Czwartek, 23 grudnia 2021 r.

Michał Buchalik odchodzi z Wisły Kraków

Michał Buchalik rozwiązał za porozumieniem stron obowiązującą jeszcze przez pół roku umowę z krakowską Wisłą.

Buchalik był zawodnikiem "Białej Gwiazdy" ponad siedem lat, bo w naszych barwach debiutował 18 lipca 2014 roku, w spotkaniu ligowym z Górnikiem Łęczna (1-1).

Dla Wisły zagrał w sumie w 97 meczach, w tym 92 ligowych oraz w pięciu rozgrywek piłkarskiego Pucharu Polski.


Źródło: Wisła Kraków SA, własne

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


39    Komentarze:

~~~Azyl
Buchalik
Dzięki za wszystko miałeś dobre i złe chwilę.Powodzenia Buchal?

163            -7
~~~Ślimak
Dzięki za grę dla Wisły i powodzenia! In-out 1-1.

94            -6
~~~Normalny
Najwyższa pora
Najwyższa pora. Ciekawe tylko czemu odsunęli go już w lecie i woleli zatrudnić na 3 jakiegoś Kacpra Rosę, który przecież jest słabszy od Buchalika. Może nie chciał rozwiązać kontraktu w lipcu i stąd taka "kara". Co by nie mówić to 97 meczów na 7.5 roku gry w Wiśle to trochę żart. Dawno powinien odejść.

42            -90
GrzegorzS
Dziękuje Michał zagrałeś w Wiśłe wioele dobrych bardzo dobrych meczy
hajterzy docenią to tu dopiero jak w innym zespole będziesz robił z ostatnią instancję. Dobrej kontynuacji kariery.

116            -35
~~~sympatyk
...
Michał dziekuje za gre dla Wisły Kraków,za wszystkie miłe chwile,życze duzo zdrówka i pomyslności w nowym klubie

135            -4
~~~pepe
Dziękujemy!
Michał, dzięki wierny Żołnierzu! Niedoceniony piłkarz któremu nie wybaczano żadnego błędu, trochę jak Bogusiowi. Powodzenia w dalszej karierze!

130            -12
~~~Smith
Dzięki
Dzięki Buchal. W trudnych czasach byłeś ważną częścią Wisły. Powodzenia w nowym klubie!

118            -7
~~~Hazard
Buchal dzięki!
DZIĘKUJEMY! POWODZENIA!

116            -5
~~~Tsss
Do zobaczenia
Na Wieczystej

39            -35
~~~ZeN
Wisła
Powodzenia Buchal swego czasu byłeś dobrym bramkarzem

68            -10
~~~T24
Wisła
Nie wierzę , już zapomniałem że On istnieje. Miał dobre mecze ale po nich niestety dużo złych . Zaczynamy czystki i to akurat dobry ruch. Z innej beczki ten trzeci bramkarz Rosa to też nam nie jest potrzebny.

42            -30
~~~Nick
Temat
Czas świątecznych porządków nastał czas. Z niektórymi będzie problem, bo trzeba będzie starać się o rozwiązanie umów za porozumieniem stron.

37            -9
~~~UUojk
Dzięki
Dzięki Michał za wszystko i powodzenia w dalszej karierze.

68            -4
~~~Gandalf White Pride
Buchal
Dzięki Michał za wszystko. Nie uciekł z tonącego statku, nie narzekał gdy nie grał a człowiekiem jest zajebistym. Dzięki i powodzenia dalej

100            -6
~~~JakubKur
niefajnie
Niedobrze z tego względu, że był solidnym rezerwowym. Jakaś odpukać kontuzja Biegańskiego, czy czrwona kartka i jesteśmy w czterej literkach

12            -69
Kosmaty
Powodzenia Buchal.
Jako piłkarz tak sobie. Kilka punktów zawalił, kilka wybronił... sporo wahań i niestabilności, a jeszcze więcej pecha. Kiedy już łapał formę, zaliczył kilka dobrych występów i co ważniejsze wydawało się, że może to kontynuować, to zawsze coś stawało na przeszkodzie w staniu się niepodważalną "1" mającą pełne zaufanie kibiców... a to przypałętała się kontuzja, a to na wyższy poziom wskoczył konkurent i wygryzł Go ze składu. Niemniej zawsze widać było u niego profesjonalizm. Jak grał, to starał się najlepiej jak potrafił, jak nie grał, to nigdy nie narzekał i nie płakał w mediach, tylko zagryzał zęby i po cichu ciężko pracował. Za to należy mu się niezmienny szacunek. Dla tego dzięki za dotychczasową grę dla Wisły i powodzenia Buchal w dalszej karierze.

