Sobota, 21 maja 2022 r.

Jakub Błaszczykowski wyszedł do kibiców Białej Gwiazdy

Przed rozpoczęciem spotkania z Wartą Poznań na środek murawy stadionu przy ulicy Reymonta do kibiców Wisły Kraków wyszedł z mikrofonem jeden z współwłaścicieli naszego klubu - Jakub Błaszczykowski, który przeprosił fanów za spadek drużyny do I ligi.

- Jest mi tak jak większości bardzo ciężko z tą sytuacją - rozpoczął Błaszczykowski. - Przede wszystkim dlatego czekałem i dlatego tutaj wyszedłem, bo przez ostatnie trzy lata zbyt wiele razem przeszliśmy, żeby nie być tutaj i Was po prostu nie przeprosić. Dlatego też staję przed Wami, nie boję się odpowiedzialności i naprawdę przez to co pokazaliście nie zasłużyliście na to, przez co dziś musimy przechodzić. Zdaję sobie sprawę, że przyjdzie mi za to konsekwencje ponieść i pewnie tak będzie. Chciałem w swoim imieniu bardzo serdecznie przeprosić, za to przez co musicie przechodzić. Jest mi z tym cholernie ciężko, ale zrobię wszystko - choć wiem, że to teraz nie brzmi dobrze - żeby Wisła wróciła tam, gdzie jest jej miejsce. Zdając sobie naprawdę sprawę z tego, że zajebałem - zakończył dosadnie Jakub Błaszczykowski.

We wstępie dzisiejszej Multiligi, w rozmowie z dziennikarzem stacji Canal+ Sport, do wielu ważnych zapewne dla fanów pytań odniósł się także prezes Wisły, czyli Dawid Błaszczykowski.

- To jest bardzo trudny czas dla nas - rozpoczął prezes naszego klubu, który został na wstępie wywiadu zapytany o to, czy wiadomo już kto poprowadzi naszą drużynę, na stanowisku trenera, w kolejnym sezonie. - Na pewno nie będziemy tutaj składać żadnych deklaracji. Przed nami mecz z Wartą Poznań i dni, w których mam nadzieję wiele się wydarzy - powiedział.

- Na pewno musieliśmy się mocno zastanowić - tak prezes skomentował fakt ciszy w mediach z jego strony, jak i ze strony jego brata, w pierwszych dniach po spadku Wisły z ligi. - Odbyliśmy wiele rozmów, a one dalej trwają. To nie jest tak, że podjęliśmy już jakiekolwiek decyzje. Nie było łatwo. To był dla nas bardzo duży cios, biorąc pod uwagę sytuację, w której się znaleźliśmy. Oczywiście mocno wierzyliśmy jeszcze przed meczem z Radomiakiem, że mecz z Wartą będzie tym meczem ostatniej szansy. Niestety tak się nie stało i dzisiaj musimy się mocno zastanowić co dalej - przyznał.

Dawid Błaszczykowski został zapytany także o to, kto za klęskę sportową - jaką jest spadek Wisły z Ekstraklasy - w głównej mierze odpowiada. A wymieniono tutaj dla przykładu m.in. pion sportowy, zarząd, trenerów, a także piłkarzy. - Nie będę tutaj publicznie o kimkolwiek mówił, a przede wszystkim mówię tutaj o sobie. Biorę pełną odpowiedzialność jeśli chodzi o moją funkcję w klubie. Ze swojej strony chciałem przeprosić kibiców. Samo przepraszam to jest zbyt mało, bo wiem jak wielki ból jest w naszych sercach. Nie tylko w moim, ale i naszych kibiców. I tylko tyle mogę na dziś zrobić - przyznał prezes.

Kolejny temat poruszony z Dawidem Błaszczykowskim to odniesienie do jednego z wywiadów, którego udzielił Kazimierz Kmiecik, a który miał w nim powiedzieć, że w wiślackiej szatni konieczni są piłkarze, dla których gra dla Wisły to nie są przelewki. - Na podsumowania przyjdzie czas. Wynik sportowy pokazał, że chyba nie do końca, biorąc pod uwagę miejsce w tabeli i ilość punktów, mieliśmy takich piłkarzy - stwierdził.

