Piątek, 20 maja 2022 r.

Komunikat TS Wisła Kraków SA po degradacji z Ekstraklasy

Wisła Kraków SA wydała dziś komunikat, w którym informuje o planach na najbliższy okres, po degradacji drużyny do I ligi.

Oto jego treść:

13 czerwca 2022 roku zawodnicy pierwszej drużyny TS Wisła Krakow SA rozpoczną przygotowania do sezonu 2022/2023. Przed pierwszym treningiem Klub planuje zorganizować konferencję prasową z udziałem właścicieli i władz, na której zostaną przedstawione informacje o strategii, planach i strukturze Wisły w kolejnym sezonie.

Jednocześnie informujemy, iż władze Klubu prowadzą szeroko zakrojone działania mające na celu stworzenie warunków pozwalających na jak najszybszy powrót pierwszej drużyny do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Trwają również konsultacje z najważniejszymi Sponsorami i Partnerami biznesowymi.

Władze i właściciele klubu w pełni rozumieją rozgoryczenie, zniecierpliwienie i zaniepokojenie panujące wśród sympatyków Wisły Kraków. Zwracamy się jednak z uprzejmą prośbą o zrozumienie zaistniałej sytuacji, która szczegółowo zostanie omówiona podczas zapowiedzianej konferencji prasowej.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


77    Komentarze:

~~~Lucas
Czas
Kupowanie czasu rozpoczęte. Czyli my wam wszystko powiemy ale później a, teraz dajcie spokój. Ale oczywiście was rozumiemy. Czyli wiem ze nic nie wiem

146            -42
~~~Herti
Że co?
Prosicie o zrozumienie zaistniałej sytuacji? No to już jest bezczelnosc. A strategie to już mieliście na utrzymanie Ekstraklasy. Wypad !!

125            -50
~~~Nick
Hehehe
Ten cytat rozwalił: "Zwracamy się jednak z uprzejmą prośbą o zrozumienie zaistniałej sytuacji". Ha, ha,ha.. Do autorki wpisu, Karoliny Biedczyckiej - zaskoczymy Cię, ale my najlepiej rozumiemy sytuację w której znalazła się Wisła.

111            -28
~~~Nick
Hahahah
"Zwracamy się jednak z uprzejmą prośbą o zrozumienie zaistniałej sytuacji" skisłem xDDD

76            -35
~~~Zatroskan y kibic
Zarty......
Cwaniacy, jak mogą tak przedłużają czas spotkania się z fanami Wisły.Zachowują się jak ,, patologia z pod budki z piwem": pożyczy na piwo , a później miesiącami szuka wykrętów by nie oddać. To samo z ,, Rodzinka na Swoim" i dwoma Cwaniakami, którzy psim swedem stali się ( na nieszczęście Wisły) właścicielami klubu. Dlaczego już dzisiaj nie na informacji : NIEUDACZNIK DAWID NIE PEŁNI JUŻ FUNKCJI PREZESA. Rezygnujemy z przedłużenia umowy o prace na nast sezon dla amatora J. Brzeczka. Z dniem 30.06.2022 rozwiązujemy umowy z niewydarzonym ludźmi z działu scautingu wraz z Ich szefem A Glowackim. Dość chalturnictwa i dosłownie DZIADOSTWA w tak wielkim klubie, jakim jest Wisła Kraków. Z dniem 01.07.2022 Wisła MUSI STAĆ SIĘ W PEŁNI KLUBEM PROFESJONALNYM.

105            -54
~~~Obserwato r
Kibice NIE zaakceptują ludzi którzy doprowadzili do spadku!
Niech nikomu nie przyjdzie na myśl trzymanie ludzi którzy są odpowiedzialni za spadek. Panom: DBlaszczykowski, Balazinski, Głowacki, Kmiecik dziękujemy. Legendy oprawić w ramki, rodziny do domów, z kolegami na piwo a do NASZEJ KOCHANEJ WISEŁKI TYLKO! PROFESJONALIŚCI!

98            -52
~~~morgan R22
Nic z tego śrubeczki
Nie,nie,nic z tego ,tak łatwo się nie wywiniecie z z tej kompromitacji.Ja jak i tysiące innych udziałowców -kibiców żądamy aby poleciały głowy za tą hańbę. Ogłosić oficjalnie ze Wisła jest do sprzedania. Sprzedać i WYNOSIC się z życia klubu,dla was miejsca w nim już nie ma. Wisła Kraków to kibice,dzięki nim istnieje ,wy swoimi kłamstwami ,oszustwami i niegospodarnością straciliście u kobiców wszystko Won z Wisły !

73            -68
~~~Kibic
Klub
Cytując klasyka " Ooooo Panie a kto tu Panu tak spier*****.

58            -15
~~~Alibaba
Heh..
Skrót konferencji władz Wisły: link »

20            -7
~~~MW
Co oni proponują?
Natychmiastowa dymisja calego zarzadu i równie szybka zmiana wlaściciela! Nowy sezon mają przygotwląć nowi ludzie! Oni myślą, że nic sie nie stało i dalej będą bawić się Wisłą Kraków.

64            -42
~~~Kamil1906
Walne zgromadzenie
Wszyscy kibice musza udać się na tegoroczne WALNE ZGROMADZENIE AKCJONARIUSZY! Czas dla władz odpowiedzieć na pytania kibiców a nie tylko sympatyzujących z nimi dziennikarzy

59            -21
~~~Inek
Skandal
Przepieprzyli pieniądze kibiców, sami nic nie włożyli poza pożyczkami - i nie ma winnych.

