Środa, 18 maja 2022 r.

Po spadku z ligi klub może rozwiązać umowy z piłkarzami

Po spadku z Ekstraklasy Wisła Kraków stoi przed sporym dylematem odnośnie kontraktów piłkarzy, którzy są na jej liście płac. Zdecydowanie mniejszy budżet klubu, bez wpłat z tytułu transmisji telewizyjnych od Canal+ oraz zapewne mniejsze wpływy sponsorskie, wręcz wymuszą na Wiśle rozstanie się ze sporą liczbą graczy. Okazuje się, że prawo jest w takiej sytuacji po stronie klubu, bo ten może rozwiązać jednostronnie umowy z zawodnikami po degradacji.

Warunkiem takiego działania jest po pierwsze brak zaległości względem takiego piłkarza, a także wystawienie oświadczenia o rozwiązaniu kontraktu w terminie 10 dni od zakończenia sezonu. Zawodnikowi przysługuje w takim przypadku odszkodowanie w wysokości zaledwie jednomiesięcznego wynagrodzenia.

Oto lista piłkarzy z aktualnej kadry Wisły Kraków, którzy posiadają z naszym klubem umowy ważne po 30 czerwca br., a z którymi klub będzie mógł rozwiązać kontrakty na podstawie w/w prawa:

Mikołaj Biegański (kontrakt do 30 czerwca 2025), Momo Cissé (30 czerwca 2023 r.), Joseph Colley (30 czerwca 2025 r.), Enis Fazlagić (30 czerwca 2026 r.), Michal Frydrych (30 czerwca 2023 r.), Konrad Gruszkowski (30 czerwca 2025 r.), Dor Hugi (30 czerwca 2024 r.), Jan Kliment (30 czerwca 2024 r.), Nikola Kuveljić (30 czerwca 2023 r.), Mateusz Młyński (30 czerwca 2025 r.), Zdeněk Ondrášek (30 czerwca 2023 r.), Patryk Plewka (31 grudnia 2024 r.), Marko Poletanović (30 czerwca 2024 r.), Sebastian Ring (30 czerwca 2023 r.), Michal Škvarka (30 czerwca 2023 r.), Piotr Starzyński (30 czerwca 2026 r.), Dawid Szot (30 czerwca 2023 r.), Serafin Szota (30 czerwca 2025 r.) oraz Alan Uryga (30 czerwca 2026 r.).

Oczywiście Wisła nie rozwiąże umów ze wszystkimi w/w graczami, ale niewątpliwie prawo w takim przypadku daje klubowi spore pole manewru.

Nie dotyczy ono natomiast tych zawodników, których umowy wygasają z końcem obecnego sezonu lub są do tego czasu wypożyczeni, a na tej liście są: Jakub Błaszczykowski, Giorgi Citaiszwili, Luis Fernández, Matěj Hanousek, Paweł Kieszek, Elvis Manu, Maciej Sadlok, Stefan Savić, Kacper Rosa oraz Gieorgij Żukow.

Przypomnijmy, że latem do Wisły wrócą piłkarze, którzy byli w trakcie bieżącego sezony wypożyczeni, by wymienić choćby: Kamila Brodę (30 czerwca 2024 r.), Kacpra Dudę (30 czerwca 2023 r.), Daniela Hoyo-Kowalskiego (30 czerwca 2023 r.), Adiego Mehremicia (30 czerwca 2023 r.), Pawła Koncewicza-Żyłkę (30 czerwca 2023 r.), Huberta Sobola (30 czerwca 2024 r.), Krystiana Wachowiaka (30 czerwca 2025 r.) oraz również wypożyczonych juniorów - Kacpra Chełmeckiego, Sławomira Chmiela, Piotra Ćwika, czy Wiktora Szywacza.


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


57    Komentarze:

sk04
Szanowna Redakcjo
A czy to samo prawo nie działa po stronie piłkarzy? Czy w przypadku spadku do niższej ligi piłkarz na prawo wypowiedzenia umowy na tych samych zasadach, o których napisaliście wyżej? Jeżeli tak, to jesteśmy w głębokiej d..., bo podejrzewam, że po tym sezonie niewielu z obecnych piłkarzy będzie chciało zostać w Klubie. I to jest kwadratura jaj dla obecnego, nieudolnego, amatorskiego, zarządu Klubu.

od red.: gdybyśmy spadli przy "zielonym stoliku" to tak, ale sportowo - nie znamy takiego przepisu. 

