Piątek, 8 kwietnia 2022 r.

Jerzy Brzęczek przed meczem z Górnikiem Zabrze: - Musimy za wszelką cenę wygrać

Z powodu przeziębienia trenera Jerzego Brzęczka tradycyjna konferencja prasowa przed meczem ligowym zespołu Wisły Kraków nie odbyła się w sposób tradycyjny, a więc na stadionie, a miała miejsce online. Jak jednak sam zainteresowany przyznał - do niedzieli powinien być już na tyle zdrowy, aby z ławki poprowadzić zespół w czekającym nas wtedy spotkaniu z Górnikiem Zabrze.

- Mam nadzieję, że tak będzie - mówił trener wiślaków. - W tym tygodniu jeszcze dwóch zawodników było przeziębionych, jak również była kwestia biegunki. Ja też już wczoraj, a także dziś nie będę bezpośrednio brał udziału w treningu, nie będę spotykał się z zawodnikami, tylko krótko przygotowaliśmy ze sztabem to jaką pracę mamy wykonać, a ja później obejrzę sobie cały trening i go przeanalizuję. Myślę, że w niedzielę będę już jednak na ławce rezerwowych - dodał.

Oczywiście nie mogło zabraknąć pytań o nowy nabytek Wisły, którym jest gruzińsko-ukraiński skrzydłowy - Giorgi Citaiszwili.

- Oceniam go bardzo pozytywnie. Niedawno wystąpił w dwóch meczach reprezentacji Gruzji, więc jest w rytmie meczowym, choć nie są to - z wiadomych względów - w ostatnim okresie czasu spotkania ligowe, ale jak mówiłem w tej przerwie reprezentacyjnej zagrał w dwóch meczach. W jednym od początku, a w drugim wszedł z ławki. Patrząc też na treningi, które z nami przebył, to widać, że jest to zawodnik z dużymi umiejętnościami. Na tę chwilę nie widzę u niego problemów od strony fizycznej. Jest do naszej dyspozycji i niewykluczone, że już w niedzielę zobaczymy go na boisku. Pozyskanie przez nas skrzydłowego spowodowane było dwiema kontuzjami, które przytrafiły się nam w przerwie reprezentacyjnej. Chodzi o Młyńskiego oraz o Cissé - dlatego chcieliśmy piłkarza o podobnej charakterystyce, a więc szybkiego i takiego, który potrafi iść w pojedynki bezpośrednie, w drybling. Trafiła się okazja z Giorgiem, więc ją wykorzystaliśmy. Jego historia jest taka, że ma podwójne obywatelstwo. Mając 11 lat wyjechał do Kijowa i tam od razu otrzymał drugie obywatelstwo. Jego przyjście do nas nie było takie proste, ponieważ jest ulubieńcem pana Surkisa [właściciel Dynama Kijów - przyp. red.]. Dopiero po rozmowie telefonicznej Giorgiego z trenerem Lucescu oraz potem po ich rozmowie z Surkisem - była na to zgoda. Giorgi to ciekawy chłopak, zresztą widzimy jego podejście do pracy. Jest bardzo ambitny, więc myślę, że w tych ostatnich siedmiu spotkaniach jest zawodnikiem, który może nam pomóc. Jest zresztą mistrzem świata z Ukrainą do lat 20. Z okresu mojej pracy w reprezentacji trener Mazurkiewicz będąc na obozach zimowych, kiedy obserwował naszych zawodników w klubach i polskich, i zagranicznych - już wtedy parokrotnie go obserwował i wpadł mu w oko, dlatego też mamy jego szerszy obraz z wcześniejszego okresu, kiedy jeszcze nie przewidywaliśmy, że możemy z nim współpracować. Już wtedy był to zawodnik, o którym mieliśmy informacje ze strony naszego sztabu, że jest to interesujący piłkarz - mówił trener.

Opiekun wiślaków został także poproszony o ocenę naszego najbliższego rywala w Ekstraklasie, w więc o Górnik Zabrze.

