki "w meczu z Resovią zabrakło nam przede wszystkim świeżości". Przepraszam panie Gula, a Resovia to niby cały czas na spacerku, ze byli świeżsi?

15            -20
~~~Castorp
Już się zaczyna...Jeszcze nie zaczął się sezon ,a liczba malkontentów i frustratów
komentujących na tym portalu każde potknięcie Wisły przekracza ludzkie pojęcie. Dajcie się wykazać trenerowi, nowym zawodnikom etc. potem możecie wyrażać swoje zdanie. P.S: co się dzieje z Forbsem? Szuka klubu , próbuje zerwać kontrakt czy jest kontuzjowany bo jakaś dziwna zmowa milczenia panuje wokół jego osoby w klubie?

22            -5
~~~Kibic 20
Do.....
Jeszcze się sezon nie zaczął, a już hejtuj ecie! To nie jest normalne. Poza tym kilku wartościowych piłkarzy też nie grało. Jak przychodził Hyballa, wszyscy pisali, dajmy mu czas, nie hejtuj y, a teraz co? Nie podoba się już trener co poniektórym? Może sami wytrenujecie piłkarzy, jak jesteście mądrzejsi od trenera. Skończcie wreszcie z tym bzdurnym pisaniem.

28            -4
~~~Arni
Panie trenerze już kiedyś słyszale
Taka propaganda już nie działa. Defensywa jak chociażby w meczu z KSZO Ostrowiec. Ofensywy nie ma. Transfery jak na razie bez efektów. Liga tuż tuż. A gdzie legenda Blaszczykowski?

10            -42
~~~Kibic20
Do Arni
Czytałeś wypowiedź trenera, jak tak, to co pytasz gdzie Błaszczykowski? Moim zdaniem, dobrze że nie grał, a dodatkowo trenował z Lisem. Życzę sobie, żeby twoja propaganda nie zadziałała, hejterze.Niedowierzam,ze rzeczywiście jesteś kibicem Wisły Kraków. Trener jeszcze dobrze nie zagrzał stołka a ty dupku i jeszcze parę innych bzdury wypisujecie. Z tych zapisów można wywnioskować, czym jest dla was nasz kochany klub. Obojętnie, co by klub też zrobił dobrego, podważacie ciągle i szczujecie.

28            -2
~~~zygfrydu
hejterzy z drugiej strony Błoń
Skąd taka ilośc komentatorów z drugiej strony Błoń. Niech się lepiej skupią nad wychwalaniem Probierza wszak to drugi Pep Guardiola

15            -5
~~~SMOK
Rada dla hejterow
Zaszczepiliście się już przeciw covid? Dobrze zrobiliście, grzeczne chłopaki. To teraz gonić i zaszczepić się przeciw hejterzeniu albo przeciw covid jeszcze raz. To i tak zacznie działać za kilka, kilkanaście lat.

6            -3
~~~Arni
Do kibic 20
Nie będę się zniżał do Twojego 0 poziomu dyskusji bo Twoje poglądy są jak w piosence Janka Panasewicza mniej niż zero .

2            -3
~~~SMOK
Arni
Kibic20 dobrze prawi.

3            -2