Piątek, 10 września 2021 r.

Yaw Yeboah piłkarzem sierpnia PKO BP Ekstraklasy!

Yaw Yeboah wybrany został "Piłkarzem Sierpnia PKO Bank Polski Ekstraklasy". Dla zawodnika Wisły Kraków to pierwsze takie wyróżnienie w karierze.

W głosowaniu na "Piłkarza Miesiąca" udział wzięli kapitanowie osiemnastu drużyn najwyższej polskiej ligi. Dziewiętnasty punkt należał zaś do kibiców w mediach społecznościowych.

W sierpniowej edycji była brana pod uwagę postawa w czterech meczach PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 (3.-6. kolejka). Yaw Yeboah zdobył 3 głosy, a dodatkowo zwyciężył w głosowaniu internautów. Tuż za jego plecami uplasował się Mikael Ishak (3), a następnie Marcin Cebula, Mateusz Mak, Erik Exposito i Kristopher Vida (2). Po jednym głosie otrzymali Damian Warchoł, Pelle, Fabian Piasecki oraz Pedro Tiba.

Przed Yawem Yeboahem po statuetkę "Piłkarza Miesiąca" sięgało ośmiu przedstawicieli Wisły Kraków. Ostatni z nich, Paweł Brożek został wyróżniony za postawę we wrześniu 2019 roku, a wcześniej Radosław Sobolewski (marzec 2009), Marcelo (luty 2010), Semir Štilić (sierpień 2014), Carlitos (październik 2017), Zdeněk Ondrášek (sierpień 2018), Jesús Imaz (października 2018) oraz Jakub Błaszczykowski (marzec 2019).

Jednocześnie Ekstraklasa SA przypomniała w swoim komunikacie o golu, który Yeboah strzelił w niedawnym spotkaniu z Górnikiem Łęczna.


Źródło: Ekstraklasa SA

 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

~~~ä
:)
Grubo

43            -1
~~~Rom
No proszę
A u nas piłkarzem sierpnia był Plewka :D

33            -2
~~~wislakkk
Brawo!
Nie jest dla mnie zaskoczeniem, że akurat Yaw został piłkarzem sierpnia... Ps: nie wiem co wy macie z tym Plewką. Jest świetny, ale nie byłby nawet w top 5 najlepszych piłkarzy.

24            -2
~~~szczebele k
Gratulacje!
Zasłużył na to swoją grą i tańcem z drewnem! Co do innych na liście to Cebula, Exposito , Ishak byli w miarę logicznymi wyborami, ale pozostali to chyba dostali głosy od swoich kapitanów i kolegów xd

17            -1