Wtorek, 17 maja 2022 r.

Jedenaście lat grzechów przeszłości oraz błędów teraźniejszości Wisły Kraków

15 maja to dzień, który w wiślackiej historii zapisany jest zarówno złotymi, jak i czarnymi barwami. Tego dnia w 2011 roku Wisła zapewniła sobie swój trzynasty tytuł mistrzowski, by dokładnie tego samego, ale po jedenastu latach, zostać zdegradowanym do I ligi. Te jedenaście lat to była niestety nieustanna równia pochyła, która nie musiała się wprawdzie skończyć tak, jak się skończyła. A jednak grzechy przeszłości oraz błędy teraźniejszości doprowadziły naszą Wisłę do I ligi.

Od degradacji minęło już na tyle dużo godzin, że niektóre rozgrzane głowy zdążyły ochłonąć. Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy i poniekąd zły na ten fakt może być… poznański Lech, bo w mediach co najmniej tyle samo mówi się i pisze nie o jego mistrzostwie, a właśnie o sytuacji "Białej Gwiazdy". Od poniedziałkowego poranka rozprawiają na ten temat wszystkie możliwe mądre piłkarskie głowy, które wiedzą lepiej i dokładniej co włodarze Wisły zrobili źle, że doprowadzili do obecnej sytuacji.

Bynajmniej nikt dziś w wielkiej obronie sterników naszego klubu stawać nie będzie. Popełnili szereg grzechów, a ich głównym była niewątpliwie pycha, tyle tylko, że żadna z wymienionych "mądrych głów" nie jest w środku klubu i nim nie zarządza. I nie szuka możliwości, aby spłacać długi zostawione przez poprzedników…

Wisła w złej sytuacji finansowej była bowiem od wspomnianego 2011 roku, gdy mocno przeinwestowana drużyna miała tego pecha, że w losowaniu kwalifikacji Ligi Mistrzów trafiła na cypryjski APÓEL, późniejszego ćwierćfinalistę tych rozgrywek. Pieniądze wydane przez ówczesnego dyrektora sportowego Wisły Stana Valckxa - nigdy się Wiśle nie zwróciły, a jej właściciel przestał już ich "dosypywać". Gdy w 2016 roku oddawał klub niejakiemu Jakubowi Meresińskiemu - Wisła była już w mówiąc oględnie kiepskiej sytuacji, ale naprawdę ciężko czytać niektóre komentarze, że Wisła "nawet za czasów bandytów" z ligi nie spadła. Problem bowiem w tym, że następni po Meresińskim sternicy Wisły z jednej strony rzeczywiście pokazywali "ambitniejsze możliwości" i sprowadzali na Reymonta piłkarzy, którzy o mały włos nie postarali się o kolejny awans "Białej Gwiazdy" do europejskich pucharów! Carlitos i spółka bliscy byli bowiem tego w 2018 roku. Problem jednak w tym, że ówczesne i kolejne życie ponad stan to była ta druga strona medalu, a odbiła się ona w następnych latach, by wspomnieć choćby zatrudnionego wtedy trenera Joana Carrillo, któremu zapewniono wysoką pensję, tyle tylko, że spłacali ją nie ci, którzy umowę ze szkoleniowcem podpisali - a ci, którzy klub w 2019 roku przejęli. I robili to przez kolejne miesiące, zamykając tę bogatą politykę transferową całkiem niedawno. Zresztą sam hiszpański trener jak szybko się w Krakowie pojawił, tak szybko zniknął, a co może też warto przypomnieć - poprzedni włodarze mieniący się tymi, którzy klub mają najmocniej w sercu, zamiast opłacać pensje trenerom i zawodnikom wyprowadzali wpływające fundusze dla samych siebie! Dziwne faktury, pożyczki u lokalnych biznesmenów, a także coraz większy dług za wynajem stadionu - takich przykładów można mnożyć w nieskończoność. Wielu z Was jakby o tym zapomniało, a prawda jest taka, że od wspomnianego 2016 roku zadłużona już wtedy Wisła stawała się coraz bardziej "na minusie", a całość tego mało śmiesznego kabaretu skończyła się pod koniec 2018 roku, gdy w Krakowie pojawili się "szwedzko-kambodżańscy przebierańcy", którym nasz klub w skandaliczny sposób "sprzedawano"!

Można więc teraz śmiało przypomnieć, że gdyby nie akcja ratunkowa z Bogusławem Leśnodorskim na czele oraz dziś tak przez wielu krytykowanego "Trio" - już wtedy znaleźlibyśmy się w IV lidze. Oczywiście argumenty, że od tego czasu Wisła mogła piąć się w górę są możliwe, ale rozpoczynając w niej grę w rozgrywkach 2019/2020, i nawet zakładając awans rok po roku, to po bieżącym sezonie Wisła byłaby maksymalnie w lidze II… To już jednak rozmowa wyłącznie hipotetyczna, bo można powiedzieć - na szczęście "Biała Gwiazda" w 2019 roku nie upadła i nie upadnie także teraz.

Nie zmienia to natomiast faktu, że błędy i kłopoty wokół Wisły przez ostatnie 11 lat doprowadziły nas właśnie do degradacji. Na tej linie tańczyliśmy jednak nie od dzisiaj, a od kilu sezonów. To co nie spotkało nas w roku 2019, gdy przyszło nam grać w grupie "spadkowej", ale zajęliśmy w niej najwyższe miejsce… To czego udało się również uniknąć w roku 2020, bo byliśmy na koniec tamtego sezonu na ostatniej bezpiecznej lokacie w tabeli (wtedy 13.), a co zapewniły nam m.in. gole Alona Turgemana. Jak również przed rokiem, gdy z ligi spadał tylko jeden zespół, ale i wtedy nie graliśmy o nic innego, jak o pozostanie w Ekstraklasie… Ostatecznie potknęliśmy się teraz i nasz spadek z ligi stał się niestety faktem w roku 2022.

Dziś każdy analizuje i pyta - jak mogło do tego dojść? Błędy i problemy sprzed lat, a do tego źle dobrani ludzie do obecnego składu, w tym brak w nim właśnie kogoś takiego jak wspomniany Turgeman - to chyba najprostsze wskazanie na jedną i główną przyczynę, która sprawiła, że od lata bieżącego roku Wisłę przyjdzie nam oglądać w I lidze. Brak skutecznego napastnika to największa bolączka naszej drużyny z sezonu 2021/2022. Bo choć po zmianie trenera i przyjściu Jerzego Brzęczka Wisła chwalona była z każdej strony za widowiska, które tworzyła, to bez zdobywania bramek - kolejne okazje do punktowania zwyczajnie nam umykały. I tak jak Adrián Guľa uparł się przy swojej filozofii i chciał grać futbol, do którego nie miał wykonawców, tak być może Brzęczek mógł postawić na mniej otwartą grę, a bardziej pragmatyczną? To oczywiście także nie musiało przynieść sukcesu, bo i do "murowania bramki" oraz wyprowadzania kontrataków trzeba mieć wykonawców, ale to właśnie ten jeden z przykładów, że dziś każdy próbuje doradzać i wyciągać lepsze wnioski od tego, co było. Niekoniecznie mając rację.

To co się stało już nie zmienimy, a ważne jest tylko to co będzie. Przed nami kolejny czas próby. Każdy z kibiców Wisły chciałby, aby klub jak najszybciej znów zawitał w Ekstraklasie, ale aby tak się stało - nie można się od tego klubu odwracać. I wypada mieć nadzieję, że kibice tego nie zrobią. Dzisiejszą złość i frustracje na błędy właścicieli - mamy nadzieję, że już wkrótce przełożycie na pomoc Wiśle. Wracać do Ekstraklasy z ligi I jest znacznie łatwiej niż z ligi IV i choć nie twierdzimy, że będzie to łatwe, to choćby fakt, że wiślaccy włodarze chcą, aby na trenerskim stołku pozostał Jerzy Brzęczek świadczyć może na gorąco o tym, że będzie miał on za zadanie wrócić do Ekstraklasy jak najszybciej. Gdyby Wisłę prowadzić miał ktokolwiek inny - być może nie byłoby to takie oczywiste. Aby powrócić potrzebne będzie jednak dalsze wsparcie kibiców. Także, a może przede wszystkim, finansowe. Na dziś nie wiemy jaką drogę obierze klub, ale spodziewać się można, że w najbliższych dniach poznamy plany na najbliższe miesiące. Nie czeka nas na pewno łatwy czas, ale Wisła to nie tylko pięć liter, ale ogromna społeczność, która jest z tym klubem na dobre i na złe. A że w trudnych momentach zawsze potrafiliśmy się zjednoczyć, dlatego wierzymy, że i teraz wyjdziemy z tej sytuacji zwycięsko!


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


81    Komentarze:

~~~Obserwato r
LEGENDY oprawić w ramki, RODZINY do domów, z KOLEGAMI na piwo a DO WISŁY TYLKO PROFESJONALISCI!!
Lista osób które MUSZĄ odejść:::::: 1. DAWID BŁASZCZYKOWSKI - jako prezes bierze odpowiedzialność za klub a większej katastrofy niż spadek nie ma. ....2. ARKADIUSZ GŁOWACKI - człowiek bez kompetencji - akceptował jako dyrektor skautingu wszystkie transfery - w tym Fazlagic'a za 0.5 mln euro.......3. MACIEJ BALAZINSKI - prawnik który tylko zasłynął z konfliktu z Buksą - nic ten człowiek nie przyniósł klubowi a pensje pobiera i to nie mała...... 4. KAZIMIERZ KMIECIK - Trener napastników przez cały sezon. Kto jak nie on odpowiada za to że napastnicy nie strzelali więcej niż 3 bramki?...... 5.Rodzinka BIEDRZYCKICH - koligacji rodzinnych jest za dużo a kompetencji za mało.

116            -47
~~~Ona
dajcie już spokój
z tymi górnolotnymi hasłami typu ze wyjdziemy z tego zwyciesko albi silniejsi lub inne głupie teksty.Musi sie zminić wszystko łacznie z właścicielami którzy nawet po spadku pokazuja ze sie do tego nie nadaja.Jak oni już tera mówia zę Brzęczek zostaja a czy k...była jakas analiza jego pracy ? Dlaczego ma zostac ? Wiedział na co sie pisze i podjał sie tego zadania ale nie podołał wiec sie nie nadaje .I co ktoś taki ma nas wprowadzic do ekstraklasy>Zobaczycie w zimie bedzie szukać strazaka co nam uratuje I-sza ligę.Nie wierzę tez we właścicieli.Zajmowali sie dyskusją kto jest starszy, wojenki na TT , kótnie z sędziami itp.Wsztyscy zli tylko nie oni.Pych jak to mówią kroczy tuż przed upadkiem i tak sie stało w naszym przypadku.Nie uratowali ekstraklasy i nie awansują.Nasiagali sztoru, wywalili 500 tys. euro na kołka a na napastnika grosza nie było.Gdyby w naszej kadrze był gośc pokroju Turgemana to tak z 10 pkt. byłoby wiecej.No ale cóż nam napastników zadrosci cała liga..Układ rodzinny w prowadzenie czegokolwiek nie sprawdza sie bo z rodziną co najwyzej na zdjeciu dobrze sie wygląda.Przeciez właściciel powinien wymagac i co opieprzy prezesa brata albo trenera wujka? NIE i tak to sie kończy.

80            -40
~~~Kibic
Wisła
Tu potrzeba gruntownych zmian, od pionu zarządzającego po sportowy inaczej czeka nas dłuższy pobyt w I lidze. Nadal ciężko uwierzyć że można doprowadzić klub do tak dramatycznej sytuacji.

80            -12
~~~567
i tak trzymać
zgadza się - Wisła nigdy nie zginie

72            -11
~~~Darek1978
Tylko Wisla
Na dobre I na zle

51            -9
~~~tom88
Nie, nie!
Czyli co? Nic się nie stało? Gramy dalej? Bez rozliczenia osób odpowiedzialnych za głupie transfery? Bez wyciągnięcia konsekwencji z tego że od 3 lat ŻADEN zawodnik się u nas nie rozwinął? Tylko kibice pomóżcie, dosypcie pieniędzy? Już nawet nie chcę przypominać [...]nych wypowiedzi o napastnikach, których zazdrości nam pół ligi... Naprawdę uważacie, że nic nie należy robić, żadnych konsekwencji za degradację?!

100            -19
~~~Szyder
Prawda
Mnie szlag trafia gdy widzę lawinę hejtu bez cienia refleksji. Wisła ocierała się o spadek od kilku lat i po prostu tym razem nie udało się prześlizgnąć do kolejnego sezonu. Czy obecny zarząd mógł zrobić więcej na przestrzeni ostatnich lat - mógł. Chwała im za wyciągnięcie ręki do Wisły w kluczowym momencie i za obniżanie jej zadłużenia, ale zabrakło strukturalnej budowy składu, spójnej wizji i chyba po prostu umiejętności zarządzania klubem sportowym. Łatwo mowic o ściąganiu szrotu... a kto inny przyjdzie do biednego, zadluzonego klubu który żyje głównie chwala przeszłości - niestety perły musimy wyławiać z morza wspomnianego szrot. Czy Brzęczek naprawdę zasłużył na tą fale krytyki? Powiem szczerze że ja do końca sezonu widziałem przeskok drużyny w stosunku do tego co prezentowała za Guli. Oczywiście porażała liczba indywidualnych błędów i kryminał w defensywie tracąc frajerskie bramki, ale jednak nawiązywała walkę z kolejnymi przeciwnikami. Jesteśmy tu gdzie jesteśmy - mam nadzieję że I liga to będzie próba - zarówno dla nas jako kibiców, jak i zarządu i trenera. Katharsis. Życie płynie dalej.

75            -26
~~~dr K
Ciąg dalszy.
Czyli nic nowego. Kibicu dej dej dej i...morda w kubeł. Może "właściciele" by coś w końcu dali.

