Środa, 11 maja 2022 r.

Przeklęta matematyka, czyli o naszych szansach na utrzymanie

Choć patrząc na to jak krakowska Wisła "punktuje" w bieżącym sezonie trudno być niestety wielkim optymistą i spodziewać się, że ekstraklasową rywalizację w batalii 2021/2022 zakończymy z 37 punktami, to jednak matematycznie jest to możliwe. I choć niekoniecznie musi nam nawet taki wynik dać pozostanie w lidze, to wiślakom nie pozostaje nic innego, jak celować właśnie w takie osiągnięcie.

Aby utrzymać się w Ekstraklasie potrzebujemy wyprzedzić w tabeli tylko (lub jak ktoś woli - aż) jeden zespół, a zdobywając 37 punktów możemy w najlepszej opcji wyprzedzić... trzy! I choć taki wariant trudno jest rozważać, to matematycznie jest on również możliwy. Dlatego warto prześledzić co w dwóch ostatnich kolejkach, czyli już w tylko osiemnastu czekających nas spotkaniach, musiałoby się wydarzyć.

Możliwych rozstrzygnięć jest na nasze poniekąd szczęście wciąż sporo, bo o cztery bezpieczne miejsca nadal walczy aż sześć klubów. Najbardziej zaś abstrakcyjną opcją jest ta, w której na koniec sezonu wszystkie sześć drużyn ma po... 37 punktów i o utrzymaniu decydowałaby "dodatkowa tabela". Takiego wariantu lepiej sobie jednak nie wyobrażać, bo w "małych tabelach" Wisła nie wygląda niestety najlepiej. Ale też nie do końca. Można bowiem założyć, że na finiszu sezonu przyjdzie nam stworzyć takową ze Śląskiem oraz Zagłębiem i w niej jesteśmy na miejscu drugim. Podobnie zresztą w dodatkowej tabeli ze Śląskiem i Bruk-Betem oraz Zagłębiem i Bruk-Betem. Zawsze jesteśmy tam drudzy, czyli co najmniej jeden zespół wyprzedzamy. Problem jednak w tym, że we wskazanych dwóch przypadkach na trzy może nam to nie dać utrzymania...

Co zaś dla nas niestety najgorsze - po sobotnim remisie z Jagiellonią w naszej grze o utrzymanie liczyć musimy nie tylko na własną zdobycz punktową - i to w dwóch ostatnich meczach - najlepiej z kompletem punktów, ale i na potknięcia innych.

A oto dostępne dla nas warianty na dwie ostatnie kolejki:

Zdobywamy mniej niż 4 punkty... - oznaczać to będzie, że spadamy z ligi.

Zdobywamy 4 punkty, czyli mamy 35... i aby w takim wariancie pozostać w lidze:

- Bruk-Bet Termalica Nieciecza w meczach z Piastem (d) i Pogonią (w) - nie może zdobyć więcej punktów niż 3;
oraz musi wystąpić jeden z poniższych warunków:
- Zagłębie Lubin w meczach z Rakowem (d) i Lechem (w) - musi zdobyć 0 punktów;
lub
- Śląsk Wrocław w meczach ze Stalą (w) i Górnikiem Zabrze (d) - musi zdobyć 0 punktów;

Możliwe jest też rozwiązanie, w którym Śląsk zdobędzie w ostatnich dwóch meczach 1 punkt, Zagłębie - 0, a Wisła - 4; wtedy kluby te stworzą "małą tabelę", a w niej najgorszy bilans mają lubinianie.
Niestety niekorzystnym dla nas rozstrzygnięciem byłoby, gdyby do grona "tabelkowiczów" zdobywając w dwóch ostatnich meczach 4 punkty dołączyła ekipa z Niecieczy. W każdym bowiem układzie z małą tabelką z Bruk-Betem Wisłę czekałby spadek z ligi. Gdyby były w niej Wisła, Śląsk, Zagłębie i Bruk-Bet - spadlibyśmy wraz z zespołem z Niecieczy. Gdyby były w niej obok Wisły Bruk-Bet i Śląsk - spadalibyśmy wraz ze Śląskiem, a gdyby była to tabelka Wisły, Bruk-Betu i Zagłębia to lecielibyśmy z ligi także ze "Słoniami".

Zdobywamy 6 punktów, czyli mamy 37 - w takiej sytuacji możliwych wariantów do utrzymania jest całkiem sporo, bo zakładając, że nie będziemy musieli tworzyć "małej tabeli" z zespołem z Niecieczy, który - co również zakładamy - nie zdobędzie kompletu punktów - wystarczy, że zajdzie jedna z poniższych sytuacji:

- Stal Mielec w meczach ze Śląskiem (d) i Wisłą Płock (w) - musi zdobyć 0 punktów;
lub
- Jagiellonia Białystok w meczach z Legią (d) i Górnikiem Łęczna (w) - musi zdobyć 0 punktów;
lub
- Zagłębie Lubin w meczach z Rakowem (d) i Lechem (w) - może zdobyć maksymalnie 2 punkty;
lub
- Śląsk Wrocław w meczach ze Stalą (w) i Górnikiem Zabrze (d) - może zdobyć maksymalnie 2 punkty;

Oczywiście z powyższych wariantów dojść może też do sytuacji, wspomnianej powyżej, czyli większa liczba drużyn zakończy sezon mając na swoim koncie 37 punktów, ale wtedy musimy pamiętać, że choćby ze Stalą mamy mocno niekorzystny bilans, bo dwóch porażek, a i z Jagiellonią oraz ze Śląskiem mamy na swoim koncie zaledwie po jednym remisie, a to oznacza, że w naszym przypadku "małe tabelki" to nie jest rozstrzygnięcie, które jest przez nas oczekiwane.

Najważniejsze będzie jednak głównie to co sami pokażemy na murawie, a tutaj choćby historia nie wróży nam... najlepiej. Wisła nigdy nie wygrała bowiem z... Radomiakiem, a i po powrocie Warty do Ekstraklasy także nie udało nam się zdobyć z tą ekipą kompletu punktów. A potrzebujemy teraz wyłącznie zwycięstw oraz przychylności tej przeklętej matematyki...


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


72    Komentarze:

~~~Nick
Echh
Wisła z 6 budżetem w lidze, 4 najlepiej płacącym swoim piłkarzom klubem w lidze, a mamy problem z utrzymaniem się.. masakra.

193            -5
~~~Stefan Boruta
Niestety spadek
Przestańcie bawić się w matematyków! Lecimy do I ligi i trzeba się z tym pogodzić,a przede wszystkim wyciągnąć wnioski co było nie tak,że klub z takim potencjałem jest na zakręcie.

88            -76
~~~Tom
Niestety ryba psuje się od głowy
Mieliśmy Prezesa to komuś nie pasował. Zaczęło się przyjmowanie rodziny, gości bez żadnych kompetencji, narzekanie na sędziów i wszystko inne byle tylko oddalić od siebie jakąkolwiek krytykę. Żal tylko Socios, bo najzwyczajniej zostali oszukani! Mamy owoce tego kolesiostwa, Kazikowania, otoczania się ludźmi "mającymi Wisłe w sercu"... Niech teraz tą miłością utrzymają Klub w Lidze! Obawiam się, że po spadku miłość szybko się skończy i każdy będzie szukał lepszej posady... No ale, nadzieja umiera ostatnia.

124            -42
~~~Daniel190 6
Tabela
Serce się k... kraje i łzy cisną do oczu gdy pomyślę że najprawdopodobniej spadniemy. 22 lata temu ojciec zabrał mnie na mecz z Glentoranem Belfast (Puchar UEFA) , Później tyle pięknych chwil.. Schalke, Parma, Lazio mecze z Realem, Barceloną i wieloma innymi markami... 10 lat wstecz nigdy bym nie pomyślał że dożyje/my takich czasów .

