Wtorek, 17 maja 2022 r.

Maciej Bałaziński w Radio Kraków: - Wszyscy są jeszcze w szoku

- Cały czas analizujemy tę sytuację, a jeśli chodzi o nasze grzechy, to z całą pewnością ta drużyna, która przystąpiła do rozgrywek okazała się być niewłaściwie zbalansowana. Nastąpiła później kumulacja pewnych niekorzystnych zdarzeń, a później doszedł rzeczywiście stres, że możemy się z Ekstraklasą pożegnać i te wszystkie czynniki zebrane razem spowodowały spadek - powiedział dziś w rozmowie z Marcinem Ryszką na antenie Radia Kraków wiceprezes krakowskiej Wisły - Maciej Bałaziński.

- Na pewno na tym polu sportowym praca nie została dobrze wykonana. Przed sezonem wydawało nam się, kiedy robiliśmy pewne zmiany, że będzie to "strzał w dziesiątkę" i że będziemy grać lepiej, ładniej, efektywniej oraz z wykorzystaniem dużej liczby młodych zawodników, ale niestety pomimo pewnych wzmocnień w zimie, a także pomimo zmiany systemu i obrazu gry, nie udało się zdobyć wystarczającej liczby punktów, żeby się w Ekstraklasie utrzymać - dodał Bałaziński.

Wiceprezes Wisły został zapytany o zdiagnozowany przez wielu problem w drużynie, w której było za dużo nieznających polskich realiów ligowych obcokrajowców, a za mało "wojowników".

- Efekt pokazuje, że tak właśnie było. Trudno jest temu zaprzeczyć, bo "po owocach ich poznacie". Widać gdzie się ta drużyna znalazła i widać ile punktów zdobyła. Poza tym "serduchem", które u jednych było na poziomie optymalnie wysokim, a u innych na poziomie trochę niższym, to ja całkiem nie odbierałbym drużynie tego serca, czy woli walki. Czasami brakło może bardziej pragmatyzmu, niż tego serca. Czasami jak się chce, a robi się to w sposób nieuporządkowany i przynosi to gorszy efekt, niż gdy robi się to w sposób spokojniejszy, bardziej wyrachowany i gdy mierzysz się z pewnymi tematami z większym doświadczeniem. Natomiast odpowiedź na to, czy drużyna była dobrze zbalansowana jest taka, że nie była. Co widać po efekcie, jaki osiągnęliśmy. Wydawało się, że ten nowy sztab z trenerem Brzęczkiem na czele sprosta temu zadaniu, bo postęp w grze i inny jej obraz był widoczny, ale nawet ten mecz z Radomiakiem pokazał, że mimo że prowadziliśmy na wyjeździe 2-0 i wydawało się, że mecz może nie że przebiegał pod naszą kontrolą, ale jest spokojniej, to potrafiliśmy takie zwycięstwo wypuścić z ręki i przegrać w sposób druzgocący 2-4. Tracąc trzy bramki poprzez klasycznego hat-tricka zawodnika, który jest ograny i ostrzelany, ale też nie jest to Robert Lewandowski. Po prostu solidność, precyzja, spokój i profesjonalne podejście do wykonywanego zawodu - mówił wiceprezes Wisły.

Bałaziński został zapytany o wywołanego tutaj Jerzego Brzęczka, w kontekście jego pozostania na stanowisku trenera na kolejny sezon, już pierwszoligowy.

- Na pewno jest wola z naszej strony, aby Jerzy Brzęczek prowadził dalej ten zespół. Wstępnie deklaracje ze strony trenera Brzęczka były pozytywne, natomiast musimy wziąć pod uwagę, że ten sezon trwa. Mamy jeszcze ten ostatni mecz, od którego nie zależy już utrzymanie, ale trzeba go rozegrać i pokazać się kibicom z możliwie dobrej strony. Trwają przemyślenia dotyczące tego co będzie dalej. Bardzo liczę na to, że Jerzy Brzęczek poprowadzi Wisłę Kraków w przyszłym sezonie i rzeczywiście obejmie dowodzenie nad tym okrętem, który w przyszłym roku będzie płynął przez I ligę - przyznał Bałaziński.

Wiceprezes został także zapytany o zawodników z obecnej kadry Wisły i o to ilu z nich wyraziło chęć pozostania w klubie po spadku.

- To jest złożony temat, który jest przedmiotem naszych rozmów. Dostajemy teraz mnóstwo pytań od naszych partnerów biznesowych oraz od naszych partnerów innego rodzaju o to co będzie i jak się to teraz ułoży, ale proszę wziąć pod uwagę, że minęło dopiero kilka dni. Nie mamy gotowych wszystkich odpowiedzi, bo trudno je mieć. Jesteśmy w trakcie intensywnych spotkań oraz rozmów. O wszystkich decyzjach i efektach tej pracy będziemy informować na bieżąco. To nie jest dobry moment, aby przesądzać co się stanie z tym, czy z tamtym, czy co się stanie z owamtym... bo wszystko musi być po kolei. Najpierw musimy mieć pewność co do tego kto będzie trenerem, potem mieć pewność który z piłkarzy chce być z nami oraz którego możemy zatrzymać, bo zdajemy sobie sprawę, że okoliczności finansowe w I lidze są inne, niż w Ekstraklasie - przyznał.

Gdy już padła kwestia finansowa Bałaziński został zapytany o to, czy realny jest budżet Wisły na poziomie około 11 mln złotych, jaki na kwietniowym spotkaniu z dziennikarzami przepowiadał prezes Dawid Błaszczykowski. Przypomnijmy, że obecny szacowany jest na około 30 mln złotych.

- Przypuszczam, że nasze przychody mogą być nawet trochę większe niż 11 mln, szczególnie że to jest tak, że część kosztów zostanie podciągnięta za tamten sezon, a także cześć przychodów zostanie tak podciągnięta ze względu na kwestie rozrachunkowo-bilansowe, ale patrząc po czystych przychodach, to nie umiemy tego powiedzieć teraz dokładnie. Bardzo wiele zależy od postawy kibiców w tej I lidze, a także od postawy naszych partnerów biznesowych. A także od postawy osób, które mają sky-boxy, od tego kto będzie chciał tę współpracę kontynuować. Na razie mamy dość pozytywny odzew, ale wszyscy są jeszcze w szoku i przez najbliższe tygodnie okaże się na kogo możemy liczyć. Przypuszczam, że ten wynik, o którym pan mówił osiągniemy, a będziemy się starać osiągnąć ten wynik lepszy, jeśli chodzi o przychody, ale pamiętajmy, że Wisła Kraków ma rozbudowaną część kosztową i będziemy się starać jak najbardziej efektywnie tymi pieniędzmi gospodarzyć - mówię to w kontekście np. Akademii. Cięcia dotkną różnych działów i różnych aspektów naszego życia, natomiast nie da się pewnych rzeczy robić z dnia na dzień, a pewnych z dnia na dzień nie należy robić. Dopiero najbliższe tygodnie pokażą jak ten plan finansowy będzie ostatecznie wyglądał - przyznał Bałaziński.

Kolejne z pytań dotyczyło kadry Wisły i tego jak duże czekać nas mogą ruchy transferowe z klubu oraz do klubu.

- Na pewno ruch kadrowy będzie i odwołam się do tego, że bez trenera nie będziemy podejmować takich decyzji. Na pewno będziemy to w swoich głowach planować, a wspomniany ruch będzie, bo choćby zawodnicy, którzy są u nas na krótki okres, to musimy brać pod uwagę, że mogą nie chcieć kontynuować przygody z "Białą Gwiazdą". Mówimy tutaj np. o Manu, ale nie chcę się odnosić do konkretnych nazwisk. A co do ruchów kadrowych, to po pierwsze one muszą być, a po drugie - bo pewne rzeczy są niezależne od nas, a także, bo koszty będą zbyt wysokie, abyśmy mogli je w I lidze ponosić. Po trzecie zaś, bo wymogi piłkarstwa pierwszoligowego są trochę inne, niż wymogi piłki w Ekstraklasie. Gra się tam trochę inaczej i też musimy tutaj zareagować i się przygotować - deklaruje wiceprezes.

