Wtorek, 21 grudnia 2021 r.

Komunikat TS Wisła Kraków SA w sprawie zmian w strukturze właścicielskiej

Zakończona właśnie runda jesienna PKO Bank Polski Ekstraklasy przyniosła TS Wisła Kraków SA zmiany w strukturze właścicielskiej. "Biała Gwiazda" zyskała bowiem trzy kolejne bardzo silne ramiona w postaci Władysława Nowaka i Adama Adamczyka, a także Adama Łanoszki, którzy zostali mniejszościowymi akcjonariuszami Klubu, dołączając tym samym do Jakuba Błaszczykowskiego, Tomasza Jażdżyńskiego, Jarosława Królewskiego i pozostałych posiadaczy akcji.

Władysław Nowak i Adam Adamczyk na co dzień zarządzają prężnie rozwijającą się firmą Nowak-Mosty, która realizuje wymagające inwestycje w sektorze kolejowym i drogowym. Początki współpracy z TS Wisła Kraków SA sięgają 2019 roku, ale już od samego początku przedsiębiorstwo systematycznie zwiększało swoje zaangażowanie. Zadowolenie ze współpracy i wypracowane zaufanie sprawiło, że bardzo szybko firma Nowak-Mosty znalazła się gronie oficjalnych Sponsorów Klubu. Logo firmy znalazło się na rękawku trykotów meczowych pierwszej drużyny, a Właściciele Przedsiębiorstwa jeszcze mocniej włączali się w życie Białej Gwiazdy, stając się niezwykle istotnym elementem wiślickiej społeczności biznesowej. O przywiązaniu do Wisły świadczy również przyłączenie się do celebracji jubileuszu 115-lecia najstarszego polskiego klubu w roli Sponsora Strategicznego, dzięki czemu możliwa była realizacja kluczowych wydarzeń związanych z zaplanowanymi na mijający rok obchodami.

Adam Łanoszka z wykształcenia jest ekonomistą. Posiada Certyfikat Autoryzowanego Doradcy w systemie ASO uprawniający do opieki nad spółką, na rzecz której świadczona jest usługa upublicznienia. Aktualnie zasiada w Radach Nadzorczych kilku firm, m.in. Prymus, Mr Hamburger, Polwax i Gamrat. Wcześniej współpracował z Inwest Consulting i Inbook. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu, jako prelegent aktywnie uczestniczy w konferencjach i sympozjach. Wieloletni kibic Białej Gwiazdy, który w 2019 roku rozpoczął kooperację z Klubem na szczeblu biznesowym.

Nowe akcje stanowią 11,25% kapitału zakładowego, a Spółka pozyskała dzięki ich emisji 4 875 000 złotych.

Aktualny akcjonariat TS Wisła Kraków SA:

Jakub Błaszczykowski: 26,84%
Tomasz Jażdżyński: 26,84%
Jarosław Królewski: 26,84%
Władysław Nowak: 3,75%
Adam Adamczyk: 3,75%
Adam Łanoszka: 3,75%
Pozostali (akcje serii E i F): 8,23%


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


45    Komentarze:

~~~Janek
Czy to oznacza
Że do kasy klubowej wpłynęło tę prawie 5mln zł, czy to rozliczenia między właścicielami?

70            -14
~~~Ino Wisła
To czas
Na top transfery

53            -12
GrzegorzS
Myślę, że to przejęcie przeznowych właścicieli
części akcji od trzech głównych udziałowców. Moim zdaniem to dobrze, bo zyskują oni wpływ na kierunek rozwoju spółki. To daje możliwość kontrolowania jej właściwego rozwoju a przy ewentualnych problemach poszerza biznesową grupę, która będzie mogła wspomóc spółkę powiedzmy sobie szczerze kapitałowo. Mam nadzieję, że drogą trzech nowych właścicieli pójdzie jeszcze przynajmniej 10 kolejnych poważnych biznesmenów z Krakowa i Małopolski. Mocny akcjonariat rozproszony to lepszy pomysł niż rządy pojedynczego dominatora na którego nikt nie ma wpływu i kontroli jego poczynań w swerze rozwoju spółki i drużyny. Wisła zyskuje mocne ukorzenienie w dużym i średnim biznesie, oby kontynuowano ten kierunek. To co cenne to też, że problemy jednego z udziałowców nie powinny mieć wpływu na działanie klubu. Akcjonariat zbiorowy to kierunek w którym Wisła powinna iść nadal. Fajnie by było też by grupa posiadaczy akcji z emisji E i F wyłoniła kiedyś ze swojego grona reprezentujących ją przedstawicieli, którzy mogli by ją realnie reprezentować w władzach spółki.