112            -8
~~~Tw Bolek
Do Nick
Załóżmy że masz rację ,bo ja dawno przestałem śledzić jaki kto ma budżet to jak to się ma do licznych wypowiedzi adwokatów naszych kopaczy z tego portalu? Coś tutaj jest bardzo nie tak ! Ja tam dawno sądziłem że najgorszych zawodników to my nie mamy napewno zwłaszcza gdy leciała jedna drużyna jak ostatnio a przez długi okres tak to niestety wyglądało. Masakra jednym słowem i przysłowiowy nóż się otwiera w kieszeni na myśl co ta zbieranina robi i do czego jest bardzo blisko!

51            -8
Daniel456
Taka jest prawda, że
Zasługujemy na spadek jak nikt inny w tym sezonie, a na to zanosi się już od kilku sezonów. Nie ma co kalkulować, bo sami sobie taki los zgotowaliśmy

66            -35
~~~Lando
TSW1906
Utrzymamy się na 100%!! W niedzielę wygrywamy ze słaby Radomiakiem (czytałem, że trener Lewandowski ma całkowicie wymienić skład - ma grać sama młodzież), zresztą jaki by skład nie grał, Radomianie są całkowicie bez formy. Nie ma innej opcji niż nasze 3 punkty!! Mecz z pewną swego Wartą, pewnie osłabioną po zaciętych derbach Poznania (kilku piłkarzy jest zagrożonych)... Pewne 3 punkty!! Lubin jak w meczach z Rakowem i Lechem zdobędzie 1 punkt to będzie ich ogromny sukces, ja typuję ich dwie porażki!! Zresztą Śląsk też w Mielcu może nie wygrać, a później podejmie grający o jak najwyższe miejsce Górnik. Jagielloni raczej do spadku nie wliczam, nie wierzę że nie zdobędzie punktu z Legią i Łęczną... Utrzymamy się i nauczeni obecnym sezonem, do przeszłego podejdziemy całkiem inaczej!!

71            -38
~~~Rozpierdu cha2022
Sprostowanie
Proszę nie obrażać kibiców wiernych lojalnych i wytrwałych, którzy zdzierali gardło, szli przez błota Błoń na mecz albo marznęli zima na tych betonach kibicując tej zbieraninie cieląt! Nie mając nawet godziwego żarcia z gastronomicznych punktow stadionu. Za taka kwotę dziadostwo a nie jedzenie. To nie my spadamy tylko banda wieszaków ktorzy na treningach wow achy ochy a nie umia bramki strzelic! To parodyści zrzucają nam klub z miernym zarządem acz zbyt gadatliwym na czele. Nie my spadamy! Skupili sie na wynalazkach z kazdego kraju na dyrektorze z koziej d... na wielu skautach tylko jeden ch... z tego wynika!! A hitem jest sklepik na miare Realu... po co nam to w 1 lidze... szkoda słów co zrobili z tym klubem. Pośmiewisko. Dalej se wierzcie w utrzymanie i zwyciestwa w 2 finalach. Od 8 finałów gramy piach że aż oczy bolą... przestańcie ich chwalić bo zwyczajnie maja utrzymanie w d.... dziękuję nie oglądam bo szkoda zdrowia! Ta zdobeda 6 punktów... ale we wrzesniu w 1 lidze i to zajmie im z 5 kolejek. Przeplacone daremne gwiazdki. WON!!

41            -28
~~~Pabloo
Przełomowy moment
Z mojego punktu widzenia przełomowy moment to było PAJACOWANIE JB po zdobyciu bramki aby pokazać Peterowi Hyballi, że jest zerem. Niestety pokazało to coś więcej - że piłkarze to święte krowy i nie muszą trenować poza swoją strefą komfortu, bo kochany kolega-właściciel ich przygarnie do piersi i otrze łzy. A "złego pana" pogoni z klubu. Może jeszcze gdyby nie kontuzja JB to on z boiska mógłby swoim autorytetem niektóre rzeczy wymusić, ale jego zabrakło, dyscypliny zabrakło i tak to się potoczyło. W moim TOP 3 kroków w przepaść są: 1. Pajacowanie właściciela-piłkarza przed Peterem Hyballą. Nie samo zwolnienie, ale ten gest. 2. Zastąpienie Piotra Obidzińskiego bratem-prezesem prawie bez CV. No comments. 3. Wymiana Stolarczyka na Skowronka. Stolarczykowi powinęła się noga w kolejnych kilku meczach, ale to był ostatni moment gdy Wisła mogła z marszu wrócić na poziom top5 ESA na rozpędzie z akcji ratowania bytu klubu, potem to już była (jest?) kwestia żmudnej pracy. A jakie są wasze trzy najważniejsze kroki w przepaść? Co zadecydowało o tym gdzie jesteśmy? Cóż, pozostaje wierzyć w cud, seria dwóch zwycięstw z rzędu dawno nam się nie zdarzyła, ale jeśli się zdarzy, to może...

59            -23
~~~Janko Buszewski
Sami sobie taki los zgotowalismy
i teraz musimy tę żabę przełknąć. Najgorsze,ze te setki tysięcy kibiców w kraju i poza granicami,nie zasłuzyło sobie na takie coś. Zbiorki pieniędzy,akcje,oprawy,w yjazdy,doping,zdarte gardła i nerwy...tymczasem to wszystko po to,zeby teraz obijac się w lidze w jakichs Katowicach,Sączach,Niepo łomicach czy Tychach ? Gdzies tam serce mówi,ze moze sie uda utrzymac,ale głowa która jednak wyzej serca stoi, podpowiada ze te kilka lat fartu jednak się już zakonczy. Ślizgaliśmy się od lat po cienkim lodzie i on w koncu musi się kiedyś załamac.Choć może jednak nie....!??Mądrzejsi będziemy już w niedziele,po meczu w Radomiu a jesli tam by się wygrac udało,wtedy morale skoczy i na Wartę wyjdziemy pewnie mocno zmotywowani.Tylko ze dla nas,wygrac dwa mecze z rzędu,to jak trafic szóstkę w totka.Ale czasów się doczekaliśmy,ja nie mogę...!

47            -7
~~~wbmw
runda wiosna
zatrudnienie Pasiecznego to największy błąd zarządu, takiego kiepskiego dyr. sportowego z takim okienkiem transferowym w Wiśle nie pamiętam. Najlepszy trener z tymi nieudacznikami nic nie ma prawa osiągnąć.

68            -4
~~~l
Trzeba miec 38 pkt
zeby sie utrzymac ...

11            -56
~~~Ludojad
MASAKRA!!
Czytając te wyliczenia krew mnie zalewa. Wierzę do końca w utrzymanie i w kolejny cud, ale bez względu na końcowy efekt, nasze fantastyczne Trio po sezonie powinno się usunąć w cień i oddać zarządzanie Klubem w ręce osób, które mają o tym jakiekolwiek pojęcie. Mieli 3 lata - 2x udało się utrzymać fartem, trzeci raz może się nie udać. W niedzielę wszyscy do kościoła........ a w kolejną sobotę wszyscy na stadion.

46            -16
Jazz
.
Patrzę na ten sezon i patrzę ile to przegraliśmy meczów, które oceniając z przebiegu gry powinniśmy powinniśmy zremisować lub wygrać i ile meczów zremisowaliśmy wtedy, gdy powinniśmy je wygrać. Ile bramek straciliśmy po indywidualnych, rażących błędach pojedynczych zawodników i ile w ostatnich minutach. Ciekawe jest to, że kiedy drużyna miała szansę uwierzyć w siebie wypracowując sobie przewagę w bardzo ważnych meczach (mecze ze Śląskiem na wiosnę czy z Rakowem jesienią) to i tak nagle pękała i wszystko się sypało. Coś tu jest z mentalnością nie tak... grubo nie tak.