Działacz Wisły został jednak personalnie zapytany o Luisa Fernándeza, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem wykluczył się z gry na decydujące spotkania sezonu i klubowi nie pomógł, stąd stwierdzenie, że może pomoże on więc "Białej Gwieździe" w I lidze.

- Nie będę się odnosił do konkretnych nazwisk, nie chciałbym absolutnie tutaj wywierać na kimkolwiek presji, ani też na sobie. Na pewno będziemy rozmawiać ze wszystkimi zawodnikami po kolei, nie zakłócając ich trybu treningowego. No i wtedy też będziemy wiedzieć więcej - zamknął jednak ten temat Bałaziński, a pytany o to, że Wisła dokonywała w ostatnich latach wiele nieudanych transferów i w naszej obecnej sytuacji ich ryzyko powinno być dodatkowo ograniczane, odparł: - Ryzyko w transferach zawsze jest. Mamy tę zaletę i przewagę, że jeśli trenerem Wisły nadal będzie Jerzy Brzęczek, to z całą pewnością nas wesprze. Ma doświadczenie i ekstraklasowe, i pierwszoligowe, a mamy dział skautingu, który rozbudowaliśmy ostatnio przyjmując do niego Pawła Brożka, który będzie pomagał, a od dłuższego czasu obserwuje I ligę, więc ma niezłe rozeznanie. Ale nie zaczniemy przeprowadzać tych transferów pojutrze, bo będzie to proces, który będzie pewnie trwał przez maj i czerwiec, więc jeszcze trochę przed nami. Mamy jakieś wstępne przymiarki, bo trzeba być choć trochę przygotowanym, więc licząc na to, że utrzymamy się w Ekstraklasie jakieś wstępne analizy już robiliśmy, natomiast teraz nie jestem w stanie powiedzieć kto to będzie, ani ile osób będzie, ani dokładnie jaki będą miały profil, bo zdajemy sobie sprawę i podchodzimy z pokorą do różnic w sposobie gry pomiędzy Ekstraklasą i pierwszą ligą - dodał.

Oczywiście nie mogło także zabraknąć pytania o kibiców, którzy są siłą rzeczy mocno sfrustrowani degradacją, a wielu domaga się istotnych zmiany w strukturach klubowych.

- Nie wiem co pan ma na myśli mówiąc o istotnych zmianach w Wiśle Kraków. Pytania o jakieś zasadnicze, czy strukturalne zmiany, to są pytania do właścicieli i zarządu. Jesteśmy od tego, aby zorganizować teraz możliwie efektywnie oraz szybko pracę, żeby Wisła w tej I lidze bez zakłóceń mogła wystartować i możliwie efektywnie konkurować i na tym się skupiamy. Klub piłkarski tej rangi jak Wisła Kraków to jest przeszło 100 różnych obowiązujących umów. I nie mówię tutaj o umowach z nauczycielami, czy trenerami z Akademii, ale mówię o naszych partnerach, o kontraktach. Każda z nich wymaga indywidualnego podejścia, wymaga oszacowania, wymaga porozmawiania z partnerem. bo nawet jeśli umowa jest sztywna, to wiemy, że okoliczności się zmieniają, więc wypadałoby porozmawiać jak druga strona dalej widzi realizację świadczeń, a także jak my to widzimy. Jest to naprawdę niewiarygodny nawał pracy, którą aktualnie wraz z naszymi pracownikami wykonujemy - przyznał Bałaziński.

Kolejne pytanie dotyczyło stadionu i tego czy istnieje ryzyko, że Wisła w I lidze nie będzie mogła korzystać z obiektu przy Reymonta.

- Nie zakładam tego, choć wiem, że relacje w tak dużym mieście jak Kraków są czasami trudniejsze, niż w małej miejscowości, gdzie są bardziej bezpośrednie relacje z decydentami, natomiast nie mamy póki co złych doświadczeń i liczymy na to, że ten dialog z miastem będzie prowadzony. No i nie zakładam takiego scenariusza, że Wisły może nie być na Reymonta. Liczę na to, że obydwie strony będą tutaj działały w dobrej wierze po to, aby Wisła dalej tutaj była i żeby kibice mogli - choć już nie w Ekstraklasie - kibicować Wiśle Kraków - powiedział.

Na zakończenie Bałaziński został zapytany o to jaki będzie cel zespołu "Białej Gwiazdy" na jej pierwszy sezon w I lidze.

- Tak jak w Ekstraklasie gra się o mistrzostwo Polski, tak w I lidze gra się o awans do Ekstraklasy, natomiast musimy podejść do tego z bardzo dużą pokorą, bo będziemy mierzyć się z klubami, które mają kilku, albo nawet kilkunastoletnie doświadczenie w grze w I lidze. I nawet jeśli mają mniejsze możliwości, to są bogatsze o te doświadczenia. Dlatego musimy się starać bez arogancji i bez pychy, ale też z pewnością siebie wejść i grać - zakończył Bałaziński.


Źródło: Radio Kraków

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


71    Komentarze:

~~~Nick
Temat
"Budżet Wisły w 1 lidze będzie zależeć od postawy kibiców i sponsorów" - Bałaziński. Chłopie, żądni inni kibice nie wpompowali we własny klub tak dużych pieniędzy jakie wpompowali kibice Wisły w swój klub na przestrzeni ostatnich 3 lat (podliczcie sobie wszystkie zbiórki, wykupione akcje, pieniądze od Socios, z dnia meczowego przy 2. frekwencji w Polsce, sprzedaż okazjonalnych pamiątek, które wchodziły w tysiącach sztuk, itd..) i co zrobiliście? Spuściliście Wisłę do 1. ligi, a kluby, które mają frekwencję na poziomie 2 tysięcy osób, i nawet sklepu kluczowego nie posiadają, pozostały w Ekstraklasie. Zacznijcie wymagać od piłkarzy, sztabu szkoleniowego, zarządu i właścicieli.

263            -9
~~~Daniel190 6
1 Liga
Gdzie jest "pseudoPrezes" Dawid Błaszczykowski?

203            -13
~~~krak
wypad lalusiu
konsekwencje powinieneś ponieść też ty lalusiu

153            -19
~~~Kaspar Hauser
Totalni dyletanci!
Totalni dyletanci! Kibic piłkarski średnio interesujący się piłkarską ekstraklasą od conajmniej lutego AD 2022 widział, iż murowanym kandytatem do spadku jest niestety moja ukochana Wisła. A te za przeproszeniem "niby magistry" po "niby studiach" nic nie wiedzieli, nic nie widzieli,nic nie słyszeli i teraz cały czas analizują. Może niech jeszcze zatrudnią zewnętrzną firmę aby dokonała audytu w klubie to ktoś na tym dobrze zarobi. Nie napawa mnie to optymizmem na przyszłość.

139            -13
kibic z daleka
Co za bełkot...
'...pomimo pewnych wzmocnień w zimie...'?? On chyba mówi o innym klubie!

173            -13
~~~Młody
Poszukiwany
Kibice Wisły w dalszym ciągu poszukują zaginionego w niedziele Dawida Błaszczykowskiego. Mimo tak znacznego upływu czasu miejsce jego aktualnego pobytu nadal nie jest znane. Każda posiadana przez Państwa informacja może mieć znaczenie dla przebiegu poszukiwań. Poszukiwany może ukrywać się bratem, Kubą Błaszczykowskim u wuja, Jerzego Brzęczka.

115            -22
~~~Herti
!
Skaut Brożek i niby trener Brzęczek... Miej nas Panie w swej opiece,bo 99% kibiców widzi gdzie tkwi problem,niestety taki goguś jak Bałaziński tego nie wie,a współodpowiada za decyzje. Brzęczek z Dawidkiem to już powinni być bez pracy !! Tymczasem pierwszy plecie farmazony jak co tydzień, a drugi bawi się z kibicami w chowanego.

