Wtorek, 24 sierpnia 2021 r.

Punkt szczepień przy Reymonta. Zaszczep się przed meczem z Legią

Przy okazji zbliżającego się meczu z Legią Warszawa na terenie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana zostanie uruchomiony specjalny punkt szczepień przeciwko COVID-19!

Na początku sierpnia prezesi trzech ekstraklasowych klubów z Małopolski, przy współpracy z Wojewodą Małopolskim oraz Prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej, podpisali się pod wspólnym apelem do kibiców. Inicjatywa ma na celu zachęcenie fanów do wzięcia udziału w narodowym programie szczepień przeciwko COVID-19.

Punkt szczepień jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson, który zlokalizowany zostanie koło "Wiślackiego Świata" (od strony ulicy Reymonta), czynny będzie w dniu meczu, tj. 29 sierpnia, w godzinach od 10:00 do 17:30.

Wszystkie osoby, które tego dnia zostaną poddane szczepieniu otrzymają vouchery na zakup biletu na domowe spotkanie z Lechią Gdańsk w cenie 1 zł.

Uwaga! Nie dotyczy to wejściówek na mecz z Legią Warszawa.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


73    Komentarze:

~~~Gandalf White Pride
Załosne
Haha szczepić się szczepić. Ostatnia prosta. Tzn przedostatnia bo niedługo wchodzi trzecia daweczka także ładować się! Załosne.

102            -126
~~~Zazenowan y
Rece opadaja
A redakcja tym wykrzyknikiem w pierwszym akapicie podkresla ta informacje jakby to bylo jakies wielkie wydarzenie cos na rowni z newsem, ze jakis znany pilkarz przychodzi do Wiselki czy sponsor...

87            -97
~~~Kibic
Wstyd mi za mój klub
Żałosne, że mój ukochany klub bierze udział w propagandzie

108            -146
~~~Wojtek
Bilety przez internet dla dzieci
Cześć, czy można kupić bilet dla dziecka przez internet? Wywala cały czas błędy. Czy ktoś ma podobny problem?

27            -4
~~~Kibic 200
Do Gandalf White Pride
Nikt Ci się nie kazuje szczepić, a opinie zostaw dla siebie, chyba, że jesteś wyspecjalizowanym w tym kierunku. Jakbys kogoś bliskiego utracił, to może byś inaczej myślał. Jak będzie potrzebna trzecia dawka, to oczywiście na tak dla zaszczepionych. 3 dawka będzie przez takich niedowiarków jak ty, bo gdyby się zaszczepiło z 80% ludności, to moglibyśmy już teraz normalnie żyć, bez wirusa i pewno bez tej 3 dawki.

126            -122
~~~Ino Wisła
Żenada
... ludzie mają swój rozum A to wygląda na przekupstwo... szczep się I bilet za 1zl ... słabe to

92            -105
GrzegorzS
Wreszcie o miesiąc albo i dwa za późno
ale tak zorganizowane mamy Państwo

54            -97
~~~goal
Super inicjatywa.
A jeżeli ktoś myśli tylko o sobie, to niech pomyśli, także o kibicach Wisły, którzy chcą uczestniczyć w derbach na stadionie.

89            -71
~~~Leiwakan
Wstyd
Wstyd że taki klub jak Wisła do tego namawia do tej propagandy.

80            -119
Raptor
~~~Ino Wisła
No tak to już jest, że jak logika nie trafia to trzeba się imać innych sposobów. To jak z dziećmi, które są nieposłuszne. Rozmowa czasami nie wystarczy, trzeba lizaka obiecać.

54            -45
~~~@wojtek
nie
Nie da się dla dzieci przez internet

10            -1
~~~EUR
Czas pokaże, kto miał rację.
Ale póki co, ci, którzy się nie zaszczepili mogliby sobie darować swoje komentarze. Nie chcecie się szczepić, wasza sprawa. Ale po co jakieś bezsensowne uwagi? Czas pokaże, kto miał rację.

93            -57
Maxi
Zacofanie co u niektórych ogromne
A czy ktoś wam się każe szczepić . U nas i tak jest luz w porównaniu do innych krajów gdzie niezaszczepiony praktycznie nigdzie nie wejdziesz jedź sobie chłopie do Francji do Irlandii Grecji czy np. Włoch a się przekonasz . Szczepionki były od lat na inne choroby i bardzo pomogły i pomagają . I jeszcze coś popatrzcie gdzie się pierwsze na świecie zaczęli szybko szczepić a no w Izraelu co by o nich nie mówić to mądry naród myślcie trochę czy państwo Izrael dało by zrobić krzywdę swoim obywatelom odpowiedź Nie . Ci niezaszczepieni co przeszli Covida ciężko zapytajcie ich o zdanie czy wiedząc jak to się przechodzi nie zaszczepili by się . Mam sąsiada przeszedł to bardzo ciężko już mówiono że umarł był w śpiączce potem uczył się chodzić na nowo itd . I co mówił że głupotą było że się nie zaszczepiłem .

78            -57
GrzegorzS
Patrząc na ten idiotyczny upór i chęć szkodzenia
społeczeństwu jako całości co równa się brak poczucia wspólnoty jedynym sensownym rozwiązaniem jest przyjęcie założenia, że jak ktoś nie czuje obywatelskiego obowiązku zaszczepienia się dla dobra wspólnoty to należy go nie tyle przymusić co wyobcować ze wspólnoty. Nie chcesz się szczepić nie szczep się żyj sobie na marginesie, ale nie będziesz mógł korzystać z pełni życia wspólnotowego. Po prostu imprezy masowe biletowane dla zaszczepionych, komunikacja publiczna dla zaszczepionych, itd. I to nie ma nic wspólnego z zabieraniem czyjejś wolności. Niezaszczepieni ingerują bowiem w wolnością innych i tu jest granica między wolnością a zwykłą anarchią dla anarchii. Jak jeden z drugim świadomie podejmujesz decyzję, że się nie szczepisz to świadomie powinieneś przyjąć konsekwencje tego faktu. Państwo jakie jest słabe daje możliwość szybkiego i darmowego wypełnienia obywatelskiego obowiązku zaszczepienia się. Owszem zrobiło wiele by zniechęcić by namieszać, ale to jeszcze nie jest powód by zachowywać się idiotycznie i walczyć z dobrem ogółu całej zbiorowości. Takim jest w tym wypadku stojący ponad poglądami obywatelski obowiązek zaszczepienia się. W mojej instytucji i środowisku nie ma już osób niezaszczepionych, nikomu dodatkowe uszy nie urosły myślą samodzielnie nikomu chipa nie wszczepiono nikt na wirusa po zaszczepieniu nie zmarł. W przeciwieństwie do dwóch osób które z tytułu zachorowania na Covid w ubiegłym roku w męczarniach zmarły nie doczekawszy zasłużonej emerytury. I tyle w temacie.

59            -78
Maxi
cd....
...ja bym tych niezaszczepionych do szpitala Covidowego zaprowadził i jak by popatrzyli na to cierpienie chorych to może by zdanie zmienili i jeszcze coś nie szczepisz się zachorujesz płać za leczenie . Nasłuchacie się co niektórzy jakiś pierdół wygłaszanych przez Górniak czy inną Kołakowską i w to wierzycie ? no bez jaj a może wierzycie posłom Konfederacji co niby się nie zaszczepili a potem jak się ich pyta to mówią że to ich sprawa.. Brawo Wisła Kraków piękna inicjatywa .

59            -55
~~~bodzio
tylko sport
Nie dajmy się poszczuć jedni na drugich. Na tej stronie interesuje nas tylko Wisła i piłka nożna. Polityka i propaganda won.