39            -40
~~~Obserwato r
Jak Ci sami mają rozwiązywać umowy co je zawiazywali
To nie widzę żadnej nadziei. To tak jak bycie sędzią we własnej sprawie. Słowem PATOLOGIA.

41            -26
~~~Młody
TSW
Po spadku z ligi klub rozwiąże umowę z Dawidem Błaszczykowskim

170            -15
branko16
Rewolucja
Obym się mylił, ale ciężko będzie nam o powrót do Ekstraklasy w kolejnym sezonie. Może jedynie w wyniku baraży, lub po prostu słabej konkurencji po tym, jak awansuje Miedź, Arka/Widzew/Korona. Przed nami olbrzymia rewolucja kadrowa. Prawdopodobnie w klubie zostanie niewielu graczy, którzy grali sporo w kończącym się sezonie. Młodzi również nie są ograni, bo stawialiśmy na zaciąg zagranicznych grajków, którzy po sezonie odejdą. To wszystko sprawi, że wiele klubów z 1. ligi będzie miał nad nami przewagę w postaci zgrania zespołu i obycia na tym poziomie. I nie mówię tutaj o klubach, które celują co roku w awans, ale nawet o średniakach pokroju Resovia, Katowice czy nawet Puszcza. Ponadto, tak jak w Ekstraklasie, cała liga spina się na mecze z Legią, tak 1.liga będzie się spinać na mecze z nami, przez co zwycięstwa będą nas kosztować więcej wysiłku. Inna kwestia, czy osoby odpowiedzialne za przyszłe transfery, będą na tyle kompetentne, aby zbudować kadrę unikając błędów z ostatnich lat, czy jednak te błędy dalej będą powielane. Naszej szansy upatruję w zbudowaniu solidnej kadry jak na realia 1.ligi, cierpliwemu ogrywaniu jej przez kilkanaście pierwszych kolejek i załapaniu się na koniec sezonu w miejscach 1-6, tak aby ewentualnie mieć szansę w barażach. Teraz zaboli nas też to, że od paru lat nie mieliśmy drużyny rezerw, którą moglibyśmy się podeprzeć w tym momencie. Przykre jest to, że podczas, gdy my nie posiadamy takiego zaplecza, rezerwy klubów pokroju Termalici czy Cracovii świetnie sobie radzą w niższych klasach rozgrywkowych, a Lech walczy nawet o 1.ligę.

97            -10
~~~bodzio
Całe szczęście
W końcu jakaś dobra wiadomość.

59            -4
~~~Ino Wisła
[...] ten szrot
Młodzi zostają i 5 gości z zagranicy plus Sadlok URYGA reszta [...].!

26            -76
~~~Jarek
Kontrakty
W każdej formacji zostawić doświadczonego piłkarza obcokrajowca i przy nich ogrywać Polaków .

60            -6
~~~Nick
Czas zrobić porządki..
Z nimi nie można rozwiązać umowy, tylko ich trzeba dyscyplinarnie wy...ić. Kilku zostawić, którzy są jeszcze godni podania ręki, a reszta won.

98            -2
~~~twuj nik
zostawiłbym niewielu
Ja bym zostawił - Mikołaj Biegański, Michal Frydrych, Konrad Gruszkowski, Zdeněk Ondrášek, Patryk Plewka, Marko Poletanović, Luis Fernandez, Piotr Starzyński

101            -23
~~~fabio
O czym gatka?
Chciał przyjść Chrapek nie bo będą lepsi.Był temat Tomaszewicza z Mielca który jest sercem i płucami drużyny to nie bo za mały a później nam strzela bramkę na wagę zwycięstwa.I można by tak jeszcze dalej.Ile będzie trafionych ruchów transferowych? Bo obawiam się że nie dużo.Echh