101            -23
~~~Obserwato r
W szoku to są kibice że jeszcze nie podaliście się do DYMISJI!!
Kibice nie chcą widzieć w klubie osób które odpowiadają za spadek. Kropka. Rozumiecie to? Chcecie mieć pusty stadion? Walczcie z nami - z kibicami! Wisła to My!!

111            -26
~~~_Optyk
Nadzieja umiera ostatnia..
Kibicem Wisły się jest do końca. Niestety spadek jest cholernie bolesny, ale moze taki restart jest jednak potrzebny. Przeczytałem ten wywiad i niestety nie ma w nim optymizmu. Dużo słów i "przemyśleń", a mało konkretów ! Przykładowo KIKO RAMIREZ publicznie sugeruje chęć działania dla Wisły, a działacze śpią i mówią o skautingu i znajomości 1 ligi przez Pawła Brożka (a skąd On niby tą 1 ligę zna ?? czy jeździła na mecze Korony Kielce ? Z polsatu to ja też znam wiele, ale to nie to samo). Musi być znacząca zmiana w podejściu, bo pycha kroczy przed upadkiem. Musi być jeden Właściciel z obiektywnym i rzeczowym podejściem do zatrudnianych osób. Zawsze będę szanował ludzi którzy uratowli Wisłę przed upadkiem (bo tak byłoby 3 lata wstecz) ale teraz mamy inne realia i potrzeba zmian w Zarządzaniu Klubem. Nie ma miejsca na sentymenty. Musi być jasny plan i przejrzystość aby Kibice uwierzyli i wspierali Klub w trudnym dla nas czasie.

89            -6
~~~bodzio
Manu
Wiceprezes powiedział: "bo choćby zawodnicy, którzy są u nas na krótki okres, to musimy brać pod uwagę, że mogą nie chcieć kontynuować przygody z "Białą Gwiazdą". Mówimy tutaj np. o Manu". To my chcemy kontynuować współpracę z Manu?! To przecież wzorcowy przykład gostka do odpalenia. Jak zobaczyłem pierwsze dwa mecze Manu to byłem pod wrażeniem. Imponował umiejętnościami. Kolejne mecze to już w jego wykonaniu kompletna olewka. Przez taką postawę wielu piłkarzy spadliśmy z ligi. Na takich typach zbudujemy drużynę na kolejny spadek.

107            -3
~~~Smith
Wzmocnień w zimie?
O czym on bredzi? Przecież on nic nie wie, nic nie może przewidzieć.... Olo Moskalewicz użył kiedyś słowa "dyletanci" i chyba to jest odpowiednie słowo. Ciekawe kiedy wypowie się prezes i nadprezes? Bo podprezesi bełkoczą cały czas.

89            -6
Riven97PL
W szoku jesteście?
Przez ponad pół sezonu kręcimy się w okolicach strefy spadkowej, z 13 meczów wygrywamy 1 a wy jesteście w szoku że spadliśmy?! No jeżeli z takimi fachowcami będziemy walczyć o awans do ekstraklasy to zaraz wylądujemy w II lidze! W szoku jesteście bo co? Bo to Wisła Kraków? I co z tego? Historia nic nie znaczy w rozgrywkach i nie ma dodatkowych punktów za osiągnięcia które miały miejsce ponad 10 lat temu. Naściągaliście rodziny i piłkarskich patałachów i taki jest tego efekt. A gdzie prezes Dawid? Niczym Chuck Norris zaginiony w akcji?!

111            -4
~~~mikowski
Czyli...
Czyli dalej to samo: Dej, Dej, Dej piniondze, ale nie oczekuj za dużo. Ale za to mamy najlepszy pion sportowy, samych po prostu fachowców!

88            -5
~~~Kroolik
Odpowiedzialność
Panie prezesie, rozliczenia w firmie po takiej klęsce zaczyna się od zarządu, a nie sprzątaczek. To nie jest jakieś tam niepowodzenie, tylko potworna degrengolada. Mam doświadczenie w biznesie na wysokich szczeblach i zapewniam pana, że po czymś takim zarząd zapłaciłby głową. Zresztą dobrym obyczajem byłoby zabezpieczenie klubu i podanie się do dymisji. Co zrobią dalej udziałowcy, czy wam odnowią kadencję to już osobna sprawa. Rozumiem, że jedni odpowiadają za biznes, a inni stronę sportową, ale zarząd to ciało kolegialne i na koniec dnia odpowiedzialność jest łączna. Nikt z was nie zarabia w zarządzie Wisły na chleb, a twarz ma się jedną.

83            -4
~~~Misioł
Serio wszyscy są jeszcze w szoku?
To pokazuje jakim gronem dyletantów jesteście. W grudniu mówiłem że bez zmian będzie spadek, a jestem zwykłym kibicem i nie pobieram pieciocyfrowej pensji jak Balazinski. Do tego czepiacie się piłkarzy, a jakoś przemilczałes chłopie że na gwałt potrzebne wzmocnienia ogarneliscie dopiero w lutym i marcu, na długo po starcie rundy! Serio to się wszystko miało zgrać na pstryk? I jesteście zaskoczeni? Z takim zarządem na prawdę trzeba się bać o przyszłość ukochanego klubu, bo nie potraficie chłopy dwa dodać dwa. Mam nadzieję że przynajmniej na 1. Ligę ogarniecie jakiś sensowny skład przed startem ligi i dacie trenerowi jakikolwiek komfort, bo macie na to 3 miesiące i pasowałoby chociaż tego nie spieprzyć!

75            -7
~~~Art
I liga
Jurkowi bym podziękował. Trenerów jest kilku, w Krakowie Marzec, Musial, Tułacz... Proponuję się przyjrzeć kilku graczom z Niepołomic (Mrozowski, Koscielny, Kobusiński, nasz Bartosz). Powroty z wyporzyczen I Feliks z Garbarni. Może spróbować Zjawinskiego z Sącza. Ale tu może być drogo. Tańszy Biliński z Bielska. Nie szukać daleko wśród niepewnych...

47            -25
~~~Ludojad
JESTEM Q....... PRZERAŻONY
Koleś ............ od rzeczy - nawet mało wprawny słuchacz wyłapie perełki: spadku winni piłkarze - my umywamy ręce, planu na 1 ligę za bardzo nie było i na razie nie ma (czekamy aż się skończy sezon), chcemy się bawić w kreatywną księgowość (JAK MOŻNA MÓWIĆ O TAKICH RZECZACH W OGÓLE?!), zależy od kibiców i sponsorów czy będzie za co funkcjonować (CO ZA BEZCZELNOŚĆ po takim sezonie), a na koniec mistrzostwo świata - OBAWIAMY SIĘ DRUŻYN KTÓRE OD LAT GRAJĄ W PIERWSZEJ LIDZE. Powiem tyle - to jest NIE PRA WDO PO DO BNE. Aaaaa.... no i te wzmocnienia w zimie. Rewelacja. Coście zrobili z naszym Klubem!!

112            -5
~~~Wisła1906 1906
Zarząd
Bałaz, tym razem winny młody czy stary Buksa?

71            -11
~~~Ona
Zamilcz prosze
Cwaniaczek i wypad z Klubu darmozjadzie.

82            -10
~~~Ludojad
Przeczytałem to drugi raz i jeszcze nie ochłonąłem
Bałaziński [...] z Wisły!