89            -25
~~~Krzysztof
Kolejny gniot...
Długo "zarządowi" TS Wisła SA zeszło redagowanie gniotu, z którego absolutnie nic nie wynika i który absolutnie nikogo nie interesuje...

64            -19
~~~Maru
Prezes do dymisji!
Jak w temacie, brak kompetencji, brak doświadczenia. Efekty widzimy.

66            -15
~~~Januszzwą sem
Konferencja...
Na konferencji dowiemy się, że: 1. Skład zarządu pozostaje bez zmian, 2. Sztab szkoleniowy pozostaje bez zmian, 3. Klub jak nigdy potrzebuje kibiców, 4. A w ogóle to przepraszamy, ale to nie nasza wina. Chciałbym się mylić, ale jakoś tak dziwnie...

77            -23
~~~Winek
do ~~~MW
Masz jakiegoś w zanadrzu, czy tego skośnookiego menela z parasolką i dziurawą wanną?! Pan Kwiecień też jakoś nie pałał do nas aż taką miłością, żeby przejąć długi po waszych [...]nych pobratymcach po szalu!!

53            -30
~~~Ludojad
Czy leci z nami pilot?
Sytuacja robi się z dnia na dzień co raz bardziej żenująca i pokazuje, że nie byliśmy kompletnie przygotowani do spadku. Himalaje dyletanctwa.

64            -12
~~~alakman
Komunikat klubu
Uważam, że ten komunikat nie jest godnym gestem w kierunku do kibiców Wisły. Uważam wręcz, że jest to plaskacz w twarz. Takie komunikaty to Sarapata dawała w pewnym momencie. Nawet w tym komunikacie nie ma słowa "przepraszam"...po prostu dramat. Czy mam rozumieć, że Kuba stchórzy i jutro nic nie powie do kibiców tylko dopiero 12 czerwca? Jeśli tak to widać, że coraz bardziej mają na nas w**ebane. Nie rozumiem jak potem oni chcą nas przekonać do wspierania klubu między innymi poprzez karnety. Nie mniej Kubę może mógłbym zrozumieć, że się nie odzywa (ogólnie jak się on odezwie to potem jest często jakaś aferka), ale jeśli ten gość, który nazywa siebie Prezesem nie ma jaj żeby wyjść do kibiców to już kompletnie nie wiem po co on tą funkcję sprawuje. Gość nie ma kompetencji do tej funkcji, i jeszcze w dodatku nie ma jaj, aby przynajmniej przeprosić kibiców.

57            -16
~~~anacharsi s scythae
Aaaaa czyli poczekamy miesiac na tlumaczenia/komunikat/an alize?
Wow, ten zarzad przebija duet sarapata-misiek w swoim modus operandi. I co , licza ze za miesiac kibicom przejdzie?!? KPINA RZEWNA. Zarzad do dymisji razem z Brzeczkiem (bilans 1-6-5 z PP). Zostaje tylko Kuba. Wyczyscic ta stodole, bo bez tego nie ruszymy z miejsca. ps. Dawidek mysli, ze po cichu zachowa pozycje 23 dni?

50            -12
~~~emjot
Festiwal żenady
trwa i końca nie widać. Rodzina na swoim idzie po całości. Ja też tak zrobię. Dopóki towarzystwo adoracji będzie rządzić przy Reymonta moja noga tam nie postanie.

47            -19
~~~anacharsi s scythae
Jestem w wiekszym szoku niz po spadku
TOTALNE polecenie w kulki z kibicami. Totalne. Zachowuja sie jakby Wisla byla ich, bo sobie ja KUPILI. No to sa w bledzie. WISŁA TO MY, nas jest dziesiatki tysiecy. Kuba , idz po rozum do glowy, nie pozwol zeby Wislacy stracili do ciebie Szacunek, bo tego juz nie odbudujecie... Nie zniszczcie tej relacji...

57            -15
~~~mex
a co z zimową obietnicą Prezesa że w 3 lata wrócimy do pucharów?
dalej aktualna?

58            -7
Engrandel
Kupują czas dla siebie
Licząc przy tym, że kibice kolejny raz kupią ich czcze gadanie jak to w rok wrócimy do ekstraklasy. Z ludźmi nieznającymi się na tym co robią zlecimy do II ligi, a nie awansujemy. Bądźmy poważni, są tutaj 3 lata i żadnych wniosków z wcześniejszych błędów nie wyciągnęli. Liczycie, że nagle teraz doznając olśnienia?

54            -11
~~~szczebele k
Zieloni laicy w końcu klub spuściliście...
Trzeba szukać nowego właściciela i tyle powiem, a gdzie słowo PRZEPRASZAM!!

53            -14
~~~anacharsi s scythae
"13 czerwca 2022 roku zawodnicy pierwszej drużyny TS Wisła Krakow SA rozpoczną przygotowania(...)"
Przeciez nie ma zadnej druzyny(!), Savicie i inni odchodza, reszta zostanie wypchnieta, bo mozliwosci finans. klubu spadna do 20% (brak kasy z c+, renegocjacje umow sponsorskich, 1/5 kibicow na trybunach). Jaka druzyna?

