Poniedziałek, 16 maja 2022 r.

Wiceprezes zapowiada głęboką restrukturyzację wiślackiej szatni

Po 26 latach występów w Ekstraklasie Wisła Kraków jest już od wczoraj pewna degradacji do I ligi. Stąd też czekają nas niewątpliwie gorące tygodnie przy Reymonta. Jak w rozmowie z RMF FM powiedział dziś wiceprezes Wisły Maciej Bałaziński, nasz klub nadal chce współpracować z trenerem Jerzym Brzęczkiem. Jednocześnie wiślacką szatnię czekają solidne "czystki".

- Z całą pewnością rozpoczniemy od tak zwanego mówiąc brzydko "czyszczenia". Odbędziemy też serię spotkań ze sztabem i trenerem Brzęczkiem - powiedział na antenie stacji radiowej wiceprezes "Białej Gwiazdy".

Jak informuje ponadto RMF FM do zmian dojdzie nie tylko w naszej kadrze piłkarskiej, ale i w sztabie szkoleniowym.


Źródło: RMF FM

 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


101    Komentarze:

~~~pabloo
trener ataku
Najlepszym strzelcem pozostającym w drużynie obrońca. Na Boga! Potrzebujemy prawdziwego trenera ataku.

154            -12
~~~FanatykWi sły
...
Hahahaha kto w ogóle jeszcze wierzy w brednie wypowiadane przez tych skompromitowanych ludzi? Żenujące. Kolejne pieprzenie.

167            -94
~~~Maras
na początek zatrudnijcie fachowców
a nie "rodzina na swoim" po pierwsze , np jakie kwalifikacje lub doświadczenie na brat Kuby żeby byc prezesem ?

230            -34
~~~Echh
Od 3 lat to słyszę..
Brat właścicielem (nie znający się na tym fachu), koledzy Brożek i Głowa scautami (jakiego sensownego piłkarza ściągnął Głowa? I pewnie będzie to samo z Brożkiem), Kmiecik za zasługi piłkarskie jest trenerem od napastników (choć na przestrzeni lat żaden napastnik nie wyszedł spod jego ręki, który jest po prostu słabym trenerem), wujek trenerem (1 wygrana w 13 meczach o stawkę to bilans katastrofalny), kolega Brzęczka dyrektorem Akademii Wisły, mąż rzeczniczki Wisły wkręcony przez nią do sztabu medycznego Wisły (za którego jest mnóstwo kontuzji, urazów i powracających do gry od wielu miesięcy piłkarzy).. i tak to się kręci. Rodzinna atmosfera i kolesiostwo nie przyniosło Wiśle nic dobre. Skończyć z tym i zatrudnić "icemanów", którzy nie będą owijać w bawełnę, głaskać się po głowach, tylko chwycą towarzystwo za pysk i zagonią do roboty.

264            -35
~~~Maxel
Najpierw to niech zrobią
restrukturyzację w swoich biurach. Zatrudnią odpowiednie osoby na odpowiednich stanowiskach. Potem brac się za szatnie.

166            -17
Engrandel
Wypadałoby zacząć od sztabu szkoleniowego
Niestety, ale czas Pana Kmiecika minął dawno temu. Jeżeli nie zatrudnimy profesjonalistów na odpowiednich stanowiskach, a będziemy zatrudniać byłych piłkarzy [bo legendy] w przyszłym roku spadniemy do II ligi. Prezes zarządu - kolejny do wymiany. Ciekaw jestem rezultatu, gdyby pozwolono normalnie pracować Obidzińskiemu.

186            -22
~~~Młody
TSW
A kiedy Prezes zabierze głos? Dawid nie ma nic do powiedzenia?

194            -4
~~~Ludojad
A gdzie zmiany w Zarządzie??!!
Czy Dawid podał się już do dymisji? Reorganizacji wymaga przede wszystkim polityka sportowa klubu, tu musi się pojawić presja na ZWYCIĘSTWA! 1 liga jest bardzo trudna, a będzie jeszcze trudniejsza bo zwiększają się dysproporcje finansowe w stosunku do ekstraklasy. Bez jasnego określenia celu, jakim powinno być WYGRANIE 1 ligi w przyszłym sezonie, wpadniemy w marazm i nie poradzimy sobie z konkurencją. Idąc dalej - bez radykalnych zmian w polityce zarządzania Wisłą od strony sportowej, będziemy na prostej drodze do spadku do 2 ligi (mamy już doświadczenie w przegrywaniu z KSZO i Olimpią Grudziądz). Reorganizacja nie powinna polegać tylko i wyłącznie na czyszczeniu szatni, które jest "oczywistą oczywistością". W sobotę wszyscy na Wartę!! Powinien pójść głośny przekaz z trybun co o tej degrengoladzie myśli wiślacka społeczność.

142            -14
~~~Kwadrat
Zmiany.
Jeżeli chodzi o zmiany to zacznijcie od siebie(zaząd) i waszych rodzin pozatrudnianych w Wiśle!

134            -12
~~~Ultraorth odox
Wujek niezatapialny
W meczach o wszystko dostajemy oklep od Plocka (4 w plecy), Radomiaka (4 w plecy) i Wujek zostaje? Naprawde robia sobie z Wisly az taki prywatny folwark? Sa granice bezczelnosci w zarzadzie?

173            -32
~~~Ona
wszystko musi ulec zmianie
od władz począwszy, trener (fatalna średnia pkt) poprzez pseudopiłkarzy.

119            -9
~~~Stachu
Dla zasady
Należy zacząć od wietrzenia zarządu. Ktoś zatrudnił tych piłkarzy i powinien za to odpowiedzieć. Była przerwa zimowa i wtedy należało reagować. Zamiast tego sprzedano dwóch najlepszych graczy wzamian sprowadzając drewno za 500 tys. euro.

150            -7
~~~NickDiaz
Blaszczykowscy robia cyrk z Wisly!!
Brzeczek out. Przegral wszystko. Potrzeba trenera z jajami, z wizja. Precz z kumoterstwem i nepotyzmem. Za ile lat Wisla wyczysci sie z tego rodzinnego bagna? Sytuacja wsh 2!

128            -36
~~~maRcin
Legendy
Pierwsze co to bym się pozbył tzw. Legend klubu tj. Kmiecik, Głowacki, nawet teraz Brożek czy Kuźba. Niestety wszyscy mają mizerne wyniki w swojej pracy. A Pan Kmiecik to już w ogóle. Co trener to on siedzi, a napastnicy jak nie strzelali tak nie strzelają. Bez odpowiednich fachowców to my możemy walczyć o utrzymanie w 1 lidze, a nie o awans

110            -25
~~~Daniel190 6
Zmiany
Czystkę zacznijcie robić od góry! Dawid "pseudoPrezes" out ! Mimo wielkiego szacunku do Pana Kmiecika, czas już usiąść w loży VIP , dać miejsce komuś Młodszemu.. Zamknijcie to pier***one kółko wzajemnej adoracji w tym klubie do c**ja pana !

146            -14
Maxi
To błąd pozostawienie Brzęczka na stanowisku trenera
Nie sprawdził się nigdzie poza Wisłą Płock u nas też poniósł klęskę . Oczywiście zarząd popełnił błąd bo należało zwolnić Gulę po pierwszej połowie sezonu i Brzęczek miał by więcej czasu na przygotowanie zespołu ale to nie zmienia faktu że jest współodpowiedzialny za spadek.

113            -17
~~~observato r
Smutne
Smutne, że od wczoraj tłumaczą się osoby, które miały pewnie najmniej wspólnego z sytuacją sportową - Królewski i Bałaziński - ludzie tak naprawdę od części biznesowej czy merketingowej. Szkoda, że ani Kuba ani jego brat prezes zapadli się po ziemię a to jakby nie było oni decydowali o trenerach i klepali transfery no bo kto inny jeszcze miał doświadczenie sportowe? Ale o zmianach w zarządzaniu klubem nie było ani słowa. I jak po 3 latach obiecywania mamy im uwierzyć po raz 4 gdy tym razem sytuacja będzie dużo trudniejsza finansowo niż do tej pory?

111            -9
sk04
Ale na tupet!
Nawet mu powieka nie drgnie, a sam że swoim prezesuniem w znacznej mierze przyczynili się do upadku Wisełki! Gdyby miał to coś pomiędzy nogami, to zamiast prawić farmazony ogłosiłby, że podaje się do dymisji. Ten Wieruszów odczytuję, że żadnych zmian personalnych w zarządzie i nie tylko nie będzie! Chłopcy są przekonani, że zrobili wszystko jak najlepiej, tylko czynniki zewnętrzne (ciekaw jestem jakie?) uniemożliwiły realizacji ich celów! Przecież to zakrawa na patologię! Ci, co doprowadzili Klub do spadku, biorą się za zmiany! Cyrk rodem z Monty Pythona!

76            -12
~~~Diogenes2 2
Wujek to nie jest wlasciwy trener w walce o UTRZYMANIE w 1 lidze
Na miejscu zarzadu przemyslalbym ta decyzje z wujkiem raz jeszcze, bo widac ze decyzja podjeta bnez garam refleksji. Za 3-4 miesiace beda znow z rekami w nocniku, bo Wisla jedzie juz dzis prosto na 2 lige. A naiwni kibice wczoraj uwzieli sie na przypadkowo posciaganych kopaczy, trzech sciagnietych z bezrobocia, jeden studen z Hiszpanii, dwoch z Afryki, gdy tymczasem ich po prostu zaproszono 3miesiace temu, dano kase i poproszono o gre. Co oni sa winni? Colley nawet nie wiedzial gdzie jedzie. Odpowiedzialnosc ponosi w 100% zarzad. Za 4 zlych trenerow, za najemnictwo przez 3 lata i pozbywanie sie lepszych, a sciaganie coraz wiekszego szrotu.