95            -9
Engrandel
...
"a później doszedł rzeczywiście stres, że możemy się z Ekstraklasą pożegnać i te wszystkie czynniki zebrane razem spowodowały spadek" Stres do uja? STRES!? stres to może odczuwać samotna matka wychowująca i ledwo wiążąca koniec z końcem, a nie banda nażelowanych frajerów zarabiających kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. Skoro to dla nich stresowe niech wypier... na kasę w bierze czy lidlu. tam będą żyli bezstresowo. PS. Dawid Błaszczykowski nie ma cywilnej odwagi przyznać się do spartaczonego zadania? Czy będzie jechał na plecach swojego brata w nadziei, że ocali stołek? Jeżeli tak, ja złotówki nie dam.

98            -6
~~~Szwed
Zarząd
Bałaz, kto tym razem winny młody czy stary Buksa?

52            -9
~~~ed_rush
ja wychodzę z założenia...
...że skoro nawarzyli nam takiego piwa to niech teraz je wypija. Ludzie przestańcie pisać o kolejnych rewolucjach, kolejnych zmianach trenera. Czy zdajecie sobie sprawę ilu trenerów mieliśmy przez ostatnie 10 lat? 23 (DWUDZIESTU TRZECH)!! W taki sposób to my nigdy niczego nie zbudujemy. Średnio co pół roku zmiana koncepcji. My teraz potrzebujemy profesjonalizmu (w dziale sportowym) oraz przed wszystkim STABILIZACJI, projektu sportowego na lata, a nie na jedną rundę.

68            -9
~~~Tom
Nie wierzę Wam w ani jedno słowo!
Przeproscie i [...]!

60            -6
~~~FanatykWi sły
...
Nie da się tego słuchać. "Wiele zależy od postawy kibiców"... Człowieku bez wstydu i cały ten śmieszny zarząd z cyrkowcami, a nie właścicielami, gdyby nie my to by tego klubu nie było! Zbiórki, cegiełki, socios, akcje itd! Co wyście zrobili?! Żadna obietnica nie spełniona! Zero inwestorów, zero poważnych sponsorów, a co to miało nie być. Jak wam nie wstyd teraz coś takiego mówić! Dorzucając do tego milczenie braciszków to już w ogóle. Macie swoją legendę. Myślę, że teraz już dociera do wszystkich powoli to, że oni mają nas wszystkich w dupie. Jesteśmy tylko po to żeby sponsorować im zabawę w prowadzenie klubu. Szok. To jest po prostu skandal.

80            -12
~~~FanatykWi sły
...
Najlepszym rozwiązaniem byłoby w meczu z Wartą wyjść ze stadionu w 80 minucie. Po prostu. Niech kończą mecz przy pustych trybunach.

70            -11
~~~kkkk
Panie Bogusławie...
Czy Pan to widzisz co się dzieje z Nasza Wisełką? Niech Pan wejdzie jeszcze raz do tej rzeki! Niestety bez pieniędzy będzie bardzo trudno wejść z powrotem do ekstraklasy...

46            -18
hobiz
Szok !
Możemy się wściekać , możemy być w szoku i głębokim niedowierzaniu , możemy winą obarczać wszystkich naokoło. Fakt jest faktem , że Wisełka spadła do I ligi . Ale Wisełka jest tylko jedna , i naszym obowiązkiem jest ją wspierać , pomagać , dodawać otuchy i być z nimi i nami na I-wszo ligowych boiskach . Realia są takie jakie są , kto dał ciała , to ponoć wszyscy wiedzą , ale powtarzam jeszcze raz _ teraz się okaże , kto jest prawdziwym kibicem Wisełki i kto ma ją w sercu . Z Wiślackim pozdrowieniem , kibic ze Starogardu Gdańskiego .

1            -2
~~~Robert
Kibic
Krótko wypad z Dawidkiem Wisła to My nie wy

66            -8
~~~Roberto
Mecz
Zaśpiewać w 19:06 minucie hymn i wyjść że stadionu

73            -13
~~~tabaluga
obrazem
obrazem nędzy i rozpaczy niech będą dwie rzeczy - pierwsza to sprzedaż w lecie i zimie Brown Forbsa, który kasę pobierał a około 3 miesięcy nie trenował i nie nadawał się do gry, na którym nie zarobiliśmy złotówki a nagle, gdy kontrakt zerwano to w ciągu kilku tygodni pojechał do Chin. A druga sprawa to ten sklep. W dzisiejszych czasach, gdy większość osób kupuje rzeczy przez internet najważniejszy w tym sezonie był sklep wielkości połowy Castoramy. Ja rozumiem jakby się to odbywało na zdrowych papierach, jesteśmy utrzymani, nie wiem 10 miejsce, startuje nowy sezon, jesteśmy na czysto to robimy mega otwarcie a tak to płacić za powierzchnię trzeba tylko czym i skąd na to pieniądze wziąć.

57            -7
~~~Mr. Kibic
Jestem ..... frajerem!
Po tym wywiadzie i boję się o przyszłość Wisły..... co tu analizować wystarczy poczytać fora kibiców Wisły którzy jeżeli chodzi o ten sezon od samego początku prosili, błagali wytykali błędy a także przepowiadali to tąpnięcie.....stało się to co musiało się stać, bo główny właściciel /i współwłaściciel też/ bardziej dbał o łechtanie swojego ego, z uporem bardziej niż tępego osła zaparł się i lansował swoje wizje otaczając się klakierami i ludźmi wyłącznie spolegliwymi będąc głuchym na spojrzenie rzeczywistości. Tu jeszcze jesienią powinien ktoś uderzyć pięścią w stół aż drzazgi polecą i już wtedy trzeba było działać a najpóźniej po ostatnim jesiennym meczu, a tu co? świąteczne życzonka prezenciki i BRAK REAKCJI na fatalną jesień i w nagrodę wczasy z zespołem w Turcji... wcześniej pożal się Boże jakieś niby transfery i transfer nieodzowny, bezwzględnie konieczny i dający szansę na zachowanie statusu ekstraklasowego czyli kreatywnego napastnika, i co?.... i /z całym szacunkiem i sympatią/ wiekowy Ondrasek bo ponoć dla atmosfery w szatni/ pisałem żeby zatrudnili Marcina Dańca gorzej by nie było a atmosfera z pewnością lepsza . No ale właściciele wiedzą najlepiej niż kibice ....a ci którzy uczestniczyli w różnych zbiórkach akcjach wspomagających i ratujących klub czują się jak frajerzy wyruchani przez dyletantów. Tak się zastanawiam kto przy zdrowych zmysłach ktoś z zewnątrz chciałby depnąć w takie bagno. A tak na marginesie pytanie do Kuby: czy wszedłbyś do klubu gdzie zawodnik jest właścicielem utrzymującym i wypłacającym pensję trenerowi który powinien być podporządkowany właścicielowi, a prezesem chociaż marionetkowy jest jego brat dyletant.... przecież to wszystko to jakaś farsa a dzisiaj nawet tragifarsa.... płakać mi się chce, tak jak Kmiecikowi w Radomiu, ja pamiętający Wisłę od tamtego czasu kiedy on strzelał gole. Trzech kolesi właścicieli/ za 4 miliony złotych odzyskanych po dokooptowaniu innych współudziałowców/ dyletantów w krótkich spodenkach którym zaufało tysiące ludzi, kibiców, zwolenników miłośników tego klubu zostało sfrajerowanych przez nich. Tak, czuję się jak frajer... wiekowy ale frajer!

61            -5
~~~PTAK
obserwator
Wypowiadaj się za siebie a nie za innych kibiców ,ja na Wisłę będę chodził i ją wspierał bezwarunkowo

20            -46
~~~markos
Wiele zależy od postawy drużyny, nie kibiców
Pan wiceprezes, widać zapomniał, ile razy kibice pomagali Wiśle, gdy była w krańcowo trudnej sytuacji, ile było akcji pomagających, wspomagających klub finansowo i nie tylko, dlatego najpierw trzeba w tej nowej sytuacji zbudować mocne fundamenty klubu, solidną, walczącą o "każdą piłkę" drużynę, jednym słowem, będą wyniki - będzie postawa kibiców,czas to wreszcie zrozumieć - to takie proste.

