Niedziela, 15 maja 2022 r.

Jerzy Brzęczek: - Biorę ten wynik na siebie

- Jest to ciężkie do wytłumaczenia. Prowadziliśmy 2-0 i wszystko wydaje się jest pod kontrolą, po czym tracimy bramkę kontaktową i wtedy przestajemy żyć na tym boisku, przestajemy kontrolować sytuacje i następne ciosy spowodowały, że zawodnicy nie wiedzieli już w jaki sposób mają się zachowywać - powiedział po porażce w Radomiu, która przesądziła o naszej degradacji, trener Jerzy Brzęczek.

- To jest straszne, że mając mecz o życie i w takiej sytuacji, kiedy to spotkanie tak dobrze nam się układa, bo prowadziliśmy 2-0, a doprowadziliśmy do takiej katastrofy i w konsekwencji przegrywamy 2-4 - dodał trener.

Opiekun zespołu z ulicy Reymonta został zapytany o to, że pod jego wodzą Wisła nie potrafiła wygrywać, bo zwyciężyła w tylko jednym spotkaniu.

- Biorę ten wynik na siebie. Przychodząc do Wisły Kraków wiedziałem jak trudna jest sytuacja. Oczywiście to jedno zwycięstwo to jest zdecydowanie za mało, co nie oznacza, że w tych poprzednich spotkaniach, jak również dzisiaj prowadząc 2-0, nie powinniśmy odnieść więcej zwycięstw. I zdobyć więcej punktów. Myślę, że na to złożyło się wiele czynników, które doprowadziły do tej sytuacji, ale oczywiście jako trener biorę za to odpowiedzialność - przyznał były selekcjoner.

Kolejne z pytań dotyczyło ewentualnej przyszłości Brzęczka w Wiśle Kraków.

- Teraz jest taki moment, że wszyscy jesteśmy rozczarowani. To nie jest na dziś łatwa sytuacja, ale też nie chcę rozmawiać na temat zawodników, ani też na temat mojej przyszłości. I tego co będzie się działo. To co się wydarzyło to coś strasznego dla klubu, dla kibiców, którzy cały czas fantastycznie wspierali drużynę. I pozostaje tutaj niedosyt oraz wściekłość na to z mojej strony. W tym decydującym meczu prowadziliśmy 2-0 i ta sytuacja jest ciężka do wytłumaczenia. Jest nie do zaakceptowania. W w tych decydujących momentach brakowało zawodnika, który w jakiś sposób byłby osobowością i potrafiłby na boisku pewne rzeczy zrobić, wziąć ciężar, krzyknąć i to było w wielu spotkaniach decydujące. Były mecze, w których prowadziliśmy i nie potrafiliśmy tego zamknąć, a bramki traciliśmy w ostatnich sekundach poszczególnych spotkań - mówił trener.

Nie może więc dziwić, że Brzęczek został zapytany o źle w związku z tym co się działo - zbudowaną drużynę.

- To nie czas dzisiaj i na gorąco, gdy są emocje, robić podsumowania, ale na pewno do tej sytuacji doprowadziło wiele czynników. I to trzeba na spokojnie przeanalizować i zastanowić się. Wisła Kraków na pewno będzie dalej funkcjonować, choć przed nami ciężki czas, z przygotowaniem się do następnego sezonu w wielu aspektach. Ważną rzeczą będzie zachowanie rozwagi oraz szybkie przeanalizowanie tej sytuacji i przygotowywanie się do tego co będzie nas czekać po przerwie letniej - przyznał.

Trener Wisły został także zapytany o pomeczową atmosferę w szatni Wisły.

- Było w niej milczenie. Przekazałem drużynie swoje słowa, ale dla tych wszystkich, którzy przeżyli taki moment to zdają sobie sprawę jaka może w szatni panować atmosfera i jak może to wyglądać. Nie jest to przyjemny widok, ale to jest część i element piłki nożnej, czyli że w którymś momencie niestety nie zdobywasz tego co powinieneś zdobyć, będąc w tak wielkim klubie, jak Wisła Kraków - mówił trener.

Brzęczek został także zapytany o to, co diagnozował już jego poprzednik, czyli Adrián Guľa, a mianowicie - niewystarczającą świadomość zatrudnionych piłkarzy za klub, w którym ci się znaleźli.

- Nie chcę na gorąco teraz oceniać, ale patrząc na ilość rozegranych spotkań i ilość zwycięstw, to cały czas to powtarzałem - tutaj nie ma problemów z zaangażowaniem w treningi i mecze, ale te decydujące momenty to jakość i wyrachowanie, a także doświadczenie i osobowości. Ponadto kontuzje Alana, Kuby miały duży wpływ na to. W szatni byli ponadto zawodnicy, którzy nigdy nie grali o utrzymanie, a będąc pod taką presją i w takim klubie nie potrafili sobie z tym poradzić - przyznał Brzęczek.

Na zakończenie były selekcjoner został zapytany o to, czy może niepotrzebnie podejmował się pracy w Wiśle Kraków.