79            -15
~~~Czysta w szatni
Z obecnego składu do pierwszej
11 nadają się tylko Savić, Colley i Gio. Prawda jest taka, że wszyscy trzej odejdą.

85            -14
~~~ciekawe
toxic kuba pozwoli ?
Ciekawe czy toxic kuba pozwoli? Chemical brothers przecież rządzą i liczą na pomniki ;)

54            -17
~~~Diogenes2 2
WUJA WUJA NIE MA CH*A!! : ))))
Mam dosc tej sowieckiej propagandy i traktowania kibicow Wisly jak smieci. 24h po spadku z ligi odzywa sie jakis anonim i pluje kibicom w twarz mowiac, ze Wujek pilkarza zostaje. Czekam na WYPOWIEDZI, nie gowniarskie twitty, po kolei: Blaszczykowski 1, Blaszczykowski 2, Blaszczykowski 3 (Brzeczek), Jazdzynski i krol twittera, Elon Krolewski Muzg. CZAS ROZLICZEN panocki.

67            -33
~~~@maRcin
Kuźba
akurat Kuźby nie ma od 2019 roku w Wiśle i widać efekty, był szefem skautingu i między innymi od powyłapywał do tamtego czasu kilka perełek.

97            -5
~~~Leszek
co Brzęczek?
Brzęczek 1 zwycięstwo na 13 meczów i spadek i to on ma czyścić!!. Czyli dalej rodzina na swoim.

74            -9
Anty Królewski
Kolejne kłamstwa w żywe oczy
Po raz kolejny Trio i cały zarząd klamie w żywe oczy kibicom, aby ich zwodzić i wyciągnąć jeszcze więcej pieniędzy. Nie będzie żadnych wielkich zmian, jedynie kosmetyczne, bo Trio nie wyciąga wniosków z błędów przeszłości. Trzeba przyznać, że dyletancki zarząd w tym się wyróżnia. Szkoda tylko, że pod ich rządami, Wisła pozostaje klubem bez perspektyw, bez realnej wizji rozwoju i uporządkowanej polityki transferowej. Ale niestety tak to jest, gdy za rządzenie klubem na poziomie Ekstraklasy biorą się osoby, które nie mają pieniędzy na takim pułapie, gwiazdorzą i nie znają się na zarządzaniu takim klubem jak Wisła.

43            -16
GrzegorzS
Do spadku z ligi doprowadzili piłkarze i trenerzy
bo to oni budowali zespół prowadzili pracę treningową, prowadzili mecze. Po boisku biegają i walczą o punkty piłkarze a nie Zarząd czy właściciele. Zarząd dopowiada tak jak i właściciele odpowiadają za to by pensje były płacone na czas, by nie było zaległości w premiach za punkty by była ciepła woda w kranach, przygotowane boiska treningowe hotele, obozy cała obsługa zespołu. Prezesi odpowiadają by mecz był zorganizowany profesjonalne wpływały środki finansowe do klubu z tytułu sponsoringu, by klub działał normalnie. Jak przyjdziesz jeden z drugim na stadion w dniu meczu a on będzie zamknięty, brudny nie przygotowany do meczu, jak zawodnicy nie dostaną wypłat jak będą kłopoty organizacyjnie to zwalniaj prezesa. Jak klub będzie rozlatywał się organizacyjnie będzie działał tak jak działał w latach 2014-2018 to zwalniaj właścicieli. Jedynym problemem jaki ma klub w tej chwili to zespół, który w 33 meczach zdobył (pomijając błędy sędziów) tylko 31 punktów. Za to odpowiadają zawodnicy i trenerzy, którym wypłacano na czas pensje i organizowano miejsce do pracy i walki o ligowe punkty. Oceniając zespół pod względem jakości piłkarzy to nie jest grupa niedojdów tylko profesjonaliści w większości z dobrym jak na polską ligę CV. Realnie Wisła ma skład na grę o przynajmniej 6 lokatę w lidze a z tej ligi spadła. Nie dlatego że im pensji nie wypłacono obozów nie zorganizowano. Rok do roku w realu mamy skład mocniejszy niż w poprzednich dwóch sezonach. Więc logicznym będzie rozstanie się przynajmniej z 10 zawodnikami, którzy okazali się nie przydatni w walce w ekstraklasie. Budować należy moim zdaniem zostawiając w Wiśle trzech bramkarzy bo w sumie doszli oni do dobrej formy startowej i stanowili mocny punkt drużyny. Z linii obrony zostać powinni jeśli taka będzie możliwość poza Hanauskiem i Sadlokiem wszyscy grający na dziś zawodnicy a wrócić powinien do zespołu Hoyo-Kowalski i Koncewicz-Żyłka. Z drugiej linii zatrzymał bym Plewkę, Poletanovicia, Fazlagicia, Starzyńskiego, Młyńskiego, Savicia (jeśli da się go zatrzymać) z ataku Ondraszka Fernandeza(jeśli go przekonamy). To daje 18 graczy, którzy powinni moim zdaniem jeśli są zdrowi i chętni podstawą budowy nowej drużyny. Miejmy nadzieję, że z drużyną zostaną Sobol, Dyja oraz i Brzeczek jako trener menager. Liga startuje za trzy miesiące jest wiec czas na pracę i przygotowanie drużyny, która będzie wygrywała a nie tylko remisowała spotkania. Jeśli udało by się zatrzymać tych zawodników to potrzebujemy na już dwóch skrzydłowych, dwóch napastników, rozgrywającego i pomocnika na pozycję 6/8.

35            -111
~~~Herti
Tak?
A pocałujcie wy mnie w rzyć. W takie bajki może uwierzyć kibic20, GrzegorzS i może jeszcze paru naiwnych. Dalej będzie na ławce niesamowity Wuja? Dla niego wszystko jest niesamowite. Wczoraj mówił że to niesamowite że Wisła spadła,a parę miesięcy temu (odsyłam do rozmowy nawet na tej stronie) że Skvarka a także Kliment mają niesamowite umiejętności. Kogo rzucicie na pożarcie,sprzątaczki? A w zamian zatrudnicie żonę Kuby i może dzieci już by jakąś fuchę podłapały? Wszyscy wyjazd z Wisły. Na czele z Dawidkiem i tymi wyrobami piłkarskopodobnymi.

88            -21
~~~Dv
.
żydenes , myśmy przynajmniej nie kupowali ostatnich meczów tak jak wy żeby awansować z 3 ligi

53            -9
~~~Piotr
Plan na 1 lige
Przewietrzyć szatnie panowie chcą? A kto chce zostać z tych wyrobników słabej jakości?Te szczury same uciekną...A plan na przyszły sezon to jest jedyny utrzymać się w 1 lidze przy takim zarządzie będzie bardzo trudno.Jak mogliście zniszczyć nasz klub?? Nie wybaczę Wam tego!!

56            -8
~~~Herti
@GrzegorzS
Ty naprawdę chlopie jesteś nieźle odjechany. Profesjonaliści na co najmniej 6 miejsce i super prezes i Brzęczek? Ciebie powinni jeszcze zatrudnić w charakterze nadwornego Stańczyka zamiast Smoka. Bedziesz nową maskotką klubu. I Małgorzatę Domagalik, niech napisze kontynuację swojej powieści fantasycznej o Jerzym Brzęczku. Skoro nie może być profesjonalnie niech będzie chociaż wesoło i zabawnie.

80            -16
~~~Radioglow y1984
Restrukturyzacja
Misję odzyskania Ekstraklasy dla Wisły powierza się trenerowi, który w akcji jej zachowania przy życiu wygrał 1 spotkanie na 13...Logiczne? W rodzinnych pieleszach jak najbardziej.

71            -8
~~~adri
GrzegorzS
Na kałży ci się znudziło ze się tu przypałętałeś ?

42            -20
kuszczak
Kto to k.. jest Maciej Bałaziński ? (ironia)
Gdzie jest Błaszczykowski, jeden z drugim. Widać, że kazali jakimś wiceprezesom, przez swoje wypowiedzi, wybadać nastroje. Czy rener jako Brzęczek przejdzie na następny sezon, czy Dawida można zostawić etc. Jak widać po wypowiedziach kibiców w komentarzach tu i na innych forach - NIE !

75            -6
~~~Krakus
Wuja dalej trenerem!?
Wujo skompromitował sie w reprezentacji a pozniej u nas na 13 meczy 1 wygral. Ten nieudacznik nadal ma trenowac wisłe!? no to szybko nie wrócimy do ekstraklasy. Otwórzcie oczy!