103            -9
~~~Ok
I bardzo fajnie
I bardzo dobrze, że wprowadzono taki zapis.. bez niego wyobraźcie sobie, co by się teraz działo.. mamy podpisane umowy z piłkarzami np. do 2024 roku, którzy swoją grą spuścili Wisłę do 1 ligi. I co teraz? w ramach podziękowań mamy się z nimi męczyć jeszcze 2 lata? Nie, na szczęście klub ma możliwość rozwiązania umowy z piłkarzami już teraz, w 2022 roku. Rozwiązać umowy z większością z nich. Mieli swoją szansę w Ekstraklasie, zmarnowali ją, spuścili nasz klub do 1 ligi więc teraz ich pożegnać. A nie, że oni będą "kozaczyć" swoją grą w 1 lidze.. trzeba było to robić w ekstraklasie.

58            -4
~~~Tsss
Według mnie zostawić
Bieganski, Fazlagić tylko wtedy gdy nie uda się sprzedać, Gruszkowski, Ondrasek, Plewka, Starzyński, Szot, Szota, Uryga Hoyo Kowalski, Wachowiak i oczywiście Kliment( taki żarcik on kopa jako pierwszy) resztę młodych wracających z wyporzyczenia ocenić po zgrupowaniu i wtedy zadecydować. Jeśli będzie możliwość zostawił bym dodatkowo Frydrycha, Hugiego, Colleya, Poletanovicia i Fernandeza. Z tych dwuch ostatnich zrobiłbym priorytet. Resztę pożegnałbym bez żalu. Co do Sadloka myślę że dałby radę w 1 lidze ale on mi się już będzie zawsze kojarzył z tą klęska więc dzięki Maciek za te lata dograj do emerytury w Wieczystej.

44            -24
~~~Tom
No i kto przyjdzie na ich miejsce?
Jeszcze większy szrot? Jak komuś nie zapłacisz, to nikt dobry nie będzie grał w I lidze. Ot, takie błędne koło...

50            -8
~~~ElkaWątro ba
WON
Pozbyć się : Momo Cissé, Joseph Colley, Enis Fazlagić. Dor Hugi, Jan Kliment, Nikola Kuveljić, Marko Poletanović , Sebastian Ring, Michal Škvarka, Giorgi Citaiszwili, Luis Fernández, Matěj Hanousek, Paweł Kieszek, Elvis Manu, Stefan Savić, Gieorgij Żukow, Adiego Mehremicia i treneiro Jerzy Brzęczek !!

18            -107
~~~Tsss
Co do Brzęczka
Odniosłem wrażenie, że już mu się nie uśmiecha zostać u nas. Jak były spore szanse na utrzymanie to zapewniał, że poprowadzi nas w 1 lidze. Ja bym z nim rozwiązał kontrakt i widzialbym na jego miejscu wiślaka z dużym doświadczeniem w prowadzeniu pierwszoligowych zespołów. Dariusz Marzec.

81            -18
~~~simon109
Maciej Żurawski
Maciek Żurawski na trenera Wisły Kraków i wracamy na szczyt!

6            -77
~~~Jaki
Wisła
Trenerem tylko Radosław Sobolewski.Niech sobie dobierze piłkarzy jemu naprawdę będzie zależało na powrocie do Esy...

95            -17
gamber
Super
Super przepis. Zostawić większość Polaków oraz Poletanovic, Ring,Cisse i Coley. Reszcie podziękować. Połowę z tych co zostaną sprzedać , np nie wierzę żeby Ci obcokrajowcy czy Plewka chcieli grać w I lidze. Za kasę dokupić Polaków i kilku Ukraińców o ile będą do wzięcia za pół darmo i próbować zająć 6 miejsce chociaż. W I lidze zawsze 8-10 drużyn walczy o awans. Będzie ciężko, ale za rok będzie jeszcze ciężej.

20            -19
~~~fleyers
kadra
Niestety sezon przegralismy przez transfery, na papierze wygladalo ok ale w wiekszosci to pilkarze odbudowywujacy sie albo za slabi fizycznie i motorycznie jak na polska lige, u nas poprostu sie duzo biega a my bralismy pilkarzy glownie technicznych, niezlym pomyslem byloby sprowadzic najlepszych 3 pilkarzy 2 ligi i kolejnych 3 lub 4 najlepszych z 1 ligi oczywiscie max 26lat, reszte to 2 lub 3 hiszpanow z 3ligi hiszpanskiej typu carlitos .

