Czwartek, 19 maja 2022 r.

Czekając na najważniejsze przeprosiny...

Od kompromitacji, jaką jest degradacja krakowskiej Wisły z Ekstraklasy, mija czwarty dzień. I mamy wrażenie, że nasz klub zatracił instynkt samozachowawczy. Poza komentarzem na Twitterze o gotowości do "poważnych zmian" w wykonaniu Tomasza Jażdżyńskiego, poza kilkoma wpisami tamże Jarosława Królewskiego i jego udziale w osławionym już "twitterowym pokoju", a także krótkim wywiadzie dla Canal+ Sport, jak i bodajże dwóch rozmowach radiowych wiceprezesa Macieja Bałazińskiego - cała reszta schowała się i szuka sposobu, aby udawać, że "to nie my"?

Niestety mamy nieodparte wrażenie, że brak jakiegokolwiek komentarza dla kibiców - dla najważniejszych osób tego klubu - ze strony było nie było najważniejszej osoby w samym klubie, jaką jest Jakub Błaszczykowski, jest naszym skromnym zdaniem - dodatkową kompromitacją!

Możemy się tylko domyślać, że "Kuba" mocno przeżywa to co się wydarzyło, tyle tylko, że każdy z nas kibiców Wisły - przeżywa to co najmniej równie mocno. Z kimkolwiek od niedzieli byśmy nie rozmawiali, a kto związany jest z "Białą Gwiazdą" - mówi niemalże jednym głosem - "nawet się nie spodziewałem, że tak to we mnie uderzy".

Przyznać jednak trzeba, że pracowaliśmy na ten spadek bardzo mocno od początku ligowej wiosny. A mamy nieodparte wrażenie, że walka o utrzymanie przegrana została w... lutym br., gdy na własnym stadionie, w meczach ze Stalą Mielec i Górnikiem Łęczna, "ugraliśmy" cały jeden punkt. Jeśli popatrzy się na pozostałe nasze występy oraz fakt, że wiosną wygraliśmy zaledwie JEDEN MECZ, to zaliczyliśmy więcej niż zasłużoną degradację! Zresztą w jednym z programów usłyszeć można było, że Wisła jako jedyna nie grała o pozostanie w lidze, a o rzeczywisty spadek. Niestety to się jej udało.

Domyślamy się oczywiście, że obecnie w wiślackich gabinetach jest gorąco. Wciąż nad klubem wisi bowiem widmo niespłaconych długów, trwają zapewne trudne rozmowy z dotychczasowymi sponsorami i od nich niewątpliwie zależy przyszłość Wisły Kraków, tyle tylko, że brak jakiegokolwiek komentarza ze strony "braci Błaszczykowskich" traktować można w jeden tylko sposób - jako kolejny policzek w stronę kibiców.

Oczywiście nasz osąd można potraktować jako element złości i niech będzie, że frustracji na to co wydarzyło się w tej rundzie na boiskach Ekstraklasy z udziałem piłkarzy Wisły Kraków. W tej właśnie złości możemy chyba dodać, że na szczęście większości z tych "bohaterów" w wiślackiej koszulce nie będziemy już oglądać, ale nie zmienia to faktu, że my z tym klubem zostaniemy, a oni całkiem zadowoleni - pójdą kopać w piłkę po prostu gdzieś indziej. I o całej sprawie zapomną.

My natomiast nie zapomnimy i w idealnym świecie po takiej kompromitacji jakiej doświadczyliśmy - w wiślackich gabinetach nie miałby za bardzo kto rozmawiać z kimkolwiek. Cały zarząd już dawno byłby bowiem zdymisjonowany, a trener, który wygrał jeden mecz z trzynastu rozegranych - pogoniony zostałby na cztery wiatry. I żadne tłumaczenia, że wziął zespół w trudnym momencie, że ten był nieprzygotowany, rozbity mentalnie i ogólnie kiepski, zły i fatalny - nie miałoby żadnego znaczenia. Wiedział co bierze i wiedział co ma osiągnąć. Nic z tego mu się ostatecznie nie udało.

Nie żyjemy jednak w świecie idealnym, a to oznacza, że choć w innym z naszych felietonów pisaliśmy, że pozostawienie Jerzego Brzęczka na stanowisku trenera oznaczać będzie być może, że nasz klub przedstawi ambitny plany, aby w I lidze nie przebywać dłużej niż rok, to po głębszym zastanowieniu można zacząć niestety w to wątpić. Jeśli bowiem w naszym klubie nie dojdzie do żadnych poważniejszych zmian kadrowych, to ci sami ludzie budujący drużynę, która nie miała prawa spaść z ligi, a spadła - budować będą kolejną, która miałaby powrócić do Ekstraklasy. Co może pójść w takim przypadku nie tak? Na dziś wydaje się, że być może... wszystko?!

Wracając zaś do meritum. Od niedzielnej degradacji minęło już kilka dni. Klub jak widać nie zamierza przed sobotnią "stypą" wydawać jakichkolwiek komunikatów z przeprosinami w stronę kibiców... Kibice natomiast nie mają złudzeń i w sobotę zapowiedzieli, że na stadionie zjawią się ubrani na czarno. W końcu jak stypa, to stypa. I spodziewać się można z trybun wszystkiego...

Wiślackim włodarzom należy się oczywiście ogromny szacunek. Przed trzema laty mało było odważnych, którzy wzięliby się za barki z problemem pt. "wiślackie długi". Oni to zrobili, ale w kolejnych sezonach - choć mocno się starali - udowodnili właśnie, że na zarządzaniu klubem sportowym kompletnie się nie znają. I choć ego nie pozwala im na pewno wywiesić białej flagi, to może czas schować je do kieszeni, czas przestać być pysznym i może postawić na kogoś, kto w zarządzaniu klubem ma większe doświadczenie? Zmian właścicielskich nikt po degradacji nie oczekuje, choć plotki głoszą, że do pewnych dojść tego lata może. Pytanie tylko, czy osoby, które nie mają odwagi wyjść do kibiców i ich po tej kompromitacji naprawdę przeprosić, będą miały odwagę, aby wreszcie zatrudnić kogoś kto się na sportowych meandrach zna?

To chyba dla nas najważniejsze pytanie na najbliższe tygodnie. Na dziś czujemy się niestety podwójnie skompromitowani. Po pierwsze degradacją, a po drugie tym, że nikt tych najważniejszych ludzi skupionych wokół tego klubu, bez których by go nie było, czyli KIBICÓW - nie raczył za to co się wydarzyło potraktować poważnie i zwyczajnie i gromko przeprosić!


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


103    Komentarze:

~~~Daniel190 6
Klub
Dawid Błaszczykowski który potrafił położyć nawet "kręgielnie" wyjazd z klubu!

204            -20
~~~Smith
Przestańcie się cackać...
z Jakubem Błaszczykowskim! Skoro jest najważniejszą osobą w Klubie to on w największym stopniu odpowiada za spadek. Nie oczekuję przeprosin. Oczekuję wywalenia z pracy osób które nie mają pojęcia gdzie pracują i co robią (albo czego nie robią). A od JB, TJ i JK oczekuję wypicia piwa które naważyli!

187            -27
~~~Ludojad
W końcu sensowny artykuł.
Nie popieram wybielania kogokolwiek po tej katastrofie - nawet Kuby, czy Kazka (mimo całego szacunku dla ich dokonań).

142            -21
~~~fabio
Kropka.
Kropka.

82            -12
~~~Misioł
No ja jestem zażenowany
Najpierw Królewski pokazał tupet na Twitterze, a później Balazinski zrzucił winę na piłkarzy, nie zwracając uwagi na maraton koszmarnych błędów zarządu w ciągu całego sezonu. Póki co to są kosmiczne jaja i jeśli dalej to będzie tak wyglądać to możemy się pożegnać z ekstraklasa na długo.

141            -17
~~~Pabloo
Pamiętacie o co poszło z Hyballą?
Chciał zwolnić Kazimierza Kmiecika. Wtedy rozpętała się gównoburza i mianowanie kolejnych pracowników klubu "Legendami" (nawet już Sadlok został "Legendą", niedługo chyba Karolina Biedrzycka będzie pierwszą legenmdą-kobietą. Potem Hyballa został wywalony i to był moment gdy poszedł sygnał "Nie ma co się spinać, jakoś to będzie". Profesjonaliści są niewygodni, głównie przez swoje... profesjonalne podejście (polecam uwadze również zwolnienie Obidzińskiego). Być może za chwilę dowiem się, że Hyballa był psychopatą i nie szanował ludzi. Tylko zauważcie: czy im się NA PRAWDĘ należał szacunek jako profesjonalnym piłkarzom?

153            -34
MISIEK_BIS
Dalej bez zmian
Panowie właściciele bawili się Wisełką nie ponosząc żadnego ryzyka, bo nie byli finansowo zaangażowani w klub. Jedynie klub płacił pensję Prezesowi Dawidkowi. Tu przepraszam nie wystarczy. Tu Właściciele w ramach przepraszam - powinni mieć honor i dofinansować Wisłę - z własnych pieniędzy. Nie tylko grać na emocjach kibiców i brać od nas kasę. Czytając wiele postów wydaje mi się że mimo wielkiego zaangażowania kibiców, zaufanie do Zarządu i do Właścicieli spadło już poniżej zera. Tym bardziej że informacje przedstawiane przez Zarzad i Właścicieli na spotkaniu z przedstawicielami Socios niczego nowego nie wnosiły. Został nam ostatni mecz i nie jest to pogrzeb Wisełki. Będę na meczu - koszulce w barwach Wisły.

67            -34
~~~Obserwato r
Pełna zgoda redakcjo!
Osobiście uważam że Kuba jest osobą bardzo wrażliwą i może to faktycznie przeżywać. I trzeba to zrozumieć, uszanować i zaakceptować. Natomiast niestety w klubie nie mogą być same takie osoby. Z resztą w żadnej instytucji. Wszędzie powinna być mieszanka ludzi o różnym sposobie myślenia i działania. W Wiśle brakuje osób twardo stąpających po ziemi. Taką osobą MUSI BYĆ PREZES! Dawid Błaszczykowski nie ma prawa milczeć. W tym momencie może tylko odejść. Podobnie Maciej Balazinski. Podobnie Kazimierz Kmiecik i Arkadiusz Głowacki. Co do trenera Brzeczka uważam że jako jedyny może jeszcze dostać szansę bo efektywnie nie miał wpływu na transfery bo przyszedł za późno. Z resztą na tym etapie znalezienie innego rzetelnego trenera nie będzie łatwe przy braku pozostałej kadry zarządzającej. Bez oczyszczania Wisly z osób które zawiodły możemy mieć tylko skonfliktowany klub na wielu frontach.

99            -17
~~~kap
Decyzje zarządu
Rok temu Zieliński był do wzięcia , ale nie , bo z Cracovii . No to teraz będziemy grali w ....... Zielonkach .