41            -5
~~~WladekTsW
Jeśli Lech wygra z Warta
A Raków zremiusuje z Zagłębiem to wiadomo, że pyry nie będą się wysilać w ostatnim meczu sezonu z Lubinem. A po ostatnim meczu Rakowa mam obawy czy dadzą radę w Lubinie ?

29            -9
~~~GrzegorzS
Matematyka nie jest nikowmu ani przychylna ani nie przychylna. To Wisła musi sprawić by
nie tylko matematyczne, ale realne szanse na utrzymanie się w lidze miały szanse zaistnieć. Wariantu utrzymania Wisły dzięki zdobyciu 4 punktów nie sposób po prostu przyjąć. Było by to naprawdę szczęśliwe dla nas rozwiązanie, ale moim zdaniem mało prawdopodobne na co wskazują założenia rachunku prawdopodobieństwa. Jeśli takie założenie miało się sprawdzić to zbyt wiele tu warunków i podstawowe założenie, że każdy zespół zagra z każdym na poważnie i nikt nikomu nie odpuści. Tak raczej nie będzie, co więcej dość realnym jest, że już w następnej kolejce Śląsk i Stal pogodzą się, bo jednym da to utrzymanie a drugim znacznie poprawi pozycję wyjściową przed ostatnią kolejką. Śląsk nie wygląda na zespół zdolny pokonać zdeterminowaną Stal zarazem patrząc na formę Zabrzan, którzy już są na wakacjach zakładają oni, że Zabrzan u siebie pokonają co da im 38 punktów. Stal zarazem będzie liczyć na ostatni mecz w Płocku i punkt lub trzy potrzebne do utrzymania. Trudno uwierzyć w dwie porażki Śląska i Stali i to w lidze gdzie na matematykę oddziałują układy i układziki. Co do Jagiellonii to też wydaje się, że mając dwa mecze z Legią, która już raczej duma o kolejnym sezonie oraz z praktycznie już pierwszoligową Łęczną nie wywalczyli trzech a nawet 6 punktów a potrzebują jednego. Jak zagrają defensywke jak przy R22 to w obu meczach ze spokojnymi już rywalami spokojnie dwa punkty zrobią i nikt się nie będzie przemęczał. Co do Termaliki to raczej będzie spadkowiczem już po meczu z Piastem bo przy formie zespołu Fornaka stracą trzy punkty a jak ne to Pogoń żegnając się z sezonem tez ich objedzie. Tak więc naprawdę realne szanse daje nam moim zdaniem jedynie rywalizacja z Zagłębiem Lubin i tu pytanie jak do tego meczu podejdzie Raków, czy zamknie temat przegrywając w Lubinie z rywalem i sędziami czy jednak wywrze jeszcze presję na Lechu i wygra. Jeśli tak to wówczas może mieć realne podstawy utrzymanie się Wisły z czterema zdobytymi punktami. Jeśli Zagłębie wywalczy jeden w tym meczu to będzie pytanie czy Lech łyknie porażkę w dniu świecenia tytułu z mistrzowskiego na własnym obiekcie, czy zadowoli się remisem. Jeśli nie i ogra Lubinian to spuści ich z ligi, ale t tylko gdy Wisła swoje punkty zdobędzie. Oczywiście jest jeszcze mecz z Warta i może się tu sporo wydarzyć i dla Lecha i Wisły, ale to są tylko dywagacje. Wszystko tak naprawdę zależy od dwóch meczy tego w Lubinie i tego Wisły z Radomiakiem. Jeśli W sobotę Raków wygra to Lech musi grac do końca o pełną pule a Wisłą dostanie swoją ostatnią szansę i musi świadomie zagrać na pewniaka o przynajmniej jeden punkt z Radomiakiem i postarać się ograć Wartę u siebie. Oczywiście dwa zwycięstwa były by tu rozstrzygające, ale wszystko zależy od wyniku meczu w Lubinie. I tak to ten mecz zdecyduje o kształcie tabeli tak na dole jak i na górze w tym roku. Bo to on wyznaczy czy ostatnia kolejka będzie się toczyć jeszcze o coś konkretnego. My mamy takiego pecha w tym roku, ze trudno wierzyć że na końcu szczęście do nas się uśmiechnie tyle razy, ale .... Tak czy inaczej Wisła musi nie oglądać się na nic dla swojego honoru i zachowania szans wygrać następny mecz bo to pozwoli przy układzie kolejki jeszcze mieć złudzenia lub realne szanse w temacie utrzymanie się w ekstraklasie w tym sezonie. Przed meczem będziemy mieć już wszystkie karty na stole. Oczywiście jak wygramy to to te szanse nawet iluzoryczne będą bo układ kolejki jest taki, że koś tam będzie musiał na ostatni mecz wychodzić z obawami, ale jakiego rzędu to będą obawy. Wisła przed tą kolejką mogła mieć minimum ze 3/5 punktów więcej. Nie mamy ich i tak na prawdę zawdzięczamy to tylko w tej rundzie nieskuteczności Ondraszka i spółki np. w meczach z Górnikem Łeczna, w Gdańsku, czy meczu z Piastem; decyzjom sędziów np. w meczach z Legią, Lechem, Radomiakiem, Wisłą Płock, błędowi w meczu ze Stalą i dwóm idiotycznym zachowaniom naszych zawodników Starzyńskiego w meczu z Lechem oraz Manu w meczu z Płockiem. I to tak naprawdę jest charakterystyczne dla tego sezonu. O spadku zdecydują błędy zawodników wchodzących w dorosła piłkę, na których stawiał ciut za mocno klub przez cały sezon i błędy starcy repów, których ściągnięto by te ligę uratować. Plus zachowania sędziów i czasem zadziwiający pech będzie nas na 80/90% na ten moment kosztował najmniej roczną grę w pierwszej lidze. Na nasze szczęście obecny regulamin gry na zapleczu ekstraklasy przy utrzymaniu podstawowych 15/16 zawodników tej drużyny utrzymaniu kształtu sztabu trenerskiego przy naszym zapleczu organizacyjnym, sile finansów, mocy kibiców powinien pozwolić się załapać do pierwszej szóstki I ligi i szybko do ekstraklasy wrócić. Patrząc bowiem realnie jeśli z pierwszej ligi awansują Miedź, Widzew, Arka to bądźmy szczerzy brak awansu Wisły za rok do ekstraklasy będzie dużej klasy katastrofą.

16            -30
~~~Szczypior
Tak czy inaczej
Musimy wygrać oba mecze . Nadziś wola zwycięstwa wygląda nieżle stan psychiki, mentalności, pewności i wiary własnych umiejętności niski. Na ocene pracy trenera zadczekajmy po meczu w Radomiu.ZAstanawiam się czy mam prawo żelenej oceny ekstraklasy, środowiska klubów, bycia zaangażowanym przez 60 lat, napewno tak. Kur...wo szerzące się w polskiej piłce ma się dobrze. Już nie z ukrycia, pod stołem zachodzą kryminalne decyzje lecz jawnie, bo co mozemy złodziejom zrobić? Czekać na łut szczęścia, bo na honor sportowy, uczciwość sędziowanie wywłok, szans nie mamy. Todziej się naqn naszych oczach i obiektywnych widzących jak my i nikt z tym nic nie robi jak byśmy byli okupowani wyłącznie dla zysków i władzy nieuprawnoinych.

7            -11
~~~Bartek
34 punkty
Mam nadzieję, że Szanowna Redakcja nie zapomniała przeanalizować sytuacji, w której 4 ostatnie drużyny kończą sezon z 34 punktami (czyli Śląsk przegrywa oba ostatnie mecze, Górnik wygrywa oba, a Wisła i Nieciecza zdobywają po 3 punkty). Wówczas robimy tabelkę z 4 drużyn i przy tych wynikach: sla wis 1-1 sla nic 0-4 sla gor 0-0 wis sla 0-5 wis nic 3-0 wis gor 0-0 nic sla 4-3 nic wis 2-2 nic gor 1-1 gor sla 1-1 gor wis 1-3 gor nic 1-1 mamy: tabela nic 9 roznica bramek +2 wis 9 roznica bramek 0 sla 6 gor 5 Czyli Wisła spada :(

9            -8
~~~mopek
plock was spuscil dranie ale
jest sznas najwazniejszy mecz zeby stal nie przegrala ze slaskiem bo i tak sie utrzyma plock im da 3 pkt zaglebie sie utrzyma nie przegrywajac z rakowem lech mistrz im odpusci w ostatniej i trzeba posmarowac Gornikowi Zabrze w 34 i to grubo tak wiec trzymac kciuki za Stal

8            -18
~~~Jarek
Matematyka
Najpierw wygrajmy w Radomiu a potem zastanawiać się jakie warianty zostają.