25            -5
GrzegorzS
Moim zdaniem Wisła powinna zrezygnowac z Ciss, Hugiego, Klimenta, Kuvelicia, Skwarki
są to zawodnicy, którzy nie sprawdzili się i nie będą w stanie grac na poziomie bardziej agresywnej, mniej technicznej i szybszej pierwszej ligi. Z drugiej grupy zawodników pomijając Błaszczykowskiego Wisła powinna starać się wznowić kontrakty jeśli się na to zgodzą z Fernandezem, Kieszkiem, Sadlokiem i Żukowem. Fernaandez po przepracowaniu okresu przygotowawczego daje jakość i nadzieję na dobre rozgrywani, Savić pokazała, że pod okiem Brzęczka zaczyna grac ciekawą piłkę. Kieszek zaliczył dobrą rundę ma swoje lata i potrzebne doświadczenie i daje Biegańskieemu czas na osiągnięcie dojrzałości Przy czym nie wydaje się by klub był w stanie utrzymać Savicia. . Sadlok i Zukow na poziomie twardo grającej pierwszej ligi powinni się sprawdzić. reszta zawodników z tej grupy raczej nie jest na nasze kieszenie i poziom piłki w pierwszej lidze. Z trzeciej grupy zawodników nie widzę powodu przedłużania umowy z Mehremiciem. Oczywiście zdecyduje trener, który Wisłę poprowadzi i możliwości finansowe. Klub powinien też ściągnąć i to na już dwóch napastników dwóch skrzydłowych i rozgrywającego, bo bolączką Wisły była nie skuteczność. My musimy na poziomie pierwszej ligi strzelać bramki by mieć szanse na powrót do Ekstraklasy a z tym mieliśmy problem.

11            -52
TSW-PRZY ARCE
klasaA
Kurde widze tu samych menagerow,dyrektorow,dzi alaczy i trenerow.

34            -9
~~~szczebele k
Zaczyna się rewolucja...
Klub ma prawo rozwiązać kontrakt z każdym zawodnikiem co nie oznacza, że nie może nikogo sprzedać... Jeśli są oferty za Enisa, Colleya czy kogokolwiek innego to lepsze euro niż pójście piłkarzom na rękę. Co innego z takim drewnem jak Kliment, Skvarka, Ring, Kuveljić, Hugi za których nic nie dostaniemy. Być może rozmowy z Zhukovem, Sadlokiem, Fernandezem i Saviciem się odbędą w celu ich pozostania w klubie. Za to Poletanović, Frydrych czy Zdenek reszty obcokrajowców z dłuższymi kontraktami bym się pozbył.

4            -19
wujek29
wątpliwości
prowadzimy 2-0 w meczu o życie co nie zdarzyło się w tej rundzie i nagle drużyna przestaje grać, a przecież ta sytuacja powinna dodać sił wiary w siebie i pewności ludziom którzy są zdeterminowani żeby utrzymać klub w lidze.... a może oni jednak nie byli zdeterminowani a przez ten mecz chcieli znów coś przekazać ludziom rządzącym w klubie: zobaczcie jak moglibyśmy grać gdyby.... nie zdziwiłbym się gdyby te ciągłe rewolucje w składzie doprowadziły do poważnych kwasów albo może już było wiadomo że będą kolejne duże zmiany.... w sumie w tej sytuacji mógłbym zrozumieć postępowanie niektórych zawodników

19            -4
~~~Herti
Skład
Ciekawe nazwiska proponujecie do pozostawienia. Szkoda że ze Skvarką i Klimentem nikt nie wyskoczył jeszcze. Sadlok? Nie skomentuję nawet. Uryga? To chyba jak powstanie sekcja siatkówki plażowej. Fazlagić? Może jak przy R22 wybudują klubowy tartak. Oczywiście oni muszą jeszcze chcieć zostać,ale jak bawimy się w wymienianie to dla mnie zostaje Colley,Biegański,Poletan ović,Szota,Gruszkowski i Cobra skoro chce zostać w Wiśle,ale po obniżeniu kontraktu. Reszta kop w zad i jak najdalej od nas.Wraz z dwoma panami udającymi prezesa i trenera. A z tymi Polakami kochającymi klub bym uważał po historii z Buksą. Kadrę kompletować spośród wracających z wypożyczeń,ze scautingu z niższych lig (no tak...tylko u nas nie ma skautów) i jak już ktoś napisał - jeśli o zagranicę chodzi to Kiko i rynek hiszpański.