64            -7
~~~sewio
do Grzegorza S
Szanowny Grzegorzu, ależ rączki świerzbią żeby zamykać innych współobywateli w areszcie domowym - może jeszcze oznaczyć ich specjalnie żeby było wiadomo kto i jak? Wirus jest groźny dla pewnej grupy wiekowej obciążonej chorobami współistniejącymi - ale szczepmy wszystkich bezrefleksyjnie jak leci a jak ktoś ma wątpliwości to niech wegetuje z dala od społeczeństwa - przecież nie chodzi o to żeby rozważyć za i przeciw tylko żeby statystyki się zgadzały. Bez względu na to czy ktoś przechodził czy nie, czy jest młody i wirus mu może tyle zrobić co grypa... szczepić i już, a jak nie to pożałują! Skoro w telewizji mówią że tak trzeba to trzeba - po co myśleć, zwarci i gotowi!

57            -37
~~~Mario88
Bilety
Chciałem przyjechać z kobietą i dwójką dzieci na mecz, 4 bilety VIP. Niestety musiałbym podpisać oświadczenie że jestem zaszczepiony, ponieważ inaczej nie sprzedadzą mi biletu! Mało tego, na inne sektory również nie ma takiej możliwości! Osoby niezaszczepione mogą kupować bilety wyłącznie w kasach! Czyli mam przyjechać 500 km tylko po to aby kupić bilet w kasie, żeby potem znów przyjechać na mecz! Właśnie Wisła straciła kasę z 4 biletów! BRAWO!

39            -30
~~~Herti
Smutne
Nie spodziewałem się,ze kibice Wisły to takie posłuszne baranki. No powiedzmy połowa sądząc po plusach minusach. A ty Kibic 200 problemy z polskim masz od zawsze czy po szczepieniu? Może zgłoś NOPa, przed kolejnymi dawkami szprycy powinieneś.

52            -34
~~~Herti
@GrzegorzS
Zawsze wiedziałem ze jesteś ograniczony ale okazuje się że fascynuje cie też faszyzm. I nie "tyle w temacie" ale tyle na ten temat. Nie nauczyli cię w szkole języka ojczystego?

49            -36
kibic z R22
Do EUR
Idąc Twoim tokiem rozumowania po co komentarze bezsensowne nomen omen niejednokrotnie zaszczepionych co lepsi są? Każdy jest równy a ten co popiera segregację sanitarną bez względu na to czy się szczepi na to czy nie bo to każdego indywidualna sprawa i mnie kompletnie nie interesuje czy ktoś zrobił tak jak ja czy inaczej, każda osoba chcąca i popierająca segregację nie zasługuje nawet na podanie ręki. Tak dla dobrowolności i przede wszystkim nie dla segregacji proste i logiczne

32            -25
~~~Dawid
XD
Serio ktoś myśli, że jak postawią punkt szczepień pod stadionem, to kogoś przekonają? XD Kto miał to zrobić, to już to zrobił. Wezcie skonczie z tym cyrkiem

38            -24
Raptor
~~~Herti
A Ty cokolwiek ze szkoły wyniosłeś prócz języka? Wróć do lekcji historii albo po prostu wygoogluj pewne terminy zanim zaczniesz ich używać. A co do posłuszności to zabawne. Nie chodziłeś do podstawówki? Nie potrzebujesz recept na niektóre leki? Nie obowiązują Cię zasady ruchu drogowego? Nie płacisz podatków? Nie szczepiłeś się na odrę? - całe nasze życie to zbiór zasad, obowiązków i ram, które wypracowaliśmy jako społeczeństwo. Na prawdę jest wśród nich masa głupich i szkodliwych. Szkoda, że śmietanka inteligencka, do której z pewnością należysz, wzięła sobie za punkt honoru akurat nieszczepienie się przeciw Covid. Wasza energia przydałaby się do mądrzejszych celów.

36            -26
~~~Heh
Przekupstwo
Za szczepienie bilet? Nie dziwię się. Trzeba jakoś stadion zapchać... Mecz z Legią lada dzień a połowa biletów wolna, bo kto wyda 48zl za mecz przy takiej grze?

18            -48
~~~Kibic 20
Do Herti
Możesz się odczepic, profesorem nie jestem, ale pisze normalnie, jak większość kibiców. Myślę, że rzadko popełniam błędy. A jak już, to jestem tylko"czlowiekiem", i jak każdy z nas czasem omylnym. Miliardy ludzi się na świecie zaszczepiło i jakoś nie słyszałem, żeby komuś rozum odebrało!! Ale wielu zycie uratowano. Nie bądź aż taki pewny. Mam koleżankę na oddziale covidovym i wiem jak było i jak jest teraz. Teraz choruje najwięcej młodych. A co do klubu co w tym złego, że przyłączyli się do takiej akcji, jak większość klubów? Zmusza cie ktoś do szczepienia? Nie!! To zamilcz człowieku! Np. w Wiedniu przez 4 dni szczepili w kosciele"Stefansdom",. I jakoś nigdzie nie słyszałem, żeby ktoś coś krytykował. Kto chciał poszedł i się zaszczepił. Kto nie, po prostu przemilczał. Jeszcze do"Mario 88".A co ma zarząd zrobić, jak są takie przepisy? Nie respektować, wpuścić pełen stadion, obojętnie czy zaszczepieni czy nie? Konsekwencja byłoby zamknięcie stadionu do końca sezonu! Szkoda cie chłopie, ale niestety takie przepisy!! Nikt ich w klubie nie złamie, bo nikomu to się nie opłaci. Robią to dla naszego dobra.