72            -36
~~~Kibic
Sytuacja klubu
Boże miej nas w swojej opiece.

50            -6
~~~Janek
W 2016 mówiłem
Że trzeba było odrazu w Bieszczady pojechać a nie reanimować trupa. Teraz bylibyśmy już w ekstraklasie wyczyszczeni z długów. A tak to problemy dopiero się zaczną. Przecież nie zdążylismy spłacić długów, a kasa z transferów będzie uzupelniac pierwszoligowy budżet zamiast wyzerować saldo. Czy są tu osoby które widzą ze my dalej dlzmierzam do tej IV ligi, tylko że na raty?

23            -70
~~~ProstoZMl yna
Dobrze piszesz Obserwator!
Niech nikt się nie łudzi że będzie jak dawniej bez oczyszczania klubu. Kibice nie będą patrzeć jak osoby niekompletne spychają klub w przepaść! Za 1 ligą jest drugą a potem kolejne. To nie jest tak że Wisła nie może spaść niżej. A z tymi ludźmi to możliwe... niestety... Nowe rozdanie - nowi ludzie!!

49            -28
~~~ultraorth odox
Jerzy Brzeczek nie jest gwarantem niczego
Przypomne, ze Plock wbil nam 4 bramki, Radomiak 4 bramki (po 1:6 z KGHM), oba te zespoly byly juz bez motywacji, a my rzekomo walczylismy o zycie. To pokazuje warsztat trenerski. A to, ze Brzeczek byl trenerem kadry nic nie znaczy - nie byl to awans wypracowany, a ponadto w kadrze mial samograje. Po wtore Brzeczek i wizje kadrowe : trzymanie po 60min na lawce najlepszego zawodnika Wisly Savicia i ustawianie go na skrzydle, czy grajacy na nie swojej pozycji Manu, ktory na skrzydle miazdzyl, a w srodku pola tracil wszystkie swoje atuty. Kurioza. Do tego sciagany regularnie w 60min Cita, ktory mial i sile, i wiecej checi do gry niz 7 zawodnikow razem wzietych. Wolicjonalnie zespol prezentowal sie fatalnie, pressing (vide z Plockiem) tragedia - nie , spadek to nie jest kwestia braku napastnika tylko braku gry.

63            -16
~~~ultraotrh odox
Lista bledow przekracza papier A4
Ciezko pisac co zarzad zrobil zle. Latwiej napisac, co zrobil dobrze... W swietle degradacji nic. Jedyny dotychczasowy plus czyli finanse legl w gruzach. Koniec strumienia pieniedzy z c+ i koniecznosc zdemontowania zbyt drogiej kadry, wyprzedaze po taniosci - to nas czeka. Za miesiac nie bedziemy mieli nawet 8 zawodnikow do grania, przekonacie sie. Finansowo to bedzie jeszcze jeden aspekt - dochody z dnia meczowego spadna o 2/3? Po pierwsze ceny biletow za pierwszoligowa chalture nie moga byc wyzsze niz 20pln, po drugie czesc ludzi da sobie spokoj ze sponsorowaniem familii B., wstrzyma sie do powrotu normalnosci. Najsmutniejszy bedzie jednak widok stadionu swiecacy pustkami (o ile nie bedziemy grac na Hutniku czy Garcy). W jakiejs perspektywie tez mozna sie spodziewac upadku mlyna, mecze z Opolem, Glogowem, nie beda zadnym magnesem

35            -22
~~~Człeniu
Brzęczek w roli trenera
Nie tylko się nie sprawdził, ale jest symbolem upadły tego klubu, w którym z jednego nepotyzmu weszliśmy w inny. Może i gość odpali i zapewni awans, ale to nie jest istotne, nie powinien być trenerem Wisły i dopóki nim jest, moja noga na stadionie nie postanie. Dość robienia sobie z Wisły prywatnego folwarku.

33            -30
Riven97PL
Zmiany
W Wiśle są potrzebne zmiany i to w każdym aspekcie funkcjonowania klubu. Żeby spaść z ekstraklasy naprawdę trzeba się postarać i wykazać się totalną niekompetencją. Dość nepotyzmu! Prezes Dawid Błaszczykowski udowodnił że po za więzami pokrewieństwa z właścicielem nie ma żadnych kompetencji aby zarządzać klubem piłkarskim. Skauting w Wiśle leży. Trzeba się postarać aby ściągnąć taki złom do klubu, sprzedając dwóch najlepszych piłkarzy drużyny. No i oczywiście nie może być tak że co okienko transferowe jest u nas ruch jak na dworcu głównym. Aby awansować zarząd musi skończyć z narracją ,, To jest Wisła Kraków napewno taki klub nie spadnie". Po wielkiej Wiśle Kraków została już niestety tylko nazwa. Jesteśmy klubem 1 ligi, który najlepsze lata ma za sobą. Jednak sama myśl grania w Wiśle Kraków przez chłopaków z 1 lub 2 ligi jest napewno bardzo atrakcyjna. Nasz klub musi wyławiać perełki z tych właśnie poziomów rozgrywkowych. Mam nadzieje że pójdzie to wszystko w dobrą stronę. Jeżeli nie awansujemy w nastepnym sezonie do ekstraklasy moga się zacząć poważne problemy.

53            -2
~~~M
!
Jeśli klub musiał w zimie sprzedać dwóch najlepszych zawodników aby przeżyć (co zdaje się sugerować artykuł) tzn. że tym bardziej trudno będzie przeżyć w 1 lidze (mniejsze wpływy tv, stadion, itp), a co dopiero awansowac; jeśli z kolei te transfery to były decyzje menadzerskie to w kontekście wcześniejszych ruchów (np. Hyballa, Pasieczny) moim zdaniem warunkiem powodzenia klubu jest by ludzie kt te decyzje podejmowali trzymali się z dala od zarządzania. Moim zdaniem w sytuacji gdy nie ma silnych inwestorów, ani smart money od tria, klub jak rozumiem finansuje się z przychodów własnych i wpłat kibiców- na poważnie można rozważyć oddanie kontroli nad klubem kibicom poprzez duża emisję akcji- taką ktora daje realna kontrole nad klubem a nie finansowanie polityki Kuby. Niech kibice wybiorą profesjonalną Radę Nadzorczą na walnym, ta - profesjonalny Zarząd, a Zarząd trenera - to projekt na kilkanaście miesięcy, a nie na kilka tygodni, ale może pozwoli zbudować realne fundamenty na lata. Małą mam wiarę że aktualny układ finsnowo- osobowy daje realne szanse na progres.

27            -15
~~~M
! - cd
Uważam że spadek zmniejsza podstawową wartość klubu czyli brand mistrzowskiego klubu ratowanego heroicznym wysiłkiem kibiców (co dawało marketingowa siłe), teraz wyglądamy na przegrany klub spuszczony przez rodzinę Kuby wtedy kiedy wydawało się że firma wychodzi na prosta - stąd moim zdaniem zasada kontynuacji nie zadziała; bez nowego otwarcia nie uda się zbudować pozytywnego wizerunku który będzie atrakcyjny dla kibiców i mediów.

30            -14
~~~Janko Buszewski
No i własnie taki bełkot
jak ten w artykule,serwowany był nam od lat.Teraz znów czytamy,ze nic się nie stało i oczywiscie wyjdziemy z tego silniejsi,ale wy kibice nadal wspierajcie klub finansowo.A ja sie pytam po co i dlaczego? Czy w takim Rakowie,Pogoni czy Piascie kibice robią jakies zrzutki,dają jakies granty czy organizują jakies akcje ratunkowe?Nie,nie robią tego.Owszem,Wisła była w tragicznej sytuacji finansowej i wtedy nalezało wspomóc akcję utrzymania klubu na powierzchni.Ale teraz....?To kibic ma płacic swoją kase,za błędy nieprofesjonalizmu,koles iostwa i nieudacznictwa? Wyszły akcje i zeszły na pniu,stadion zawsze w połowie pełny,pamiatki schodzą kazdego dnia,do tego soccios i pieniadze ze sprzedazy Ashrafa i Yeboaha oraz mali i duzi sponsorzy.Nadal jest lipa?To ja sie pytam kto marnuje te pieniądze?Ile mozna liczyc na finansowe wsparcie fanów?Całe zycie...? Kibic ma wspierac klub tym,ze kupuje karnet czy bilet,raz na jakis czas zakupuje koszulkę czy szalik a ci bardziej zmotywowani i fanatyczni organizuja oprawy,doping etc.To takze kosztuje.Poza tym,od kibica nalezy oczekiwac tylko dopingu i wsparcia druzyny,nic poza tym.Teraz znów słychac lament,ze kasy bedzie mało i znów kibice mają pomagac.Tylko ze ja nie mam ochoty,by mi wciąż wkładano ręke do kieszeni grając na moich emocjach.A może klub domagający się ode mnie moich pieniędzy, zapyta czy akceptuje milionowy kontrakt dla Kieszka i prawie taki sam dla Sadloka ?Moze ktos zapyta,czy aby napewno jestem za tym,by za 500 000 euro kupowac Fazlagicia a cały sezon grac bez napastnika?Moze ktos zapyta kibica,czy nadal widzi w sztabie szkoleniowym Kazia Kmiecika albo skautów,co zadnego porządnego zawodnika nie są w stanie sprowadzic? Nie zapyta nikt,bo i po co.Ale juz po pieniadze to łatwo rękę wyciągnąć i najlepiej jeszcze zastosowac do tego szantaz emocjonalno-moralny,zeby kibica sumienie ruszyło. A mnie akurat nie ruszyło i nie ruszy,bo to nie ja nawarzyłem tego piwa i to nie ja spusciłem klub z ekstraklasy.To nie ja upycham swoich kolegów i rodzinkę po wszelkich mozliwych synekurach i to nie ja kozaczę na jakich twitterach, zamiast uczyc się jak dobrze kierowac taka firmą jak Wisła. Ja juz swoje dla tego klubu zrobiłem prze 40 lat.Ile czasu,energii i pieniedzy kosztowało mnie to wszystko,wiem tylko ja.Owszem,nie załuję,bo przezyłem wiele pięknych chwil i momentów a dla nich własnie warto byc kibicem.Sporo bólu i roczarowania tazke,ale to jest tez wkalkulowane w to,ze chce sie byc fanem klubu piłkarskiego.Piekne fety na Rynku,tytułu MP,niezapomniane mecze w pucharach,emocje w meczach ligowych,piękne gole i awanse,gra z Białą Gwiazda na koszulce ale i wysokie porazki z Legią czy Amicą,dwukrotny out z progu praktycznie LM,upokorzenia w PP,mecze w których okrywalismy sie nieraz niesławą i trzykrotny spadek z ligi. Przeżyłem to wszystko i nie załuje ani minuty z tego,że kiedys oddałem swoje serce temu klubowi.Pozostanie to moje serce na R22 juz do konca mojego zycia i jak pisałem wczesniej,nigdy nie opuszczę tego klubu.Jednak dopoki nie zobaczę,ze w klubie zaczyna sie rewolucja,solidny fundament.zalążek nowego.....nie ma mnie.Dziadostwa i fuszerki dalej znosic nie mam zamiaru.Jesli dalej na tych stołkach pozostanie 2/3 włascicieli,nie zmieni sie prezes ,nie bedzie korekt w sztabie i składzie,to tak naprawde nic sie nie zmieni a za rok o tej porze przeczytamy kolejny artykuł,ze jestesmy na 5 miejscu w tabeli 1 ligi i w tym roku nie awansujemy,ale idzie wszystko ku lepszemu i wy kibice, nadal nie zapominajcie ze kochacie ten klub a by wasza pamiec wciąż dobrze funcjonowała,miejscie w poblizu wzroku swoje portfele.Wszak jest do zakupienia piekny kufelek z logo w atrakcyjnej cenie 59,90 albo replika koszulki Reymana za 399,99.O bileciku na stadion, by zobaczyc "cudowny remis" z "fantastycznie grająca Odrą Opole" lub wsparciu soccios,to nawet nie przypominam,bo to kazdy szanujący się kibic,winien znac jak amen w pacierzu.To wolny kraj i kazdy ma prawo do swoich przekonan,dlatego nie mysle krytykowc tych,co taki stan rzeczy przyjmą,zaakceptują i jeszcze swoim groszem opłacą.Nie mój to cyrk i nie moje małpy,ale ja na takie cos nie pójdę.Juz dosc się nerwów najadłem przez ostatnie lata ,dosyc wstydu i upokorzenia.Powtarzam,al bo zobacze swiatło w tunelu i gruntowne przemiany w moim klubie,albo zwyczajnie pozostane obok tego całego bajzlu.Wstydem dla mnie Wislaka,jest to,ze w lidze pozostaje jakas Warta i Stal Mielec,czołowką tabeli jest Piast,Radomiak i Wisła Płocka moja druzyna stanie w jednym rzedzie z Puszczą Niepołomice.Ten się nie myli co nic nie robi i mój klub popełnił błąd,który to drogo go kosztuje,ale gołym okiem widac jakie nalzey wyciagnąć wnioski i jakich zmian poczynić.Teraz tylko pytanie,czy ludzie u steru klubu będą chciali wykonac te ruchy?Ja na razie stoję z boku i patrżę a mój portfel sluzy mi jak zawsze ,wyłacznie do wspierania słusznych idei.Tyle o tym .

70            -27
~~~jazz
do Janko Buszewski
Oczywiście odwróćmy się teraz od Wisły, bo się jej noga powinęła. Spoko. Taka postawa ucieszy najbardziej naszych wrogów! Wisła jest nadal w złej sytuacji finansowej, bo wciąż przez BŁĘDY POPRZEDNIKÓW nie spłaciła wszystkich długów. Obecni właściciele popełnili również ich za dużo dlatego spadliśmy z ligi, ale drużyna budowana była nie na wyrost, jak przed laty, a tak jak nam pozwalał budżet. Długi spłacać musimy i jeśli odwrócą się od Wisły kibice tacy jak Ty i Tobie podobni to znikniemy z piłkarskiej mapy Polski. Ucieszy Cię to?