35            -12
~~~stary kibic z R22
Co dalej z Wisełką?
Rozumieć to trzeba kibiców , że mimo wszystko co zarząd zrobił dopuszczając do degradacji i zmarnowania ich pieniędzy, wykazują cierpliwość, bo nie przyjechali do waszych gabinetów z taczkami żeby was wywieść. Przecież kibic który należy do Socios czy kupuje karnet lub bilet jest nie tylko udziałowcem, ale również w jakieś części sponsorem. Bo przecież może nie wychodząc z domu, lub w knajpce w telewizji oglądać mecz! Wierzyłbym w dobre intencje jakby przynajmniej Dawid Błaszczykowski podał się do dymisji, a co jeszcze robi u nas Brzęczek który zdobył w 13 meczach mniej punktów niż Gula! Oczywiście można byłoby Brzęczka usprawiedliwić jakby nam nie wciskał kitu, że na treningach widzi zaangażowanie i profesjonalizm, a w meczach my widzimy infantylność naszych kopaczy, którzy nie dość, że nie potrafili strzelić gola przeciwnikowi, to jeszcze w 100% byli współwinnymi przegranych lub zremisowanych meczy. Manu za to co nam zrobił w meczu z Wisłą Płock nie powinien więcej ubrać koszulki z Białą Gwiazdą, głupie straty Kuvelica, Żukova, Cisse i innych kosztowały nas straty bramek i w konsekwencji punktów, czy Brzęczek był ślepy? Dlaczego jak posadził Savica na ławce i wpuszczał go w drugiej połowie to facet był najlepszy na boisku, a jak grał od początku meczu to był innym zawodnikiem? Przecież trenerzy tak robią z premedytacją vide Angielski z Radomiaka ! Ja osobiście straciłem całkowicie zaufanie do Jażdżyńskiego, Królewskiego, natomiast Kuba chyba jest w strasznej traumie, że jeszcze nic do tej pory nie powiedział. Oczywiście ma kłopot z bratem i wujkiem, może to jest przyczyna jego milczenia!

29            -13
GrzegorzS
Morgan R22 jaki ty jesteś stanowczy
taki mocny, taki twardy, taki dyktatorek, no..... i to Won na końcu i to jeszcze z wykrzyknikiem. Nie zsikałeś się czasem po zakończeniu tego swojego zabawnego wpisu w pampersa z wrażenia. Taki z ciebie internetowy Rambo. Jestem pod wrażeniem, aż mi łzy pociekły z oczu ze śmiechu. Jak widać są osoby, które porażkę sportową potrafią jednak przekuć w kabaret. Weź się zgłoś do telewizji. Kurski szuka drugiego Jakimowicza za pieniądze nadasz się.

25            -41
~~~Tom
Dobrze, że mnie poprosiliście
Bo bym w ogóle nie rozumiał zaistniałej sytuacji!

26            -5
~~~Robert
Sezon
Wasz czas już minął Wisła to my kibice a nie wy

32            -15
~~~Kwadrat
Kpina!
Co tu komentować ?!

26            -8
olszaI
Nie no szczyt profesjonalizmu .......
pięć dni myśleć żeby cos takiego opublikować.....Dział PR się mocno popisał. Już chyba tylko śmiać się zostało.

25            -6
~~~Jajo
Czyli komukat informujący
Że przez trzy tygodnie nie będzie komunikatu

38            -2
~~~Zatroskan y kibic
~~~anacharsi s scythae
Kolego Wislaku, Kuba pierwszy powinien dostać ,, kopala w dupala" od nas. Bo to właśnie On a nie kto inny wykorzystał najmocniej nasze zaufanie. Gdy Lesnodorski z fanami Wisły uratował ten klub i zaproponował na stanowisko prezesa , profesjonalistę p Obidzinskiego to przez chwile cieszyłem się, ze nareszcie mamy odpowiedniego Gościa na odpowiednim stanowisku. p Obidzinski szybko opanował ten b u r d e l jaki pozostał po ,, Marzance i Sharksach". Pamiętasz, jak wyprostował fajnie spłatę długów ? ,, Mamy Ok 38-40 mln zł długu, miesięcznie schodzi Ok 1-1.2 mln zł zadłużenia. Klub jest na dobrej drodze do rozwoju" . I w tym momencie ,, słodki, dobry Kubus ,, wpadł w nerwy: cooooo. To ja miałem być ta pierwszoplanowa osoba" w klubie, to ja miałem być tym" na białym koniu" a tu jakiś Obidzinski zaczyna laury zbierać. I...... zaczęło się podkopywanie Obidzinskiego słynny - ha ha chory nie słynny- wywiad ,, dobrego Kubusia" dla FOOD TRUCKA jak to biedny ma dużo ludzi a wszystko musi sam i sam i nawet wbrew przemyślanej przez prezesa Obidzinskiego decyzji o odrzuceniu oferty p Skowronka na trenera- to Kubus..... ha ha ha osobiscie poza plecami podpisał ta umowę a pana Obidzinskiego" wy..... bal na lewe sanki ,, z klubu. Sadowiac na to miejsce totalnego amatora, człowieka który chwile wcześniej nie dał sobie rady prowadzić ,, słodkiego Kubusia" kręgielni - braciszka Dawidka - mów mi Nieudacznik. A Ty Kolego proponujesz zostawić Kubusia by dalej rządził i mieszał w klubie? Popytaj Kadrowiczów, dlaczego żaden z Nich się nie przyjaźni z Kubusiem. Dlaczego w klubach ,, na zachodzie", gdzie był tam był samotny? Bo to człowiek arogancki o wybujałym nadmiernie EGO. Taki NARCYZ Z TRUSKOLASOW . Jeśli uważasz, ze się mylę to poczytaj choćby wywiady drugiego ,, rodzinnego NARCYZA"- Wuja. Ten również według własnego mniemania jest...... najlepszym trenerem na świecie- tylko aura i otoczenie ciagle robią Mu ,, pod górkę". Ale On wszystko wie najlepiej. Gonić jak najdalej od klubu tych zarozumiałych dyletantow

47            -21
~~~MISIEK_BI S
Komunikat powalający
To już więcej powiedział generał milicji Gruba nowy prezes GTS Wisła po spadku w 1985 roku: li nk » . Bez wsparcia kibiców nie da rady. Pan Bogusław Cupiał, który wkładał własną kasę do Wisły nie musiał oglądać się na kibiców. Jednakże on też tej kasy nie dawał tylko pożyczał - więcej niż niż Wisła mogła zarobić. Teraz mamy tytularnych właścicieli, którzy mieli 3 lata na ogarnięcie się i wykorzystanie tej szansy - teraz Panowie czas się skończył. Myślicie że wynajmujący skyboxy. sponsorzy, kibice uwierzą że będziecie dobrze zarządzać? Wisła to coś więcej niż biznes. Wisła to nie właściciele, prezesi Wisła to coś co jednoczy różnych ludzi od gangusów do pikników. Dziwne? Czekam na walne zgromadzenie akcjonariuszy które powinno odbyć się do 30.06, a zawiadomienie akcjonariusze powinni dostać na 2 tygodnie przed. Jest to obowiązek Zarządu.