- Górnik to drużyna, która jest bardzo niebezpieczna. Mają Lukasa Podolskiego, który jest niesamowitym zawodnikiem, o czym każdy wie. Jego zagrania, jak również uderzenia z dystansu są bardzo groźne i zdobywał już z nich w Ekstraklasie piękne bramki. Na pewno w grze ofensywnej ta drużyna jest bardzo niebezpieczna. Jednak nasza sytuacja w tabeli jest jasna, dlatego musimy za wszelką cenę to spotkanie wygrać! Musimy zagrać ofensywnie i musimy kreować sytuacje. Na pewno natomiast musimy uważać na Podolskiego, który potrafi pociągnąć drużynę i szczególnie wspólnie z Nowakiem potrafią bardzo dobrze rozgrywać i kreować akcje. To dla nas główne zadanie. Dziś pokazana zostanie część analizy przeciwnika, a więc materiały pokazujące zachowania się w ofensywie oraz w defensywie. Pod to jest również przygotowany trening. Będziemy pod tym względem przygotowani, ale potem najważniejsze jest boisko, 90-pare minut spotkania i kwestia wykorzystywania sytuacji, ale też konsekwencji w grze defensywnej. Patrząc na nasze ostatnie spotkania, to ilość i jakość kreowanych sytuacji jest zdecydowanie lepsza. Mam jednocześnie nadzieję i patrząc na to jak drużyna się prezentuje, jak pracuje - to uważam, że zasługuje na to, aby być skuteczniejsza i zdobywać więcej bramek. I co za tym idzie zdobywać więcej punktów i przede wszystkim zwyciężać - przyznał Brzęczek.

Trener został także zapytany o Jana Klimenta, który udzielił wywiadu dla czeskich mediów, a w którym mocno żalił się, że nie ma go ostatnio nawet w kadrze meczowej Wisły.

- Nie odbieram tego jako żalenie się. Oczywiście, że każdy zawodnik chce grać i w takich sytuacjach, gdy poszczególni zawodnicy nie są w pierwszym składzie, którzy niekiedy nie są w kadrze meczowej i są sfrustrowani - to zawsze staram się to oceniać obiektywnie. Jeśli widzę, że ci zawodnicy się starają, bo to zawsze jest niebezpieczne, bo nie każdy ma w takich sytuacjach charakter i podejście, aby być w 100% zaangażowany, to ja na dziś mam to szczęście, że cała kadra, wszyscy którzy są na treningach - dają z siebie maksymalne zaangażowanie. Dlatego widać postęp. Często chwalę Janka na treningach, ale to, że chwalę nie oznacza, że to jest od razu przepustka do kadry meczowej, czy do pierwszej jedenastki. Bo są też inne weryfikacje. Dla mnie najważniejszą kwestią jest zaangażowanie, a że zawodnik od czasu do czasu jest niezadowolony, że nie gra? To jest rzecz normalna. Ale ci zawodnicy muszą wiedzieć jedno, że decydującym momentem jest zawsze to, co pokazują w tym momencie, gdy dostaną szasnę i gdy są na boisku. Jan na początku dostawał ich dużo i myślę, że przyjdzie taki moment, że z niego skorzystamy. A kończąc, to dzień przed ostatnim spotkaniem zgłosił uraz kolana, a myślę, że miał wtedy dużą szansę, aby być w kadrze - mówił trener.

Kolejne pytanie dotyczyło obsady bramki, bo w ostatnim meczu strzegący jej Mikołaj Biegański niestety miał swój udział przy straconych golach.

- Zawsze zastanawiamy się nad zmianami, nie tylko na tej pozycji, ale i na innych. Analizujemy spotkania i na pewno jeśli chodzi o sytuację z rzutem karnym to była to młodzieńcza fantazja i niepotrzebne wyjście Mikołaja, ale też obronił w tamtym spotkaniu kilka niebezpiecznych strzałów. Przy drugiej bramce można dyskutować i przypomnieć sobie sytuację z meczu z Lechem, w którym sędzia odgwizdał rzut wolny oraz faul, a tutaj jak gdyby w moim odczuciu była to podobna sytuacja, ale sędzia uznał bramkę. Na pewno nie chcę robić nerwowych ruchów. Taka możliwość istnieje, ale nie podjęliśmy jeszcze decyzji - zamknął temat Brzęczek.

Kolejne z pytań to jeszcze powrót do wywiadu Klimenta, w którym Czech narzekał na atmosferę w drużynie.