60            -4
GrzegorzS
Drogi wbmw
mas 100% racji, ale był taki piękny i taki przez dziennikarzy wypatrywany tyle dał wywiadów obietnic jak kochali go pismaki, którzy do tej pory pletą , że jego zwolnienie to błąd to ruina świetnego projektu że chaos w Wiśle, ze wywalenie go to był błąd bo powinno mu się dać szanse realizować pomysły. No to realizował przez parę miesięcy. W efekcie sprzedał dwóch ważnych piłkarzy powtórzył operację z Forbsem ściągna w porozumieniu z Gula przyszłościowego Fazlagicia i miał wizję przyszłości. Tyle tylko, ze jeszcze o coś gramy tylko dlatego, że dzięki wywaleniu Piasecznego udało się zakontraktować Colleya, Ringa, Manu, Cisse, Fernandeza tyle że o miesiąc za późno. Teraz jak tu piszą winne jest wszystkiemu trio. Ja na to patrze tak winne jest, bo chciano by było modelowo czyli nie wtrącano się dyrektorowi sportowemu i trenerowi do pracy dano im wolną rękę. A jeden się uparł na swej wizji a drugi miał palny dalekosiężne. Moim zdaniem Gdyby układ w klubie jesienią i zima był taki, ,że nad Gulla stałby rzeczywiście Prezes i cisnął go o wyniki i z nim rozmawiano co chwilę o pracy jak to dawniej bywało to było by to inaczej wyglądał. I Gula może do tej pory był by trenerem a Wisłą była by spokojna o ligowy byt. Teraz Królewski, Błaszczykowski zbierają cięgi i będą musieli brać na klatę skutki modelowego procesu budowania struktur. Jak widać w Polsce pomysły z dyrektorem jak w piłce niemieckiej się sprawdzają tyle o ile. I kto je robi to ma problem patrz legia. Naprawdę my musimy iść w model menagerski, który powstał teraz i to utrzymać. Bo jada tu po Brzęczku i obecnym układzie, ale teraz spijamy pianę naważoną w okresie lato-zima. Jak to piszecie trio jest winne, że dano za dużo swobody osobom, które sobie nie poradziły z materią. tematu. Realnie patrząc na grę i ciągłość wyników to obecnie zespół gra już dobrze w piłkę, walczy. Gdyby nie twórczość sędziów nawet przy obecnej fatalnej skuteczności i pechu miał by minimum 3/4 punkty więcej i w sumie spokojną ścieżkę do utrzymania się w lidze i całkiem dobre perspektywy realizacji założeń rozwoju na kolejny sezon. Niestety z duża dozą prawdopodobieństwa będziemy je realizować przebudowę w rozgrywkach o klasę niżej nawet jak wygramy dwa ostatnie mecze, bo poza matematyką w naszej piłce są układy i układziki. Nic wygrajmy dwa następne mecze a co ma być to będzie. Ale przestańmy wierzyć, że jak zrobimy sobie organizację klubu na wzór modelu niemieckiego to to się sprawdzi. Moim zdaniem nie. U nas w naszej skopanej za wszystko musi odpowiadać trener menager, który ma robić wynik pierwszego zespołu. I to on odpowiada przed właścicielami właśnie za wynik a reszta to obudowa. To się sprawdzało Cupiałowi. I taka prawda może wróćmy do zatrudnienia np. Kapki czy Kuźby bo im się te transfery sprawdzały lub kogoś kto ma po prostu do tego nosa. Ten Kiko Ramirez też miał nosa. No chyba, że stać nas na politykę z okresu Maaskanta kasa szła, ale zespół zrobił wynik i też ukręconego w sumie z materiału porównywalnego do tego co teraz mamy. Niech sobie nawet to robi Brzęczek ale niech ma to z czego robić. Mamy na już 15/16 dobrych zawodników, czego nie ma połowa tej ligi, ale nie mamy sportowego wyniku. I to jest problem.

14            -26
~~~Johnny
Spadek jest oczywisty a żeby ....
był jeszcze bardziej żałosny to nie zdziwię się jak Zagłębie przegra z Rakowem a Wisła przegra z Radomiakiem mimo tego ,że przecież bedzie już znała wynik Zagłebia.

43            -7
~~~NathaN
Lando przecież jak Lubin
Zremisuje z Rakowem a amica wygra derby to ma mistrza. I myślisz, że będzie się starać w ostatniej kolejce? Remis Rakowa plus Wygrana amici = nasz spadek. Raków miał doskonała sytuację wyjściową. Ostatnim remisem zepsuł wszystko. Teraz musi wygrać żeby A miał teoretyczne lecz iluzoryczne szanse na mistrza B Wisła mogła się utrzymać.

27            -1
~~~Kibic znad Morza
Walka o spadek
Najpierw odpowiem Pabloo: Moim zdaniem 3 główne kroki w przepaść są następujące: 1 - gest JB w stronę Hyballi pokazał, że liczy się niestety kolesiostwo, bo trzymanie dziadzia Kazia na stanowisku od "stu" lat dobitnie pokazuje układy i układziki, nr. 2 jest jak dla mnie minimalizm właścicieli, zapowiadanie, że gramy o nic, jakiś tam środek tabeli itd., w takiej g...wnianej lidze jak Polska, mając 6sty budżet to hańbą jest mówić coś takiego, wręcz wypada głośno mówić o walce o top 5, a jak się nie uda to trudno, w głowach piłkarzy jakieś ambicje też trzeba jednak zasiać ,a nie ściagać byle co aby osiągnęło byle jakie miejsce, no i nr.3 który jest głównym czynnikiem jak dla mnie w tym sezonie: brak zwolnienia Guli po ostatnim meczu w 2021 roku i pozwolenie mu na przygotowywanie do wiosny. To tyle jeżeli chodzi o Pablo. A teraz co do naszej "matematyki" to stawiam na 99% że Zagłębie wygra z Rakowem, po tamtej kolejce Raków jak dla mnie już się poddał. I to nam baaaaardzo skomplikuje jakiekolwiek matematyczne szanse. Ale będę powtarzał jak mantrę, dopóki piłka w grze...

20            -15
~~~Jaki
Wisła
Szkoda ale gdy matematyka wchodzi to szanse są wirtualne raczej... Jak nie zależy od sienie Wisła to jak zawsze będzie nie po jej mssli chyba że pamiętne Odense...Jak by było super...

15            -4
~~~Gruby
Pabloo
1.Ugięcie się przed hejtem i nie zatrudnienie wuja po dymisji Hybali 2.Nie zatrudnienie klasowego snajpera 3.Niespotykany pech i sędziowie

33            -6
~~~Onomatope jus
Fantomowe ciało Wisły
Moje top 3? 1. Pycha właścicieli, 2. Traktowanie kibiców jako kapitału a nie klientów, 3. Kuriozalny brak kontaktu z rzeczywistością tej ligi. Jest niepoważna, wrestlingowa, nieprofesjonalna, ale ma pewną specyfikę (słabe wyszkolenie techniczne piłkarzy, niestabilne sędziowanie, brak ambicji sportowych zarówno piłkarzy jak i trenerów) którą można by wykorzystać do dobrego wyniku (nawet top4) stawiając właśnie na ludzi którzy są odwrotnością reszty ligowego dżemu (albo chociaż chcą taką odwrotnością być i dążą do tego).