77            -28
~~~Tom
Nie do końca rozumiem
Wpłacili prawie 5 mln i mają 11%? Socios w ogóle nie ma nic. Wygląda na to, że nasi trzej muszkieterowie robią biznes życia...

39            -162
~~~Dec
Czy ktos mi może jakoś prosto wyjaśnić
Dlaczego Pan Kwiecień zamiast wejść do Wisły to bawi się w Footbol Managera w niższych ligach?

144            -19
~~~Radekrrrr r
Akcje
W tekście jest wyraźnie napisane "Nowe akcje", "Spółka pozyskała 4 875 000 złotych" Oznacza to, że wpłynęło dodatkowe 5 mln zł. Nie jest to przejęcie akcji, w takiej sytuacji zyskałby podmiot oddający swoje akcje (Kuba, Tomasz lub Jarek). W tej sytuacji zostały wyemitowane nowe akcje, za które nowi współwłaściciele zapłacili do kasy TS-u prawie 5 baniek :)

106            -8
~~~WNH
Kasa
Super. Jeszcze tylko 74 właścicieli bez hajsu i na pewno będzie lepiej..

53            -183
~~~Rom
@~~~Radekrrrr
Dokładnie tak. Innymi słowy trio zapłaciło x zł za 33,3% udziałów, a teraz za tę kwotę mają 26,84% każdy.

44            -10
~~~ABG
~~~Dec
Najprościej ujmując, widocznie nie chce mieć zbyt dużo wspólnego z obecnymi władzami oraz nie widzi sensu pakować kasy w worek nawet nie bez dna tylko chyba w sam sznur po worku. W obecnej sytuacji nikt poważny w to nie wejdzie. 0 poziomu sportowego, zarządzanie na poziomie SKS-u z podstawówki, brak perspektyw. Może to jest powód?

43            -171
~~~ollo
do tom
Pozostali (akcje serii E i F): 8,23% w tym zawiera się Socios.

58            -13
~~~Stefan
Do WNH
~~~WNH Jeśli uważasz, że właściciele Nowak Mosty są bez hajsu, to gratuluję. Swoją drogę może byś zaprzęgł do Wisły swój biznesik? Nie ma? Nawet warzywniaczka?

164            -19
~~~Ona
do Dec
bo Kwiecień chce sobie sam rządzić a Trio nie chciało sie wyzbyć udziałów.Poza tym chce pozyskac tereny przy wieczystej i budowac osiedla wiec taki to interes.

115            -12
~~~Podszywaj acy sie pod WNH
KOLEGO
Weś sobie inne pseudo bo nie jest ok pod kogoś się podszywac .

17            -9
~~~Tsssss
Do Dec
Z tego co wiem, ale mogę się mylić Kwiecień chciał dołączyć do naszej trójcy ale chciał wejść na równych prawach jak każdy z nich. Niestety albo stety nie dogadali się. Ale on chyba ciągle nam pomaga więc może kiedyś coś się zmieni.

49            -8
~~~Dec
@ABG
0 poziomu sportowego a jednak trzymamy sie w najwyzszej klasie rozgrywkowej mimo poteznych problemow (moze jeszcze ze 2 kluby by daly rade w takiej sytuacji). Worek bez dna? A powazny biznesmen Lesnodowski stwierdzil ze nie da sie na Wisle nie zarabiac przy takiej publice i popularnosci klubu. Mi po prostu szkoda tego ze skoro Kwiecien pali kasa w piecu to moglby w naszym piecu :D

