Piątek, 3 września 2021 r.

34. edycja Turnieju im. Adama Grabki

Już w najbliższą sobotę boiska Wisły Kraków opanują najmłodsi adepci futbolu z rocznika 2009 z Polski i nie tylko. Do Krakowa przyjadą drużyny z Czech, Ukrainy oraz Węgier, które rywalizować będą w ramach 34. międzynarodowego Turnieju im. Adama Grabki.

Adam Grabka to postać zasłużona dla krakowskiej, a także - patrząc przez pryzmat wychowanków i ich sukcesów - krajowej piłki. Pod jego opieką pierwsze kroki w karierze sportowej stawiali tak znani piłkarze, jak: Antoni i Henryk Szymanowscy, Janusz Adamczyk, Jan Jałocha, Adam Nawałka, Leszek Lipka, Piotr Skrobowski, czy Jerzy Kowalik. Turniej organizowany jest cyklicznie od 1988 roku - po śmierci trenera. 27 edycji turnieju miało miejsce zimą w hali sportowej, natomiast w czerwcu 2014 roku rozgrywki przeniesione zostały na boisko trawiaste i na stałe wpisały się w kalendarz Akademii Piłkarskiej jako wydarzenie organizowane na koniec każdego sezonu. W związku z pandemią i brakiem możliwości zorganizowania turnieju w minionych dwunastu miesiącach, rok następny - jubileuszowy dla Wisły Kraków - przyniósł nam dwie kolejne edycje.

W czerwcu swoje umiejętności zaprezentowały drużyny z rocznika 2008 - zwyciężyła Pogoń Szczecin, natomiast we wrześniu zagrają zawodnicy urodzeni rok później. Oprócz krakowskiej Wisły, która wystawi dwa zespoły, w turnieju zagrają Dynamo Kijów (Ukraina), Sparta Praga i Baník Ostrawa (Czechy), MTK Budapeszt (Węgry), FCB Escola oraz Górnik Zabrze. Turniej rozgrywany będzie na obiektach przy ulicy Reymonta - boisku treningowym Akademii oraz na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana. Start zawodów zapanowano na godzinę 8:45, a finały na godzinę 16:00.

34. Turniej im. Adama Grabki:

Grupa A: Wisła Kraków B, Sparta Praga, FCB Escola, MTK Budapeszt.
Grupa B: Wisła Kraków A, Dynamo Kijów, Górnik Zabrze, Baník Ostrawa
.

Partnerami wydarzenia są Gmina Kraków, ORLEN OIL, Małopolski Związek Piłki Nożnej oraz Synerise.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?