37            -29
~~~Herti
@Kibic 20
Dlaczego kłamiesz na publicznym forum? Nie wiem gdzie masz koleżanke ale wiem gdzie pracuje moja sąsiadka i tak się składa,ze właśnie na oddziale covidowym. Przestań powtarzać brednie z głównych portali mających na celu straszenie ludzi. Idz i sprawdź co się tam dzieje a nie siej paniki o wielu młodych w szpitalu covidianski trollu.

32            -30
~~~Ozdrowien iec
Do raptor
Nie porównuj zasad ruchu drogowego czy szczepionki na odre do przymusu szczepień na covid bo się tylko ośmieszasz. Wymienione przez Ciebie rozwiązania istnieją już od dawna i są przetestowane (szczególnie szczepionka na Odre). Druga sprawa, szczepionka na covid wg. założeń ma tylko uchornić przed ciężkim przebiegiem choroby osobę, która sie zdecyduje na zaszczepienie, dlatego to jest każdego prywatna sprawa i jakiekolwiek sankcje w tym segregacja jest złamaniem art. 14 praw człowieka (amnesty.org.pl).

30            -17
~~~Kibic 20
Do herti
Teraz ci powiem, sam pracowałem w szpitalu do czerwca 2020 r. Poszedłem na emeryturę. Koleżanki przenosili na oddział covid owy, bo u nas cześć łóżek zamknęli, bo po większych operacjach nie było miejsca na Intensywnej, dlatego je przesuwali. I nie mów mi że moje koleżanki kłamały. Sam ich raz odwiedziłem. Z intensywna też mieliśmy kontakt. Teraz też mam z nimi kontakt i opowiadają. Tak, że nie siej ty takich nieprawdziwych historii. To co, cały świat się wam niedowiarkom przeciwstawia? Byłoby to nierealne na dłuższą metę. Ciesz się, że te tragedię, które niektórych dotykają, nie spotkały twojej rodziny i módl się, oby tak zostało. Dodam tylko, że mam wiadomości szpitalne z Wiednia, nie z Polski. Mamy lekarzy z różnymi tytułami, epidemiologów i jakoś wszyscy, bez wyjątku się zaszczepili. Jakby mieli jakieś ale do szczepionki, na pewno by nie ryzykowali. Ale oczywiście jest to sprawa indywidualna każdego. Ciesz się, że żyjesz w Polsce i wszędzie możesz się poruszać. U nas bez testu czy szczepionki nie miałbyś szans. Jako turysta, spalbys na ulicy! Tak że "trollem" to jesteś Ty niedowiarku.

21            -29
~~~jestem za agrestem
~~~Kibic 20
Kolego, wydaje mi się że to nie jest kłopot z samą chorobą. Główna narracja jest w złą informacje dotyczącą szczepień, które wcale nie pomagają w stropniu w jakim jest to przekazywane. Przytaczaliście juz Izrael - tam jest katastrofa teraz. Wielka brytania się jeszcze trzyma ale wszystko idzie ku podobnej sytuacji. Kolejny kłopot w tym że zaszczepieni są super nosicielami. Do tego rozdawanie biletów za 1 zł...no sory. Kto to finansuje?

20            -10
~~~Herti
@Kibic 20
Teraz się okazuje że w Wiedniu...Wisła to jest akurat z Krakowa,a nie z Wiednia. To że Austriacy lubią zamordyzm,to jeszcze nie oznacza że u nas ma być tak samo. A może powiesz coś o wielotysięcznych protestach,zamiast mi tu opowiadać o zaszczepionych epidemiologach którzy mają teraz interes życia? Ja znam za to personel,w tym covidowego który nie jest zaszczepiony no i co z tego?

24            -12
~~~EUR
Kibic r22
Czas pokaże kto miał rację. To tyle i aż tyle. Przykro, że nie zrozumiałeś tego, co napisałem, tutaj i ma tej stronie. Spójrz, jakie są pierwsze komentarze!

9            -6
Maxi
Szczepcie się ludzie nie słuchajcie fanów Wioli czy Edytki
To już naukowo sprawdzone ze szczepienia pomagają popatrzcie na Wielką Brytanie tam dużo zachorowań ale ilość zgonów mała to dzięki szczepieniom . Piękna akcja Wisły jak już pisałem . Poczytajcie moje posty wyżej a zrozumiecie że mam rację . Więcej się nie rozpisuje bo już swoje napisałem .

24            -32
~~~Tw Bolek
Grzegorz S
Musisz koniecznie pożegnać tą cieciówke i ruszyć na pomoc państwu .Widać tu od lat że byłbyś nieocenionym wsparciem dla każdego rządu,niezależnie nawet od opcji! Nie marnuj się pisząc głupoty,pomóż!

16            -14
~~~Rumcajs
Klub nie powinnien mieszać się w tą propagandę!
Pamiętajcie, że kłamstwo powtarzane wielokrotnie stanie się prawdą.

27            -19
~~~kap
Czarna doopa
Dobrze , że właściciele naszego klubu mieszkają w Konstancinie a nie w Czarnym Dunajcu , bo bylibyśmy w wielkiej czarnej doopie ! Wielkie brawa dla zarządu za ten pomysł !