57            -15
~~~WNH
~~Stefan
Jest biznesik, ale trzeba liczyć siły na zamiary. Ja to wiem Ty jak widać nie. Ale nie przejmuj się Super Jarosław już odpala Twitera żeby ogłosić kolejny przełomowy moment w ratowaniu (?) przez niego Wisły. I tak, właściciele Nowak mosty zarówno prywatnie jak i zawodowo nie mają na tyle hajsu żeby posiadać klub w estraklasie. I myśle że nawet jak ktoś nie ma nawet warzywniaczka (który dla mnie nie byłby uwłaczający a dla Ciebie chyba tak) to potrafi trzeźwo myśleć i patrzeć na to jakim pośmiewiskiem już nawet nie powoli staje się Najstarszy Polski Klub :/

20            -117
~~~Nick
Temat
Zawsze coś, tyle, że taka Legia czy Lech 5 mln złotych zarabia na jednym transferze. I dlatego wciąż stoimy w miejscu. Tutaj potrzeba dużo, dużo więcej. Tym bardziej, przy naszych długach

48            -15
~~~Nick
Dopisek
Nowak Mosty, to firma, która sponsoruje Wisłę, także to takie troszkę mylące. W zasadzie niewiele się zmienia.

21            -35
Kosmaty
@~~~Janek Już Ci odpowiadam: @GrzegorzS czytaj ze zrozumieniem
Po pierwsze zgodnie z powyższym tekstem są to NOWE AKCJE. Oznacza to, że nowi akcjonariusze NIE odkupili ich z puli posiadanej przez dotychczasowych właścicieli, tylko klub WYEMITOWAŁ NOWĄ PULĘ AKCJI (w tym wypadku zmniejszenie udziału dotychczasowego trio wynika ze zmiany proporcji posiadanych przez nich akcji do ogólnej ich ilości, a że ta się zwiększyła... wiadomo, matma z podstawówki). Jako, że to nowe akcje, to ich emitentem jest klub i formalnie to właśnie klub je sprzedał nowym współwłaścicielom i kasa z ich emisji wpływa na konta klubu. Skracając: te niemal 5 milionów zasiliło kasę klubu i nie mają żadnego związku z trio personalnie.

67            -12
Kosmaty
Swoją drogą co do samych nowo pozyskanych środków
dla tych, którzy liczą na to, że pieniądze w całości zostaną przeznaczone na zimowe transfery: nie ma na to szans. Część z nich zostanie tak wykorzystana, jednak jakaś część pewnością pójdzie na obsługę zadłużenia. I to bardzo rozsądne, bo garbu trzeba jak najprędzej się pozbyć, bo cały czas nas blokuje. Z drugiej strony nawet jeśli tylko część pójdzie na zimowe wzmocnienia (a tak się stanie), to wciąż będzie to poważny zastrzyk do budżetu transferowego/na wynagrodzenia... Oczywiście o ile jestem pewien, że te pieniądze zostaną podzielone i przeznaczone na różne cele (przede wszystkim transfery oraz zmniejszenie zadłużenia) o tyle pojęcia nie mam jak dużo z tych pieniędzy zostanie przeznaczonych na transfery, a ile na przyspieszenie spłacania zadłużenia, jednak już połowa z wymienionej wyżej kwoty pozwoli solidnie wzmocnić kadrę i nie na ławce, a wyjściową jedenastkę.

45            -8
~~~Nick
Hmm
Na oficjalnym profilu Wisły Kraków na Twitterze żadnej informacji o tych zmianach, więc chyba nie jest to coś znaczącego.

7            -38
Kosmaty
@~~~Nick
Ale wiadomość jest na oficjalnej stronie klubu: link »

21            -7
~~~Maru
Akcjonariat
Pytanie do mocno zorientowanych w temacie. Trójka ratowników BJK za ok 4 mln ma ok 80% akcji, kibice za ok 8 mln mają ponad 8% akcji, a nowi właściciele mają za niecałe 5 mln nieco ponad 11% akcji, czy tylko ja tu widzę jakieś dziwne dysproporcje na niekorzyść kibiców kupujących akcje? Już o Socios nie wspominając że nie mają nic. Może to się jakoś inaczej liczy, może to ktoś wyjaśnić? Oczywiście się cieszę że są nowe środki w klubie na rozwój ale mam wrażenie że nas kibiców ktoś zwyczajnie ....., choć mam nadzieję że się mylę.

28            -25
~~~Kibic20
@Kosmaty
Super wytłumaczyłeś, do tego puściłeś linka. Mam nadzieję, że już nie będzie niedomówień. Wszystko jasne. Uważam też, super sprawa, że klub zyskał dodatkowe pieniądze.