68            -13
Maxi
Rodzinka.pl
Pan Brzęczek nie powinien dalej być trenerem Wisły i tyle w temacie . Nowa miotła przyszła po Guli i pozamiatała 13 meczów i 1 wygrana jaką ,, trener ,, Brzęczek ma średnią poniżej 1 pkt na mecz nie chce mi się sprawdzać ale jak ktoś ma takie info podajcie który z trenerów Wisły miał ostatnio tak fatalną średnią . Tu nie powinno być patrzenia na to że to wujek Brzęczek powinien zostać wywalony na zbity p...sk bo jest współodpowiedzialny za spadek

57            -10
~~~Micz88
Racja szefciu będzie czystka
O to się martwić nie musisz, piłkarze nie będą grać za darmo i sami odejdą, nie musisz sobie tej zasługi przypisywać. A prezes ds. Ogłaszania nowych sponsorów Błaszczykowski czemu nie zabrał jeszcze głosu? Tak na marginesie wolałbym zacząć od 4 ligi jeżeli tylko nastąpiła by czystka w klubie i ich miejsce przyszły by kompetentne osoby.

28            -26
~~~Robert
Czystka
Wszyscy [...] dość tego

32            -4
~~~stary zgred
2 cele na przyszły sezon.
W sobotę będę na R-22. Będę, bo Wisła tam będzie grała. Różnica będzie tylko taka, że tym razem niewiele będzie mnie interesowała kopanina na boisku w tym "roztrenowaniu po sezonie". Będę, bo man nadzieję, że po meczu na boisko wyjdą właściciele i zarządcy klubu i do mikrofonu powiedzą, że w przyszłym sezonie mają dwa cele. Pierwszy; wygranie tej drugiej ligi (zwanej dla zmyłki "pierwszą") i awans, "trzy kolejki przed końcem rozgrywek", do pierwszej zwanej (nie wiadomo dlaczego) "ekstraklasą". Drugi równie ważny; zdobycie Pucharu Polski.

38            -17
Kosmaty
Czystka w szatni będzie... pytanie na ile będzie zaplanowana, a na ile wymuszona spadkiem.
Chodzi o to, że wraz ze spadkiem z ligi spadnie i budżet (i to o kilkanaście milionów złotych), a zadłużenie jeszcze nie jest w pełni spłacone. Zatem czystki są oczywiste, bo trzeba zmniejszyć wydatki, czyli w uproszczeniu: zejść z pensji. Jednocześnie mimo ogólnej degrengolady jest jednak kilku zawodników, których zdecydowanie powinniśmy zatrzymać, bo sportowo dają dużą jakość... tylko czy z kolei oni chcieliby zostać? Mowa tu przede wszystkim o Colleyu, Poletanoviciu, Fernandezie, i Frydrychu. Sportowo dają radę, ale czy zechcą zgodzić się na grę w 1 lidze?

66            -2
~~~paw3l
.
Nie wierzę w ani jedno słowo, w ani jedną obietnicę, nie wierzę tym ludziom.

54            -11
~~~Misioł
Głęboka restrukturyzacja szatni?
I to jest Wasz plan? Przecież po spadku, patrząc na kontrakty, głęboka restrukturyzacja to się sama zrobi. Odejdą wszyscy najlepsi, zostanie szrot i tyle. może byście zrobili głęboka restrukturyzację zarządu i sztabu szkoleniowego? Poza tym, hehe, wiedziałem że GrzegorzS znów się skompromituje tutaj jakimś tekstem.

57            -6
~~~Realista8 0
GrzegorzS
Brawo Grzesiu,faktycznie trenerzy i pilkarze sami sie w klubie zatrudniaja, zarzadu i wlascicieli w ogole tam nie bylo,wiecej takich umyslow jak twoj i za pare lat Wisla wynajmnie dwa sektory na stadionie jak Garbarnia, bo wiecej nie bedzie potrzeba.

39            -10
~~~Tom
A to jeszcze dyzma Dawidek nie podał się do dymisji??
Nie ma Nam nic do powiedzenia?? Czy może brat nie powiedział co ma mówić?

47            -7
~~~Obserwato r
Legendy oprawić w ramki, rodziny do domów, z kolegami na piwo a DO WISŁY TYLKO PROFESJONALISCI!!
Lista osób które MUSZĄ odejść:::::: 1. Dawid Błaszczykowski - jako prezes bierze odpowiedzialność za klub a większej katastrofy niż spadek nie ma. ....2. Arkadiusz Głowacki - człowiek bez kompetencji - akceptował jako dyrektor skautingu wszystkie transfery - w tym Fazlagic'a za 0.5 mln euro.......3. Maciej Balazinski - prawnik który tylko zasłynął z konfliktu z Buksą - nic ten człowiek nie przyniósł klubowi a pensje pobiera i to nie mała...... 4. Kazimierz Kmiecik - Trener napastników przez cały sezon. Kto jak nie on odpowiada za to że napastnicy nie strzelali więcej niż 3 bramki?...... 5.Rodzinka Biedrzyckich - koligacji rodzinnych jest za dużo a kompetencji za mało.

67            -8
~~~wihajster
Moim skromnym zdaniem
Tak ja w wielu przypadkach nie zgadzalem sie z Hertim, tak tym razem w 100%. Kompletnie nie rozumiem jak mozna tak kompletnie nie wyciagac wnioskow i kompletnie ignorowac fakty jak np to robi GrzegorzS, to juz nie jest patrzenie na swiat przez rozowe okulary to jest chyba wieczna ekstaza na prozacu albo trawce... Pisalem, ze na pilce sie znam srednio, ale Wisla byla najgorzej wg mnie grajaca druzyna w tej lidze i spadla zasluzenie, niestety. Nie zmienia tego nawet to, ze kilkukrotnie zostala przez sedziow przekrecona. Jak zawsze w przypadku fak-apu odpowiedzialni sa zarzadzajacy i tylko oni a nie szeregowi pracownicy (pilkarze a nawet trener) i taka jest prawda. To oni decyduja kto wybiera pilkarz, kto ich trenuje i jacy pilkarze sa w klubie. No chyba, ze to wina Tuska.... jak mawiaja zarzadzajacy wspaniale naszym Krajem...

33            -17
~~~Do Zarzadu
Dostali nauczkę.
Dostali nauczkę ale czy wyciągną wnioski. Niewydarzony dyrektor sportowy budował drużynę bez napastników.Kliment i Ondraszek nadają się do gry w turnieju oldboyów.Umiejetnosci do gry w klubie KS.Gacianka.Najlepszy trener nic nie zrobi bez klasowych napastników.Dzialacze mają dwa miesiące na usunięcie bałaganu.Od Pana Kmiecika to wars w Legii jest L.Brychczy grubo po 80 i nikomu w W-wie nikomu nie przeszkadza. Panowie umiaru i kultury. Pamiętacie tercet Kmiecik Kusto Kapka. Dajcie sobie na wstrzymanie.

41            -11
~~~Alfer_77
1 liga
Patrząc na nasz skompromitowany zarząd i cały sztab oraz na to kto będzie grał w tej lidze razem z nami to od pierwszego meczu zacząłbym zgodnie zresztą z tradycja patrzeć w dół tabeli niż w górę. Jeśli ktoś wierzy że bracia B z całą reszta obecnych fachowców awansują do ekstraklasy to jest na prawdę skrajnym optymistą. Czekają nas niestety lata na zesłaniu oby w 1 lidze. Na koniec raz jeszcze brawa za ten spadek bo trzeba było wielkiej sprawy dokonać aby to się stało i udało się - brawo. Nie wybielajcie tez proszę ciagle Kuby i Jurka bo są absolutnie współwinni i to w bardzo dużym stopniu tego gdzie jesteśmy. Minął dzień a ja ciagle nie wierze w to co się stało ...

33            -11
~~~mikowski
No chyba nie...
Zacznijcie od siebie i swoich rodzin, kolegów. Wprowadźcie fachowców do władz a nie amatorów. Bo słowa o czyszczeniu szatni słyszymy co roku.

36            -2
wujek29
bez sensu i pomysłu...
po co ta wrzutka od prezesa? żeby rzucić ofiary na pożarcie wściekłemu tłumowi? kilku piłkarzy i jakiegoś członka sztabu szkoleniowego?? najpierw polecałbym się zastanowić o co gramy w kolejnym sezonie bo jeśli o awans to nie można powystrzelać na chybił trafił części składu, znowu dobić darmowym szrotem i udawać że jest lepiej, nowi ludzie itd, to jest bezmyślne, znowu będą się zgrywać poznawać itd. Chyba że budujemy skład od nowa ale mamy na to pomysł np oparty na wychowankach i dajemy sobie 2 sezony na awans i w trakcie tylko uzupelniamy rzeczywistymi przemyślanymi kilkoma wzmocnieniami. No ale przez 3 lata nie było żadnej myśli w budowaniu zespołu więc nie spodziewam się że kogoś nagle oświeci. Jeśli mowa o wietrzeniu szatni to czeka nas 15 transferów out i 10 in oczywiście z jeszcze niższej półki niż dotychczas. Trzeba zdać sobie sprawę że to już nie ekstraklasa i nie każdy kto ma jakiekolwiek ambicje i umiejętności ma ochotę marnować czas na zapleczu.......

