Czwartek, 3 lutego 2022 r.

Nowe pandemiczne zasady przekładania meczów ligowych w Polsce

Ekstraklasa SA wraz ze startem wiosennej części sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy aktualizuje wspólnie z PZPN wytyczne dotyczące przekładania meczów, by zapewnić planową realizację terminarza w okresie kolejnej fali pandemii.

Od startu wiosennej części rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy będą obowiązywać nowe wytyczne dotyczące przekładania spotkań z powodu ograniczeń związanych z epidemią COVID-19. Aktualizacja zasad, obowiązujących na trzech najwyższych poziomach szczebla centralnego rozgrywek, została przyjęta przez Komisję ds. Nagłych PZPN w konsultacji z Ekstraklasą SA. Zgodnie z nowymi wytycznymi obowiązującymi w PKO Bank Polski Ekstraklasie, Fortuna 1. Lidze oraz w eWinner 2. Lidze, mecz może zostać przełożony tylko w czterech przypadkach.

Termin może ulec zmianie w sytuacji, gdy na 24 godziny przed pierwszym gwizdkiem, klub dysponuje tylko 13 lub mniejszą liczbą zawodników zgłoszonych do rozgrywek w obecnym sezonie. Musi to zostać potwierdzone przez zespół PZPN ds. przeciwdziałania negatywnym skutkom epidemii COVID-19 w rozgrywkach piłkarskich, zajmujący się rozstrzyganiem kwestii związanych z ograniczeniami w stanie epidemii. Do limitu zakażonych lub objętych kwarantanną nie wliczają się zawodnicy kontuzjowani oraz zdyskwalifikowani.

Podstawą do przełożenia meczu może być także brak dostępności bramkarza lub młodzieżowca (w obecnym sezonie urodzeni po 1 stycznia 2000 r.) z ujemnym wynikiem testu, a zgłoszonego do rozgrywek lub występującego w zespole rezerw, lub w przypadku braku rezerw - występującego w najstarszym roczniku juniorskim. Termin spotkania może zostać zmieniony także w razie wydania przez właściwy organ sanitarny decyzji o objęciu kwarantanną całego zespołu. Mecz takiej drużyny zostałby przełożony, jeśli kwarantanna obejmie okres do 48 godzin przed planowanym spotkaniem.


Źródło: Ekstraklasa SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

~~~xyz
Dobra rada
Może po prostu skończmy ten cyrk i wróćmy do normalności? Inne kraje powolutku z tego wszystkiego się wycofują. A my? Po co to dalej ciągnąć?

52            -22
~~~WNB
przekladanie meczy
No i udalo sie wymyslic jakis sposob by w bialych rekawiczkach ciagnac cwe7lke za uszy do gory,skoro z sedziami ostatnio im nie bardzo wychodzilo,a inne sposoby nie pomagaly

14            -31
Piotrek Dopingujący
@WNB
Nie wiem co mają przepisy dotyczące wszystkich drużyn do promowania Legii?! Sugerujesz że u nich nie będzie zakażeń albo będą tuszowane czy coś?! Nie no bzdury jakieś. Radzę się skupić na grze naszej Wisełki, bo jesteśmy tuż nad strefą spadkową, a początek kalendarza na wiosnę jest mega ciężki.

12            -3
~~~WNB
@PIOTREK DOPINGUJACY
A nie zauważyłeś jak łatwo po7egla przekładała sobie kolejne mecze,kiedy im nie szło,a zasłaniali się pucharami,a później Covidem?? żaden klub w historii naszej ligi nie miał takich forów na przekładanie meczy,jak oni, możne jesteś jeszcze młody i nie pamiętasz jak Wisła grała w pucharach i chcieli nie raz przełożyć mecz ligowy. Jak myślisz kto pierwszy podnosił lament...??

0            -3