22            -15
~~~esaper
do Ollo i Tom
Mylicie Panowie pojęcia. Socios to sponsorzy a trójka nowych Właścicieli to level wyżej. Socios nie mają akcji klubu a tylko wspomagają finansowo.

55            -1
Maxi
A mi się marzy Kwiecień w Styczniu )))
A tak poważnie widział bym pana Kwietnia w akcjonariacie Wisły a nawet jako właściciela naszego klubu . Panowie B.J.K zrobili swoje i szacun im za to ale my za waszych rządów któryś sezon z rzędu (3) będziemy do końca walczyć by się utrzymać w ekstraklasie nie idziemy na przód .

21            -55
~~~szczebele k
Powoli do przodu
Z sezonu na sezon dług się zmniejsza z ok. 40 mln złotych do ostatnio podanych 15 mln złotych ( mniej więcej tyle było po Cupiale gdy TS przejmował spółkę)... Przed sezonem zwiększono pulę sponsorów i doszli nowi akcjonariusze, więc po tym sezonie długi zejdą poniżej 10 mln, zaciskanie pasa kosztem wyników sportowych daje co roku walkę o utrzymanie. Mimo wszystko wolę jak najprędzej odciąć kulę przy nodze jaką są długi niż zajmować 5-6 miejsca i mieć ten garb.

76            -7
~~~Daniel190 6
Pieniądze
Apropo pieniędzy. Czy Marzena S. Zwróciła już Wiśle skradzione pieniądze?

86            -3
~~~Ania z Zielonego Wzgórza
Deal życia?
Ciekawe.Panowie B-J-K wyłozyli kilka baniek i są posiadaczami prawie 80% akcji wartych kilkadziesiąt min. zł a Panowie Nowak,Adamczyk i Łanoszka wyłożyli też kilka baniek i maja niewiele ponad 11%

21            -55
~~~Maciek_Wi ślak
Proszę o bardziej kompleksową informację
tzn. czy jest to nowa emisja akcji, czy może ktoś swoje akcje odsprzedał? Zostaliśmy jako nabywcy akcji rozmydleni? Jeśli dobrze rozumiem, to klub w tym momencie jest wart ok 48 mln zł? Bardzo proszę o więcej informacji. Tak lakoniczne zdania, to można przedstawiać, ale nie w przypadku gdy z drugiej strony jest tylu oddanych klubowi osób. Czemu nie zaproponowano nowej puli kibicom? Ehh...

15            -12
~~~Stary kibic
Nowi właściciele
Dobrze, że dodatkowy kapitał wpłynął do Spółki. Gdyby przeznaczyć go na spłatę długów, to zapewne spadłyby one poniżej 10 mln a to juz nie jest duża kwota w kontekście budżetu na poziomie 45-50 mln. Z tym budzetem powinniśmy grać o miejsca 7-8 i tego trzeba wymagać. Cena zakupu nowych akcji dla trzech nowych inwestorów jest oczywiście wielokrotnie wyższa niż panów J.B.K, ale także niższa niż cena z emisji dla kibiców w BEESFUND! Przypomnę niezorientowanym, że Socios nie ma wcale akcji Spółki. W inwestycjach jest tzw premia za ryzyko, które podjęło trio w momencie akcji ratunkowej, ale pomoc kibiców była z tym mocno czasowo skorelowana i niestety udział kibiców w akcjonariacie jest żenująco niski w stosunku do wpłaconych środków. Pisałem również już o tym, że ważnym udziałcem powinno być też Socios, ale władze tego stowarzyszenia były widac innego zdania. Dziś juz nikt nie odda akcji kibicom za półdarmo, trzymajmy zatem kciuki aby przychodzili kolejni inwestorzy z nowym kapitałem.

