Czwartek, 5 sierpnia 2021 r.

Siatkarski sezon rozpocznie się 2 października

W sezonie 2021/2022 siatkarki krakowskiej Wisły ponownie występować będą na parkietach II ligi. Wiślaczki rywalizować będą w grupie IV, w której zmierzy się ze sobą dziesięć drużyn.

Swój pierwszy mecz w nowym sezonie rozegramy 2 października, kiedy to zmierzymy się na wyjeździe z zespołem MKS-u SAN-Pajda II Jarosław. W Krakowie zagramy po raz pierwszy tydzień później, kiedy to rywalizować będziemy z drużyną, która w poprzednim sezonie grała w grupie III drugiej ligi, a więc z UKS-em Sokół'43 AZS AWF SMS Katowice.

Oto rywalki wiślaczek na II ligowych parkietach:

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski
SMS PZPS II Szczyrk
Silesia Volley Mysłowice
MUKS Poprad Stary Sącz
MKS SAN-Pajda II Jarosław
CKiS Maraton Krzeszowice
KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski
UKS Sokół'43 AZS AWF SMS Katowice
KS Marba Sędziszów Małopolski (beniaminek)

W sezonie 2021/2022 po zakończeniu rundy zasadniczej w grupach 1‐4 do turniejów półfinałowych awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Zespoły z ostatnich miejsc spadają do ligi niższej. Drużyna SMS PZPS Szczyrk nie jest brana pod uwagę do awansu i do spadku.

Zespoły z dwóch pierwszych miejsc w poszczególnych grupach - po zakończeniu fazy zasadniczej - rozegrają turnieje półfinałowe mające na celu wyłonienie dwóch najlepszych zespołów, które awansują do turnieju finałowego. Zostaną rozegrane dwa turnieje półfinałowe zgodnie z poniższym podziałem:

I turniej: zwycięzca grupy 1, druga drużyna grupy 2, zwycięzca grupy 3, druga drużyna grupy 4.
II turniej: zwycięzca grupy 4, druga drużyna grupy 3, zwycięzca grupy 2, druga drużyna grupy 1.

Turnieje zostaną rozegrane systemem "każdy z każdym" zgodnie z tabelą Bergera, ale gospodarz ma prawo zamienić kolejność meczów w ramach jednego dnia.

Miejsce rozegrania turnieju zostanie wyłonione w drodze konkursu ofert złożonych przez zainteresowanych, wyrażających chęć organizacji turnieju. W przypadku braku ofert, gospodarz zostanie wyłoniony w drodze losowania. Koszty organizacji i koszty delegacji sędziowskich ponosi gospodarz turnieju.

Turniej finałowy dla czterech zespołów rozgrywany jest systemem "każdy z każdym" zgodnie z tabelą Bergera. Gospodarzem turnieju jest zespół wyłoniony w konkursie ofert. W przypadku braku ofert, gospodarz zostanie wyłoniony w drodze losowania. Gospodarz rozgrywa w pierwszym dniu turnieju pierwszy mecz, w drugim i trzecim dniu turnieju drugi mecz.

Koszty organizacji i koszty delegacji sędziowskich ponosi gospodarz turnieju. O rozstawieniu zadecyduje losowanie, które odbędzie się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Dwa najlepsze zespoły awansują do I ligi kobiet.


Źródło: PZPS

 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?