Piątek, 27 sierpnia 2021 r.

Aktywnie na 115-lecie: Bieg na 1906 metrów

Jubileusz 115-lecia najstarszego polskiego klubu to okazja, by zademonstrować swoje przywiązanie do Białej Gwiazdy i podkreślić jej piękną i bogatą historię. Kolejna okazja ku temu już w sobotę 9 października podczas specjalnie zorganizowanego biegu na symbolicznym dystansie 1906 metrów.

Miasto Kraków, doceniając wkład klubu w sportową historię miasta, włączyło się we współorganizację tego wydarzenia.

Dla wszystkich fanów lubiących aktywnie spędzać czas czekać będzie nie lada gratka. W sobotę 9 października punktualnie o godzinie 11.00 rozpocznie się bieg z okazji jubileuszu 115-lecia Białej Gwiazdy. Uczestnicy będą rywalizować na specjalnie przygotowanej trasie, której start umiejscowiony będzie na deptaku przy al. Focha. Następnie zawodnicy przebiegną wzdłuż Błoń ulicą Piastowską i aleją 3-ego Maja, by stawić się na mecie tam, gdzie bije serce każdego Wiślaka, czyli przy R22. Dystans pomiędzy dwoma punktami wynosi dokładnie 1906 metrów, co nawiązuje do roku założenia Wisły Kraków. Dobra zabawa z nutką sportowej rywalizacji gwarantowane!

Ustalony został limit uczestników - 2000 osób (który może ulec modyfikacji w przypadku zmiany wytycznych i regulacji prawnych dotyczących organizacji imprez w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19). W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby, które najpóżniej w dzień zawodów ukończą 13. rok życia. Start będzie puszczany falowo - zgodnie z obecnymi regulacjami - po 500 osób. Każda z fal startować będzie w odstępie 30 minut. Pakiety startowe będą sprzedawane w 3 turach.

I tura do 19.09 - 49 zł
II tura od 20.09 do 3.10 - 69 zł
III tura od 4.10 do 6.10 - 89 zł

Każdy biegacz otrzyma pakiet startowy oraz spersonalizowany numer, a po zakończeniu biegu pamiątkowy medal.

Ponadto każdy uczestnik będzie mógł dokupić koszulkę biegową w cenie 80 zł. Uwaga! Opcja zakupu koszulki jest możliwa tylko w I turze. Na rękawku trykotu znajdować się będzie logo Głównego Patrona Biegu, a także logotypy Partnerów 115-lecia. Regulamin wydarzenia znajduje się tutaj » 

Rywalizacja toczyć się będzie także wśród najmłodszych. Już od godziny 9.00 dzieci od 3. do 12. roku życia będą mogły zmierzyć się ze specjalnie przygotowaną trasą na płycie boiska stadionu przy Reymonta w trzech kategoriach:

- 3-6 lat - pół długości boiska;
- 7-9 lat - cała długość boiska;
- 10-12 lat - dwie długości boiska.

Każde dziecko otrzyma dokładnie taki sam pakiet startowy, co osoby dorosłe. Cena pakietu dla dzieci przez cały okres zapisów wynosi 39 zł. Dodatkowo do 19 września młodzi biegacze także mogą nabyć koszulki w cenie 70 zł, natomiast po ukończeniu biegu otrzymają pamiątkowy medal. Regulamin biegu dla dzieci do pobrania znajduje się tutaj »

Głównym Patronem Wydarzenia został Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Dziękujemy za wsparcie!

Zapisy dla dorosłych znajdują się tutaj »

Zapisy dla dzieci znajdują się tutaj »

Aktywnie uczcijmy wiślacki jubileusz!


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?