Wtorek, 15 lutego 2022 r.

Piłkarze Wisły już po testach

Zgodnie z zapowiedziami trenera Jerzego Brzęczka - wtorek upłynął piłkarzom Wisły Kraków na ciężkiej pracy. Wprawdzie pierwotnie dzień ten miał być dniem wolny od treningów, ale po porażce w kompromitującym stylu ze Stalą Mielec i zmianie szkoleniowca, zamiast odpoczynku - zespół został poddany testom szybkościowym oraz wytrzymałościowym.

- Postanowiliśmy przeprowadzić testy, by ocenić poziom wytrenowania zawodników, a na ich podstawie będziemy mogli dobrać odpowiednie środki treningowe i związane z nimi obciążenia - powiedział na łamach oficjalnej strony internetowej naszego klubu Leszek Dyja, który znów pracuje w Wiśle jako trener przygotowania fizycznego. - Skupiliśmy się przede wszystkim na szybkości piłkarzy i sprawdziliśmy prędkość, jaką rozwijają na dystansie 5, 10 oraz 30 metrów. W dalszej kolejności przeszliśmy do testów wydolnościowych, dzięki którym poznamy wytrzymałość organizmów każdego z graczy. Chcemy na bieżąco posiadać informacje, w jaki sposób zawodnicy reagują na trening i móc modyfikować ćwiczenia oraz dostosowywać je do aktualnych wymogów. Określamy w ten sposób parametry PVC, które korelują z parametrami VO₂ max. Są to testy, które nie powodują dużego obciążenia organizmu, więc można stosować je w każdym okresie, nawet na początku przygotowań - dodał Dyja.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


16    Komentarze:

~~~diego
Gula łaskawy
Po 2 przegranych meczach dwa dni wolnego , to jakiś szok ,kiedy trenowali ? . Może teraz Brzęczek pogoni towarzystwo do treningu .

249            -10
~~~Konrad
Testy...
Można by opublikować wyniki "kto" najlepszy a który nie daje rady... by się go na trybunach zdopingowała do wytrwalszej pracy...;)

145            -41
~~~Konrad
Testy
Konkurencja lepiej żeby nie widziała tych wyników.pan Dyja ogarnie to ladnie

147            -2
~~~WNH
PRACA
pierwszy dzien treningów z nowym sztabem ,widac skupienie i zmęczenie piłkarzy a nie jakieś smiechy hichy jak w Belek czego efekty były widoczne na boisku.

129            -3
~~~Mruk
Do Diego
Mecz był w sobotę, a później niedziela-wolne, poniedziałek-wolne, wtorek-wolne (miało być)... trzy dni wolnego między meczami u siebie bez uciążliwego wyjazdu ...ja chyba śnię, czyżby trener(całe szczęście że już były trener) uznał że są przemęczeni, czy chcieli odpocząć od siebie... czy to było zaplanowane przed ligowym meczem, czy po blamażu rodzaj ucieczki od świata i problemu.

138            -2
~~~Onomatope jus
Profesjonalizm
Bardzo się cieszę, że zdecydowano się na audyt przygotowania fizycznego. Bo żeby ruszyć do przodu trzeba wiedzieć, na czym się stoi. Choć nie wiem, czy trenerzy są zadowoleni z tego, czego się dowidzieli;)

131            -2
~~~marek usa
wisla
ok, wierze w te testy, moga pomoc,ale jesli ktos nie ma jaj to zadne testy nie pomoga, spytajcie sobola

64            -10
~~~CHRUT
Na ciężkiej pracy
Taa akurat oni wiedzą co to ciężka praca-proszę nie obrażajcie ludzi ,którzy ciężko pracują oni nawet nie stali obok ciężkiej pracy.

101            -14
~~~Pythagore an
@Diego @Mruk
Kazdy by chcial miec trzydniowy weekend ;) wy nie?

68            -7
~~~T24
Wisła
Gula to niezły taktyk. Mecz w sobotę-niedziela, poniedziałek,wtorek wolne . Dopiero się liga zaczęła a już zmęczeni. Tak zostali przygotowani i przyzwyczajeni. Jak by zaczęli zarabiać od wyniku , od wygranej i strzelonych goli ,to może by się nauczyli zapieprzac na boisku i szacunku.

90            -5
~~~RasowyKib ic
Jak zmęczeni do na drugi dzień po meczu na odnowę do klubu
Jak zawodnicy są zmęczeni po meczu to (w ramach etatu) na drugi dzień powinni pojawić się w klubie na odnowie biologicznej. A nie przeżywać zmęczenie w zaciszu domowym, a tak na prawdę to pewnikiem poza domem. Nie no to są jakieś jaja. Niech Sobol nimi wstrząśnie. Kto będzie się mu stawiał to od razu WON. Nie ma zmiłuj się. To jest WISŁA KRAKÓW.

85            -2
~~~Fan
Testy są na pewno bardzo ważne.
Jednak, mnie intryguje, na kogo postawi nowy trener, a kogo odstawi, a może nawet zrezygnuje. Jaka będzie różnica w jego podejściu do takich piłkarzy, jak Sadlok, Kliment, Škvarka, a także Żukow. Ciekawy jestem także podejścia piłkarzy. Czy zmienią mentalność, zaczną walczyć, doskakiwać do rywala, kreować pozycję do strzałów, itd, itd. Tu jest dużo znaków zapytania.

67            -3
~~~Ja
Sobol
Sobol tak nimi wstrząśnie, już miał swoją szansę i coś nie wyszło.

28            -59
bochen
Testy
Teraz się okaże że zawodnicy mocno ostatnio krytykowani, mają najlepsze wyniki

40            -5
~~~Konrad
Sobol
Nie mówcie że sobolowi tu nie wyszło para Stolarczyk Sobolewski dobrze działała po rozstaniu to się posypalo trochę .sobol świetny gość 2-3 lata pracy z dobrymi trenerami i z niego też będzie naprawdę dobry trener.

59            -2
aruel_
Dokładnie
Póki Soból był że Stolarczykiem to ładnie wszystko żarło... Później się posypało. Mam nadzieję że zespół zareaguje pozytywnie i będzie dobrze.

40            -1