- Odpowiadam tylko za ten czas, od kiedy jestem w Wiśle i mogę z pełną świadomością i odpowiedzialnością powiedzieć, że jest to grupa, która jest jednością, dlatego jesteśmy w stanie osiągnąć nasz cel, jakim jest utrzymanie. Oczywiście w grupie są takie momenty, w końcu są to mężczyźni, że nie zawsze wszyscy się kochają. Ale patrząc na to jak ta grupa teraz funkcjonuje, to ja jestem bardzo zadowolony, że to nie jest zlepek różnych podgrup - powiedział Brzęczek.

Na zakończenie zapytano jednak trenera o zarządzanie takim międzynarodowym zbiorem ludzi, jaki teraz jest w Wiśle, przez co jest też w niej wiele różnych charakterów.

- Jeśli chodzi o charaktery, to nie jest to trudna grupa, w sensie podejścia i zaangażowania. A to jest pierwszy punkt. Oczywiście zawsze są jakieś niuanse, które decydują o tym, czy grupa dobrze funkcjonuje, ale powiem szczerze, że na razie pracując i mając doświadczenie w innych klubach, w których także było dużo obcokrajowców - nie mieliśmy z tym problemów i bardzo szybko udało się wprowadzić pewne zasady postępowania oraz pewien kierunek - jeśli chodzi o funkcjonowanie całej grupy. I tak jest obecnie w Wiśle Kraków. Ja już wielokrotnie mówiłem, że na pewno teraz jesteśmy w takiej sytuacji, w jakiej jesteśmy. Widzę przyszłość Wisły również jeśli chodzi o ten balans pomiędzy zawodnikami polskimi, a tych z zagranicy trochę inaczej, ale teraz jesteśmy w środku sezonu i są takie możliwości, jakie są. Jesteśmy w takiej, a nie innej sytuacji, ale w odniesieniu do naszego potencjału, to w moim odczuciu jest on bardzo interesujący i na pewno nie taki, jak nasze miejsce w tabeli. Chcemy wyciągnąć to co najważniejsze, a więc utrzymanie się w Ekstraklasie. Sytuacja kadrowa i to co będziemy robić na przyszły sezon będzie uzależniona od tego, na którym poziomie będziemy grać. Kilku zawodnikom kończą się kontrakty, ale decyzje personalne będziemy podejmować wtedy, gdy będziemy mieć jasność co do poziomu rozgrywek na którym występujemy - zakończył Brzęczek.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


35    Komentarze:

~~~Krzychu
Wygrana albo spadek
Trenerze za dużo tego gadania jest. Czas na czyny. Sprawa jest prosta: musicie wygrać ten mecz bo jak przegracie to spadacie!

60            -26
~~~Obserwato r
WYGRAMY WYGRAMY WYGRAMY!
Zabrzańskie ciamajdy pokonamy!! Wszyscy na REYMONTA! Bijemy rekord z meczu z Lechem!

72            -12
~~~Obserwato r
Aha! I dość śpiewania 3 zwrotki hymnu!!
Jest beznadziejna, bo po co rozważać porażkę "nawet jeśli przegrywasz" w hymnie który ma motywować??

38            -48
~~~FanatykWi sły
...
Co do poziomu rozgrywek to sprawa jest prosta - brak zwycięstwa w niedzielę równa się tym, że trzeba myśleć już o przyszłości w 1 lidze. Oczywiście jedno zwycięstwo za bardzo nic nie zmieni, ale przedłuży nadzieję.

55            -10
~~~FanatykWi sły
Do obserwator
Ty chyba nie rozumiesz sensu trzeciej zwrotki. Idź, weź rozbieg i uderz w ścianę skoro chcesz usuwać zwrotki z naszego hymnu.

42            -22
~~~Łukasz
Zabrze
Jesli Górnik zagra na 100 % to może być ciężko. Jak nie wygramy to na pewno spadniemy

25            -26
~~~Siwy
Będzie dobrze
Trzy mecze temu powinny być takie słowa teraz zwycięstwo musi być wyszarpane za wszelką cenę już w pierwszej połowie czyli wysoko bo sędziowie nam nie ,,pomogą,,

38            -5
~~~Robert
Gra
Jak wygramy to pójdziemy za ciosem do końca sezonu zróbcie to dla siebie i nas kibiców