30            -2
~~~GrzegorzS
Jesteść śmieszni i żałośni w tym żalu możecie sie wykazac i pobiadolić.
mam tę przewagę nad wami synkowie sukcesu Cupiała, że przeżyłem przy R22 po wczorajszej porażce sumując już trzy spadki z ligi 9 mistrzostw 4 wice mistrzostwa 2 puchary Polski i napisze tak nigdy organizacyjnie przy spadku a i przy tryumfach Wisła nie była, aż tak mocna organizacyjnie jak dziś. W epoce Cupiała poza pierwszym zespołem odnoszącym sukcesy nie było stadionu, struktur klubu rządziła kasa nadprezesa. I przez to w sumie para szła w gwizdek, gdyby wówczas był stadion a prezes zainwestował s struktury i organizację klubu to dziś Wisłą była by w zupełnie innym miejscu. Wielu jednak zapomina że przed epoką Cupiała Wisła przeżyła okres świetności sportowej w końcówce lat 70 dziesiątych i początku lat 80-dziewsiątych co skończyło się spadkiem z ligi to to ze składem pełnym reprezentantów Polski i uczestników MŚ choćby z 1982. Doszło do tego bo nie udało się przebudować zespołu, który zdobył tytuł w 1978 roku. Potem był jeden wielki kryzys, w którym mimo problemów wróciliśmy do I ligi w dużo gorszej sytuacji organizacyjno sportowej niż mamy dziś. Byliśmy w latach 90-dziesiątych biedni i spadliśmy 2 raz za mojego życia bo zawodnicy zahandlowali z tej biedy ale inaczej tez nie mogli bo tak działała cała liga. Wisła została potem posprzątana, ale kto pamięta czasy traktora rozwalonego stadionu walki o byt z drugiej lidze to wie o czym pisze. To była bida z nędzą i dopiero kasa od Cupiała zrobiła z Wisły potentata, ale całkowicie zależnego od wizji nadprezesa. Na szczęście końcówka tej epoki dała klubowi wizję na kolejne lata, czyli uwielbienie kibiców sukcesy sportowy i nowy choć z wadami stadion. Przez następne lata jechaliśmy jako drużyna na świetności drużyny z czasów Cupiała wspieranej kilkoma super transferami, ale trzon zespołu to byli zawodnicy z epoki Cupiała. Ich już nie ma i stało się to na naszych oczach w ciągu ostatnich trzech sezonów. Przyszedł czas zbudowania nowego zespołu. To nie są sprawy łatwe. Ten proces zresztą zaczął się w okresie dramatyczny7m, gdy klub upadł z powodów poza sportowych. Niestety nie dane było nowym obecnym władzom wejść do Wisły, w miarę uporządkowanej ze strukturami z pozostałościami starego zespołu. latem ubiegłego roku odeszli ostatni znaczący piłkarze tamtej epoki to starczało mimo pandemii na utrzymanie ligi. Teraz tych zawodników zabrakło. nastał sezon budowania nowego zespołu. Nie powiodło się bo kończy się on spadkiem z ligi. Oczywista oczywistością jest to, ze popełniono kilka ważnych błędów. Podstawowym moim zdaniem było to, że zatrudniono (i pisze to z pełną świadomością tego co pisałem latem i jesienią bo wówczas tez uważałem że to super sprawa) trenera Gulę, gościa z wizją dobrym CV, ale miał dwa problemy nie znał ligi i był sztywny nie wyciągał z niej wniosków tylko realizował założony plan w efekcie zaczął dobrze a na końcu nie panował nad niczym i dodatkowo fatalnie przygotował zespół w zimie co warzyło na naszym spadku. Bo Wisła nie miała prawa przegrać ze Stalą i remisować z Łeczną. To miały być mecze wygrane bo do tego dostał środki a mecze te przez niego drużyna przegrał, bo nie potrafił jej do tego przygotować mając za sobą 8 miesięcy pracy z nią. Powiedzmy sobie szczerze, gdyby zespół był dobrze przygotowany to Gula ograł by Stal i nadal trenował i prowadził zespół. Ale przegrał to spotkanie i dlatego finalnie lecimy z ligi. Brzeczek owszem wygrał tylko jeden mecz, ale w porównaniu z okresem Guli gra w większości spotkań była dobra i dawała szanse na to, ze coś z tego może w przyszłości będzie. Nie będę usprawiedliwiał Brzeczka, ale luty i marzec ten zespół pracował nad nadrobieniem fizycznych zaległości, sędziowie zabrali mu 4/5 punktów głupota Manu, Starzyńskiego, Fernandeza zabrał mu kolejne punkty. Szkoda pewnie, że szkoda spadku. Ale dzisiejsza Wisła spadając z ligi ma uporządkowaną strukturę zarządzania, ma duży gotowy do grania stadion, ma duże przychody z dnia meczowego, ma szansę jak zacznie dobrze grac nawet w tej 1 lidze zarabiać duża kasę na biletach i grac nawet w I lidze przy 20 000 widowni (jak będą wyniki). Porównując to co groziło klubowi po spadku 3 lata temu z tym co jest dziś. Porównując to z tym co było w latach 80-dziesiątych i 90-dzieesiątych po spadku z ligi. Po prostu wiem, ze to katarzis przyniesie dobry efekt i pozwoli dokończyć proces zbudowania nowej drużyny Wisły, którą z drużynę epoki Cupiała będą już tylko łączyć wspomnienia. Czy ten zespół może sięgnąć po takie jak tamten sukcesy. Nie wiem. Oby !. Ale jestem pewien, że do ekstraklasy wrócimy szybko, bo mamy jak na to z kim będziemy rywalizować potencjał przygniatający. Trzeba tylko dobrze zespół przygotować motorycznie, fizycznie wzmocnić na pozycji napastnika odsiać elementy zgrane nie rokujące na przyszłość. Nie chciałem tego spadku jak zresztą nikt z Wisłą związany co więcej nie wydawało mi się, że do niego dojdzie. Że będzie możliwy zrozumiałem gdy legia puściła mecz Stali, która nadaje się do ekstraklasy jak przymierzając kwiatek do kożucha. Ale w niej zagra a my nie dlatego, że Gula dwa razy mecze z nią przegrał a Legia im mecz odpuściła a sędziowie nam minimum 4 punkty zabrali. Jedyne co można obecnie zrobić to wzmocnić zespół dać mu wsparcie w walce o powrót do ekstraklasy.

36            -57
~~~Realista8 0
Misioł
Na ten moment nie ma zadnego planu, przeciez spece nie przyjmowaly do swiadomosci ze mozemy spasc pewnie lesnodorski im bedzie tlumaczyl jak rozwiazac umowy z zawodnikami na ktorych klubu juz nie stac bo zapewne nie wpisali klauzul o rozwiazaniu umow lub znacznego obnizenia pensji w wypadku spadku,pewnie znow jego kancelaria prawna bedzie im sprawdzala co moga zrobic.Zeby przypadkiem nie przyszlo im do glowy sie z kims sadzic bo Wisla to jedyny klub na swiecie ktory kazda sprawe przegrywa.

38            -10
~~~tom88
Adams
ja to bym chciał aby wyrzucili tę Morticie Adams co to niby rzeczniczką jest. Jak tylko jest konferencja przedmeczowa to samym wyglądem wprowadza grobowy nastrój... jak mamy zatem wygrywać? Zresztą po co II ligowemu klubowi rzecznik prasowy?

38            -10
~~~EmigranTS
Brak planu
Drogi zarządzie powiedzmy sobie szczerze ten spadek to 100% jest waszym haniebnym osiągnięciem i tylko waszym .Mieliście mnóstwo czasu żeby reagować na bieżące wyniki ale nie wiedzieć czemu wszystko robiliście chaotycznie i za późno a moim zdaniem wszystko co najgorsze wydarzyło się w przerwie zimowej zostawienie amatora Guli jako trenera , osłabienie i tak już słabego zespołu ( Aschraf ,Yaw ) do tego ponownie zabawa z Forbsem . A czarę goryczy przelewa brak zakontraktowania do dzisiaj skutecznego napastnika oraz Wasze naciski na to żeby grać jak największą liczbą młodzieżowców choć mogliśmy grać jednym Biegańskim lub Gruszkowskim . Tych błędów jest dużo więcej ale nie w tym rzecz bo problem polega na tym jak My kibice Wisły mamy wam zaufać na nowo skoro wykazaliscie sie kompletną ignorancją i nie kompetencja sportową no k.....rwa jak mamy wam zaufać? Nagle Ci sami ludzie mają zbawić i naprawić Wisłę Ci sami co ja spuscili na dno ? Nie sądzę ale to tylko moje zdanie .

