Środa, 18 maja 2022 r.

Prezydent miasta zapowiada rozmowy w sprawie warunków dalszego wynajmu stadionu

- Do tej pory, z tego co pamiętam, Wisła płaciła chyba 130 tysięcy za mecz. Teraz jest pytanie, czy kibice będą przychodzić na te mecze pierwszoligowe? Mam nadzieję, że będą, bo jak się jest wiernym klubowi, to w każdym momencie - mówił dziś na antenie Radio Kraków prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Zapowiedział on jednocześnie rozmowy z przedstawicielami Wisły Kraków odnośnie nowych warunków wynajmu stadionu dla kibiców po spadku drużyny z Ekstraklasy.

- Będzie spadek finansowania klubu, jeśli chodzi o dochody z telewizji. Mieliśmy dotychczas umowę, że te pieniądze z telewizji szły bezpośrednio do miasta, jako zapłata za długi, które Wisła miała. W stosunku do Zarządu Dróg miała jeszcze spłatę kredytu do października, zobaczymy jak to teraz będzie. Jest też kwestia sponsorów, czy się wycofają, czy się nie wycofają? Inaczej się sponsoruje klub w Ekstraklasie, a inaczej w I lidze, ale sądzę, że to się powinno wyjaśnić - dodał Majchrowski, a pytany o to, czy możliwe jest, żeby w I lidze Wisła wynajmowała na mecze tylko dwie trybuny Stadionu Miejskiego, odpowiedział: - Nie mówię ani tak, ani nie. To zależy od rozmów i zaczną się one niedługo.


Źródło: Radio Kraków

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


26    Komentarze:

~~~Tom
Majchrowski szczęśliwy jak nigdy...
pasiaki mają pożywkę!

106            -13
~~~tom88
stadion
i cóż on se zrobi z tym stadionem, który sam wybudował?! Zburzy? Kwiatki zasieje? Natomiast smutne jest to, że w ogóle musimy snuć takie dywagacje. Cały zarząd out!! Goście w ogóle nie czują piłki, od roku januszowo myśleli, że "jakoś tam się prześlizgniemy", no ale jednak zawadziliśmy i bez profesjonalnej ekipy dalej będziemy spadać

106            -18
~~~WNH
Stadion
Kuba pojdzie na negocjacje i znow wynegocjuje podwyżkę jak ostatnio?

86            -22
~~~maro
true
passiak sie cieszy. czemu ich tak ta Wisełka boli

61            -10
~~~Nick
Temat
Garbarnia za wynajem tego stadionu w 1 lidze płaciła ok. 17 tysięcy złotych (za 4 tysiące krzeselek, zaplecze magazynowe, hol pod trybuną, parkingi, szatnie oraz sektor gości). Po mojemu Wiśle wystarczy, że wynajmie 12 tysięcy krzeselek. I teraz to pomnożyć x 3. Czyli 17 tysięcy x 3 = 50 tysięcy złotych z hakiem. Tyle powinna Wisła zapłacić. Porównując to do kosztów, jakie ponosiła Garbarnia grając w 1 lidze. PS. Przede wszystkim nie dać się przekręcić i w negocjacjach stawiać przykład Garbarni. Należy kluby traktować na takim zasadach.

122            -10
~~~Ludojad
Majchrowski
O frekwencję się nie martw. I tak będzie wyższa niż na kurniku twojego kolegi ,,profesora"