Prezes Wisły został także zapytany o to, czy w Wiśle nie żałują, że nie rozstano się wcześniej z trenerem Adrianem Guľą. - Teraz możemy sobie gdybać co byłoby, gdybyśmy trenera Guľę pożegnali wcześniej i trener Brzęczek dostałby okres przygotowawczy. Wtedy drużyna byłaby na innym poziomie fizycznym, co okazało się później. Za jego czasów drużyna grała bowiem już mocniej w ofensywie, bardziej do przodu, a przede wszystkim grała agresywnie, czego nie było wcześniej, więc dziś możemy sobie gdybać. Być może, gdyby ta zmiana była wcześniej mogłoby to nas uratować przed spadkiem? - pytał już chyba tylko sam siebie prezes. - Przede wszystkim brakowało nam punktów, bo one dają nam utrzymanie w lidze, są najważniejsze - tak podsumował z kolei już ten okres, gdy zespół prowadził Jerzy Brzęczek. - Drużyna grała wtedy już dużo lepiej, a na boisku było dużo więcej pozytywnej energii, co powodowało, że wierzyliśmy w to, że przełoży się to na wynik. Niestety tak nie było - przyznał.

- Ciężko jest mi składać deklaracje ilu zawodników z tego składu z nami zostanie. Czy będzie to dwóch, pięciu, czy ośmiu? Ostatni tydzień spędziliśmy na rozmowach z każdym z nich. Na pewno tę kadrę trzeba będzie zbudować pod kątem pierwszej ligi i pod kątem walki o awans. To nie będzie łatwe zadanie, biorąc też pod uwagę budżet, jaki będziemy mieli w pierwszej lidze - tak Dawid Błaszczykowski skomentował pytanie o skład drużyny Wisły na kolejny z sezon.

- Dziś wszystko jest możliwe - przyznał zapytany zaś o to, czy dojdzie też do jakichś zmian w zarządzie klubu. - Najbliższe tygodnie przyniosą nam odpowiedzi na te pytania - zakończył.


Źródło: własne, Canal+ Sport

 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


53    Komentarze:

~~~Ona
Od trzech latvt to slysze
Nie stać Was na Klub ,nie potraficie zarządzać trzeba odejsc.

168            -65
~~~Nick
Kuba..
Za to co zrobił Kuba dla Wisły, za to gdy odchodząc z Wisły ubrał koszulkę "jeszcze tu wrócę", i dotrzymał obietnicy w najgorszym momencie dla historii klubu. Miał wrócić do Mistrza Polski, lub klubu walczącego o TOP3, ustabilizowanego finansowo i czystego ot patologii. Tak by było najłatwiej. Ale on wrócił, gdy Wisła była na samym dnie. Za to, że gdy świętował Mistrzostwo Niemiec miał na sobie koszulkę "WIERNOŚĆ".. nie jestem wstanie ubliżyć Kubie, wygwizdać go, czy się z niego podsmiechiwać. Ode mnie szacunek na wieki. Natomiast Kuba popełnił błędy, i musi je teraz naprawić. Razem z moim wsparciem. Wisła na wieki.

303            -81
~~~Wqrwiony
wyjscie.......
Lepiej czlowieku,gdybys zabral"Rodzinke Na Swoim" i razem z Nimi WYSZEDL Z WISLY.Jesli sie nie opamietacie to za rok,wyjdziesz przed gra w 2 lidze.

120            -162
~~~Daniel190 6
Klub
Wyszedł, przeklnął, powiedział to co ludzie chcieli usłyszeć i tyle. Wy tam nie macie za grosz honoru! Dawid Błaszczykowski dlaczego jeszcze nie podał się do dymisji?! Jaja sobie robicie?!

184            -85
~~~Kroolik
Zarząd
Panie Dawidzie Błaszczykowski, co konkretnie ma pan na myśli mówiąc że bierze pan odpowiedzialność za spadek? Niesie to jakąś treść, czy jak zwykle żadną? Czy rozumie pan, że w biznesie zarząd zapłaciłby głową za taki wynik? Przecież to jest sportowy odpowiednik biznesowej niewypłacalności. Czy nawet w takiej chwili nie potrafi się pan zdobyć na dostrzeżenie tego, co widzą wszyscy: trwającego latami chaosu w pionie sportowym, zaludniania go ludźmi bez kompetencji, sprowadzania zawodników o niskiej jakości i trenerów z łapanki? Czy jak pan porówna sposób zarządzania Wisły do Rakowa czy Pogoni - też przecież żadnych potęg finansowych, to nie widzi pan różnic? Pech zdecydował o spadku? Pech w 13 z 14 meczach obecnej rundy, których nie wygraliśmy? Sugeruję poważne spojrzenie w lustro, bo bez tego za rok będziemy na kolejnej stypie takiej jak dziś

159            -21
~~~Onomatope jus
Były słowa czas na czyny
Możemy wrócić już za rok, ale z innym zarządem, z innym trenerem i z innymi piłkarzami. Mogą być skądkolwiek, ale m.u.s.z.ą mieć jaja i zasuwać na każdym treningu i meczu. To mają być sportowcy.