35            -31
~~~GrzegorzS
No właśnie mamy tu fajny logiczny tekst i pod nim pierwszy jednoczący wpis
niejakiego "Obs..... zymurka" w temacie jednoczenia środowiska wobec problemy wydumał, kto winny kogo należy wywalić i kogo należy usunąć, wykluczyć bo on uznał że należy. Bezmyślny du....ń i tyle. Pierwszy którego należało by stąd odstrzelić to jet właśnie "Obs...czymurek". Ale to sprawa redakcji że to jadzenie na Wisłę tych samych osób i za każdym razem toleruje. No wprost niespotykane, że można przez lata pod różnymi nickami być zawsze na nie dowalać klubowi zawsze z każdej możliwej strony. To choroba nienawiści jest tu takich więcej zawsze od kiedy pamiętam będących na nie. A palec wam w oko. Co do mnie w sobotę obowiązkowo na stadionie,. Już pięknie pożegnałem się z C+ i od niestety dopiero 30 czerwca ich nie będę oglądał bo nie mam powodu oglądać kopaniny po czołach z udziałem sędziów, którzy ustalają wyniki - tylko czekać wielkiej afery bo mamy sytuację jak z czasu Fryzjera tylko z wykorzystaniem Var-u. Z rachunku spadło mi 30 złotych miesięcznie to w skali roku 360 zł z przyjemnością wydam je w sklepiku klubu. Drugi temat klub w związku z grą w niższej lidze będzie zmuszony obniżyć cenę biletów. Jak rozumiem teraz wszyscy od lat labidzący, że było za drogo ruszą radośnie na stadion bo bilety stanieją. Ja nie zamierzam nie wydać zaoszczędzonej w ten sposób kasy na inne cele niż Wisłą. Nie wiem ile będzie tańszy karnet cało roczny, ale różnica też wpłynie do Wisły. Obecnie zarządzający Wisły mimo błędów w prowadzenie pierwszego zespołu jakie popełnili - bo popełnili mają moje pełne poparcie. Bo dla Wisły na przestrzeni następnych 10 sezonów nie ma innej drogi zarządzania niż ta która jest teraz. Klub mimo porażki sportowej pierwszego zespołu w tym roku. Wyszedł na prostą praktycznie we wszystkich innych sferach działalności. Także sportowej. Wisła mimo ciążącego na niej zadłużenia z ubiegłych lat jest klubem finansowo stabilnym nie żyjącym w przeciwieństwie do reszty ligi jedynie z kasy z praw telewizyjnych i będzie stabilnie działać mimo braku 90% tej kasy. 80% ligi by w tym momencie zbankrutowało Wisła po prostu obniży budżet na kolejny sezon a może i pozyska nowe środki. Bo jest Wisłą Kraków. Jest wreszcie normalny sklep z pamiątkami, jest normalna struktura klubowa pod kontem biznesowym klub działa tak jak to powinno wyglądać w XXI wieku czego nie można powiedzieć o 80% ligi zwanej ekstraklasą. Dla patrzących szerzej niż tylko piłka skopana na przestrzeni ostatniego roku ustabilizowała się z pewnymi sukcesami sytuacja innych sekcji. Jest szansa że za chwilę zobaczymy awans koszykarek do ligi w której powinny grac zawsze fajnie działa siatkówka koszykówka męska. Strzelcy, gimnastyczki, sporty walki mają sukcesy. Rośnie i rozwija się Akademia piłkarska. W CLJ może na osłodę spadku z ekstraklasy uda się zdobyć tytuł mistrzowski pożyjemy zobaczymy. To co mnie tak naprawdę wkurza to fakt, że w lutym zwolniono Gule i nie pozwolono mu spaść z ligi lub drużyny w lidze uratować. Moim zdaniem z ligi też spadlibyśmy z Gula, ale tego już nie sprawdzę, bo spadliśmy z Brzęczkiem, który nie przygotowywał tego zespołu przyszedł w stan zastany pod względem kadrowym i wykręcił z tego chwaloną od meczu z Legią do meczu z Wisłą Płock a nawet Jagiellonię grę drużyny. Co więcej do 60 minuty w Radomiu byliśmy na dobrej drodze do przedłużenia szans na uratowanie ligi. Penie byśmy nie uratowali, ale była by walka do końca i płacz z frekwencją rzędu 20 tysięcy na stadionie. Może i dobrze, że tego scenariusza nie będzie, bo za dużo już tych niespełnionych szans w tym sezonie. 15 lipca rusza nowy w pierwszej lidze trzeba spokojnie przygotować drużynę. I taka uwaga w mediach o czym pisze redakcja mamy szum oni już tam wszystko wiedzą kto odejdzie jakie kolejne nieszczęścia na nas spadną i ile stracimy. Mamy większy rumor niż z faktu że jakiś tam Lech coś tam zdobył. nasz spadek z ligi przykrym że jakiś tam klubik z Poznania świętuje 100-lecie. I to jest koment i podsumowanie do roli Wisły w Polsce. I dlatego uważam, że my za rok o tej porze (mam nadzieję) będziemy już po fecie z tytułu powrotu do ekstraklasy oby okraszonej jak w 1964 roku zdobyciem pucharu polski czego sobie i obecnym władzom życzę.

23            -42
~~~mikuś
cała ta dyskusja o winach i usprawnianiu
przypomina dyskusję, kto z obsługi przypalił kotlet w kuchni na titanicu i jak usprawnić pracę aby to się nie powtórzyło. Proponuję na chwilę nie wgryzać się w niuanse i szczegóły ale spojrzeć globalnie. Problem finansów (długów) był i dalej będzie. My dalej się zanurzamy, tyle że powoli (choć teraz to może przyspieszyć).

20            -19
~~~Darioo
TRIO
Skoro TRIO takie święte, robili wszytko super, ale musieli spłacać długi za poprzedników, to po jakiego CH... sprawdzali tragicznego Fazlagica za 500tys EUR ??!! Po jakiego CH zatrudniali Dawidka, który nie dostaje pieniędzy od brata tylko jest na garnuszku klubu?

41            -10
~~~alakman
Ego
Nie wiem dlaczego, ale ten tekst mam wrażenie, że jest rozwinięciem myśli Pana Królewskiego z dzisiaj na twiterze (naprawdę Pan Królewski nie rozumie, że czasem jednak milczenie jest złotem? Rozumiem, że czasem pewna krytyka jest przesadna i może nawet niesprawiedliwa, ale ten przekaz tego, że "nikt nas nie może krytykować bo my wiemy lepiej" jest pokazem tego jakie ego ma nasze trio a zwłaszcza Kuba Błaszczykowski. Z takim ego nie da się budować klubu na dłuższą metę. Krytyka w demokracji jest rzeczą normalną. Sam jej nie lubię w stosunku do siebie, ale czasem warto przełknąć gorzką pigułkę i najlepiej nic nie mówić wtedy(z czym sam mam problemy). Jestem daleki od ukamieniowania naszego trio za spadek tym bardziej, że jak sama redakcja zauważyła gdyby nie oni gralibyśmy w czwartej lidze. Natomiast błędów nie można tylko zwalać na brak napastnika( nomen omen kto zabronił sprowadzenie napastnika włodarzom Wisły? Pasieczny? Jeśli tak to tym bardziej nie rozumiem po co jest nasz Zarząd i właściciele) czy ogólnie błędów z dalekiej przeszłości. Za ten konkretny spadek odpowiada to trio. Jasne, że mają trudną sytuację i mieli gdy ten klub przejmowali, ale to ile wymieniono od tego czasu trenerów oraz ilu sprowadzono i jakich sprowadzali piłkarzy ( i jaką pensję im płacili) było wyłącznie ich decyzją. Nie wspomnę o tym, że ludzi kompetentnych zwalniali, a sprowadzali kolegów na różne stanowiska. No i to co mnie najbardziej boli jako kibica. Kuba jest legendą, ale powinien mieć na tyle jaja w tym momencie, żeby dać jakiś przekaz. A jak już nie on to przynajmniej jego brat bo po za tym, że jest bratem Kuby to nie wiem jakie ma kompetencje by zarządzać Wisłą. No, ale przecież zarówno braci Błaszczykowscy jak i Brzęczka nie można krytykować. Po reprezentacji to każdy wie. Zmieniają się właściciele i rządzący, ale mam wrażenie, że nie ważne kto jest za sterem my jako kibice nie mamy prawa krytykować działania klubu tylko dać kasę na bilet lub na jakieś akcje bo jak nie to nie jesteś prawdziwym Wiślakiem.

22            -16
~~~Vint
Opinia
Na tej stronie od lat to samo - Grześ S broniący wszystkich szkodników. Nawet po spadku. Jesteś winny spadku.

38            -20
GrzegorzS
Ta sprowadzili Fazlagicia bo to szkodnicy i chcieli żle dla Wisły
myślę drogi Darioo że ty teraz weźmiesz sprawy w swoje ręce i sprowadzić lepszego grajka z 20 złoty kieszonkowego od mamusi.

20            -45
~~~Ludojad
eeee?? O co chodzi z tym artykułem?
Ochłońmy i wróćmy do codziennego marazmu ostatnich 10ciu lat? Nie wierzę... Widać, że spadek niczego Was nie nauczył i chcecie brnąć dalej w model proponowany przez Trio. Zaraz zapewne padnie propozycja budowy spokojnego, stabilnego finansowo modelu, który pozwoli nam powoli wyjść z długów i może za kilka lat wrócić do ekstraklasy. Dorzucimy do tego kilka cudownych transferów w lecie, które (a jakże) nie wypalą, kilka super filmików i wrzutek na twitterze. Świetny plan... na spadek do 2 ligi - i to już za rok.

33            -16
~~~jazz
do Ludojad
Wróćmy więc do modelu rządów sharksów w klubie, ten skieruje nas prosto do Ligi Mistrzów!

42            -20
~~~Hm
Potrzebny artykuł, ale...
nie do każdego dociera treść tego co napisaliście. Pomimo wyjaśnienia faktów czarno na białym taki "~~~Janek" pisze dalej jak gdyby nigdy nic bzdety o czyszczeniu długu przez upadek klubu. Do tego zakłada, że jakimś cudem upadły klub awansowałby z roku na rok co jest kompletną mrzonką (ile czasu zajęło to Rakowowi mającego mega bogatego sponsora). Po drugie kto by utrzymywał stadion najdroższy w Europie jeżeli chodzi nawet o 2 ligę (zwaną u nas 1-wszą) a co dopiero ...4. Po trzecie nie dociera do takich ludzi jak on, że długi zostały u kogoś zaciągnięte. Czystym skur... jest upaść po to, aby ich nie spłacić. I tego najbardziej brakuje w Waszym artykule. Po czwarte Wisła już nie byłaby Wisłą na papierze tylko nowym tworem, trochę jak Lech na licencji Amici. Awans z pierwszej ligi nawet teraz myślę, że nastąpi za kilka lat. Szczególnie, że klub nadal nie uczy się na błędach jeżeli zostawi pana Brzęczka na stanowisku trenera. "...to choćby fakt, że wiślaccy włodarze chcą, aby na trenerskim stołku pozostał Jerzy Brzęczek świadczyć może na gorąco o tym, że będzie miał on za zadanie wrócić do Ekstraklasy jak najszybciej" No sorry słaby argument. Ten Pan nie udowodnił w swoim całym CV, że jest do tego zdolny. Żartem można powiedzieć, że na 13 spotkań wygrać 1 to chyba bez trenera by to osiągnęli, jakby przy piwku sami między sobą skład ustalili. Mówicie o chwalonym stylu? Hm może w porównaniu do Guli to była zmiana. Sorry, ale taki styl, że w każdym meczu gramy dobrą piłkę przez 15 - 20 min to nie jest dobry styl. Szczególnie, że przegraliśmy z klubem z III ligi w PP dopisując ten mecz do historycznych największych kompromitacji klubu w historii. Ja poza tym jako kanapowy ekspert widziałem chaos w doborze piłkarzy do pierwszej jedenastki. Odstawiał piłkarzy po to, aby po paru meczach do nich wracać a ci dalej grali taki sam piach jak wcześniej (Kliment, Skvarka, Młyński, ale i kilku innych). Jak wydawało się, że fajnie zaczęli grać po zmianach w drugiej połowie to nie zaczynał kolejnego meczu w tym składzie, ale znów rotował. Pomijając Brzęczka to klub zostanie kolejny raz wywrócony do góry nogami jeżeli chodzi o skład. To akurat już Wiśle norma za czasów familii Błaszczykowskich. Tylko, że teraz ktoś musi sprowadzić piłkarzy połowę tańszych, ale tak dobrych, aby nie spaść do 2 ligi a co dopiero awansować...