23            -10
~~~Kiko
Hyballa
Jakby nie kret w sztabie szkoleniowym i ochrona piłkarzyków-płaczków przez zarząd to Hyballa by mistrza zdobył!

29            -24
~~~NoName
I liga
Każdy ma nadzieję że Wisła wygra ze słabym Radomiakiem a prawda jest taka że to Wisła jest słaba i będą baty + w ten weekend spadeczek.

25            -16
~~~pol
Mega Słowa do władz !!
Jak się utrazymają Wiślacy !! to wzmacniamy skłąd mega napdzior mega rozgrywający i skrzydłowy no i prawo obrona też !!

10            -22
~~~Diogenes2 2
Klatwa Hyballi
Hyballa chcial pogonic nierobow, mocno stawial na niezblazowana i zasuwajaca mlodziez (to przy nim pojawil sie Starzynski, Gruszkowski, Szot, Szota i inni), ale komu sie tam chcialo harowac? Nie starszyznie (Sadlok, Kmiecik przywodcy). I mamy efekty wczasowego luzu, cieplych kluch, braku ambicji. Hyballa mial energie, pasje, dynamike - tak, byl swirem, alepozytywnym. Dynamit, ktorego Wislanie miala od dekady! Zreszta w calej lidze sie zasuwa, ale my mamy prezesa, ktory bedac w WISLE 1906 KRAKOW uspokaja pilkarzy i twittuje przed sezonem, ze gramy o 13 miejsce. Nie place za bilety na gre o 13 miejsce, a jesli juz to trzeba podzielic cene biletu przez 13 czyli np 40:13 i tyle bedziemy placic. Krolewskiemu przypomne tylko jesli chce istniec w tym klubie, ze tu jest WISŁA, nie GLINIK i tu sie wpaja ambit od trampkarza. Niestety trampkarze go maja w dna, ludzie zarzadzajacy klubem nie.

30            -15
~~~Diogenes2 2
Zeby sie nie znecac
Wiem, ze zarzad chcial dobrze. Nie watpie. Niestety przez te 3 lata fajnym poza ratowanien finansow to sportowo popelniali blad za bledem - od 4 trenerow, poprzez dyr.sportowego, po fatalne decyzje kadrowe co pol sezonu. Sportowo poprostu nie ma ani pol pozytywu - nawet zaliczylismy nowe dno z Grudziadzem, zespolem tak slabym jak Hutnik. I tyle. Dziekuje calej trojce-czworce za zaangazowanie, ale gdzies braklo trzezwosci w ocenie realiow, cgeci przyznania sie do bledow. Ad finansow zreszta to podratowane byly, ale teraz z Polsatu nie bedzie pewnie nawet 10% tej kasy, a kominy placowe ktore mamy na pierwsza lige oznaczaja grube problemy. Moga sie tylko modlic zeby na mecze przychodzilo w 1 lidze po 10.000, ale typuje ze ugrzezniemy z tym zarzadzaniem w okolicach 10-12 miejsca i dycha nie przyjdzie. Stracimy tez na rzecz czolowki eklapy Savicia, Colleya, Fazlagicia, byc moze Gruszkowskiego, Bieganskiego, Starzynskiwgo i in - fajnie

7            -6
gamber
Forma czy układy?
Jeśli będzie decydować forma a nie układy to Śląsk i Zagłębie nie powinne już zdobyć punktów. Nieciecza też. Jest pytanie na ile nas stać? Kto ma u nas strzelać bramki? No i pewnie Raków odpuści, Górnik, Łęczna też a nawet Lech. A Stal z Śląskiem zagrają na remis. Nasi kopacze już to wiedzą i wątpię czy doda im to sił. Żal, ale nadzieja umiera ostatnia. Trzeba wierzyć.

4            -8
~~~palec1906
Nie do wiary
Jeżeli spadniemy z takim potencjałem kibicowskim, marketingowym, w takim mieście jak Kraków, to będzie to mistrzostwo świata! Niestety.

18            -1
~~~PTAK
HYBALA
Dajcie już spokój z tym Hybalą wyznawcy psychopaty ,gdzie nie pracował po kilku miesiącach go wyrzucali ,nie tylko u nas na Słowacji ,w Norwegii w Niemczech

20            -14
~~~pabloo
hyballa
Potraktowanie hyballi odbieram jako symbol. Nie chodzi o to że to był trener bez wad, może nawet nie był dobry. Ale chciał w klubie przywrócić właściwy porządek: trener zarządza treningiem, piłkarze pracują, kibice to oceniają i mają w miare możliwości satysfakcję. Ale za przywracanie tego porządku go wykopano. To złamało do końca już wcześniej nadwątlony układ sił i relacji. Zresztą do tej decyzji walnie przyczynili się "dziennikarze", którzy już powoli zwijają żagle i przenoszą się do innego koryta (patrz: zniknięcie audycji Jasna Strona Białej Gwiazdy, w której regularnie szczuto na Hyballe, a zwolnienie Gulli rozpatrywano jako błąd, bo to był "miły facet"). Gdzie teraz jest Bialonski?

15            -6
~~~l
Trener Hyballa
pasjonat futbolu energiczny wlada 3 jezykami angielskim.niderlandzkim ,niemieckim pisze ksiazki i artykuly dla trenerow ma wyklady (wikipedia) mlody trener odpowiedni byl dla Wisly po 100 dniach mial bilans 4 zwyciestwa 3 remisy 2 porazki w momencie zakonczenia pracy 5 zwyciestw,5 remisow 8 porazek uwazam ze gdyby byl trenerem Wisly do dzis nie spadlaby z ekstraklasy i gralaby coraz lepiej.

15            -15
~~~Kibic20
Bledy
Zarząd popełniał błędy, ale do tego się przyznają. Moim zdaniem szkoda, że jak Hyballa odszedł, nie zdecydowali się od początku sezonu na trenera Brzeczka. Przy nim byłoby tych błędów mniej, jestem pewny. Jak się jakimś cudem utrzymamy, to Pan Brzęczek będzie miał wszystko pod kontrola(myślę od sportowej strony). O Hyballi szkoda już pisać, takiego człowieka u nas nie potrzeba, odchodząc od nas był w 2 klubach, i co? Sportowo źle, a traktowanie piłkarzy katastrofa, tego nikt nie potrzebuje.Mozna być ostrym, wymagającym, ale trzeba mieć szacunek do drugiego, a nie traktować go gorzej jak śmiecia. Chcielibyście takiego szefa w pracy? Mój szef był bardzo wymagający, dokładny, ale szanował wszystkich!! I tak powinno być!! Przykład idzie z góry!

13            -9
~~~Vanna Ly Wanna Be
Trzeci rok po Wannieli
I spadamy z ligi.

5            -7
~~~Diogenes2 2
Pobudka dla Zarzadu
Proponuje juz dzis sie zbudzic zarzadowi i zaczac dzialac. Popatrzcie na pierwsza lige, ile tam zespolow chcialoby awansowac i nie moze - Korona, Arka, LKS, Podbeskidzie, Widzew, Katowice. Jesli ktos mysli, ze my spadniemy i wrocimy za rok to nie wie gdzie sie znajduje. Nasza kadra JUZ DZIS jest slabiutka, dwaj najlepsi zawodnicy sa wypozyczeni (Cita i Elvis, pomine ze Elvis gra na nienaturalnej dla siebie pozycji ze strata dla zespolu...). Kadra wiec slabiutka, a stracimy jeszcze Savicia i innych Colleyow, bo oni nie beda sie kopac w czolo w 1 lidze (za obciete wynagrodzenia). Ja wiem, ze Jarus znow zacznie czarowac na twitterze, ze jest inaczej niz jest, Blaszczykowscy nabiora wody w usta, ale pora stanac przed kibicami (a najpierw przed lustrem) i wylozyc kawe na lawe. Kto odpowiada za transfery do Wisly, kto sciaga co pol roku wagiony zawodnikow, kto to finansuje (tajemny FT)? itd Wisla jest mniej transparentna niz za czasow Miska-Sarapaty.