136            -17
~~~Konkord88
Bądźmy realistami, nie odejdą, ale może niekoniecznie muszą.
Generalnie z Obidzińskim to jakoś wyglądało. Z wiadomych względów on tu już nie wróci, ale ten model wyglądał obiecująco. Kuba niestety nie ma na tyle członków rodziny/przyjaciół/znajomych byłych bandytów żeby obsadzić nimi odpowiednio stanowiska w klubie. Niech zatem po prostu znajdzie kogoś z zewnątrz i skupi się nie wiem, na podróżach, hodowli owiec, czy czymkolwiek innym gdzie nauka na błędach nie będzie się odbywała kosztem Wisły. Cała trójka nadprezesów zdążyła się skompromitować w ostatnich dniach. Takie bzdety jak to jego przemówienie, to on może wygłaszać jako piłkarz/kapitan. Królewski to szlochać sobie może jako kibic, podobnie jak Jażdżyński sobie sztorcować kogo chce na twitterze. My jednak jako klub potrzebujemy profesjonalizacji na każdym poziomie, zaczynając od prezesa, a głodne kawałki niech sobie panowie właściciele zostawią jak faktycznie będzie na to przestrzeń, np. po jakimkolwiek sukcesie. I przede wszystkim niech sobie poukładają w głowach, że nie muszą tym klubem ręcznie sterować, że mogą zatrudnić ludzi, którzy zrobią to zdecydowanie lepiej.

120            -31
~~~hm
Następny - Dawid
z familii, który bierze "pełną odpowiedzialność". CO TO ZNACZY? Co to jest u Błaszczykowskich ta słynna odpowiedzialność? Żaden z nich nie ponosi żadnej odpowiedzialności do tego momentu. Mówią o planach obaj z trenerem na pierwszą ligę a to znaczy, że nie poniosą też żadnej w ogóle. Natychmiast powinny być zmiany. Kuba - zostać tylko i wyłącznie właścicielem, konsultować się i wspierać przede wszystkim zdaniem wspólników. Zatrudnić prawdziwego samodzielnego prezesa doświadczonego na polu piłki nożnej. Dawid o ile nie do zwolnienia to do jakiegoś innego działu. Zatrudnić natychmiast dyrektora sportowego znającego realia pierwszej ligi a ten natychmiast powinien zatrudnić nowego trenera. Ten zaś konsultując wszystko z dyrektorem przy akceptacji właścicieli powinien wskazywać i wybierać zawodników. Tak to działa w normalnym klubie.

119            -23
olszaI
Kuba zrobiłeś to w ostatnim momencie.....
Ale brakuje konkretów....Twój brat out, bałaziński out, Kazek Kmicik ...out, tak jest legendą więc gościć na loży honorowej ale jak najdalej od trenerki. Właściciele czyli Ty Kuba , Jarek i Tomek na tylne siedzenie ......jak nie macie pojęcia o temacie to nie przeszkadzajcie. A prezes ...ktoś pokroju piotrka i niech sobie sam dobierze wspólpracownikow....I myśle że wtedy ma to racje bytu i dla klubu i dla Was jako właścicieli. Myślę że my kibice mamy już dość wszelkich mediów społecznościowych natomiast chcemy konkretnej pracy która przyniesie efekty!! A na laury wywiady i gale czas nadejdzie ale po tym jak coś sie wypracuje. Z Wiślackim pozdrowieniem.