30            -9
~~~mad_orc
Kpina!
j.w.

23            -6
~~~Anty Królewski
Szkoda nawet komentować to oświadczenie
Szkoda nawet komentować to oświadczenie. Jest to typowe dla tego nieudolnego zarządu (natychmiast powinien podać się do dymisji, ale tego się nie spodziewam, gdzie Kuba wyrzuciłby swojego brata jako prezesa, albo wujka), a więc kłamanie w żywe oczy i zwodzenie kibiców. Oświadczenie zresztą jest wydane na siłę, aby udobruchać część kibiców ... Z tą bandą dyletantów, Wisła nie ma żadnych perspektyw rozwoju. A patrząc na zachowanie właścicieli po spadku z ligi (co niestety przewidywałem), to nie ma co się spodziewać, iż wnioski z błędów przeszłości zostaną wyciągnięte ... Zmiany będą co najwyżej kosmetyczne.

23            -12
~~~Ona
W Borussi Dortmund
Trenera zwolniono bo..zdobyl wicemistrzostwo u nas coś spusilbdruzyne do I ligi w nagrodę zostanie.Smiech

27            -14
~~~Kibol z Reymonta
Jak to możliwe,że .......
gość który ma niespełna 27% akcji klubu, robi w tym klubie co chce i jak chce? Jest Panem i Władcą a inni mu tylko przytakująKto ma inne zdanie musi wylecieć(Obidziński,Hyba lla) Ile Panowie B-J-K pożyczyli kasy Wiśle? Ile to było 3,4 a może 5 baniek? Co dostali w zamian? Blisko 80% akcji klubu(każdy po 26,84%).Panowie Nowak,Adamczyk i Łanoszka za 11,25 % akcji zapłacili ok.5 mln zł.Łatwo policzyć ile są warte akcje Panów B-J-K.Dziwi mnie fakt ,ze tak poważna firma jak Nowak Mosty dysponująca naprawdę potężnym kapitałem,robi w Wiśle za mniejszościowego akcjonariusza i od blisko trzech lat biernie się przygląda jak klub z roku coraz bardziej upada dzięki fatalnemu zarzadzaniu.Może Panowie w końcu warto wziąść sprawy w swoje ręce a nie wyrzucać kasę w błoto?

38            -12
~~~Robson1
Zenada
Czy naprawdę tak ciężko wam sklecić parę zdań do najwierniejszych kibiców z wyjaśnieniami tak po ludzku? Zarząd jesteście po prostu beznadziejni,żeby nie napisać inaczej. Ale my byliśmy ,jesteśmy,będziemy bo Wisła to my. Na dobre i złe. Przeżyliśmy nie jeden zarząd i nie jedną zmianę nauczcie się traktować ludzi bo z nas żyjecie. Tylko Wisła.

23            -8
~~~FanatykWi sły
...
Cyrku ciąg dalszy. Dajcie spokój. Najlepiej spuścić kurtynę milczenia no to co wyprawiają te skompromitowane rządy naszego klubu. Parodia i żenada. Zero procent zaufania i zero procent poparcia dla tych ludzi.

20            -8
~~~FanatykWi sły
...
Mam jeszcze nadzieję, że trybuny was zgrilluja za tą bezczelność, butę i traktowanie kibiców jak [...]i. Dosyć. Jesteście żenująca zgrają pseudo właścicieli.

28            -7
~~~Kibic20
@Zatroskany kibic
Może napisz ile ty masz lat? Na pewno żyjesz na garnuszku przy mamusi! To co ty wypisujesz przechodzi wszelkie granice. Przede wszystkim, pan Kuba Błaszczykowski nie jest dla ciebie osesku "Kubusiem". Jak będziesz miał swoje dzieci, to możesz tak ochrzcić. Po drugie, jak ty piszesz, że Pan Kuba jest"arogancki, o wybujałym ego", to pytam kim ty jesteś? Piszesz "w reprezentacji Polski nie miał jakby kolegów, a na zachodzie był osamotniony w klubach". Skąd ty to smarku wiesz? W reprezentacji był dawniej kapitanem i wszyscy go szanowali, nie wiem z iloma ma kontakt ale z Piszczkiem i Fabiańskim na pewno! W Borussia Dortmund był bardzo szanowany, do dzisiaj go wspominają! Właściciele "psim swędem, jak piszesz" nie zostali właścicielami, tylko nikt poza nimi nie chciał nas uratować! Dobre rzeczy zapomina się szybko, źle pamięta się latami! A stwierdzenie że "zachowują się jak patologia z budki pod piwem", to chyba ty do niej należysz!! A Pan Brzęczek, amatorem, nie sądzę, już coś w życiu osiągnął! A ty!! A zarozumialym dyletantem, to jesteś Ty!! Wstyd za takich jak ty!

