Piątek, 22 kwietnia 2022 r.

Sytuacja kadrowa Wisły Kraków przed meczem z Wisłą Płock

W spotkaniu 30. kolejki ligowej sezonu 2021/2022, w którym zmierzymy się na własnym stadionie z Wisłą Płock, trener zespołu Wisły Kraków - Jerzy Brzęczek - nie będzie mógł skorzystać z czterech zawodników.

Z powodów zdrowotnych wykluczony jest bowiem występ Jakuba Błaszczykowskiego, Alana Urygi, Josepha Colleya i Piotra Starzyńskiego.

Niestety do listy kontuzjowanych piłkarzy dołączył Starzyński, który grając w meczu Centralnej Ligi Juniorów doznał urazu pęknięcia kości śródstopia.

Na liście nieobecnych nie ma już natomiast Patryka Plewki i Mateusza Młyńskiego, bo wrócili do treningów z drużyną.

O kontuzjowanych i wracających do treningów i gry piłkarzach wypowiedział się szerzej trener Brzęczek.

- Piotrek Starzyński w meczu Centralnej Ligi Juniorów odniósł kontuzję. W tej pierwszej wersji wyglądała ona gorzej, ma bowiem pęknięcie kości śródstopia i obawialiśmy się, że zakończy się to operacją. Na szczęście mamy taką nadzieję, że poprzez odpowiednią rehabilitację wyleczy się bez koniecznego zabiegu. Jeśli chodzi o Patryka Plewkę, to jest pierwszy tydzień w takim już normalnym treningu. Cieszę się, że może już trenować. Oczywiście jest po rehabilitacji i po większym obciążeniu odczuwa jeszcze dyskomfort, ale jest to bardzo pozytywne, że w tym tygodniu brał udział w każdych zajęciach. Jeśli chodzi o Mateusza Młyńskiego to także wrócił do ćwiczeń i staramy się go wprowadzać, aby ta kontuzja się nie odnowiła. Są już jednostki treningowe, w których bierze normalnie udział, z piłką i w kontakcie z przeciwnikiem, tak więc to jest pozytywna informacja. Liczę na to, że w przyszłym tygodniu do naszej dyspozycji będzie już Joseph Colley. W bieżącym zaczął z nami trenować, ale w czasie zajęć z piłką musieliśmy go z nich wyciągnąć. Ma jeszcze stan zapalny, który powoduje ból, ale mam nadzieję, że w następnych dniach nasz sztab medyczny zrobi wszystko, że ten ból zniknie i Joseph będzie mógł normalnie, bez problemu, trenować z drużyną. I będzie gotowy na następne spotkanie. Jeśli chodzi o Zdenka Ondráška, to jest normalnie w treningu, już we Wrocławiu wszedł na boisko i na dziś odpukać nie ma żadnych problemów. Cały tydzień przepracował z drużyną, więc na poniedziałkowy mecz jest do naszej dyspozycji - mówił szkoleniowiec.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

~~~Maxel
Starzyński to akurat
Żadne osłabienie. Nic nie wnosił do gry kompletnie w ostatnim czasie.

49            -16
~~~Obserwato r
Starzyński na wypożyczenie
Marnuje się na ławce rezerwowych, a nawet jako zmiennik aktualnie nie ma szans pograć. Jeszcze nie ten poziom. Tylko wypożyczenie! Po pół roku może będzie szansa na powrót.

39            -2
~~~Kibic20
@Maxel
Piotrek nic nie wnosił do gry, bo akurat ostatnio nie gral w ekstraklasie. Wierzę w tego chłopaka i jeszcze w przyszłości go poznamy z dobrej strony. Ostatni mecz w CLJ zagrał bardzo dobrze i zdobył bramkę. Chłopak ma kontuzje, to nie miejsce do oceniania jego gry, tylko życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko. Chociaż ten sezon chłopak ma z głowy, nie zdąży się po takiej kontuzji wykurować. Szkoda chłopaka, jak oczywiście każdego, który łapie kontuzje.

38            -8
~~~WladekTsW
Kibic20 Jak to nie?
Już sobie zapomniałeś co zrobił z Lechem w ostatniej akcji? Po tym właśnie meczu przestał grać. Po za tym wcześniej dostawał wiele szans i nie grał kompletnie nic. A Ty piszesz, z enie grał. Chodzisz na mecze w ogóle? Oglądasz?

29            -13
~~~Kibic
Starzynski
Wielka nadzieja Wisły gra obecne w Garbarni z numerem 29 tyle w temacie

11            -6
~~~Kibic20
@Wladek TsW
Pisałem"ostatnio nie gral", jak już tak dokładnie, to w ostatnich 4 meczach nie gral:z Pogonią, Piastem, Górnikiem i Śląskiem. Meczu z Lechem nie zapomniałem, ale nie jest on pierwszym ani ostatnim co popełnia błąd. Mam nadzieję, że taki błąd już mu się nigdy nie przydarzy.

18            -4
~~~WladekTsW
Kibic20 3 mam za niego kciuki
Jednak oby nie skończył jak kiedyś Brud, Czekaj czy Zając i wielu innych.

15            -3
~~~Kibic20
@WladekTsW
Obyś się mylił. Ja jakoś wierzę w tego chłopaka. Zresztą życzymy sobie, zeby pokazal swoje umiejętności, jak w niektórych meczach w poprzednim sezonie. Jest młody, to ma wachania formy, to chyba normalne. Może było faktycznie szkoda, że nie był gdzieś wypożyczony,bo szlifowałby swoją formę, skoro u nas mało gral.

10            -4
~~~JJJBG
Plewka
Plewka kuruj się byku i będziesz robić robotę w środku pola z Poletanovicem JJJBG

15            -2