50            -7
~~~TSW
Niestety Jurek to będzia
ta ostatnia niedziela... :(

16            -60
hobiz
Biegański
Co do tych wydarzeń , to mam trochę odmienne zdanie. Moim zdaniem karnego nie powinno być . Nawet trudno mówić tu o zamierzonym faulu . Druga bramka nie powinna być uznana. Bramkarz był nieprzepisowo blokowany , wręcz faulowany . Ale spolegliwość naszych sędziów jest tak wielka jak ich ignorancja i nieuctwo.

54            -12
~~~Obserwato r
Do Fanatyk
Doskonale rozumiem, ale rozważanie porażki śpiewając "nawet jeśli przegrywasz" przed każdym meczem jest po prostu GŁUPIE. To dlatego nie ma już wtedy podkładu muzycznego bo ta zwrotka w tym momencie nie ma żadnego! Sensu... DOŚĆ TEGO!

34            -14
~~~fabio
Dopóki piłka w grze.
Ale to motto trenerze powinno być na Łęcznej i Mielcu.Jak będziemy mieli szczęście to wygramy bo po ostatnich poprzeczkach i słupkach to jesteśmy naznaczeni i tyle.

22            -5
~~~WNH
NASZE SZANSE
Statystyki nie kłam?ą,jesteżmy najsłabiej punktującym zespołem na Wiosnę zaledwie 4 punkty,jesteżmy jedynym zespołem na Wiosnę który nie wygrał żadnego meczu,tak więc nie ma o czym tu pisać po prostu zasługujemy na spadek i myślę że to nastąpi ,co bardzo,mnie smuci ale jak to napisał Leśnodorski do Błaszczykowskich nie umiecie chodzić A chcecie biegać tyczyło się to prowadzenia naszego klubu i niestety miał w tym stwierdzeniu dużo racji.

40            -17
~~~Dobra rada
Snajper
Jak Klimentowi się nie podoba to radzę bilet na Ceske Drahy i do domu. Tam czekają z otwartymi rękami.

52            -5
~~~Miniu.
Musimy...
Musimy oczywiście wyjść ,powalczyć i dać sobie szansę na pozostanie w walce o tzw. spadek ( cytując F.Smudę). Szansę na wygranie oceniam na 50/50. Dajcie ,proszę,kibicom dobre emocje,satysfakcję z gry do końca i... nadzieję,że kiedyś jeszcze zaświeci dla nas słońce. Utrzymanie się w obecnej sytuacji ,przykładając jedynie bezduszne algorytmy ( do tego co może się,jeszcze zdarzyć) jest raczej poza naszym zasięgiem. Ale,cóż, póki piłka w grze...

22            -5
~~~gino
hymn
Faktem jest, że słowa trzeciej (chyba jednak to jest czwarta) zwrotki są zwyczajnie głupie, ale jak cały stadion śpiewa bez podkładu muzycznego to jest rewelacja. Wszystkie inne hymny w Polsce są takie jakieś sztuczne, pewnie dlatego, że mają tradycji w przeciwieństwie do nas. Może zatem jako trzecią śpiewać tę, którą pomijamy. Myślę, że jest dużo fajniejsza. Dla przypomnienia: Zwycięży Gwiazda Biała, Nasza Wiślacka brać, Zasługa to niemała, Tych co umieją grać.

22            0
~~~Diogenes2 2
@WNH
Przytomna analiza, ulokowana w realiach. Niestety mam podobne wrazenia, ze jest po temacie. KSC pusci mecz Warcie, a nam jedno ewentualne zwyciestwo z Gornikiem nic nie da. Potem czeka Slask we Wrocku itd. Musielibysmy wygrac 5-6 meczow z 7 pozostajacych, a my nie jestesmy w stanie puknac nawet sredniaka Piasta U SIEBIE.

22            -9
Wiślacki
Piotr Obidziński wróć!
Będę na meczu i do Wrocka też jadę niezależnie od wyniku niedzielnego meczu, ale szlak mnie trafia jak widzę co się dzieje. Gule powinniśmy zwolnić po [...] 5-0 na Reymonta od śląska, a nie WIERZYĆ W PROJEKT czesko-słowacki. Teraz mamy tego efekty. Z Brzęczkiem od meczu z wksem bylibyśmy wyżej i może nawet walczyli o finał PP. Wstyd spaść z takiej gównianej ligi, zwłaszcza, że mieliśmy mnóstwo okazji na zbieranie punktów. Jak można było sprowadzić takie drewno jak Kliment co 20 bramek przez 10 lat nie strzelił? Skvarka to powinien już od stycznia grabić błonia najwyżej. Kuveljic i Zukov prócz biegania 0. Szkoda słów. Nie chce utrzymania bo ktoś nie dostanie licencji. Tylko utrzymanie sportowe. Będę wierzył w to póki są szane, ale coraz częsciej musze brać po meczach 0.5 na nerwy.