31            -6
~~~nołnejm
@Ania z Zielonego wzgórza
Tak, deal życia, bo kupowali akcje potencjalnego bankruta warte grosze (vanna za 1 zł, którego i tak nie zapłacił). Inwestowali z dużym ryzykiem. Jak widać wartość akcji poszła w górę i dobrze.

59            -7
~~~KRKPL
Do zarzucających coś trojce ratowników i nie tylko
mam informacje i pytanie. Otóż B-J-K za wspomniane kilka baniek kupili klub ratując go przed zatopieniem. Jak macie do tego jakieś zastrzeżenia to zapytam Was za ile od Telefoniki klub odkupił gimnazjalista/oszust? Czy też za ile mieli odkupić Wisłę od grubaski i sharków król Kambodży i król cygar z wysp? Jeżeli dana spółka jest wyceniana na kilkadziesiąt milionów to nikt nie wyłożyłby na nią tyle przy dług, tak właśnie było jak wchodzili B-J-K. Idąc dalej, jeżeli za kilka lat nie będzie długu, będziemy generować znaczne przychody, zawodnicy będą więcej warci, a procentowy udział akcji zostanie to Kuba z Panami za te kilka baniek będą mieć udziały warte kilkadziesiąt milionów na głowę. Jeżeli ktoś dziś doszukuje się problemu to chyba dlatego, że nie rozumie tej zależności. Jeszcze wątek Pana Kwietnia - patrzycie przez pryzmat jego portfela, a układ kiedy jest kilku właścicieli jak obecnie jest bezpieczniejszy (choć trudniejszy). Biorąc pod uwagę w jakiej branży działa Pan Królewski jest szansa że za kilka lat będziemy mieć współwłaściciela dysponującego znacznie większym budżetem, a dodatkowo gościa przywiązanego do klubu przez start w jakim brał udział i takiego scenariusza życzę Wiśle.

78            -8
~~~Ania z Zielonego Wzgórza
nołnejm
Ten bankrut został wyceniony na ok. 80mln zł.Kibice w pierwszej transzy zakupili niewiele ponad 5% akcji za 4 mln. Łatwo policzyć jaką wartość może stanowić w zwiazku z tym te prawie 80% akcji.

8            -22
Kosmaty
@~~~Ania z Zielonego Wzgórza Różnica wynika z sytuacji.
Porównajmy to do zakupu samochodu i rozpatrzmy 3 sytuacje, w każdej chodzi o pojazd z identycznymi parametrami (marka, model, rocznik, silnik, wyposażenie i co tam jeszcze chcesz sprawdzić). Jak kupujesz auto w idealnym stanie zapłacisz za nie 120 tysięcy, jeśli to auto jest w średnim stanie zapłacisz za nie 100 tysięcy. Natomiast za takie samo auto, ale takie na granicy kasacji i w niemalże nie do odratowania, to zapłacisz 30 tysięcy, włożysz drugie tyle i wyremontujesz, a jak będziesz chciał odsprzedać, to weźmiesz 80. No, to 3 lata temu Wisła była właśnie takim wrakiem przeznaczonym do kasacji, więc trio trafiło okazję i koszt pozyskania był nieduży... (pamiętajmy też, że TS mógł w każdej chwili spłacić pożyczkę i odzyskać kontrolę nad Spółką... tyle że na szczęście bandyterki nie było stać), ciągu tych 3 lat klub został wyremontowany. Jeszcze nie jest egzemplarzem pokazowym i ma spore braki, ale kasacja mu już nie grozi, a perspektywy finansowe są korzystne (a w perspektywie czasu za finansami w sposób naturalny podąży także poziom sportowy) stąd cena poszła w górę. A co do Kwietnia: w akcjonariacie lub jako sponsora spoko, ale jako głównego właściciela? Niekoniecznie bym Go chciał. Dla czego? Szanuję go, wielokrotnie pomagał Wiśle w trudnych chwilach i nigdy nie wolno nam o tym zapomnieć. Jednak należy pamiętać, że w wiadomym czasie nie przejął Wisły ponieważ doszedł do wniosku, że burdel jaki wtedy panował w klubie i wokół niego jest nie do ogarnięcia... jak widać dało się to zrobić i dokonali tego ludzie z mniejszymi zasobami finansowymi. Ale było do tego potrzebne bardzo niekonwencjonalne podejście. I takie właśnie nietuzinkowe działanie wciąż jest w Wiśle potrzebne. Zresztą bardzo dobrze się stało, że znaleziono reszcie osobę, fachowca mającego odpowiadać za szeroko pojęty pion sportowy, więc trio będzie mogło skupić się na finansach. Z tym drugim idzie im bardzo dobrze, a z pierwszym mieli problemy, które miejmy nadzieję skończyły się wraz z zatrudnieniem Pasiecznego.

41            -8
Kosmaty
@~~~Radekrrrr r nie TS pozyskał 5 milionów, tylko emitent akcji czyli w tym wypadku S.A
jw.

22            -6
~~~Maru
Akcjonariat cd.
Wyjaśnię jeszcze raz wątpliwości, BJK kupili tanio bo ryzykowali-ok, ale my kibice kupiliśmy drogo ale wtedy też ryzykowaliśmy w drugiej transzy ryzyko było już mniejsze ale kupiliśmy akcje o wiele drożej niż nowa trójka która prawie nic nie ryzykuje (mam tu na myśli już w miarę ustabilizowaną sytuację)! Tak czy inaczej nie żałuje kupna akcji i dla naszej Wisełki wszyscy to zrobiliśmy nie patrząc wtedy na jakieś ryzyko, piszę tu tylko o nowych którzy kupują akcje dużo taniej niż my (dostając jak ktoś tu napisał "wyremontowany" klub). Życzę wszystkim akcjonariuszom, nowym i starym dużym i małym Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku ;) ! Może się w końcu majstra doczekamy!

