Środa, 29 września 2021 r.

Michal Frydrych piłkarzem września

Wrzesień to nie był udany miesiąc dla piłkarzy krakowskiej Wisły. Wprawdzie zaliczyli oni skuteczny mecz w Pucharze Polski, bo po raz pierwszy od... trzech lat - awansowaliśmy w tych rozgrywkach, ale już w Ekstraklasie na trzy spotkania zdobyliśmy zaledwie jeden punkt, tracąc jednocześnie aż osiem bramek. Nie ma się więc co dziwić, że nie wystawialiście ostatnio wiślakom najwyższych z możliwych ocen.

Te najlepsze otrzymywał Michal Frydrych i to on ze średnią notą równą 4.71 punktów otrzymuje tytuł - piłkarza września. W przypadku Czecha jego największy punktowy dorobek przypadł na mecz z gdańską Lechią, w którym - przypomnijmy - aż dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i zarobił indywidualną ocenę za to spotkanie - 8.43. I był to najlepszy jednostkowy wynik we wrześniu.

Niestety podobnych do tego - w kończącym się miesiącu - już nie było, a wprost przeciwnie… Stąd też nie ma się co dziwić, że zaledwie ośmiu zawodników kończy ten okres ze średnią rozpoczynającą się od "czwórki", co i tak jest notą poniżej tej "wyjściowej". Reszta wiślaków ma oceny już zaledwie "trójkowe".

Mając nadzieję, że w październiku z ocenami będzie już znacznie lepiej, przedstawiamy komplet wrześniowych wyników.

Oto one:

meczów średnia
25. Michal Frydrych 3 4,71
40. Yaw Yeboah 4 4,55
15. Matěj Hanousek 4 4,51
7. Dor Hugi 4 4,46
8. Aschraf El Mahdioui 4 4,40
17. Serafin Szota 4 4,33
10. Gieorgij Żukow 4 4,27
20. Konrad Gruszkowski 4 4,11
92. Michal Škvarka 4 3,68
80. Patryk Plewka 2 3,62
11. Mateusz Młyński 3 3,56
9. Jan Kliment 4 3,54
1. Paweł Kieszek 3 3,48
91. Felicio Brown Forbes 3 3,30
77. Stefan Savić 3 3,05
Zawodnicy niesklasyfikowani: Mikołaj Biegański (5,94 - w meczu ze Stalą), Maciej Sadlok (4,94 - w meczu ze Stalą) i Dawid Szot (2,53 - w meczu z Pogonią).

W poprzednich miesiącach bieżącego sezonu wygrywali:

sierpień - Patryk Plewka (6.77)
lipiec - Mateusz Lis (7.02)


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


5    Komentarze:

GrzegorzS
No nie wiem dwa wyjazdy na Górny Śląsk do Zabrza i Gliwic oraz
spotkanie na swoim boisku z będącym w formie Ślaskiem nie będzie łatwo o zwycięstwa a to one głównie pozwalają punktować zawodnikom w tym rankingu. Ale widać, że trener korzystał w tym miesiącu w meczach raptem z 18 zawodników pytanie o to czy szansy nie powinni też dostać kolejni gracze z bezpośredniego zaplecza drużyny. Chętnie zobaczył bym w meczu o punkty Mehremicia, Starzyńskiego, Sobola. Bo pewnie zagrają przeciwko Glinikowi, ale sparing to nie to samo co zmagania o punkty. Kolejna sprawa widać, że zespół we wrześniu ciągnęli zawodnicy defensywni co wygląda dziwnie, wobec stracenia w tym miesiącu 9 za ez straconych przez drużynę w oficjalnych spotkaniach 16 bramek. W tym czasie strzeliliśmy tych goli tylko 5 z czego 3 strzelili obrońcy a tylko dwa gole w tym jeden z karnego są udziałem skrzydłowych. Dlaczego nie strzelają napastnicy? Na to pytanie powinien sobie odpowiedzieć trener. Kluczem do zdobywania punktów będą ich gole. Pytanie czy to nie jest tak, że zawodnicy bedacy na boisku nie chowają się za plecy chwalonego Yeboacha i nie biorą odpowiedzialności za wynik. Z drugiej strony oczywistym jest, że po udanym starcie w ligowe zmagania z jakim mieliśmy do czynienia w lecie Wisła złapała wynikowa zadyszkę i zbliżająca się przerwa na kadrę powinna dać nam czas na pracę nad forma strzelecką i grą ofensywną drużyny.

11            -8
~~~fabio
Na wiosnę
Trener Gula w jasnej stronie powiedział że prawdziwą Wisłę jego autorstwa zobaczymy na wiosnę.Że On nie potrzebuje dwóch lat na budowanie zespołu.A teraz chce zbudować drużynę z tego co ma.Myślę że potrzebny jest jeszcze prawdziwy napastnik.

17            -3
Mario
Bardzo dobry zawodnik, ale trochę za wolny
Musi mieć asekurację, kogoś szybszego koło siebie

3            -1
Mario
Moim zdanie potrzebny jest bardziej środkowy pomocnik
Z prawdziwego zdarzenia ktoś taki jak Stilic, Vukan Savicecic, kto nie będzie się bał brać gry na siebie i będzie rozdzielał piłki. Ewidentnie przegrywamy środek pola

6            0
~~~fabio
Mario
Co znaczy prawdziwy napastnik-sprawdź bramkę Emrelego Legia-Leicester w lidze Europy

4            -1