16            -23
~~~Kibic 20
Do herti
Co z tego że pracowałem w Wiedniu. Zabronisz mi być kibicem Wisły Kraków. Moja cała rodzina jest w Polsce i też są kibicami Wisły. Ja kupuje też karnet i jak tylko możliwe, bywałem i będę na meczach. A tak na marginesie, od dzisiaj w Austrii szczepią w sklepach, wyszczególnił na razie parę, Billa i Peny. Tak, że nie hejtuj, że Wisła robi taka akcje. Nikt nie musi z niej skorzystać!!

15            -21
~~~Konkord88
Szczepionkowy bełkot
Strasznie dużo mitologii w powyższych wpisach. Przede wszystkim co warto podkreślić, szczepienie nie jest żadnym obowiązkiem czy powinnością względem społeczności. Gdyby faktycznie szczepionki blokowały transmisję, można by było to rozważyć, ale przy skuteczności p/infekcji spadającej poniżej 40% po kilku miesiącach nie ma żadnego znaczenie czy zaszczepimy 50% czy 100% populacji, Covid pozostanie z nami na wiele lat. Wirus też nie zniknie ze względu chociażby na rezerwuary zwierzęce, skąd w każdej chwili może wrócić. Inną rzeczą jest skuteczność szczepionek przeciw ciężkiemu przebiegowi i tutaj dane są bardziej optymistyczne - zatem każdy może się zaszczepić, ale GŁÓWNIE DLA SIEBIE! nie dla babci, dziadka, czy pani w sklepie; jakiejś wydumanej społeczności tylko dla siebie i w związku z tym nie powinno być w tej kwestii sporu - masz lat 50 i nadciśnienie/sporą nadwagę - powinieneś poważnie rozważyć szczepienie, masz 25 - zrób jak zechcesz, ale zapewne wiele to nie zmieni w Twojej sytuacji. To jest indywidualny wybór każdej osoby i skończmy wreszcie z tym obustronnym bełkotem. Szczepionki ani nie zabiją Polaków, ani nie zabiją wirusa jako całości, ale mogą ochronić Ciebie, indywidualnie. Zatem poczytaj badania, przeanalizuj, a potem zrób jak uważasz za słuszne i lepsze dla siebie.

27            -6
~~~Pilkaż
Ale płytcy jestscie
Kuźwa ludzie co po niektórzy myślcie bo media i strach odebrały Wam myślenie nigdy w życiu nie było takiego parcia i zachęcania do szczepień poprzez znane osoby czy nawet co mi się chce śmiać loterie wygrania nagród hehe a teraz cos takiego ma miejsce , jak coś jest dobre to się tak do tego nie zachęca, czemu nie ma kampanii na całym świecie o tym by wycofać papierosy by przestać palić no nie ma bo to strata kasy i biznesu to prowadzących go a największą korzyścią czerpia państwa więc po co zachęcanie do szczepień po to by biznes rósł kuźwa ale jesteście ludzie niektórzy płytcy !

30            -15
~~~Dawca
Mecz
Tylko Wisła żaden covid

20            -3
~~~GrzegorzS
Zabawne a po was zamykać w domowych aresztach, wy sami się drodzy
nie zaszczepieni zamykacie. Wystarczy was tylko nie wpuszczać na obiekty zamknięte, imprezy biletowane, do restauracji sami się wykluczacie ze społeczeństwa w imię no właśnie w imię czego robienia komuś na złość. Co najwyżej robicie na złość sobie i swoim bliskim. Osoby w pełni zaszczepione i te które już przeszły świadomie infekcję po prostu będą żyć pełnią życia wy będziecie na marginesie. I teraz dalej trochę brutalnej informacji. Ten wirus i jego pochodne (mutacje) jest bardzo nazwijmy to matematyczny i statystyczny. Zabija 2/3% populacji zakażonej a 10% trafia do szpitala lub bardzo ciężko z długotrwałymi skutkami przechodzi covid. W zakażonej populacji zaszczepieni wedle wszystkich badań (niezależnie od rodzaju szczepionki) ok. 0,3% czyli w populacji osób zakażonych 99,7% osób to osoby nie zaszczepione. W rupie 0,3% covid przechodzi się lekko jak się ma inne choroby to istnieje możliwość zejścia bo to oczywiste że jak na pochyłe drzewo koza wskoczy to może zabić choć nie musi i przeważnie nie zabija. Po prostu masz stadium raka i dodatkowo masz katar, gorączkę, ale nie umierasz na to pod respiratorem i można cię leczyć z nadziejami na wyzdrowienie. W grupie zaś 99,7% zakażonych prawdopodobieństwo ciężkiego covidu z pobytem w szpitalu i długotrwałymi skutkami to 10%. Jeśli więc przyjmiemy, że 100 000 osób się zakazi to zaszczepionych w tej grupie będzie 301 osób pozostałe 99699 to będą osoby nie zaszczepione. W tej populacji ok. 9967 osób trafi do szpitala lub bardzo ciężko przejdzie covid i będzie mieć powikłania a 300 osób umrze w męczarniach dusząc się będą pozbawieni na koniec świadomości i kontaktu z bliskimi . W ciągu pandemii z tytułu zakażeniem covic zmarło 150 000 osób. I zostawmy sobie na boku manipulacje włądzy, że umarli na choroby około covidowe. Nie oni zmarli z tytułu zakażenia covodem bez tego zakażenia by po prostu nadal leczyli się ze swoich przypadłości. Jak do kogoś nie trafia, że jest pandemia to na to nie poradzi, jak do kogoś nie trafia, że ludzie z tego tytułu umierają to trzeba takich durniów odseparować. Natomiast nie rozumiem osób, które się nie szczepią dlaczego swoje poglądy wymuszają w osoby postronne. Nie chcesz się szczepić twoje ryzyko, albo będziesz miał farta albo umrzesz lub zmienisz się we wraka wałęsającego się po szpitalach. Ale dlaczego bierzesz na swoje sumienie swoich bliskich, kolegów i współobywateli. Jesteś egoistą wokół którego świat się kręci i jest najmądrzejszy na tm świecie twoja sprawa, po prostu się nie zaszczepisz, ale sam wykluczasz się z normalnego ogółu n swoje ryzyko. Tym którzy nie chcą się szczepić życzę by mieli farta i potem głosili swoją mądrość i opowiadali jacy byli sprytni a wokół sami durnie byli co się szczepili. Ale pragnę im zwrócić uwagę, że na każde 100 000 z was 10000 będzie miało ciężko w domu lub szpitalu a potem przez miesiące i lata będą skutki waszej głupoty odbijać się na was i waszych rodzinach. 300 z każdej 10 000 grupy po prostu umrze w męczarniach. Przy zbiegu okoliczności w pewnym odstępie czasu będą odchodzić na niebieskie pastwiska kolejni członkowie rodzin, bo to zakażenie jest rodzinne. To po prostu jest wliczone w przebieg tej epidemii. Jak tego uniknąć dwa razy nadstawić ramię w odstępie czterech tygodni czasem pewnie i raz wystarczy jak ktoś miał już ten covid. Skutki mówię po sobie i znajomych maksymalnie dwa dni złego samopoczucia czasem po prostu poboli miejsce kłucia jak pielęgniarka nie utrafi . Jak poczujesz się przez dwa dni gorzej dzwonisz do lekarza i daje trzy cztery dni wolne odpoczniesz i po prostu masz z głowy obawy, że ktoś kichając zakazi Ciebie a ty przyniesiesz to do domu i nie daj Boże ty lub ktoś z bliskich trafi do szpitala pod respirator lub po prostu umrze. I tych wolnościowców z różnych opcji lub tych zwolenników obecnej władzy wśród waszych autorytetów są już osoby z różnych środowisk, które wam mówią co się dzieje lub działo z nimi. Po prostu im uwierzcie, że to nie jest spisek, zabawa, gra koncernów tylko rzeczywistość zwykłej epidemii. Ludzkość w swoich dziejach wielokrotnie to przerabiała, teraz ma skuteczną metodę by z tym walczyć i zapobiegać takim skutkom jakie niosła przez wieki dżuma, cholera trzeba tylko z tych środków korzystać. czy tak trudno przyjąć do wiadomości, że mieszkańców Ameryk południowej i Środkowej zwanych Indianami w XV wieku nie wybili nieliczni Hiszpanie tylko załatwiła grypa, cholera i dżuma przywieziona przez białych częściowo już odpornych na te choroby, bo "przeszli" te epidemie w Europie.

12            -32
~~~Kibic 20
Do herti
Ta twoja koleżanka z oddziału covid owego jest na pewno sprzątaczka, dlatego tak dużo wie! Jak przyszły szczepionki to na pierwszym miejscu szczepili pracowników z oddziału covid owego i tak było wszędzie! Ta twoja sprzątaczka pewno nie ma pojęcia, kto się zaszczepił a kto nie. Akurat w Krakowie na oddziale covidowym pracuje żona mojego siostrzeńca. Tam gdzie ona jest zaszczepili ich też jako pierwszych. Też opowiadała jak było i jak jest. Nie myśl że Austria jest zacofanym krajem. Też ma dosyć mądrych specjalistów, jak każdy inny kraj Europy i świata. Tak, że nie ublizaj więcej. Myśl sobie co chcesz, żebyś się za późno nie opamiętał, że źle myślałeś