- Oczywiście, że trzeba było podjąć się tego wyzwania. Teraz najłatwiej byłoby powiedzieć po co i na co? A jeszcze raz powtarzam, że trzeba zachować pewien obiektywizm i przeanalizować te wszystkie rzeczy, które działy się od momentu mojego przyjścia. Na pewno nie było łatwo, gdy traciliśmy bramki w doliczonym czasie gry. W meczu z Lechem, w którym gdyby bramka na 2-0 była uznana, to byśmy wygrali. A gola straciliśmy w 97. minucie. Za każdym razem i dla tych piłkarzy byliśmy bardzo blisko zwycięstwa oraz punktów, a koniec był taki, że zostawało nam tylko jedno oczko. To były trudne rzeczy do przetrwania i zmotywowania zawodników i do tej świadomości, że w kolejnym spotkaniu musimy zrobić wszystko, by zdobywać punkty. I w wielu meczach, choć wychodziliśmy na prowadzenie, to nie potrafiliśmy później zadać kolejnego ciosu. A to co dziś się wydarzyło, to jest podsumowanie całego roku i tego co się wydarzyło z drużyną w takich sytuacjach, gdy były momenty na boisku, gdy przeciwnik zdobywał przewagę, a nam brakowało zawodników, którzy są prawdziwymi liderami i wzięliby to w swoje ręce - zakończył Brzęczek.


Źródło: Canal+ Sport

 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


58    Komentarze:

~~~Won nieudaczniku
Jest i on elegancki coach wujo
brakowało właśnie go w tym rodzinnym spadku

69            -53
xoxigorxox
na siebie
to nie teleturniej 1 z 10 zeby brac na siebie. powiedz otwarcie ze z tymi partaczami nie dalo sie nic ugrac i ze to nie twoja wina. zegnamy 90% kopaczy i kolejny raz w ostatnim czasie budujemy druzyne od nowa

127            -20
~~~Onomatope jus
Jeśli bierze Pan wynik na siebie...
...to powinien Pan odejść.

102            -42
~~~beret
sobolewski
Trzeba było brać sobolewskiego na trenera zamiast brzęczka a tak apropo może gula zostając do końca sezonu zdobyłby podobną albo większą liczbe punktów.

66            -59
Wiślacki
Nawet nie czytam tego błekotu....
Jeden mecz wygrany na trzynaście.... Weź odejdź chłopie bo z Tobą to nie awansujemy do ekstraklasy nigdy. Nie wiem czy Gula już by nie był lepszy...

99            -36
~~~Stach
Kubus i hybala
Mijam Hybale i biegne usciskac Kmiecika - mamy to.

98            -27
~~~E15
To jest akurat łatwe do wytłumaczenia
Jesteście grupą dyletantów. Kółkiem wzajemnej adoracji. Po prostu. Dlatego roztrwoniliście w łatwy i szybki sposób 116 letni dorobek naszego Klubu. Do tego nie trzeba aż tak wielkiej wiedzy jak się Panu wydaje.

79            -15
~~~hm
Spadek i familia Błaszczykowskich
Tak się kończy nepotyzm w każdej działalności. W skali makro - kraju - niedługo wszyscy zobaczymy, już to czujemy ale będzie o wiele gorzej, w skali mikro - klubu - wystarczyło o wiele krócej czasu na upadek. Zatrudnianie wszystkich nie ze względu na kompetencje, ale koligacje musiało tak się skończyć. Teraz będą pletli o szybkim powrocie do ekstraklasy o tym, że mają plan B. G... prawda. Papka dla dzieci i naiwniaków. Na szczęście mamy najbardziej wypasiony sklepik w 1 lidze. Kto tam będzie kupować to już inna kwestia. Tak samo jak kto zapłaci za stadion itd bez środków z c i od sponsorów. Niestety nim wrócimy do ekstraklasy miną lata, minimum 2-3. O ile klub przejdzie całkowitą metamorfozę i o ile nie upadnie całkiem. O ile zacznie zatrudniać profesjonalistów na każde stanowisko. Od prezesa przez dyrektora sportowego przez sztab trenerski a kończąc na zawodnikach. O ile skończy się nepotyzm! Drewna jakich ciężko znaleźć typu Kliment, Skvarka etc. spuścili nasz klub do 1 ligi uzupełnieni takimi tuzami jak Młyński czy Szotami - razem z pseudo trenerem Gulą i kończąc na wyrobniku Brzęczku, który nigdy nie powinien zostać selekcjonerem i jak widać nigdy nie powinien przyjść do Wisły. To on dokonał dzieła zniszczenia. Jest to jego spadek w równym stopniu co Guli. Miał mnóstwo czasu, aby zmienić drużynę i nie nauczył ich strzelać goli a tym bardziej wygrywać. Pozostanie w ekstraklasie to były raptem 4 zwycięstwa zamiast tych remisów i porażek od kiedy został trenerem a wygrał 1x. W ogóle 1x wygraliśmy na ostatnich 16 spotkań... Wreszcie koniec też "finałów", które remisowali, albo przegrywali co parę dni. Spadek w pełni zasłużony. Banda nieudaczników. Do tego przerażające, że co mecz ciężko było Polaków w składzie odnaleźć. Żeby chociaż pół na pół, ale w większości było może 3 na murawie. Kto się z nich przejmie spadkiem w ogóle? Pytania jakie mnie nurtują i nie chcą mi wyjść z głowy. Jak te k... się tak cieszyli z tych klubików jak radomiak czy Wisła Płock, że spięli się tak strasznie na nas i tym samym dokończyli upadek jednego z największych klubów w historii kraju? Drugie pytanie kto będzie oglądać ekstraklasę jak kolejny wielki klub opuścił te szeregi? Jakie emocje będą w większości meczów?