24            -36
~~~Marco
?
Oddajcie kasę za canal plus, wykupiłem po to aby oglądać was mięczaki jak graliście na wyjeździe.

21            -8
~~~Krystyna
Kpina z kibiców
Aaaaa że to taki żart?? Że w tym zaje....cie trudnym i bolesnym czasie dla nas wiernych kibiców mamy się choć trochę uśmiechnąć? Sorry , proszę o wyrozumiałość i przepraszamy zarząd i właścicieli ale noooo nie mogę się nawet zmusić do małego uśmiechu. Taką traumą dla mnie jest to do czego doprowadziliście.

14            -6
~~~tom88
wszystko jasne
noooo i wszystko jasne, goście potrzebują miesiąc na zrozumienie sytuacji, czyli tak pewnie koło Wielkanocy musieli zrozumieć, że jesteśmy zagrożeni. Wszystko jasne

13            -5
~~~Gammay
dzieciarnia tupie
Irytujące są reakcje tych kibiców, którzy nadal nie pojmują, że miejsce drużyny piłkarskiej w rankingach jest zależne od pieniędzy jakimi dysponuje właściciel drużyny. Nie masz pieniędzy to nie marudź i nie skarż się , tylko albo się o pieniądz postaraj albo bądź zadowolony z tego co masz. Jak w życiu. Trudno zrozumieć, że jak tatuś nie ma pieniążków to nie kupi dzidziusiowi rowerka lepszego niż ma dzidziuś od sąsiada? Kuba z dwoma kolegami uratowali istnienie Wisły, ale nie mają tyle pieniędzy aby spełnić marzenia kibiców. Czy jednak ktoś zrobił większy wysiłek finansowy niż trzech głównych sponsorów Wisły? Jeśli nie, to należałoby zaniechać postawy rozkapryszonego bachora tupiącego nóżkami ze złości, że tatuś nie zrobił mu frajdy na jaką bachor liczył. Sport to jest byznes: zatrudnia takich pracowników na jakich stać właściciela. Normalne. Trzeba by7ć wdzięcznym sponsorom Wisły, bo zrobili tyle ile mogli. Zrobili znacznie większy wysiłek niż kibol, który powydzierał się trochę na meczu z trybuny po czym poszedł na piwo a teraz domaga się aby go Kuba przepraszał.

16            -26
~~~Wu
Pensja Prezesa
Czy Pan Prezes zarabiał miesięcznie tyle co jego brat? Jeśli nie to ile?

17            -5
kibic z daleka
Każde kolejne oświadczenie i wystąpienie...
...osób z zarządu Wisły to kpina i kompromitacja. My oczekujemy oficjalnego (a nie popierdywanie na twitterach) komunikatu, w którym BJK powiedzą wprost, że zaistniała sytuacja to ich wina i przeproszą kibiców. A użytkownikowi Gammay chciałbym przypomnieć, a może uświadomić, że kuby z niższym budżetem w tym sezonie są dużo wyżej od nas i nas po prostu zlały (np. Radomiak, Płock), więc to nie kwestia, że jesteśmy tacy biedni, tylko kwestia umiejętnego wydawania pieniędzy.

20            -5
~~~Marck
I znowu heit
Już mam dość czytania waszych durnych komentarzy. Żeby coś konkretnego przedstawić, co do przyszłości, trzeba przeprowadzić masę negocjacji i mieć rozeznanie na czym się obecnie stoi, np. czy są chętni na przejęcie spółki, kto byłby chętny wejść do zarządu z profesjonalistów, jaki budżet jest możliwy, co ze sponsorami. W chwili obecnej nie ma mądrego co by był w stanie coś powiedzieć. Byłem prezesem przez 20 lat i wiem co mówię, dlatego żegnam ten portal serdecznie i nie do zobaczenia. Choć kibicem pozostaję na zawsze. Baj, baj.

11            -24
~~~Onomatope jus
Nie, oni nie są nieudolni
to wysokiej klasy fachowcy w wyciąganiu od ludzi kasy. Dostrzegli, że klub piłkarski to specyficzny biznes o sztywnej grupie klienteli, dla której "kibicowanie drużynie X" jest czymś znacznie ważniejszym niż wybór między Biedronką a Lidlem, Citroenem czy KIA. To część naszej tożsamości trudno się jej wyrzec, odpuścić. Bo co? Pójdziemy na Cracovię? Odkryjemy bogactwo oferty Opery Krakowskiej? Dlatego, podobnie jak w przypadku religii (podobnie!!) będziemy ten Klub wspierać, kibicować. Nie powiemy, p...., idę do konkurencji. Bo dla wielu z nas Wisła nie ma konkurencji. Wykorzystywanie tej cechy biznesu piłkarskiego jest zwyczajnie ohydne, złe!

16            -5
~~~Zatroskan y kibic
Gammay dzieciarnia tupie....
Ha ha ha ubawiłeś mnie Kolego. Ty naprawdę interesujesz się Ekstraklasa? Poważnie? To spójrz ,, dzieciarnio" jaki budżet miała w tym sez Wisła a jaki inne zespoły. Doszło już to do Ciebie, Przywódco ,,dzieciarni"? Wiec nie pisz bzdur Z tym budżetem, który mieliśmy w sez 21/22 to spokojnie powinnismy mieć środek tabeli. Nie rozumiesz, ze nieudolnosc zarządzających klubem - a nie brak finansów- doprowadziło do spadku Wisły. Jeszcze do dziś może stoi ten duży, pusty wagon na bocznicy kolejowej- którym Wisła sprowadziła od czerwca 2021 cały" tabun drewnianych grajków". Po co? Na co? W jakim celu? Spytaj Kubusia- Dawida i scauta Arka