21            -14
~~~Darioo
TRIO
GrzegorzS - prowadzę swoją firmę i świetnie sobie radzę, ale u mnie nie ma nepotyzmu, tylko kompetentni ludzie. Przykład Fazlagica podałem jako właśnie brak kompetencji ludzi pracujących w klubie. Odnośnie TRIO napisałem w kontekście tekstu, który uważam w cyniczny sposób ich broni, podając głupie argumenty.

25            -14
~~~Vint
Opinia
Tu nawet Iwan powiedział, że lepszych piłkarzy znalazłby w Telezakupach. Faktycznie, ma rację. Za Fazlagicia nie zapłaciłbym 20 zł. Oni wydali 500 tys. Euro?

27            -9
~~~Ludojad
@ jazz
Wiesz dobrze, że nie o to chodzi. Serio chcesz Wisły, która ugrzęźnie w niższych klasach rozgrywkowych na wiele lat? W struktury klubu powinna być wrzucona bomba atomowa po obecnym sezonie, a tymczasem niniejszy artykuł to ewidentne "studzenie gorących głów". To jest jakiś skandal w mojej ocenie, że na niezależnym portalu się pojawia taka ocena. Trio może i nawet zostać, ale powinno stanowić raczej radę nadzorczą, aniżeli zarząd. Goście skupili się na wyniku finansowym, sponsorach, długach itd, a zapomnieli, że zarządzają najstarszym polskim klubem piłkarskim, który średnio raz na 3 lata był na podium w 115-letniej historii. W Klubie kwitnie kumoterstwo, zatrudniamy pół rodziny Kuby i kilku byłych piłkarzy - świetnie tylko nie przemawiają za nimi wyniki i było wystarczająco dużo czasu, żeby to zweryfikować. Ja rozumiem, że za granicą byli piłkarze się sprawdzają, ale sorry to trochę jednak inny poziom niż u nas.

19            -15
GrzegorzS
I taka uwaga dla najniezwyklejszych wszystko wiedzących
najnieomylnieszych, któzy już wszystko przewidzieli wcześniej i teraz się sprawdziło, tzn. zrozpaczonych załamanych tragedią kibiców Wisły,. Takj wsi wrogowie znaczy agenci w postaci Trio doprowadzili kwitnący od lat i mający pasmo sukcesów klub do spadku z ligi. I co wy teraz poczniecie jak nic musicie popłakać i się wypłakać i żądać zmian. Aż dziw że nie pojawił się do tej pory jeden nawiedzony co to miał pomysł by zbankrutować i zacząć od IV ligi budować na pniu najlepiej na Błoniach. Nie są już tacy co obliczyli że jak byśmy zbankrutowali trzy lata temu to oni by już nas wprowadzali do ekstraklasy. I ale pod uwagę do Bundesligi ligi właśnie wróciło Schalke 04 i Werder Brema a HSV zagra w barażu ze spadkowiczem z Bundesligi. To wizytówki niemieckiej piłki na przestrzeni jej całej historii. Mieli fatalne sezony poprzednie spadli przebudowali zespół w ichniej II lidze i po roku dwóch wracają i święcą awanse. Nikt nie zmieniał tam prezesów właściciele tylko wyznaczono zadania znaleziono środki zatrudniono nowych trenerów ściągnięto nowych graczy, zainwestowano we własny wychów i powalczono w lidze o punkty i jest awans. Nik nie wpadł na pomysł wszystkich wywalić, pozbyć się właścicieli, zbankrutować, zaorać wszystko, wyburzyć stadion. Ot takie dziwolągi z tych Niemców. Naprawili błędy i są tam gdzie ich miejsce. jak się was czyta drodzy najwierniejsi i najprzenikliwsi to nie wiem czy się śmiać czy płakać nie nad wami bo szkoda łez, ale nad Wisłą, że kibicuje jej tylu......

21            -30
~~~Y
Wisła - 6 budżet w Polsce.. i spadek
Brat właścicielem (nie znający się na tym fachu), koledzy Brożek i Głowa scautami (jakiego sensownego piłkarza ściągnął Głowa? I pewnie będzie to samo z Brożkiem), Kmiecik za zasługi piłkarskie jest trenerem od napastników (choć na przestrzeni lat żaden napastnik nie wyszedł spod jego ręki, który jest po prostu słabym trenerem), wujek trenerem (1 wygrana w 13 meczach o stawkę to bilans katastrofalny), kolega Brzęczka dyrektorem Akademii Wisły, mąż rzeczniczki Wisły wkręcony przez nią do sztabu medycznego Wisły (za którego jest mnóstwo kontuzji, urazów i powracających do gry od wielu miesięcy piłkarzy).. i tak to się kręci. Rodzinna atmosfera i kolesiostwo nie przyniosło Wiśle nic dobre. Skończyć z tym i zatrudnić "icemanów", którzy nie będą owijać w bawełnę, głaskać się po głowach, tylko chwycą towarzystwo za pysk i zagonią do roboty.

33            -14
~~~Zen
Wisła
Co tak każdy przeżywa ten spadek?

4            -19
~~~Anty Królewski
Przyczyny spadku do I ligi
Przyczyn spadku jest wiele. Oto najważniejsze, moim zdaniem: 1). Czasy Cupiała - mimo wielu wspaniałych chwil, które do dziś z wielkim sentymentem wspominam, popełniono szereg błędów (brak jednolitej wizji rozwoju klubu, zaniedbanie kwestii juniorów, emocjonalne działania Cupiała, inwestowanie pieniędzy w Wisłę na zasadzie pożyczki, przez co klub był cały zadłużony w ramach długu wewnętrznego, przeinwestowanie w drużynę w latach 2010 - 2011, czego skutki mamy do dziś). W wyniku tych błędów, jak i pechowych okoliczności (np. losowanie Realu czy Barcelony w walce do LM) nie udało się awansować do Ligi Mistrzów, co spowodowało, iż lata 2011 - 2016 były okresem wegetacji. Wisła popadła w przeciętność i przestała być w dużej mierze wypłacalna, i długi wobec zawodników i trenerów narastały. 2) Absurdalni następcy - sam fakt oddania przez Tele - Fonikę klubu na rzecz tak niepoważnej osoby jak Meresinski było skandalem. Potem do akcji weszło Towarzystwo Sportowe zarządzane już de facto od wiosny 2015 roku przez Sharksów (feralne "wybory" prezesa i sprawa Wawry), którzy przez ponad dwa lata rozkradali klub, nie płacili zawodnikom, wyprowadzali pieniądze dla siebie, kłamali w żywe oczy kibicom, zawierali podejrzane umowy (takie jak z firmą żony Zielaka, gdzie Wisła straciła około miliona złotych), a zarząd na czele Sarapata zafundowali sobie kilkukrotne podwyżki. Po prostu okazali się największymi grabarzami w dziejach klubu i ich działania niemalże zniszczyły Wisły. Trzeba jednak przyznać, że wyniki sportowe, jak i jakość transferów (niezła robota Junco) prezentowała się nieco lepiej niż obecnie. 3. Rządy Tria - temat rzeka, wielokrotnie, także na tym portalu krytykowałem zdecydowaną większość ich działań. Owszem, długi częściowo spadły, nieco poprawiła się organizacja klubu (nie jest to jednak osiągnięcie, biorąc pod uwagę, iż gorzej rządzić klubem za czasów Sharksów raczej się już jej dało), ale co z resztą? Minusów ich rządów jest naprawdę wiele - zerowanie na kibicach (akcje, absurdalne ceny biletów i karnetów w lidze), buta i pycha (szczególnie w wykonaniu Królewskiego i Jażdżyńskiego), brak wyciągania wniosków z błędów przeszlosci, brak wizji rozwoju klubu, brak określonej polityki transferowej (zdecydowana większość transferów to typowy piłkarski szrot, plus w większości zagraniczni najemnicy, którzy nigdy z Wisła nie będą się utożsamiać), syndrom oblężonej twierdzy (np. podsycanie napięć z Cracovia, żałosne próby przerzucania winy za swoje niepowodzenia na innych), robienie propagandy sukcesu, okłamywanie kibiców, kłótliwość (np. kłótnie w internecie między Królewskim i Obidzinskim, [...]owanie na Twitterze), nepotyzm (sam fakt zatrudnienia Dawida Błaszczykowskiego jako prezesa, tylko dlatego, że jest bratem Kuby), obniżenie poziomu sportowego (przez trzy lata walczyliśmy tylko o utrzymanie, co skończyło się tak jak przewidywałem upokorzajacym spadkiem), płacenie absurdalnych pieniędzy dużej części kopaczy (np. Kieszek zarabia 1 mln złotych rocznie, Sadlok, Kliment, Skvarka ponad 700 tysięcy), zaniedbany stadion (prawie w ogóle nie jest sprzątany), nadal kiepskie relacje z miastem (nie muszę chyba przypominać ile pieniędzy Wisła płaci za wynajem stadionu ...), brak wyciągania konsekwencji wobec zawodników za kolejne ich kompromitacje na boisku. Z Triem perspektyw to ja nie widzę na przyszłość. Obawiam się, że długie lata zostaniemy poza Ekstraklasą. 4. Kibice - zbyt duży bezkrytycyzm wobec działań poszczególnych zarządów. W sprawie Tria, szybko zrozumiałem, że trafiliśmy z deszczu pod rynnę. Wielokrotnie byłem krytykowany i obrażany za to, że krytykowałem działania właścicieli i zarządu Wisły. Musi u nas zapanować większy krytycyzm (w ostatnim czasie widoczny jest pewien postęp), i musimy zacząć patrząc na ręce każdego zarządu. Samo Socios nigdy nie odniosło się także do rządów Sharksów, choć już zostało założone jesienią 2018 roku, nie potrafiąc ich jednoznacznie potępić.

33            -22
~~~Marck
Malkontenci6
Który z Was krytykantów wydał na Wisłę w ciągu roku choćby 1.000 zł, nie mówiąc już o większych kwotach, obawiam się że niewielu, więc proszę nie siejcie zamętu. Tylko jedna zjednoczona Wisła jest i będzie zawsze silna.

20            -24
~~~Darioo
GrzegorzS
Nie wiem czy w Bundeslidze zmieniali Zarząd czy nie zmieniali, ale pamiętaj, że ryba psuje się od głowy. Ponadto, jestem przekonany i gotów się założyć, że w żadnym z tych klubów o których piszesz, nie ma takiego nepotyzmu, nie ma piłkarza, który jest właścicielem i zatrudnia trenera po czy ma kilku miesiącach go ostentacyjnie go "zwalnia" ciesząc się z trenerem napastników, który to przez lata z dobrze zapowiadających się, sprowadzonych do klubu młodych napastników nie wytrenował żadnego, wręcz zepchnął ich w marazm i zesłał do niższych lig( Drzazga, Sobol, Zdybowicz). W dodatku taki zawodnik, ma swoje "ręce w zarządzie" w postaci brata na stanowisku prezesa. To jest CHORE.

22            -12
~~~Stefa Boruta
Wierny kibic
Zarząd Wisły już kilka tygodni temu twierdził,że klub jest przygotowany na grę w I lidze. Więc myślę ,że wiedzą co mówią i nie będzie to znowu chaos i prowizorka w pionie czysto sportowym i nie tylko.

19            -8
~~~Krzysztof
Typowy bełkot
No, to już po tym "dziele" widzę że narazie nie ma szans na jakiekolwiek zmiany.Generalnie narracja kierujących Wisłą i usłużnego im "dziennikarza" jest taka, że no wiecie byli bandyci i długi.My je spłacamy i prostujemy.Więc, wy kibice płaćcie dalej a my zarządzający będziemy się dalej uczyć profesjonalnego prowadzenia klubu...Jakoś osobiście mam dość robienia mnie w wała.Po raz kolejny...

22            -17
~~~bodzio
Emocje a rozum
Emocje oczywiście nadal są i będą mocne ale nie mogą przysłaniać rozumu. Dziennikarskie szumowiny jak zwykle będą dolewać oliwy do ognia bo dla nich im gorzej w Wiśle tym lepiej. Wisła to bardzo medialny klub o ogromnej rzeszy wiernych kibiców a że "napieprzanie" sprzedaje się najlepiej będą chcieli zarobić swoje srebrniki prześcigając się w judzeniu. My musimy być odporni i skoncentrować się na dobru klubu. Wiele można by napisać o błędach popełnionych przez pion sportowy klubu i to są fakty bezdyskusyjne. Również Brzęczek nie spełnił moim zdaniem oczekiwań, ale nie był zatrudniany po znajomości, w chwili zatrudniania wydawał się ostatnią deską ratunku. Zarządzanie klubem (pomijając oczywiście pion sportowy) jest najlepsze od wielu lat. To naprawdę nie jest bajka że począwszy od późnego Cupiała klub staczał się generując coraz większe długi. Opowieści że gdybyśmy spadli do czwartej ligi to dziś bylibyśmy już po kolejnym awansie to opowieści kosmitów, nie mających pojęcia o realiach. I na koniec jeszcze jedno. Jakub Błaszczykowski. Plucie po nim świadczy najwięcej o plujących. Kuba moim zdaniem ma bardzo poważne wady. Po pierwsze jest zbyt uczciwy. Po drugie za bardzo szanuje ludzi i bardzo wzbrania się przed wtrącaniem się w ich decyzje (tu mam na myśli pion sportowy klubu). Ja chciałbym aby Jakub Błaszczykowski uderzył pięścią w stół i zbudował zespół składający się z piłkarzy walecznych, charakternych a pozbył się lalusiów olewających swoje obowiązki, dbających jedynie o fryzurę i pełne koryto, oszczędzających się na kolejne lata "kariery". Abym po każdym meczu nie miał wątpliwości że drużyna zostawiła serce na boisku. I wtedy nie będę miał oporów przed dalszym wspieraniem finansowym klubu.

30            -5
~~~Kibic20
Dariooo
Super Dario, prowadzisz firmę, dobrze Ci idzie to ciesz się. Czemu nie podjąłeś się przed trzema laty prowadzenia naszego klubu Po bandytach i 80 mil. długu!! Ty byś podołał na pewno! Gralibyśmy już w mistrzostwach!!I na pewno jesteś z tych, co nigdy nie popełniają błędów, Twoi pracownicy też nie!! Ideal z ciebie!