37            -7
~~~Janko Buszewski
A ja jestem już tym wszystkim zmęczony
i na razie te wszystkie bzdety,pomykają mi koło uszu.Już te wszelakiej masci słodkie pierdy przerabialiśmy nie raz i nie dwa.Trener zadowolony z postawy na treningach,zarząd zadowolony z progresu druzyny,księgowy zadowolony z kasy tłuczonej w nowym fan-shopie etc.Tymczasem spadamy z ligi z hukiem,przyszłości nie widac,rodzinny układ zapewne wciąż będzie obowiązywał,2/3 piłkarzy pewnie odejdzie a o powtórny awans,nie będzie wcale tak łatwo,jak sie tu niektórym wydaje.No ale jesli najlepszym strzelcem zostaje Yeboah,który nie gra od początku rundy rewanzowej a drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje (sic !) Frydrych,to chyba mamy obraz sytuacji.Nadmienię ,ze obaj nasi "snajperzy" zgromadzili razem 9 goli,czyli połowę z tego ile nastrzelał sam Ishak z Amiki Poznań.Drugi Amaral zdobył ich......14 a młody Kamiński "zaledwie" tylko 9.Mamy obraz sytuacji prawda !?Pod wodzą Brzeczka ugrywamy trzy porazki,siedem remisów a wygrywamy zaledwie.........raz.Coś więcej potrzeba za komentarz!? Jak tak sobie teraz to wszystko analizuję,to pewnie Gula zgromadziłby lepszy bilans.Spadamy z tej ligi,bo najnormalniej nie zasłuzylismy na to,by w niej pozostac.Stal,Lubin,Warta czy Sląsk, byli w stanie choc raz czy dwa zagrac jakis dobry mecz,przytaszczyc 3 pkt z wyjazdu czy zagrac akcje,gdzie ręce same składały się do oklasków.My męczylismy granie i jak udał nam się jakiś przyzwoity mecz(np z Górnikiem),to już w nastepnym spotkaniu wracaliśmy do siermięgi i grania od którego krwawiły oczy !Dziś słyszymy o restrukturyzacji szatni.A ja sobie tak myślę,ze my musimy WSZYSTKO zrestrukturyzowac.Po pierwsze Jażdzynski i Królewski ,to nie są ludzie mogący byc włascicielami tak wielkiego klubu.Dwa,Kaziu Kmiecik to już nic nie nauczy zadnego piłkarza,bo zwyczajnie w jego czasach piłkę sie toczyło po boisku a dzis smiga ona trzy razy szybciej.Trzy,to nadal sądzę ze Brzęku nic z tym zespołem nie osiągnie i trzeba pomyslec o młody i konkretnym trenerze.Cztery,konieczne jest przewietrzenie szatni w oparciu nowej o młodych i ambitnych graczy z uwzględnieniem Polaków,Po piąte,musimy pomieszac młodośc z rutyna,bo bez tego nic się nie zbuduje,Szesc,prezesem mianujemy faceta ze znajomoscią tematu a rodzinne bajerki ,to uskuteczniamy przy światecznym stole.Wreszcie siedem,uniezalezniamy klub od finasów kibiców,bo mam wrazenie,ze obecnie miało to dla włascicieli kolosalne znaczenie.Albo cie jeden z drugim stac na to by kierowac tym klubem swoja kasą,albo zwyczajnie pakuj manele i zajmij sie swoim małym biznesikiem.Nie bedzie to wcale łatwe,bo relegacja z ligi spaliła nam sporo mostów,kasy drastycznie ubędzie a rodzinne układy najtrudniej rozwiązać.Nie mniej jednak,albo zaczynamy odbudowę tego klubu i robimy to zaczynając od solidnych fundamentów,albo znów stary i sypiący sie tynk zakrywamy nową farbą?Dwa razy z rzędu udało nam się uciec spod topora mimo kaleczenia gry,ale już za trzecim razem szczęście nas definitywnie opusciło i nie trzeba byc wizjonerem,zeby zauwazyc ze nie powróci ono do nas,ot tak sobie. Amica,Raków,Pogoń zbudowały swe kluby od podstaw.Jedni pare lat temu spadli,drudzy ogrywali sie od 2 ligi a trzeci stawiali klub na nogi od grania w zachodniopomorskich wioskach.Gdzie sa oni teraz a gdzie my?Podobnie z Piastem czy Radomiakiem i Płockiem.Tez grali gdzies na zapleczu i to nie tak wcale dawno.Lechia gdyby nie solidni piłkarze byłaby w naszym połozeniu,bo zarzadanie tam tez woła o pomste do nieba a takie zespoły jak Jaga,Ślask czy Lubin a juz napewno obecna Legia,tylko furze szczescia i przebłyskom w grze zawdzieczaja,ze nie sa w podobnej sytuacji jak my.Mysle o spadku z ligi,bo swiatła w tunelu tez tam nie widac i albo zaczna jakąś rozsądną rewolucję,albo kiedys runa w dół niczym my obecnie.Reasumują,albo zmieniamy w tym klubie wszystko i stawiamy na powolną ale skuteczną zwyżkę i efekty,albo tylko dajemy kogos na pożarcie (jak np Gulę czy Pasiecnego)i nadal tkwimy w czarnej... !?Ja sie tego klubu nie wyrzeknę nigdy i zawsze będę go kochali kibicował mu,ale nikt nie zmusi mnie bym chodził na mecze,bym w tv ogladał jakąś smieszną kopaninę zamiast grania a już napewno nikt, nie bedzie doił mnie z moich pieniedzy ,wciskając mi kit, ze nowy sklep a w nim koszulka,kufel czy proporczyk ma zastapić mi sportowe emocje na miare klubu,jaki zawsze miałem zaszczyt wspierac.Pewnie,zaraz mnie tu obsobaczy grupa "wiernych fanów"lub jakichs mocnych w gębie gówniarzy i poinformuje zem niewierny i niewdzieczny i ze mogę spadac na Kałuży,ale mnie to naprawde lotto chłopaczki.Ja dla tego klubu grałem parę lat,zaliczyłem setki meczów,bywałem na wyjazdach w jakichs Jastrzebiach,Brzeskach czy Rydułtowach,znosiłem upokorzenia,gdy gralismy piach az oczy bolały,nieraz nawet płakałem po zakonczeniu spotkania.Dzis juz jestem za stare na takie "emocje" i albo zobacze moj klub odradzajacy sie i wstający z kolan ( bo upadki zaliczaja i wielkie firmy np HSV,Werder,Bordeaux,Rangers,Hertha, St Eteinne,MC,MU a w Polsce Pogoń,Lechia ,Ruch,Widzew czy prawdziwy Lech)albo pozostawie go w sercu,ale zamiast denerwowac sie kolejną padliną graną przez "nowy zespół",pojade na mecz czy trening syna,poczytam ksiązkę,spędzę czas z wnukiem albo w tv zobaczę wielkie granie z boiska z Angli Hiszpanii czy Italii.O wspaniałym graniu i wywalczonym 0 do 0 w potyczce z np "wielka Sandecją" lub równie "utytułowanym"Podbeskidziem przeczytam w necie lub prasie.Potyczkami z takimi tuzami granymi przez lata,niech się karmia fani z Opola,Tychów czy Niepołomic.Z całym szacunkiem dla nich,nic innego nie moze ich czekac,ale ja jestem od 40 lat kibicem WISŁY KRAKÓW i nie bede prze lata patrzył na kopiących sie po czołach klaunów.O nie.Ja mam juz za wiele lat,zebym dał sie omamiac kolejnej wizji nowego klubu, roztaczanej na tt przez pana Królewskiego a firmowanej przez dyletantów,laików i dorobkiewiczów.Dalismy d...y i spadlismy z ligi,skompromitowalismy się i nic nas nie usprawiedliwia,ale to sie zdazało nie takim firmom jak Wisła a w sporcie nieraz i taka zabę przełknąć trzeba,ale albo zmywamy z siebie ten wstyd i robimy rewolucję,albo ja z tego tramwaju wysiadam,bo mogłbym sie za rok czy dwa obudzic na przystanku 2 liga a tego,to w 116 letniej historii tego klubu nie było.Takie np icki to znaja a moze nawet i lubią,ja na szczescie nie ! Tyle o tym !!

45            -17
~~~SMOK
Maras
A czy Cupiał był fachowcem? To przecież za niego Wisła miała najlepsza passę.

17            -10
~~~Łukasz
Dzieki
Spadkowi wiem kto to jest Bałaziński.

24            -5
~~~stint
zostać
powinien Biegański bo w sumie nie broni źle młody i do tego polak. Obrona to Alan Uryga plus Gruszkowski też dlatego bo polak i młody. Być może jeszcze szansa dla Frydrycha. Środek Plewka bo moze wróci do formy, Poletanovic - duży plus po przyjsciu i jak się da zostawić Gruzina. Reszta outi szukać dobrych zawodników w 1lidze i dobrych w Ekstraklasie jak własnie poletanovic. Drugi bramkarz to Broda

10            -24
~~~Kilku 78
Będą zmiany!!
Jasne kibice zwalniacze nie zapomnijcie zwolnić sprzątaczek.Większość z was zwolni się sama bo na razie nie będzie derbów i leguni.

23            -28
~~~RLY
Kiko
Moim zdaniem Kiko Ramirez powinien dostać propozycję współpracy z Wisła jako szef skautingu na płw Iberyjskim czy też nawet jako dyrektor sportowy

56            -10
~~~Maru
Prezes do wymiany!
A czy prezes poczuwa się do winy, czy jego czystka też dopadnie??

41            -5
GrzegorzS
I tak na marginesie po raz pierwszy w życiu na wyjazd
będę miał bliżej niż na mecz domowy. Na stadionik Puszczy mam 8 km od domu na R22 mam 12 km. To się w sumie w pale nie mieści. I inna sprawa do pierwszej ligi może awansować zespół Raduni Stężyca, gdzie to jest i co to jest?

12            -27
GrzegorzS
Kto to jest trener" ataku", bo
nie wiem co to za dziwoląg. Wszystkim ignorantom tak nazywającym K. Kmiecika proponuję wreszcie dowiedzieć czym zajmuje się Suchy w sztabie. Do Myślenic nie jest tak daleko można trening zobaczyć. Jakiś ignorant coś napisał i się pajacom spodobało i niosą ten kaganek. Może tez znajdźcie też trenera "obrony"? I trenera "drugiej linii".

20            -32
~~~Jajnik
Czyszczenie szatni i wymiana na tańszych?
Przecież teraz ledwo ledwo ten skład pozwalałby na wygranie 1 ligi,wiec co będzie jak weźmiemy tańszych? I druga kwestia: czy pozbędziemy się naszego penisa za 50p tys euro? Bo jeden błąd to go sciagnac a drugi to wyrzucić zrywają kontrakt bo wtedy kasa nie do odzyskania