114            -27
~~~FanatykWi sły
...
Zadufany człowiek. Parodysta. Żegnamy i nie pozdrawiamy.

81            -42
wujek29
na żywo....
jak zobaczyłem że Kuba wychodzi na boisko to wiedziałem że niczego się nie dowiem i nie usłyszę niczego co może mnie zdziwić, Kuba ma taką przypadłość że chce być kumplem kibiców i jednym z piłkarzy a jednocześnie chce mieć udział w zarządzaniu klubem i wchodzić w rolę właściciela trudną i niewdzięczną która wymaga odrzucenia emocji i bycia czasem skur....synem, nie da się tak Panie Jakubie, trzeba wybrać sobie jedną rolę i działać profesjonalnie, nie można być dobrym człowiekiem i robić dobrze wszystkim żeby byli zadowoleni, w ten sposób uwala się biznes....

95            -23
~~~zagłoba sum
Obawiam się, ze w stanie TAKIEGO chaosu organizacyjnego,
ze słabym trenerem i mnóstwem niekompetentnych osobników płci obojga uwieszonych na Wiśle, dłuzszy pobyt w I lidze będzie szczytem mozliwości. Oby nie było gorzej...

86            -15
~~~Mick
Hola, hola..
Część z Was chyba nie rozumie, że to taka nie działa, że TRIO odejdzie i będzie fajnie. Trio odejdzie i co? Wisła będzie bezpańskim klubem i trafi pod młotek komornika? Ktoś musi chcieć przejąć Wisłę i wejść za nich. Ale nikogo takiego nie ma raczej. To samo jest w Legii, gdzie kibice domagają się odejścia Mioduskiego. I mamy analogiczną sytuację. Odejść nie może, bo nie ma nikogo na jego miejsce.

61            -48
~~~Cristiano
Większy ból niż przypuszczałem
Niestety na dzień dzisiejszy słowo przepraszam nie znaczy zbyt wiele bo nie sprawi, że nagle magicznie poczuję się lepiej. Przez najbliższe miesiące trzeba będzie oswoić się z myślą, że mojego klubu nie ma w najwyższej lidze rozgrywkowej, a są tam jakieś Radomiaki, Warty, Stale Mielec. Oczywiście szacunek dla nich jak dla każdego rywala w sporcie, okazali się lepsi, ale po prostu wstyd, że klub z tak wspaniałego miasta musi lecieć do niższej ligi i na razie z obecnymi ludźmi u steru nie ma pewności, że skończy się tylko na jednym roku. Przed sezonem była nadzieja, że oto może w końcu będzie sezon, w którym nie będziemy musieli walczyć o utrzymanie i nie mówię, że od razu mamy walczyć o szczyt tabeli bo na wszystko przyjdzie czas, ale zamiast być lepiej było gorzej i to zdecydowanie. Zbyt wiele rzeczy poszło nie tak jak powinno i wskazywanie jednej czy dwóch, trzech przyczyn spadku jest nieprecyzyjne. Na każdym, kroku gdy mogliśmy zrobić dla siebie coś dobrego to robiliśmy wręcz odwrotnie. Na koniec jeszcze piłkarze nie mieli nawet odrobiny odwagi żeby wyjść do kibiców, woleli jak panienki schować się w szatni, więc ja tutaj nie widzę za bardzo ni jednego piłkarza, który zasługuje żeby zostać w Wiśle. Rzekłbym zepsułeś to masz teraz obowiązek to naprawić, tylko czy ktoś w tej drużynie ma na tyle jaj? Aż mi łzy poleciały jak zobaczyłem, że jedynie Pan Kazimierz Kmiecik został ma murawie i podbiegł do kibiców podziękować.