38            -2
~~~Alfer_77
Szok
W szoku to wszyscy jesteśmy, że po takiej kompromitacji nie ma winnych. Wyśmienicie tylko piłkarzy, a to w Waszym wykonaniu jest niczym nowym - od kilku sezonów wagon przyjeżdżał i wagon piłkarzy odjeżdżał. Będą robić to Ci sami ludzie co wcześniej czyli ze skutecznością taką jaką miał Ondrasek w lidze. Patrząc na tą 1 ligę to nie mamy absolutnie żadnych argumentów aby twierdzić ze walczymy o awans. Środek tabeli to jest wszystko na co nas będzie stać z tym skompromitowanym zarządem. O Dawidzie szkoda pisać przez szacunek dla jego brata ale to jest jakaś popierdułka a nie prezes.

50            -5
olszaI
Jak czytam te bzdury to naprawdę zaczynam się bać.....
o dalszy ciąg tej historii... To co pisze ten [...] to jakaś kpina ..... Oni w trybie natychmiastowym powinni sie podać do dymisji !! Śmiem twierdzić że średnio rozgarnięta gospodyni domowa by to lepiej poukładała, Ci ludzie dobrze by jarzyniaka nie poprowadzili a co dopiero Wisłę !! I jeżeli ludzie z takimi kwalifikacjami mają zostać i dalej się bawić to mam poważne obawy że akcja ratunkowa z roku 2019 może się dla nas okazać egzekucją z opóżnionym zapłonem ....

49            -6
Dziadziulek
Pytanie
Dlaczego głosu nie zabiera nikt z właścicieli ani prezes klubu, tylko ciągle mam wrażenie wysyłają człowieka z zarządu, który tam najmniej ma do powiedzenia?

50            -4
~~~Klaus
Moja postawa
To co miałbym dać na wasze gry i zabawy i wasz w większości szrot za dziesiątki tysięcy zł. miesięcznie wolę wpłacić na biedne dzieci, Ukraińców czy schronisko dla zwierząt. Dopóki nie zaczniecie tego prowadzić jak się powinno nie zobaczycie ani grosza ode mnie.

38            -11
~~~SangueBlu
LOL
co za beczelny typ wzmocienia zrobiliscie w zimie?:D sprzedajac najelpszych zawodnikow takie wzmocnienia...przez takie zdradzieckie zaklamane mordy zostaliśmy spuszczeni....

56            -3
Anty Królewski
Szkoda nawet czytać i słuchać tego bełkotu
Szkoda nawet tego czytać. Wypowiedź Balazinskiego jedynie potwierdza, że naszym klubem rządzi banda dyletantów, która nie ma pojęcia jak zarządzac Wisłą, plus do tego jest oderwana od rzeczywistości. Mówienie, że budżet klubu zależeć będzie głównie od kibiców odbieram jako dalszą próbę wyciągnięcia jak największej liczby pieniędzy od nas. Brednie o tym jak to Wisła się rzekomo zima wzmocniła to szkoda nawet komentować. Przecież ten skład został osłabiony, nie udało się zastąpić Mahdioui i Yeboaha. Spadkiem nie jestem zaskoczony. Już trzy lata temu wiedziałem, że trafili się Wiśle kolejni szkodnicy, przed czym ostrzegałem od dawna. Prognozowałem tez wówczas, że następnych latach czekać nas będzie walka o utrzymanie i wcześniej czy później ten spadek nastąpi. I jak widać, niestety miałem rację. Mamy do czynienia z dalszym mydleniem oczu. Nie ma co też spodziewać się zmian na lepsze, a większość osób odpowiedzialnych za spadek pozostanie w Wiśle ...

58            -8
MISIEK_BIS
Coraz więcej obaw
To co powiedział pan Bałaziński pokazuje w dalszym ciągu że właściciele i Zarzad uważają kibiców Wisły za "ciemny lud który wszystko kupi ". . Zarządowi płaci się za to aby zarządzał i miał plan awaryjny na trudne sytuacje. A Prezes Dawidek tak ciężko przestraszony że zniknął z przestrzeni medialnej. 36 milionów budżetu i spadek. Zarząd - do dymisji. Właściciele powinni włożyć WLASNE pieniądze w Wisłę - jeśli wierzą w ten klub - przecież za klika lat przy dobrym zarzadzaniu - będzie zwrot z inwestycji. Dopiero wtedy mogą odzyskać zaufanie kibiców i ponowny dostęp do ich pieniędzy.

39            -5
~~~Zatroskan y kibic
Propozycja
Jestem w SOCIOS z małym numerem. A wiec od dawna. Płace składki, posiadam akcje,kupuje bilety, koszulki. Mam taka propozycje : jeżeli mam nadal wydawać swoją kasę na klub, który kocham całym sercem, to : 1. Nieudacznik DWid- natychmiast musi zostać zwolniony ze stanowiska o jakim nie ma zielonego pojęcia. Jeżeli Kubus tak bardzo chce dać prace braciszkowi to niech np da Mu pod opiekę własny ogród ( z kręgielnia jakoś amatorowi nie wyszło). 2. Beznadziejny trener ( każdy kto choć troche interesuje się polska piłka potrafi ocenić ,, fachowość" tego pana) po ostatnim meczu MUSI odejść z Wisły- to za wysokie progi dla tego gościa. 3. Cały pion ŚMIESZNEGO scautingu z jego przywódca od siedmiu bolesci Arkadiuszem G natychmiast podziękować za stracony czas i pogonić na cztery wiatry- argument na poparcie mojej propozycji : wystarczy spojrzeć tylko na scauting w ostatnim roku. 4. Skończyć raz na zawsze z hołubienie osób tzw KLUBOWYCH LEGEND. Owszem, tym osobom należy się ogromny szacunek. Ale to nie znaczy , ze klub ma mieć te osoby ,, do końca Ich życia" na klubowym garnuszku. Dość KOLKA WZAJEMNEJ ADORACJI w naszym klubie. Gdy klub zacznie funkcjonować jak profesjonalny klub, wtedy mogę, jako członek SOCIOS, jako akcjonariusz tego klubu nadal wydawać swoje ciężko zarobione pieniądze na działalność klubu. Panie J.Błaszczykowski- opiekunie Rodzinki i Starych Kumpli z Boiska: zorganizuj Im raz- dwa razy w miejscu Rodzinny Zjazd + Zjazd Legend na grillu i uhonorują Ich w ten sposób. ALE QRVA, nie kaz nam utrzymywać tych nieudaczników nam- fanom, zakochanym w Wiśle całym sercem fanom.

59            -10
~~~Kibic20
Kibice
Może nie wypowiadajcie się za nas, którzy mają inne zdanie. Ja z rodziną na pewno będę chodził na mecze, kupimy wszyscy karnety. Przecież nie jesteśmy kibicami innych klubów, tylko naszej Wisły. Zdrajca nie zamierzam zostać. Aż strach czytać, co poniektórzy piszą, traktując ludzi z klubu gorzej jak śmieci. To jest okropne! Co to za kibice. Na ostatni mecz nie róbcie nagonki, niech wyjdą ci co chcą, ale na pewno większość z nas zostanie do końca! Kibicem Wisły jest się także teraz w tych ciężkich chwilach. Obojętnie, co i jak się ktoś wypowie począwszy od trenera, zawodników po zarząd i nas co poniektórych, jest przez niektórych wysmiewane!! To już taki styl waszego życia i "super charakter".

14            -53
~~~Kris
Mam nadzieje
Że ceny biletów zacznie spadną. Z chęcią wesprę Wisełkę gardłem na stadionie ale ceny 40-50 zł są stanowczo za wysokie na 1 ligę. Mam nadzieję że J.Krolewski przemyśli jeszcze raz target kibica. A co do reszty to to chyba już wszystko została powiedziane.