32            -9
~~~Japycz
I błagam pożegnajcie już całkowicie
kochany zarządzie rynek transferowy w Czechach, Słowacji i innych Bałkanach tylko kierunek hiszpański, zawodnicy ułożeni taktycznie,z dobrą techniką piłka im nie przeszkadza w grze i będą grać za 5-6 tysięcy euro,Carlitos zarabiał u nas około 20 tysięcy złotych miesięcznie,Kliment czy Skwarka zarabiają spokojnie 70-80 tyś różnicę w umiejętnościach piłkarskich pominę...

58            -1
~~~Lukre
Experci
Jest i GrzegorzS.....nie jest ci wstyd tutaj jeszcze pisać?

37            -17
~~~Realista8 0
I liga
Moze rozwiazac umowy bedzie latwo, znacznie trudniej bedzie szybko pozyskac zawodnikow, ktorzy powalcza o awans , w jedno okienko moze byc tylko podmiana slabych na jeszcze slabszych,mysle,ze realnie zakladajac wymiane prawie calego zespolu 2-3 lata potrwa budowa nowej druzyny, ktora bylaby w stanie awansowac o ile wogole takie plany beda, bo moze i w klubie uznaja,ze brak spadku do II ligi bedzie sukcesem.

17            -8
~~~Maru
A prezes dalej milczy
Prezes całego przedsięwzięcia poniesie jakieś konsekwencje? Czy dalej będzie ten klub prowadził? Co jeszcze musi się stać żeby pokazać jego nieudolność? Samo zaufanie ze strony wspolwlasciela to za mało, jakie miał wcześniej doświadczenie w zarządzaniu jakąkolwiek instytucja sportową?

34            -2
~~~Janko Buszewski
...jak dla mnie to
Kliment, Sadlok,Skvarka,Kuveljic, Kieszek i prawdopodobnie Młynski i Hugi,bez względu na sytuację powinni odejść. Nie wniosą juz nic do drużyny. Z pilkarzy wracających z wypożyczenia, to chyba tylko nad Adim i Hoyo warto się zastanowić. Reszta bez przyszłości.

26            -9
zyga
Dariusz Marzec
Trener Brzęczek nie poradził sobie z misją utrzymania. Jak gra się wiecznie na remis, wygrywając jeden mecz na 13, to oznacza że z tą dryżyną nie jest mu po drodze. Trenerem niech zostanie DARIUSZ MARZEC, obeznany z I ligą, który zrobił niezłą pracę w Arce i Mielcu. Zawodnicy z którymi trzeba się pożegnać na 100% to Sadlok, Cisse, Kliment, Kuveljić, Ring, Skvarka, Manu, Żukow, Kieszek. Na 50% trzeba to też zrobić z Frydrychem, Fernandezem, Fazlagiciem, Hugim, Saviciem, Ondraszkiem (trzeba wziąć pod uwagę ich potencjał dla drużyny i kwestie finansowe, oraz chęci grania w I lidze). Trzeba jednak mimo wszystko zacząć od trenera. Z Brzęczkiem drużyny nie zbudujemy.

34            -13
~~~Charlie
Wielki Marsz
Radom - Kraków, 198 km. Kto dojdzie do mety na Reymonta zostaje.

18            -1
~~~Kibic
Nowy trener
Uważam, że Dariusz Marzec w tej chwili to może być najlepszy wybór na trenera. Dobrze zna 1 ligę, bo pracował tam już 3 lata. Jest "Wiślakiem" z krwi i kości i do tego z Krakowa. Cały czas jest na bieżąco z tym co dzieje się wewnątrz klubu (gra w Oldbojach Wisły). Myślę, że udałoby Mu się sprowadzić kilku swoich wychowanków, np: Stolarski, Mak, może Żemło, Chrapek. Uryga już jest. Bardzo dobrze zna się na młodzieży, bo z Juniorami zdobył mistrzostwo Polski. Mógłby zrobić mieszankę doświadczenia z młodością z "wiślackim" DNA. Od kilku sezonów młodzież z klubu miała być wprowadzana i nikt się tego nie podjął. W juniorach mamy kilku utalentowanych zawodników, którzy powoływani są na kadry młodzieżowe Polski. O awans w pierwszym sezonie naprawdę będzie trudno. Moskal i Sobolewski już byli trenerami Wisły. Brzęczek punktował jeszcze gorzej niż Gula a miał łatwiejszych przeciwników, nie potrafił znaleźć lidera drużyny, który pociągnąłby innych zawodników do walki.

36            -5
~~~Rio
Awans
Awans wcale nie musi być taki trudny, żeby liczyć się w stawce trzeba zająć miejsce w barażach. Do zimy możemy wyczyścić skład plus minimalne wzmocnienia pozwalające bujać się w połowie tabeli, w okienku zimowym można się już na poważnie wzmocnić się pod ekstraklasę i przyszykować się na końcówkę rundy, tak jak kiedyś Górnik. Nawet teraz nie warto robić głupich ruchów kadrowych i sprowadzać na gwałt zawodników, okienko kończy się w sierpniu, czyli jest 3 m-c na budowę drużyny. Teoretycznie mamy czas do 10 lipca na rozwiązanie kontraktów, ale nie trzeba się spieszyć, nawet w sierpniu można rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron jeśli ktoś będzie chciał odejść, zawodnicy, których możemy zatrzymać raczej znajdą sobie bez problemu wtedy klub w ekstraklasie lub za granicą, przy odrobinie szczęścia może wpadnie nawet jakiś grosz za nich.