9            -15
~~~Ozdrowien iec
Srovid
Co za czasy!! Zdrowych ludzi traktuje sie jak chorych a chorych sie nie leczy i zostawia w kwarntannie do czasu, az koronka sie tak rozwinie ze pacjenta trzeba usmiercic pod respiratorem... Do Grzegorz G - zaszczep się nawet jeszcze z 1906 razy - twój wybór, ale nie życzę sobie abyś nawoływał do dyskryminacji tych którzy się nie szczepią!

25            -10
~~~Herti
@Kibic 20
Widzę że dużo wiesz. Możesz sobie powymieniac doświadczenia z GrzegorzemS,macie porównywalna wiedzę. A historię o Antka kobity bracie opowiadaj kolegom z pracy na saksach.A teraz wracaj w tym Wiedniu do łopaty bo przerwa się skończyła.

19            -9
~~~Herti
@GrzegorzS
Czlowieku ty jesteś tak durny,ze gdyby redakcja wprowadzila wymog zaznaczenia trzech samolotów albo statków na obrazku to nie poradziłbyś sobie z tym wymogiem i wreszcie nie zaśmiecałbyś forum swoimi pseudomądrościami. Dziwię się tylko tym którzy plusują te twoje wypierdy. Słuchaj dalej mediów głównego nurtu. Jesteś modelowym przykładem bezmyślnego odbiorcy pozbawionym logicznego myślenia.

23            -12
~~~Zatroskan y kibic
Kibic 200
Człowieku, jesteś żałosny z ta swoją jęczącą opinia o ,, umarłych w rodzinie itpodobne dyrdymały". Po pierwsze : czy się ktoś zaszczepił czy nie - nie ma to wpływu na bezczelna propagandę o ,, ratowaniu ludzkości poprzez szczepienia" . A 3 dawkę wymyślają politycy bo jest w tym interes. Spójrz niepoważny człowieku: Izrael+ USA+ GB MAJA NAJWIĘKSZA SKUTECZNOŚĆ W SZCZEPIENIACH, największy % swojej populacji. A teraz : Izrael+ USA+ GB maja obecnie największy % zachorowalności na covid na dzień dzisiejszy. Polska jest dzięki Bogu oporna na ,, doświadczenia na ludziach" i spójrz dobowa śmiertelność w Polsce a np w GB czy USA. Zachorowalność i skutki poszczepienne w Izraelu. Kiedy Ty kolego zmądrzejesz? Szczepionki tak Ci mozg zmutowalu? Otwórz oczy i czytaj wszystko a nie tylko tytuły w programie tvp1 i 2 . Już NIEDERLANDY oprzytomnialy i zakończyli. ,, pomoc dla ich ZUSu- tzn poszczególni osoby 60+ , kto przeżył ten przeżył, kto zmarł- ZUS się cieszy, ale....... Poniżej 60 lat już nie szczepią. Mało tego, wywalili do śmieci te szczepionki przygotowane do testowania na poniżej 60 bo w końcu mądrzy ludzie powiedzieli : DOŚĆ ZAKŁAMANIA. Dlaczego nie straszysz ludzi tutaj rakiem: w mojej rodzinie tez się osoba" zawinęła" i to bardzo szybko- i nie trzeba było covida do pomocy. Po prostu ludzie chorowali i umierali 1000 lat temu- dzisiaj i napewno tak będzie jeszcze długo Nie bądź ,, drugim Józkiem G. Od propagandy: co to nawet jak dostali w kość od Sowietów to chwalił armie, ze wycofała się na z góry planowane pozycje". Zrozumiałeś coś? To fajnie, gdyż będzie to świadczyło, ze jeszcze można Co mozg uratować. Nic nie zrozumiałeś? Życzę mimo wszystko zdrowia