15            -10
~~~zatroskan y kibic
Kibic20
Smieszny klakierze, już mam bardzo blisko do"70" - jeśli tak bardzo interesuje Cię mój wiek. Od Ok 30 lat na zachodzie. Gdy BVB grało z ,, trzema polskimi muszkieterami" w składzie, to przez mojego przyjaciela - Niemca interesowałem się tym zespołem. Nie unoś się tak bardzo klakierku, bo Ci żyłka strzeli. Ponoć mieszkasz w Krakowie? I naprawdę bulwersuja Cię moja słowa? To albo siedzisz tylko w domu - wyjście na mecz- powrót do domu, korki w uszach- po drodze zakupy. Albo jesteś naprawdę nierozgarnięty. Wybor należy do Ciebue. Ja czytając wcześniejsze Twoje posty , optuje za druga wersja.

11            -14
~~~Kibic20
Temat piwyzej
Jak można nie zrozumieć tego komunikatu. Przecież tych rzeczy co oni chcą zrobić i ogłosić nie robi się z dnia na dzień. Jak jakąś firma upadnie, to też potrzebuje czasu, żeby wszystko poukładać. Przecież piszą, że będą rozmowy że sponsorami, będzie pewno skład drużyny i cały koszt, plan na przyszły sezon. Jak dla mnie to jest z sensem. Jestem z rodziną wiernym kibicem, to bez względu na tą konferencje, kupimy karnety. Na ostatni mecz też idziemy, myślę, że nikogo nie będziemy grillować, chyba że znowu stadion zgrilujecie, żeby Klub poniósł koszty Na to was stać!! Taki "fanatyk Wisły" śmie pisać, że nas kibiców traktują jak [...]i, ale chyba fanatyk nas tak traktuje.

13            -17
~~~MaRED
13-stego
"Trzynastego - wszystko zdarzyć się może Trzynastego - świat w różowym kolorze Trzynastego - nie smucą mnie łzy Trzynastego - piękniejsze mam sny Trzynastego - a ty właśnie trzynastego jesteś zły" Mi sie wydaje ze trio do konca myslalo ze sie utrzymamy wiec dlatego teraz sa w takim "szoku" i dopiero teraz musza wszystko ogarnac tzn. sponsorow, sklad, sztab, stadion, finanse itd. Wiadome ze spadek to kompromitacja na calego i moim skromnym zdaniem powinna poleciec jakas glowa prezesa. Lecz zamiast samego belkotania i powtarzania "jak nam bardzo przykro bo to czarny dzien", chce wlasnie uslyszec KONKRETY jak wyglada plan na 1 lige. Czyli sklad, sztab, zarzad, finanse, cele itd. bez ogolnikow tylko punkt po punkcie co nasz czeka i jaki mamy plan A, ewentualnie B. Koniec slodkiego pierdzenia przez twittera. Spadek stal sie faktem i nic juz tego nie zmieni. Teraz trzeba dzialac i ponownie "ratowac" sportowo Wiselke poprzez madre zarzadzanie. Jeszcze raz napisze w d**** mam skanlanie i uzalanie sie nad soba. Chce widziec konkretny plan na 1 lige i glowe jakiegos prezesa za to ze Wiselka spadla z Ekstraklasy.

9            -3
~~~NoName
Strategia
Przede wszystkim konferencja powinna odbyć się tuż po zakończeniu sezonu omawiając jakie są plany działania i strategia a kolejna przed rozpoczęciem sezonu. I wszystko w tym temacie.

6            -3
~~~John Wick
Za Miśka i Sarapaty....
mecz z Radomiakiem jak i z Wartą byłyby na 100% wygrane a w dodatku do Zabrza udała by się specjalna ekipa z odpowiednią motywacją finansową w efekcie której Górnik by walczył ze Śląskiem jak o życie.Liga by została na 100% uratowana.Obecna ekipa to zwykła piaskownica skoro nawet z Płockiem nie potrafią załatwić trzech punktów mimo ,że Brzęczek i Sobolewski mają dobre układy w Płocku a sponsor Płocka jest także sponsorem Wisły Kraków.

9            -16
~~~zagłoba sum
A teraz, proszę szanownych państwa, przekłąd z rzecznikowego bełkotu na j. polski:
ble, ble, ble, ble, ble...

10            -2
~~~Jaki
Wisla
Jeśli wywiad z Obidzińskim i zawarte tam tezy są prawdziwe to klub jest na krawędzi rozpadu...Podobnie było chyba w Legii...władza powinna być w rekach jednego właściciela albo prezesa nie powiązanymi żadnymi powiązaniami rodzinnymi. Jak można w takich warunkach zarządzać.Mówiły jaskółki niedobre są spółki świetne podsumowanie plus koneksje rodzinne, tragedia...Jakub Błaszczykowski z całym szacunkiem do niego zawiódł na całej linii jako właściciel.Jarosław Królewski tylko przytakiwał,tylko myślę Tomasz Jażdżyński zna biznes i powinien on mieć więcej do powiedzenia bo zna się widać najlepiej na zarządzaniu...Czy tak będzie czy inaczej zobaczymy...Oby nie było za późno.

17            -5
~~~Zniesmacz ony
A wakacje w Turcji będą?
Tzn. tzw. obóź kondycyjny.

13            -3
~~~Stachu
Ręce opadają
Nie było planu na utrzymanie nas w ekstraklasie, nie stworzono planu b na wypadek spadku i dopiero teraz trwają rozmowy. To naprawdę nikomu w zarządzie nie przyszło do głowy że możemy spaść? Mam wrażenie że tylko kibice rozumieją obecną sytuację. Będzie gorzej.

9            -6
~~~miras1906
Wisła
Na jutrzejszy mecz wielu kibiców wybiera się aby wyrazić swoje niezadowolenie wobec zarządu i zawodników, jak najbardziej to rozumiem ale może w momencie gdy już i tak jesteśmy zdegradowany zacznijmy od jutrzejszego meczu mobilizować zarząd i zawodników do jak najszybszego powrotu do ekstraklasy, wielu kibiców różnych "zaprzyjaźnionych" drużyn tylko się cieszy z konfliktów wewnątrz społeczności Wiślackiej, po raz kolejny pokażmy jedność i siłę Wisły A na pewno wrócimy na właściwą drogę.