8            -5
~~~Misioł
Hehe, czytam i nie wierze
Chcecie wywalić obcokrajowców i zostawić Polaków, a ja zapytam co Ci Polacy u nas ugrali? Byli fatalni. Na czele z Młyńskim, który nie raz potrafił zagrać całe 45 minut nie notując ani jednego udanego zagrania. Niestety ale Wasza ocena, że to zagraniczny szrot nas spuścił jest nieprawdziwa. Właśnie to ten zagraniczny szrot próbował nas ciągnąć za uszy, przebłyski mieli Colley, Citaiszwili, Savic czy Fernandez. Polacy praktycznie sztycha nie zrobili, poza pojedynczymi meczami Biegańskiego, Kieszka i Gruchy.

52            -5
~~~Zatroskan y kibic
Nareszcieeeee....
Nareszcie jest okazja by rozwiązać umowę z ,, dawidowiczem-bis", czyli A.Uryga. Sentymenty na bok, zaczynamy walkę o życie. Ponadto Błaszczykowski Dawid- z dniem 30.06.2022 rozwiązanie umowy, Jerzy Brzeczek- brak nowej umowy od 01.07.2022, szef śmiesznego scautingu- podziękować i rozwiązać umowę z dniem 30.06.2022.Ze zbyt"obszernej ławki" pozostaje tylko kierownik drużyny, p Krzoska i trener bramkarzy. DOŚĆ LENISTWA I KOLEŻEŃSTWA. Ogłosić we wszystkich Mediach, ze z dniem 30.06.2022 klub WISŁA KRAKÓW rozwiązuje KÓŁKO WZAJEMNEJ ADORACJI, zmienia się z klubu RODZINNEGO I LEGEND na profesjonalny klub piłkarski WISŁA KRAKÓW S.A. Może SOCIOS ma jakieś dojścia do ludzi biznesu i pomoże pozbyć się dyletantów- właścicieli?

20            -12
~~~Tsss
Do herti
Fazlagić kosztował nas pół banki euro i teraz mamy go tak odpalić? Słyszy się że gościu ma duży potencjał tylko nieradzi sobie z presją. Dotychczas bujał się na Słowacji i błyszczał. Przyszedł do dużego klubu nad przepaścią i po prostu głowa nie wytrzymała. To jeszcze młody chłopak. Jak niezarabia dużo i nie ma szans go sprzedać za zbliżona kwotę która na niego wyłożyliśmy. To trzeba dać mu szanse. Pamiętasz Brleka? Chyba półtora roku grał piach bo się nie mógł zaklimatyzować a potem odpalił i dał nam zarobić. To samo może być z Fazlagićiem. Nie tracimy dużo dając mu szanse, a rozwiązując umowę tracimy około dwa miliony zł. Nie jesteśmy w miejscu żeby sobie na to pozwolić.

37            -4
~~~janobokto inny
ale gadacie brednie
trzeba pozbyć się tych, którzy mają jeszcze rok kontraktu a są niesprzedawalni, a reszta na listę transferową to po 1. Po 2 Biegańskiego trzeba sprzedać bo jest szansa, że ktoś za niego zapłaci bo on jest podobno nie do wytrzymania w szatni i szkodzi, a do tego wraca Broda o czym tutaj nie wspomniano nie wiem czemu? Po 3 przestańcie płakać jak dzieci bo to nie koniec świata. Dziś Rangersi grają w finale LE a 10lat temu zostali zdegradowani do 4ligi szkockiej... czyli krócej im zajęło dojście z 4 ligi do finału LE niż nam zdobycie kolejnego MP... Nie mamy za wielkiego wpływu na to co będzie, więc trzymajmy kciuki, że będzie dobrze i przychodźmy na mecze, bo zarząd i właściciel jeszcze nie raz za naszego życia się zmieni i nie wiadomo czy będzie lepiej