33            -4
~~~No Name
Ugoda
Oznacza to nie mniej, nie więcej jak tylko to,że jeśli kiedyś będzie chciał wejść duży,poważny inwestor do Wisły to trudniej będzie się dogadać ze wszystkimi stronami. Im więcej właściceli,akcjonariuszy tym wizji prowadzenia klubu więcej.

25            -10
Kosmaty
@~~~No Name
Nie do końca. Teoretycznie masz rację, ale dotyczy to sytuacji w której akcjonariat jest rozproszony w miarę równomiernie i żaden pojedynczy właściciel nie ma pakietu kontrolnego (czyli nie może sam przepchnąć swoich idei). Jednak w rozpatrywanej sytuacji jest to w zasadzie bez znaczenia. Struktura naszego akcjonariatu jest taka, że jest 3 dużych akcjonariuszy (skupiających w sumie ciut ponad 80,5% akcji rozłożonych równomiernie między nich), 3 dość małych (skupiających 11,25% akcji także równomiernie rozłożonych) i masa drobnych, którzy jednak nawet zebrani w całość mają dość mało akcji (ledwie 8,23%. Koniec końców wystarczy by 2 największych akcjonariuszy zgadzało się ze sobą i mogą przepchnąć wszystko co tylko chcą. I teraz chodźmy dalej: duży, poważny inwestor nie zawsze spina się by mieć 100% akcji podmiotu, wystarczy mu gwarancja kontroli klubu. W naszym wypadku by miał "pakiet kontrolny", to znaczy tyle, by jego "prawo głosu" w klubie było prawem, wystarczy 50% akcji + 1 akcja (choć nie w każdej spółce akcyjnej jest tak samo i jest całkiem sporo odstępstw od tej normy). W takim wypadku nie ma znaczenia czy ma 51%, czy 99%, czy 100% akcji. Zatem takie rozproszenie akcjonariatu jakie jest u nas w żaden sposób nie zmienia perspektywy inwestora. Tak jak wcześniej już nawet niepełne wykupienie dwójki z trzech ratowników wystarczało by kontrolować klub, tak też jest teraz. Jeśli będzie miał te 50%+1 akcja, to nie ma znaczenia, czy pozostałe 49.9999999% akcji ma jedna osoba, czy 100 tysięcy osób i tak zawsze ich przegłosuje w każdej sprawie, a jeśli regulacje w spółce przewidują taką możliwość (najczęściej statut, lub dokumenty dotyczące konkretnej emisji akcji) może nawet siłowo wykupić pozostałych bez prawa sprzeciwu z ich strony. Choć w przypadku Wisły chyba nie jest to możliwe, to stało się tak choćby w przypadku Man City w 2007 roku (nie dotyczy to szejków z Abu Dabi, tylko poprzedniego właściciela City, czyli byłego premiera Tajlandii... zastrzelcie, nie pamiętam nazwiska, a nie chce mi się sprawdzać). Pomijając prawo głosu ilość akcji liczy się jeszcze w jednym wypadku: prawa do dywidendy. Im więcej masz akcji tym większą dywidendę dostaniesz. Jednak Wisła nie wypłaca dywidendy i jeszcze dłuuuugo wypłacała nie będzie, o ile kiedykolwiek taki krok zostanie zrobiony, zatem znowu takie rozbicie akcjonariatu jakie jest obecnie nie ma wpływu na perspektywę poważnego inwestora i nawet ewentualne kolejne emisje akcji nie będą miały znaczenia tak długo, jak długo sytuacja się nie zmieni, czyli wykupienie dwóch z tria ratowników wystarczy by mieć pakiet kontrolny.

14            -5
trogdor
Do wszystkich, którzy się dziwią ile kosztują akcje.
Zdajecie sobie sprawę, że akcje zmieniają wartość? Przypomnę, że kiedy trio przejmowało klub nikt, w tym Kwiecień nie chcieli kupić akcji klubu - nawet za złotówkę. Przypomnę tez ze trio nie kupiło akcji ale udzieliło pożyczki pod zastaw akcji - jak widać wtedy wycenianych na mniej niż 1 zł (za wszystkie). Wtedy klub był z milionami długów, z zawieszoną licencją i niejasną strukturą właścicielską. I teraz się dziwicie że po prawie 3 latach restrukturyzacji, ze stabilnymi finansami, nowymi sponsorami, i sukcesywnie spłacanymi długami, klub jest więcej wart? i dlatego teraz akcje kosztują więcej. Myślcie!

33            -10
~~~Maru
@~~~trogdor
Hej jak Ty taki myślący a wszyscy inni nie to zrób iloraz sumy kwoty jaką zapłacili kibice w stosunku do ilości akcji kupionych i to samo dla nowych akcjonariuszy. Jeszcze wg Twojego "myślenia" akcje zmieniają wartość w czasie (ale odkrycie) więc wyobraź sobie w tym myśleniu że kibice kupowali w czasie dużo gorszym niż nowi akcjonariusze! Więc również w Twojej teorii powinni zapłacić mniej, a ile zapłacili to chyba już sobie policzysz!