17            -21
~~~Jaki
Wisła
Może brak Jakuba Błaszczykowskiego na boisku w ostatnich meczach zadecydował....Może z nim by nie spadli ale to tylko gdybanie...

15            -6
GrzegorzS
I mamy Kwiatek krytycyzmu Anty Królewski
też mu Socios nie pasi nie odniosło się Anty będzie teraz poza Triem będzie likwidował też socios kolejna wraża instytucja, która działa przeciwko jego Wiśle, która ukochał z tym swoim nadmiarem krytycyzmu. Ciekawe zjawisko taki wieczny krytycyzm. Cupiał nie pasił więc był ciągły krytykycyzm wobec klubu w epoce Cupiała, bo przewidziano wszystkie skutki wrogiej wobec Wisły postawy Cupiała, ale odszedł bo chłopaki przewidzieli skutki postawy Cupiała i na ich szczęście odszedł. Takie pytanie na ile ten Nadprezes się zraził bo panowała wszędzie wieczny krytycyzm wobec niego dał sobie spokój i wpadliśmy z pod dachu dzięki krytycyzmowi (- czytaj kretynizmowi) wielu tutejszych super kibiców w deszcz wręcz burze okresu przejściowego przebrnął klub przez to i teraz mamy epokę szerzącego się kretynizmu wobec nowych władz bo one szkodzą Wiśle w mniemaniu wiecznie krytycznych. Tak mnie to zastanawia ten wieczny krytycyzm wobec wszystkiego co dzieje się w Wiśle to choroba nabyta czy wrodzony debi....zm. To musi być nieszczęście tak od zawsze krytykować wszystko co się dzieje w i co się nie podoba w ponoć obiekcie miłości i uniesień. Jest taka praca temu poświęcona :lin k » odsyłam zainteresowanych

15            -22
~~~Kibic20
Grzegorz
Możecie mnie wszyscy minusowa, ale podzielam w 100%zdanie Grzegorza. W ciągu 3 lat zapłaciliśmy pierwszy raz za transfer i będziecie o tym pisać do u..... j śmierci. Sprzedaliśmy 2 zawodników, którzy by nam na pewno nie pomogli, bo chcieli odejść i na siłę ich zatrzymanie by nic nie dało. Yeboach w nowym klubie 5 miesięcy, 11 meczy 1 asysta, ale wyczyn, Madhiou zmieniany w każdym meczu, też nic nie pokazuje. Tak, że zejdźcie z obłoków. Zapomnijcie wreszcie o nich, bo to nic nie da. I nie piszcie o reprezentacji z Panem Brzeczkiem, bo miał niezle wyniki. Sousa jakie miał? Z jakimi zespołami grał? Ja wierzę w trenera, że teraz poukłada sobie drużynę według siebie. Zastał co zastał, chciał uratować nas od spadku, ale się nie udało. Dziwicie się, że na konferencjach chwalił piłkarzy, a miał inne wyjście? Gdyby się o nich źle wypowiadał, byłoby jeszcze gorzej. Wierzę, że się szybko odnajdziemy i wrócimy do ekstraklasy!!

20            -18
~~~wihajster
@Kibic 20
Taz, nie chodzi o to, ze inni nie popelniaja bledow; nie ma ludzi i strategii nieomylnych. Problemem jest wyciaganie wnioskow z porazek i potkniec. A z tym jest w zarzadzie Wisly problem. To nie pierwszy sezon gdzie w ostatniej chwili bilismy sie o spadek. Pomijajac gre Wisly w tym sezonie wg mnie tragiczna, w poprzednich tez z frustracji palce gryzlem patrzac na nasza gre (nawet bardziej niz na wyniki). I nie mowie ze trio wszystko robi zle, ze lepiej by bylo gdyby Wisla spadla do 4 ligi bo to nieprawda. Podjeli sie trudnego zadania nie przecze ale jezeli do trudnego zadania zatrudnia sie rodzine i kolegow zamiast zawodowcow to projekt konczy sie wlasnie w ten sposob. (Tak jak polskie fabryki maseczek, zakup respiratorow, wybory za 70mln, czy zakup helikopterow do polskiej Armii). A zreszta jak Wisla podpisala umowe z Orlenem bylem niemal pewny ze skonczymy jak konie z Janowa....

15            -13
~~~Realista8 0
Kibic20
A jednak druzyny nie bylo w strefie spadkowej z Yeboahem czy nawet Gula, a ten Enis Fazlagic to oni za niego zaplacili wiecej niz zlotowke?Jezeli chodzi o Brzeczka juz wiadomo dlaczego Boniek zwolnil go mimo awansu a nasza reprezentacja w 70% wyniki zawdziecza Lewandowskiemu, sam moglby tam zostac grajacym trenerem, a Sousa to marionetka trenera juz go poganiaja z Flamengo.Ty nie pisz,ze wierzysz bo jestes pechowy i nic ci sie nie sprawdza.Pisz,ze nie wierzysz to wtedy awansujemy.

14            -8
Anty Królewski
Do GrzegorzS
Ty za to jesteś bezkrytycznym klakierem każdego zarządu. Przecież popierałeś zarówno Sharksów, SKWK, Bednarza, Sarapatę, Vannę Ly, Meresińskiego, co wrecz jest sprzeczne z logiką. Praktycznie żadna z Twoich prognoz się nie sprawdziła, a większość Twoich wpisów jest oderwana od rzeczywistości. Tacy kibice jak Ty szkodzą Wiśle. Przynajmniej ja w swoim wpisie przeanalizowałem dlaczego w mojej ocenie Wisła spadła z ligi. Szerzej na temat sytuacji Wisły napisałem w swoim artykule 1,5 roku temu (oto link: link »). A co do krytycyzmu, wolę najgorsza prawdę niż piękne kłamstwo. Cupialowi jestem wdzięczny za najlepszy sportowo okres w dziejach Wisły, za wiele wspaniałych chwil i piękne wspomnienia, ale też popełniał błędy. W sprawie oddania Wisły przez niego to przyczyny były dwie: 1). zniechęcenie się do poważnego finansowania klubu po kolejnych nieudanych podejściach do LM; 2). Problemy finansowe Telefoniki i naciski banków, od których wziął Cupiał kredyt, aby jak najszybciej sprzedać klub. Stąd też zapewne brak porządnej weryfikacji Meresińskiego. Kreowanie atmosfery w tym przypadku spisku jest absurdalne, no ale u Ciebie to nic nowego ...

20            -11
~~~Maxi
Kto winny spadku ! a no Zarząd , Pasieczny , Brzęczek , Gula i przede wszystkim piłkarze !
Nie wiem kto był odpowiedzialny za sprowadzenie Guli( sam byłem jego fanem do czasu ) ale sprowadzenie jego to był wielbłąd , potem trzymanie go za długo !! Brzęczek jeśli już to powinien przyjść w przerwie między sezonami i przygotowywać zespół do drugiej części sezonu może by to wtedy wypaliło a tak to jaki był sens zwalniania Guli widzimy 13 meczów Brzęczka 1 wygrana czy Gula by miał gorszy wynik wątpię . Prawie każdy jest winny po części spadku Wisły Pan Kmiecik, Głowacki i Sobolewski także . Jedynie bez winy są kibice

18            -2
~~~kap
Na pocieszenie
Wisła jest jedynym PRZEKROJOWYM klubem w Polsce .

4            -5
MISIEK_BIS
Jak nie wiadomo o co chodzi ...
to chodzi o kasę. Ile waszym zdaniem trójka właścicieli włożyła ( nie pożyczyła) pieniędzy w Wisłę ? Czy pożyczając, dużo ryzykowała i czym była ta pożyczka zabezpieczona ? A ile wpłacili kibice kupujący akcje ? Ile przekazali Socios ? A ile pobrał przez ten czas Prezes Dawid? Teraz prócz mądrego zarzadzania potrzeba będzie kasy aby nie pojechać dalej po równi pochyłej. Czekam na deklarację właścicieli o podniesieniu kapitału zakładowego. Jako "drobny udziałowiec" też się chcę przyłączyć. Każdy zgodnie wielkością swoich udziałów. Mając 6 budżet w lidze i trzy lata na ogarniecie się - spuścić Wisełkę - mistrzostwo. Jeśli właściciele wpłacą kasę do klubu, to dopiero wtedy jest szansa że wybiorą rozsądny Zarzad,

15            -9
sk04
Rozmijamy się Redakcjo ...
... w postrzeganiu problemów dręczących i trawiących Nasz Klub. Nikt z Kibiców nie kwestionuje zasług Ratowników dla tego, co zrobili, by utrzymać Wisełkę przy życiu. Problem pojawia się w sytuacji, kiedy po burzy, przejęciu Klubu, nastała względna stabilizacja z utrwalonym budżetem. I od tej pory Wisełka jawi się jako b. źle zarządzany Klub. Skupię się na osobie Kuby, który z bohatera stał się ... Najpierw wymienił prezesa. Za fachowca przyszedł ... jego brat, Dawid. Następnie Kuba zatrudnił Skowronka oraz ogłosił światu, że Buksa zostaje w Klubie. Skowronek okazał się niewypałem na ławce trenerskiej zaś Buksa ... wiadomo kim. Potem w Klubie pojawił się Hyballa, któremu na oczach środowiska piłkarskiego całej Polski Kuba swoją cieszynką napluł w twarz. Drodzy Kibice to wszystko wydarzyło się w ciągu dwóch lat! Właśnie przykład Kuby jawnie i dobitnie pokazuje, jak wygląda sytuacja w Naszym Klubie. Szkoda, że w tekście Redakcji zabrakło krytyki pod adresem Właścicieli i zarządu w takich kwestiach jak chybiony dobór personalny na stanowiskach Prezesa i Wice oraz w ogólnie pojętym pionie sportowym. Tu jest masakra! Szkoda, że Redakcja nie pokusiła się i na przedstawienie sytuacji materialnej Klubu - zatrudnienie i zwolnienie Guli i Pasiecznego oraz jak na tle innych klubów Ekstraklasy wygląda opłacanie piłkarzy przez Wisełkę. W obu przypadkach plasujemy się w czubie klubów Ekstraklasy! Jestem rozgoryczony sposobem, w jaki zarządza się w Naszym Ukochanym Klubie, gdzie wydaje się pieniądze lekką ręka, a gdy trzeba wziąć za błędy odpowiedzialność to ... I z tym się nie zgadzam i takiego stanowiska władz Klubu nie będę tolerował. Już nie !!

17            -12
~~~Herti
Artykuł
Fajny ten artykuł. Taki słodko pierdzący. Kibic20 i szczęśliwy GrześS lubią to !

20            -12
~~~Realista8 0
Anty Królewski
Ten grzesio zawsze wlazi w du... kazdemu kto pelni wazne stanowisko w klubie bez wzgledu kto to jest, gdyby klub kupili jacys bogaci rosjanie to pisalby ze to cudowni ludzie a cala wojna na Ukrainie to holywood, oczywiscie nie ma szans zeby tak bylo,ale takimi zasadami kieruje sie ten czlowiek.Jemu sie wydaje, ze extra pijar klubowi robi tymi klamstwami.z tym jego podejsciem to klubu juz by nie bylo, sharksi w koszulkach Wisly by teraz kopali w b klasie, a on by dalej pisal,ze jest ok.

17            -11
~~~wihajster
@Maxi
Wlasnie, to tez jest problem, ze wileu jak ty kmpletnie odwraca do gory nogami skale odpowiedzialnosci. Nie, nie pilkarze ssa najbardziej odpowiedzialni. Oni sa odpowiedzialni najmniej. To tak jakby powiedziec, ze za porazki ruskiej armi (co mnie bardzo zreszta cieszy) odpowiedzialni najbardziej sa szeregowi 18 latkowie, a nie w pierszej kolejnosci generalowi decydujacy o strategii. Wracajac do pilki i do Wisly - ktos zatrudnil tych pilkarzy, ktos zatrudnil trenera do ich wytrenowania, ktory owszem zawiodl ale gdzie byly wtedy mechanizmy kontrolne, sprawdzajace progress... Ergo glownymi winnymi sa wlasciciele i zarzadzajacy. Pytanie czy teraz po konkretnej katastrofie potrafia wyciagnac wnioski i sie pozbierac czy bedzie kompletny zjazd w dol....

11            -5
~~~Janko Buszewski
jazz... chyba niedokładnie przeczytałes moje słowa
ja się wcale od Wisły nie myślę odwracać,ale nie dam z siebie zrobić wała po raz kolejny.Dlatego jesli nastapi jakis przełom,będe i z klubem i "w klubie".Jesli nie,pozostane tylko z klubem.Proste.A zeby Ci to lepiej zobrazowac powiem tak.Ludzie maja rózne dzieci i dobre i złe,ale zazwyczaj normalny rodzic kocha bezwarunkowo.To jest wszystko ok.Potem takie niedobre dorosłe dzieci,nieraz nadal maja we krwi,ze mozna liczyc na "ojcowska czy matczyną miłośc" i wykorzystują to na maksa,nie dając nic w zamian.Wtedy jeden rodzic powie stop i postawi weto-poprawa albo wypad.z orbity zainteresowan.Drugi da się doic całe zycie,by po jego smierci taki rozbuchany synuś prawił lament ,jaki to tatus był kochany jak żył.I ja wlasnie chce byc takim rodzicem,co to oczekuje poprawy wciąz swoje dziecko bardzo kochając.Ja wcale nie mówię,ze wszystko w klubie jest złe i wszystkich trzeba na bruk,ale uwazam ze zmiany muszą nadejsc.Gruntowne zmainy.Jesli zobaczę że one sa,bede mega szczesliwym człowiekiem.Ale nie pozwole sobie na to,zebym ogladał pierwszligową chałę ( a moze i gorzej)przez iles tam lat a ludzie z klubu będa mnie mamić nowymi kieliszkami z klubowego sklepu,obietnicami bez pokrycia i bandą łamag na boisku.Albo nam wszystkim zalezy na dobru Wisły,albo nam zalezy na posadkach i rodzinnym ssaniu ....palca.Oczywiscie jak pisalem wczesniej,kazdy ma wolną wolę i moze robic co chce,moze i stac na deszczu dopingując Wisłę w meczu np z Radunią Stężyca,ale za to w nowej koszulce prosto z klubowego fan-shopu.Koszulki (wzór)mozna co rok zmieniac,podobnie jak i przeciwników w lidze.Za rok moze to byc Foto-Higiena Gać albo ŁKS Łagów.Jesli komus to odpowiada...!? Nie namawiac Cię jazz do niczego,bo apewne jestes dorosłym facetem i sam podejmujesz decyzje a i moje zdanie jak widzę po ocenach,część ludzi akceptuje a cześć nie.Nie biorę sobie tego do serca,bo to nie moja rzecz,kto sie ze mną solidaryzuje bądż nie.Czesto słucham innych a na tym forum mądrych ludzi nie brakuje.Opinie o klubie i o mnie,takich co wchodzili pod stół kazdemu tj Miśkom,Meresiom,Hartling om i obecnie Bałazinskim, zwyczajnie puszczam koło uszu.Trzymaj się Kolego.

