Środa, 4 sierpnia 2021 r.

Jakub Błaszczykowski: - Będziemy walczyć, żeby rosnąć w siłę

- To było fajne spotkanie dla kibiców, a przede wszystkim było to pokazanie tego, że Wisła Kraków to nie tylko piłka nożna, ale również inne sekcje. Wisła Kraków to jest w pewnym sensie sposób życia - mówił po jubileuszowym meczu z SSC Napoli kapitan "Białej Gwiazdy", Jakub Błaszczykowski.

- Lata mijają i człowiek choć się łudzi, to już wie, że umówmy się - jest bliżej tego momentu zakończenia. Fajnie, że było tutaj tylu fajnych ludzi, którzy tworzyli historię tego klubu. Fajnie było i jest, że można się spotkać, przybić tę piątkę i pogratulować tym ludziom za sukcesy i za to, że tyle osób przyszło na ten stadion. To jest piękna sprawa i to jest ten kierunek, w który powinniśmy iść - przyznał wiślak, który został zapytany o grę zespołu "Białej Gwiazdy" w potyczce przeciwko SSC Napoli oraz o kierunek rozwoju drużyny pod wodzą nowego trenera. - Zbyt długo siedzę w piłce nożnej, żeby po dwóch-trzech meczach wyciągać jakieś daleko idące wnioski. Podchodzimy do tego ze spokojem, bo zdajemy sobie sprawę, że bardzo dużo pracy przed nami. Ale też zdajemy sobie sprawę, że wykonaliśmy też bardzo dużo pracy i jakby to też trzeba docenić oraz podziękować wszystkim ludziom, wszystkim pracownikom, którzy są związani z klubem. Dwa i pół roku temu nikt nie zastanawiał się nad tym, że dziś przyjdzie nam taki wspaniały jubileusz świętować. Ale fajnie, że to jest, że nie pozwoliliśmy, żeby te marzenia kibiców i nas wszystkich upadły. Będziemy walczyć o coś więcej, żeby rosnąć w siłę. Nie tylko dla mnie, ale i dla wielu ludzi, którzy podjęli się ratowania tego klubu - to przez te dwa i pół roku - było to coś niewiarygodnego. Gdyby ktoś z nas zdawał sobie sprawę z czym przyjdzie nam się zmierzyć, to nie wiem czy bylibyśmy w stanie znaleźć w sobie tyle pokładów energii, ale z racji tego, że to postępowało w czasie, to znaleźliśmy to. I fajnie, że dziś możemy świętować. Zrobiliśmy to, a też kibice zrobili to dla nas - dla tego klubu, który jest niewątpliwie obfity w historię i w wiele sukcesów. Nie można o tym zapominać i ważne jest to, żeby to pielęgnować. Ważne żeby w naszym młodym społeczeństwie, które podąża w nie do końca dobrą stronę, żeby im pokazywać, że są wartości większe niż pieniądze. Od tego trzeba zacząć, żeby młodzi ludzie mieli dobre wzorce. Ja nie mówię, że ja takim jestem, ale żeby mieli właśnie dobre wzorce. Niekoniecznie ten mój jest dobry, ale niech wybiorą taki, w którym wartość niekoniecznie kojarzy się z czymś materialnym - mówił Błaszczykowski.

- Fajnie jest się spotkać po latach, fajnie wymienić inne poglądy, niż mieliśmy kilkanaście lat temu na ten futbol. I niekoniecznie związane z boiskiem, ale też z organizacją poza nim. Jako polska piłka musimy zacząć funkcjonować trochę inaczej. Jeśli chcemy choć trochę doganiać to co jest przed nami - uważa Błaszczykowski, który w ostatnich zdaniach życzył wszystkim kibicom - nie tylko związanymi z Wisłą Kraków - dużo zdrowia. - Bądźmy razem, bądźmy silni. Niekoniecznie w trakcie meczu, ale wspierajmy się nawzajem. To jest tylko sport i to co ma się wydarzyć, niech się wydarzy na boisku. Dziękuję, pozdrawiam serdecznie - zakończył.


Źródło: Polsat Sport

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


16    Komentarze:

~~~Ino Wisła
Kuba
Jesteś Wielki . Szacunek

150            -5
~~~Mogilskie
Kuba
Jesteś legendą. Kuba, jesteś legendą...

94            -6
GrzegorzS
NO to my będziemy temu pomagać i temu
kibicować.