17            -3
~~~Niko
Do oczekujących
Czekacie na oswiadczenie zarządu? Cóż. Kiedyś się doczekacie napewno. Bedzie dużo okrągłych stwierdzeń, że chcieliśmy, nawet bardzo, ale się nie udało. Plan był dobry, tylko zawiodły szczegóły, sędziowie, boisko było bardziej.. itp. Zarząd wykonujący ciężka pracę nie ma sobie nic do zarzucenia, są w szoku tak jak i reszta, niemniej będąc odpowiedzialnymi ludzmi biorą na klatę misje powrotu Wisły do ekstraklasy. Teraz jedna wiele bedie zależeć od kibiców, dlatego nie odwracsjcie się od klubu właśnie teraz. Bo potrzebujemy waszych portf... Znaczy wsparcia w tych trudnych czasach. Wrócimy za rok mocniejsi bla bla bla. Naprawdę będę zdziwiony gdyby wyglądało to inaczej.

28            -4
~~~stint
Bałaziński
to nie wiem skąd ten facet największa miernota klubu nie umiejąca zarządzać prawnik z wyksztłacenia to może niech kancelarię prowadzi skoro jest taki dobry. Jeszcze raz MIERNOTA

35            -5
~~~Goguś
Ostatnie zdanie mnie zaskoczyło
Bez arogancji i bez pychy? Dość nietypowe dla naszych włodarzy

22            -4
~~~MaRED
Farmazony, ZERO KONKRETOW
Wzmocnienia zimowe? Serce i ambicje byly, tylko stress kopaczy zjadl? Wspolpraca z Brzeczekiem (0.8 punktow na mecz) prawdopodobna? Szok bo spadli przez to, ze przegrali ostatni mecz? Qwa, parodia... *jprdl* jestesmy w czarnej dupie ... widze ze powalczymy o 2 lige :/

35            -2
~~~mieciu
co ja widzę. Boimy się 1 ligowców?
nieźle się zapowiada. Czytając między wierszami, możemy przygotowywać się na dłuższą posiadówę na zapleczu ekstraklasy..

36            -5
~~~Kiko
Zaangażowanie...
Zaangażowaniem w 4 pierwszych meczach za Hybali można by obdzielić cały sezon! To był kosmos, inny poziom niż ekstraklasa, inna galaktyka. Można?!

33            -7
~~~MAN
Pan Królewski ale właściwie panowie B.K.J.
Niestety z wielkim zdumieniem odkryli że w matematyce futbolu 2+2= 3 czasem 4 rzadko 5

17            -2
~~~Ramirez
Bez jaj
Mam nadzieję, że w następnym sezonie będziemy w końcu walczyć o 1 miejsce!

10            -10
~~~567
może powrócą
Burliga , Boguski , Drzazga , Chuka (chociaż Chuki Miedź się nie pozbędzie bo strzela bramki to przyda się w extraklapie),no i wypożyczona młodzież Hojo-Kowalski itd.

10            -22
~~~niko
Panowie i Panie....
Spadliśmy z ligi to jedno. Do dzisiaj nikt Poważny nie wyszedł i Poważnie nas kibiców nie potraktował. Wysłali jakiegoś popychla z bajkami dla dzieci. Tak się czuję jakbym jeszcze od tego szczawia w mordę dostał.

43            -5
~~~CHRUT
Czego się czepiacie
Czystki w zarządzie zostały już zrobione-przez ostatnie dwa lata wywalono każdego kto miał jakieś kompetencje i cokolwiek wiedział o prowadzeniu klubu.Oni dalej żyją w matrixie ,magistry są w szoku że Wisła spadła i lekkich pieniążków nie będzie.To co widzieli zwykli kibice ,którzy ten klub wspierali swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi że będzie katastrofa oni nie widzieli.Nie często tu piszę ale jest tu sporo kibiców znających się na piłce i tym biznesie(ja się nie znam) gdyby choć trzech znich zatrudnić na odpowiednich stanowiskach jestem przekonany że Wisły by nie spuścili. A tak naprawdę to do mnie jeszcze nie chce dotrzeć że gramy ostatni mecz w ekstraklasie a bajki że za rok wrócimy to nie dla mnie,obawiam się że wręcz przeciwnie awansujemy do 2 ligi czego Wisła jeszcze nie doświadczyła ale dla prezesów nie ma barier .Trzymajcie się kibice Wiślacy bo od paru lat jest tylko gorzej i kiedy się to skończy niewiadomo.

37            -2
~~~Diogenes2 2
cytat :)))
"Przed sezonem wydawało nam się, kiedy robiliśmy pewne zmiany, że będzie to "strzał w dziesiątkę" i że będziemy grać lepiej, ładniej, efektywniej oraz z wykorzystaniem dużej liczby młodych zawodników" - ze co prosze? Sciagniecie ostatniego dnia okna w panike Poletanovicia, a nastepnie po okienku wypozyczenie Cita na 7 meczow i Manu na 11-12 i wy to nazywacie "zmianami"? To byly ruchy w panice, bo juz widziano, ze bedzie b.slabo. A dzis to sprzedajecie jako dzialania planowane? ;) Ej tam jest gorzej nic myslalem na gorze.

30            -6
sk04
Bez cienia wątpliwości!
Jeżeli ktoś jeszcze łudził się tym, czy Wice jest odpowiednim człowiekiem, to po tym wywiadzie nie powinien mieć żadnych wątpliwości! Przecież nie tak dawno słyszeliśmy o planie na I ligę i o budżecie ok. 15 mln zł, przy obecnych sponsorach, bo oni zostają! I co?! Po tym wywiadzie widać jak na dłoni, że nie ma żadnego planu! Budżet jest wielką niewiadomą, bo owszem sponsorzy zostaną, ale o 50 proc. mniej będą łożyć na Klub. W dalszym ciągu jedynym i solidnym sponsorem są ... Kibice Wisełki! Przy tym składzie osobistym w Naszym Klubie w strukturach władz nie łudzę się, że coś się w Wisełce zmieni na plus! Ja tym wywiadem nie jestem zszokowany. Ja nim jestem zrozpaczony!

31            -3
~~~Niewierny Tomasz
@~~~567
No i przede wszystkim PATRYK MAŁECKI !

15            -7
~~~~ja
Marysia była lekko
w szoku.