20            -9
~~~paw3l
>
Do Janko Buszewski. Podpisuje się pod tym co napisałeś. Święte słowa

12            -6
~~~Janko Buszewski
Grzegorz...nie wiem czy to mnie chciałes pocisnąć
uzywając jakiegos wyszykanego okreslenia,ale tak szczerze mało mnie to obchodzi.Niektórzy tutaj,jadą po Tobie jak po łysej kobyle,ale ja nie mam zamiaru tego robic.Ciebie ii tak nie zrazi to,e zwałbym Cie klakierem,przygłupem czy szkodnikiem.Tak robia inni a Ty wciąż tu jestes i nawet jak pod Twoim postem widzisz 150 minusów,walisz nastepny komentarz bez mrugniecia okiem.Pewnosc siebie godna nasladowców :)Przez lata czytając Twoje posty wyrobiłem sobie zdanie o Tobie i widzę jak postrzegasz nasz klub.Robisz jak chcesz.Tylko masz jedną w mojej ocenie wadę.Nie widzisz rzeczywostosci.Tak jak pisałes peany o gangusach,tak potem nosiłes na rękach sarapatę,potem Meresinskiego,skosnookie go etc.Dwa miesiace temu pisałes,ze wszyscy to durnie a Wisła nie spadnie,by teraz łagodnie przechodzic w klimat" przeciez to było nam potrzebne" i ze "wyjdziemy mocniejsi".Jakbysmy spadli do 2 ligi,tez bys napisał ze,taki stan rzeczy był nam potrzebny a teraz to juz ho ho ho.Dla Ciebie spadek to nie nieudacznictwo i beznadzieja na boisku,ale spisek sędziów i złych okolicznosci.To ze wygraywasz JEDEN mecz na kilkanascie,jakoś Ci umyka.Jesli jestes z tym szczesliwy...!?Powodzeni a,ale nie kaz innym cieszyc się z tego,ze klub grzężnie na mieliznie bylejakosci z perspektywą upadku sportowego jeszcze nizej.przeczytaj słowa ludojada,vinta,Mikusia czy Boruty a moze coś otworzy Ci się w głowie i zaczniesz rozumiec temat.Tak na koniec, są kibice i kibice.Jedni wspierają Bayern Monachium czy Real a inni Arminię lub Elche.Ci pierwsi maja PRAWO ze względu na historie i osiągniecia oczekiwac od klubu,by zachowywał sie jak na wielką firmę przystało,ci drudzy cieszą się jak od tych wielkich tylko trójkę wyłapia.Ty,od kilkunastu lat proponujesz jeden model kibicowania a ja go nie popieram i tyle,bo ja jestem kibicem i byłym grajkiem z WISŁY KRAKÓW a Ty chciałbys bym się czuł jak kibic Korony Kielce albo Miedzi Legnica.Nie wchodze w to kolego...!!Tyle o tym.

22            -7
~~~tabaluga
przemyślenia
albo postawimy na zawodników, którzy mają jakieś statystyki w sezonie, którzy nie są obieżyświatami (Mehremić, Manu, Fernandez, Brown Forbes itd.) albo niczego nie wskóramy. Nie wiem czemu trio jest takie przeciwne przeczesywaniu niższych lig hiszpańskich, gdzie jest dość tanio a i zawodnicy w 90% przypadków sobie radzą. Uryga nic nie robi od roku, na wakacje jeździ z Brożkiem to niech dymają do Hiszpanii i tam wyłapują perełki. Znając życie zaraz się okaże, że pójdziemy w rynek litewski gdzie chyba tylko Czernych się wybił, no ale tam to już jest tanio. Jest taka tabela gdzie jest napisane, ile zarabiają zawodnicy - wszyscy Czesi mieli po około 0,8 mln zł rocznie O_o I nam powiedziano, że tamten rynek jest tani? Pamiętam jak wywiad miał Carlitos na Reymonta i go zapytali ile zarabia to wyszło koło 20 tys zł miesięcznie. Rocznie to daje - 250 tys zł. To jest przepaść, że za jednego Klimenta można mieć 3 Carlitosów. Sam IVI Lopez powiedział, że wolałby grać w Rakowie 15 lat i się o coś bić niż się tułać w niższych ligach hiszpańskich. Osobiście uważam, że ktoś na Wiśle zwietrzył interes i to dobry - klub zarabia na siebie, jesteśmy na plusie w każdym miesiącu, kibiców multum, sponsorzy na ESE mega no to można wykarmić - brata, wujka, siebie (to że Kuba bierze 500 zł jako zawodnik to nie koniecznie kwota jaką bierze jako właściciel). Tylko ten ktoś się przeliczył. Teraz trzeba czekać na ceny karnetów w 1 lidze.

8            -8
~~~Ania
Mimo wszystko
Wisła w sercu mym na dobre I na złe. :) Kuba jesteś Legendą i moim idolem forever. Każdy z nas popełnia błędy, nie ma ludzi idealnych.

12            -9
Maxi
~~~wihajster
W jakimś stopniu i sami piłkarze są odpowiedzialni za wynik . Czy my mieliśmy gorszą kadrę od takiej Stali czy Warty no nie koniecznie ale nie koniecznie nasi piłkarze chcieli umierać za Wisłę . Fakt faktem ktoś tych trenerów zatrudnił i ktoś tych zawodników zatrudnił tak że po namyśle przyznam ci racę że to zarząd i dyrektor sportowy są najbardziej odpowiedzialni za spadek .

13            -1
~~~Kiko Ramirez
Gdyby cofnąć czas
Uważam niestety, że 4 liga 3 lata temu była potrzebna bo właśnie teraz wchodzilibyśmy do pierwszej bez żadnych długów a teraz jak wielu z was zauważyło to będzie reanimowanie trupa. Może jakimś cudem uda nam się za rok wrócić do ekstraklasy ale znowu będziemy się bić o utrzymanie. Ten klub nie zasługuje na walkę o utrzymanie ale o puchary. Wierzę, że jeszcze kiedyś będziemy znowu na szczycie ale niech ten zarząd w końcu się wypowie co dalej jaki mają plan itd.

3            -23
~~~GrzegorzS
Na każdym etapie rozwoju klubu każdy rzarząd każdy właściel
jest godny poparcia, do puki nie szkodzi Wiśle i dba a jej rozwój. I dlatego ma moje poparcie. Traci je tylko wtedy kiedy jego działania szkodzą klubowi . Błaszczykowscy, Jażdźyński, Królewski Wiśle nie szkodzą wręcz ja rozwijają na wielu kierunkach. Praktycznie sukces osiągnęli na wszystkich kierunkach działań, których się podjęli. Wisłą jednak spadła z ligi po podjęli tez decyzje, które nie przyniosły powodzenia. W tym wypadku moim zdaniem niestety zatrudnili trenera, który nie znał ligi i nie był na tyle otwarty by układać zespół pod jego potencjał. założył, że drużyna w końcu zrealizuje założenia i zacznie wygrywać. Błędem Zarządu jak rozumiem było nie wtrącanie się w działania trenera. Co moim zdaniem było błędem. Trenera miał kontrolować dyrektor sportowy, który okazał się nieudolny i podporządkował się wizji trenera. A to tak nie powinno wyglądać. Drugim błędem Zarządu było zwolnienie Guli z funkcji trenera po porażce ze Stalą. I to był błąd kardynalny. Zadziałano bez sensu nic to nie przyniosło. Zarząd nagle obudził się z ręką w nocniku i z dnia na dzień uznał, że Gula nie daje rady. Takie wnioski to trzeba było wyciągnąć w listopadzie i zakończyć współpracę. Winą Zarządu właścicieli jest więc brak nadzoru i brak umiejętności doprowadzenia do zmiany nastawienia trenera do sytuacji w tabeli. Wisła czekała co wykombinuje trener, co więcej spełniła jego plany transferowe. Problem z właścicielami i zarządem jest więc taki, że zainwestowali w nie tego człowieka, nie w tym momencie i nie w tej lidze nie z takim potencjałem. Z drugiej strony na temat Guli po jego zatrudnieniu fachowcy mieli dobrą opinie i wszyscy czekali na efekty, których nie było. Z drugiej strony nie dano by się w końcu pojawiły. Druga postać dyrektor sportowy bo to on jest winien faktu, ze do Wisły nie sprowadzono napastnika zdolnego strzelać bramki tylko szukano kolejnego pomocnika do środka pola, gdy było ich w nadmiarze. Przyszedł zachwalany przez Gulę Fazlagić, bo to trener uznał, że Kliment w końcu zacznie strzelać, itd. Winą Zarządu jest więc problem doboru wykonawców tak na ławce trenerskiej jak i w składzie drużyny. Należało więc zostawić tego Piasecznego i Gule i niech by się bujali i tłumaczyli z tego co osiągnęli w rocznym procesie budowania zespołu. Jeśli już to należało go zmienić przed zimą i dać Brzęczkowi lub innemu kandydatowi posprzątać szatnię w zimie, ściągnąć ze dwóch wykonawców i przepracować okres przygotowawczy w całości. Konsekwencją tych błędów jest spadek z ligi i trudny start Brzęczka. To zawodnicy grają nie trener jeśli oni nie potrafią strzelać bramek a są do tego sytuacje to nikt tego poza nimi nie jest w stanie zmienić. Można jedynie ich zmienić. I to należy zrobić. Wyciągnąć wnioski i naprawić błędy. Tu zaś panuje jakieś idiotyczne niezrozumiałe dla myślących ludzi dążenie do unicestwienia wszystkiego by się bez rozumie zemścić. Wylać dziecko z kąpielą siąść i płakać nad utraconym mitycznym szczęściem użalać się na gruzach. Byle tu i teraz dokonać dzieła zniszczenia . Jesteście głupcami z którymi można tylko stracić i całe szczęście, że tak naprawdę nie macie wpływu na nic poza ujadaniem i wyrażaniem swoich dziecięcych żali wyrażanych na poziomie 10 latka. Wisła z ligi spadła, bo popełniono konkretne błędy w doborze trenera i piłkarzy do tego dołożyły się problemy z sędziowaniem meczy Wisły w sezonie, który ułożył jak się ułożył. Więc spadliśmy z ligi będą tego określone konsekwencje. Zarząd właściciele muszą tak to zorganizować by utrzymać budżet na odpowiednim poziomie wzmocnić przebudować drużynę tak by wreszcie zaczęła wygrywać a nie remisować. Celem wszystkich musi być szybki awans i dobre mecze w kolejnej edycji pucharu polski. Szaleńcze palenie czarownic i niszczenie osiągnięć w budowie silnego klubu dokonanych na wszystkich innych polach bo Ondraszek nie trafił parę razy do sieci, Klimetn nie nadaje się już do grania w takim klubie jak Wisła a Skwarka to cień zawodnika, Manu to [...], Kieszek miał kiksa, Frydrych nie załatał wszystkich luk a Uryga w idiotyczny sposób zatrzymał na wakacjach rozwój swojej kariery, itd jest głupotą. W sport wpisane są sukcesy i porażki tak w meczach pojedynczych jak i całych sezonach. Ten Wiśle w ogóle nie odpalił ale to nie jest powód by zostawić teraz popioły. trzeba się zebrać do kupy i odbudować swoją pozycję i to szybko. I nie ulegać straszakowi, że teraz to w ogóle będzie super trudno bo pierwsza liga to siedlisko potęg futbolu. Bez przesady jeśli kibice zapełnia stadion przy R22 to 10 meczy wygramy w tej lidze bo rywale usrają się przed meczem że szczęścia że tu grają i z nerwów, ze tu grają. Trzeba tak zbudować drużynę bu kolejnych 10 meczy wygrać dlatego, że jesteśmy po prostu mocnym skutecznym zespołem . Dołożyć do tego 10 kolejnych zremisowanych po walce i wjedziemy za rok do ekstraklasy po 25 kolejce. Trzeba brać się do roboty. Znaczy inkryminowany Zarząd i właściciele muszą się do tego zabrać i to na już. A wy możecie sobie tu bezproduktywnie wylewać swoje żale, kompleksy, realizować swoje nienawiści, pluć i jadzić. W sumie tylko tyle możecie i całe szczęście. Jeśli Wisła po prostu zacznie wygrywać w pierwszej lidze mecz za meczem to was stąd wywieje a frekwencja nawet na meczach z Puszczą Niepołomice w dobrej porze będzie w granicach 10/15 tysięcy widzów bo tacy kibice jak ja (ok. 10 000 przyjdą na każdy mecz Wisły nie ważne, w której lidze i z kim jest grany) a szybko dołączą, ci którzy przyjdą bo będzie gwarancja dobrego wyniku, który zawsze i wszędzie napędza widzów na stadiony. Będzie też w sezonie kilka meczy z zespołami, które przyciągną widzów bo ŁKS, to zawsze będzie magnes. Może awansuje Ruch, może nie awansuje Widzew. Pan Królewski stwierdził, że do końca maja będzie opracowany szczegółowy plan gry Wisły w pierwszej lidze. I to jest konkret, który coś określi na następny sezon. Szczekajcie sobie dalej na Wisłę jak macie w zwyczaju. Choć ja na miejscu redakcji zastanowił bym się nad analiza sporej grupy wpisów, które po prostu godzą w przyszłość Wisły, bo na razie inna niż Wisła w rękach Królewskiego Błaszczykowskiego i Jażdżyńskiego jako kierujących tym okrętem wśród burz nie jest po prostu możliwa. Co nie oznacza że nie należy ich krytykować za błędy i pomyłki, ale są też granice dla pewnych wpisów. A sporo osób je tu przekracza bo wypisywanie głupot pod adresem Głowy, Błaszczykowskich, Kmiecika nawet jak wynika z niewiedzy na temat tego co się dzieje i kto za co odpowiada w klubie uderza w jego działanie i staje się dla innych podstawą do hejtu dla hejtu.

11            -20
~~~wihajster
@Maxi
Rozumiem Twoj zal do pilkarzy, ale oni nie maja umierac za Wisle, oni maja wykonywac swoja prace. Jezeli ja wykonuja zle to od tego jest trener, a dalszej czesci zarzad zeby przyjzec sie czemu. Dajmy na to, zle wykonywali swoja prace bo byli slabi wydolnosciowo (bo powiedzmy ze technika to inna sprawa i w klubie nie powinno byc takich, ktorzy maja za slaba technike - znow kwestia ich zatrudniania), no to kto jest odpowiedzialny za ich wydolnosc - no trenerzy. Jezeli jakis pikarz sie obija na treningach, to kto ma go zdyscyplinowac jak nie trenerzy a w ostatecznosci placacy wlasciciele. Jezeli piklarza sa slabi mentalnie, to kto ma im zatrudnic psychologa? Podejcie umierania za pracodowce w ogole jest mi obce. Ja nie jestem wlascicielm firmy tylko pracownikiem i mam zarowno pod soba ludzi, za ktorych prace odpowiadam i musze ich odpowiednio wyszkolic, zmotywowac ale rowniez zapewnic im wszystkie potrzebne srodki zeby mogli swoja prace wykonywac efetywnie i satysfakcjonujaco dla nich samych. Z drugiej strony przez mojego szefa jestem oceniany za to co moj zespol zrobi i on musi mi zapewnic warunki do wykonywania mojej pracy ale za to spodziewac sie mojego zaangazowania i wynikow. Jak ich nie bede mial to mi podziekuje za wspolprace. Ale rowniez ja jemu podziekuje jak nie bede miec srodkow zapewnionych do wykonywania zadan moich i mojej grupy... Troche przydlugie wyszlo (jak u GrzesiaS) sorry...