12            -8
~~~Krak
Kmiecik i inni
Czemu biliście brawo Kmiecikowi, który także za to odpowiedzialny? Hybala miał racje w jego sprawie. Niezatapialny Kmiecik-on trenuje napastników?

29            -19
~~~MISIEK_BI S
czyszczenie to trzeba zacząć od Zarządu
Wisła ma zjazd w dół od ostatniego mistrzostwa i potem od przegranej w Nikozji z APOEL. Potem trochę przepychanek i p. Cupiał zdecydował się opchnąć zadłużony do granic za czapkę gruszek klub hochsztaplerowi Meresiowi któremu zaufanie budował piłkarz Citko. Na to tylko czekały ościste gangusy i na końcu Vana LI - kambodżański książę. W sumie w Wisłę były tylko długi, złe zarządzanie, pazerność właścicieli i wielka miłość kibiców. Pewnie nikt tego nie chce pamiętać ale Wisłę po Vana LI uratował p. Leśnodorski i jego kancelaria prawna i menadżer Obidziński - wszyscy z Warszawy, którzy z Rafałem Wisłockim TS znaleźli rozwiązanie. Panowie trójca pojawiali się z POŻYCZKĄ i nazwiskiem Jakuba Błaszczykowskiego i docelowo przejęli TS i pozbyli się Wisłockiego i Obidzińskiego, Miedzy czasie aby otrzymać zwrot pożyczki sprzedali po kilka procent udziałów do Nowak -Mosty. Klub uratowali kibice również kibice wierząc KUBIE wpłacając w dwóch turach 7 mln złotych. Dodatkowo powstałe Socios aplikowało po 1,2 ml zł na sezon - miłości do Wisły nie pytając się o nic, Plan miał być taki -że z pieniędzy c+ extrakasy, sponsorów i sprzedaży piłkarzy uda się wyjść z długów, kibice będą zadowoleni, TS pozostanie, ale samograj się spieprzył. Symptomem było informowanie kibiców o długości kontraktu z A. Buksą, a potem cała polityka transferowa. Pisze to po to aby uświadomić wszystkich że jeśli nam kibicom zależy na Wiśle to trzeba doprowadić do głeszych zmian , w których podzatwą jest poprawa zarządzania i wprowadzenie więcej kapitału do klubu. W przeciwnym razie czeka nasz dalszy zjazd. Do zobaczenia w sobotę na meczu. Pokażmy Zarządowi co myślimy o efektach ich "zarzadzania". Białe chusteczki dla Zarządu. A - wietrzenia szatni nie trzeba robić - większość piłkarzyków sama ucieknie .

29            -5
~~~Britney
Błaszczykowscy
grabarze Wisły i tyle w temacie.

33            -17
~~~Britney
Aha i jeszcze jedno
Szukaliście już na YouTube nowych piłkarzy ?

26            -11
gb3
grzegorz s... nie obrazaj kibiców od lat!!
Jesteść śmieszni i żałośni w tym żalu możecie sie wykazac i pobiadolić. mam tę przewagę nad wami synkowie sukcesu Cupiała, że przeżyłem przy R2 po wczorajszej porażce sumując już trzy spadki z ligi 9 mistrzostw 4 wice mistrzostwa 2 puchary Polski i napisze tak nigdy organizacyjnie przy spadku a i przy tryumfach Wisła nie była, aż tak mocna organizacyjnie jak dziś - NIE JESTEM SYNKIEM SUKCESU , JAK WIELU INYCH KIBICÓW , OD 1979 ROKU JESTEM NA MECZACH WISŁY! TAK JAK WIELU ZAKOCHANYCH W WIŚLE KIBICÓW I NIE LICYTUJ sie swoimi sukcesami , KAŻDY PRAWDZIWY KOBIC KOCHA WISŁE! NIE OBRAŻAJ! ps.propnuję zajebisty kibicu , sprawdż % pozytywnych komentarzy pod twoimi wpisami na portalu. Napisz jaki wynik ci wyszedł!?

18            -9
sk04
~~~Janko Buszewski
Brachu, lejesz miód na moje skołatane w ostatnich trzech latach serce. Podzielam Twoje zdanie i również uważam, iż najważniejszy nie jest awans do Ekstraklasy, ale stabilność i silne fundamenty! Sądziłem, chyba naiwnie, że tak będzie po wejściu do Klubu Ratowników po tym jak przejęli Klub od gangusów. Niestety Ratownicy zmarnowali czas i co gorsza pieniądze oraz zapał Nas, Kibiców! Dzisiaj nie wierzę w ani jedno słowo Ratowników, działaczy i trenerów, na czele z Brzęczkiem! Podobnie jak Ty wycofuję się ze wsparcia finansowego Wisełki do momentu, aż usłyszę jaki jest plan na przyszłość. A jak widać po wypowiedzi Wice, nie mają żadnego!

24            -7
~~~Marecki
BBB
Dopoki Kuba bedzie we wladzach Wisly to jestesmy skazani na B prezesa i B trenera. Utkniemy w tej 1 lidze na pare lat a dodatkowo wpadbiemy znowu w klopoty finansowe. Szacun Kuba za uratowanie Wisly pare lat temu ale na jej funkcjonowanie nie masz pomyslu. Otaczasz sie rodzina i zyjecie w swojej bance ze wszystko jest super . Mam nadzieje ze Jazdzynski uderzy reka w stol i wprowadzi do klubu fachowcow i skonczy sie zatrudnianie ludzi z otoczenia Kuby.

29            -10
~~~zagłoba sum
A kiedy głęboka restrukturyzacja ZARZĄDU?!..
Który jakoś nie dostrzegał pogłębiającego się kryzysu, chociaz widziały go tysiące kibiców...

28            -4
~~~maRcin
Out dla legend
Perełki? Kuźba i perełki? To proszę mi przypomnieć czy na przestrzeni ostatnich 5-6 lat sprzedaliśmy te perełki z kwotę 3 < ... mln EUR ? Bo ja sobie takich transferów nie przypominam. Kółko wzajemnej adoracji. Włodarze zadowoleni bo powiedzmy mają gościa z jakąś tam wiedzą, kibice także bo mają gościa który jest przywiązany do klubu. I wiecie co, jak dzisiaj widziałem te info że kibice czekali na nasze gwiazdy i transparent Kuba, Kaziu i Sobol z nami kibicami czy coś takiego, to za głowę się chwyciłem. Ludzie na legendach to nic nie zbudujemy, no chyba że sam klub ma się stać legenda w najgorszych wspomnieniach.

12            -22
~~~Kibic20
Herti
Żal ci, że nie możesz w nic wierzyć. My wierzymy(myślę o Grzegorzu) i na pewno więcej takich jest. Po co jesteśmy z tym klubem? Żeby być na dobre i na złe. My nie jesteśmy kibicami sukcesu, ale wierzymy, ze dożyjemy jeszcze pięknych czasów z Wiselka. Co do zarządu, Grzegorz wam napisał, za co jest odpowiedzialny, i super, bo też do końca nie wiedziałem. Od trójki się odczepcie, był czas przed trzema laty do zainwestowania i objęcia klubu. Dlaczego z Was nikt się nie zdecydował?(pomijam akcje przez nas zakupione). Jakoś nikt nie chciał naszego klubu obrabowanego przez bandytów!!Przed trzema laty Pana Kubę wystawili byście na najwyższym podium, traktowaliście go jak Zbawiciela (ja oczywiście też.) a teraz jesteście po prostu "podli", beznadziejni i bez charakteru!! Mimo, że mam tyle lat będę pana Kubę zawsze szanował, za to co zrobił(razem z trójka.) ponieważ dwulicowcem nie jestem.

17            -23
~~~~ja
KÓŁECZKO wzajemnej adoracji
Może i Hyballa był lekko niewydarzony i nieogarnięty- ale miał rację. Sadlok, Kmiecik, prezes-właściciel-zawodnik-szef Kuba- do końca życia zapamiętam tą szyderę bileciarza. Teraz możemy się łapać za głowy. Legendy klubu w ramki i powiesić w klubowym sklepie a klub opierać na fachowcach. Jak pokazuje życie- brat nie będzie dobrym prezesem tylko dlatego, że jest zaufany. Kolega Głowacki, legenda klubu- nie będzie dobrym dyrektorem sportowym, tylko dlatego, że był najlepszym obrońcom wszechczasów w tym klubie. Pan Kazimierz Kmiecik trenuje napastników, asystuje trenerom, z całym szacunkiem Panie Kaziu- ilu napastników wyszło spod Pana szkolenia? Loża vip. Teraz jeszcze Brożek i skauting- co podczas swojej bogatej kariery miał wspólnego z wyłapywaniem talentów piłkarskich? Kolejny kolega. Nie wspomnę o wujku trenerze, który w misji ratowania klubu przed spadkiem, wygrał 1 mecz na 13. Jakie były szanse, że Gula wygra mniej? Zamiast kompetentnych ludzi na stanowiska (ale niestety za kompetencje trzeba płacić) mamy rodzinną firmę i zaufanych ludzi prezesa-właściciela-zawodnika-legendy. Dokąd to zajechało, sami widzimy. Najpierw przyklepujemy transfery piłkarskich szrotów patrz kolega Ring, Młyński, Kieszek. Zawodnicy oddani bez mrugnięcia okiem okazują się w miarę ogarniętymi solidnymi ligowymi wyrobnikami- patrz Abramowicz, Jean Carlos, wcześniej Jakub Bartkowski, Rafał Janicki czy Mak. Czy taki Buchalik był na tyle słaby, że wciąga go Lechia na grzanie ławy- a nie mógł tego robić u nas zamiast zatrudniać "doświadczenie" Kieszka? W tym klubie od początku ery Cupiała zarządzanie stało na poziomie fatalnym/średnio śmieszne. Niezatapialny Kapka, Kmiecik, rotacje trenerów co kilka kolejek- ale były fundusze, był folwark pana Cupiała- były wyniki. Machlojswto kiboli, stataraty, miśków, dukatów, wanna li a teraz na dobicie firma rodzinna to kilkunastoletnia epopeja z cyklu jak nie zarządzać klubem. Nie mam pretensji do zagranicznego narybku, byli bez pracy, ktoś zaproponował im egzotyczny kontrakt w Polsce, przyjechali, pokopali. Dla nich to bez różnicy, tu czy tam. Nie poskładał tego Hyballa, nie poskładał Gula, nie poskładał Brzdęczek. Ale ktoś przyklepał tych wszystkich parodystów tutaj. To zarząd. To tylko i wyłącznie ich wina. Teraz nawet nie ma odwagi wyjść jeden z drugim braciszek i wypowiedzieć się na forum publicznym, a wypadałoby chociaż przeprosić. Dziękuję.