79            -23
~~~Janko Buszewski
Przeprosiny to jedno
i tych jako kibice mamy prawo się domagać, ale drugie czego także mamy prawo oczekiwać w najbliższym czasie,to REALNY,SKOMPILOWANY I MERYTORYCZNY PLAN naprawy klubu.Pozbycie się Ringa i Klimenta oraz brak przedłużenia kontraktu z Sadlokiem i Kieszkiem nie postawi na nogi naszej Wisły. Tylko konkretny plan ułożony na podstawie rzeczywistych i zaistniałych faktów i błędów,może zacząć proces odbudowy. Opowiązanie, że sytuacja klubu będzie zależec od tego,jak zachowają się kibice tzn ile znów wydadzą SWOICH pieniędzy, trąci absurdem i bezczelnością.Tak samo jak zwykle "przepraszamy" nie wystarczy, tak w zaistniałej sytuacji, nie wystarczy stworzenie planu na "udo".Albo nam się udo,albo kolejny raz nie.Jeśli chcecie włodarze, czuć wsparcie kibiców, to jasne i wyraźnie dajcie wyraz temu na czym wszyscy stoimy. Ja wiem,ze spadek to świeżynka i musi trochę czasu upłynąć nim się uda wszystko ogarnąć, ale zaczynacie znów od tego co było poprzednio czyli od gadania bzdurnych kawałków.Mam wrażenie, że wywiad Balazinskiego w radio ,to jest głos zarządu.Nie prywatne zdanie pana Macieja a głos wierchuszki.No i mnie takie zdanie nie zadowala.Brak konkretów a ja już słodkim pierdzeniem kupić się nie dam.Tak jak was nie nauczyło niczego to,ze przez ostatnie dwa lata cudem unikalismy spadku kompromitując się po drodze (np siódemka Warszawie) tak mnie nauczyło to tego,ze z wami trzeba rozmawiać tylko merytorycznie. Takie wzajemne głaskanie się po ....głowie, skończy się potem tym, że znów akcje,cegiełki, soccios etc będą jedyna droga, by nie upaść jeszcze niżej. W najbliższym czasię oczekuje (pomijając przeprosiny) informacji o wysokosci budzetu,który z zawodników odchodzi,kto w ich miejsce zostanie sprowadzony, kto i na jaki czas pozostaje trenerem oraz jakie przewidziane są zmiany w zarządzie klubu i sztabie szkoleniowym.To pozwoli nam kibicom (mnie przynajmniej) oszacować wstępnie, jakie mamy szanse na szybką naprawę klubu i taki tez ponowny awans w szeregi elity.Jeśli okaże się,że nadal najwyższe stanowiska w klubie mają piastowac ci sami ludzie,trenerem ma pozostać Brzęku z Suchym na ławce,nie mamy żadnego planu rozwoju,pozbywamy sie np Hanouska i Skvarki a w ich miejsce ściągamy jakichś no-name ów z Bielska czy Olsztyna a jedyna formą zapewnienia funkcjonowania klubu ma być to,ile i w jakiej formie pieniadze KIBICÓW będą stanowiły o sile projektu "Wisła w 1 lidze",to ja bardzo dziękuję za taką współpracę a moja JEDYNA formą wsparcia będzie to ,co robię od ponad 40 lat.Będzie nią moja bezwarunkowa,prawdziwa i szczera miłość do tego klubu i....nic poza tym.Będę nadal kochał ten klubi kibicowal.mu,ale jakakolwiek forma innego wsparcia z mojej strony przestaje istnieć. Jak juz pisałem wczesniej,każdy popełnia błędy a ten mimo tego,że kosztował nas tak drogo,jest mimo wszystko do naprawienia.Jeśli ja mam przez lata oglądać mizerię i kopanie się po czole w 1 lub niższej lidze bez możliwości awansu a rekompensata za to ma być nowa koszulka czy kufel z kubowego sklepu (która oczywiście sam sobie musze kupic) i ciągle luźne pitu pitu kółka wzajemnej adoracji,to mnie w tym nie ma.Ja się już dosyć nerwów i wstydu najadlem z powodu tego ze,spadlismy juz po raz 4 (sic!) w swej historii a pierwszy raz w owej historii,obrzezańce grac bedą w lidze wyższej niż my,ze wygraliśmy jeden mecz na 13 rozegranych i ze królem strzelców drużyny jest stoper,który zdobył aż. ... .4 gole !!Wystarczy mi panowie wlasciciele i dzialacze na parę lat a teraz wy...albo wóz albo...wywóz. Najlepiej na taczkach. Tylko Kuby mi tak naprawdę żal. ....Tyle o tym.

80            -17
~~~morgan R22
Galeria hanby
I dlatego trzeba jak najszybciej zrobić na Foyer w hali Wisły Galerię Hańby,gdzie wywieszone zostaną foto wszystkich tych co doprowadzili do zhańbienia Najstarszego klubu w Polsce. W pierwszym rzędzie bracia Błaszczykowscy,Jazdzyńsk i i Królewski,Bałaziński dalej Gula, Brzeczek i po kolei wszyscy kopacze. Niech po przez tą Galerie Hańby nie stanie się to o czym piszecie,że kopacze pójdą sobie w świat , zostawiając nas kibiców z tą kompromitacja do której doprowadzili. Niech ta Galeria każdemu kto na nią spojrzy przypomina , że w/w w ciągu 3 lat wrzucili do kosza cały piękny dorobek B. Cupiała ,który budował współczesną historię Wisły Kraków przez 18 lat !

51            -58
~~~Ino Wisła
Wyjazd że szroitem
I ręce do BOGA ZEBY nasi młodzi w 1 lidze dali radę do tego MOZE WKONCU SCIAGNA NAPASTNIKA .. chociaż jest już chyba założono....! Życzę kibica Wierności i wytalosci. Tylko Wisła

30            -11
el_polaco
Przeprosiny
raczej się ich nie doczekamy bo skoro każdy z nich wyłożył swój hajs na ratowanie klubu to uważa, że jest niewinny... ja bym im dał mimo wszystko drugą szansę do końca roku. Jeśli do tego czasu Wisła nie będzie na 1 miejscu w 1 lidze to wówczas time to say goodbye!

20            -54
~~~Anty Królewski
To żadne zaskoczenie, ale ostrzegałem od dawna
To żadne zaskoczenie, ale ostrzegałem przed Triem od dawna. Przecież ten cały beznadziejny zarząd (na czele z Dawidem Błaszczykowskim i Bałazińskim) i Trio to banda dyletantów, która nie ma pojęcia jak zarządzać klubem na poziomie Ekstraklasy. A że rządzący Wisła dalej mydlą w żywe oczy kibicom, a Królewski nadal [...]je i wymadrza się w internecie, to przecież nic nowego i zaskakującego. W robieniu propagandy sukcesu obecne władze klubu się naprawdę wyróżniają ... Szanuję dokonania piłkarskie Kuby Błaszczykowskiego jako zawodnika, ale nie ma on pojęcia jak zarządzać klubem piłkarskim pokroju Wisły, i jego współrządy coraz bardziej ja pogrążają. Głównym winowajcą spadku jest Trio i taka jest prawda, w końcu rządzą Wisła od 3,5 roku. Można oczywiście mówić, że dzięki Trio nasz klub nie został zdegradowany do IV ligi, ale to samo wobec tego można powiedzieć o sytuacji, która miała miejsce w 2016 roku, kiedy TS Wisła już pod rządami Sharksów odebrało klub oszustowi Meresińskiemu. I żeby była jasność, rządy Sharksów uważam za największe zło jakie mogło Wisłę spotkać, ale zauważam pewne podobieństwo tej sytuacji. Królewski i Jażdżyński po prostu na początku 2019 roku wyczuli okazję, bo wiedzieli, że dzięki przejęciu Wisły będą dużo bardziej popularni. Jeszcze 4 lata Królewskiego prawie nikt nie znał, a teraz rozpoznaje go większość kibiców w Polsce. Przypominam, że Trio udzieliło Wiśle pożyczki (na której dzięki odsetkom zyskają), a nie darowiznę. Dodajmy jeszcze do tego fakt, że obecni właściciele oprócz tego, że są pyszałkami, dyletantami, to jeszcze mają skromne środki finansowe.

94            -30
~~~morgan R22
Nowe rozdanie
Jedynym ratunkiem dla Wisły jest sprzedanie klubu przez obecnych właścicieli. Same szczere chęci do prowadzenia tak dużego klubu,jakim jest Wisła nie wystarczą,Trio miało 3 lata przy pełnym wsparciu środowiska kibiców,aby zrobić choć zalążek drużyny,niepotrafili tego zrobić z budżetem ponad 30 ml.to tym bardziej nie dadzą sobie rady z budżetem 10 ml.Po prostu nie nadaja się do zarządzania klubem sportowym i wszystko w temacie Trzeba oficjalnie ogłosić sprzedaż klubu,a nie dawać im jeszcze raz szansy której i tak nie wykorzystają. Jestem przekonany że chętni się znajdą.

62            -19
~~~Janko Buszewski
......a tak na koniec dodam
że to jak nisko upadliśmy, znamionuje fakt,ze najwyższe stanowiska w klubie piastują ludzie,co by u Cupiała popielniczek nie mieli prawa wytrząsac.Na właściciela klubu,nawet w Polsce,to trzeba mieć wygląd i pieniądze.Legia nigdy nie byłaby tym czym jest,gdyby nie np Lesnodorski,Amica z Poznana tez stoi dzięki Rutkowskiego, icki juz dawno wróciłyby do 2 ligi gdyby nie miś Puchatek a Płock i Lubin gdyby nie paliwo.i miedź, mogłyby co najwyżej pograć z Legionovią i Polonia Świdnica.Popatrzcie koledzy,co stalo sie z Korona jak się Klicki wycofał, popatrzcie na Polonię bez Wojciechowskiego. ... Nawet wspomnijcie jak stal.w lidze Groclin czy prawdziwa Amica i jakich mieli grajkow,gdy lejce trzymali tam Drzymała i Kaszynski. My mamy właścicieli którzy. ..są jacy są (każdy niech sobie swoje wnioski wyciagnie) a pieniążki klubowe to i owszem są,ale nie w kasie a portfelach setek tysięcy fanów w Polsce i poza jej granicami.Jeśli szybko tego nie zmienimy,prędko nie będziemy się cieszyć żadnym sukcesem.Kiedyś to na nas z podziwem patrzyli w Gdańsku, Szczecinie czy Wrocławiu. Dziś to my,patrzymy z dołu na Mielec,Radom czy Wartę Poznań. Masakra !!

78            -12
Riven97PL
Przeprosiny przeprosinami
Przeprosiny przeprosinami ale tu potrzeba działań i to natychmiast! Nie wyobrażam sobie aby takie osoby jak Dawid Błaszczykowski, Arkadiusz Głowacki, Kazimierz Kmiecik czy Jerzy Brzeczek nadal pełniły jakiekolwiek funkcje w naszym klubie. Czas zmian! Wisła to nie aleja gwiazd ani kółko wzajemnej adoracji. Trener Jerzy Brzeczek po raz kolejny udowodnił że z niego taki trener jak z Klimenta łowca bramek. Tylko w Wiśle Płock osiągnął przyzwoity wynik. Reszta jego kariery trenerskiej to nieporozumienie.

68            -10
~~~tom88
sobota
najbliższy mecz to ostatnia szansa aby pokazać im, że coś jest nie tak. Po sezonie zaczną się normalne przygotowania, zainteresowanie mediów, transferty i wszystko spłynie po Zarządzie. To już było widac po tym wywiadzie PAna Wiceprezesa. Gość, który sam ponosi odpowiedzialność będzie się brał za roziczanie innych. Najważnejsze to znaleść sie w gronie rozliczających (im szybciej tym epiej) a nie rozliczanych. Osobiście to w dupie mam przeprosiny, interesuje mnie konkretne działanie a najlepiej znalezienie inwestora, bo oni już chyba od jakichś dwóch lat nawet nie szukają

52            -6
~~~Nick
Pewnie po meczu z Wartą będzie jakaś konferencja
(..) To piłkarze zawalili mecz prowadząc 2-0 i stracili cztery bramki. Kuba tu zawinił? To nie jest jakiś bufon, jakiś szpaner. Co ma powiedzieć? Ma koniecznie wyjść i bić się w pierś, że klub spadł? Kuba ściągnął do klubu swoich ludzi, ale jakby pan zakładał klub, to brałby pan ludzi, których nie zna i nie ma o nich pełnej wiedzy? Kuba nigdy nie ucieka od kamer i wypowiadania się. Przyjdzie i na to moment. Wierzę w niego i wszyscy jesteśmy z nim. Nie dam o nim złego słowa powiedzieć. (..) - Marek Motyka

37            -59
~~~Crac33
Sekta
Ja już dawno przestałem wierzyć w ten kosciol pod wezwaniem Blaszczykowskich!!

58            -27
~~~Ona
Sprzedac Klub
komuś kto naprawde ma pieniadze a nie liczyć tylko jak Kibic da.Bez kasy nie ma co liczyć na sukcesy i przychodzi do nas szrot.Rodzina tez nie powinn sie łąćzyć w zarzadzaniu.Lubie Kubę ale coś sie musi zmienić.Brzęczek sie nie sprawdziła tez musi odejść.

41            -18
~~~Zen
Wisła
Dajcie już spokój z tymi pierdołami, jak by nie Kuba Wisła dzisiaj była by w 4 lidze, dajmy sobie 2-3 lata a wrócimy do ekstraklasy,na razie trzeba zadowolić się 1 ligą, skupmy się na tym

36            -87
~~~markos
Pytanie
Może i rozumiem, rozgoryczenie kibiców, tym co się stało i tym co się nie stało, pytanie tylko, co te rzeczone przeprosiny dadzą?, co miałyby przynieść?, - sądzę, że nic (poza poczuciem odpowiedzialności i kindersztubą) biorąc pod uwagę niedawne transfery "z klubu" (Lis, Yeboah td) bez pozyskania wartościowych zawodników + naprawdę bramkostrzelnego napastnika, i to wszystko w obliczu walki o utrzymanie , można było spodziewać takiego scenariusza jaki mamy teraz, mówiono wtedy, że jesteśmy w takiej a nie innej sytuacji finansowej , że nie możemy sobie pozwolić na odrzucenie TAKICH ofert transferowych, takie działania odbiją się nam czkawką, po spadku, wyrażne zmniejszenie wpływów ze wszystkich żdródeł , skoro więc wtedy finanse klubu były dalekie od idealnych, to jakie będą teraz.... Tak kończy się filozofia zarządzana - "jakoś to będzie".