77            -10
~~~NickNicko wski
Dzięki
Dzięki Buchal i powodzenia w Lechii! Pewnego poziomu nie przeskoczył, czasami zdarzało się, że łapał dobrą formę, niemal 100 spotkań nastukał. Szacunek się należy. Tym bardziej dziwi mnie to, że przez ostatnie miesiące był schowany do szafy i klub traktował go jak ducha. Jestem ciekaw o co chodziło, czekam na wywiad.

56            -6
~~~Jose
Buchalik
Dziękuję za grę dla Wisły i życzę sukcesów w nowym klubie. Nie zapomnę jak obroniłeś nam Ekstraklasę w starciu za 6 pkt z Koroną Kielce.

49            -3
~~~Tw Bolek
Grzegorz S
Ciekaw jestem jakie zioło ty palisz bo o podobny odlot bardzo ale to bardzo ciężko. Idzie sobie gdzieś, normalna kolej rzeczy a pisać o nim zwyczajnie nie było by sensu tylko że po twoim wpisie to nawet umarły by wstał i się roześmiał!

15            -31
~~~Misioł
No i cześć
Mało zawalił, nic specjalnego nie wybronił - tacy przeciętni piłkarze w kadrze składają się na całość klubu wiecznie broniącego się przed spadkiem. Trzeba się ich pozbywać. Jeszcze Sadlok do wieczystej i będzie lżej.

18            -34
~~~Tw Bolek
Dziwna tradycja
Jest na tym portalu zakorzeniona chyba jeszcze bardziej niż Wigilia w Polsce. Jak jakiś zawodnik gra w Wiśle to zdarza się nawet że krytykuje się go tak że nawet nie wypada w taki sposób. Gdy jednak ten sam odchodzi to zdarzają się ludzie którzy twierdzą że odchodzi Ronaldo czy w tym przypadku Casillas!

22            -26
~~~Mateusz. M.
Powodzenia
I szczęścia w kolejnym klubie. Szacunek za spędzone lata w Wiśle, za wsparcie dla klubu w trudnych chwilach, za zrezygnowanie z dużej części wynagrodzenia aby dalej u nas grać i za emocje podczas meczów, częste te negatywne ale i też te bardzo pozytywne. Graj dalej i odnoś sukcesy.

40            -3
~~~Nick Nolte
Dziekuje!
Dzieki Michal i powodzenia!!

31            -3
~~~Kkkk
Zapowiadał się znacznie lepiej...
Pamiętam sezon w Ruchu w którym był kluczowym zawodnikiem, wybronił ładnych paręnaście punktów, obronił kilka karnych i przychodził jako świetnie zapowiadający się golkiper w wieku pozwalającym liczyć na duży rozwój... Niestety nigdy nie był naszym silnym ogniwem może przez nadzieje pokładane w nim od początku, obraz jest trochę zaciemniony jednak nie pamiętam jego meczów w których ratował nam punkty... Dobry ruch z obydwu stron. Następny Adi M.... Maciej S... Tym bardziej, że to jedni z najlepiej zarabiających zawodników w drużynie... No i czas zacząć myśleć o Szocie i przedłużeniu kontraktu bo zostało ledwie pół roku, chyba że ma klauzule? Pasuje również wypożyczyć Huberta Sobola, Krystiana Wachowiaka i być może Dawida Szota, jeśli będzie zastępstwo... Nasza Polityka musi zacząć przynosić korzyści: Gruszkowski mocno idzie w górę, a najlepsze dopiero przed nim. Organizm ma ze stali, regeneracja, wydolność na najwyższym poziomie. Młyński powoli okrzepnie, bo gołym okiem widać, że ma smykałkę i to kwestia czasu kiedy zacznie dawać liczby, Starzyński ponad przeciętny talent i po prostu musi dostawać minuty, o Biegańskim nie trzeba mówić, bo przy harmonijnym rozwoju może za kilka lat Szczęsnego zastąpić. Ponoć dobrze wygląda na treningach Sobol i jest bardzo sfokusowany na cieżkiej pracy. Dobra reklamę robi Mateusz Lis , który już jest na celowniku Fenerbache i Galatasarai! Jeszcze nie raz zapłacimy frycowe, ale to jedyny słuszny dla nas kierunek!

