Poniedziałek, 6 grudnia 2021 r.

Dawid Szulczek: - Ten wynik traktujemy jako naszą porażkę

- Pierwsze słowa jakie usłyszałem po meczu to że "to jest dramat", ale myślę, że to nie jest dramat. Dramaty to są rzeczy, które przeżywa Wojtek, a taka jest niestety piłka nożna, taki jest sport - powiedział po spotkaniu z Wisłą Kraków trener zespołu Warty Poznań - Dawid Szulczek.

Szulczek odniósł się on do osoby Wojciecha Onsorge, który jest byłym zawodnikiem Warty, a który zmaga się z ciężką chorobą. Zespół z Poznania wyszedł na rozgrzewkę w koszulkach, na których znalazły się słowa wsparcia dla tego piłkarza.

- To był wyrównany mecz - powiedział ponadto Szulczek. - Gdy prowadzisz 1-0 i jest 93. minuta, to nie możesz mieć chwili dekoncentracji, a potrzebne jest trochę więcej jakości w utrzymaniu piłki i może trochę więcej doświadczenia. Gdy jest 60 sekund do końca spotkania, to nie możemy już pozwolić przeciwnikowi odbierać piłki w taki sposób. Powinniśmy ją kopnąć na wolne pole i utrzymać ją na połowie przeciwnika. Z samego przebiegu mecz, to nie był on piękny dla kibiców, natomiast nasz plan zakładał pressing w danych sektorach boiska, bo chcieliśmy, żeby Wisła pozbywała się piłki. Często udawało nam się to skutecznie i Wisła nie zbliżała się do naszego pola karnego. Cieszy gol Adama Zreľáka, bo sporo krytyki spadło ostatnio na niego, a to jest bardzo dobry piłkarz, więc jest podwójna satysfakcja, że teraz strzelił. Ale też nie ma co ukrywać, że jest ogromne rozgoryczenie, bo biorąc pod uwagę przebieg tego meczu, to ten wynik traktujemy jako naszą porażkę - zakończył trener Warty Poznań.


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


5    Komentarze:

~~~Mark
W kategoriach porazki
Należy traktować grę Wisly.Gra Młyńskiego Szotyy i Gruszkowskiego nie mieści się w żadnych kanonach gry w piłkę nozna

43            -3
~~~Tw Bolek
No oczywiście
Niestety doprowadzono do sytuacji gdzie najgorsi nawet ligocwy zakładają 3 punkty przed meczem z nami więc dziwić się tej wypowiedzi nie ma co.

38            -3
~~~EmigranTS
Dramat
Panie trenerze z całym szacunkiem, ale dramat to jest gra pańskiej drużyny i Naszej Wisełki .Wstyd że reprezentujecie ekstraklasę, aż oczy bolą od oglądania tej kopaniny. Kilkanaście lat wstecz to każdy zawodnik z Pana drużyny również Pan to moglibyście piłki podawać za linią i po browary ,taka smutna prawda.

7            -2
~~~Kibic20
@Emigrant
Nie podważaj, co trener powiedział, co jest dramatem, ludzkie życie i zdrowie ważniejsze od przegranego meczu. Trener oddałby może wiele wygranych meczów, jakby się dało przywrócić do zdrowia ich byłego piłkarza.

6            0
~~~EmigranTS
Kibic20
Kolego odnoszę się tylko do spraw sportowych i do tego co trener usłyszał w szatni i co widzę na boisku .Natomiast jeśli chodzi o Wojtka to życzę mu powrotu do zdrowia tak jak kazdemu czlowiekowi ktorego dotyka choroba.

4            -3