18            -3
~~~Kibic20
@Diogenes22
Masz rację z tym co piszesz, ale zarząd jak na razie ma związane ręce. Dopóki nie wiedzą, czy się utrzymamy, czy spadniemy, nie mogą nic planować, co do zawodników. Kiedyś chyba pan Królewski się wypowiedział, że obserwują zawodników, nawet jak komuś zaproponują, to w tej chwili nikt nie przyjdzie, dopóki sprawa sie nie wyjaśni.

8            -2
wujek29
matematyka, realia...
Ja od dłuższego czasu mam wrażenie że obecnie w tej lidze nie ma drużyny z którą możemy wygrać, było liczone że wygrywamy 5 na 8 spotkań i się utrzymujemy i co z tego zostało? Okazało się że nie wygrywamy w ogóle (przypadek z Górnikiem). Spadek wisiał w powietrzu już kolejny sezon, może ktoś wie co się działo w jesieni za kulisami, jakie były reakcje (czy w ogóle były) na słabe wyniki, o czym dyskutowano itd ale na ten moment publicznie nie jest to znane więc trudno jest jednoznacznie winić kogoś, wiadomo na pewno że nie zbudowano solidnego stabilnego trzonu zespołu który byłby zgrany ale zrobiono sobie z drużyny poligon doświadczalny albo plac targowy (20 transferów w sezonie), zatrudnili dyrektora sportowego znikąd który już raz pokazał w ekstraklapie co "potrafi", ogólnie widać grzech zaniechania i bałagan i to daje rezultat spadku bo ja nie wierzę że ta drużyna jest w stanie cokolwiek jeszcze wygrać w tym sezonie. Spadliśmy w 1994 i jak się okazało Wisła istnieje dalej i doskonale pamiętam ten okres że było dużo gorzej niż dziś, bez perspektyw a więc nie ma co tragizować.

10            -2
~~~Johnny
A wystarczyło tylko .....
wygrać u siebie z Płockiem i Jagą .Mam 100% pewnosci ,że za Sarapaty i WSH nie było by z tym żadnego problemu i Liga by została obroniona.Dzisiaj nic nie znaczymy nie tylko na boisku ale i poza nim.

9            -24
~~~Kibic20
@Johnny
Co do Sarapaty nie masz racji, gdyby nie prokurator i nie poszłaby siedzieć, to nie mielibyśmy zapewne klubu. Nawet w 4 lidze. Nie zdążyła reszty do niszczyć!!

8            -4
~~~Higuain
Wychodzi na to.....
że kumaci,malwersanci i złodzieje mieli wiecej oleju w głowie jeżeli chodzi o sprawy czysto sportowe związane z działalnością drużyny ,niż ludzie którzy dzisiaj za to odpowiadają.Można było regularnie okradać klub,nie płacić przez wiele miesiecy zawodnikom i trenerom a mimo wszystko wygrywać mecze i zachować ligowy byt.Dzisiaj drużyna ma wszystko i właśnie leci z Ligi.Ciężko to racjonalnie wytłumaczyć.

18            -3
~~~screw
@Johnny
Sarapatę i WSH to już zostaw w spokoju, bo gdyby nie oni to nie trzeba by było spłacać astronomicznych długów. Nie wiadomo jakby się to potoczyło, ale na pewno byłoby więcej kasy w klubie i być może nie tylko walka o utrzymanie o dwóch lat. Ich zdewastowanie klubu o mało nie skończyło się w 4 lidze. Nie podobają mi się obecne ruchy właścicieli, ale trzeba oddać że w najgorszym przypadku spadniemy do 1 ligi i będziemy walczyć o awans, a nie zostaniemy 4 ligowym bankrutem bez perspektyw.

10            -7
Tabor1906
1 wygrana
z 1 wygraną w rundzie ciężko się utrzymać, cud że dalej mamy jeszcze szansę. 2 wygrane "last minute" i zostajemy w tej lidze raczej, ale pytanie czy utrzymanie na farcie coś da tej drużynie co do przyszłości czy dalej będą popełniane te same błędy...

12            -1
~~~Z Pomorza
Sezon
Byle jaki kolejny sezon. Tutaj potrzeba było walczyć a nie obliczać. Spadek w pełni zasłużony.

9            -3
~~~Pabloo
O Hyballi szkoda pisać
A mnie jednak żal NIE pisać, tak jak niektórzy przedmówcy twierdzę, że z nim na ławce dziś Wisła byłaby wyżej. Co do szacunku - mnie utkwił obrazek jak po meczu podszedł do Radakovica i żartobliwie przypomniał mu o treningu - nie zapomniał o chłopie, który dopiero przyszedł do drużyny i w trakcie meczu musieli go ratować. To jest oznaka szacunku bezinteresownego. A co miałby szanować w naszej kadrze? Tylko mi nie opowiadajcie, że nikt z Was w ciągu ostatnich meczów nie wygarnąłby kilku grubszych słów piłkarzom po ich niektórych "zagraniach". Mimo że szanujemy ich JAKO LUDZI, to nie znaczy, że należy ich pieścić jak dzieci. I jeszcze jedno - fakty świadczą przeciw trenerowi Brzęczkowi: 0,83 punktu na mecz. Stolar: 1,11; Skowronek: 1,29; Hyballa: 1,11; Gula: 1,26. Wierzę, że jeszcze poprawi swój wynik, bo to nie trener jest problemem. Oby tylko nie w I lidze :/

13            -1
~~~Jan
Spadek
Uwazam ze zdobędziemy 6pkt i spadniemy tak czy tak. Oczywiście zabraknie pkt ukradzionych ale chyva każdy wie ze nie w tym rzecz. Niekompetencja obecnego zarządu (oprócz kwesti finansow) doprowadzila do sytuacji w której sie obecnie znajdujemy Spadając do F1L stracimy wszystkich piłkarzt którzy cokolwiek grają i sa warci. Zostaniemy z Sadlokiem ( z całym szacunkiem to juz nie ten Maciej) Enisem i innymi ananasami. Liczmy na cud bo inaczej będzie kiepsko. Tak szybko nie wrócimy mimo dobrego budżetu i masy kibiców.