92            -20
~~~Nick
Masakra
Wisła spadła z ligi z Termaliką i Łęczną, czyli klubami, które łącznie mają o połowę mniejszy budżet od budżetu Wisły, i to najlepiej obrazuje fatalne zarządzanie klubem pod kątem sportowym.. a co do Brzeczka, nie obwiniam go za wszystko, bo byłoby to niesprawiedliwe, aczkolwiek wygranie 1 meczu w 13 meczach o stawkę to bilans bardzo słaby.

121            -7
~~~felo-tsw
To teraz co wujo?
jeszcze tylko 1 finał za tydzień i wakacje. Krata browara z siostrzeńcami i jedziemy na rybki do Truskolasów

78            -26
~~~Złoty
trener
Słaby jest

65            -18
~~~ultras
skisła
Jerzy "Mem" Brzęczek zrobił swoje :P

47            -22
~~~Inek
ostatni mecz
W ostatnim meczu mają grac wyłącznie ci, z którym klub chce współpracowac w następnym sezonie.

72            -6
~~~GURULI76
JESTESMY DZIADAMI BRAWO DLA GORZOWA...!!
Banda nieudacznikow, ludzi bez braku ambicji, woli walki, dramat, szok i niedowierzanie do czego doprowadziliscie !! Idzcie wpizdu panienki zasrane!!

52            -10
~~~TTT
Wujo
Średnia punktów jaka wykręcił jest żałosna. Już Skowronek miał trudniejsze zadanie i dal rade. Wuju to słaby trener boję się że zostanie na kolejne sezony bo przecież to klub rodzinny.

73            -13
~~~Buzzer
Spadek
Powtórzę to kolejny raz. Spadek zapewniliśmy sobie z takimi tuzami jak Łęczna i Stal u siebie. Już wtedy było oczywiście, że tak się to skończy. Ale to czego ex selekcjoner dokonałeś to się w pale nie mieści. Grać [...] zawsze na remis to patologia. Wszczepiony gen przegrywow!! Rzygać się chce patrzac na te osiągnięcia 0.77 pkt na mecz. Ja piesdole

60            -5
kuszczak
Klasyczny przykład.
Dobry trener tylko wyników nie ma.

48            -9
~~~Marko Pajszą
Statystyki
Jeden mecz na trzynaście, to ja bym wygrał i to za darmo. Wuja wybitny trener, z kolejnym spadkiem w CV. Brawo, jeszcze więcej klepania się po plecach i szukania wymówek - bo sędziowie, bo ten coś powiedział, bo tamten to coś napisał, a ogólnie to jakbym był selekcjonerem, to byśmy doszli do finału. Gówno w dupie, meczu w ekstraklasie nie potrafisz wygrać, z trzecioligowcem odpadłeś z pucharu... Banda, [...], nieudaczników.

51            -4
~~~Jarek
Konferencja trenera
Trener nie jest winny , tylko piłkarzy i znawcy w pionie sportowym , na tyle transferów to tylko Matej Hanousek i Joseph Colley byli na poziomie . Brzęczek sam polecił Poletanovica to uzupełnienie a Gruzin to tylko 7 meczy. Reszta to poziom drugoligowy. I są tego efekty. Lepiej by z ławki wchodzili Sobol, Wachowiak czy Szywacz

28            -21
~~~Obserwato r
JUREK ZOSTAŃ!
Znasz się na robocie i nie boisz się twardych decyzji! Takich ludzi nam trzeba! A Prezes i dyrektor skautingu - Panom już dziękujemy!!

25            -42
~~~Kroolik
Bla, bla, bla
Uwielbiam to słodkie pierdzenie bez treści. Co wynika z tego tekstu na 2 strony? Jakby to ścisnąć, to zostaje jedna linijka: legia cudzoziemska nie walczy o klub, a jakości i profesjonalizmu im nie starcza do utrzymania jakością. Od trzech lat jest totalna degrengolada. Gdyby w zeszłym roku leciały 3 drużyny jak zwykle, to wtedy byśmy spadli. Zarządzanie pionem sportowym w tym klubie to jest kabaret. Bierze się zawodników hurtem, na sztukę, bez umiejętności, bez charakteru... Qrva, czy wam tam nikt nie powiedział, że nie można do meczu wpuścić tego szrotu 15 sztuk, żeby masą nadrobić braki umiejętności? Ręce mi opadają. Dziś czuję się jakby mi ktoś napluł w twarz. Nie chcę was więcej oglądać w moim klubie. Już nie!

40            -3
~~~Lucky
Gratulacje
Pretensje o to gdzie jesteśmy to powinniśmy mieć tylko i wyłącznie to Miśka, Swinki Pigi, Dukata..... to od ich rządów zaczął się upadek NASZEGO UKOCHANEGO KLUBU........... tacy ludzie dostali władzę ...... a prawda jest taka że on nawet drzwiami od sracza nie powinni zarządzać .....Tyle w temacie

32            -34
~~~Wqrwiony
puste,wrecz smieszne slowa....
"Jerzy Brzęczek: - Biorę ten wynik na siebie". To znaczy co?Dam na msze swieta za Wisle? Czy....moze bede sie bil publicznie po "klacie" na ostatnim meczu w ekstraklasie by fani Wilsy mogli sami zobaczyc,jak sie wlasnymi rekami karam za swoje nieudacznictwo?Smieszne,wrecz glupie to slowa,ktore nic nie znacza i nie daja zadnej konsekwencji gadajacemu Je osobnikowi. Czlowiek honoru( za jakiego jednak nie posadzam tego czlowieka) po takim blamazu,to na drugi dzien juz stoi pod drzwiami biura FIRMY z podaniem w reku o NATYCHMIASTOWE ZWOLNIENIE Z PRACY.Panie Brzeczek-stac pana na odrobine honoru?Mial pan az 13 spotkan by udowodnic sobie i nam -fanom,ze jest pan naprawde trenerem.I jak wyszla ta "prezentacja " panskich umiejetnosci?ZALOSNIE. 1 zwyciestwo-i to z zespolem Kolegi,ktory nie napinal sie napewno na to,by pana osmieszyc na Reymonta.1 zwyciestwo na 13 mozliwych.Pan napewno jest trenerem?