34            -3
GrzegorzS
Wiadomość z ostatniej chwili zarząd socios po rozmowach ustalił
już teraz będzie super najważniejsi ludzie Wisły, to znienawidzone Trio postanowili, porażeni własną klęka i zarazem wiedza o piłce, doświadczeniem, możliwościami finansowymi, wizjami przyszłości, które zawsze się nieomylnie sprawdzają i zarazem i pomysłami na rozwój Wisły: Daniela 1906, smihta ludojada, fobisa, misioła, pablo, miśka bis, obserwatora Janka Buszewskiego, morgana r22, elpabla i anty królewskiego, postanowili oddać klub w ich ręce. Chłopaki to wasza szansa złóżcie się do kupy zaskórniaki, piszcie ofertę i do dzieła wszyscy na was patrzą i czekają wiedźcie Wisłę do przyszłości.

30            -91
~~~KRKPL
Brak przeprosin
Widmo realnego spadku pojawiło się już na początku roku, klub mnie do niego przygotował, a niedzielna przegrana była tylko kropką nad i więc przeprosiny niewiele zmienią. Wolałbym usłyszeć o decyzjach dot. personaliów w klubie (zaczynając od zarządu), Dawid powinien podać się do dymisji i tutaj decyzja wraz z jakimś komunikatem powinna być ogłoszona zaraz po przegranej w Radomiu (bo na co on/oni liczą, drugą szanse? może wielką przemianę w prezesa?). Mam tutaj wielkie obawy, że Dawida jakoś bardzo nie winią, bo był tylko statystą więc tak źle i tak niedobrze, a z uwagi na relacje rodzinne jego wymiana może nie być dla Kuby łatwa, podobnie rzecz się ma do trenera. Poza tym rozumiem, że teraz potrzebny jest czas na dogadanie tematów sponsorskich. Mam nadzieje, że na początku czerwca usłyszymy konkrety. Wisła Pany!

38            0
GrzegorzS
Zaś dla ludzi poważnych takie info Zarząd Socios spotkał się z
właścicielami, zarządem po kilku godzinnym spotkaniu omówiono najważniejsze tematy i określono co się będzie działo w klubie. Na razie tyle.

15            -61
~~~Janko Buszewski
Nie jestem adwokatem Kuby
ale przypomnę niektórym co go tak teraz mocno lźą, że pożyczal on Wiśle pieniądze gdy byliśmy w katastrofalnej sytuacji a sam Błaszczu,był jeszcze czynnym zawodnikiem i nawet chyba nie śnił o tym,ze kiedyś zostanie właścicielem naszego klubu.Zwrot pożyczonej kasy, tez był sytuacja mocno dyskusyjną.On w przeciwienstwie do innych,nie prxyszedl tu,by sobie zrobic nazwisko.Inni juz tak,bo byli postaciami anonimowymi i poczuli krew sukcesu.Tylko potem sie okazalo,ze weszli w zbyt duze dla siebie butu a i pieniazki na taki klub trzeba miec a nie tylko chciec miec.Teraz mamy,co mamy.Ale myślę że ten cały hejt skanalizowany na Kube właśnie,nie do końca jest obiektywny.Niewątpliwym błędem było, zatrudnienie brata w roli.prezesa i co do tego,nie ma cienia wątpliwości.Brzeczek jako trener. ..?No cóż. Przestańmy go postrzegać jako wujka Kuby a patrzmy na niego jako na trenera.Czy jakiś dobry trener, przejąłby po Guli Wisle w połowie sezonu?Raczej nie.Owszem,jakieś przegrywy pewnie tak,ale czy by to nam.dało. jakiś sukces? Może i taki jeden z drugim cudem by nas utrzymał, ale i tak zaraz potem trzeba by szukać innej opcji.Juz tacy pokroju Skowronka i Pawłowskiego gościli. przy R22.Myślę ze sam Kuba wie najlepiej czemu tak a nie inaczej się stało i widzi przyczyny spadku.Jest to.jednak bardzo przyzwoity i honorowy facet,ale im szybciej zrozumie, ze lojalność i kolezenstwo wobec wspólników ,jest złotem w momencie gdy interes idzie ustalonym i właściwym rytmem a stają sie gó...em i przestają obowiązywać w momencie,gdy brak zaangażowania i pseudo-fachowość innych szkodzą wspólnemu dobru,tym lepiej dla niego, dla nas i przede wszystkim dobrze dla klubu,którym to.Kuba ma niewątpliwy zaszczyt zarządzać.

35            -27
~~~Nick
Ciekawy wpis..
Ciekawy wpis wiceprezesa TS Wisła Rafała Skrzypczaka na Twitterze: "Wieść gminna niesie, ze jest zainteresowany (z Polski) przejęciem tego majdanu i robi rozeznanie. Nie jest to K.". PS. Chyba o Wisłę chodzi.. a K to zapewne chodzi o Kwietnia z Wieczystej.

17            -13
~~~Dopinguja cyNiePiknik
Całym sercem i obiema rękoma za Kubą
Mam nadzieję, że ten spadek (mimo wielu negatywnych konsekwencji) będzie miał conajmniej jeden plus. Oczyści Wiślackie środowisko kibicowskie z psueudoznawcow, jątrzycieli, płaczków i pozostałych gamoni. Ave Wisełka!

17            -46
~~~alakman
Dobry artykuł
Z poprzednim artykułem redakcji się nie zgadzałem, ale teraz się zgadzam w 100%. Przykre jest to jak traktuje się nas kibiców. To, że jeszcze Kuba się nie odezwał mogę zrozumieć (choć ogólnie lubi Kuba mieć mocną gębę), ale to, że Dawid milczy jako prezes jest dla mnie kompromitacją. A za wszystko głównie obrywa póki co Królewski bo jako jedyny ma przynajmniej jaja by dyskutować (to czy dobrze to robi to inna sprawa).

48            -6
~~~Młody
TSW
Rodzinny spadek to się rodzina żre teraz. Ciekawe komu przypadnie najwiecej ... winy

35            -9
GrzegorzS
Zaś co do tematu artykułu narazie nie dziwię się, że Błaszczykowscy milczą z tytułu
prosto ludzkiego po prostu rozumiem, że są wstrząśnięci i nie źle zmieszani, bo mają duży udział w decyzjach, które zakończyły się porażką projektu w tym sezonie. Goście co oczywiste są mocno trafieni niepowodzeniem i to muszą po prostu przejeść, przemyśleć. Działali w dobrej sprawie w słusznej wierze i polegli i teraz każdy chce ich kopnąć by mieć satysfakcję z tego, w końcu to takie fajne polskie skopać leżącego i jeszcze z poparciem tłumu. Można Błaszczykowskich wreszcie sprowadzić do poziomu bruku unurzać w bagienku i poczuć satysfakcję swojej przewagi bo im się nie udało, przegrali. Co więcej będzie można przez kolejne lata do końca życia tę ich klęskę sportową im wypominać, by ich ewentualne sukcesy sprowadzić dla własnego samopoczucia przewagi nad nimi. Tak Jakub Baszczykowski to przy wiedzy możliwościach osiągnięciach i pomysłach Buszewskiego już zawsze będzie w pojęciu Janka to gnojkiem, który doprowadził w złej woli do porażki. Cóż tam powodzenie Królewskiego przy jego wrogu Antym to już zawsze będzie człowiek porażka. O Jażdzyńskim i innych wrogach Misioła o obserwatora to już nawet trudno wspominać do końca dni swoich chłopaki będą spogladac na niego z góry. Jestem w tym co się stało z właścicielami i członkami Zarządu Wisły bo oni muszą teraz dojść do pionu, to oni będą musieli podjąć racjonalne decyzje, po prostu współczuję. Mam nadzieję, że nie pójdą bolesnym najłatwiejszym tropem i nie dokonają w sumie absurdalnych cięć w grupie osób, która nie zawiniła. Sankcje finansowe i redukcje powinny dotyczyć sztabu i zawodników, bo to oni zawalili sezon. Wydatki na Akademię strukturę organizacyjno administracyjna klubu powinny zostać utrzymane na obecnym poziomie bo ta sfera pokazuje, że Wisła działa jako biznes dobrze i odpowiedzialnie i ma sukcesy.

22            -55
~~~Diogenes2 2
W koncu dobry artykul. Brawo. Nie jestescie tuba sowieckiej propagandy Krolewskiego
Szacunek dla Kuby mamy chyba wszyscy. Skromny czlowiek, walczak na boisku, ratownik, oddany Wisle nawet jak byl w BVB. Powinien zabrac glos, chocby po to zeby oddac perspektywe zarzadu (belkot Krolewskiego na twitterze czy belkot Balazinskiego moze tylko zaognic relacje kibice -zarzad). Na pewno wypowiedz Kuby, choc nie bedzie mu latwo, ma szanse udobruchac w jakims tam stopniu kibicow i ich zjednoczyc wokol Wisly. Natomiast mnie martwi oprocz lecenia w kulki przez propagandyste Krolewskiego ta familijnosc klubu, ktora doprowadzila Wisle do upadku. Brak profesjonalistow, a wlasnie taki gulowaty klimat cieplych kluch.

32            -19
~~~Diogenes2 2
@kap
Ale jaki Zielinski byl z cracovii? Tez bylem za konkretnymi trenerami i Zielinski to bylby fajny wybor - utrzymanie pewne! Trenerzy nie maja przynaleznosci klubowych, a Zielinski 17x zmienial w swojej karierze kluby. To tak jakby powiedziec, ze Piatek jest z cracovii. Chlop gral bodaj pol roku na Kaluzy, dluzej gral w Lubinie, Dzierzonowie, ale ktos tam wymysla, ze on to symbol ksc. Mysel, ze zarzad boi sie mocnych osobowosci trenerskich, ktorymi sie nie da sterowac i narzucac decyzji kadrowych, bo kilku trenerow bylo do wziecia.

13            -15
~~~Janko Buszewski
GrzegorzS wywołałes mnie do tablicy
wiec odpowiadam.Gdybym zabezpieczyl pożyczkę swoich pieniędzy tak jak i wspomniane trio a za sobą miał kilkadziesiąt a może i kilaset tysiecy osób gotowych (co udowodnili) wesprzeć klub finansowo,to może i dobralbym sobie takich wspólników co by chcieli ciągnąć to ze mną i może i nawet by się nam to udało. Kto wie? Bo (tu Cię pewnie zaskocze) są na tym forum mądrzy ludzie,którzy nie tylko kochaja Wisłę,ale i w swoim życiu zawodowym sprawdzają się,prowadzą z powodzeniem firmy,zarabiają pieniądze. Jak czytam jak.wyważone i rozsadne opinie maja tutaj olszal,kosmaty,Darek czy czesc ludzi,których to.miałeś przyjemnosc w swym poscie wymienic,myślę ze mogloby to miec szanse powodzenia.Sztuka mieć zmysł do pasji sportowej,miłości klubowej i udanego życia prywatnego i sporo ludzi tutaj tak właśnie ma.Być choragiewką na wietrze,człowiekiem bez kręgosłupa moralnego, posmiewiskiem i pożytecznym idiotą pewnie jest być łatwiej,ale czy lepiej? Nie wymagam od Ciebie Grzegorzu odpowiedzi na postawione pytanie, bo ja tę odpowiedz znam.Mimo wszystko pozdrawiam Cię wislackim zawołaniem, bo ja nie jestem Twoim wrogiem i uważam że jesteś dobrym i wiernym kibicem.A to ze jesteś całkowicie odklejony od rzeczywistości,przynosi szkodę wyłącznie Tobie a nie mnie. Pół biedy jeśli ta przypadłość ze "nie czujesz bazy" dotyczy tylko Twojego życia kibicowskiego .Wspolczuje jednak Twoim bliskim,jeśli w prywatnym życiu masz podobnie i kierujesz się podobnymi zasadami,jakie prezentujesz od wielu,wielu juz lat na tym forum.Żywiąc nadzieje,ze ta przypadłość tyczy tylko Twojej kibicowskiej sympatii, niezmiennie pozostaje w życzliwym stosunku.

46            -9
~~~Olo74
Do do Nick
Znowu jakiś fake newsowicz się objawił .

9            -5
~~~Tw Bolek
Grzegorzu S
Zamilczałbyś chłopie jeden bo za grosz wstydu nie masz . Twój nic. na tym forum jest wyobraź sobie emblematem tego że ludzie tak dobrze opłacani uczynili z Wisłą to co uczynili. Ty człowieku podbijałeś pieczątkę pod tym prawie codziennie. Oczywiście są jeszcze inni mniej aktywni lub "od święta " ale to twój udział jest tutaj kluczowy!

39            -10
~~~blaszczu szuka plaszczu
a idź pan w uj
Kubuś i Dawidek są zbyt zajebiści. Żaden nie przyzna się do błędu bo są tacy cudowni i naj. Inni [...]e dalej będą głaskać ich po jajkach mówić że są cudowni bo 3 lata temu ratowali klub. Kubuś i Dawidek spuszczą klub do drugiej, trzeciej a potem czwartej ligi - familija pieprzona.