38            -4
~~~trx
...
Buchal dziękujemy !

42            -3
~~~Wiślak90b r
Buchalik
Buchal?? Co tak późno?!;)

10            -45
~~~Ole
Buchalik
Dzięki za grę w Wiśle Kraków . Dzięki Tobie konkurent w postaci Mateusza Lisa wyrósł na dobrej klasy golkipera. Powodzenia w nowym klubie .

49            -2
~~~szczebele k
Powodzenia w nowym klubie!
Mam mieszane uczucia z jednej strony zdarzało mu się zawalić bramkę, ale z drugiej to kolejny zawodnik z długim stażem, który odchodzi. Typowy bramkarz na ekstraklasę trzymający poziom.

20            -7
~~~Kibic20
Michal
Dziękujemy Michał! Powodzenia w nowym klubie.

25            -1
~~~Lary94
Podziękowania
Dzięki Buchal za te wszystkie lata spędzone w Wisełce. Jak to w piłce bywały i lepsze i gorsze momenty, ale nigdy nie zapomnę Twojego meczu życia z 2017 roku z Amica w Poznaniu. Powodzenia w nowym klubie!

15            -5
~~~Kiko
Mało brakło...
Szkoda,że nie dociągnął do 100 meczów.

11            -4
Mario
Dzięki za wszystko
Trochę za słaby na Wisłę, myśląc o drużynie walczącej o górna część tabeli , jednak na tamte ciężkie czasy był nieodzowną częścią drużyny

18            -2
~~~Bartek
Buchalik
Załapał się na ciepłą posadkę. Gdyby miał ambicje to by odszedł, ale wolał zniknąć z pola widzenia a kasę pobierać. Przeciętny bramkarz. Bez żalu szkoda że tak późno. Brakło presji kibiców którzy by mu to wypomnieli na stadionie podczas meczów.

7            -18
~~~Bambinoci ałoo
Dzięki Buchal
Dzięki Buchal jesteś legendą kojarzyłeś mi się zawsze z Wiślakiem z krwi i kości poważnie mówię.

11            -14
wilkrobert13 2
NIE MIAŁ NÓG!
Same rece to za mało.I był zbyt nerwowy w czasie meczu.Prawie jak Gołota...Prawie wygrał...ops.Dużo zdrowia na święta!

11            -2
~~~Felek
Czas leczy rany
Zapomnieliście te bluzgi i hejt w stronę Buchalika które toczyliście z ust swoich? Czy słusznie? W wielu przypadkach tak. Więc teraz powstrzymajcie się z wynoszeniem go i równaniem z legendami Wisły. Był bramkarzem raczej słabszym niż średnim a sam długi kontrakt nie upoważnia do zasiadania w galerii sław

14            -8
~~~Misioł
jaki hejt?
uczciwe postawienie sprawy, że bramkarzem jest bardzo przeciętnym i niczym się w ekstraklasie nie wyróżnia jest hejtem? Strasznie delikatni jesteście, pokolenie dobrobytu. Nie wiem też za co mu dziękować, nie wybronił nam chyba żadnego meczu, a klub mu uczciwie zapłacił za grę. Przecież za darmo tego nie robił.

16            -7
~~~Nuncjusz
Decyzje.
Jeszcze nas dupa zaboli za takie traktowanie Buchala. Niezrozumiałe. A Biegan to czkawką się odbije.

3            -21
~~~pytlu
dziekujemy
za gre w wisle, byly dobre mecze!

1            -4