9            -2
~~~tomcio
problemy
Hyballa był i jest psychopatą. Naszym problemem jest niestety to, że żaden szanujący się trener nie przyjdzie pracować do drużyny, gdzie ma właściciela w szatni i na dokładkę z mega ciężkim charakterem. A propos Hyballi będąc właścicielem nie wykonuj się po prostu takich demonstracji na murawie, bo zawęża się do minimum ilość chętnych do przyjścia do pracy w klubie. Ergo trzeba było zatrudnić od razu Jurka, ale sądzę, że to też nie wchodziło w rachubę od razu bo wówczas nikt ie chciałby go słuchać bo było cudownie, a niejaki Gula miał klub gdzieś

10            -5
GrzegorzS
Widac tu wyścig na to kto co jeszcze wyduma co to my stracimy
jak to poczytać, to mam wrażenie, że większość ma wreszcie poczucie spełnienia w nieszczęściu i tragedii. Kurcze co wy zrobić jak jednak się Wisła w lidze utrzyma, przecież większość z was gotowa się obwiesić bo nie będzie można sobie ponarzekać i poutyskiwać. Rozwodzenie się nad porażką możliwość narzekania to dla wielu jak widać spełnienie marzeń. Jak widać wreszcie większość jest szczęśliwa bo może się po umartwiać, pokazać jakim żal, po wyżywać na bliźnimi, którzy są temu winni. Wielu wreszcie ma spełnienie bo się noga powinęła Baszczykowskiemu, Królewskiemu, wielu może się poczuć wreszcie że oni przewidzieli. No jesteście wspaniali w tym biadoleniu i bólu. No nikt tak nie żałuje ja wy spadku z ligi (mimo, że jeszcze się nie dokonał) no po prostu najprawdziwsi kibice co jeden to większy [...]. Po pierwsze Wisła ma pozawierane kontrakty z zawodnikami na określone okresy czasu i nikt tak z tej Wisły uciekać nie będzie bo płaci solidnie i nie ma znowu takiego popytu na naszych graczy jak wielu się tu wydaje. Wisła jeszcze z ligi nie spadła. Nawet jak spadnie to zostanie w niej na tyle jakości, że moim zdaniem po wzmocnieniu przy obecnym regulaminie rozgrywek w perspektywie roku do ligi wróci. Może z tym biadoleniem poczekać do końca rozgrywek. Choć jak to poczytać to dla wielu tu płaczących jak się Wisła utrzyma to, to dopiero będzie rozczarowanie, bo chęć spadku i spełnienia ich wizji by ich dotknęło to nieszczęście, że nie wiem niektórzy się z tego nie podniosą. Mamy durnie dwa mecze do zagrania, są dwie pełne kolejki do rozegrania w lidze. Walka będzie trwała do końca. Trzeba wygrać dwa mecze co nie jest ponad możliwości tego zespołu w tej lidze. Zawodnicy powalczą do końca i można oby karta się odwróci. Jak nie to będziemy walczyć o awans do ekstraklasy i będziemy faworytem tej walki i tak w realu jak popatrzeć na ostatnie rywalizacje tego zespołu z I ligowcami w pucharze polski to nie widzę powodu by nie wygrać z 80% meczy w kolejnym sezonie i w cuglach nie awansować.

5            -12
wujek29
WSH
niektóre osoby piszą o WSH jak to sportowo było dobrze ale przecież to nie misiek ani nie zielak szukali piłkarzy do zespołu, nad wszystkim czuwał dyrektor sportowy Manuel Junco i może własnie tu jest odpowiedź dlaczego dziś poziom sportowy jest taki a nie inny choć pewnie można mu sporo zarzucić....PS dopiszę jeszcze Goncalo Feio który dziś jest asystentem Papszuna i Marcina Kuźbę.

9            -3
~~~Janko Buszewski
A ja z kolei
mam jakieś takie dziwne przeczucie,ze my podołamy i w jednym i drugim meczu,ale nasi konkurenci w wyścigu o utrzymanie, także zgarną jakieś "cudowne punkty" i mimo wszystko dostaniemy kopa z ligi.Obym się mylił, bo moje przeczucia juz nieraz bywały błędne. Oby i tym razem... Nieraz tu pisałem, że w związku z tak marnym prowadzeniem klubu,tak na otrzeźwinie spadek by nam może i dobrze zrobił.To ze spadlibyśmy z tak żałosnie słabej ligi,pozwalając zostać w niej "tytanom pilki"w postaci np obecnego Śląska czy Lubina,zakrawa o absurd i kuriozum w jednym. No ale my do tego miksu juz chyba zdolalismy się przyzwyczaić?Jak zbierasz u sobie piątkę z cienkim jak barszczyk Śląskiem, dostajesz baty od Radomiaka czy Stali,albo nie potrafisz ograć Łęcznej czy Płocka, to o czym my w ogole mówimy!? Ja bym nawet przyklasnął tej degradacji,gdybym miał gwarancję że pójdziemy droga takiego np Rakowa? Zatrudnimy konkretnego trenera, damy mu 2,3 lata na budowę zespołu, przewietrzymy szatnie i zostawimy w niej graczy obiecujących i perspektywicznych,kupimy "prawdziwego napastnika",obierzemy lidera zespołu, bez żalu podziękuję za współpracę Mackowi Sadlokowi, Kuveljiciovi,Młynskiemu itd,poszukali wsrod Polakow....to by dawalo.jakaś szanse powodzenia i dobry omen na przyszłość. Skoro w takiej Częstochowie można, to w Krakowie się nie da? Właściciel, bynajmniej nie z pierwszych stron gazet, trener do niedawna zupełnie anonimowy,kadra bez gwiazd typu Ljuboja czy inny Nacho Novo,połączenie rutyny z młodością i obcokrajowców z Polakami a to wszystko w klubie bez tradycji,historii i osiagniec w mieście,gdzie frekwencja z 4 spotkań równa się tej jednej z R22.Jak widać można, tylko trzeba mieć plan i chęci do działania. Kumoterstwo i rodzinne powiązania nie mają tam miejsca a właściciel klubu,nie wychodzi do kamery w spodniach rurkach i stopkach na nogach.Nie bawi się w jakieś śmieszne twittowania,plecenie andronow xzy pseudo-filozofię,tylko robi swoje,dając czas trenerowi, ściągając konkretnego dyrektora sportowego i takich tez piłkarzy a szrotu pozbywa się natychmiast (my zaś przytulamy- vide FBF)i nie bawi w sentymenty.Dlatego o zgrozo...Raków bije się o tytuł. i zdobywa w cuglach PP my zaś, ośmieszamy się na boisku z jakimiś cieniasami i prawdopodobieństwo żegnamy żegnamy ligę. ..? O tempora o mores !!

8            -2
~~~Vanna Ly Wanna Be
Nie moge sie juz doczekac 1 ligi
Resovia, Stal Rzeszow, GKS Katowice, LKS, byc moze Widzew, Ruch, Motor Lublin, Tychy, Z.Sosnowiec, Puszcza, byc moze Korona - na co nam nijakie Lubiny, Plocki, Warty i Miedzie? Czy nawet tytulowy Radomiak. Fajnie jakby jeszcze spadl Slask, byloby w tej lidze z kim pograc. Egzotyka i jednoczesnie stare zapomniane firmy - can't wait! #brawozarzad

8            -7
~~~Obserwato r
Andrzej Iwan - jedyny uczciwie stawiający sprawę
Polecam wywiad w PS. Dobitnie podsumował: Adriana Gulę i jego transfery, Fazlagic'a za 0.5 mln Euro od brata GULI, zarząd i skauting z niejaką "legendą" Arkadiuszem Głowacki na czele. A Paweł Brożek jest tam potrzebny jak piąte koło u wozu... Zdaniem Andrzeja Iwana - po spadku z ekstraklasy - WSZYSCY WON! I ja się z nim zgadzam.

13            -12
~~~kap
Jaki pan
taki kram.

9            -2
~~~John Wick
Paradoksalnie....
gdybyśmy trzy lata temu jednak zaczynali od 3-4 ligi to teraz bardzo prawdopodobne ,że zamiast spadku mielibyśmy olbrzymią fetę na Rynku z okazji awansu do Ekstraklasy.

5            -18
~~~Ania z Zielonego Wzgórza
Wychodzi na to ,że .....
Misiek,Sarapata i Dukat znają się lepiej na piłce niż nasi dzisiejsi Zbawiciele.Mieli znacznie mniej kasy,kręcili lody ale nie przeszkadzało im to kontraktować sensownych trenerów,przyzwoitych grajków i ogarniętych ludzi zajmujacych się polityką transferową.

7            -6
~~~Janko Buszewski
John Wick przyjąłeś wariant
ekstremalnie optymistyczny,ale nawet gdyby było jak piszesz...to pomyśl jakie byłyby nasze nastroje w obliczu spadku klubu do 4 ligi !??Spójrz co się dzieje teraz,gdy pachnie nam "tylko" 1 ligą i jest jeszcze cień szansy,jaki większosc z nas ma humor i z jakim błyskiem w oku patrzymy w przyszłośc? Jest prawie jak na stypie a co dopiero gdybysmy lecieli o 3 ligi w dół? Nawet nie chcę myslec. Pamietasz co dzialo sie tutaj,gdy faktycznie widmo rozwiązania klubu wisało nad nami?No i oczywiscie miej tez na uwadze,co przezywalibyśmy my i klub,gdyby trzeba było ogarniać ową 4 ligę,potem 3 etc....? Jaka przyszłośc by nas wtedy czekała!? Smiem twierdzic,ze byłoby z nami bardzo,ale to bardzo żle. Mnie juz cierpnie skóra na mysl spadku o klasę niżej. a co dopiero....?Popatrz na Ruch,ile czasu zajmuje im wdrapywanie się na górę,Polonia Bytom i Polonia Warszawa to samo.Popatrz gdzie i z kim obecnie grają.Carina Gubin,Swit Skolwin,KS Kutno czy Wissa Szczuczyn i Błonianka Błonie.3 liga.My będac w 3 lidze giercowalibyśmy teraz z Czarnymi Połaniec lub Wólczanką.Marne byłyby te nasze perpektywy Kolego....!!