42            -13
~~~MISIEK_BI S
@GrzegorzS
Skoro wywołałeś mnie w gronie Daniela 1906, smihta ludojada, fobisa, misioła, pablo, miśka bis, obserwatora Janka Buszewskiego, morgana r22, elpabla i anty królewskiego jako szczekającego na Wisłę to powiem wprost. W akcjach w serii E i F oraz wpłat na konto Socios karnetach, w innych zbiórkach - wydałem parę złotych, z pewnością więcej nie gotówki - nie pożyczki niż 3 głównych właścicieli. Zaufałem in bardzo. Zaufałem Panu Jakubowi Błaszczykowskiemu. Mieli szanse i nasze zaufanie aby rzeczywiście zbudować Wielką Wisłę. Mówiłem że się źle dzieje - inni wymnienieni rónież (zobacz posty), ale czekałem że jednak w szczególności iz p. Jażdzyski mając trochę doświadczenia biznesowego będzie w stanie podjąć jakieś działania. Ale okazuje się Wisła odkryła też jego brak kompetencji. Zawód jaki pogłębiał się w tym sezonie przypieczętowany spadkiem wynika faktu że Panowie Właściciele mieli w rękach nasz "Złoty Róg" a co im zostało ? Mieli wszelkie możliwości aby zostać naszymi idolami, natomiast roztrwonili nasze zaufanie - nie mówiąc już nieefektywnym zarzadzaniu kasą (6 budżet w lidze 36 mln, najwyższe prowizje dla agentów, brak polityki transferowej, brak współpracy z drobnymi udziałowcami, brak instytucjonalnej współpracy z Socios). A na koniec - żeby zostać właścicielem Wisły - nie trzeba było dużo - wchodząc - wystarczyło dać (dobrze zabezpieczona) pożyczkę i zaciągając olbrzymie zobowiązanie moralne wobec kibiców ( i również finansowe) Większościowi właściciele znajdują się w tej chwili w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Martwię się o Wisłę, ponieważ ten Zarzad roztrwonił kapitał wsparcia kibiców, zamknął sobie ekstraklasowe źródła finasowania, jak widać nie chce - lub nie może dofinansować klubu, nie ma potencjalnego nabywcy, lub go nie chce dopuścić . A co do kupowania Wisły - wielokrotnie pisałem ze właściciele zaciągnęli zobowiazania wobec kibiców, wiec powinni dofinansować, przez podniesienie kapitału akcyjnego - wtedy jako akcjonariusz klubu wezwany do dopłat, jeszcze raz wyłożę pieniądze. Co dalej ? Dalej to w sobotę idę na mecz razem z wnukami -w barwach Wisły. Do zobaczenia.

35            -7
~~~Janko Buszewski
...a żeby tak GrzegorzS-u
ładnie spiać moje wcześniejsze wywody,wyjaśnię czemu mam takie a nie inne zdanie w temacie Twojej osoby.Czytając to co piszesz o innych klubach i innych ludziach a jakich argumentów i ocen używasz w stosunku do Wisły, łatwo jest Cię rozszyfrować. Pisząc o "sraksach" zawsze mieszasz ich z błotem, mimo że pod wodzą Zielińskiego grają coraz to lepsza piłę a w tabeli mają nad nami az 15 pkt przewagi i są na 6 pozycji a my...spadamy z ligi."Polegli" to są wedle Ciebie wieczyste cienkie bolki,mimo.że grają jak równy z równym np z Realem a nam ładują bez sztycha mega wstydliwe 7 do 0.Co do ostatniej sytuacji w lidze,to napisałeś, że cała pilkarska Polska przeżywa spadek Wisły zupełnie mając gdzieś tytuł MP zdobyty przez mały i nic nie znaczący "klubik".To są Twoje słowa uzyte na forum i każdy może to zweryfikować.Tak sie akurat sklada,ze chcialem kiedyś byc na zawsze zwiazany z futbolem i w ramach kursokonfy bawilem w Poznaniu przy Bulgarskiej.Gdybyś zobaczyl.jaki tam jest poziom sportowego fanatyzmu i jak mocno caly region kocha ten klub,nie walilbys takich glupot publicznie.O akademii co przynosi kilkadziesiat mln euro zysku nie wspomne ani o tym,ze na wyjazd jedzie nieraz za Amica,kilka tys ludzi.Taki to "klubik" panie znawco.Staram sie byc obiektywny,mimo tego,zo kazdy z klubow ktore wczesniej wymienilem,jest na mojej liscie pod tytulem "antypatia".Nie lubie ale uczciwie oceniam.Czytając te wszystkie glupoty,wiem jaki masz stosunek do rzeczywistości i jaki poziom fachowości przedstawiasz. Każde zwycięstwo innych to fart i pomoc sędziów a każda nasza porażka,to spisek innych i zły los. Ewentualnie... "było przecudownie"ale...nam nie wyszło. Nic to (jak piszesz) bo w ogólnym rozrachunku ta nasza 5,10 czy 20 wstydliwe porażka, tylko wyjdzie nam na dobre.Każdy mecz Wisły to widowisko,kazdy wp...pl to sukces a wymeczone 1 do 1 z Warta xzy Łęczna, to po prostu geniusz naszej taktyki.Czytając takie brednie,zaraz wiesz,ze masz do czynienia z odklejencem albo laikiem sportowym.Ewentualnie jedno i drugie.Ty raczej takim mega laikiem nie jesteś....! Miej sobie chłopie swoje zdanie i jeśli Ci z tym dobrze, trzymaj się tego.Nie nazywaj jednak tumanami innych,zwłaszcza jeśli są w większości i może mają większe pojęcie o piłce niż Ty. Skoro 1000 osób mówi "biale" a Ty jeden mówisz "czarne" ...no to chyba coś tu nie zwiera? Jeśli z pasją będziesz na trybunach wspierał jakichś Soboli lub Zdybowiczow w "gigantycznie" trudnej potyczce z Wigrami Suwałki,zakończonej nasza pechowa oczywiście przegraną (no bo jakże my możemy inaczej przegrać??) to chwała Tobie za to.Ale pozwól mnie i innym ,mieć inne zdanie,co do ludzi, którzy do tego stanu rzeczy doprowadzili.Bo dla mnie wstydem jest to,ze ja jako kibic takiej firmy jak Wisła ,musze zaciskac ze wściekłości zęby i patrzeć co się stało z moim klubem.No ale jak mniemam,mamy chyba inna definicje wstydu,porażki, poniżenia,ambicji i upadku.Poza tym. . chyba obaj chcemy Wisły wielkiej i prężnej. Ja uważam,że to co mamy obecnie,nie rokuje dobrze na przyszłość i bardzo mnie to boli a Ty zaś, cieszysz się z wyjazdu do Niepołomic, do których masz ponoć tak blisko (Twoje słowa z forum) i oczywiście nie wątpisz,ze przemkniemy przez 1 ligę jak meteoryt i po roku znów będziemy w elicie. No ale jeśli by się nam jednak nie udało. ..hmmm...to i tak przecież z pożytkiem dla klubu a to ze w wyścigu przegraliśmy z taką np Sandecją czy Resovią....?Nic to,nieprawdaż. ..?

41            -7
~~~FanatykWi sły
...
W końcu ktoś o tym napisal. Ten człowiek w moich oczach stracił wszystko. Jego zachowanie to po prostu żenada, kompromitacja, ale przede wszystkim pokazanie, że gość nazywany przez niektórych legendą ma w dupie nas kibiców. Farsa i błazenada. Rację miał Leśniodorski i Obidzinski. Nieomylny człowiek z buta w swoim zachowaniu udowodnił, że jesteśmy nikim dla niego. Najpierw zrobił z tego klubu przytułek dla kolegów i rodzinki, naściągał szrotu, a teraz na koniec spuścił nas z ligi i zadrwił z nas kibiców. Im szybciej znajdą się poważni ludzie tym lepiej bo rodzinka i reszta właścicieli się skompromitowała. Wam już dziękujemy.

41            -11
Anty Królewski
Do GrzegorzS
Widzę, że masz obsesję na punkcie mojej skromnej osoby. Tak oderwanej od rzeczywistości osoby na tym portalu jak Ty to nie ma. Twoje wpisy to typowe wodolejstwo, praktycznie żadna z Twoich prognoz się nie sprawdza, a próbujesz pouczać cały czas innych. To Ty popierałeś do końca każdy zarząd i właścicieli, nieważne czy to był Meresiński, Sarapata, Sharksi, czy teraz Trio. Owszem, jestem krytyczny i bezkompromisowy, ale wolę najgorszą prawdę niż piękne kłamstwo i zaklinanie rzeczywistości. Cieszy mnie, że coraz więcej naszych kibiców zaczyna przeglądać na oczy, i zaczyna dostrzegać, że nasz klub zmierza w złym kierunku, co było dla mnie od dawna oczywiste. Moje prognozy w sprawie Wisły i Tria, w przeciwieństwie do Twoich na ogół się sprawdzają. Ja już od trzech lat nie miałem złudzeń w sprawie obecnych właścicieli i przewidywałem, że tak to się wszystko skończy, tj. coroczną walką o utrzymanie, i że spadek jest niestety nieunikniony. Nie ukrywam, jest mi bardzo przykro z tego powodu ... Naprawdę chciałbym się mylić ... :( Trio powinno wystawić Wisłę na sprzedaż, choć niestety obawiam się, że żadnych sensownych chętnych na przejęcie klubu nie będzie ...

33            -9
~~~Jaki
Wisła
Niestety jest to "wyczyn" spuścić tak opłacaną drużynę z Esy...Szkoda,że nikt z Zarządu nie słuchał kibiców od października i nie zareagował(0-5 ze Śląskiem u siebie nie do przyjęcia wynik ). Wtedy trzeba było działać natychmiast...

42            0
~~~inek
Pierwszy krok
Dymisja prezesa D. Błaszczykowskiego już po meczu powinna byc ogłoszona.

52            -5
~~~Daniel190 6
Klub
Grzegorzu "S" jedyne co mogę ci napisać , to szkoda mi bardzo twojej żony,dzieci (jeśli posiadasz) mieć takiego pacjenta w domu to musi być straszna udręka...

35            -9
~~~Herti
Ode mnie kilka słów
Po pierwsze w końcu dobry artykuł,widać redakcja nieco ochłonęła :) Po drugie jakie przeprosiny? Przecież rządzący w Wisle są z siebie zadowoleni niczym GrzegorzS. Wszystko jest super,a chwilowo nie wyszło. Po trzecie jak Kuba jest taki wrażliwy to niech wybierze się do Filharmonii albo na balet. Niestety z piłkarza i człowieka który był wzorem przeistoczyl się w dresiarza z rękami w kieszeniach i kapturze,kiedy pokrzykiwał na sędziego. Co to w ogóle miało być? Po czwarte Wisła Kraków nie jest zabawką w rękach rodziny Błaszczykowskich. A po piąte żaden Brzęczek nie może być dłużej trenerem bo zwyczajnie nie nadaje się do tej roli. Za pół roku obudzimy się na 10 miejscu w tabeli (oby) z nowym trenerem który powalczy o coś więcej? Wuja musi odejść natychmiast ! Niech idzie trenować rezerwy trampkarzy w Płocku.

38            -12
~~~Janko Buszewski
Diogenes2 2
nieczęsto się tutaj z Tobą solidaryzuje,ale komentarz pod artykułem i tekst o "sowieckiej propagandzie" w punkt.Pełna zgoda.Może pozwolisz mi jednak pozostac przy Wisle a nie bedziesz wiecej wyganial na Kaluzy? :):)Forum jest po to,zeby wymieniać na nim uwagi a Wisłaportal miałem wrażenie, nie dość ostro i niezbyt celnie nieraz oceniał rzeczywistość. To nie chodzi o wylewanie żalu i mieszanie z błotem innych,ale o obiektywna ocenę sytuacji.Jest źle,błędy zostały popełnione, spadek stał się faktem i wypada przeprosic kibiców ,co za ten klub serce i duszę by oddali. No i oczywiście prócz owych przeprosin ...wzór planu naprawczego,jak pisałem wcześniej.Najpierw spowiedź, potem żal za grzechy a następnie postanowienie poprawy. Może i nieba wtedy dostąpić będzie dane?