22            -15
~~~Ruu
Biorę to na klate
Mam pytanie powtarzając za Darioo bo Brzeczek bierze na klatę wyniki ( średnio niecałe 0,8 na mecz), wielka trójca zarządzanie klubem i teraz słyszę że wietrzenie szatni. A ja ponawiam pytanie Darioo. Kto wyrówna brak pieniędzy z tytułu praw telewizyjnych w E-klapie, kto wyrowna za wplywy wynikajace z mniejszej liczby kibicow w I lidze, itp. Itd. NO KTO ??. Tak niewiele trzeba bylo zrobic żeby dalej grać w E-klapie...

19            -7
~~~Wqrwiony
Boze,chron Wisle przed rodzinka "B"
" Jak w rozmowie z RMF FM powiedział dziś wiceprezes Wisły Maciej Bałaziński, nasz klub nadal chce współpracować z trenerem Jerzym Brzęczkiem. Jednocześnie wiślacką szatnię czekają solidne "czystki".To juz prezesunio Dawid nie potrafi sie wypowiedziec,tylko wysyla swojego zastepce na rozmowy o Wisle.? Grupa Totalnych Nieudacznikow.A na dodatek:"nasz klub nadal chce wspolpracowac z osoba udajaca trenera-Brzeczkiem.Z amatorem,ktory w slabiutkiej koncowce sezonu na 13 spotkan wygral tylko JEDNO(dzieki,ze Kolega z dawnej Repry pozwolil Mu na to zwyc),klub nadal chce wspolpracowac.a z Kuba i braciszkiem Dawidem-tez KLUB CHCE NADAL WSPOLPRACOWAC? Wiec mam to rozumiec,ze wszyscy panowe "B" grzejacy stolki w Wiselce beda je tak grzac az do emerytury?No bo jak dotad JEST PIEKNIE,SLODKO,RODZINNIE,LEGENDY SZWENDAJA SIE WSZEDZIE PO KLUBIE-pouciekali z Gablot bo tam bylo jakos tak...prasnie,cicho.Dlaczego nieudacznik Brzeczke wraz z amatorem Dawidem,udajacym prezesa NIE ZOSTALI JUZ DZISIAJ WYWALENI Z KLUBU?

31            -12
~~~Wiślak78
.....marny trener
."nasz klub nadal chce współpracować z trenerem Jerzym Brzęczkiem".SERIO!?!?!?!?! Ale my już nie chcemy !My kibice którzy łożyli na tą bandę amatorów!Oni to mają w dupie ze spadli.pójdą sobie do nowych klubików,trzepać kasę. NIE DLA BRZĘCZKA W WIŚLE ! Najgorszy ,trener" w histori!Mem

26            -8
~~~Matt
Właściciele nie widzą swoich błęó! Prezesi nie widzą swoich błędów! Trener nie widzi swoich błęów!
Wszyscy winni tylko nie oni. Jak mamy W KOŃCU zbudować porządne fundamenty pod klub i awans, skoro naprawę zaczynamy od płetwy a nie głowy :( Zbyt dużo błędów wyżej wymienionych, aby zwolnienie darmozjadów i chamów - piłkarzy miało być lekiem na całe zło.

14            -4
~~~Kwadrat
Szacunek k20
Tak za uratowanie wisly należy się szacunek ale to było 3 lata temu. A my jesteśmy tu i teraz a na tą chwilę to Kubuś i, trio i rodzina udupila nas spadkiem. I to bez widoków na szybki powrót! Obym się mylił. A za to wdzięczny mu nie jestem inie będę. I jeszcze jedno kocham Wiśle i mam nadzieję że dożyje czasu gdy będziemy świecić sukcesy wszyscy razem kibice ! Tego sobie i wzm życzę. !

13            -5
~~~Realista8 0
Kibic20
Tylko jak musicie sie czuc z twoim kolega Grzesiem nie majac w niczym racji, chyba jak takie dwa odmience.Grzogorz od wielu lat udawal ze nie ma problemu, wierzyl w Meresinskiego,Vana Lee, nawet amatorow testowanych ze slynnym rumunem Oproiescu uwazal za pilkarzy godnych gry w Wisle, natomiast wyciaganie zgodnych z prawda bledow w klubie zawsze go denerwowalo, kazdy na tym forum wie,ze facet klamie bardziej niz Putin,dla niego juz jest za pozno to gatunek osoby,ktora widzi tylko to chce widziec , uwazaj zebys tak samo nie skonczyl w jednoosobowym matrixie.

15            -6
Niewierny Tomasz
Nam jest potrzebny...
Cupiał bis, który wyciągnie Wisłę z tego bagna !!

15            -8
~~~Onomatope jus
Dobra, oto moje żądania:
1. awans do WWE E-sy pewny w zasadzie już przed Bożym Narodzeniem. 2. Przedstawiciel Socios we władzach Klubu. 3. Pokrycie dziury budżetowej z własnej kasy lub załatwienie źródeł finansowania tejże (ale żadne akcje, tylko jak już to obligacje i z procentem lepszym niż państwowe). Trudne? Spadek był trudniejszy, dacie radę;)

10            -11
Niewierny Tomasz
GrzegorzuS !
Twoich bzdurnych wypocin nie da się już czytać. "Kończ Waść, wstydu oszczędź"

17            -8
~~~bodzio
Przyszłość
Choć to bardzo trudne to trzeba odłożyć emocje na bok. Jestem rozczarowany Brzęczkiem, miałem nadzieję że ogarnie zespół po Guli. Tak myślało wielu z nas i nie podnoszono wtedy zarzutu że to zatrudnienie "po rodzinie". Kiepskie wyniki są najważniejsze ale rozczarował mnie również poklepywaniem piłkarzy w sytuacji gdy naszym największym problemem był ich brak waleczności i zaangażowania. Uważam że nie powinien nadal być trenerem. Zarząd popełnił wiele błędów, ale w sporcie wiele rzeczy jest nieprzewidywalnych, najłatwiej jest mądrować się po fakcie. Wiele potężnych europejskich klubów przeżywa trudne czasy mimo że zatrudniają sowicie opłacanych fachowców. Transfery które na papierze wydają się właściwe często okazują się błędne. Nie ma w Europie klubu (myślę o tych topowych, bo wszystkich nie śledzę) który nie dokonał (jak się okazało po czasie) nietrafionych transferów. U mnie Kuba, Królewski, Jażdżyński, Bałaziński mają pełne wsparcie (mimo że jestem przeciwny pozostawieniu Brzęczka jako trenera) .

14            -3
~~~Stachu
Niesamowite
Spadliśmy z hukiem z ligi a GrzegorzS pisze laurkę naszym włodarzom jak to świetnie klub jest zorganizowany. Problem w tym że świetnie zorganizowany klub nie spada z ligi, ma stabilną wizję rozwoju sportowego, dobrych wychowanków, dział skautingu na odpowiednim poziomie. Samym stadionem czy sklepem z pamiątkami meczu się nie wygra. To jak często wymieniamy trenerów jakich przypadkowych graczy ściągnęliśmy świadczy o braku wizji przebudowy drużyny. Ile u nas popracował dyrektor sportowy?

23            -6
Anty Królewski
GrzegorzS jak zwykle oderwany od rzeczywistości
Szkoda nawet komentować te wypociny, które wypisuje GrzegorzS. Tak oderwanej od rzeczywistości osoby na tym portalu co on, to nie ma. Pamiętam jak dawniej bronił Bednarza, będąc przeciwko SKWK, a potem tych drugich bronił do samego końca (a także Sarapaty) nawet w ostatnich dniach ich rządów. To samo dotyczyło Meresińskiego, Vanny Ly, a teraz Tria. Dzisiejszy komentarz jego przekroczył kolejne granice absurdu, nawet już nie będę się odnosił do poszczególnych fragmentów jego pisaniny, bo to po prostu nie ma sensu. Czasami się zastanawiam, czy on jest tak naiwnym, czy też jest opłacany ...

27            -6
~~~NoName
Brzęczek
Ja Brzęczka zostawiłbym w spokoju ponieważ nie za jego zgodą zostali zatrudnieni piłkarze i to nie był jego wybór tychże piłkarzy. Ocenić merytorycznie będzie go można i jego pracę po 3 okienkach transferowych gdy to już Brzęczek będzie miał wpływ na ściąganych graczy. Pamiętajcie że wcześniej to był zaciąg Guli i Pasiecznego.