6            -4
~~~Rozpierdu cha2022
Skonczcie sie kłocic
Czy Hyballa czy Gula czy Jędrula... albo ze sedziowie spoldzielnia i cuda... Czy tym kopaczom bronił ktos wygrywac wiosna? Co zrobili we Wrocku? Ano zmarnowali 3 sety a mogli zamieść jak Bruki. Z Jaga tez im ktos przeszkodził? Co zrobili u siebie z Milcem Z Łęczna? Tez wina sędziow? Czy moze nierównej murawy! Zawalili caly sezon i nikogo nie bede bronił. Stracilismy fatalne punkty w Gliwicach z Lechem oraz Płockiem i do tych meczów Ok przyczynili sie syndzie. Ale z Legia to bramka Gruchy winna byc nieuznana wiec jakby i tak porażka. Zapominacie jak grali ze slaskiem i lechem po 5.0? To sa pilkarze? Banda leni bez honoru zaglaskiwanych przez kolejnych trenerów i zarząd. Dobranoc... zgascie swiatlo bo w 1 lidze braknie na prąd i wodę. Skupiononsie na szybkiej splacie dlugow - Yaw i graniu na ProJunior po 4 w skladzie za Guli. To byly blędy powazne. Nie utrzymamy sie bo zawsze w Polsce sa wyniki cuda... i nas ten wynik pozbawi zludzeń Lubin i slask wygraja po razie i papa Wisło. Smutne.. ale tak raczej bedzie

14            -2
~~~Charlie
To może być cios finansowy dla Ekstraklasy
Jeżeli z ekstraklasy zniknie Wisła, to wraz z nią zniknie jej oglądalność. A jak zniknie oglądalność, to zmniejszą się pieniądze z tytułu praw telewizyjnych. Wkrótce ma się rozpocząć nowy przetarg na prawa medialne. Bez Wisły tych pieniędzy na pewno nie dostaną tyle, ile by dostali z Wisłą. W zarządzie ekstraklasy.sa już główkują jak spuścić Stal, która ma garstkę oglądających, albo doprowadzić do awansu ŁKS, który nie ma licencji na grę w ekstraklasie. Mniej pieniędzy za tv, to także mniejsze gaże dla działaczy, sędziów i pozostałych klubów. A wystarczyło tylko wyznaczyć uczciwych sędziów w meczach z Lechem, Legią, Piastem, czy Płockiem.

9            -5
~~~Kibic20
Andrzej Iwan
Tak się wszędzie źle wypowiada o Wiśle, a co zrobił jak mu dali szanse i z niej nie skorzystał.? Zatrudnili go i chyba za 2 dni odszedł.(zaniemógł poprzez nałóg.) Gdyby piłkarze tacy byli jak on, to Wisła nie miałaby prawie żadnego zawodnika.

12            -6
~~~Kibic20
Utrzymanie
Zamiast żyć nadzieja i wierzyć do końca, jak prawdziwi kibice, to minusujecie " Grzegorza S., który moim zdaniem mądrze napisał. Ja też do końca wierzę i żyje nadzieja, że się utrzymamy. Też jestem ciekaw, jak się utrzymamy, co powiedzą Ci negatywni!!

7            -6
~~~Szogun
Trio
Padają teksty, że trio powinno odejść, oddać klub w dobre ręce. W czyje ręce? Konkrety. Szczerze mówiąc byłoby spoko, gdyby znalazł się chętny przejąć Wisłę i pompować prawdziwą kasę.

9            -2
~~~Kibic20
@Szogun
Powiem Ci, niektórzy piszą, trio powinno odejść. To ja też pytam, i co dalej? Oni myślą, że następcy pchają się drzwiami i oknami. A tak niestety nie jest. Mam nadzieję, że nie odejdą, bo co dalej? Przejmie klub ktoś z kibiców?? Włoży potrzebne pieniądze? Wszystkim łatwo mówić i psioczyc, ale konkretów brak. Piszą i myślą jak jezdzcy bez głowy.

2            -5
~~~Miniu
Abstrahując od ewentualnego spadku.
Każdy z nas, kibiców/sympatyków Wisły,ma prawo na tym forum do nieskrępowanego wyrażenia swoich opinii.Czasem są to dogłębne ,profesjonalne analizy dotyczące strategi ,ustawienia ,doboru personelu.Na drugim biegunie często dyktowane emocjami ,czasem trochę naiwne ,wypowiedzi. Czytam wiele z nich ,z wieloma się nie utożsamiam ale nigdy nie uzurpuję sobie prawa do tzw. ostatniego słowa oraz totalnego potępiania tych ,którzy ,najczęściej z prawdziwej troski o losy klubu ,zadali sobie trud skreślenia paru słów. Widzę ,jednak, że p.Grzegorz S. jedzie po nas ,jak po tzw." łysej kobyle.Idioci i durnie to epitety spadające na głowy tzw.nieprzekonanych ,którzy poddali w wątpliwość skutek dotychczasowych wisiłków zarządu oraz piłkarzy w celu uniknięcia spadku. Niespecjalnie mnie to dziwi bo emocje są ogromne ale z kulturą dyskusji ma niewiele do czynienia. I jeszcze jedno p.Grzegorzu ; "meczy" to ,może ,koza ,a słowo ,które pan myli w dopełniaczu (kogo? ,czego ) brzmi " meczów".

8            0
~~~Miniu.
W ferworze dyskursu /pisania..
sam walnąłem błąd gramatyczy pisząc słowo abstrahując z błędem ,przez "ch"

7            0
~~~Kibic20
@Miniu
Masz rację, zawsze jestem za kultura pisania, a przede wszystkim nie obrazania. Grzegorz trochę przesadził, ale ma rację. Jak czytasz tu dużo, to widzisz jak niektórzy obrazaja. Ja ostatnio po meczu z Jagiellonia nie chciałem nic pisać, bo akurat jestem w Polsce z rodziną cały maj,żeby być na ostatnich meczach, to sami mnie zaczepiali na forum. Nie pozostało nic innego, jak odpisać. A te ich wyzwiska do zarządu,trójcy, Kuby Blaszczykowskiego to nie mają nic wspólnego z troska o klub. Uwierz mi, nikt się nie pcha drzwiami i oknami, żeby przejąć klub. Dobrze, że wtedy oni się podjęli! Popełnili dużo błędów, do których się otwarcie przyznają. A kto ich nie popełnia, ważne, żeby się na nich uczyli i wyciągali wnioski.Bez nich bylibyśmy zdegradowani do 4 ligi i do dzisiaj byśmy tam pozostali. A długi na pewno by nie zmalały.

3            -4
~~~Darek
Miniu mądralo
"Meczy" jest dopuszczalną formą, najpierw sprawdź zanim kogoś pouczasz...

3            -2
~~~Miniu
@ Darek
Z uśmiechem przyjąłem "mądralę". Jako wytłumaczenie mogę podać wielki słownik poprawnej polszczyzny,który uznaje w dopełniaczu " meczów " jako jedyną ( sic!) poprawną formę. Ale nie o to tutaj chodzi aby wytykać sobie drobne błedy językowe. Najważniejsze jest to ,że piszemy bo nam poprostu zależy na naszym klubie,którego ostatnie tarapaty spędzają nam sen z oczu. Piszemy bo wierzymy,bo mamy nadzieję bo chcemy aby było lepiej...

3            0
~~~Mark
Wyrok na Wisle
Wydany już dawno!

0            0