Piątek, 11 marca 2022 r.

Sytuacja kadrowa Wisły przed meczem z Lechem

W spotkaniu 25. kolejki ligowej sezonu 2021/2022, w którym zmierzymy się na własnym stadionie z Lechem Poznań, trener zespołu Wisły Kraków - Jerzy Brzęczek - nie będzie mógł skorzystać z dwóch zawodników.

Z powodów zdrowotnych wykluczony jest bowiem występ Jakuba Błaszczykowskiego oraz Patryka Plewki.

Z listy zawodników nieobecnych z powodów zdrowotnych już całkowicie "wypisany został" Alan Uryga, o którym dość szeroko - na przedmeczowej konferencji prasowej - się wypowiedział trener Brzęczek.

- Alan jest już praktycznie w kompletnym treningu, więc niewykluczone, że będzie w kadrze meczowej, co bardzo mnie cieszy - mówił opiekun wiślaków. - Patrząc i obserwując go na treningach nie widzę z jego strony bojaźni, ale zawsze jest jeszcze kwestia meczu mistrzowskiego i innego w nim obciążenia. Pomiędzy tym i treningiem jest pewna różnica, ale cieszy mnie bardzo oglądając go to jego bojowe nastawienie i jego pełna agresywność oraz pełne zaangażowanie w treningu. Mamy dziś jeszcze jedne zajęcia, a także jutro rozruch i wtedy będziemy podejmować decyzje. Także po konsultacji z Alanem, bo po takiej przerwie ważna jest jego sugestia i jego samopoczucie oraz nastawienie mentalne - czy poukładał sobie wszystko w głowie, że nie ma żadnych obaw przed startami, sprintami, bo wiadomo, że po kontuzjach mięśniowych zawsze są pewne niebezpieczeństwa. Ale też bardzo mnie to cieszy, że Alan patrząc na te ostatnie treningi w tym tygodniu jest w pełnym w nich zaangażowaniu - dodał.

Brzęczek odniósł się również do aktualnej sytuacji w drużynie Felicio Brown Forbesa.

- W ostatnich dniach miałem okazję przyjrzeć się Felicio, jeśli chodzi o jego zaangażowanie oraz postawę w treningach. Mam nadzieję, że ostateczną decyzję, jeśli chodzi o jego przyszłość oraz jego status w klubie, będziemy mogli przekazać jutro - przyznał trener.

Szkoleniowiec został także zapytany o sytuację zdrowotną Patryka Plewki, ale ta jak na razie nie jest do końca klarowna. - Patryk jest w trakcie rehabilitacji. Na dziś trudno jest stwierdzić kiedy czasowo wróci do treningów oraz gry - powiedział o młodym pomocniku Brzęczek.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

GrzegorzS
Z Alanem spokojnie niech jeszcze potrenuje powalczy
w gierkach wewnętrznych na te ostatnich osiem meczy potrzebujemy go zdrowego. Inna sprawa, że dobrze by było by z kartek wyczyścił się Frydrych, który będzie potrzebny w meczach po reprezentacyjnej przerwie. W sumie w realu problemem nie jest gra w środka obrony, ale newralgicznych boków. Inna sprawa, ze mając Urygę można by zagrać na trzech obrońców i przesunąć drużynę ryzykowniej bardziej ofensywnie i przede wszystkim wyżej wychodząc w systemie: 1 -3-5-2

18            -25
~~~Obserwato r
No i bardzo dobrze.
Forebs albo w prawo albo w lewo. Rozumiem że Gula go zdyskredytował i zniszczył jego pewność siebie stawiając na pupilka Klimenta. I to było nie fair. To trzeba powiedzieć jasno. Tym bardziej że za niemca grał całkiem przyzwoicie. Ale teraz musi być decyzja z obu stron. Albo zostaje i gra na 200% albo powodzenia w innym miejscu.

26            -10
~~~Roco
1-3-5-2
Brzęczek nigdy nie grał systemem 3-5-2. Nigdy też odkąd jest u nas nie trenowali takiego ustawienia.

32            -1
~~~szczebele k
Alan na bok obrony...
Prędzej zobaczymy Alana na boku obrony, bo w Płocku często grał na prawej obronie i patrząc jak gra młodzież, to jestem w stanie uwierzyć, że ich wygryzie z miejsca.

16            -7
~~~Jarek
Sytuacja kadrowa
Dobrze , że wraca Uryga bo na jesień w Białymstoku i Lubinie zamiast Sadloka zagrałby Alan , Wisła powinna być bogatsza o 4 punkty.

12            -4
~~~W.
Cały sezon do kosza
Uryga cały sezon się leczy. Oby na urlopie nie złamał drugiej stopy. No i pytanie czy będzie chciał grać w drugiej lidze.

3            -3