180            -6
~~~Obserwato r
Nagle nie ma winnych spadku?
Dawid Błaszczykowski, Arkadiusz Głowacki gdzie się pochowaliscie? Kto będzie reprezentował klub na rozmowach z miastem? Dawid Błaszczykowski? Maciej Balazinski? Ci ludzie którzy skompromitowali klub? Ci którzy roztrwonili pieniądze sponsorów i SOCIOS? Naprawdę? Nie wierzę co czytam. W głowie mi się to nie mieści!

96            -18
~~~Tsss
Mam nadzieję
Że nowe warunki będzie negocjował nasz nowy właściciel. W ciężko to wierzyć ale co nam pozostało. Wszyscy chcą dymisji prezesa, ale po co? Wiadomo jaki charakter ma Kuba, a wiemy, że to on pociąga za sznurki. On będzie miał niepodrodze z każdym ktoby tej funkcji nie objął. Dziękuję naszej trójcy za ratunek bo na biznesie się znacie. Ale strona sportowa was przerosła. Chciał Kwiecień do was dołączyć to niechcieliscie. Facet ma Wisłę w sercu. Teraz dzwonić do niego żeby się nie bawił w tej Wieczystej tylko przyszedł do nas. Jako jedyny właściciel. Oddajcie ten klub jemu albo komuś innemu. Wy już mieliście swoją szansę.

88            -26
GrzegorzS
Wynajmowanie tylko połowy stadionu nie ma sensu, bo są umowy na Skay
Boksy, jest przetarg na catering dotyczący całego obiektu. Na mecze nadal będzie chodziło ok. 10 tysięcy widzów a na lepsze mecze dużo więcej. jeśli Wisła będzie wygrywać to nie będzie dużego spadku frekwencji. Logiczne było by po prostu zjechanie wedle umowy o połowę wartości umowy.

26            -43
~~~MaksiuTSW
Śmieszne w dzisiejszych czasach, że
klub taki jakim jest Wisła w swoim mieście nie ma własnego stadionu i rocznie musi płacić kupę kasy za wynajem.

62            -9
~~~Stary kibic z R22
Dyletanctwo i Pycha doprowadziło nasz klub do I-szej ligi
Na kilku forach kibiców wyrażałem swoją opinię dlaczego doszło do spadku naszej ukochanej drużyny Wisły , klubu o 116 letniej tradycji ! Nie będę dolewał "oliwy" do ognia i jeszcze raz "kopał" leżącego- czytaj Zarząd i właścicieli. Natomiast o braku wyobraźni świadczy fakt nie zareagowania w odpowiednim momencie aby nie doszło do tej kompromitacji, bo tak trzeba nazwać po imieniu, to co zarządzający zrobili naszemu klubowi. Oni popełnili podobny błąd co w przeszłości Cupiał, tylko z tą różnicą, że Cupiał inwestował w Wisłę swoje pieniądze, natomiast główni akcjonariusze mieli do dyspozycji też pieniądze " drobnych akcjonariuszy" , i za to ponoszą odpowiedzialność, ponieważ wartość tych akcji znacząco spadła. Ktoś teraz będzie musiał "dosypać" kasy do bieżącej działalności klubu! Chciałbym wam przypomnieć, że z pieniędzy z praw transmisji telewizyjnych spłacamy zaszłościowe długi, a tych wpływów z Canal+ już nie będzie , będą jakieś pieniądze z Polsatu, ale to jest "kropelka" w porównaniu z wpływami z Canal+. Sponsorzy jeżeli zostaną , to na pewno będą płacić mniej, ponieważ nie będzie ich reklam w czasie transmisji z Canal+, a Polsat pokazuje tylko nieliczne mecze I- szej ligi, Pro-Junior , frekwencja, niższe ceny biletów i karnetów! Kochani Wiślacy dyletanci pozbawili nasz klub wpływu około 20 milionów złotych. Poza tym każdy z akcjonariuszy Wisły jest stratny na wartości akcji. Ja w przeszłości nie byłem zwolennikiem zatrudnienia na trenera J. Brzęczka , i myślałem, że jak pogonią Gulę ( dużo wcześniej powinien być zwolniony za brak wyników) zatrudnią trenera z Wiślackim DNA np. samego Sobola lub Darka Marca, myślę, że każdy z nich wygrałby dla nas ekstraligę. Pozdrawiam wszystkich prawdziwych Wiślaków i życzę Nam wszystkim, że trójka głównych akcjonariuszy Wisły podejmie dobre decyzje, i nasz pobyt w I-szej lidze będzie trwał tylko jeden sezon, poza tym na miejscu aktualnych właścicieli zaprosiłbym do współpracy kilku dawnych nie skompromitowanych działaczy Wisły ( nie z okresu "miśkowców) którzy na pewno mogliby swoim doświadczeniem wesprzeć działania w klubie.

