Sobota, 4 września 2021 r.

FCB Escola zwycięzcą 34. Turnieju im. Adama Grabki

Najlepszą drużyną 34. Turnieju im. Adama Grabki była drużyna warszawskiej FCB Escoli, która w finale pokonała 1-0 Dynamo Kijów. Wisła wystawiła w tych zawodach dwie drużyny, które zajęły szóste oraz ósme miejsce.

Wyniki 34. Turnieju im. Adama Grabki:

GRUPA A:
Wisła Kraków B - MTK Budapeszt 1:3
Wisła Kraków B - Sparta Praga 1:2
FCB Escola - MTK Budapeszt 1:0
MTK Budapeszt - Sparta Praga 1:2
Wisła Kraków B - FCB Escola 0:2
FCB Escola - Sparta Praga 1:1

Tabela:
Sparta Praga 7
FCB Escola 7
MTK Budapeszt 3
Wisła Kraków B 0

GRUPA B:

Wisła Kraków A - Górnik Zabrze 1:0
Wisła Kraków A - Dynamo Kijów 0:2
Górnik Zabrze - Baník Ostrawa 1:3
Górnik Zabrze - Dynamo Kijów 2:0
Wisła Kraków A - Baník Ostrawa 1:1
Baník Ostrawa - Dynamo Kijów 1:2

Tabela:
Dynamo Kijów 6
Banik Ostrawa 4
Wisła Kraków A 4
Górnik Zabrze 3

Mecze o miejsca 5-8
MTK Budapeszt - Górnik Zabrze 2:4
Wisła Kraków B - Wisła Kraków A 0:2

Mecze o miejsca 1-4
FCB Escola - Baník Ostrawa 2:0
Sparta Praga - Dynamo Kijów 0:1

Mecz o miejsca 7-8
MTK Budapeszt - Wisła Kraków B 1:0

Mecz o miejsca 5-6
Górnik Zabrze - Wisła Kraków A 3:0

Mecz o miejsca 3-4
Baník Ostrawa - Sparta Praga 1:1 (Baník wygrał po rzutach karnych)

Mecz o miejsca 1-2
FCB Escola - Dynamo Kijów 1:0


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

~~~Zatroskan y kibic
Kolejny słabiutki rok
Kolejny rok, kolejny turniej i kolejny blamaż osób pracujący w Wiśle. Osób, którzy przez grzeczność tylko , nazywają szkoleniowcami dzieci/młodzieży. Wiem, wiem - wyniki nie grają roli: pewnie tak zaraz zakrzyczą mnie fanatycy. Na taki smieszny argument mam tylko jedna odpowiedz : wiec podczas takich turniejowych spotkań, usuńmy bramki a pkty zaliczanym np gdy dany zespół rozegra między soba 10 podań- bez dotknięcia piłki przez przeciwnika. Taki system wymusza na zespołach duża ruchliwość i kreatywność. Ja nieraz dodawałem: zespół, który stracił pkt , odrazu robił 5 pompek . Każdy trening czy mini turniej był bardzo zawzięty. I nawet kiedyś będąc w grupie z tuzami naszego województwa ( Zaglebie L, Miedź L, Chrobry G) nie byliśmy ostatni- oczywiście mowa o 12 latkach a nie I zesp. Wisła Kraków, jak na polskie warunki : wielki klub, nie może jakoś znaleźć do dzieciaków i młodzieży najlepszych fachowców ( 2 porażki z bieniaminkami w CLJ potwierdzają tylko moje słowa) Przykre to dla osoby kochającej ten klub od dawna

24            -35
~~~Name
Zatroskany ale bzdury piszesz.
Ciekawe ile gwiazd polskiej pilki wychowałeś tym sposobem ? ale zawsze mozesz sie pochwalic ze w turnieju wojewodzkim dzieci nie byłeś ostatni. Zarabisty rok nielismy wg Twoich kanonow wygrywając finał z sąsiadką w clj 10:0 brawooo. Ilu z tych mistrzów zaistniało potem w seniorskiej piłce? Dzieci zajely 6 miejsce w jednym turnieju i już blamaż ?

27            -8
~~~Zatroskan y kibic
~~~Name
I już Ci odpowiadam sympatyczny Kolego: z małego klubu sprzedałem do ówczesnej ekstraklasy 5 ( słownie : PIĘCIU ZAWODNIKÓW). W zamian za to zakupiliśmy 2 ( słownie : DWA) autobusy. Posiadaliśmy 4 zespoły, mój autobus w okresie wakacji pracował nad morzem. Jako chyba pierwszy w Polsce wprowadziłem ,, jawne zawodostwo" gdyż płaciłem premie za zdobyte pkty. Mali chłopcy którzy obsługiwali trening- podawali piłki mieli za ten czas płacone. Bezpośrednio z WWSS ( jeżeli nie wierz co oznacza ten skrót- Twój ból) kupowałem ,, korki Huragany" - polski najlepszy wyrób w tamtych czasach . Powiedz mi gderliwy człowieku co Ty osiągnąłeś w piłce, ze próbujesz mnie zdeprymować swoja denna odpowiedzią? Na koniec dodam Ci, ze w latach 80- tych otrzymałem srebrna odznakę PZPN za wybitny rozwój sportu wiejskiego ( wywiady w TV. I w gazetach : Piłka Nożna - redaktor R Hurkowski, Przegląd Sportowy. Zanim wiec najdzie Cię niepoważna myśl drwić sobie z kogoś- to pomysł. ,, NA HURAAAAA" tylko" Krasnaja Armia" atakowała. Tak, to blamaż: 6 i 8 miejsce takiego dużego klubu, o tak bogatej tradycji to blamaż.. Twój argument o CLJ i wyniku 10:0 tylko potwierdza mój komentarz: nasza kadra szkoleniowa dzieci i młodzieży jest mówiąc oględnie : słaba Dziekuje.

14            -10