49            -4
~~~Herti
Jazda
Zabieraj ten szrot ze sobą i wynocha z Wisły ! Jest nadzieja że wraz z wami odejdzie paru naiwnych z tego forum,bedacych wielbicielem talentu rodziny Błaszczykowskich. Talentu do zarządzania i trenowania.Ten gość był już pośmiewiskiem jako selekcjoner,a jak został "trenerem" Wisły większość komentujących tu widziała w nim fachowca. Macie efekty swojej naiwności. Nowa Wisła? Na pewno nie z tym panem na ławce,nie z tym zarządem,nie z tymi właścicielami. No i na pewno nie z tym cyrkiem objazdowym w koszulkach Wisły który cieszył oko kibica20 i GrzegorzaS i jeszcze paru innych o mentalności naiwnego dzieciaka. Zabierajcie swoje zabawki i idźcie się bawić gdzie indziej !

40            -8
~~~Realista8 0
trener
Narazie z ta jedna wygrana powtorzyl Pan wyczyn Smudy z Ratyzbona 2 bundesliga, on dokladnie tak samo ratowal przed spadkiem chociaz byl jeszcze zajety budowa szatni, a trener Brzeczek mogl sie skupic na trenowaniu bo szatnie mial do dyspozycji wysokiej klasy ha

40            -3
~~~:)
Bez rodziny to pionek
Weryfikacja wuja nastąpiła:) Szkoda że tak brutalnie dla klubu ale nieudaczników w klubie było już za dużo.

29            -6
~~~samokryty ka?i co?
NormanTS
JAK PISAŁEM stało sie ..to niektórzy jeszcze rozgrywali jakies piramidalane warianty..ale do rzeczy.Pan Brzęczek ,,objął drużynę nie wiem czy kazdy to pamięta wyprzedzając niejako Ojrzyńskiego który zadeklarował że da na piśmie deklarację o podjęciu ratowania Wisły Kraków i tą misje ratowania degradacji weżmie na klate,, Jerzy Brzęczek miał wiadomo niezbywalny handicap,,i włożono mu na szyje/bo chciał/serial walczymy ,,,ratowanie przed s padkiem,, i co z tego wyszło?pisza tutaj ludzie że szósty buddżet w lidze,,ze klub medialnie znakomicie,,itde..ale spadli i to jeszcze jak.. kompromitacja tomało powiedziane,Ktos ,,z piszących zauwazył ze najgorszy trener to taki który zdobył o.83 setne punkta,tera trzeba doliczyć przegrany mecz..,no więc zdumiewa mnie że pan brzeczek tak ochoczo zabiera sie do ,,powiedzmy rekonstrukcji Wisełki,,to jakis absurd,,jak daleko sięgają jego decyzje?czy możliwośc decydowania,,,Choc pisze to ze ściśniętym sercem ale jak wczesniej twierdziłem że nie ma szans utrzymania a głównie za sprawą p.bRZĘCZYKA, i jego nieudolności i poruszania sie we mgle,ten spadek nie powinien mięć miejsca,,naprzeciw słabiutkim drużynom które co dopiero weszły do eksaklapy,,to jeden wielki skandal,, może piszecie o złej organizacji i tych rządach panówJ, ale niestety nie ma innych ,ja nie uważam ze ponoszą oni głównie wine tego zdarzenia, nadto zjawiska,,piłkarsko ponosi winę powiedziałbym 99%sztab trenerski zebrany m.in z tych którychchcieliście kiedys zatrudniać jako trenerów ..np Sobolewski,,tymczasem spuścili spoko w czeluśc i ligi,,, a p.Brzeczek juz odnalazł swe przeznaczenie po skromnej samokrytyce ze bierze spadek na klate i cała za to winę,,, no to niech wpłaci 10 mln do kasy budżetu Wisły będzie załatany ubytek po utracie wynagrodzenia od stacji canal+..a może wypowie sie wtym temacie sam grzegoszS?? pierwszy kadzielnikmi złotousty naczalstwa?

25            -5
~~~Szkoda klubu
Gonić tego nieudacznika
Nepotyzm w klubie wyszedł bokiem.

31            -5
~~~Młody
TSW
Dzisiaj narodziła się nam nowa klubowa Legenda. A propo czy bracia Błaszczykowscy zabiorą głos?