11            -7
~~~Kibic20
@zatroskany kibic
Jak chcesz wiedzieć też jestem przed 70-tka i mieszkam w Wiedniu. Piszę z rodziny internetu, bo jestem bardzo często w Polsce, teraz prawie cały maj, do konca sezonu Wisełki. Ligę Niemiecka zawsze śledziłem, a ciebie w tych Niemczech żadnej kultury nie nauczyli. Pisz z szacunkiem do drugiego. Nikt nie zasługuje na takie pisanie, jak ty piszesz.Nie umiesz skrytykować kulturalnie, krytyka, ale z szacunkiem.

10            -9
~~~abcdefgh
A dlaczego
tak wielu z Was za spadek wini tylko zarząd, piłkarzy, trenera i tylko dwóch właścicieli tzn. Królewskiego i Jazdzinskiego. A co to ...Kuba Błaszczykowski nie jest tu niczemu winien ?. Moim zdaniem jest. Mało tego uważam że jest największym winowajcą. Nigdy nie odmówie mu postawy jako piłkarzowi. Nigdy nie zapomnę jakim był... i mam nadzieję ciągle jest Wiślakiem, zawsze będę pamiętał że do spółki z Królewskim i Jazdzinskim uratował nas przed czwartą ligą (należy pamiętać również o ratujących kibicach). Ale uważam że jego charakter nie pozwala na to aby współpracować z kimkolwiek. Jest osobą zaborczą, która nie toleruje wokół siebie nikogo kto ma inne zdanie niż on. Zwykle się takich ludzi pozbywa, przykładem Obidzinski. Nie jest przypadkiem że jego brat jest prezesem. Po prostu ślepo wykonuje jego polecenia. Nie zastanawia Was dlaczego od kilku miesięcy Jazdzinski nie wypowiadał się o Wiśle z wyjątkiem durnej wojenki o to który klub starszy. Nie wypowiadał się bo zapewne nie chciał firmować swoim nazwiskiem tego dziadostwa które odbywało się w kuluarach gabinetów. Uważam że za do dziadostwo odpowiada Kuba. Uważam że od momentu kiedy z klubu odszedł Obidzinski w Wiśle dzieje się coraz gorzej. Ktoś powie co on wiedział o piłce. Nie musiał nic wiedzieć o piłce. Wystarczy że znał się na biznesie i właśnie kogoś takiego potrzebujemy. Za transfery poleciał dyrektor sportowy, i dobrze. Ale przypomnę że Momo Cisse został ściągnięty przez samego Kubę. I co....niewypał. I jakoś nikt tu tego nie wspomina i Kubie nie wypomina. Niektórzy pewnie czytali historię pobytu Kuby w Dortmundzie. Opowiadał tego jego ówczesny menago. Wcale nie był taki święty....szczególnie w szatni. Legenda naszej trójki z Dortmundu to wymysł dziennikarzy, faktycznie kumplami byli tylko Lewy i Piszczek. I na koniec mega patologia jak na dzisiejsze piłkarskie czasy. Właściciel jest czynnym piłkarzem drużyny która jest jego. Szok, niedowierzanie....patolo gia. Przykro mi, ale już Kubie nie ufam. Jestem mu z wiele wdzięczny ale mu nie ufam. Czekam zresztą co ma do powiedzenia.

16            -10
~~~Kibic20
Zatroskany kibic
Zapomniałeś napisać, że jak tych trzech Polaków grało w BVB osiągali największe sukcesy. Pewno byli nielubiani przez twojego znajomego, bo on był fanem innego klubu!! Śledziłem wtedy ich mecze i dobrze wiem!

9            -6
~~~Mortal
Dlaczego
Parę lat temu nie było krytykantów jak trzeba było rozliczyć rybki? Przecież my płacimy jeszcze za grzechy tych "niby kibiców". A oni jeszcze są...

16            -5
~~~Kibic
Śmiechu warte
Jak ktoś pisze, za Miska i Sarapaty, byśmy nie przegrali np. z Radomiakiem. Szkoda ci, może szkoda, że za mało długów narobili. Jakby jeszcze więcej, to zginęlibyśmy z planety.

21            -4
~~~TSwiślak
SCIENCE FICTION
,,Zwracamy się jednak z uprzejmą prośbą o zrozumienie zaistniałej sytuacji''.Uprzejmie nie rozumiem niezrozumiałej zaistniałej sytuacji.

9            -6
~~~Arni
Do kibic 20
Cieszę się, że @zatroskany kibic nazwał Cię klakierkiem ciesz się, że tak zdrobniale. Cieszę się, że nie tylko ja tak uważam. Już nie raz pisałem po Twoich komentarzach, że piszesz ciągle ble ble ble te same kluchy. Zgadzam się, że jest arogantem i pełen buty. Piszesz, że popierany przez Piszczka i Fabiańskiego. Jest taka różnica, że oboje są w grze i są większymi gwiazdami niż Twój idol Błaszczykowski i mają większe uważanie w swoich klubach niż Twój idol.

5            -9
~~~Kibic20
@Mortal
Wiesz dlaczego wtedy tych mądrali nie było? Bo bali się bandytów, Sharksow itd. Teraz się popisują, chociaż dokładnie wiedzą, że ten spadek właściwie zapoczątkowali bandyci! Z tyloma długami nie mogło się dobrze skończyć, błędy też popełniano, ale kto ich nie popełnia. Przynajmniej teraz 3 ostatnie lata nie byliśmy finansowo okradani. Przecież dobrze wiedzą, gdyby nie ta trójka, nikt by się nie zdobył na ratowanie naszego klubu! Niech dalej hejtuja i plują, żeby pokazać innym klubom na co nas stać! Niech się jeszcze bardziej z nas śmieją. Zamiast się zjednoczyć w tych ciężkich chwilach psują nerwy wszystkim po kolei.