75            -3
~~~Wiślak90b r
Kuba
Dziękuję Ci Kuba za wszystko ,nawet nie chce sobie wyobrazić gdzie byłby ten klub ponad 2 lata temu gdyby nie twój powrót na r22. Życzę Ci dużo zdrowia ,chciałbym zobaczyć jak strzelasz jeszcze niejednego gola w barwach Wisełki..

96            -6
~~~goal
Takie mecze, takie chwile, to nie jest tylko ...
... promocja sportu czy futbolu. To jest także promocja wartości.

86            -4
Mario
Dziękujemy za Wszystko, piękne słowa
Kuba jesteś wzorcem dla młodych. Nie musisz być taki skormny, w tych byle jakich czasach zakłamania, fałszu, gnębienia ludzi uczciwych i uczuciowych Ty właśnie jesteś wzorem. PS. Nie zapomnę jak zgasiles cwniaczka Bońka

62            -6
~~~Gucio
kuba
WIELKI SZACUN!

52            -4
gamber
Szacun
Żyję na tym świecie już ponad pół wieku. Dawno nie słyszałem i dawno nie spotkałem tak Wielkiego Człowieka jak ten skromny pan Kuba Błaszczykowski. Wartości o których mówi są mi bliskie, moje pokolenie wychowane w niedostatku i za żelazną kurtyną doskonale wie co to Patriotyzm, Przyjaźń, Heroizm i Szacunek dla Ojczyzny, Rodziny, ludzi starszych i drugiego człowieka. Nosiłem spodnie i swetry po starszych kuzynach, rzadko była w domu kiełbasa na kanapki, tv tylko dwa programy, komórek tel i net nie było, ale byliśmy szczęśliwi. Dzieciństwo miałem wspaniałe. Mama w domu mnie rzadko widziała bo całe dnie spędzałem z rówieśnikami. Do dziś mam kondycję wejścia pod Giewont czy wyżej, a mój wnuk marudzi przy tym, nie widzi w tym sensu i nie ma siły. A kult pieniądza niszczy relacje międzyludzkie. To dzięki takim ludziom jak Błaszczykowski, dzięki zaangażowaniu w sport , a nie gry komputerowe czy Netflix , możemy docenić potrzebę posiadania przyjaciół, rodziny, Mojego Klubu, Ojczyzny. Postawmy Błaszczykowskiemu pomnik bo już dawno na niego zasłużył! Szacun Kuba.

84            -7
~~~Anna
Pan Jakub
Jest Pan Wielki. Życzę dużo zdrówka, pomyślności, oraz sukcesów na boisku z Wisłą. Jest Pan autorytetem na te czasy nie wstydzi się Pan wiary, patriotyzmu i tradycyjnych wartości, ma Pan wielkie serce i tyłu ludziom pomaga.

30            -3
~~~Diogenes2 2
NIEMATERIALNE ponad wszystkim
Wisla to Duch nas wszystkich.

24            -3
~~~Robert
Mecz
Jego portret powinien wisiec kolo Reymana szacunek jesteś Wielki Kuba

34            -2
~~~Henning72
Wywiad Jakuba Błaszczykowskuego
Kuba Błaszczykowski dobry piłkarz i wspaniały człowiek. Kuba dziękujemy za wszystko co zrobiłeś dla Wisły i polskiej piłki!

23            -4
domel
komentarz
Jakim trzeba być [...]em żeby ten komentarze minusować.

18            -4
~~~Kibic 20
Do domel
Myślę i wierzę , że Ci co minusuja, nie są kibicami Wisły Kraków, bo w przeciwnym razie, nie wiem co myśleć,tak jak piszesz, [...]e!!

10            0
~~~cygan
KUBA BLASZCZYKOWSKI
KUBA jestes super skromnym człowiekiem ,a dla nas WISLAKOW WIELKIM I LEGENDA !DZIEKUJE za to co zrobiłeś by uratować NASZA UKOCHANA WISLE KRAKOW,a teraz czeka nas dużo pracy by przywrócić blask BIALEJ GWIAZDY

10            -1
~~~Marek Zawsze
Zawsze był taki
Młody Jakub Błaszczykowski przed wyjazdem na Zachód przedłużył kończący się kontrakt z Wisłą wyłącznie dlatego, żeby klub w którym się rozwinął, mógł na nim zarobić. Czy Buksowie są w stanie to zrozumieć ? Więc niech młody nie dziwi się.

0            -3