35            -7
~~~felo-tsw
Niech ktoś wyjaśni
Klijentowi, że jest po prostu parodią piłkarza, nie nadającym się nawet na ławkę. Że grał za poprzedniego (pseudo)trenera, który go tu ściągnął i którego był pupilkiem. Że trener się zmienił na takiego, u którego nie ma gry za znajomości, ani za szałową fryzurę. Z tym swoim pióropuszem niech się lepiej zgłosi do "Tańca z gwiazdami", tam jeszcze okienko transferowe otwarte. Zagłębie zgodnie z oczekiwaniami stuknęło Stal, cała nadzieja w Rakowie. Jeśli jednak sami nie wygramy, to już nawet nie będzie po co śledzić innych wyników. Albo wygramy z Zabrzem, albo...gasimy światło! Wuja wygraj w końcu, bo od paru tygodni tylko ładnie gadasz na konferencjach

23            -10
~~~7
Za późno
To wszystko jest już za późno, wszystko jest przeciwko nam w tym sezonie a utrzymać się w całe tak trudno nie jest no ale cóż .......

25            -8
~~~Misioł
@Diogenes_22
No przecież wiadomo że musimy wygrać jakieś 5 meczów do końca. A czego Wy się spodziewaliście, że Zagłębie się przed nami położy i obronimy ligę radosnym krokiem kumbaya, bez serii zwycięstw? Było poważnie podejsc do gry od poczatku rundy w meczach z Łęczna i stala, a nie robić sobie jaja z kibiców, przeciwników i całej ligi. Zaczynamy zwycięska serie albo w przyszłym sezonie jeździmy do niepolomic.

38            -1
~~~SMOK
Zagłębie odskoczyło
Musimy to wygrać ale bez lekceważenia ich Z pełnym szacunkiem do nich. Podolski to w dalszym ciągu bardzo mocny punkt górników. Nie wolno go lekceważyć. Musimy być skoncentrowani do ostatniej minuty i wykrzesać z siebie pokłady największego zaangażowania oraz dokładności podań, zagrań i strzałów. Po prostu musimy. Musimy wydrzeć to zwycięstwo. Do boju Wisełko (najukochańsza ma drożyno). Wyjdziemy z tego cało, pozostaniemy w tej klapie. Ekstraklasa bez Wisły straciłaby na wartości. Na mecze wszystkich drużyn, które miałyby grac z Wisła w zamian przyjdzie 20% kibiców. Nie będzie derbów z pełnymi stadionami Wisły i sraksy. W poznaniu, warszawie czy gdzie indziej nie zapełnią się stadiony. To strata podatkowa również dla całej Polski wiec teraz cala polska za Wisłą. JJJBG

13            -4
~~~SMOK
Łukasz
A dlaczego niby górnicy mieliby zagrać nie na 100%? Przyjadą do Krakowa i powiedzą - "kochana Wisełko masz od nas 50%? Czegoś tu nie rozumiem.

20            -2
~~~SMOK
Obserwato r
Idąc za twoim rozumowaniem to czyż nie powinniśmy zmienić naszego hymnu narodowego? Zrozum dobrze pierwsze cztery słowa a więcej nie trzeba.

8            -5
~~~Kibic z Polski
Wisla
Trzeba zadać sobie pytanie ile wygra Wisła z Górnikiem ! Nie ma wyjścia! Musi wygrac ! 3:0 chciałbym. Nawet nie dopuszczam myśli innej niż wygrana Wisly. Gornik jest słaby! Trzeba od razu przycisnąć leszczy i walnoc kilka goli ! Jeśli nie wygramy....To będzie dramat...

12            -4
~~~Ona
Skład
Trenerze ja bym jednak postawił na Savicia w śrdoku zamiast Fernandeza a jego do ataku albo jako zmianę za Ondraska.Savic lepiej umie zagrac a skoro mamy nowego gościa na skrzydło do Stefana powinno sie na srodek przesunac.