52            -4
~~~zagłoba sum
Jeśli ktoś bierze pełną odpowiedzialnosc, to - jak rozumiem - po TAKIEJ katastrofie
po prostu podaje się do dymisji.

58            -11
sk04
Dwa światy!
Kuba i jego brat, Dawid. Żal mi Kuby, tak zwyczajnie po ludzku, ale rzeczywistość Go przerosła i to bardzo! Przyjmuje przeprosiny Kuby, ale oczekuję zmian, które pchną Nasz Klub w lepszą przyszłość (awans do Ekstraklasy i gra w niej o coś). Co do Dawida. Nie mam żadnych złudzeń, podobnie jak i do Brzęczka, że są słabi i nie rokują na przyszłość. Prezes ośmieszył się na oczach Polski, doprowadzając Wisełkę do spadku. To nie miało prawa się zdarzyć, a mimo wszystko dokonał tego! Brzęczek, miał wyciągnąć Wisełkę z nicości i wyprowadzić na prostą. Zamiast tego skłócił szatnię, wywiad Kimenta dla czeskich mediów, i pomimo pokładanych w nim nadziei (Brzęczek), zawiódł. Na całej linii! Nie wiem, kiedy stracił szatnię, ale od przegranego meczu z Płockiem nie miał już drużyny! I teraz najważniejsze. Co dalej z Naszą Wisełką?! Po ostatnim, kompromitującym meczu z Wartą, nie mamy nic. Drużyny, trenera i działaczy! Jesteśmy My, Kibice, sól tego Klubu. Czy to wystarczy?!

59            -8
xoxigorxox
rodzina na swoim
dziwicie sie ze kuba obsadzil wszystkie pozycje rodzina i zaufanymi osobami ? chyba mial do tego prawo po wczesniejszych doswiadczeniach z rzadzacymi marzenkami damiankami i rekinami ktorzy okradli nasz klub z ostatniej zlotowki. lepsza 1 liga niz rekin za skarbnika

44            -44
~~~Diogenes2 2
Fajnie, ze Kuba wyszedl...
...ale mam te same obawy, co wiekszosc kibicow: kto ma przywrocic Wisle do ekstraklasy? I jak to zrobi? Ten upadek nie jest jakims przypadkiem czy splotem pechow. To jest upadek na kazdym planie. Transfery - czysta tragedia od dluzszego czasu. Trenerzy - i Gula, i Brzeczek bezradni. Ten ostatni za 1 wygrana w bodaj 15 meczach (wlacznie w PP) dostanie przedluzenie umowy? itd itp To wszystko jest anormalne, ale te anomalie staly sie norma w Wisle.

49            -9
~~~Desperado
Komentarz
Kuba zrobił to, czego wszyscy oczekiwali. Czyli wyszedł do kibiców, i przeprosił. Na konkrety trzeba poczekać przed 13 czerwca, gdy zostanie zorganizowana oficjalna konferencja. Czego oczekiwaliście, że wyjdzie na środek boiska, z fotelem, stolikiem, z 10 sponsorami, 20 piłkarzami, 50 pracownikami klubu, dyrektorem Akademii i będzie przedstawiał konkrety? Bądźmy poważni..

30            -51
~~~Diogenes2 2
Dlaczego musial odejsc Mak czy Hyballa?
I pytanie czemu harujacy jak wol, najlepszy wowczas Mak musial odejsc? A dzis sie mowi, ze nie ma walecznych zawodnikow, zostawiajacych zdrowie za Biala Gwiazde na boisku. No to byl. Pozbyto sie go. Kompletne kuriozum! To jest wlasnie problem, Wisla stala sie niezrozumialym prywatnym folwarkiem, gdzie decyzje od poczatku nie maja grama logiki. To tak jak przed ta runda chciano sie na sile pozbyc oprocz Yawa i Mahdiouiego, takze Savicia - zawodnika nr 1 Wisly. Bo mozna by bylo kilka grosikow dorobic, pewnie 200 euro - oczywiscie kosztem spadku.

41            -22
~~~TexHtor
To już jest koniec
26 lat na najwyższym poziomie, od początku 2000 przez prawie dekadę Hegemonia. Wielu marzyło o tym dniu, kiedy Wisła spadnie, wydawało się im to marzenie nierealne, często wściekli na porażki z Wisłą, często wysokie, gdzie byli skazani na porażkę, gdzie remis Wisły był wielką niespodzianką...dziś mogą powiedzieć - żegnaj Wiało i nie do zobaczenia. Marazm, bieda i tragedia.

37            -7
~~~Młoda
TSW
Kuba przeprosił patusów, a co z normalnymi kibicami? To jest skandal co się dzieje. Jak chcą wyciągać konsekwencję to niech zaczną od siebie. Właściciel powinien w trybie dyscyplinarnym wyrzucić prezesa i trenera. Jak można budować coś nowego lepszego z tymi samymi osobami które doprowadziły do upadku? Zresztą jeśli byłyby to osoby honorowe to same odeszłyby ze stanowiska. Ręka rękę myje, a spadek jest do podziału między klan B!