18            -2
~~~Miniu
"Austriackie" gadanie...
Niestety ,troszkę się pan z(ba)łaźnił tą swoją wypowiedzią.Ale widocznie nadal jesteście Państwo /kierownictwo w tzw .szoku.Było słuchać szarego kibica gotowego oddać za Wisłę serce i ...ostatni grosz. Im,bowiem ,łuski zaczęły spadać z oczu,bodajże, w połowie okresu Guli( jesień ub.roku). Gdybyście zadziałali coś wtedy zmieniając koncepcję rozwoju sportowego / kierunku ,w którym miał ten klub iść ,być może uniknęlibyśmy ,nie bójmy się tego tak nazwać, tragedii. Powolna degrengolada trwała przecież od późnego Skowronka. I niestety zwieńczenie grzechu tzw. zaniechania ( bo przecież nic złego się nie zdarzy więc po co zawracać sobie głowę poziomem sportowym) mamy teraz. Czy mówienie ,że p.Brzęczek ma pozostać na stanowisku , bez przeprowadzenia ewaluacji jego "osiągnięć" ,ma nawet jakikolwiek sens ? Czy hipotetyczne stawianie kibica na równi z właścicielami odpowiedzialnymi finansowo w pomocy przy balansowaniu, nadwyrężonego perspektywą gry o klasę niżej , budżetu, jest w tym momencie fair? Może pokażcie nam ,przez wasze konkretne plany i działanie ,że jesteście warci odbudowy naszego zaufania. Jak narazie milczenie pp B oraz pańska wypowiedź nie dają na to nawet odrobiny nadziei.

17            -3
Mario
Co Waść bredzisz o skautingu?
Że jaki on jest ?haha i Brożek to wzmocnienie, w skąd to wiecie?? Polityka transferowa klubu to żenada. Biedniejsze klubu od nas robiły fajne transfery. Chociażby taki piast. Myślę o Wilczku czy Hatley.

18            -3
~~~Jordi 11
Jakubie Błaszykowski to jest Wisła Kraków - pokaż że masz cojones
Szanowny Panie Jakubie, drogi Kubo. Imponowałeś walecznością, charakterem, empatią,bezinteresownośc ią, pięknymi , szlachetnymi akcjami. Wspominam mecz z Panathinaikosem, w którym grałeś z pękniętą kością, czy złamaną nogą,dokładnie nie pamiętam. Później transfer, gra conajmniej na międzynarodowym poziomie,wiele występów w reprezentacji. I ta ambicja,waleczność,deter minacja i skromność. Wiele kontuzji,ale piękna piłkarska kariera i szczera sympatia dla Wisły. Wróciłeś do klubu, prawie jako legenda , i wokół siebie zacząłeś budować ekipę , wielu z nas wierzyło ,która po rządach bandytów, krok po kroku będzie przywracała blask Białej Gwieździe. Oczywiście sytuacja była skrajnie trudna i zagmatwana. Widać zmiany w sytuacji finansowej, poziomie zadłużenia, polityce marketingowej, ale sportowo i w wielu jeszcze aspektach jest słabo, lub wręcz źle. Dzisiaj wydaje się,że źle zastosowałeś wraz z bratem zasadę ,, gdy grozi ci nieuchronnie niebezpieczny spór, uciekaj". Brak jasnego stanowiska Twojego i Prezesa Dawida wzmaga irytację i poczucie lekceważenia. Kupowaliśmy akcje, gadżety, najdroższe w lidze karnety i bilety, pozytywnie reagowaliśmy na zbiórki, inne formy wsparcia, świetną robotę zrobili Socios. Dzisiaj ja, i myślę wielu innych czuje się oszukanych. Niedługo może dojść do sytuacji, że Rodzina Błaszczykowskich i pozostali Ratownicy? będą hejtowani, sprawiedliwie lub niesprawiedliwie obrażani. Ta linia jest bardzo cieńka. Jeszcze jest trochę czasu na analizę i konkretne, mądre decyzje. Ale trzeba wreszcie przestać wierzyć w własną nieomylność. Niestety Dawid Błaszczykowski nie ma kompetencji do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu, a wypowiedź w radio v-ce prezesa Bałazińskiego dyskwalifikuje go z pracy w Klubie. Jeżeli to jest autentyczna ocena sezonu i prawie trzech lat rządów ratowników, to nie dziwię się, że zostaliśmy zdegradowani do I ligi. Nie przewietrzanie szatni, wielokrotnie zapowiadane , tylko samoocena i porządki wobec głównych autorów"sukcesów". I właściwa , transparentna komunikacja z Kibicami, Sponsorami, Socios. Mądry plan naprawczy, uważam, że trzeba zrobić prawie wszystko aby wygospodarować budżet około 18-20 mln, umożliwiający powrót do Ekstraklasy z pierwszego miejsca, a nie minimalizm, i bajki jak to trudno jest grać w I lidzie. Na dzień dzisiejszy bliżej nam do derbów w 2023 lub 2024 roku z Wieczystą, niż do powrotu do ekstraklasy. Ten wywiad potwierdza, że Wisłą rządzi Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, które w dużej części utraciło kontakt z rzeczywistością, a zarazem oddaje stan mentalności. Tej grupie udało się dokonać prawie rzeczy niemożliwej do realizacji, zdegradowali 13-to krotnego Mistrza Polski, z 116 letnią historią, z drugą frekwencją na meczach, podobno z czwartym miejscem pod względem zarobków, 6 czy 8 budżetem. A wiceprezes pier.....i , że nie wiadomo kiedy wrócą do ekstraklasy. Vivat minimalizm! Nie ma żadnej analizy,programu naprawczego, opcji działań, empatii. Masakra, brak kompetencji i dyletanctwo. Nie mam satysfakcji, że od roku przewidywałem taki niestety scenariusz. Kuba, ja jeszcze Tobie wierzę, ale z każdą chwilą tracę ufność w pozytywny przebieg zmian. Wiele osób od dłuższego , lub nawet krótszego czasu związanych z Wisłą jest sfrustrowanych całą sytuacją. Jak masz naprawdę jaja, to pokaż to w działaniu. Zarząd absolutnie do zmiany, TWA do rozbicia, osobiście uważam, że mimo fatalnych wyników Brzęku i Sobol powinni dostać misję zbudowania nowej drużyny, oczywiście z gruntowną zmianą składu i mentalności w grze. Wszystko w warunkach znacznie niższego budżetu. Należy się nam kibicom jasna i konkretna informacja, jaka ma być docelowa struktura właścicielska, cele strategiczne krótko i średniookresowe, polityka marketingowa, relacje ze sponsorami. Będę chodził na Wisłę, bo to od 64 lat mój klub, ale karnet kupię jak będzie Transparentność, poważne traktowanie Kibiców, uczciwe informowanie i wiara w powrót do ekstraklasy, oraz zostaną podjęte często trudne, ale męskie decyzje w trosce o interes Klubu, a nie dla własnego ego. Mógłbym bezpłatnie pomóc, ale czy tym ludziom można wierzyć? Po czynach, a nie słowach ich poznacie. Jeżeli jeszcze właściciele mimo różnic są zespołem, to do twardej i uczciwej roboty, jeżeli nie macie spójnych planów to przestańcie się bawić Wisełką, bo to piękny i świetny historią , kibicami , wieloma piłkarzami Klub, poszukajcie nowego/nowych właściciela/właścicieli. Spójrzcie w lustro i odpowiedźcie na pytanie co przez prawie 3 lata zrobiliście i jakie są efekty i szanse na powrót Wisły do elity i normalności. Nie dla gwiazdorstwa, nie dla arogancji, nie dla braku kompetencji. Tak dla uczciwości, pozytywnego myślenia, szacunku dla ludzi, którzy są krytyczni, ale działają dla dobra Klubu!

31            -6
~~~Piotr
I to jest vicek?
W pierwszej chwili zagotowałem się kolejny raz jak słuchałem tych bredni.Dobrze że nie miałem czasu pisać wcześniej bo moderator by tego nie przepuścił tyle pięknych słów cisneło się na usta. Z tego bełkotu można wywnioskować że mamy się bać bo przywódcy nie mają pomysłu co zrobić z tym burdelem co go zrobili w naszym klubie. A co do rozmów ze sponsorami to proponuję renegocjowanie kwoty od Socios czyli tak 50%mniej to w końcu 1liga tylko. Ja napewno już złamanej złotówki nie dam w ciemno. Wolę dać na koszykówkę tylko czy zarząd Socios da to pod głosowanie?Chyba nie bo też Wam wchodzili do d...i tańczyli jak chcieliście

22            -3
~~~Miami Vice
Jest Super
Jest super, jest super więc o co ci chodzi?