57            -9
~~~EmigranTS
Przeszli do historii
Ten zarząd i Ci kopacze przeszli do historii bo nigdy wcześniej przez 116 lat swiniopasy nie grały wyżej w lidze od Wisły.

66            -9
MISIEK_BIS
A Zarzad dalej w szoku
Bez względu czy Prezydent Majchrowski jest "pasiasty" , miasto jest właścicielem stadionu, naszego DOMU. I to właśnie on podniósł kwestię wynajmu stadionu i opłat za stadion. Podstawionym celem Zarządu jest zadbanie o WIŚLACKI DOM. A z rozmowy wynika że Zarząd dalej w szoku i nie podjął jeszcze tematu. A może by wszystkim którzy zakupili akcje Wisły w serii E i F dać prawo zakupu karnetu w obniżonej cenie? to zbierze się klika tysięcy ludzi, którzy wsparli Wisłą swoją kasą? A Socios którzy i tak płacą 50 pln/miesiąc może też mogli by taniej kupić bilet. Stadion na 34000 miejsc - to jest potencjał.

21            -9
~~~Mark
Teraz się znalazl
Taki troskliwy się znalazł

11            -4
MISIEK_BIS
@MaksiuTSW
Wisły nie stać na spłacenie kilkunastu milionów długu a Ty piszesz o własnym stadionie. I jeszcze chciałbyś mieć bilet za dyche na mecz?

32            -15
~~~Rasowy
Skrzydła i napastnicy - od tego zącząć
Myślę, że kluczem do wielu spraw i kwestią, która będzie wpływała na stadion, sponsorów, frekwencję, a nawet lepszy lub gorszy catering na stadionie jest to w jaki sposób zostanie uporządkowa strona sportowa klubu i jakie wyniki będą odnosić piłkarze na początku sezonu. Jeśli odbiór będzie taki, że nic się nie zmieniło i jedziemy dalej ze "strategią" sportową, która doprowadziła Wisłę do spadku to niestety obawiam się, że zaliczymy regres w wielu obszarach. A odnośnie strony sportowej - dużo się mówi o wiślackim DNA to może kilka słów ode mnie. Dla mnie wiślackie DNA to zawsze byli szybcy i dobrze wyszkoleni piłkarze na skrzydłach oraz skuteczni napastnicy: tak było w II lidze, tak było za Cupiała, tak było nawet za Marzeny. I moim skromnym zdaniem trzeba drużynę zacząć budować właśnie od skrzydeł i napastników. Do środka pola i na obronę zawodników można wybrać z tych, których mamy obecnie(oczywiście nie wszystkich, bo z częścią się pożegnamy) - lepszych zresztą ciężko będzie znaleźć w naszych warunkach. Kluczowe będzie pozostanie na pewno Poletanovica, który z Patrykiem może stworzyć ciekawy duet w środku pola. Grająca z polotem Wisła będzie przyciągać kibiców, sponsorów, a nawet innych piłkarzy bo Wisła to nadal marka i magnez. Ale jeśli popadniemy w marazm sportowy to posypie się cała reszta.

30            -9
Maxi
Panie Majchrowski nigdy nie było panu po drodze z Wisłą pan nie lubi Wisły
130 tys za mecz na stadionie Wisły w 1 lidze to był by skandal . Miasto Kraków nie lubi Wisły . Wiele miast bardzo pomaga klubom dając grube miliony w ramach promocji swoich miast . Coś wam przytoczę to z 2019 roku dane. Wisła od miasta nie dostała ani grosza, a oddała 2,6 miliona złotych (czynsz i podatek od nieruchomości). Cracovia też nie otrzymała nawet złotówki, ale jej podatek od nieruchomości został umorzony, a za wynajem stadionu zapłaciła pół miliona. Na drugim biegunie znalazł się Górnik Zabrze, dokapitalizowany przez ratusz prawie 35 milionami i zwolniony z podatku od nieruchomości. Piast Gliwice oraz Wisła Płock dzięki dotacjom zyskały ponad 10 milionów złotych. Śląsk Wrocław otrzymał w ostatnim dziesięcioleciu z budżetu mieszkańców ponad 70 milionów złotych. Wspierana kasą jest Jaga ,Lechia i inne kluby my mamy najgorzej i nie rozumiem tego.

46            -2
~~~Onomatope jus
Musimy grać na R22
Przychodzę na mecze w dużej mierze (może i połowa chęci ) dla ludzi koło których siedzę od kilku ładnych lat. Znamy się tylko z meczów i spotykam ich tylko na meczach. Nie będę jeździł do Myślenic, Sosnowca, a nawet i pewnie na Suche Stawy. Moje krzesełko. Moje miejsce. I wara od tego. Dotarło, Zarządzie? Ok, wiem, że nie...