8            -11
Jazz
.
Strasznie się to wszystko czyta. Owszem, komunikat jest żenujący, ale wiele komentarzy niżej także. Tak na chłodno, to zarząd ponosi główną odpowiedzialność za spadek, w moim odczuciu prezes powinien podać się do dymisji, tak honorowo, zaraz po klęsce z Radomiakiem. Ale... Nie znam Kuby Błaszczykowskiego, może i ma ciężki charakter, może i podjął fatalne decyzje jako właściciel, ba, może nawet on jest faktycznie głównym winnym klęski ligowej... niemniej niektóre sugestie, które padają na tym forum, są w moim odczuciu podłe. Ze swej strony powiem tyle, że pisałem na tym forum, że zatrudnienie wujka Brzęczka to ogromne ryzyko. Nie dlatego, że jest złym trenerem, ale wiedziałem, że jak mu się nie uda (a było to bardzo prawdopodobne patrząc na kalendarz), to będzie to ogromna strata wizerunkowa dla Kuby Błaszczykowskiego i mocno wpłynie na ocenę "projektu" którego się podjął. No i niestety, tak właśnie się stało.

7            -4
~~~Realista8 0
spadek
miras1906 chcesz mobilizowac zawodnikow z ktorych wiekszosc tu za chwile nie bedzie, powodzenia.a co do wlascicieli zeby spasc z ligi bedac Wisla Krakow klubem tak medialnym z takim wsparciem kibicowskim to trzeba byc jak naprawde nieudolnym, przeciez oni nawet przypadkowo powinni wygrac ze trzy mecze i bez trenera, nie kojarze kiedy ostatnio jakas druzyna wygrala jeden mecz przez runde, nawet slabiutki Leczna wygral dwa, to sie juz nie da zejsc nizej.zmiany powazne musza byc w klubie nie tylko na boisku to jest oczywiste, zwolanie konferencji i obiecywanie awansu sponsorom i kibicom nie wystarczy.ten komunikat to jest wersja dla takiego grzesias ktory jak przykladny patent nisko sie klania i chce wierzyc w bajki.

8            -5
~~~Darioo
WSTYD
WSTYD i poniżanie kibiców

5            -6
~~~Qlawy
Co to ma k.... być?
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zrozumienie sytuacji że w ciągu 34 kolejek [...] się z ESA. Tak k.... rozumiemy. Już macie wybaczone. K..... Mać.

13            -5
~~~Mawashi
Spadek
Co wy próbujecie zrobic? Czy naprawdę chcecie żeby właściciele po waszym hejcie wycofali się w inwestowanie w Wiśle? I co będzie? Przyjdzie Kwiecień i kupi Wisle? Tak jak kupił kiedy zobaczył w jakiej kondycji jest po Sapale? Postawcie się przez chwile na miejscu właścicieli, którzy wyłożyli kupę kasy, robili dużo ( dyrektor sportowy Pasieczny z papierami geniusza, trenera ligi lepszej od naszej) , żeby Wisła była wielka. Moim zdaniem 80% porażki spadku spoczywa na naszych leniwych kopaczach. Zastanówcie się czy ten hejt skierowany nawet na Kubę jest konstruktywny. Kogo miał zatrudnić? Kogo wy byście zatrudnili na Jego miejscu? Spadek to katastrofa dla właścicieli taka jak i dla nas kibiców. Przestańcie się mścić na właścicielach i domagać się żeby się upokorzyli. Myślcie konstruktywnie aby za rok wrócić do ekstraklasy. Nikt Wisły nie kupi. Żaden Maj czy Kwiecień. Kupić może ja tylko ten kto ja kocha i do tego ma duże pieniądze. Nie widzę takich którzy teraz są.

10            -7
~~~Kibic20
@Arni
A ciebie cieszy jak widzę poniżanie inych. Ja nikomu w życiu krzywdy nie robiłem. Jakbym miał być takim człowiekiem jak ty i paru inych, to lepiej, żebym zniknął z tej planety, a tak to każdemu mogę spojrzeć prosto w oczy. Myślisz, że mi pika jak mnie nazywacie? Kiedyś w życiu się wszystko wraca. Tak, że bądź na to przygotowany jeden z drugim! Obyście nie za późno przyszli po rozum do głowy. Wspomnisz jeszcze w ciężkich chwilach moje słowa. Każdy kiedyś dostanie to, na co zasłużył!

4            -4
~~~Kibol z Reymonta
Kuriozalne jest to....
że trzech gości za udzielenie pożyczki klubowi w wysokości 3-5 baniek dostaje blisko 80procent akcji , stają się właścicielami klubu i decydują o wszystkim co się w klubie dzieje,natomiast pozostałe 20 procent akcji wykupują drobni akcjonariusze za które płacą w sumie blisko 12 mln i nie mają w klubie nic do powiedzenia,nie mają żadnego wpływu na jakiekolwiek procesy decyzyjne w klubie .

11            -2
~~~l
To nie jest wina
wlascicieli i zarzadu ze Wisla spadla tylko trenera i zawodnikow potrzebne sa zmiany nowy trener Kiko Ramirez moglby znowu byc i znaczace zmiany skladu

7            -7