7            -1
~~~Kibic20
Wypowiedz
Przeczytałem dzisiaj jeszcze raz, i nie rozumiem czego się czepiacie. Ja jako zwykły człowiek, uważam, że powiedział tak jak było i jak jest. Przyznaje się też do błędów. A o nas wspomniał," że zależy od naszej postawy" miał na myśli ilu kibiców będzie przychodziło na mecz, a nie żeby dodatkowo coś sponsorować. A to że są w szoku to fakt, też jak my niektórzy wierzyli do końca, że do spadku nie dojdzie. Oczywiście, teraz na gorąco nie będą składać deklaracji co i jak. Muszą to wszystko przemyśleć, przekalkulować, to potrwa.

3            -16
~~~Mr. Kibic
...i jeszcze jedno
I jeszcze jedno nie szukajcie Dawida B. prezesa i nie czekajcie na to co powie to nieistotne . Sam nie zrobił się prezesem...nie było żadnych wyborów, ani nie przedstawiał żadnej koncepcji funkcjonowania klubu, po utrąceniu Obidzińskiego ktoś go tam postawił by nim tylko był, żeby zapisane było że jest, żeby sprawiał wrażenie że nim jest on, a nie piłkarz, właściciel ... przecież nigdy nie miał żadnej mocy decyzyjnej

11            -2
~~~MW
Zarzadzie + Właściciele + piłkarzyki
Udało Wam się rozwalić taki Klub! Jedynie nowy właściciel może coś zmienić. Tylko nie jakiś kolejny "Wanna" tylko człowiek poważny, ktoś z Małopolski znający się na zarządzaniu, mający kasę i chcący zmienić wszystko, aby Wisła była się tam gdzie powinna. Sądzę, że znajdzie się taki człowiek, przejmie klub i w ciągu roku odbuduje potęgę Wisły!

6            -6
~~~Travis
Niewiarygodne
Co za bełkot...nie da się tych bzdur czytać. Gadanie o niczym jak to zwykle w tym Klubie..W tym składzie "zarządu" nigdy się nic nie zmieni. Wystawiają do wywiadów nic nie znaczące osoby w Klubie, a sami bracia zakopali się pod ziemią..niewiarygodne..i jak tu marzyć że coś się może zmienić..Jedyne wyjście to sprzedaż Klubu JEDNEMU człowiekowi żadne spółki, rodziny, tandemy..Jeden właściciel - mądry, bogaty, ze znajomością tematu pasjonat. tego nam potrzeba..tyle i aż tyle. W obecnym zestawieniu Wisłę czekają z tą bandą dyletantów ciężkie czasy..

9            -2
~~~Janko Buszewski
No i jest jak przewidywałem
tzn dalsze mamienie obietnicami bez pokrycia i jazda na emocjach.Tylko winnych tej degrengolady jakby nadal nie widac.Wciąz to co było,czyli nadal drenujemy kieszenie wiernych fanów,bo wy kochani fani,przeciez wielbicie ten klub a my sie dopiero uczymy jak taką firmą zarządzać.Super.Bedzieci e z JEDNEJ trybuny wynajętego stadionu oglądać wyczyny naszych gwiazd w meczu z Resovią czy Tychami i nawet jakby punktów nie było,to zawsze mozecie po meczu ,nabyc w nowym fan-shopie zestaw kieliszkow z herbem klubu.Promocyjna cena 59,99 pozwoli wam złagodzic cierpienia po kolejnej haniebnej porażce.Ludzie ja sie pytam,czy w historii polskiego futbolu jacys kibice dali przykład takiej wiernosci jak my!?Wykupione na pniu akcje,inicjatywy soccios,kilkanascie tys fanow na kazdym meczu,pamiatki w naprawde wysokich cenach,sprzedawane kazdego dnia.Co mamy w zamian...?Wstyd i spadek.I to nadal my,mamy dawac przykład swego przywiązania i to wciąż nasza kasa ma dawac tlen temu klubowi!? O nie moi mili,mnie juz na ten lep nie wezmiecie.Kazda zle zarządzana firma wyciaga wnioski i konsekwencje wobec tych,co ja ku temu poprowadzili.Tu jest jakby inaczej.Tak się własnie konczy w rodzinnych biznesach.Dopoki jeden drugiego nie tnie na kasę,dopoty jest tam zgoda.A w naszym klubie przeciez jeden własciciel nie przewala finansowo drugiego a tylko wespół zarządzaja klubem.To ze marnie? A kogo to...?Ty zrobiłes błędy,ja zrobiłem błędy więc nie wytykajmy ich sobie wzajemnie,tylko moze spróbujemy je nadal wspolnie naprawiac a ze za pieniądze innych,to przeciez tym lepeij.W razie kolejnego niepowodzenia,znajdziemy kiedys alibi,ze to kibice nas nie chcą i my odchodząc idziemy im na rękę.Wezmiemy tylko z kasy nasze pozyczone pieniążki i juz nas nie ma.Wy kibice bujajcie się dalej.Macie piekne kieliszki z klubowego sklepu,więc golnijcie sobie z nich na poprawę nastroju.Powtarzam wszem i wobec,jesli zadne zmiany w strukturch klubu nie nastąpią,mamy prawo wymagac wyników i szybkiego powrotu do ekstraklasy.Pokazecie wtedy jaja panowie własciciele.Zawalilismy, ale naprawiamy swój błąd i wam kibice,dajemy klub na jaki zasługujecie.Jesli wyników nie będzie i wciąż bedę słyszał takie słodkie pierdzenie jak dotychczas a w tle widział rękę w moim portfelu,jak juz pisałem wczesniej,wysiadam z tego tramwaju.Ten klub na zawsze pozostanie w moim sercu i nigdy zdnego innego nie będę kochał tak jak Wisełkę,ale doic z własnej cięzko zarobionej kasy się nie dam i mam zamiaru przyklaskiwac temu,ze mój klub bedzie sie pałętał w jakich opłotkach ligi a rodzinny interes będzie miał sie dobrze.Powiem wiecej,gdybym to ja był szefem firmy która tak dała d...y i zaliczyła taki zjazd,to zwyczajnie wstyd by mi było przed lojalnymi i uczciwymi pracownikami w sytuacji, gdyby mój brat i moi koledzy doprowadzili do tego.Czekam więc na ruch Kuby i na ewentualne wyniki tegoż.Moze mało cierpliwie ,ale nadal czekam !!Tyle o tym.

13            -3
~~~Onomatope jus
Jesteście w szoku?
Możliwe, chociaż wygląda to na paskudny cynizm. Być może jesteście bardzo kompetentni - w wykorzystywaniu ludzkiego przywiązania! Ani słowa o tym, że będziecie łatać dziurę z własnej kasy. Bo co? Królewski, czy już gadałeś ze SpeceX twojego kumpla z kontaktów w telefonie? Albo jakimś innym z tych tuzów globalizmu z którymi się spotykasz? Kuba, załatwiasz umowę partnerską z Dortmundem? To dlatego cię nie ma? Bo to, że Jażdżyńskiego nie ma, to mnie nie dziwi.

8            -2
~~~NormanTS
Spadek to spadek.
Panie Baliński palcem po wodzie można pisać a w realiach deklasacja o ligę niżej to zupełnie inna rzeczywistość.chocby wpływy z transmisji Polsatu..to około 900tys.przy dobrych układach.czyli dziesięciokrotnie mniej niż dotychczas w ekstraklasie.Nastepna rzeczą jest jeszcze przed zakończeniem sezonu wyznaczać trenera.Napewno nie dla Brzeczka.i to kategorycznie choćby dlatego że jest wujkiem Kuby.przetnie to bezsensowna jazdę po naszej ikonie i aktualnym współwłaścicielu.Dodac należy że nie ma żadnej pewności czy losy jego pracy nie potoczą się dalej tak źle.Jesli nowe czasy biedniejsze i organizowanie nowej kadry to z nowym trenerem żadne ryzyko a nadzieja na korzystna metamorfozę.Nie dla Brzeczka również dlatego że jego brak zdecydowanie i podejmowanie nieraz dziwnych decyzji np zmian w czasie meczu zupełnie złych i niewłaściwych to jedna. Przyczyn spadku.nie chcemy tego już oglądać.Odrebna sprawa jest korzystanie ze stadiony miejskiego.wobec opłat które ledwo mieściły się w budżecie w ekstrelidze zapewne w w tych ciężkich czasach malec będzie zamknięcie większości trybun jak miało miejsce na wypożyczeniu Garbarni kiedy grała w I lidze.sklad dopisze życie na bieżąco oraz pewnie złożenie oferty jakimś grajkom.mysle że główni e z Polski.nie można raczej jak pomysły niektórych zgłosić u18..

2            -1