Środa, 11 sierpnia 2021 r.

Peter Hyballa odszedł z Esbjerg fB

Były szkoleniowiec piłkarzy Wisły Kraków - Peter Hyballa - nie pracuje już w duńskim Esbjerg fB. Niemiec wraz ze swoimi asystentami odszedł z tego klubu.

Hyballa został opiekunem duńskiego I-ligowca pod koniec maja br. i już pod koniec lipca jego podopieczni napisali list otwarty do zarządu klubu, w którym wyrażali pełną dezaprobatę dla metod pracy trenera.

Ligowa inauguracja przyniosła drużynie Esbjerg fB remis 1-1 z ekipą Vendsyssel, ale potem było już jednak znaczenie gorzej. Bo choć w Pucharze Danii była wysoka wygrana, bo aż 5-1 z amatorskim zespołem Bolbro, to w lidze Hyballa wyłącznie przegrywał: 1-3 z Helsingør oraz aż 0-5 z Lyngby.

Po trzech kolejkach Esbjerg fB zajmuje w tabeli duńskiej 1. Dywizji przedostatnie miejsce.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


18    Komentarze:

~~~Wisła !
Powrót
Niech wraca do Wisły zrobi porządek z ta banda nieudaczników

37            -200
~~~tabaluga
heh
"Peter Hyballa opuścił grupę".

67            -4
~~~Kibic 20
Hybala
Nie żałuję go, bo nie ma szacunku do nikogo, tylko sam do siebie. Każdy człowiek kim by nie był, musi być szanowany, a nie poniżany. Może Pan Hyballa się kiedyś nauczy, szacunku do drugiego człowieka. Oby nie było za późno.

120            -11
~~~Robson1
Wariat
Gość się nie nadaje nawet do prowadzenia Victori Kobierzyn

102            -7
~~~Niedługo
Czekamy!
Jeszcze 4 kolejki i będzie wakat w Wiśle, może wreszcie - za drugim razem pozwolą Hybali rozprawić się z ta ekipą karierowiczów. Hybala wróć!

29            -191
~~~Diogenes2 2
Na nierobow sie nie nadaje
W Dunajskiej zrobil super wyniki, ale tam nie bylo krzywienia sie na ciezka harowe i az 20 pompek. Dunczycy to druga liga, czyli pizza, cola i galerie. Wisla wiadomo, ekipa ktira zrobila 0:7, ktora przegrala 11 meczow z rzedu itd. Nie ten mental.

36            -99
~~~Fvc
hm
Przecież wiadomo ze nasi zrobili mu reklamę

8            -18
Maxi
Gość faktycznie jest jakiś toksyczny
Ja go broniłem ale po czasie przyznaję nie miałem racji . Gość jest jakiś toksyczny w Wiśle kwas robił jak się okazuje po czasie i po wypowiedziach niektórych piłkarzy Wisły w Danii podobnie . szanuj chłopie piłkarzy i ich nie obrażaj bo nigdzie nie popracujesz dłużej

51            -5
~~~Kiko
Pilkarzyki
Piłkarzyki to takie specyficzne ludzia...

13            -26
~~~Raulo7
Myliłem się
Muszę posypać głowę popiołem bo byłem święcie przekonany, że zawodnicy to lenie i im się nie chce ciężko trenować. A to jednak był trener świr. Jak to czasami człowiek jest czegoś pewien a prawda okazuje się całkiem inna. Cały człowiek się człowiek uczy.

34            -6
Mario
Odszedł, czy go wyrzucili?
A miał być taki piękny, najlepszy trener, niemiecki zna Kloopa ?

21            -9
~~~Kibic 20
Mario
Hyballa odszedł sam, nie wziął żadnych dodatkowych pieniędzy, żadnej rekompensaty, tak się sam wypowiedział. Powiedział, że jemu grozili, jego rodzinie też, dlatego odszedł, pomimo, że Amerykanscy inwestorzy tego klubu go popierali. Wiedział, że nic nie zdziała, bo ostatnie 2 mecze wysoko przegrali, pewno grali przeciwko niemu.

18            -11
~~~WiR
Za dużo wymaga??
Każdy wymagający "przełożony" nie jest akcepowany przez "pracowników"

9            -17
~~~Ole
Hyballa
W Wiśle na początku dawał radę ale po pewnym czasie wyszły z niego te nieakceptowalne cechy po których i jego zachowania były wątpliwej kultury i udzielało się to zawodnikom oraz sztabowi , zmianie uległa też gra gdyż nikt się nie poświęcał dla trenera który być może ma problem z psychiką.

17            -4
Maxi
~~~WiR , Mario
To nie chodzi o to że on był wymagający bo można być wymagającym i dać się za trenera pokroić ale za razem trzeba być ,, człowiekiem ,, U tego Matusińskiego od lekkoatletek też dziewczyny po treningach wymiotowały , na Huberta Wagnera mówiono Kat . Tu chodzi o szacunek jeśli trener według doniesień prasy przekazanych im przez piłkarzy mówi młodemu piłkarzowi że jest g...nym piłkarzem do innych że mają dziesięć minut na spakowanie swoich rzeczy i won z szatni na stałe ,, albo to już w Danii do piłkarza że jego żona ma mniejsze c.ycki niż on to nie jest to Ok . Do Kloopa mu daleko Kloop poszedł by za swoimi piłkarzami w ogień to bardzo wymagający trener ale piłkarzy swoich uwielbia i szanuje i piłkarze jego też .

7            -1
~~~Orzeł z Polski
Wszyscy źli tylko, trener dobry
Na początku u nas faktycznie była nadzieja na dobrą grę. Były wyniki, był zalążek stylu. Jeśli jednak w kolejnym klubie odchodzi po kilku miesiącach i w kwasie tzn, że nie ma w tym przypadku i że ma problem z głową. Dobre chęci to za mało, trzeba wymagać ale musi to iść w parze z szacunkiem, takich ludzi się ceni, za nimi można iść w ogień. Szczerze to dziwię się, tym którzy go jeszcze bronią.

3            -2
gamber
Doświadczenie zyciowe
Pół wieku życia za mną i wielu szaleńców widziałem. W tym panu rozpoznałem go od razu po pierwszym jego wywiadzie dla Wisły. Młodzież mnie tu minusowała ostro jak pisałem że ten pan prawdopodobnie powinien odwiedzić lekarza lub psychologa. Ale mniejsza z tym. Bardziej mnie strach ogarnia o Wisłę jak pomyślę,że światli i obyci w świecie ludzie typu Kuba czy Królikowski zatrudnili kiedyś takiego szaleńca i powierzyli mu los mojej Wisły. Mam nadzieję,że więcej takiego błędu nie popełnią. Jedynym polskim trenerem który ma pojęcie o swojej robocie jest ten gość z Rakowa. Gula dobrze rokuje. Ale z Rakowem przegraliśmy w 11 na 10.

2            -1
~~~ Sony Cracker
Kopacze go zwolniły...
przegrywając celowo mecze.To samo robili z niewielkimi wyjątkami gracze Wisły.Tez co po niektorzy robili krecia robotę i szli z tym do mediów i do kibiców.Ciekawe że za Hyballi taki Starzyński był mega odkryciem, wymiatał a teraz jest cieniem samego siebie.

3            -4