29            -5
~~~Rio
Remont stadionu i co z bazą w Myślenicach
Stadion ma być remontowany na Igrzyska Europejskie, czy wszystkie trybuny, korytarze, dojścia itp. będą dostępne? Od tego zależy też koszt wynajmu, niekoniecznie musi być taki jak teraz. Może Majchrowski najpierw przedstawi harmonogram prac i dopiero wtedy wypowiada się o wynajmie, bo tak naprawdę to teraz kupowanie kota w worku. Druga sprawa to baza w Myślenicach, co z nią? Płatności dla TFK były zabezpieczone kontraktem z C+, a teraz skąd będą na nią pieniądze? Rocznie to chyba jest ok 1 mln zł.

21            -2
Michał55
Ankieta.
Może klub powinien zrobić ankietę ile osób wykupi karnet na 1 ligę i wtedy powinien podjąć decyzję co do stadionu.

15            -5
~~~Realista8 0
pierwsza liga
Pamietam po spadku pierwsza runda na meczach bylo po 500 osob a srednia wieku to chyba 17 lat.

4            -14
~~~Art
Stadion na 1 (2) lge
Wszystkie nieszczęście zaczęły się od zgody na rozbudowę stadionu. To był nasz, wcale niezły, remontowany za prywatne pieniądze odpowiedni obiekt na Ex. Niewielki, własne inwestycje mogły podciągnąć jego funkcjonalność. 22 tys.miejsc byłoby w sam raz. ALE BYLO NASZE tj. nie miejskie. Miasto chciało wybudować duży, nowoczesny obiekt na Cichym Kąciku. Na dwóch kiepskich budowach skorzystała tylko KSC. Teraz nie byłoby bólu na 130 tys.za mecz.

8            -3
~~~Art
Stadion cd.
Jeśli negocjacje byłyby trudne podsuwam pomysł z Unią. Dojazd PKP idealny, pod stadion, 1 godz. Pociągi nawet co 15min za 16-18 zł. Z kolejarzami idzie się dogadać, i można jeszcze negocjować coś dodatkowego. Szachtar grał w Kijowie, czyli można. Na marginesie, niektóre stadiony w Londynie są latane i retro bardziej od naszego starego. Tyle, że przeważnie większe. A u nas podręcznik licencyjny, catering i scyboxy najważniejsze. Nie zaś pilkarze i poziom gry.

8            -3
~~~Edo
Majchrowski
siedzi Profesorowi pod stołem i się cieszy

7            -2
~~~Diogenes2 2
Majchrowski łaski nie robi
Nie ma wyjscia. Miasto moze dostac zero lub tyle ile podyktuje Wisla. Inaczej gramy na Garcy lub Hutniku.

8            -5
stary wiślak
Rozwiązać,bedzie łatwiej,tylko jak zawiązać umowy z następcami? Kto wartosciowy zechce przyjść?
Wbrew pozorom powrót do ekstraklasy wymaga posiadania solidnego zespołu,bo wcale w 1 lidze nie gra się tak łatwo.

1            -1