16            -5
Niewierny Tomasz
Właściciele Wisły
Żeby być właścicielem klubu ekstraklasowego to trzeba mieć na to pieniądze a niestety Trio to gołodupcy, których nie stać na żaden klub ekstraklasowy a co dopiero taki klub jak Wisła. Bieda właścicieli jest główną przyczyną spadku. Złotousty Jaro Królewski obiecywał bogatych inwestorów. Gdzie oni są ?

21            -10
~~~Realista8 0
GrzegorzS
Czyli Sarapata z Dukatem i sharksami, nie szkodzili klubowi skoro caly czas sie za nimi wstawiales i utrzymywales,ze to spisek mediow, ktore chca Wisle zaszkodzic, dopiero jak zaczeli trafiec do wiezienia nagle cie olsnilo.Skupiuje ci tez cytat twojej wypowiedzi po zmianie trenera cytuje - Zadanie naczelne wygrać 6 meczy przy R22 i coś wyrwać na wyjazdach. Na szczęście nic jeszcze nie przegrano i taki wjazd czołgiem może przynieść poprawę gry. Która powinna być prosta i ukierunkowana na punktowanie. Myślę, że juz z Łęczną zobaczymy stare sprawdzone 1-4-4-2 bo jedną z przyczyn porażki Guli był fakt, że drużyna nie potrafiła odnaleźć się w taktyce 1-4-3-3. Na szczęście mamy do tego piłkarzy by tak grać i to grać wreszcie skutecznie - koniec cytatu. Ten wjazd czolgiem to chyba ruskim bez paliwa . Dzis piszesz zmiana trenera byla bledem, kompletnie sie motasz chlopie.

14            -10
~~~Kibic20
Błędy.
Każdy popełnia błędy mniejsze i większe. Zarząd się do nich przyznał. Ja też na tym forum popełniałem wiele błędów, gdzie się później okazało, że nie miałem racji. No, niestety takie jest życie! Jakoś zawsze darzyłem każdego trenera zaufaniem, później się okazało, że byłem w błędzie.Ale co do Pana Kuby zdania nie zmienię. Tak uczciwego i szanującego wszystkich człowieka nieczęsto się spotyka. Wierzę też że Pan Brzęczek będzie dopilnowywal wszystkiego, żeby szło we właściwym kierunku. Mam nadzieję, że trochę kibiców się ze mną zgodzi, a jak nie to wszystko jedno. Juz pisałem co wypowiedzieli sie na ten temat byli ludzie naszego klubu i tego się trzymam(gazeta krakowska-to panowie:H. Kasperczak, K. Moskal, Żurawski, Baszczyński, Fedorowicz, Czuma, M. Motyka, nawet Boniek).

10            -13
~~~GrzegorzS
Może bym się i wzruszył użyciem słowa "klakier"
ale tylko wówczas gdyby usiłujący mnie urazić gość "Anty" - swoją droga to trzeba mieć kompleks osoby by wyrażać wobec niej czyli w tym wypadku Pana Królewskiego określonej z nazwiska osiągnięć i funkcji słowa "anty" - wiecznie nie zadowolony krytykant wiedział co to znaczy słowo "klaka" i pochodzący od niego "klakier". Ale jak widać nie wie. Zaś co do pana panie Buszewski zachowujesz się jak urażone dziecię a miej swoje zdanie ja sie zwyczajowo nie odnoszę do ludzi tylko do problemów, które tak postrzegam w danym czasie jak je postrzegam w oparciu o swoje doświadczenie życiowe, wiedze i nastawienie pozytywne do życia i problemów Wisły, które jej dotyczą. Piszecie o rzeczywistości ludzie jesteście przy ziemi, trzeba patrzeć w przyszłość spoglądając na przeszłość. Trzeba znać swoją cenę i wartość, być pewnym swojego miejsca we wszechświecie piłkarskim. Wisła spadła z ligi nie po raz pierwszy i jak znam życie może nie po raz ostatni. Do ligi wróci za chwilę. Wisła żyje już 115 lat i podziała jeszcze mam nadzieję kilka razy tyle. Porażki to tylko epizod, wynik czasem przypadkowych chwilowych wydarzeń zsumowanych w formie tabeli za jakiś okres. Wyznaczą one poziom rywalizacji w kolejnym okresie rozliczeniowym i wyznacza na jakiś czas miejsce w szeregu. Jak Egon Mask napisał Królewskiemu na jego wpis o spadku z ligi i porażce na ten moment realizowanego projektu, która go dotknęła to tylko rysa. Po prostu spadliśmy z ligi zagramy w niższej klasie rozgrywkowej, co to zmienia. Zmienia się budżet i rywale czy to podważa pozycje Wisły w naszej skopanej piłce. Nie pokazuje jej pozycje. Od trzech dni wszędzie się mówi o Wiśle bo z ligi spadła, czy ktoś na świecie zwrócił uwagę, ze Lech ma 100 lat i wygrał tytuł. W Polsce więcej miejsca jest na temat spadnięcia Wisły niż na temat zdobycia Pucharu przez Raków. Bo Wisła to Wisła, bo bez niej nie ma polskiej piłki. I to nie tak, że chce ten spadek uznać za sukces nie bo to porażka, ale bez przesady. W świecie o tym głośno bo to spadł klub, który ratuje Błaszczykowski kim jest anonimowy właściel Lecha czy Legii w świecie światowej piłki nikim. Ale spadł klub Kuby Błaszczykowskiego Wisła, która zlała chwilę temu wielkie Schalke, które tez spadło i wróciło do ligi. Trzeba czuć się tym kim się jest. A Wisła jest i ponosi tego konsekwencje. Dlatego nie może zatrudniać trenera, który nie rozumie, że jak przyjedzie do grajdoła w naszej lidze Wisła to rywale na rzęsach staną by zagrać mecz życia i nie można ich olac, bo zagrają na ful maksa, bo dla nich to sezon konia mecz życia a dla nas kolejny w historii. Gula to właśnie taki trener, który nie zrozumiał do jakiego klubu przyszedł. Owszem o tym mówił, ale nie rozumiał o czym mówi. tego nie rozumieli niektórzy zawodnicy, którzy tu przyszli i tego nie zrozumiał dyrektor sportowy, który chandryczył się do końca w efekcie zawodnicy, którzy powinni do nas trafić w grudniu góra w styczniu trafili do nas w lutym. Wisła ma się w tym roku jak się ma bo zatrudniła ludzi, którzy nie zrozumieli gdzie zostali zatrudnieni. Właściciele zaś nie potrafili im tego dobitnie uprzedmiotowić. Kibice w sumie w tym wszystkim jako jedyni pokazali klasę. Te półtora tysiąca ludzi, którzy byli pod stadionem byli tam by się posmucić a policja bała się, że będą zamieszki i kazała autokarowi krążyć. Wiem bo tam byłem i to widziałem. W Warszawie bu gości u nas więcej było tu zawodu smutki chęci bycia w tym razem. Mamy najlepszych kibiców w Polsce, którzy zasługują na wreszcie nagrodę i na to by zespół i działacze dojechali na miejsce, w którym ich kibic chce mieć na co dzień. Ale to jak widać musi jeszcze potrwać. Na razie nie ma do tego innej drogi niż naprawa popełnionych błędów bo samym mówieniem, przez właścicieli w budowaniu drużyny, że jesteśmy Wisła Kraków niewiele się zdziała. Piszesz o oderwaniu od rzeczywistości w takim klubie jak Wisła wszyscy powinni się oderwać od rzeczywistości i zacząć myśleć ponad nią. Może wówczas Manu nie dreptałby w Radomiaku przy straconej pierwszej bramce jak stary dziad tylko zapierd... za rywalem by go choć wyciąć. Może Kliment zamiast przyjmować piłkę walił by z powietrza obaj by się wówczas oderwali od skrzeczącej rzeczywistości i własnych ograniczeń to Wisłą by ligę uratowała. Błędem wielu w patrzeniu od lat na nasza piłkarską rzeczywistość jest to, że się na nią zapatrzyli i nie potrafią się tu ponad nią czasem wybić. Wisła od czasu Stolarczyka gra po prostu bez polotu i ta rzeczywistość wyrobników ja przygina do ziemi. Jak się uparto, że będziemy grac 1-4-2-3-1 to nie ma zmiłuj my potrzebujemy się od tego oderwać potrzebujemy dwóch trzech wirtuozów (oczywiście na naszym poziomie) 10 szybkich wyrobników z których kilku raz na jakiś czas wyrwie się skutecznie do lotu i 10 kolejnych biegaczy, którzy to uzupełnią. Do tego dodać trenera z wizją drugiego z autorytetem plus gościa od przygotowania fizycznego, który zapewni, że to będzie zdrowo hulać i i znowu zobaczę sławetny ostatni kwadrans Wisły, bo tego od dawna nie na przy R22 i dlatego mamy problem. Gulla zmarnował sezon bo Wisła nie biegała tylko człapała. Brzęczek tego nie potrafił zmienić w miesiąc bo nie miał czasu i materiału. Ten materiał i czas musi dostać. Po co są badania i jak 20/28 latek nie jest w stanie na zmęczeniu 20 minutowym biegiem ze zmiennym tempem odstawić trzech sprintów na 60 metrów z dwuminutowa przerwa miedzy nimi na wolny bieg w granicach 8/9 sekund to nie brać gościa do Wisły. To powinna być norma szybkości.

9            -12
~~~Tom
A kto powiedział, że nie możemy za sezon spaść do II ligii?
Widzę, że co poniektórych ponosi hurraoptymizm, a tak naprawdę nie zapominajcie, że ogrywało Nas śmieszne KSZO! Na czym opieracie swój optymizm? Na Prezesie Dawidku? Na biednych właścicielach? Czy sztabie szkoleniowym z nieszczęsnym Kaziem na czele?? Iluż to zdolnych napastników wykształcił ostatnio?? Na tą chwilę do zmian jest bardzo wiele. Po pierwsze trzeba Klub sprzedać. Sprzedać komuś, kogo stać na jego prowadzenie! Problem tylko, że "ratownicy" przejęli Klub za 4,5mln i nawet za 10 go nie oddadzą! Ich najzwyczajniej nie stać na jego prowadzenie! Reszte opowieści możemy sobie darować... I jeszcze jedno w kwestii Marzenki. Niech gnije w pierdlu za malwersacje, ale z całym szacunkiem Pan Dawidek to Jej może kawę robić i buty czyścic w kwestii szeroko pojętego Zarządzania.