24            -3
~~~Killl
Nie ma tego złego
Ten spadek okaże się dla nas czymś zbawiennym pozytywnym, wreszcie będą tu Polacy, jeszcze fajniej jakby byli chłopaki z okolic Krakowa wreszcie była by mentalność i charakter w drużynie i Wislackość.

14            -17
~~~Kibic20
Trener D. Marzec
Moje pytanie, bo nie jestem w temacie. Kilka osób chce trenera D. Marzec, w czym on taki dobry? Zniszczył pół roku Mlynskiemu w Arce, nie dopuszczając go do gry, jak Mlynski podpisał z Wisłą kontrakt, a w październiku go zwolnili, myślę, że za złe wyniki? Więc po co nam go?

11            -10
xoxigorxox
1 liga
w 1 lidze tez jest zycie, emocje i walka, w naszym przypadku moze i wieksze niz byly w ostatnich 10 przegranych sezonach w extraklasie, ktore mozna od razu zapomniec. Jedziemy po awans w przyszlym sezonie. jestesmy gorsi od niecieczy, miedzi czy widzewa ? nie ! gramy ! jazda jazda jazda !!

13            -17
~~~kolek
czarno to widze bez napastnika
w pucharze mecze wyrownane przesadzily asysty dawida szota i bramki forbesa . ondrasek na razie zawodzi kliment nie taki zly jak myslicie niezle wszedl z jagielonia moze mu stary rozwiazac i dac na rok a jeszcze kuveljic strzela gola 1 i w 4 meczach nie dostaje ani minuty ring strzela 1 gola i w 3 meczach nie dostaje ani minuty tu nie ma logiki

11            -3
urbi
Gio najlepszy obecnie
Priorytety to Giorgi Citaiszwili i Luis Fernández i trzeba zrobić wszystko żeby ich zatrzymać. Do tego Gruszkowski, Starzyński, Frydrych i Biegański. Reszty nie będę żałować.

3            -22
Raptor
Raptor
Ooo same plusy spadku;)

3            0
Jazz
.
Ondrasek moim zdaniem nie grał tak źle. Było parę meczów, że nie dość, że wygrywał praktycznie wszystkie główki ze stoperami to jeszcze potrafił odegrać piłkę celnie do kolegów, co było bolączką Forbesa, który walczył jak lew, ale zazwyczaj nic z tego nie wynikało. Ostatnie mecze już były słabsze, no i zawiodła skuteczność, ale jakby obok Zdenka pojawił się jakiś bramkostrzelny napastnik, albo ofensywny pomocnik z parciem na bramkę i z dobrym strzałem z szesnastki, to z takiego duetu zespół by miał sporo pożytku w ofensywie. No i żeby zdrowie było, bo jak Zdenek łapie kontuzję to potem od razu jest spadek formy (tak było też podczas jego poprzedniego pobytu w Krakowie). A co do motywacji naszych bezjajecznych kopaczy to szkoda, że nie wzięli w zimie do sztabu jeszcze Wasyla :)

6            -4
~~~Historia
Do zatroskany kibic
Nie Dawidowicz, a Dawidowski.... Zanim do nas przyszedł, był bardzo dobry... Ile to już lat?

11            -1
wujek29
manager...
niektóre opinie jasno pokazują że patrzycie z perspektywy wirtualnej gry FIFA albo Manager... tak samo jak zarząd....tego zostawić tego się pozbyć...to tak nie działa bo to są ludzie i może dlatego nie udało się stworzyć drużyny bo chłopcy w zarządzie odpalili sprzęta i myśleli że to wystarczy...retro nie znaczy przestarzały, czasem to oznacza rzeczywistość.

