Środa, 18 sierpnia 2021 r.

Cezary Kulesza nowym prezesem PZPN

Nowym prezesem Piłkarskiego Związku Piłki Nożnej został Cezary Kulesza.

Zagłosowało na niego 92 ze 118 delegatów, a jego rywal Marek Koźmiński zebrał 23 głosy. Zastępuje on kończącego swoją drugą kadencję Zbigniewa Bońka, który prezesem PZPN-u był od października 2012 roku.

W przeszłości Kulesza był piłkarzem oraz prezesem Jagiellonii Białystok. Zasiadał również w radzie nadzorczej Ekstraklasy SA.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


12    Komentarze:

~~~Diogenes2 2
Gorszy od Bonka nie bedzie ;)
Chyba ze wynajdzie jakiegos nowego Wuja, ale chyba taki absurd po raz drugi jest juz nierealny ;)

28            -49
~~~Phi
Ręka rękę myje
Jak ma być dobrze z Polską piłką jak ciągle te same gęby tylko stanowiskami się zmieniają...

84            -6
Mario
Łubudu łubudubu niech nam żyje Prezes...
Gorszy od Rudego nie będzie.

48            -34
GrzegorzS
No to będzie przaśno, discopolowo
i podlaski bimberek będzie się lał. Główny program wyborczy tego gościa to porozdawać stołki i wygrać wybory a potem się zobaczy. PZPN to skamielina. Nie żeby Koźmiński coś zmienił, ale przynajmniej się starał i pokazał jakiś plan na kadencję i nie chciał wszystkiego oprzeć o bufet oraz znajomości więc przegrał.

89            -20
~~~Alfer_77
Kulesza
Obyśmy nie zatęsknili za Bońkiem... Na papierze nie wyglada to za dobrze. Facet ma problemy z angielskim, a znajomosci ma tylko na krajowym podwórku. Daje mu szanse ale bardzo sceptycznie podchodzę do jego kandydatury. Ciekawe czym przekupił swoich baronów żeby na niego głosowali bo jakoś bardzo szybko zyskał zdecydowaną większość głosów a obiegi programie naprawy polskiej piłki jakoś cisza.

39            -11
kibic z daleka
Minusujta...
Moja opinia jest niepopularna, ale myślę, że szybko zatęsknimy za Bońkiem...

43            -10
Piotrek Dopingujący
Ciekawa ta Wasza krytyka
Po pierwsze, w porównaniu do poprzedniej kadencji, a w szczególności do przedostatniej sporo osób w zarządzie itd się zmieniło. To już nie są typowo leśne dziadki z okresu Laty. Po drugie Kulesza jako prezes Jagi robił świetną robotę. Zrobił puchar i superpuchar Polski i dwa wicemistrzostwa nie mając przy tym bajońskiego budżetu. Wypromował kilku piłkarzy, których sprzedał z bardzo przyzwoitym zyskiem. Zrobił wynik sportowy i finansowy z tym klubem. Nie wiem jakim będzie prezesem PZPN, ale oceńmy go po owocach pracy, a nie po domysłach.

19            -21
~~~Lukkrk
Kulesz
Diskopolowiec z Białegostoku wezmie po Sophie na trenera kadry probierz bo to jego ulubieniec z Jagi

11            -11
Maxi
Kulesza też nie był moim faworytem ale ......
....nie płakał bym szczerze to mi ani jeden ani drugi nie bardzo pasował . Koźmiński taki bufonowaty i nieprzystępny się wydaje pewnie też i przez to przegrał . Kulesza to swój chłop jeździł po tych działaczach po klubach biesiadował z nimi i przyciągnął do siebie dużo z nich . Ja bym Kuleszy nie porównywał do ,, leśnych dziadków ,, typu Marian Dziurowicz czy Grzegorz Lato jak ktoś wyżej pisał gość sprawił że Jaga jest w top 5 ostatnich 10 latach do tego to wytrawny biznesmen . Żałuję że nie wystartowali tacy goście jak Leśniodorski wiem że jest kojarzony z Legią ale nam też bardzo pomógł ja go bardzo lubię gość zna się na piłce jest wygadany wykształcony języki też pewnie zna przynajmniej angielski . Tak że on był by dla mnie idealnym Prezesem PZPN

23            -3
Maxi
Wybitnym mówcą to ten Kulesza nie jest
Ale są od tego ludzie jak chociaż by rzecznik prasowy by pięknie mówili .

10            -5
~~~Walenty Walet
Cuda!
Czyli znowu: "Wies tanczy - wies spiewa'! Kolejny chlop ze sloma w butach bedzie opowiadal o tym co jest dobre, a co zle. W Polandii coraz ciekawiej...

14            -10
Niewierny Tomasz
Porównanie
Kulesza - Jagiellonia; Koźmińscy - Górnik Zabrze. I wiem wszystko.

9            -2