13            -1
Szarlej
Z Górnikiem wygramy wysoko
Pytanie, czy to będzie sygnał i do końca sezonu będziemy już tylko punktować. Nie martwiłbym się zwycięstwem Zagłębia. Dlaczego się tym nie martwię? Bo bardzo ważnym spotkaniem będzie mecz ze Śląskiem. To oni polecą, a my zostaniemy, oczywiście, jeśli wygramy we Wrocławiu. Ale tu już nie ma miejsca na żadne pomyłki. Jeśli nie chcemy narzekać na sędziów, to trzeba wsadzić 2-3 gole więcej, niż rywal. Wtedy nikt nam nie zabierze zwycięstwa. Mamy potencjał, żeby wygrywać wysoko - z każdym. Terminarz mamy dogodny. Jest to do zrobienia, tylko trzeba gryźć trawę w każdym następnym spotkaniu. Ekstraklasa bez Wisły będzie tragedią dla wszystkich klubów. Bo każdy mecz z nami jest świętem na stadionie rywali.

14            -6
~~~kap
Słoń
Wisła jest w sytuacji ucznia , który pod koniec roku szkolnego ma pały z większości przedmiotów i grozi mu , że nie przejdzie do następnej klasy . Jest przerażony , bo wydaje mu się , że musi zjeść całego słonia za jednym razem .Tymczasem słonia należy podzielić na kilka kawałków i ''zjadać'' go spokojnie po kolei , czyli zaliczać co kilka dni kolejne przedmioty. Wisła ma już podzielonego słonia na 7 kawałków , więc jedzmy je regularnie co tydzień a w maju nażłopiemy się szampana jak świnie !!

11            -4
~~~Podróżnik
Przyjechałem
Specjalnie z północno zachodnich Niemiec na ten mecz więc proszę mi go wygrać!

26            -1
~~~Diogenes2 2
Savic a Fernandez
Sciaganie Savicia co mecz w 65min to jakies kuriozum. Jednoczesnie trzymanie Fernandeza do 90min... Savic nawet na zmeczeniu mysli i jest w stanie rzucic prostopadla pilke. Za Fernandeza powinien wchodzic Starzu i rwac w koncowce dryblingami. Fernandez jak i inne nabytki nie jest gotowy na 70min gry i znika na dlugie minuty z gry

5            -8
~~~Mark
Najciężej gra się z sedziami
Głównym Stefański na varze ten który będzie chciał znowu przekręcić Wiśle Marciniak i co im zrobicie?

13            -3
~~~Młody
TSW
Jurek słabo spisuje się jako trener więc może czas przesunąć go na inne stanowisko. Kuba może wejść w trenerkę, może coś drgnie. Gorzej nie będzie!!

6            -14
~~~Stary kibic
Savic i Fernazdez
Zarówno Savic jak i Fernandez to sa gracze na pozycję 10. Savic jest na tyle dobry piłkarsko, że ustawiany jest na boku, ale nie jest to jego podstawowa pozycja. W obecnej chwili wystawiłbym Savicia na 10tce. Na skrzydłach graliby ten nowy Gruzin i Manu. Ten drugi nie ma siły na cały mecz, więc w 60 minucie wpuściłbym za niego Fernandeza, który zamieniłby sie miejscami z Saviciem. To jedyna ofensywna zmiana jaką bym zrobił, bo nasi młodzieżowcy jak Starzyński, czy Młyński to nie jest poziom ekstraklasy, a Manu jest kontuzjowany. Chyba Jurek mysli podobnie, bo ostatnio zmian nie robił poza Skwarką na ostatnie kilka minut.

3            -5
~~~l
Tylko wygrana
daje szanse na utrzymanie wyjsciowy sklad propozycja Kieszek ,Gruszkowski Colley ,Frydrych ,Hanousek,Ring,Kuvejlic. Poletanovic,Savic,Fernan dez,Citaiswili

1            -2
~~~Realista8 0
mecz
To musimy wygrac Gornik o nic juz nie gra,pewnie juz zalatwione, ide obstawic do STS, dobry kurs 2.5 byl na Wisle, ale spada wiec lepiej sie pospieszyc.

0            0