18            -5
~~~Kibic 20
Do herri
Tego już za dużo,do łopaty nie wrócę, bo mam 2 emerytury, jedna bardzo dobra w Austrii a druga w Polsce, nie chwaląc się też nie mała, po16 latach pracy w szpitalu w Krakowie. Tak, że mogę sobie finansowo trochę pozwolić, bez dodatkowej pracy. Dlatego też mi zależy, żeby być zdrowym i jeszcze trochę z życia się na cieszyć, oczywiście wspomagając też swoją rodzinę. Jeszcze do tych, co się burza o bilety po złotówce po zaszczepieniu Dzisiaj w Wiedniu szczepią w 3 sklepach i każdy, kto się zaszczepi dostaje bona na zakupy na 100 euro. Niektórzy na pewno się cieszą. Wy nigdy tego nie zrozumiecie, że te pieniądze to nie przynęta, ale kropla w morzu do kosztów, które państwo ponosi dla chorych na Covid.

4            -15
GrzegorzS
A kto was dyskryminuje
sami się wyłączacie ze społeczeństwa i wykluczacie się do getta nie zaszczepionych nikt tylko wy sami to robicie. Po prostu z tytułu nie spełniania wymogu bycia zaszczepionym nie będziecie wpuszczani do pewnych instytucji i nie będziecie uczestniczyć w wielu wydarzeniach. Nie jesteś zaszczepiony to nie wejdziesz prosta zasada, kto was wyklucza sami się wykluczacie. Nie wszystko jest na Świecie dla wszystkich. Chcesz mieć udział we wszystkim podporządkuj się obowiązującym zasadom. Jak jest zakaz na stadionie wchodzenia z maczetami tak będzie zakaz bycia nie zaszczepionym. Proste i zrozumiałe. Ni jsesteś zaszczepiony to nie chodzisz do teatru proste. Tej władzy brak jaj by narzucić obowiązek bo pilnują stołków ale w końcu będą to musieli zrobić bo stracą je dlatego, że nie mają odwagi narzucić powtórka z jesienią ubiegłego roku będzie po prostu bolesna dal jak widać licznej grupy tu się ujawniającej. Ale jak to mówią jak rozum nie potrafi przyjąć przez uszy prawd oczywistych i zrozumieć co do niego się mówi to potem do rozumu przez du... prawdy oczywiste i zrozumienie zasada wraca.

8            -30
~~~Kibic 20
Do zatroskany kibic
Nie życzę sobie, żebyś mnie obrażał, bo po przepracowaniu 45 lat w 2 szpitalach w kraju i za granicą, pomogłem wielu chorym na chirurgii w ciężkich chwilach i po ciężkich operacjach. Widziałem już wiele, młode mamy umierające na nowotwory, zostawiające mężów z małymi dziećmi. Jak możesz choroby nowotworowe z pandemia porównywać? Widać, jakie masz pojęcie. Nie martw się o mój mózg, bo jak na razie jest sprawny. Powiedz, w którym wpisie namawiałem do szczepienia? Pisałem, że to sprawa osobista każdego. A jak taki mądry jesteś, to powinieneś wiedzieć, że w Izraelu tak jest, bo po prostu, za mała liczba zaszczepionych/63%/,znie sli obostrzenia i musiało do tego dojść, a w Ameryce, tylko 49,7%zaszczepionych. To jak ma Virus zniknąć. A szczepionki w śmieciach? Jedna pielęgniarkę, która doszli już ukarali. Biedne kraje proszą o szczepionki, a w Holandii/Niederlande/wyr zucają?? I bez konsekwencji? Nie do wiary. A co ze straszeniem, też nie straszyłem nikogo tylko odpowiadałem na post niejakiemu "herti".

7            -15
~~~kuki
do grzegorzS
Tak czytam te twoje żenujące wypociny i stwierdzam, że ty zwykły komunista jesteś, masz stalinowsko-leninowskie poglądy, aż dziw, że jeszcze jakkolwiek funkcjonujesz w społeczeństwie, lesie powinni cię wyalienować komuszku. Gratuluję rodziców, bo tacy jak ty zawsze mają przykład z góry... Tata czy mama w SB?

17            -10
~~~Maxel
Co drugi pisze, że szczepionki są beeeee
A każdy z nich szczepi swoje dziecko po urodzeniu na wszystkie możliwe szczepienia. Tacy jesteści zakłamani.

10            -18
~~~Kiko
Szpryca
Ludzie! Kto chce niech bierze udział w tym dobrowolnym medycznym eksperymencie, ale niech sobie płaci z własnej kieszeni za taką zachciankę. Podpięcie się "niezależnego" klubu i to sportowego pod propagandę koncernów medycznych to HAŃBA!!

16            -11
~~~kibiczesł upska
Do kibica 200
Tak jak w Izraelu! Zaszczepiło się 90% i teraz zbierają żniwa- mają obecnie największy przyrost zachorowań.

12            -2
~~~Mr D'Ath
Ło matko
Ja nie mogę sami znawcy, profesorowie immunologii, jeden mądrzejszy od drugiego. A nie szczepcie się, nagrody Darwina czekają. Ciekawi mnie tylko ilu z thych profesrów pali papierosu co tydzien łoi piwsko albo wóde.... A w tygodniu poprawi paroma Red Bullami. Swoją drogą bardzo ciekawe również, że jak 'o la boga' każą się szczepić to wrzask -a gdzie wolność jednostki, a jak 2 gości albo 2 panienki z tęczową flagą sobie idą ulicą co w na pewno nikomu postronnemu nie szkodzi a już na pewno mniej niż nieszczepienie się to bandy kibuców najcześciej bohatersko skopią człowieka.....

5            -11
~~~Kibic 20
Do Czeslupska
To nieprawda. W Izraelu zaszczepiło sie 63% ludności, a to za mało, żeby zwalczyć virusa. Do tego znieśli wszystkie obostrzenia. Ale przez to ci którzy zaszczepieni, przechodzą łagodniej. Wiem, że będziecie zaraz minusowac, ale najpierw poczytajcie, dlaczego łagodniej przechodzą? Jak pomyślicie, taka szczepionka na żółtaczkę typu"b", po otrzymaniu szczepionki, też trzeba się doszczepiac, bo przeciwciala powoli maleją. Miałem koleżanki, które co roku musiały się doszczepiac, a niektórzy kilka lat nie. Tak, że logiczne, że Ci którzy na Covid się jako pierwsi zaszczepili muszą się doszczepiac. A jak zachorują, na pewno przejdą lekko.

