Środa, 27 kwietnia 2022 r.

Felicio Brown Forbes piłkarzem Wuhan Yangtze River

Felicio Brown Forbes został zawodnikiem chińskiego klubu Wuhan Yangtze River.

Kostarykanin występował w krakowskiej Wiśle w latach 2020-2021. Łącznie zagrał w naszych barwach w 42 meczach (w tym w 40 w Ekstraklasie), zdobywając w nich 12 bramek (9 w lidze oraz 3 w Pucharze Polski).

Przypomnijmy, że z "Białą Gwiazdą" rozstał się w marcu bieżącego roku, kiedy to nasz klub rozwiązał z nim obowiązujący jeszcze do końca trwającego sezonu kontrakt.

Jego nowy klub w poprzednim sezonie chińskiej ligi zajął 14. miejsce.


Źródło: 90minut.pl

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


11    Komentarze:

~~~Nick
Transfer
Ile wpadnie na konto Wisły? PS. ;)))))

8            -46
~~~Obserwato r
Wuhan? ...to chyba nie najlepszy kierunek...
No ale... Czego się nie robi dla kasy...

28            -7
~~~Kibic20
Forbes
Mimo niemiłego odejścia powodzenia w nowym klubie. Czemu Wuhan zły kierunek? Że się z Wirusem kojarzy? Tam dawno już go nie ma. Jest to oczywiście żart

10            -16
~~~skw
kobra
kobra 100 razy lepszy

27            -18
~~~tom88
zły zły
Jak dla mnie absolutny niewypał i nieporozumienie. Brak wszystkiego u tego "napastnika", niby silnej budowy a nie umiał wywalczyć sobie pozycji, brak przeglądu pola, brak strzału (jeden ładny wiosny tu nie czyni) no i cyrk z odejściem... gość porażka

28            -9
~~~Pjoter
Feliczio
Klub , idealnie na miare tego "napastnika"

9            -1
~~~Kiko
Tyle w temacie...
Z trybun Rakowa do Wuhan.

7            -1
~~~Ukeeee
Kuba szacunek
Kuba jesteśmy z Tobą nie słuchaj tych bredni i wypocin niektórych kibiców jesteś legenda szacunek do Ciebie utrzymamy się a jak się utrzymamy to Ci co Cię przeklinają teraz już po następnym meczu będą Cię wielbić falss i obłuda Wisła nigdy nie spadnie !!

14            -18
GrzegorzS
I tak się skończyły działania
na linii Piasecki menager piłkarza. I ktoś ma pretensje, że klub Piaseckiego ze stanowiska dyrektora sportowego pogonił. Zamiast postawić twarde warunki dac propozycję kontraktową latem/jesienią tego roku to dał się mamić. Przywracał gościa do treningu, gdy czekał nie wiadomo na co. Było postawić twardo warunki, odchodzisz jesienią po rozwiązaniu kontrakt za porozumieniem stron albo trenujesz i grasz dalej na nowych warunkach np. dwa lata z kwota odstępnego. Brak kasy za tego zawodnika to wina dyrektora sportowego i nikogo innego. Po to go wzięto by takie sprawy załatwiał. A nie tylko bredził w mediach i swoim doświadczeniu z innych klubów i o planach na kolejne 10 lat. Nauka z tego na kolejne lata, i nie ważne czy zagramy w kolejnym sezonie w tej czy innej lidze, powinna być moim zdaniem taka. Wisły powinna w sposób konkretny wprowadzić do zarządzania pierwszym zespołem i działem sportowym w na modelu angielskim. Czyli. Za budowę składu, dobór zawodników, wyniki w pełni odpowiada menager pierwszej drużyny, który w pracy treningowej opiera się na pracy całego sztabu i ta praca zarządza i za to odpowiada. To on wyznacza cele transferowe dobiera zawodników oczywiście ktoś czyli dział skautingu ma zadania obserwowania rynku pracy nad transferami i dopinanie ich warunków. Akademia ewentualna druga drużyna to osobne byty, które są w pełni podporządkowane celom dalekosiężnym klubu i trenerzy menagerowie tych drużyn są podporządkowani menagerowi pierwszej drużyny. Reszta aparatu klubowego działa w swoich sektorach nie wchodząc w paradę menagerowi. Właściciele i cały aparat nadzorczy nie wtrąca sie w prace menagera i budowę zespołu ale rozlicza wyniki. I pracujemy nie na zasadzie, że coś wygramy coś przegramy albo gramy ładnie czy nie ładnie. mamy konkretne cele do osiagniecia w ramach konkretnych wydatków. To manager określa kto i za ile gra i ile gra. Wisła to klub który na dzień dobry nawet jak spadnie z ligi i będzie grał o awans to na dzień dobry przy dobrej grze ma ok. 20 milionów budżetu na pion sportowy w pierwszej lidze i 40 milionów w ekstraklasie i to ma się przełożyć na wyniki w perspektywie 3 sezonów. Inaczej zmiana menagera przy zachowaniu modelu zarządzania klubem.

2            -8
Szarlej
Szacun :)
Wielki respekt dla klubu, że udało się po tylu miesiącach pracy "wytransferować" gościa, który od wakacji zeszłego roku nic nie robił dla Wisły :) To jest wyznacznik tego, gdzie jesteśmy. Żeby nie było - szanuję za uratowanie naszej Białej Gwiazdy trzy lata temu, ale biorąc pod uwagę, co stało się później... Nieustannie jednak uważam, że spadnie Śląsk albo Zagłębie, a my zostaniemy. Pytanie, czy Zarząd tego wspaniałego klubu wyciągnie wnioski w kolejnym roku. Oby.

4            -9
~~~Zen
Wisła
Zaopatrzenie z rakowa w sam raz do potrzeb klubu

3            -4