32            -6
~~~Tylko Wisła
To chyba najlepszy wybór
Nie mogę już czytać tych wszystkich znawców futbolu ... tych suuuper biegłych w komentowaniu gołodupców sfrustrowanych swoich nieudacznictwem ! Tych wszystkich co w duuuupie byli i gównoooo widzieli. Trener zły prezes zły tamten zły itp itd. Wyłóż kilkanaście baniek i klub będzie Twój !! Wtedy zobaczymy jaki to jeden z drugim jesteś fachowiec. Gdzie byliście baaarany jak Stara Szmata okradała klub, gdzie byłeś jeden z drugim jak pociągnęli wtedy Wisełkę w przepaść !! Teraz odbija nam się czkawką rządy cwaniaków i nieudaczników i mam wielką nadzieję że w klubie zostaną właśnie ci wszyscy ludzie z Trenerem na czele !! Za co winicie Brzęczka ? Za to że próbował ratować tonący statek ? Za to że dostał szrot w spadku po 2-3 trenerach ? Za to że nie miał na starcie tak naprawdę szans a i tak się tego podjął ? Czy może macie pretensje do Kuby że uratował Wisłę przed A klasą może w najlepszym wypadku 4 ligą ? Otrząśnijcie się trochę mądrale z za komputera !! Mam nadzieje że Trener Brzęczek zostanie, przepracuje cały okres przygotowawczy i sam dobierze sobie zawodników od początku do końca ! I z tego wtedy go rozliczymy ale dopiero po roku ... Ja mam nadzieję że to będzie trener na lata ... na lata powrotu do extraklapy a może za kilka lat i do pucharów !! Prawdziwy kibic nie pluje jadem a pomaga , prawdziwy kibic nie szmaaaci się i nie układa za plecami ... Prawdziwy kibic jest racjonalny i wierny !! TYLKO WISŁA !!

33            -50
~~~Rasowy
Jak wrócić?
Pamiętam naszą poprzednią banicję w II lidze. I wiecie dlaczego wtedy w 1996 roku wróciliśmy do Ektraklasy(wtedy I ligi)? Bo mieliśmy dwóch świetnych napastników: Kaliciaka i Świerada, w pomocy świetnego Darka Marca i jeszcze kilku piłkarzy, którzy po prostu robili różnicę. Miał kto strzelać, miał kto podawać. Do tego skład niemal w 100% polski (chyba tylko Wiktor Sidorenko nie był Polakiem) i większość zawodników z Wisłą się utożsamiała np Głownia, Matyja, Jarek Giszka, Artek Sarnat itd... Teraz nie mamy napastników, środek pola gra w kratkę, a Polaków jak na lekarstwo. Jedyny zawodnik, który zasługuje na pochwałę to Gio.

49            -1
~~~Piotr
Obudźcie się
Przestańcie pisać o wietrzeniu szatni, o zatrudnianiu kompetentnych ludzi , trenerów, dyrektorów itd. Po pierwsze większość tych pseudo grajków tylko przebiera nogami żeby spierdzielać z tonącego okrętu to nie my ich wywalimy tylko oni nas oleją tak jak to robili od dawna. Chcecie budować od nowa...a kur...za co? Pieniądze za aukcje już dawno szlag trafił , Socios jeżeli będzie funkcjonować dalej to na pewno nie w takim samym stanie osobowym bo kto o zdrowych zmysłach chce firmować czy sponsorować dno jakiego doczekaliśmy się za czasów ratowników klubu. Być dobrym zawodnikiem nie koniecznie przekłada się na bycie dobrym właścicielem i zarządcą. Czekają nas ciężkie lata i obym się mylił , że to może nie być ostatni spadek.

29            -9
~~~Realista8 0
Tylko Wisła
Chlopie zespol byl na 14 miejscu kiedy przychodzil z Olimpia Grudziadz tez nie mial szans w PP? jezeli tak uwazasz to dlaczego nie wpisales tego 12 kolejek temu tylko teraz kiedy wlasciciele, trener i pilkarze brawurowo dali du...ty jestes kibicem fanatycznym a z takim podejsciem trudniej myslec, nie opowiadaj bajek bo nie gramy w Seria A czy La liga, takich druzyn-zbieranin jest tu polowa ligi a my okazalismy sie jedna z najslabszych i najslabiej zorganizowanych.ktos musial spasc.

26            -3
~~~Realista8 0
Rasowy
Ja pamietam wczesniej Kaliciak fajnie gral z Szeliga ale Amica nas okradla z awansu.To byly inne czasy wtedy kluby z ekstraklasy z wyjatkami Legii czy Widzewa mialy budzety na poziomie obecnej I ligi, a co do polskiego skladu to wtedy wszystkie takie byly do Polski przyjezdzali tylko litwini lub zawodnicy z afryki na testy, we wspolczesnej pilce to nie ma zastosowania a kluby oparte na krajowych graczach kopia w nizszych ligach.teraz mamy inne realia.

15            -2
~~~Tylko Wisła
Realista8 0
Jasne ... Tylko Brzęczek nie przepracował okresu przygotowawczego z drużyną, nie wybierał zawodników którzy przyszli do drużyny. 3 zarządzająca klubem tak naprawdę musiała ratować finanse klubu i szukać nie ciekawych, nie popularnych rozwiązań. Tak jak w każdej firmie tak jak w każdym przedsiębiorstwie i w piłce działa to tak samo. Wiem jedno zostawiając 3-5 zawodników (oczywiście tych realnych) z obecnej kadry plus wyłapać młodzież której dać szanse na grę i utożsamianiem się z klubem budować budować i jeszcze raz budować !! Trener Brzęczek jest jednym z najlepszych obecnie w lidze ale jak każdy potrzebuje czasu i wprowadzenia swojej myśli. Pamiętasz Nawałkę w Amice ? Nawałka jako selekcjoner może i ok ale jako trener ligowy już nie bardzo. Brzęczek z Wisły tej niebieskiej pamiętasz co zrobił ? Z drużyny bez nazwisk ? Ja dałabym mu szansę pod warunkiem że nikt mu się nie wpierd..... i tyle w temacie :( Niestety musimy się z tym pogodzić ale budowę drużyny trzeba zacząć od zera i od trenera którego uważam na tą chwilę mamy tylko pytanie czy będzie chciał zostać ? Ja bym już dziś z nim usiadł i rozmawiał , już dziś bym prosił żeby został !! Dał mu wolną rękę a on jak mało kto ma też rozeznanie w naszej lidze i doświadczenie jakiego mało który trener ma w naszej lidze ... TYLKO WISŁA !!