7            0
Mario
Wszyscy Won!
Jw

7            -6
Mario
My potrzebujemy zrobić takie transfery , które się sprawdza na 95%
Mam tutaj na myśli wyróżniających się piłkarzy 1ligi , którzy znają ta ligę, znają ta piłkę. Jeśli znowu będziemy sprowadzać , jakiś zawodników no name z lig słabszych od Polski to będzie kiepsko. Nie ma co eksperymentować

8            -3
~~~Maxel
Ondrasek mówi w wydziadzie, że
Jeżeli klub będzie chciał to on w Wiśle zostanie żeby pomóc jej awansować. W jaki ku..... wa sposób Zdeniu? Strzelając 3 bramki w 1 lidze? Fajny z Ciebie chłopak. Ambicji nie można Ci odmówić, ale niestety umiejętności nie te. Musisz strzelać minimum 15 bramek na sezon. Tego oczekuje się od napastnika.

21            -2
~~~WladekTsW
urbi. Gruszkowski??
Nie rób sobie jaj razem z innymi. Jak Ty chcesz budować obronę od Gruszkowskiego to powodzenia. Gość jest gorszy od Burligi. Tamten przynajmniej strzelał i asystował. Brak techniki nadrabiał bieganiem. Gruszkowski to zaś nieporozumienie. Zero w obronie zero w ataku.

8            -17
~~~EmigranTS
Do xoxigorxox
Chyba jesteś jednym z zarządu;) Hurra pierwsza liga My jesteśmy Wisła Kraków za rok wracamy . Nie ważne kim i z czym ale na pewno wracamy .... Trochę lodu na rozgrzaną głowę bo na dzisiaj to żadnych perspektyw nie widać na utrzymanie a co dopiero na awans .

10            -7
~~~kazek
@Maxel
Można się pomylić raz lub dwa. Ale mam uwierzyć, że każdy z naszych napastników jest beznadziejny? Że Kliment jest totalnym dnem, że Ondraszek nic nie potrafi? Że Fernandez jest kiepski? Że Forbes gdy u nas był, to też była jakaś podmianka, a nie prawdziwy Felo? Prawda jest taka, że Wisła zawodziła w grze ofensywnej jako drużyna. A napastnicy żyją z podań. Problem jest głębszy niż tylko personalia. Zresztą, obrony dotyczy to samo - po prostu nie stanowiła Wisła w obronie jednego dobrego mechanizmu, a jakąś zbieraninę. Na papierze mieliśmy skład, który powinien walczyć o puchary. Trzeba sobie zadać pytanie, co sprawia, że nasi zawodnicy nie stworzyli drużyny, a tylko 11-tkę zawodników

9            -4
Lukkar
Pewnie mnie zminusujecie ale ...
Jak dla mnie powinni zostać: Biegański, Colley, Frydrych, Gruszkowski, Ondrasek (na 1 Lige może dać rade jako zmiennik), Plewka, Poletanovic, Starzyński, Szot, Szota, Uryga. Z resztą rozwiązać kontrakty. Do tego przedłużyć (choć to będzie ciężkie) konkrakty z Savicem i Fernandezem. Reszta to młodzież. Co do Brzęczka to nie wiem czy jest dobrą opcją ... Osobiście widziałbym tu Jaśka Pauliste ... gość fajnie prowadzi/-ł młodzież w Brazylii, chce przejść do piłki seniorskiej i wrócić do Polski ... czemu więc nie do Wisły? Co sądzicie?

9            -7
~~~Diogenes2 2
Szkoda sie tym chaosem nawet zajmowac
Od 2 lat co pol roku jest jeden wielki kadrowy chaos. Faraon Krolewski jednakze potem wam wyjasni, ze wszystkie ruchy byly optymalne.

9            -4
~~~Nick
Kilka słów prawdy od Tomka Ćwiąkały
Jeden z najbardziej ogarniętych i normalnych dziennikarzy w Polsce - Tomasz Ćwiąkała i jego trafny komentarz nt. spadku Wisły Kraków (od 3:26): link »

4            -2
~~~Zatroskan y kibic
~~~Historia
Masz racje Kolego. Z tych nerwów po spadku i ogromnego żalu, ze to się stało i to w tak beznadziejnym stylu, pisałem post ale myślami byłem gdzie indziej. Nie mogę do teraz uwierzyć, ze" imitacja trenera"- imc Jerzy Brzeczek ma nadal psuć zespół. Tym razem w 1 lidze

3            -2
~~~Tsw
Nikt do Gulinnie doczepia się?
Wszystkich obwiniliscie ale zostawiacie jedynego spadkobiercę czyli poprzednika brzeczka p.Gule który zjechał Wiśle na dno

1            -2