21            -4
~~~stary kibic z R22
Drodzy Kibice Wisełki
Tak jak Wy jestem zasmucony, bo po 65 latach kibicowania Wiśle znowu przeżywam gorycz spadku. Spadku który nie miał prawa się zdarzyć! W 100% zgadzam się z analizą tego co się stało którą zamieścił Janko Buszewski. Facet super opisał co było przyczyną degradacji Wisełki. Oczywiście można do tego tylko dosypywać, ale to już byłoby wymądrzanie, że ja lepiej coś wiem. Tym bardziej jest mi przykro, że kilka osób nie zgadza się z jego bardzo mądrymi wnioskami które nie są "wyciągnięte" z gruszki czy pietruszki, tylko z faktu co trzech głównych właścicieli zrobiło z naszym klubem. Jedną rzecz tylko do tego dołożę, że ci dyletanci za "szrot" który ściągnęli w zimie do nas, menadżerom zapłacili ponad 2 miliony złotych prowizji. Tak robią dyletanci, którzy sprzedali 2 dobrych piłkarzy, dostali kasę z Orlenu, i myśleli, że już samo wszystko się załatwi?

36            -8
~~~Alfer_77
Dymisje
Ja tym razem krótko i na temat. Dawid do dymisji natychmiast i najlepiej niech zabierze ze sobą wszystkich tych co piszą takie posty jak GrzegorzS. Koniec z zakłamywaniem rzeczywistości z całym szacunkiem dla tych ludzi ale jeśli nie zmienimy postrzegania otaczającej nas rzeczywistości to wyładujemy 2 lidze za chwile... Po takim wstydzie jak spadek z ligi żeby nie było zmian w zarządzie to jest gorsza informacja niż sam spadek. Z rąk bandytów trafiamy w ręce ludzi którzy może i dobrze chcą ale nie mają o tym pojęcia - co za fatum nad tym naszym klubem?? Odejście Obidzińskiego już dobitnie pokazało kto i jak zarządza naszym klubem - masakra. Całym sercem z Wisłą ?

35            -8
~~~Załamany
Skompromitowany trener
Głośne NIE dla Brzęczka na ostatnim meczu!

40            -16
~~~morgan R22
Trener np. Zieliński
Wszyscy co tutaj piszą o trenerze Zielińskim zapomnieli że nie tylko Zieliński ale wielu innych zapytanych o ewentualna pracę w Wiśle odpowiedziało NIE ! Powód zawsze ten sam,dopóki Układ z Błaszczykowskim będzie taki w klubie jaki jest obecnie właściciel-zawodnik ,żaden szanujący się trener na poziomie nie podejmie się pracy w Wiśle.

28            -13
~~~Obiektywn yTSW
Kibice...
Niestety wiekszosc lacznie z redakcja wyzej sra niz dupe ma, przypominam że gdyby nie Kuba to Wisły już by dawno nie było albo byłaby w 4 lidze. Błaszczykowski nie jest nic winny kibicą, on jest właścicielem to jego biznes sie sypie i nie musi za to kajać się przed klientami (kibicami) jak ktos nie chce niech nie przychodzi na Wisłe.

26            -43
~~~lulek
cześć [...]e
Wyobraźmy sobie taką sytuację, Kuba trzy lata temu ma w d..ie wszystko leży na plaży i pije drinka, a Wy gnoje piszecie dzisiaj o meczu 4 ligi Wisła jakiś Bździnów, jeżeli Wisła by istniała, ale trudno wymagać odrobiny wyobraźni od ludzi z IQ mniejszym niż 50. To wstyd, że redakcja strony kibiców Wisły pozwala sobie na takie teksty.

25            -51
~~~Kmicic
Ja po meczu przegranym .....
u siebie ze Stalą pisałem ,że właśnie spadliśmy z ligi.Czas pokazał ,że miałem pier.....ną rację.Nie sadzę natomiast ,ze Błaszczykowski siedzi cicho bo cały czas jeszcze to przeżywa.Gość przezył w swoim życiu znacznie większy dramat przy którym taki spadek to jest jak to mówił klasyk"mała Miki".Milczy bo taki ma charakterJest nieufny a w dodatku nie za bardzo toleruje ludzi którzy mają swoje zdanie."Obi" dokładnie to w jakimś wywiadzie przedstawił.

33            -4
~~~Kibol z Reymonta
Z tą ekipą u sterów.....
szybciej Wieczysta wejdzie do I Ligi niż Wisła awansuje do Ekstraklasy.Poziom w I Lidze jest delikatnie mówiąc słabiutki ale z drugiej strony trzeba tam zapier.....ać bo na Wisłę wyjatkowo tam będą się sprężać.A ilu u nas jest grajków ktorych można nazwać "walczakami" .Ja naliczyłem dwóch: Gruszkowski i Ondrasek.

32            -10
~~~Johnny
Kubuś wychodzi z założenia.....
że co on się będzie tłumaczył.Komu i za co? Przecież pożyczył kasę Wiśle i podobno ją uratował przed degradacją do IV Ligi.Teraz jest spadek ale to cały czas jest o niebo lepsza pozycja niż IV Liga,nieprawdaż?

23            -14
~~~ts_Maciek
pan Dawid Błaszczykowski - jedyne wyjście tylko i wyłącznie dymisja.
Kuba Błaszczykowski, przejście w stan biernego inwestora. Nie może być tak, że właściciele zatracają instynkt samozachowawczy. Prawda jest taka, że Kuba nadaje się na kapitana drużyny, ale o zarządzaniu nie ma pojęcia. W Zarzadzie i RN potrzebujemy profesjonalistów. Jedyny profesjonalistą to Jażdżewski, a wcześniej był jeszcze jeden gość, którego Kuba jednak się pozbyło, właśnie dlatego, ze był profesjonalistą. Mowa oczywiście o Obidzińskim.

32            -10
~~~Tsss
Zapomnijcie, że sprzedadzą klub w tym momencie
Ja na ich miejscu też bym nie sprzedał i wy pewnie też. Co prawda zapisali się już na kartach naszej niechlubnej historii, ale nie po to nas ratowali 3 lata temu żeby teraz odejść jak ostatni tchórze i zostać zapamiętanymi jako ci którzy zdegradowali Wisłę i uciekli. Tak bym to widział będąc w ich skórze. Pytanie tylko w jaki sposób będą chcieli się zrehabilitować? Bo tu muszą nastąpić duże zmiany. Muszą polecieć głowy bo większość kibiców tego oczekuje i są ku temu przesłanki. Muszą dopuścić do siebie doswiadczone osoby z zewnątrz znające się na swoim fachu, wiedzących o co chodzi w prowadzeniu klubu piłkarskiego od strony sportowej. To na początek.

16            -6
~~~Kibic z Polski
Wisła Kraków
Napisano i powiedziano już wszystko na forum. Prawda jest taka że Wisla była fatalnie rzadzona .Wisla miała chyba 6 budzet ligi a może nawet wyzej 36 mln. Przypominam -Płock (23 mln), Radomiak Radom (14 mln), Stal Mielec (12 mln), Warta Poznań (10 mln) kluby które się utrzymały .......Spasc z takim budżetem......to wyjątkowa sztuka ! ! Wisla powinna bić się o puchary. Najlepiej żeby klub ktoś przejął poważny. Zgadzam się z twierdzeniem, że dla wielu osób, Wisla Krakow stała się trampolina to popularnosci ,lansowanie się ,promowaniem swojej osoby. Niestety ludzie w Wisle tj trio nie mają pojęcia o rządzeniu w klubie. Kompromitacja to jak nic nie powiedzieć. Jeśli Wisla nie dostanie się w ręce profesjonalistów, to może do ekstraklasy nie wrócić a nawet dalej spasc.

26            -6
~~~Janko Buszewski
stary kibicu z R22
dziękuję Ci za mile slowa.Dziś mam trochę więcej czasu niż zwykle, to i rozpisałem się nieco.Czy trafnie przeanalizowalem przyczyny upadku. .może i tak,ale myślę że wielu widzi to podobnie,bo dużo tu takich,co się na piłce znają i ja też często korzystam z ich spostrzeżeń. Kiedyś miałem dużo informacji z pierwszej ręki, bo dużo kolegów z boiska czy innych szatni,coś podrzucilo. Dziś, to grono się wykruszyło wiec i na bieżąco- co w Wiśle-czesto nie jestem.Niestety...słabo stoimy i nie ma co rzeczywistości zakłamywać. Albo będzie rewolucja,albo utkniemy na zapleczu na długi czas,bo klub tak jak.obecnie, funkcjonować nie ma prawa.Wszyscy,co kochają ten klub,dostaliśmy w niucha. Najpierw nadzieje związane z Hyballą, potem z Gulą... Długo dawałem mu kredyt zaufania,ale jak widać na wyrost,choć jak też nadmianilem wcześniej, zmiany na ławce w trakcie sezonu rzadko przynoszą efekty.Tu akurat się nie myliłem. Z resztą nie tylko nam nie poszło. Zwolnienie Kieresia czy Rumianego Mariusza,tez Łęcznej ani Termalice nie pomogło.Tworek,gdyby nie żałosnie slaba Wisła, tez by Śląska nie utrzymał. Jedynie Szulczek wykonał robotę i w Poznaniu ma duży respekt.Jeśli mam być szczery, to nie bardzo gra mi to,ze prawdopodobnie Brzękol nadal pozostanie na ławce. Nie wierzę jakoś w jego warsztat.Ale tez nie myślę, jak to napisał Załamany ,na stadionie besztac go publicznie.Nie takie tuzy trenerskiego fachu,kładły się przy słabej kadrze a my tak szczerze,to szału w szatni nie mieliśmy. Prawda jest jak powiedział Boniek,ze kadrowo to my w ostatniej trójce nie byliśmy, ale brakło nam ducha i charyzmy.Spiryt drużyny to prócz umiejętności czysto piłkarskich,skonsolidowa na szatnia i zasada ze jeden za wszystkich itp.U nas tego nie było. Brakło nam.tego,co miał kiedyś w zespole np Ojrzyna gdy trenował Koronę. Z przecietniakow,walczaków i zwykłych drwali, zrobił fajny zespół. Nad rozlanym mlekiem płakać juz nie ma sensu,ale trzeba mieć plan B i wiedzieć jak go zrealizować. Wciąż czekam na moment, gdy będzie dane nam go poznać, bo na razie to takie zewsząd słyszalne bla bla bla optymizmu w serca nie wlewa.Mało tego...ja gdzieś z ust tych co spier... sprawe,słyszę coś w stylu jakby "nic się nie stalo".No i oczywiście wciąż to samo ze "Na was,kibiców to my zawsze mocno liczymy".Ja jak juz wielokrotnie pisałem, na ten sam bełkot złapać się nie pozwolę. PS. Swoją drogą 65 lat stażu Panie Kolego...no no :)

24            -5
~~~Nick
Tomasz Ćwiąkała
Tomek Cwiakąla odnośnie sytuacji Wisły w której się znalazła: < a target=_blank href="https://youtu.be/f 07Re-Zq79Y?t=201">link »

9            -6
~~~Piotr
Socios+Zarząd
Nareszcie napisaliście coś z "przytupem". Dziś dostałem mail od Socios który jest tak samo miałki ja wypowiedź V-ce prezesa w radiu Kraków. Czyli albo zarząd Socios dalej liże się po jajach z zarządem Wisły albo zacznie wymagać szczegółów i jasno określonych działań i celów. Jak narazie to z tą transparentnością to jesteście w du...Dalej myślicie że ludzie będą dawać ciężko zarobione pieniądze a w zamian dostaną spadek do 2 ligi lub w lepszym razie walkę o utrzymanie 1-ej. To tak nie działa!! Ponieważ nikt nic nie wie to ja wezmę sobie kilku miesięczny urlop od bycia frajerem i nie będę płacił ani złotówki do końca 1 rundy. Jak zobaczę że wreszcie to co się dzieje moim ukochanym klubie ma znamiona uporządkowanych i przemyślanych działań a drużyna zajmuje 1-2 miejsce w tabeli to znów uwierzę i będę pomagał klubowi.

29            -8
~~~smutny
jak trzeba było przyjść na mecz z Jagą wesprzeć, kibice nie zawiedli
Zawsze gdy był apel - był odzew. A w drugą stronę? Obawiam się że prawdziwy charakter wyłazi w trudach a nie w "ochach i achach" jak było do tej pory

27            -3
~~~Franek
Kom. Do artykułu
Jako [...] kibic akurat spokojnie czekam na ten komentarz bo jestem pewien, że pojawi się on po ostatnim meczu sezonu. Kuba to nie gość co sie chowa przed odpowiedzialnością. Brzęczek sam się powinien podać do dymisji, a my powinniśmy brać byłego trenera radomiaka

17            -6
~~~Nick
Tomek Ćwiąkała
Jeden z najbardziej ogarniętych i normalnych dziennikarzy w Polsce - Tomasz Ćwiąkała i jego trafny komentarz nt. spadku Wisły Kraków (od 3:26): link »

9            -12
~~~Cichoczar ny
Wisła Kraków
Dlaczego szanowna redakcja tak mocno krytykuje Wisłę Kraków,raczej powinna ta krytyka spaść na sędziów też.z poważaniem Karol

17            -33
~~~Premo
Kibice opamietajcie się!
Drodzy kibice Wisełki,wiem co Czujecie bo jestem jednym z Was. Jestem tak samo w Szoku jak Wy, spadek w ogóle nie był brany pod uwagę! ALE MAMY KRÓTKA PAMIEC? CO BYŁO 3 LATA TEMU? KTO NAS URATOWAŁ? Albo byśmy nie istnieli albo gralibyśmy w 4 lidze. Dlatego za nim będziemy krytykować Trio, zobaczmy gdzie byśmy byli, a gdzie Jesteśmy teraz! Oczywiście My Kibice im Pomogliśmy. Moim zdaniem oczekiwanie na jakieś przeprosiny, to powiem Wam szczerze jakieś Kpiny z Ratowników Wisły! Ratownicy popełnili duża błędów, Kto ich nie popełnia? Dlatego wylądowaliśmy w 1lidze!Apeluje do Wszystkich Kibiców Wisełki, cały czas się jednoczmy, i wspierajmy klub, To My Jesteśmy przyszłością Tego klubu, a spadek to nie koniec Swiata, Wisła Dlatego jest Wielka też bo Zawsze się odradza! Czas zacząć Akcje i misję Powrót do Ekstraklasy! WISŁA PANY

26            -31
~~~Gejdon
Sezon
Zarząd wszyscy jesteście odpowiedzialni za spadek więc wyjazd z klubu kropka

32            -12
~~~Zniesmacz ony
Uciekli z walizkami pieniędzy?
Jak pisałem, na dlugo przed spadkiem, źe św. Jakub z Truskolasu spuści Wisłe do I ligi to pełno minusików się pojawiło. Zapewne wiernych jego koscioła. Teraz św. Jakub udał się do pustelni wraz z bratem Dawidem i odprawiają modły w intencji powrotu Wisły do ekstraklasy. A wiernym pozostaje tylko post o chlebie i wodzie.