15            -32
~~~Wawel
Wisła skisła.....
No nareszcie Wisła skisła ??

9            -36
~~~Vadillo
Tomek
Pasieczny oto konstruktor naszego spadku ,te hucznie zapowiadane transfery o Panach piłkarzach Kliment ,Skvarka...itp nie myślałem że wrócą koszmary połowy lat-90

28            -3
~~~Realista8 0
Tylko Wisła
Po przyjsciu dostal trzech pilkarzy Poletanovic, Manu i Gio , widziales dzis Poletanovica fioletowa twarz w drugiej polowie wygladal jakby trzy godziny gral nawet nie wiem czy bramke widzial jak strzelal ten rzut wolny, gdyby zatrudnili Buyuka to bysmy nie spadli, nie pasowalo ze drogi i niby nigdy nie gral poza Turcja, a ta liga jest dwa razy dynamiczniejsza od naszej, a on nalega na Poletanovica chociaz mial na ta pozycje np Zukowa czy nawet tego Skwarke, bezsensowny transfer na pozycje,ktora mielismy mocno obsadzona.Wygral jeden mecz ciezko to wytlumaczyc ale lecimy z ligi i jezeli nie zaczna w tym klubie myslec to dlugo mozemy nie wrocic.

27            -7
~~~ABC
WALC ANGIELSKI
Ten zespól jest był tak gówniany że nawet Radomiak w meczu o życie potrafił ich od 0-2 do 2- 4 wydymać w 15 minut .

30            -3
~~~TTT
Trener
Śmiać mi się chce jak wszyscy piszą że wuju nic nie winien. Zgoda miał może słaby skład ale po to jest trenerem żeby umieć pewne rzeczy dopsowac , my tymczasem graliśmy jak największe cioty , każdy swoje. Warta miała słabszy potencjał i dala rade , tu się nie dało nawet dwóch męczy wygrać.

24            -3
~~~TS Norman
echa wywiadu po spadku
tyle samo prawd,tyle samo kłamstw-jak spiewała Izabela Trojanowska, to trener nie wie co zrobić jak w ciągu 15 minut grajek z przeciwka pakuje trzy bramy?? to cienizna -bez reakcji?wiedząc o tym ze niejaki Angielski lub strzelac gole i strzelił około 15tu? a gdyby go przytrzymac nawet dwoma goścmi ,,to wtedy kto by strzelił dla radomia ,,no kto? wdałem się w ta jałową dyspute ale diabli mnie biora,,jak któs chce mi założyc blachę na oczy,Do TYCH CO są pod urokiem p,brzęczyszczka,,powiem tylko jedno takiego nieudacznika i przegrywa nie było jeszcze na R-22.. pierwsze ..primo;nie wygrał meczu na poczatku 'KONTRAKTU I TO Z KIM?Z Górnikiem ŁĘCZNA, w domu? /pominąwszy efekt nowa miotła i to z e wszyscy ogrywali łęczną jak chcieli w domu i na wyjeżdzie,,to przeciez był konkurent do spadku,następnie Elbląg,,to ciemna strona DOMNIEMANEJ TAKTYKI TRENEJRO,,120 minut i przegrane karne,,i to zkim? póżniej przegrana w LEGŁEJ,,, i to wszystko na temat,,jak to kiedyś złośliwi kibice Białej Gwiazdy po przegranym meczu w Azerbejdżanie';bach,bach,bach- Karabach,,i dalej juz nic nie ma,,tylko niekonczące sie deklaracje ze walczymy ,, i napewno nie spadniemy zamiast ,,mniej sł ow a wiecej czynów,, ale to nie p, brzęczek,,teraz bierze wszystko na klatę,,,i przyszło mi na myśl czego nie ma wymieniony treneiro;;nie ma zadnych wypracowanych czy tez nabytych zachowań/nazwę to myków..które to mogłyby zaskoczyć przeciwnika,,nic kompletnie a jego praca w tym zawodzie już trwa kilka porzadnych lat,,,dosłownie cienizna,,, do tego sposób tłumaczenia ze wszystko bierze na klatę?? a w sobote tak buńczucznie i pewnie,,,podejrzewam ze jego przewidywalnosc aż do bólu nigdy nie przyniesie mu sukcesu w tym zawodzie,,, jeden ze słabszych szkoleniowców pomijany w karuzeli nie tylko w ekstra ale równiez w I lidzi ,takie jest moje zdanie,,,i napewno go nie zamienie chocby nawet prz z to ze gra moze jest ładniejsza dla oka,, t o stereotyp nieprawdziwy,,,

