Niedziela, 12 września 2021 r.

Adrián Guľa: - Jest to dla nas bardzo ważny punkt

- Dla kibiców fajny mecz, dużo emocji. Pokazaliśmy charakter, mentalość oraz piłkarską jakość. W całym meczu byliśmy drużyną lepszą, ale tak to jest w piłce nożnej. Nie wykorzystaliśmy sytuacji, a przeciwnik sam dwie okazje wykorzystał - mówił po meczu z gdańską Lechią trener zespołu Wisły, Adrián Guľa.

- Musimy akceptować ten punkt - dodał Guľa. - Fajne były zmiany oraz mentalność całej drużyny. Kibice także utrzymywali nas w tym meczu, za co chcę im podziękować. Jest to dla nas bardzo ważny punkt, patrząc na to, że przegrywaliśmy już 0-2 i jaka była mentalność drużyny w procesie jej budowy. To jest bardzo ważne. Dlatego to akceptuję. Kibice także dziękowali zawodnikom za walkę do ostatniej minuty - dodał szkoleniowiec wiślaków.

- Brakowało nam pewności siebie, także przy rozgrywaniu piłki na krótko - komentował Guľa dużą liczbę rzutów rożnych, z których nie stwarzaliśmy zagrożeń. - Najważniejsze, że ostatecznie z rzutu rożnego i z tej drugiej piłki drużyna to wykorzystała. Było to dla nas ważne, że nie przegraliśmy meczu u siebie - dodał.

Na zakończenie Guľa został zapytany o strzelca dwóch goli, Michala Frydrycha.

- Michal jest naszym liderem, ma doświadczenie z gry w ważnych klubach, jak choćby w Slavii Praga. Cieszy, że zagrał dobrze nie tylko w defensywie, ale i fantastycznie w polu karnym przeciwnika. Cieszy też jak drużyna zachowała się dla Kuby Błaszczykowskiego, jak dała mu wsparcie przed meczem, bo dla tej drużyny ważne jest także to, że jesteśmy wszyscy razem. Dzięki temu możemy zrobić jeszcze większy progres. Oczywiście cieszę się z gry Michala oraz z tego jak drużyna funkcjonuje. To są fajne punkty, że drużynę potrafi też w sytuacjach bramkowych pociągnąć nasz stoper - zakończył trener.


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


11    Komentarze:

~~~Kibic 20
@
Dziękujemy za zmiany, przede wszystkim Hugi. Może by tak w następnym meczu od początku na niego postawić? My kibice byliśmy 12 zawodnikiem, a w Lechii sędzia.

128            -6
~~~Adrian 1989
Brawo drużyny
Dobry mecz cieszy obraną droga dalej nią idźmy mimo że w naszej lidze łatwiej jest psuć niż coś konstruować.Ten styl i taka determinacja przywróci nam dawny blask???

103            -5
~~~Ona
Trenerze przekombinowałaś
Kliment to napastnik bo na skrzydlo mu szybkości brak.Hugi puka do pierwszego składu.

116            -12
~~~Mirson
Pomoc
Wystawienie Klimenta na skrzydle mija się z celem.Wszystko ruszyło po jego zmianie to nie jego pozycja.

109            -5
~~~Bebetto
Panie Trenerze.
Nie od dziś bardzo brakuje mi różnych wariantów przy stałych fragmentach gry, jak rzuty wolne, czy rożne i auty. Tradycyjnie wykonujemy je tak samo jak inni i nie wiele mamy z tego korzyści, gdyż nie potrafimy przeciwnika, czymś nowym zaskoczyć. Obecnie w futbolu to takie opcje, które zbliżają do zdobycia bramki dzięki różnym pomysłom. Niektórzy w ten sposób nawet wygrywają mecze bez specjalnego biegania. Pana szanuje i proszę nie traktować tego jako krytyki, ale raczej coś co może sprytem pomóc drużynie. Nie uważam się za eksperta, ale kibicem jestem ponad 60 lat, więc trochę już widziałem, a tego brakuje mi w Wisełce. W kolejnych 3 trudnych meczach życzę Panu i drużynie powodzenia i zadomowienia się w czołówce, gdyż mamy do tego dobrych zawodników.

61            -4
~~~TomaszZ
Brak wygranej...Remis...
..ale w takim stylu, z takim charakterem, grą, walką.... jestem dziś dumny z tej drużyny. Emocje jeszcze nie opadły :D

83            -2
~~~polo
Skvarka
Yeboah i Skvarka Pan Piłkarz!

66            -4
~~~goal
Trener docenia wszystkich, także kibiców.
A kibice doceniają trenera za dobór piłkarzy, za wiedzę, za pracę z drużyną.

64            -1
~~~Jarek
Po meczu
Analizowali faul przy wolnym w C+ , to Durmus faulował Frydrycha! To Wisła powinna wygrać ten mecz co najmniej dwoma bramkami !! Weszło w tabeli niewydrukowanej doliczy trzy punkty na pocieszenie tej fatalnej decyzji Raczkowskiego !!

39            -3
~~~Andrzej
Warszawka
Sedzia się pomylił przy faulu dla Lechii reasumcja a teraz poważnie nie powinno być rzutu wolnego dla Lechii byłoby 2:1 dla nas brak słów znowu C+ jest strasznie za legla jak to ich skrzywdzili a jak strzelali gole za lini końcowej to było dobrze Legia nie będzie mistrzem my na podium

52            -3
~~~Britney
Saga rożny
Ta saga pt rzut rożny była bardziej iryrująca niż klan choć wykonawcy pokroju pewnego aktora z serialu pasowali. P. Gula zrób coś z tym, bo przy takim stylu naszej gry to musimy strzelać z tego gole

13            -7