27            -20
gb3
Dawid B.!
tekst zajebis...y dla ciebie !! Nie dużo brakło byś doprowadził do bankructwa kręgielni w Częstochowie. Obecnie doprowadziłeś do kompromitacji takiego klubu jakim jest WISŁA KRAKÓW!! Pytania redakcji , dlaczego bracia milczą , są zajebis.e!! Bracia B , mowę wam odjąło ??

36            -11
~~~Britney
Blaszczykowscy
Grabarze Wisły

39            -22
~~~Britney
I jeszcze jedno.....
zrzucanie winy na piłkarzy to strzał w kolano, bo ktoś decydował o ich przyjęciu a z kolei ktoś decydował o tym kto wybierał piłkarzy. Trzy ostatnie sezony to pokazały i był to alarm... wnioski jakie zostały wyciągnięte widać teraz. Reasumując ja Blaszczykowskim już nie wierze.

40            -17
~~~PiotrTSW
Brawo za artykuł
Nic dodać nic ująć. Niestety...

25            -9
~~~~ja prawdziwy
Układy
Hyballa był leciutko odklejony, ale miał rację. Kuba pokazał swoją cieszynką razem z Kaziem, jak ma się układ sił. To była jego ostatnia cieszynka. Niestety, nam nie jest już do smiechu.

35            -16
~~~Misioł
@Grzegorz_S
Miałem złudna nadzieję po tym spadku, że przynajmniej na Ciebie to podziała pozytywnie, otrzeźwi. Ale dalej unosisz się na oparach absurdu. Niemniej, ja się od klubu nie odwracam. Wymagam tylko zmian w zarządzie i wyciągnięcia wniosków z tej katastrofy.

32            -7
bochen
Chłodna głowa
Proponuję poczekać na zakończenie rozmów ze sponsorami, widzę że wszyscy patrzą w przeszłość,

21            -9
~~~Matt
Nic dodać, nic ująć!
Dwa razy dostaliśmy w twarz od właścicieli. I zapowiada się, że dostaniemy i 3 raz poprzez brak awansu i 1ligowy marazm. Serce mi krwawi...

21            -9
~~~Wiślak - Nowy Bieżanów
Co wy ciągle na tego Kubę najeżdżacie ?
Ludzie ! Obudźcie się ! Gdyby Nie Kuba to Wisły by już dawno nie było. Tułalibyśmy się po 4-5 lidze bez trofeów, bez tradycji. Gdyby nie Kuba musiała by Wisła ogłosić upadłość a co za tym idzie stracić w/w przymioty. Uważam, że Kubie należy się wielki szacun na uratowanie Wisły. Prawda, grać będziemy w 1 lidze ale mamy ciągłość historyczną a chyba to jest najważniejsze. Ci co myślą inaczej uważam, że nie interesuje ich tradycja, trofea, historia tylko znów bandyckie przejęcie klubu jak miało to miejsce za Srataty.

20            -37
~~~Kibol z Reymonta
do Nick
Ćwiąkała ogarniety? Śmiechu warte.Dla przypomnienia:link »

10            -7
~~~Tochimo
Wam się w dupie poprzewracało
Nie zasługujecie na przeprosiny, a na kopa w dupę, jak można być tak aroganckim i wymagać od człowieka co wrócił ratować klub przeprosin bo spadliśmy do ligi niżej? Bo teraz to wy mądrzy jesteście, a sami sugerowaliscie wywalanie zawodników którzy grają w ESA. Wy byście to zrobili Ligę Mistrzów. Rzygać się wami mi chce. Nie jesteście godni podania ręki.

19            -36
~~~bodzio
Potrójny wstyd
Do tej pory wstyd mi było za "piłkarzy" Wisły którzy pobierając bardzo wysokie pensje olewali kolejne mecze. Teraz jest mi wstyd za kibiców Wisły. Rozumiem emocje, sam jestem wkurzony ale plucie po Jakubie Błaszczykowskim to żenada. Dziennikarskie hieny i nasi wrogowie cieszą się widząc jak jesteśmy rozbici i jak szczucie może pogrążyć na dobre nasz klub. Dzięki ogromnemu wsparciu kibiców i dobremu zarządzaniu wychodzimy z olbrzymich długów. Oczywiście w pionie sportowym zostały popełnione błędy, głównie ze względu na nietrafione transfery. Transfery zawsze są obarczone ryzykiem o czym wielokrotnie przekonały się kluby większe i bogatsze niż nasz. Formułowanie na tej podstawie tak radykalnych opinii to dziecinada. A te brednie że zmiana właściciela to lekarstwo na cudowne odrodzenie? No to przypomnijcie sobie wcześniejszych właścicieli, oprócz wczesnego Cupiała (późniejszy Cupiał rozpoczął degrengoladę finansową klubu). I trzeci wstyd. Redakcjo. A za co ma nas przeprosić Kuba? Że oddał serce Wiśle i wrócił aby jej podłączyć kroplówkę ale nie ma setek milionów aby wpompować w Wisłę. Za to że piłkarzom stworzono bardzo dobre warunki do pracy a oni to mieli głęboko w d....? Żałosne komentarze że to nie piłkarze są winni bo przecież ktoś ich zatrudniał świadczą o poziomie intelektualnym komentatorów. I jeszcze jedno. Nie robi na mnie wrażenia, zapożyczone od dziennikarskim szumowin określenie o wyznawcach czy kościele Jakuba Błaszczykowskiego. Nikt z nas (nie mówiąc już o dziennikarskich hienach) nie zrobił dla Wisły tyle co Kuba. Kuba to jeden z nas, na dobre i na złe.

20            -28
~~~Maru
Brawo redakcja!
Cały artykuł w punkt! Brawo redakcja za obiektywny i realistyczny artykuł, bez wazeliny dla Błaszczykowskich choć może się nawet znacie. Kuba jak ma honor powinien przeprosić za ten blamaż, sam miał wpływ na wybór trenerów, prezesów. Dwóch pozostałych właścicieli miało odwagę się wypowiedzieć. Dawid jak ma honor powinien podać się do dymisji, nie ma pojęcia o szefowaniu klubem piłkarskim! Znalazł się tam tylko i wyłącznie przez powiązania rodzinne, ciepła posadka za dobre pieniądze, nie twierdzę że nic tam nie robił ale brak kompetencji aż razi. Trener też po rodzinie ale po nim można się było spodziewać że sie wykaże, niestety się nie wykazał.

13            -5
sk04
Brawo Redakcjo!
A jednak można! Wczytując się w artykuły o Wisełce zastanawiam się, czy Kibice nie byli okłamani i mamieni przez Właścicieli i prezesa z wice, co do kondycji Klubu. Mam coraz więcej wątpliwości, czy ogólnie, nazywając ich działaczami, mieli plan w sytuacji spadku Wisełki. Obawiam się, że nie! W dalszym ciągu, żyjąc w matrixie, działacze wierzyli w utrzymanie na zasadzie, że jakoś się uda. Być może stąd ta cisza i brak komunikatów o tym, co będzie z Naszym Klubem jutro. A to też nie wróży niczego dobrego. Ostatnio przeczytałem, że Wisełka wydała na prowizje menedżerskie ponad 2 mln zł! Redakcja informowała Nas, że Wisełka będzie mogła skorzystać z prawa rozwiązania kontraktów z zawodnikami, ale nie mamy pewności, czy pozostali będą chcieli u Nas grać! Zdecydowanie zbyt dużo niewiadomych, aby spać spokojnie!

13            -3
~~~olszaI
~~~Obiektywn yTSW, ~~~lulek, ~~~Premo, ~~~Wiślak - Nowy Bieżanów, ~~~Tochimo, ~~~bodzio ......
powtarzający jak mantrę że trio/Kuba uratowali Wisłę.....Wbijcie sobie do głowy że oni Wiśle pieniądze POŻYCZYLI dopisując się do księgi wieczystej nieruchomości należących do Wisły czyli jednym słowem niczym nie ryzykując !! Ich środki były i są od samego początku zabezpieczone, a do swojej zabawy ( bo zarządzaniem tego nazwać nie można ) czerpią pieniądze bynajmniej nie ze swoich zasobów ale od kibiców !! I powiem Wam więcej jak sięgam pamięciom to myślę że wszystko dostali na tacy...były rozmowy Wisłockiego z Leśnym równocześnie rozmowy min z Włodarskim i Włodarski odpuścił bo jak stwierdził natychmiast jest wymagalna kwota 8 baniek i do końca półrocza 12 gdzie część z tego nadejdzie z C+. Czyli należy wnioskować że Włodarski myślał o faktycznej Inwestycji własnych pieniędzy a nie o pożyczce i różnych zbiórkach. Idąc dalej Leśny ściągnął sprawnego i łebskiego managera jakim jest niewątpliwie Piotrek i on określił co należy i jak zrobić.....Całą wiedzę o tym miał Wisłocki który znał Jarka potem doszedł Kuba i na koniec Jażdżyński i tak zaczęła się zabawa za nie swoje pieniądze. A fakt że te pieniądze nie były wyciągnięte z własnej kieszeni jest podstwową przyczyną obecnego stanu rzeczy bo nie swoich pieniędzy się nie szanuje bo jak sie wyda to żadna strata. Sam od lat prowadzę całkiem nie małą firmę, którą budowałem od podstaw przez wiele lat i powiem Wam że nauczyłem się oglądać każdą złotówkę dokładnie bo taka złotówka dobrze wydana to mój zysk. Jak już wspominałem mam zarząd bo ten jest wymagany przy formie prawnej mojej działalności i wpieprzam się we wszystko zrządowi a dlaczego ...właśnie dlatego że wszystko robiłem sam od podstaw i posiadam konieczną wiedzę która pozwala mi na trzeżwą ocenę sytuacji. Natomiast w Wiśle panowie stworzyli sobie komfortową sytuację tylko niestety żaden z nich nie ma pojęcia o efektywnym zarządzaniu. A wracając do tematu Włodarskiego dlaczego nie wszedł w Wisłę jeżeli właśnie taki plan mógłby realizować ....sądzę że dlatego że nikt mu tych mozliwości nie przedstawił. Dopowiem jeszcze że gdyby ktoś nakreślił taki włąśnie schemat działania to tu na forum znalazł by sie nie jeden który ma gdzies w obrocie te niecałe 1,5 bańki które może przerzucić na inna inwestycję, z ta różnicą że ktokolwiek z tego forum kto dysponuje taką kasą nie przyszło by mu do głowy by się dopisywać do księgi wieczystej. Tyle w temacie.

16            -9
Mario
Kuba=Stoch
Obaj wielcy , obaj dają wiele radości , obaj są zbyt nie pokorni i nie potrafią przegrywać. Artykuł swietnie napisany. A wyżej wymienieni Panowie to pomimo , iż ich szanuje to uważam , że często przesadzają

9            -3
~~~Omnibus
Chłodnym okiem
Jako kibic Legii i Ruchu śledząc wydarzenia Wisły Kraków uważam że schyłkowy okres Cupiała rozpoczął degradację Wisły.Bednarz chciał walczyć patologią stadionową Miśkiem i jego kamratami wojnę przegrał.Cupiał dalej tolerował tą patologię bo widziałem filmiki na YT kiedy miał zakaz stadionowy dalej był na meczach i nikt nie reagował z kibiców zarządu .Łącznie z Cupiałem .Niestety Cupiał odszedł bo nie umiał tego ogarnąć patologia stadionowa do dzisiaj się pałęta suę na meczach i robią lewe interesy tylko przez cichociemnych znikły flagi z Sharksami emblematy ale tam są Ci sami kibice którzy byli oni nie zniknęli dalej trwa ten patologiczny stan rzeczy.Taktyka jest prosta zero taryfy ulgowej dla bydła stadionowego.Obowiązkiem kibica jest kupić bilet lub nie do zarządzania klubem trzeba profesjonalistów z kasą i klasą żadnych bandytów.Takiego Miśka trzeba było powiesić dla przykładu za jaja i reszty zgrai i takie możliwości miał Cupiał choćby klub grał jak w Bydgoszczy bez kibiców.