8            -9
~~~MISIEK_BI S
Lekcje kapitalizmu
Wielu z kibiców Wisły przechodzi szybki kurs ekonomii i podstaw zarządzania. Bo jak rozróżnić wartość spółki, od jej sumy bilansowej oraz wyceny rynkowej i przepływów pieniężnych w spółce a także wartość nominalną akcji od wartości rynkowej gdy jeszcze w sercu ma się emocje i dobrze się życzy ukochanej Wisełce ? Lakoniczny komunikat Zarządu ( bo pieniądze nie lubią rozgłosu) i brak komentarza tego Zarządu na na temat dalszych planów działania spółki, a także magiczna liczba 19,48% jakie stanowią razem akcje obecnie akcje obejmowane przez kibiców (seria E i F) oraz które zostały objęte przez trzech mniejszościowych udziałowców świadczy, ze "ratownicy" nie chcą się dzielić się kontrolą nad spółką (powyżej 20% procent "mniejszościowi" udziałowcy mają określone prawa) a objęciem akcji przez pana Adam Łanoszkę - specjalistę od przygotowywania spółek do sprzedaży w ofercie publicznej. Wiec czekają nas kibiców Wisły ciekawe czasy. Mam nadzieję że tworzący ofertę publiczną nie zapomni o posiadaczach akcji serii E i F.

13            -2
~~~DZEY
DO ~~~No Name
wystarczy odkupić od dwóch żaden problem z resztą akcji

3            -2
~~~Trogdor
@Maru
Akcje są warte tyle ile ktoś chce za nie zapłacić. Zanim trio je przejęło jako spłatę pożyczki ani Kwiecień ani Hartling nie chcieli ich kupić nawet za 1zl. Potem nikt kibiców nie zmuszał do kupienia akcji po cenie ich emisji, więc ci co je kupili (ja też) zgadzali się na taką cenę. Podobnie teraz, nowi udziałowcy sami podjęli decyzję, że zgadzaja się zapłacić tyle za 3,75% udziałów. I jeśli, teoretycznie, ktoś zgodzi się zapłacić za te same akcje 10 razy tyle, to taka właśnie będzie ich wycena. To się nazywa wolny rynek i nie rozumiem twoich pretensji.

9            -2
~~~Fan Krakowskiej Wisełki
Mam nadzieję że..
Przełoży się to na wyniki

3            -2