17            -3
~~~kazek
Trochę trudno oczekiwać, że KTOKOLWIEK nie będzie winił trenera
Oczywiście, nie jest jedynym winnym - jasne. Nawet wszyscy, którzy pracowali w tym roku - też nie są jedynymi winnymi. Pewne rzeczy mają swoją bezwładność - dzisiaj się dzieją, skutki wychodzą za 2 lata... Ale trener dostał wystarczająco dużo czasu, by zmienić grę Wisły i początkowo nawet widać było progres. z kilkunastu meczów, które miał, wystarczyło wygrać circa 4, wygraliśmy 1(może 2, jeśli nagle Wiśle uda się ograć Wartę). Nawet 4 zwycięstwa odniesione do łącznej liczby meczów wyglądałyby kiepsko, a co dopiero JEDNO. Mam wrażenie, że w Klubie jest coś niedobrego i nie jest tym Brzęczek, nie są tym Błaszczykowscy... Nie wiem, co to może być, ale kto do nas ostatnio nie przychodzi, to błyszczy co najwyżej przez chwilę, a potem dorównuje do poziomu reszty. Czy problem jest sportowy? Sztab działa kiepsko? Czy problem jest mentalny? Mam nadzieję, że Trio przedstawi wkrótce swoje stanowisko, co właściwie teraz planują. Ale na pewno nie można kontynuować dotychczasowej polityki, tym bardziej, że możliwości promocji graczy znacznie na się zmniejszają

12            -7
~~~Ona
Panu już dziękujemy
Bilans tragiczny.Na 13 meczów jeden wygrany.Nanpierwsza ligę zatrudnić wislaka Darka Marca .Zna realia zaplecza ekstraklasy i już raz awansował.

27            -5
~~~Misioł
Niestety ciekawie to dopiero bedzie
Zauważyliście że ten zespół w meczu o wszystko zrobił wczoraj całe 104km? Przecież to jest jakaś kpina, w 1 lidze z takim wynikiem nie mamy czego szukać. Rozumiem że w zimie Marian z trenczyna narobił błędów w przygotowaniu, ale przecież Dyja miał je poprawić a wygląda to jeszcze gorzej. Mamy długa tradycje robienia szrotu z zawodowych piłkarzy, Żukow jest chyba najgrubszym przykładem, ale kontynuujemy ten trend w najlepsze. Praktycznie każdy z nowych piłkarzy zagra trzy dobre mecze po czym zaczyna się równanie w dół. Że wspomnę Poletanovicia i Manu. Do tego Ci, którzy jeszcze coś potrafią właśnie żegnają się z klubem - Savic czy Fernandez. Zostajemy z samym szrotem, odcięci od pieniędzy z ekstraklasy, z nieudacznikami w sztabie i amatorami w zarządzie, do tego zaczynamy właśnie płacić za maraton błędów tych dyletantów u steru, co może się skończyć wielopoziomowa katastrofa w 1 lidze. To, co zaraz zostanie z tej drużyny trzeba rozgonić i po raz kolejny budować wszystko od nowa, co samo w sobie jest irracjonalne bo budujemy nowa drużynę właściwie co rundę. Absolutnie nie odwracam się od tego klubu ale na podstawie obserwacji tej wielopoziomowej decyzyjnej katastrofy uważam, że powinniśmy się szykować na ciężki i pełen rozczarowań sezon w 1 lidze. Obym się mylił, ale niestety nie myliłem się gdy w grudniu trzeba było zwolnić Gule i zatrudnić poważnych piłkarzy, a cybermarian w tym czasie zajmował się tabela pro junior system zamiast ligowa.

17            -5
~~~Diogenes2 2
Demontaz Wisly - oddawano harujacego Maka
zeby Kuba nie mial konkurencji na prawym skrzydle. Zrobiono z naszej Wisly TOTALNA patologie. Podkresle, Mak przed oddaniem, byl najlepszym zawodnikiem Wisly (!) przez cala runde, no ale gral na "niewlasciwej" pozycji

29            -8
~~~weramax
obniżenie poziomu
Zastanawiający jest problem obniżenia poziomu przez nowych zawodników po kilku lub najwyżej kilkunastu meczach. Jaka przyczyna ? Kolejny problem to słabe przygotowanie fizyczne . Trener JB chwali zawodników za postawę na treningu ( podobnie jak poprzednik), co się dzieje w dniu meczowym z tą formą? Ci robić jeśli legendzie powierzamy trenowanie napastników, a skutki od kilku sezonów są marne ( oględnie mówiąc) ? Czy podziękowanie tej i innym legendom nie powinno mieć miejsca co najmniej dwa sezony temu ?

15            -4
~~~Echhhh
Szkoda
Od 30-stu lat jestem sympatykiem Legii Warszawa z kilkuset meczami na koncie i naprawdę jest mi szkoda. Wole żeby Legia grała z Wisłą, Widzewem, ŁKS-em itp niż z Łęczną i Niecieczą. Życzę tylko jednego sezonu na zapleczu. I takie motto na koniec: "przegrywa nie ten, który upada tylko ten który się nie podnosi"

38            -2
~~~twuj nik
rodzinka won!
Trenerze z całym szacunkiem, ale odejdź jak mężczyzna i zabierz ze sobą Dawidka i Kubusia !

24            -6
~~~Kibic z Polski
Wisla
Należy krytykować Brzeczka ,katastrofa Wisly ale to Gula przygotował Wisle do wiosny. Gdyby Brzeczka zatrudniono w Grudniu 2021 najpóźniej to pewnie dziś Wisla byłaby w ekstraklasie. Pewnie inne transfery zima byłyby do Wisly. Brzeczek lepiej by przygotował Wisle. Tak Gula I zarzad Wisly spuścili klub z tradycjami do I ligi.......Przy okazji Brzeczek skompromitował się........na wieki.......Teraz powinien podać się Pan do dymisji. To wasza rodzinna firma jest tj Wisla to ja nie wiem co zrobicie. Takie rodzinne zarządzanie klubem tez jest zgubne.