13            -2
~~~Michał
Trochę lodu na rozpalone głowy
Stało się. Spadliśmy z Ekstraklasy. To straszna wtopa i kompromitacja zarówno piłkarzy, jak tez osób decyzyjnych w Klubie, kadry szkoleniowej. 26 lat to zapewne cały okres życia większości piszących tutaj. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że lata sukcesów to przede wszystkim ciężkie pieniądze wydane ( często nierozsądnie ) przez BC. Do czego dopraowadziło nieracjonalne zarządzanie Wisłą i co po sobie pozostawił wszyscy wiemy. Później rządy bandytów, które dopóki nie pojawiły się alarmujące informacje o bankructwie jakoś większości piszących tu komentarze nie przeszkadzały. Kuba et consortes popełnili oczywiste błędy ale to że istniejemy i mamy komu kibicować to przede wszystkim Ich zasługa. Jak czytam te groźby i pohukiwania pod adresem obecnych właścicieli i powtarzane do znudzenia, że Wisła to oni i że Błaszczykowski ma kogoś za coś przepraszać to ręce mi opadają. Ludzie, ogarnijcie się! Nie wylewajcie swoich życiowych frustracji bez sensu. Spotkała nas sportowa klęska. Trzeba się otrzepać i iść dalej. Macie kasę żeby wykupić Wisłę, poprowadzić jej finanse i transfery, wziąć odpowiedzialność za wiele rodzin osób zatrudnionych w Klubie? Nie? To wspierajcie, kibicujcie dalej, kochajcie Wisłę i wyciągnijcie jakieś wnioski z tego co się wydarzyło przez ostatnie 10 lat. Ostatnie czego potrzebujemy to kolejny konflikt na linii kibice-zarząd. JJJBG. Wierzę w Nasz Klub i wierzę, że dalej będzie nas tylu na stadionie. Nie takie drużyny spadały z różnych lig. To piękno sportu, choć czasami bolesne.

14            -8
~~~Nick
Zarząd do widzenia!
Kuba Błaszczykowski do widzenia!. Człowieku rozwaliłeś Wiśle i jestem prawie pewien, że z Tobą u sterów Wisła za rok poleci niżej.

9            -17
~~~Janko Buszewski
Chyba nie wszyscy tutaj
rozumieją o co chodzi !? Nikt sensownie myślący,nie wymaga od Kuby Błaszczykowskiego,zeby się kajał i przepraszał za to że żyje.Smiechem na sali,byłoby zeby tak wielki piłkarz tłumaczył się jakimś bubkom i innym pryszczatym smarkaczom co ,jak i dlaczego.Nikt od niego tego nie wymaga.Tym bardziej nikt ie chce jakiegoś publicznego linczu,czy posypywania głowy popiołem.Chodzi jednak o poczucie zwykłej ludzkiej odpowiedzialności.Kuba powinien w klubowej sali konferencyjnej(jako sztandarowa i najbardziej medialna twarz stworzonego projektu) stanąć przed dziennikarzami i ludzmi mediów i orzec,ze bierze odpowiedzialnośc on i koledzy za to,ze projekt nie wypalił,ze poczyniono masę błędów,że rozumie żal i złośc kibiców,którzy swoimi pieniędzmi wsparli klub w trudnej sytuacji,ze nie unika tejze odpowiedzialnosci w temacie zle poczynionych transferów.Nastepnie winien przedstawic plan naprawczy klubu i ogłosic zmiany ,jakie w nim zaistniec muszą.Tyle.Nikt nie wymaga zadnych innych deklaracji.Tylko laikom moze wydawac się,ze mozna sobie zabukowac termin powrotu do ekstraklasy czy tym podobne.Chcemy usłyszec o konkretach z ust osoby,do której mamy podejrzewam, największe zaufanie z ludzi zarządu .Tak jak pisałem wczesniej,Kuba nie przyszedł tutaj zeby sobie zrobic nazwisko,bo on go już od dawna ma i jako sportowiec(wybitmy),jest chyba wszystkim fanom piłki znany.Inaczej sprawa sie ma z jedgo wspołnikami,ale to temat na inną rozmowę.Weszli w zbyt głęboką wodę i teraz toniemy,co nie znaczy ze nie mozna nauczyc się w tej wodzie pływac.Tylko ze szef ratowników,winien wyjsc na deski podestu i wyjasnic wszystkim jak będą przebiagały kolejne lekcje nauki pływania,na jakim basenie,z jaką ekipą i zapewnic,ze na głeboką wodę to oni juz skakac bez kamizelek nie będą.Wtedy i kibice zapewne będą w stanie zrozumiec temat i jak mniemam nie odwrócą się od tego projektu.Projektu powtarzam,bo nikt się nie mysli od Wisły odwracac.To nasz klub i tak już pozostanie.Pierwszej miłosci się nie zdradza.Liczę na Kubę.Oczywiscie wiem,ze to musi chwilę potrwac,bo bałagan jaki zrobili wymaga gruntownego pomysłu i sprzątania a nie zamiecenia śmieci pod dywan !!Tyle o tym.

15            -2
~~~Obiektywn y
Spadek
A ja proponuję, żebyście drodzy kibice sami uderzyli się w pierś, bo to Wy pozwoliliście na to, żeby bandyci przejęli klub i nic z tym nie zrobiliście. To bandyci, którym na to pozwoliliście, doprowadzili ten klub do upadku. Wszyscy zapewne wiecie kogo mam na myśli, pisząc "bandyci". Więc przestańcie szukać teraz kozła ofiarnego, bo akurat Kuba to jeden z niewielu, któremu ten klub nie jest obojętny.

11            -11
GrzegorzS
Osoby, które myślą, że przegonią z Wisły Kube Błaszczykowskiego, są w dość
nie ciekawej sytuacji,. Mam dla nich proste rozwiązanie problemu. Jest w Krakowie kilka klubów, gdzie nie ma Błaszczykowskiego właściciel jednego już stwierdził, ze po spadku Wisły z ligi tłumy rusza na mecze jego cyrku, więc proponuje skorzystać tam mają karnety na sezon mają w ceni kilograma pomidorów będziecie mieć nawet taniej, bu u nas pewnikiem będą droższe na pierwszą ligę niż na stadionie waszych marzeń. I nie pisze to o Garbarni bo Kuba czasem bywa na tamtym stadionie a pewnie będzie też bywał w Niepołomicach.

8            -15
~~~FanatykWi sły
...
Skończcie już z tym ślepym spojrzeniem na Kubę bo rzygać się chcę. Wszyscy są winni tylko nie Kuba. Ludzie to on zatrudnił swojego braciszka, to on na pewno wybrał wujka itd. To on jest główną postacią tego klubu, przecież nie od dziś wiadomo, że ostatnie słowo należy do Kubusia. Ludzie racja uratowali nas przed 4 liga, tylko teraz z poważnym właścicielem bez długów bylibyśmy już w 2 lidze, a może i 1 lidze czyli wyszłoby na to samo! Zaraz zacznie się czwarty sezon pod rządami tych ludzi i jesteśmy w dupie. Poza tym wyznawcy kościoła pod wezwaniem Kuby i jego giermków pamiętajcie, że oni nie dali na klub swoich pieniędzy tylko udzielili pożyczki na procent, a to jest zasadnicza różnica! To my kibice uratowaliśmy klub swoimi zbiórkami, akcjami, cegiełkami, swoim niesamowitym wsparciem i przede wszystkim ilością pieniędzy. Gdyby nie kibice to by tego klubu nie było! To Kuba jest winny, to on zrobił z tego klubu przystań dla kolegów i rodzinki, to on traktuje nas jak kretynów i to on bierze odpowiedzialność za ten spadek. Przestańcie bronić człowieka, który zniszczył nasz klub i po 28 latach spuścił go do 1 ligi. Dlaczego pisze, że zniszczył? Ponieważ przy takim wsparciu kibiców, przy takim potencjale marketingowym po trzech latach rządzenia jesteśmy w 1 lidze bez żadnego planu, bez poważnego trenera, bez scoutingu, bez zarządu, bez jakichkolwiek dobrych piłkarzy w składzie, a przede wszystkim bez żadnego planu na przyszłość. Mamy za to butę, arogancje, przeświadczenie o własnej nieomylności. Kończąc to trzeba też powiedzieć, że w naszym klubie jest po prostu niekończąca się głupota. Każdy ogarnięty człowiek od 2 lat widział do czego to zmierza, każdy widział w zimie w tym roku, że pędzimy do 1 ligi, każdy tylko nie banda klakierów na tym forum i banda pseudo właścicieli. Cyrk. Ich czas dobiegł końca i mam nadzieję, że w sobotę głos trybun będzie podobny.

18            -17
stary wiślak
Czy Wisła "nie miała prawa spaść"? Oczywiście,że miała ,skoro spadła.
Brak gromkich przeprosin ze strony Błaszczykowskich,jest przykry i niedopuszczalny,ale to nie powinno być problemem. Bo jednak trzeba pamiętać w jakiej sytuacji klub przejmowano i o tym też nie wolno zapominać. Natomiast co było dalej to zupełnie inna historia. Zespół osłabiał się z rundy na rundę,a ledwie utrzymanie w ubiegłym sezonie, nie okazało się wystarczającym ostrzeżeniem.Ostatnio pozbyto się dwóch podstawowych graczy,zapewne z przekonaniem,że to poprawi finanse klubu,a z ligi i tak nie spadniemy. Niestety spadliśmy. Dymisja zarządu? Owszem,ale to oznacza zmianę właścieciela. Jest ktoś taki,który zechce przejąć klub i zapewnić mu finanse na szybki powrót do ekstraklasy i dobre perspektywy na przyszłość? Może jesat,ale ja w to wątpię. Dlatego skupić się trzeba na tym, by ten spadek,jak najmniej osłabił klub. To wymaga profesjonalnych działań i menedżerskich i sportowych.

13            -2
~~~z za oceanu
Nie ma za co przepraszać tu wy...lać trzeba
Przygoda Wisły z "muszkieterami" dobiegła końca. Niestety przewidywana przeze mnie ( posty do sprawdzenia ). Model biznesu opartego na koligacjach i znajomościach (mierny ale wierny) zamiast kompetencjach się nie sprawdził. Żeby była jasność trzeba powiedzieć to głośno - WISŁA KRAKÓW S.A. - to firma PRYWATNA a osoby nią kierujące maja prawo do błędów w podejmowaniu decyzji i mieszaniu kawy łyżeczką w lewo a nie prawo oraz mówienia i obiecywania wszystkim wszystkiego. Rozumiem sentymenty że NASZA WISŁA - też tak mam . Ale to nic nie znaczy. Biznesowo pomysł na takie działanie jest zamknięty. Niestety jedyny sensowny - i dający cień szansy by Wisła kiedyś zaistniała sportowo - sposób to ogłoszenie upadłości. Odetchną wierzyciele instytucjonalni którzy wreszcie będą mogli wliczyć dług w stratę ( bo jak wytłumaczyć inaczej stratę 40 mln + odsetki akcjonariuszom i bankom, lub prokuraturze brak wpływów z wynajmu stadionu ). Stratę poniosą dający mniej lub bardziej "po cichu" i liczący na mityczne tereny oraz zarabiający na obrocie zawodnikami. Ci ostatni chyba najmniej. Realnie, gdyby ogłoszono upadłość po historii z Wanną - mógł by Klub już grać w 3 lidze. Biznesowa PERŁA. Była by bez długów z tysiącem wiernych kibiców i fanów, siłą tradycji i historii. A tak leży w bagnie którego dna nie widać. Pierwsza liga to nie koniec (również zobowiązań finansowych, będą się ciągły jak smród aż do ekonomicznej śmierci) obawiam się że za rok będzie niżej bo po prostu by grać na dobrym poziomie trzeba pieniędzy. Ile trzeba by sprzedawać biletów na KAŻDY mecz by pokryć bieżące koszty ( a te nie sa małe i będą coraz większe - choćby ostatnia faktura za ogrzewanie i światło ) i odsetki od zobowiązań ? A spłata głównego długu ? A zysk dla inwestora ( tego akurat nie ma - i nie będzie) ? Całe szczęście że Wisła Kraków to ludzie a nie spółka akcyjna. Podźwigniemy się, może nie teraz i nie na ekstraklasę ale podźwigniemy. Tylko decyzję trzeba podjąć już teraz.