10            -10
GrzegorzS
Bredzisz realisto fakty są jednak takie
że na razie to tylko Dukat by wreszcie wyjść z aresztu wydobywczego przyznał się do paru pomniejszych przestępstw gospodarczych a reszta jak to w Polsce czeka i końca nie widać. Co mają za uszami to pewni ich, ale na razie mamy ile już lat od sprawy 3/4 i nie ma aktu oskarżenia. Dukat przyznał się m.in do tego, że mimo wiedzy, że jesteśmy bankrutami to on tego nie zgłosił i ni ogłosił upadłości do czego zobowiązuje prawo. W naszej lidze tego typu przestępstwa to czasami był i będzie standard. I że by nie było znowu że ich bronię niech wreszcie ktoś w tych sprawach stanie przed sadem. Bo za chwile to oni pozwą nasz kraj do Strasburga i powygrywają sprawy. Sharks i wiele spraw spartolili, ale udało im się odzyskać lub od Meresińskiego, który tez na początku moim zdaniem w oparciu o rekomendację Cupiała wydawał się rozsądnym ruchem na tamtym etapie. Co więcej z punktu widzenia tego co piszesz gdy Carlitos walił bramkę za bramką i upokarzał Sraksów czy Legię na Łazienkowskiej to ty wyzywałeś Sarapatę, Duklata. Post factum i po efektach dowiedzieliśmy się, że nie jest tak jak być miało. To i obrona tych państwa i ich wspieranie z mojej strony się skończyło. Jesteś po prostu śmieszny i przytyki te mnie mało ruszają populizm tez i wykluczanie tez. jak by nie było to zawdzięczali kibice Wisły okresowi sharksów ostatnią realną szanse pucharową zawaliło sie i skończyło wielkim kryzysem, ale bez niego penikiem dłużej by to w Wisłę trwała. Zresztą co tu porównywać jeśli to czynisz i porównujesz spadek z ligi i tę porażkę do czasów Sharks to albo jesteś idi... albo nie wiele wiesz o obecnej sytuacji klubu czym dyskredytujesz się na całej linii i tyle w Twoim temacie. I żeby Cię dobić jak generałowie rządzili w Wiśle to tez zrobiono dla klubu kilka wspaniałych rzeczy z których do dziś korzystamy jako Wisła i ja to cenie i nie zamierzam się tego wstydzić.

6            -15
~~~Gruby
Rozumie rozgoryczenie...
Serce krwawi 3 dzień, nic nie chce być lepiej:( Boli też, że większość tutaj zapomniała o naprawdę wielu rzeczach które udało się poprawić, chcą wszystko ,,zaorać" a sprytnie unika odpowiedzi, kto za nich? Gdzie macie tą ,,kolejkę" chętnych do przejęcia naszego klubu? Zdecydowanie bliżej mi dzisiaj do Grzegorza i jemu podobnych, uważam że powoli, z głową wszystko szło do przodu, nie mogę tylko przeboleć, że nie ściągnięto klasowego snajpera, moim zdaniem to był gwóźdź do trumny:( resztę dokonali sędziowie i zajebisty nie fart!

10            -9
~~~Tsss
Do Janek
Człowieku co ty za bzdury piszesz. W czarnej dupie byśmy byli, a nie ekstraklasie. Wyczyszczeni z długów kosztem tym którzy nam pożyczki udzielili? Serio takie masz podejście do życia? Gratulacje.

14            -5
~~~Herti
@Realista8 0
Weź daj ostrzeżenie na przyszłość żeby nie jeść podczas czytania cytatów z GrzegorzaS bo przy tym czołgu zakrztusiłem się rosołem :)

13            -10
~~~Kibic Legii
Nie cieszy mnie spadek Wisły
Nie cieszę się ze spadku Wisły. No bo z czego się cieszyć? Co innego pokonać w bezpośrednim meczu, a co innego patrzeć jak spadacie z ESA. Nie znam Waszych problemów, więc nie chcę się wymądrzać. Tak czy owak, życzę jak najszybszego powrotu na najwyższy poziom rozgrywek i zapraszam do nas na Łazienkowską 3. Oby jak najszybciej.

26            -3
~~~Kibic20
Klub
Nie plujcie głupot na Grzegorza, że był za Sarapata, bandytami. Wszyscy ich popierali, chodziliśmy na mecze, bo nikt sobie nie zdawał sprawy, że za plecami takie machlojki robili. A co do biednych właścicieli to skończcie już biadolenie. Znaleźcie sami bogacza, co weźmie klub. Jakoś nikt nie ma ochoty, to cieszcie się, że kogokolwiek mamy. A pisanie, że gdybyśmy wtedy byli zdegradowani, byłoby lepiej jest bez sensu. Przecież do dzisiaj byłyby sądy dawnych nieopłaconych trenerów czy zawodników, a nie sądzę, że wszystkie milionowe pożyczki by umorzyli. A zaległe opłaty miastu? Aż tak się nie znam, ale na zdrowy rozum nie było by za wesoło w tej 4 lidze. A zawodników, jakich byśmy wtedy mieli.?Wszyscy by przecież odeszli? Nie pojmuje waszego rozumowania.

9            -13
~~~wihjster
A teraz moje wlasne przmylenia
Widze, ze nastroje tu sa od takich co by wszystkko zaorali i zaczeli od 4 ligi to takich, ktorzy w zasadzie stwierdzaja, ze wszystko jest w porzadku i pieknie a spadek no coz wypadek przy pracy i w efekcie wrocimy mocniejsi. (pomijam opinie GrzegorzaS bo do nich w ogole trudno sie odniesc). Wg mnie nie mozna popadac w ekstrmizm ale spadek nie jest OK, to jest na razie mala katastrofa. Wazna teraz jest reakcja klubu, powazna analiza popelnionych bledow, napisanie planu naprawy/awansu (nie na hura) i zatrudnienie odpowiedich ludzi do poporwadzenia klubu w trudym momencie. Inaczej moze sie wydarzyc wielka katastrofa jak spadek jeszcze nizej albo brak awansu powiedzmy w ciagu 2 lat.... Pytanie czy obecni wlasciciele sa w stanie tego dokonac. Mam duzo szacunku za to, ze zdecydowali sie na prowadzenie klubu w takich okolicznosciach jakie byly te pare la temu, ale widac, ze niestety, ze brakuje doswiadczenia i profesjonalizmu w dzialaniach. I nie mowie tu stricte o prowadzeniu klubu pilkarskiego co samo w sobie na pewno nie jest proste, i na to czy osiagnie sie sukce czy nie, wplywa bardzo wile czynnikow, ale o podejsciu do prowadzenia firmy/biznesu jako takiego. Szkola zachodnia (anglosaska/amerykanska/ ogolnie zachodnioeuropejska) bazuje na zatrudnianiu specjalistow, osob z doswiadczeniem do konkretnych zadan. Szkola wszchdnioazjatycka bazuje na polaczeniach rodzinnych i kolezenskich. Niestety to wlasnie taki model wybrali zarzadzajacy.... I to mnie najbardziej martwi.

9            -5
~~~Kroolik
Pożyjemy, zobaczymy
Ja z deklaracjami poczekam na to jak zarząd podejdzie do tej klęski. Zobaczę kto zostanie rozliczony, jaki będzie plan. I wtedy zastanowię się co z karnetami, co z członkostwem w Socios... Kocham Wisłę całym sercem i wszyscy moi synowie ją kochają, ale strasznie nie lubię jak mi się za to odpłaca lekceważeniem.

13            -3
~~~Realista8 0
GrzegorzS
chlopie doprowadzili klub do bankructwa a ty jeszcze w jakies archiwum x sie bawisz i jeszcze szukasz pozytywow, wczesniej ich smeiszna delegacja na spotkaniu z Cupialem powiedziala mu wal sie facet i trzasla drzwiami i mowimy o gosciu ktory przez kilkanascie lat fundowal nam MP i gre w pucharach,a tego Carlitosa sprzedali za frytki, ale to juz najmniej istotne, a takze okradaniu zwyczajnych kibicow Wisly a nawet atakowaniu ich nozami,wisi mi to kto tam jak sie poukladal z prokuratorem za zlagodzenie lub anulowanie kary, kazdy wie,ze to byli bandyci.

13            -4
~~~Realista8 0
GrzegorzS
Grzesiu pamietasz swoj wpis po sprzedaniu klubu Meresinskiemu kiedy wszyscy pisali,ze to oszust.. to ja ci go przypomne cytat - Widże, że parę osób już ma nowego wroga teraz będzie nowy właściciel. I ta bezmyślna pogarda "właściciel hurtowni", jeszcze gościa wczoraj nie znali nie wiedzieli kto zacz teraz już hejt. Ot tak bez racji bez ładu byle wpisać wrogi koment i imię obrony wyimaginowanej rzeczywistości i leczenia własnego kompleksu. Najwyższa pora by zmienić miejsce odwiecznego hejtowania. Ot taki atak za friko i to bredzenie. Wbij sobie jeden z drugim do głowy, że nowi właściciele nie wzięli Korony bo chcieli by stamtąd wyparowali powiązani politycznie działacze z Kielc, to jedno drugie to opowieści o zawodnikach wiecznie nie zadowolonych. Powiedzmy sobie szczerze przyszli do Kielc goście, którzy by chcieli czegoś więcej niż walka o byt za wielkie pieniądze, no to oczywiste, że nie po drodze z taką wizją większości zawodników Korony, bo oni wyżej nosa nie podskoczą bo umiejętności i potencjału brak w efekcie mogli się liczyć, z tym, że za chwilę po prostu znikną z Kielc. I ot cała tajemnica. A nie zadowolenie naszych ultras bo Cupiał klub nie sprzedał ich szefom ot zrozumiałe nastawienie, czyli interesik własnych szefów nad interes Wisły. Gratuluję postawy większości hajterów zastanówcie się czy aby na pewno jesteście tam gdzie wasze miejsce może druga strona błoń była by właściwsza. - koniec cytatu grzesiu wysyla osoby ktore ostrzegaja przed Meresinskim na druga strone blon a ta analiza dlaczego meresinskiego pogonili z Korony kwalifikuje go na oddzial zamkniety

13            -7
~~~olszaI
~~~Janko Buszewski podpisuję się obiema rękami pod tym co napisałeś....
A dla tych co nie rozumieją o czym pisze ~~~Janko Buszewski to wyjaśnię że chodzi o odpowiedzialność.... Sam prowadzę firmę jestem właścicielem a że jest to podmiot prawa handlowego to mam też zarząd i jak dla przykładu pracownicy firmy budowlanej żle postawią ścianki działowe to odpowiedzialność poniesie kierownik budowy, właściciel firmy której pracownicy te ścianki stawiali a odemnie bezpośrednio zarząd że takich partaczy zatrudnił. Więc wszędzie jest ta odpowiedzialność której w obecnej sytuacji nie ma w Wiśle. Wisła jast taką samą firmą prawa handlowego i mi jakby ktoś kładł budowę to już bym ustalał walne i odwoływał zarząd a jakoś w Wiśle takich ruchów nie widzę... Na koniec dodam że obecnie panowie Królewski, Jażdżyński i Kuba bawią się w naukę zarządzania ale zapamiętajcie nie za swoje lecz za Wasze i moje pieniądze a taki stan rzeczy już mi nie odpowiada. Zwrócę też Waszą uwagę że TRIO swoje interesy zabezpieczyło bo pamiętajcie oni Wiśle udzielili tylko pożyczki a Wy w tym i ja wydajemy faktycznie swoje pieniądze na ich zabawę.... Z Wiślackim pozdrowieniem.

19            -5
Niewierny Tomasz
GrzegorzuS
Dzięki Ci, że mi uświadomiłeś że głównym winowajcą naszego spadku jest trener Gula. Jednak jesteś klakierem każdej władzy jaka była czy jest w Wiśle. Jesteś tak jak naród ruski który zawsze uwielbiał swoich carów mimo że ci pchali i pchają go do katastrofy. Jesteś gościem bez kręgosłupa. Nie pouczaj nas więcej na tym forum bo nie jesteś dla nas żadnym autorytetem. I nie powołuj się na swoje doświadczenie życiowe bo jesteś naiwny i zagubiony jak dziecko we mgle. Twoje wypociny naprawdę mało kogo interesują bo nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i niejednokrotnie zaprzeczasz w nich samemu sobie. "Kończ Waść wstydu oszczędź"

11            -4
~~~Nicky
niewiery tomaszu pieknie to napisales o grzegorzus
wchodze tutaj poczytac grzegorza i podziwiac jak bardzo mozna byc odklejonym od rzeczywistosci. jemu to sie musi fajnie zyc: brak zmartwien: odcieli prad => ale jeszcze mam wode! stracilem noge? przeciez mam 2 a poza tym to i bez 2 mozna na wozku jezdzic i sobie dawac rade, a poza tym nie musze na buty wydawac... czytam wciaz jego wywody na temat jak jest dobrze i dlaczego za chwile bedzie jeszcze lepiej. chlopie robisz mi dzien! co bierzesz!? tez chce!

15            -3