8            -12
~~~Jaskółcze gniazdko
Zmiana trenera
W sumie to Jurek nawet tej drużyny nie przygotowywał do 1 rundy . Dostał spadek jaki dostał i tym miał działać . Akurat tu uważam że jest za duży hejt na niego . Uważam że powinien zostać ale na zasadzie takiej że jasno ma określony cel czyli awans i dostaje to co chce . Jeśli tak by miało być i byłoby to przedstawione czarno na białym to jestem za. Uważam że gra była dużo lepsza niż za Guli i że gdyby miał cały sezon nawet z tym składem (nie pod niego robionym ) to byśmy się utrzymali spokojnie . Ja bym mu dał to co chce i dać szansę od kibiców . Akurat on nie jest temu winny co zastał . Wszedł w bagno po prostu .

9            -7
~~~Realista8 0
majaki grzesia
Panowie ja mam wrazenie, ze Grzegorz sie swietnie bawi po tym spadku.Zauwazylem, ze wszyscy krytukujacy go maja po dwa minusy jeden od niego, drugi zapewne od jego fana Kibica20.Do tego nazywanie kogos kibicami sukcesu Cupiala jest bezczelne skoro wpisuje sie tu duzo osob ktore na Wisle chodzily duzo wczesniej i ogladaly mecze w warunkach w ktorych grzesio balby sie wejsc na stadion.Grzesiu jaki wyjazd na stadionik Puszczy, bedziesz gral u siebie.

9            -5
~~~Japycz
Do RLY
Kiko Ramirez to jest skautem Rakowa, więc do nas raczej nie przyjdzie...

9            -1
~~~Jaskółcze gniazdko
Zostajesz trenerem Wisły jak Brzęczek
Popatrzcie na ławkę rezerwowych. Co byście zrobili inaczej ? Mógł jedynie wpuścić Skvarke czy Klienta na atak . Nie było z czego co zrobić . Czy to wina Brzeczka że drużyna prowadzi 2-0 i staje ? Zmienił 2 najsłabsze ogniwa na jeszcze gorsze ale mające siłę . Ten ostatni mecz po prostu pokazał czym dysponujemy . To słaby materiał gdzie mocne ogniwa zostały wytransferowane za dobry hajs jak na drużynę na takim poziomie w słabej ekstraklapie . Mówiłem to nie raz że w tej lidze wystarczy dobry doświadczony napastnik z pl ligi (Klient miał nim być ale zamiast o bramkach myślał o włosach ) i tak zgodzę się z Brzęczkiem że zabrakło mu lidera lub liderów . Nie może być Czech tu kapitanem. Mial być nim Błaszczyk i Uryga (ale jak było źle trzeba było ściągnąć Polaka z jajami) . Poletanovic od razu robił różnice ale grał z kontuzją . Mówię nie Czechom i Słowakom . To są słabe piłkarsko kraje . A nawet jak mają umiejętności wyższe od naszych to weź znajdź takiego co szybko się przystosuje do gry w ekstraklasie ? . Ekstraklasa to dziwna liga. Tu można zebrać paru pl rozrabiaków i niezłego napastnika i namieszać . Lub można wejść z 1 ligi bez gwiazd ale z walczakami i się utrzymać . To taka fizyczna liga że jak to ktoś dobrze ułoży Ala kontra to będzie w górze tabeli bez mega nazwisk . Ale zgraniem. My za wysoko mierzyliśmy bez kręgosłupa . I za dużo zmian było w tym . Dziwne że każdy kto był odstrzelony z Polaków sobie radzi. To dziwne . U nas był okres aklimatyzacji do pl ligi szybko już. Nie wyszło i nagle ktoś gra dobrze gdzie indziej ? Brak też czegoś takiego jak schematy , zgranie co pół roku pół składu zmiana . To są problemy . Kto wymienia co pół roku tyle składu co Wisła ?

6            -2
~~~Jaskółcze gniazdko
Co bym zrobił inaczej
U mnie grałby Biegański. Nie byłoby nawet mowy o sprowadzeniu Kieszka drogiego bramkarza . Kasa za niego napastnik stary łowca bramek z doświadczeniem w ekstraklasie. Obrona tu mając kontuzje Alana bym sprowadził twardego Polaka lub dał grać Mehremicowi. Coley miał kontuzje i wrócił za wcześnie po niej to było widać ( to in plus transfer ) . Kapitanem bym zrobił Gruszkowskiego i dał jasne wytyczne . Brak Walczaka Polaka w środku (to widać ) tu bym kogoś doświadczonego ściągnął ( dał radę Poletanovic z dosw w PL lidze ale został za późno sprowadzony. Bo to powinno być po Mahdoui zaraz.Jeśli była klauzulą to sprzedaje . Yeboaha bym nie puścił (podwyżka i premie asysta bramka ) i obietnica po sezonie sprzedaży . Żadnego wypożyczania w takim okresie kogoś z bundesligi co odstaje jak diabli fizycznie w fizycznej lidze (nawet nazwiska nie pamiętam lol). To mając miałbym z średnio rozgarniętą wiedzą trenerska utrzymanie . A jak już bym dal prowadzić Guli klub to bym mu nie pozwolił aż tylu Czechów do gry wsadzić bez doświadczenia z ta liga . Ogólnie to bym ściągnął bardziej Brzeczka niż Gule lub innego trenera znającego realia pl ligi . A jak już nowicjusza to bym mu dwóch asów nie wyciągał . Tylko max to co muszę . No mądry Polak po szkodzie. W sumie to na papierze i tak ten skład powinien się utrzymać . Dużo było i tak nie fartu . Za dużo błędnych decyzji transferowych . Za dużo zmian trenerów , wizji tymczasowych graczy . Więcej bym się spodziewał po profesjonalnym zarządzie . Zabrakło mi się wydaje po prostu podstaw znajomości dziwnej słabej pl ligi . Chyba za szybko zachodem zapachniało zarządowi i nam kibicom i to był największy problem.

9            -3
Mario
Pytanie kto ma zostać , a kto nie
Bo jeśli chodzi o tzw. szrot zagraniczny to tutaj nie ma chyba co dyskusji. Pytanie zasadnicze co z Polakami , bo oni też dali ciała. Co z młodzieżą , bo oni nie rozwijają się , a nawet grają słabiej. Jak zbudować drużynę od zera. Na 1 ligę potrzeba nam zdrowych, ambitnych walczaków. Plus 3,4 ponad przeciętnych piłkarzy.

7            0
Mario
Dodam także coś od siebie, takie małe podsumowanie
Po 1 polityka transferowa katastrofa. Sprzedajemy 2 najlepszych grajków, którzy robili różnice i wyniki sporządzamy szrot lub zawodników , którzy potrzebuję czasu na wkomponowanie się . Po 2 karuzela trenerską. To jakaś masakra. Po 3 brak drużyny rezerw. Po 4 brak rozwoju młodzieży i stawianie na siłę na Pana np . Gruszkowego wcześniej Szota. Błędów było za dużo. Do tego kolesiostwo i klepanie się po plecach. Trzeba podziękować , ładnie i grzecznie legendom klubu i szukać młodych ambitnych szkoleniowców, skautów itp.

6            -3
~~~Dam 1906
...
Jaka gra taka liga?! [...] się [...] piłkarzykom w dupach! To nie ich klub nie ich historia i walka, jak widać! To my byliśmy, jesteśmy i będziemy z Nasza Wisłą! A wy [...]! Nie zasługujecie nawet na pogardę. Wisła to my a nie wy!

7            -2
~~~Kibic20
Realista80
Jak się czuje?Tak jak kibice, którzy do końca wierzyli, że się utrzymamy, a niestety nie udało się. Nie jest w tym gronie tylko Grzegorz i ja, ale więcej. Poczytaj lepiej co wypowiedzialy się osoby, które w przeszłości były związane z klubem(gazeta krakowska). Są to K. Moskal, M. Żurawski, Baszczyński, Kasperczak, Motyka, Ochalik, Czuma. Mają poglądy jak my. To co, też są odmieńcami? To są fachowcy, lepsi od niektórych kibiców i ja na nich opieram moje zdanie. Możesz hejtowac jeden z drugim, ja stoję przy swoim. A porównywanie kogokolwiek do Putina? Uważasz, że to w porządku? To chyba nie wiesz kto to jest Putin, i jakim jest człowiekiem. Wstyd za ciebie.

6            -2
~~~Marek
Restrukturyzacja
Restrukturyzacja Zarządu jest konieczna w pierwszej kolejności, aby klub mógł liczyć na pomoc kibiców.

7            -1
~~~Jaki
Wisła
Pewnie Trener Brzęczek zostanie ale czy podoła... Wziąłbym 2-3 poważnych piłkarzy typu obrońca, bramkarz normalny i pomocnik co umie podać prostopadle z czołówki 1,2 ligi polskiej ew. 3 liga hiszpańska(jakiś napastnik normalny w końcu),innej drogi nie ma..Jeśli będzie dalej sprowadzany szrot taki jak ten co jest obecnie bez tych wpływów z esy to kilka lat pozostaniemy...

2            -1
~~~Jaki
Wisła
Może wybrać z ŁKS-u piłkarzy kilku podobno zaległości w wypłatach mają duże...

4            -3
stary wiślak
~~~pabloo!
I co? Trener ataku będzie strzelał za swych podopiecznych? Najpierw trzeba mieć w składzie napastnika,reprezentującego minimum skuteczności i wtedy wymagać od trenera,by te umiejetności wykorzystać w meczu. Napastnicy zatrudnieni ostatnio w Wiśle tylko z nazwy byli napastnikami.

7            -1
~~~Waldemar
Restrukturyzacja tak
ale zacząć od zarządu spółki Wisła Kraków S.A. Staremu podziękować ponieważ nie sprawdził się. Nowego Prezesa powinni wybrać Właściciele. Nowy Prezes zarządu powinien sam dobrać sobie współpracowników. I działamy. W starym układzie nie widzę tego.

0            -1