5            -12
~~~moim zdaniem
bat
inicjatywa słuszna, tylko Seby i Karyny raczej się tym nie przekona, nie mówiąc już o Januszu i Grażynie

3            -9
~~~Mr D'Ath
@Kibic 20
Obawiam się, że niestey to wołanie na puszczy. Też pracuję w szpitalu i nie znam niezaszczepionych osób. A to, że przez COVID umierają ludzie to jedno, drugie, że zajmują miejsca w szpitalu przez wiele tygodni, po trzecie, że bez wygaszenia pandemii cierpią i będą cierpieć pacjęci z wieloma innymi schorzeniami. Już teraz na oddziale onkologicznym na którym pracuje mamy mnóstwo pacjętów zdiagnozowanych za póżno a do tego około półtora razy więcej niż przed pandemią. Każdy lockdown, każde zatkanie szpitala powodje dalsze reperkusje.

4            -9
~~~Herti
@Mr D'Ath
Następny co w szpitalu pracuje i pisze "pacjętów". Kafelki układasz,tak jak ten z Wiednia? Lekarz to by wiedział skąd się biorą pacjenci onkologiczni,zakładam też znajomość ortografii na podstawowym poziomie. Dajcie sobie już spokój.

6            -4
~~~Kibic 20
Do Mr D'Ath
Super, że to napisałeś. Taka prawda, przez Covid, dużo innych chorób, przede wszystkich nowotworowych, jest za późno zdjagnozowanych. Jak jeszcze pracowalem/2200r./,to na Intensywnej leżeli covid owcy, a chorym na choroby nowotworowe musieli terminy przesuwac/Trzustki, żołądka, wątroby i jeszcze operowali tzw. HIPEC, gdzie zajętych było więcej organów. Ci chorzy wtedy płakali, z obawa, że nowotwór dalej się będzie rozprzestrzeniał. Kto tego nie przeżył, to nie zrozumie. Przezywają mnie jak małolata, wysyłają do łopaty, że niby jestem na saksach. A ja ciężko pracowałem, 16 lat w Polsce/chirurgia/, 29 lat w Austrii, też Chirurgia. Nie wiem co tymi ludźmi kieruję!! Przecież staram się nikogo nie obrażać, bo przez lata mojej pracy, mam duży szacunek do wszystkich ludzi. Mam nadzieję, że nie wszyscy myślą, że jestem bezmózgowcem.

2            -6
~~~Mr D'Ath
@Herti
Ups przepraszam, ortografia nigdy nie byla moja mocna strona (dysleksja)... mimo wszystko wstyd mi za "pacjetow" szczegolnie w dobie slownikow elektronicznych. Nie zmienia to kompletnie wydzwieku mojej poprzedniej wypowiedzi.

2            -4
~~~Do UBEKa Grzegorz S.
Srovid
Widać, że nie rozumiesz róznicy, między zakazem wnoszenia maczety na stadion a wejściem osoby niezaszczepionej...Nie ma uzasadnienia aby osoby nie zaszczepione dyskryminować, skoro zaszczepieni również przenoszą wirusa! ale widać do ciebie można mówić jak do słupa, a słup jak d..a.

9            -3
~~~Kibic 20
Do Herti
Piszę po raz ostatni, bo to i tak nie ma sensu. Co jest większa szkoda, zrobienie błędu w pisowni, czy obrażanie i poniżanie ludzi!! Każdy w pisaniu może błąd popełnić, ale mieć taki stosunek, tak obrażać i poniżać jest niestety niewybaczalne!! Mam Ci podać szpitale, w których pracowałem? Dla łopaty i kafelek jest dla mnie za późno, bo jestem na zasłużonej emeryturze! Tak, że zastanów się, zanim napiszesz!!

4            -6
~~~Mr D'Ath
Do tego pod Ubekow
Na to mozna spojrzec z kilku perspektyw czy wnoszenie maczety jest gorsze niz wnoszenie wirusa. W sumie to jak masz maczete a nie zamierzasz jej uzyc to znacznie lepiej niz jak masz wirusa. Sa tez glosy jak np Konfederacji ze bron powienien miec nimalze kazdy bo wtedy jest niby bezpieczniej. Czyli w zasadzie stadion pelen kibicow z maczetami i bronia powinien byc znacznie bezpieczniejszy niz jak nie pozwlaja wnosic. A wirus jak wirus ciezko go kontrolowac...

2            -8
~~~Herti
@Mr D'Ath
Rozumiem że zaszczepieni nie wnoszą wirusa tak? A co powiesz o koncercie w Anglii gdzie wpuszczali samych wyszczepów i z testem i nagle setki zakażonych? Co to ortografii ok ;) Z panem z Austrii nie zamierzam już dyskutować. Przesiąkł facet germańskimi faszystowskimi metodami i chyba nie rozumie co pisze. Po prostu faszyzm i segragacja w pewnych krajach nie przejdzie,a co robią na zachodzie to mnie mało interesuje.Tam robi się wiele rzeczy które mi zwyczajnie nie pasują,a liberalne media przekonują że to normalne.Nie dla mnie.

7            -4
~~~Mr D'Ath
@Herti
Akurat tu sie z Toba zgodze. Zaszczepieni tez przenosza wirusa chociaz miano wirusa statystycznie jest u zaszczepionych mniejsze, czyli rowiez statystycznie powinni zarazac mniej. Co do imprez masowych to znowu wg mnie segregacja jest poniekad glupota I EURO2020 to byl absolutnie chamski strzal w pysk wszystkim, ktorzy sie stosowali do obostrzen przez poltora roku w imie solidarnosci ze starsza i bardziej narazona czescia spoleczenstwa. Tu w angli pozwolili na 60tys ludzi na Wembley i potem sie rozjechali po calej Angli bez problemu a jak wracalem z wakacji na Malcie gdzie slownie bylo wtedy 0 przypadkow to sie musialem izolowac i 3 testy robic. Moim zdanie warto sie szczpic z 2 powodow. Po piersze indywidualnie mam mniejsza szanse na wyladowanie w ciezkim stanie w szpitalu i powiklan po chorobie a po drugie jak juz sie zaraze to niezajme komus na kilka tygodni miejsca wszpitalu. Tyle i tylko tyle. Aha no i jest tez trzeci powod. Jak w koncu sie ludzie poszczepia to znowu bede mogl jechac na wakacje bez wypelniania fyfdziesieciu dokumentow i robienia fyfdziesiecui testow kosztujacych kupe ase jak sie liczy cala rodzine...