7            -12
~~~Art
Spadek jako kara?
Mam takie przemyślenie. Czy nasz tegoroczny spadek nie jest tak przygotowany, jak poprzedni z 1994 r . Jako swego rodzaju kara. Wtedy za ujawnienie i ukaranie szwindlu z L. Teraz może chodzi o złamanie Kuby. Prowadzącego Fudacje Fair Play, ta też poruszającego się w życiu. Pika, szczególnie szym kraju, to specyficzne środowisko. Wielubardzo sympatycznych udzi, z uśmiechem pogrążających "przyjaciol". Stąd może wiecebledow sędziowskich przeciwko TS. Klub nie poszedł w uklady. Patrz wszystkie ostatnie mecze. Do ubiegłej niedzieli była szansa "zalatwic" utrzymanie. Inni być może tu działali, a my się nie ponizylismy do takiego poziomu. Zawodnicy nie byli tacy słabi, fakt nie było drużyny. A kopacze chcąc grać dalej, już zapewne w innych klubach potrafią wymyślić niesamowite pomysły, także przeciwko własnemu klubowi. Polecam książkę Fryzjera.

8            -14
hobiz
J.Błaszczykowski
Pewnie mój post , tak jak poprzednie , zostanie ocenzurowany przez " kogoś tam z centrali " ( pewnie mnie nie lubi , albo uznał , że on tu jest panem i władcą ) ale dziwię się temu najazdowi na pana J. Błaszczykowskiego . Żaden z was , panowie krytykanci , nie wrzucił takich pieniędzy jak on . Kwota idzie w miliony . I to on jest najistotniejszym finansowo , współwłaścicielem Wisełki . Popełnił błędy !! A któż ich nie popełnia . Niech na tym forum podniesie rękę ten , który błędów nie popełnił . Dajcie temu człowiekowi spokojnie to wszystko ogarnąć . Nie huzia na Józia , ale spokojnie , krok po kroku . I ostatnie sprawa . Tylu menadżerów i znawców ekonomii piłki nożnej , jak tu , to nie widziałem . Każdy mądry , każdy dorzuca swoje 3 grosze , przekonując wszystkich , że jest największym znawcą sprawy , że on to by Wisełkę poprowadził . To trzeba było wziąć kilka milionów kredytu ( jak nie więcej ) i zainwestować . Nie wymądrzam się , i nie piszę , kogo zwolnić , kogo zostawić , jakiego wziąć trenera . Ale byłem w stanie wziąć udział we wszystkich akcjach pomocowych , ratujących Wisełkę . Nawet kupowałem bilety wiedząc , że na meczu nie będę . Powód prosty - nie jestem z Krakowa . I odnoszę wrażenie , że im dalej od tego miasta , tym bardziej wyważone opinie . A 600 km odległości ma chyba znaczenie . I nie jestem byle sobie kibicem BG . Jestem jej wierny ponad 50 lat .... i to zobowiązuje . Z pozdrowieniami ze Starogardu Gdańskiego

2            0
~~~WisłaGLK
Mecz z Wartą.
Na sobotę nasz "trener", powinien wystawić samych młodych piłkarzy, nic nam z oglądania tych "[...]yków" którzy przez cały sezon nic nie udowodnili.

9            -1
Tabor1906
Przesadzacie
Nie rozumiem skąd ta potrzeba przeprosin tu i teraz. Sezon trwa, mam nadzieję, że działania już zaczęły się pod przyszły sezon. Skończy się sezon, będzie po rozmowach, będzie więcej wiadomo co i jak, terminarz itd. to wtedy zrobić oficjalną konferencję, podsumować poprzedni sezon, przeprosić, przyznać się do błędów, przekazać cele na przyszły sezon, jak klaruje się obecna sytuacja i jazda po awans.

10            -7
~~~Cinek77
Nigdy nie zginie!
Nikt z nas nie potrafi przejść obok to co się stało obojętnie. Trudno wyrazić w słowach to co w tym momencie wszyscy czujemy. Świat jest urządzony tak, że słyszymy tych którzy najgłośniej krzyczą. Dziś ten krzyk jest pełen złych emocji, które oczywiście mają swoje uzasadnienie. Cześć naszego środowiska, apeluję aby na najbliższym spotkaniu z Wartą Poznań przyjść ,,na czarno". Długo się nad tym zastanawiałem. Po dłuższej refleksji podjąłem decyzję, że nie wezmę w tym udziału. Ja nie mam zamiaru przychodzić na mecz jak na stypę. WISŁA nie umarła i nigdy nie zginie! Przyjdę jutro w czerwonej koszulce z Białą Gwiazdą. Zrobię to z miłości do Wisły i dumy z historii Klubu. Spadliśmy, to fakt ale to nie jest koniec świata. Wisła nigdy nie zginie! Wierzę w to, że ten kryzys jeszcze bardziej nas wzmocni jeśli wyciągniemy wnioski. Jakub Błaszczykowski wyciągnął pomocną dłoń w najtrudniejszym dziejowym momencie dla tego Klubu. Kuba dał nadzieję w sytuacji beznadziejnej. Swoim nazwiskiem uwiarygodnił szereg akcji które służyły ratowaniu Wisły. Po latach rządów bandytów i oszustów, którzy doprowadzili nas na skraj przepaści jego udział był kluczowy. Całe nasze środowisko dało temu wyraz we wsparciu procesu stawiania Wisły na nogach angażując swoje pieniądze. Ze łzami w oczach wspominam czas wielkich triumfów Wisły w czasach Bogusława Cupiała i to jest fakt. Ale czy wszystko w tym czasie było takie wspaniałe? Czy sytuacja w jakiej znalazła się Wisła nie jest w części konsekwencją podejmowanych decyzji, zadłużenia itp. Itd. Gdyby w tamtych czasach choć niewielki procent środków angażować w szkolenie młodzieży a nie jedynie na drogich trenerów i sprowadzanie drogich piłkarzy to dziś mielibyśmy w Klubie wielu wychowanków, którzy na boisku wypruwaliby sobie flaki. Wiedzieliby co to jest Wisła, a nie traktowali jej jako przystanku w karierze. Popełniono błędy, ale ten ich nie popełnia co nic nie robi. Teraz trzeba wyciągnąć z tego wnioski, ale nie wolno się poddawać i pluć na ludzi, którzy w najtrudniejszym dla Wisły momencie wyciągnęli do niej pomocną dłoń.

12            -6
~~~kajus19
Spiskowa teoria ...
A mi się wydaje że przeciwko Wiśle uknuto spisek klubów mających swoich przedstawicieli w Ekstraklasie SA , nie mam zaufania do króla discopolo obecnego prezesa PZPN , któremu bliżej klasą do menagera Mandziary niż do Bońka , pomyłki sędziowskie częściej na niekorzyść Wisły , wyniki ostatnich kolejek - np Raków przegrywa w Lubinie bo zadowala go Puchar Polski (nie walczyli , nudzili swoją grą i karny dla Zagłębia w 91 minucie), ich prawo ? ok ale może tak się ugadali z Lechem? Pogoń przegrywająca u siebie z kandydatem do spadku itd , dla mnie Ekstraklasa zaczyna cuchnąć zakładem fryzjerskim ! Zarząd ma swoje za uszami , transfery na "sztuki" a nie konkretne wzmocnienia zawodnikiem nawet słabszym ale walczącym , bo uśmiechnięci piłkarze w przegrywanym meczu to widok bardzo paskudny ! Do rodziny na swoim nie mam pretensji bo do kogo ma się zaufanie ? A przecież próba ratowania ligi zamianą Guli na Brzęczka to nie był nepotyzm bo zatrudnienie byłego selekcjonera , który miał wyniki mieści się w kategoriach zdrowego rozsądku . Polityka transferowa jest moim zdaniem powodem spadku , któryś z oceniających nazwał angażowanych piłkarzy mianem "piłkarzy tranzytowych " i to było widać na boisku , jak przebiegli ok.120 km to był wynik , ostatnie statystyki wykazywały ok.105 km , ja widziałem w ostatnich meczach rezygnację częściowo wytłumaczoną bezsilnością . Komentatorzy krytykowali zachowanie Kuby wykłócającego się z sędziami , trochę go rozumiem , też nie byłbym spokojny gdybym czuł , że ktoś mnie roluje . Zwracam uwagę tym wszystkim których komentarz ogranicza się do uwag typu zarząd ,trener ,prezes ,wypad ! że są śmieszni bo kto na ich miejsce ? Misiek z Marzeną a może Filipińczk ? Ja tam ze swojej emerytury jeszcze kupię jakąś akcję i z niepokojem będę obserwował 1 Ligę . Kuba bardzo Ci współczuję i jestem za Tobą >

9            -11
~~~Janko Buszewski
cinek 77 bardzo fajna,mądra i przemyślana opinia
.....taka wyważona.Bez zbędnych emocji i nerwowości,które teraz niczemu nie służą.No moze nie do końca,zgodzę się z tą teorią n t stypy ,ale idz sobie w koszulce klubowej na mecz,bo to Twoja prywatna sprawa.Osobiscie uwazam,ze ci co przyjdą ubrani na czarno,lepiej wyrazą swój ból i emocje.Gdyby to ode mnie zależało,zaniechałbym dopingu i anty-dopingu.Zwyczajnie na poczatku meczu hymn i barwy w górze,p meczu tak samo.Tyle,choc wiem ze bedzie inaczej,bo emocje niektórym na pewno puszczą.Przeczytałem własnie oswiadczenie zarządu klubu i nie czuję się nim usatysfakcjonowany,ale staram się zachowac chłodną głowę i poczekam cierpliwie,na konfę a wniej na to, jak to klub mysli wyjsc z bagna,w które siebie i nas wciągnął!? Oczywiscie to ze teraz jestesmy tu a nie gdzie indziej,to pokłosie wielu zmarnowanych lat i dobrze prawisz,ze rozkład zaczął się juz za "póżnego Cupiała".Potem koleje losu,które dobrze wszyscy znamy a nastepnie to,ze nikt nie wyciągnął nauczki z dwóch poprzednich sezonów,gdzie to cudem uratowaliśmy byt.Nam sie ta liga dozgonnie nalezy-myslano w klubie i się przeliczono.W piłce jak w zyciu,za zasługi nie ma nic.No moze raz czy dwa,ale potem szybko sie o nich zapomina i przemawiac musza fakty i czyny a nie legenda i stare wspominki.Gdyby to działało,Polonia z Bytomia i Warszawy,Ruch,Widzew,ŁKS i inni graliby z nami e-klapie a Radomiaki,Płocki,Łęczne i Nieciecze kopały gdzies w nizszych ligach.Nie jest to jednak zadne novum,bo i w Niemczech TSV1860,w Angli NF,w Hiszpanii Saragossa a we Włoszech np Brescia grają gdzies na zapleczu a jakies Red Bulle czy inne Mallorki grają w elicie.Tak to juz w tym zyciu bywa.Gdyby zasługi były dozgonne, to taki Maczek,Sosabowski czy Anders byliby do smierci witani z honorami.Tymczasem trzeba było tyrac fizycznie i w dodatku jeszcze na obczyżnie.Siła władzy,pieniądza czy układów zawsze brała górę nad rozsądkiem,przyzwoitości ą czy wdziecznością innych.

6            -1
~~~max74
DACIE RADĘ
Jestem kibicem Legii ale jestem wkr... że spadliście. Macie wielki potencjał który nie został wykorzystany. Żałuję że tak się stało. Wisła, Lech, Widzew, Legia to są kluby które powinny być w ekstraklasie. Dla tych drużyn kibice przychodzą na stadiony. Te zespoły powinny rządzić i dzielić trofea pomiędzy siebie. Każdy zarząd jest odpowiedzialny za to co się dzieje w klubie. Mieliście Pana Cupiała dzięki któremu zdominowaliście ligę. My mieliśmy Leśniodorskiego. Jak tak dalej pójdzie to w sezonie 23/24 będziemy grali mecze w 1 lidze. Legia stacza się i jest to wynik za który odpowiada człowiek który nie ma pojęcia o działaniu klubu. Ma za to wielkie ego. J...ć go. I u Was i u nas zarządy sobie nie radzą. Mam nadzieję że nam się poukłada i będziemy walczyć o mistrza. Trzymajcie się.

11            0
~~~Tomecki
@MISIEK_BIS
Mowmy tutaj o 2 wlascicieli. JK jest tak zafascynowany Kuba ze glosuje tak jak Blaszczykowscy. Jazdzynskiego sprowadzili do opozycji ktora nie ma glosu. Smutne ale prawdziwe. Teraz albo 2 JB i JK splaci TJ albo TJ zmontuje grono wsparcia dla Wisly i skonczy sie program rodzina na swoim. I trzymajmy kciuki zaby wypalila 2 opcja bo jesli nie to zapomnijmy o awansie w najblizszych 3 latach. Dawidek z Kubusiem maja Jareczka na krotkiej smyczy

6            -3