12            -11
~~~Zen
Wisla
Weź chłopie pakuj się i odejdz, jesteś twarzą tej porażki i spadku,nie miałeś żadnego pomysłu na drużynę, w dodatku szczęścia to nie przynosisz

19            -3
~~~kolo21
Zlepek
Spory wysyp pseudo znawców a tylko kilka sensownych wypowiedzi. To nie był drużyna tylko zlepek kopaczy, żaden nie wybijał się ponad przeciętność drużyny o lidze nie wspomnę. Siłę ofensywną najlepiej obrazują statystyki gdzie stoper jest najlepszym strzelcem (z obecnie grających), defensywa dramat na czele z Biegańskim który biegał za piłka po linii zamiast się rzucać jak na brakarza przystało i nie chodzi mi wcale o jego ostatni mecz tylko stratę bramki np. z Lechem. Drużyna bez charakteru, umiejętności i stylu gry, katastrofalne błędy i skuteczność, niewypały transferowe i spóźnione reakcje na zmianę trenera i bramkarza. Nie można się utrzymać nie wygrywając meczy u siebie, nie wykorzystując setek jak ze Śląskiem gdzie tydzień później Termalika klepie im 4 sztuki. Kalendarz był idealny do utrzymania, inni tez grali pod nas ale ta drużyna prezentowała poziom 1 ligowy od początku sezonu i trzeba było wywalić Gule w październiku. W obecnym składzie nie widzę perspektyw na awans, obawiam się o utrzymanie w 1 lidze, na szczęście sporo wyrobników odejdzie tylko jaki będzie budżet żeby zbudować drużynę na awans? Mści się biznesowe podejście bez przemyślanej strategii sportowej, przed sezonem pozbyto się 2 doświadczonych bramkarzy, kluczowa pozycja na boisku pozostawiona została juniorowi bez wielkiego talentu (bronił co musiał) i jajcarzowi który w swoim CV ma kilkanaście klubów. Lewy obrońca dramat, zamieszany w większość bramek, brak kreatywnych pomocników, brak napastników. Rozumiem że kiedy ratowano klub brało się byle kogo bo taka była sytuacja ale pytam się kto oglądał Klimenta, Skvarke, Hanouska czy jugoli? Na kogo poszło pół miliona euro? Dlaczego nie szukano wzmocnień na wiosnę choćby wypożyczeń na kluczowe pozycje? Po Brzęczku oczekiwałem utrzymania, w końcu ma duże doświadczenie jednak najbardziej zawiódł Gula i to on jest grabarzem. On przygotowywał drużynę, akceptował transfery i polecał kilku kopaczy na których uparcie stawiał.

10            -7
sk04
Jesteś tak dobry ...
... Jak Twój ostatni mecz! I nie chodzi o porażkę, bo ogólnie w sporcie jest ona wkalkulowana w każdym lub prawie każdym meczu, ale chodzi o styl. Niestety, ale Brzęczek wpisał się w bylejakość swoich siostrzeńców i co by nie napisać jest twarzą spadku! Miał wystarczającą ilość czasu, aby ogarnąć szatnię, ale po wynikach widać gołym okiem, że trener nie dał rady. Być może świadczy to o jego przereklamowanej wiedzy i umiejętnościach trenerskich. W statystykach Wisełki jako ekstraklasowego Klubu zapisał się jako najgorszy z Jej trenerów! Osobiście jestem przeciwny i to bardzo, aby pozostał trenerem Wisełki! Dla mnie najlepszym rozwiązaniem na ławce trenerskiej jest ... Sobol! Nie szukamy lepszych kandydatów, bo ich po prostu nie ma! Z takim małym budżetem I-ligowego Klubu cieszmy się, że mamy Sobola na wyciągnięcie ręki. Być może Brzęczek mogłyby sprawować rolę dyrektora sportowego? Ale na pewno nie w konfiguracji z D. B. jako prezesem. Na to stanowisko szukałbym profesjonalistę spoza obowiązującego w Naszym Klubie układu biznesowo-towarzyskiego.

10            -3
~~~KSC
Powrót
Powodzenia w 1 lidze , i jak najszyszego powrotu do ekstraklasy, czas na wielkie zmiany u Was , do zobaczenia na derbach ...jak najszybciej.

8            -6
~~~Japycz
Ma kontrakt do 1 lipca...
podziękować i brać szybko Dariusza Banasika byłego trenera Radomiaka, facet 48 lat wprowadził Radomiaka z 2 ligi do ekstraklasy.

16            -4
~~~Realista8 0
Misioł
Moim zdaniem to nie jest brak zaangazowania co wypomina im wiele osob,ale brak sil, ci goscie nie maja zdrowia oni byli juz tak wypompowani w drugiej polowie,ze nie nadazali za Radomiakiem, ktory gral na luzie i specjalnie tempa nie forsowal,kiedy sie traci trzy gole w kilka minut to ewidentnie musialo odciac prad, az szkoda myslec co by bylo w lecie gdyby grali w upalach,generalnie ci co potrafia cos zrobic z pilka nie maja kondycji, a ci w lepszej formie fizycznej potrafia tylko biegac, taka druzyne zmontowali.to musialo tak sie skonczyc.

5            -5
~~~Darioo
konsekwencje
takie [...], że bierzesz na siebie - jakie tego są konsekwencje? Wpłacisz różnice chociażby we wpływach z praw do transmisji? Wpłacisz różnicę we wpływach z dnia meczowego? Wyrównasz budżet? Na CH mi twoje branie na siebie.

12            -2
~~~Kwadrat
W.
Przepraszam bardzo a kto jest trenerem od 13 gier ponad 3 miesiące? To chyba logiczne że za to odpowiedzialność ponosisz Ty panie trenerze!

12            -3
~~~Bulas
Dymisja
It's time to say good bye.

4            -2