3            -6
~~~@Mr D'Ath
do kolego powyżej
Jakoś w UK, Izraelu czy we Francji Delta już szaleje od ponad 3 miesiecy, a jakoś u nas pomimo zapowiedzi nastu tysięcy zakażeń dziennie i przepełnionych szpitali już w lipcu, jakoś ten wirus nie chce za bardzo sie rozszaleć, a ludzie zaszczepieni mieszają sie z nie zaszczepionymi bez żadnych ograniczeń. ...druga sprawa - zaszczepieni również przenoszą wirusa, trzecia sprawa - jakim cudem bezobjawowi zarażają innych, skoro ani nie kichają ani nie kaszlą? :D Czyżby maski jednak nie chroniły? :P

7            -5
~~~Kibic 20
Do herti
Jak Ci to sprawia przyjemność, obrażaj mnie dalej. Może kiedyś w twoim życiu przyjdzie taka chwilą, że będziesz potrzebował opieki medycznej. Obyś wtedy nie trafił na takie osoby, jak ty jesteś, bez szacunku do drugich i starszych. Pomimo, że mnie tak upadlasz,/ oczywiście bezpodstawnie/, nie życzę Ci tego!! Może kiedyś wspomnisz moje słowa!! Oby nie było za późno!

2            -6
~~~Herti
@Mr D'Ath
To po kolei: Paszporty miały służyć ułatwieniom w wyjazdach,a służą do wejścia do knajpy albo sklepu.One znikną,chyba dopiero wtedy jak w końcu się zrobi rewolucję,inego wyjścia nie widzę.To że znikną jak się ludzie zaszczepią to bajka,za duży ktoś biznes na tym kręci idący w miliardy dolarów.Tym bardziej że już zaczyna się 3 dawka,a będą kolejne.Niekończąca się opowieść...Ostatnia prosta,kluczowe będą dwa tygodnie i tak dalej.Naprawdę trzeba być naiwnym aby nie widzieć że nie po to to wprowadzono,aby zniknąć.Ludzie mają być posłuszni i trzymani krótko.A w nagrodę dostaną zgodę aby pójść na mecz i posłusznie się zastosują a nawet ucieszą...Też się chętnie zaszczepię,na razie bardziej boję się nie do końca zbadanego preparatu niż choroby.Choroby pod którą podciąga się co się da,a dlaczego nieprzebadanej? Były prowadzone badania na kancerogenność? Na interakcje z innymi lekami? Nie były,teraz są na Was - to ja poczekam na wyniki :) To nie są żadne teorie spiskowe,odsyłam do ulotki producenta której 99 proc zaszczepionych nie czytało,a uwierzyło że aby wypić piwo na chorwackiej plaży trzeba się zaszczepić.I tak dalej i tak dalej...

7            -3
~~~Mr D'Ath
@Herti
Moim skromnym zdaniem przesadzasz co do teori spikowych, niemniej jednak oczywistym jest, ze miliardy dolardow sa w grze i ktos na tym robi i zrobi biznes. Tak dziala kapitalizm. Co dalej nie zmienia faktu, ze najlepsza obrona jaka mamy przed wirusem jest szczepionka. Nie tylko przed tym zreszta. Ze nie byla przetestowana w pelni to prawda, ze czesc z zaszczepionych (w tym i ja) to czesc populacji bioracej udzial w wielkich badaniach klicznych tez prawda (swoja droga nieezczepieni to grupa kontrolna...). Coz wg mnie warto i zrobilem ta z pelna swiadomoscia tego faktu (OK mam fory bo moja zona jest naukowcem pracujacym nad szczepionkami na Uniwerku, nie nad COVIDEm akurat). Moje dzieci mialy zaoferowane szczepienie w ramach prob klinicznych i sie nie zgodzilismy i dalej nie za bardzo chcemy je szczepic, dokad nie bedzie wiecej danych.

6            -1
~~~Mr D'Ath
@Herti
Zapomnialem, a propos ulotek, przeczytaj ulotke do Viagry a ilu facetow to lyka z wlasnej woli.....

2            -2
~~~Prawda
Prawda
Nikt nie sprawdza wiarygodności testów. Przyjeżdża paczka z Chin i uznaje się że test działa. Rzeczywistość jest taka że osoby o których mówi się że przeszły "bezobjawowo" są w rzeczywistości ofiarami błędów testów. Koronawirusa wcale nie mieli.

12            0
~~~Herti
@Mr D'Ath
A widzisz,zbliżamy stanowiska. Mnie tylko chodzi o to,że nie może być przymusu szczepienia i udogodnień na każdym kroku dla zaszczepionych,z jakiej niby racji? Propagandy natomiast i wciskania tego na każdym kroku mam dość.Ja nikomu nie zabraniam się szczepić i tego samego oczekuję w drugą stronę.Ciekawe czy GrzegorzS i szanowny pan doktor z Wiednia byliby zachwyceni gdyby na stadion,basen czy do restauracji mogli wchodzić wyłącznie niezaszczepieni.

9            -2
~~~Mr D'Ath
@Herti
No troche zblizamy, niemniej jednak widze pewnien problem. Nie da sie w panstwie kazdemu dac wyboru w kazdej sprawie. Mowisz, ze kazdy sam powinien wybrac czy chce byc szczepiony, nie kazdy jednak jest w stanie pojac czy to jest dobre dla niego jak i calego spoleczenstwa. Dlatego sa nakazy, zakazy a czasem przymus.... Ja np. nie chce placic podatkow, zeby szly na 500+, i absolutnie nie chce ani zlamanego grosza dawac na kosciol katolicki (miedzy innymi dlatego wynioslem sie do Anglii). Absolutnie nie chcialem isc do wojska bo to strata czasu a nie znizylem sie do oszustwa na komisji (a i tak podchorazowka lepsza niz podstawowa sluzba). Musisz miec prawko zeby prowadzic samochod albo patent zeglarski zeby plywac jachtem. Jest obowiazek szkolny a nie wybor i tak dalej. Dlaczego szczepienia maja byc jakims szczegolnym wyjatkiem.

1            -11
~~~Do Mr D'Ath
Hmm
Drogi kolego - otóż nie mając udokumentowanych umiejętności prowadzenia pojazdów mechanicznych w postaci prawa jazdy, stwarzasz zagrożenie na drodze. Nie szczepiąc się na covid stwarzasz zagrożenie ewentualnie tylko dla siebie - widzisz różnice? to samo z patentem żeglarskim...brak szczepienia na covid nie może być podstawą ograniczenia komuś nabytych już praw.

6            -1