56            -15
MISIEK_BIS
wyszedł i co ?
I d.pa. Drodzy bracia po szalu, Jest tragedia. Jakub Błaszczykowski niczego nie rozumie. Nie widzi że ze swoim bratem niczego raczej dla Wisły nie zrobi. Wujo i piłkarzyki najęte przez zarzad za wysoki prowizje dla agentów to odlot. Wisła wymaga ratunku. Kochający Wisłę , kupujący karnety, płacący składki Socios, kupujący akcje Wisły. Przeciwstawmy się temu co dotyka Wisłę. Nie bezsensowne odpalanie rac, ale konkretny program KASA za udziały - to jest to co może powstrzymać upadek WISŁY. Płaćmy ale wymagajmy.

27            -21
MISIEK_BIS
Dawid Błaszczykowski
out

40            -17
MISIEK_BIS
KUBA
Do gabloty Legend nie do Zarzadzania klubem

38            -18
MISIEK_BIS
Wujo zostaje
Wuja zostaje Dawid pewnie tez, Jeśli Socios przekaże skałki bez konwersji na akcje to kończę w ze wspieraniem rodziny. Wisła się odbuduje. kiedyś. Mam taka nadzieję.

24            -25
Raptor
Raptor
Nie jestem najwierniejszym fanem. Dużo pracuję kosztem życia prywatnego. Oglądam wszystkie mecze w sezonie w tv, raz lub dwa razy na sezon uda mi się przyjechać do Krakowa na stadion. Boli to cholernie i domyślam się jak dużo mocniej boli to Was, żyjących codziennie Wisłą na miejscu. Abstrahując od tego kto ile za winił i kto za co odpowiada to mam nadzieję, że wszyscy się znowu spotkamy na stadionie czy łącząc przed tv w przyszłym sezonie. Do zobaczenia!

48            -3
~~~Loża Szyderców alias Ciemny Średniowiecz
Myślę że nie obrazimy się za przyznanie się do błędów, pod warunkiem ich naprawinienia
Szanowny Panie Jakubie! Jeżeli poza słowami wypowiedzianymi na murawie, nie zostaną wyciągnięte faktyczne wnioski i nie wprowadzone realne czyny, to za rok będzie Pan zmuszony powtórzyć to, ale przy znacznie mniejszej widowni, i niekoniecznie nagradzającej te słowa oklaskami. Tego się chyba najbardziej obawiamy, ale też, w imię dobra Wisły przed tym przestrzegamy. Proszę o realną analizę błędów, i nie powtarzanie ich z oczekiwaniem na inny skutek. I tu można by przywołać, być może anegdotyczne, słowa Alberta Einsteina. Rozumiem, że to nie jest łatwe, ale proszę o realne zmiany.

38            -1
~~~Obserwato r
Rodziny do domów, Legendy oprawić w ramki, z Kolegami na piwo a do Wisły TYLKO PROFESJONALISCI!
Tak to wygląda w normalnym klubie, a u nas wszystko do góry nogami. Dawid Błaszczykowski, Maciej Balazinski, Arkadiusz Głowacki czyli twarze spadku muszą odejść. To się nie zmieni. Za to co było dobre dziękujemy, ale kibice NIE dadzą tym osobom 2 szansy. Kropka.

42            -8
~~~Misioł
Wy macie jakieś rozdwojenie
Besztacie Dawida, a Kuba dostaje od Was oklaski... Jakbyście w ogóle nie rozumieli kto tu jest decyzyjny i czyje decyzje doprowadziły nas do spadku.

73            -7
Burczga28
Sporo osób
Piszę niech oni sobie wszyscy odejdą. I mam tutaj takie pytanie to kto ma przyjść i ciągnąć dalej ten wózek. Chciałbym przypomnieć że aktualni właściciele uratowali klub przed upadkiem i trzeba patrzyć na sytuację przez ten pryzmat. CZasami trzeba zrobić krok w tył żeby potem można zrobić dwa do przodu. Jechanie tylko po właścicielach i trenerze nie ma sensu. CZemu po piłkarzach tak nie jedziecie jak po nich?

17            -33
~~~Winek
do ~~~Diogenes2 2
No właśnie to kuriozum polega na tym, że Maka wywalił Hyballa, ten sam którego chwalisz w tym samym komentarzu!! Momentami mam wrażenie, że oglądam z boku obraz z psychiatryka, gdzie pacjenci próbują wywalić dyrektora, który dał plamę i obrzucają ściany gównem!! Zresztą ten wymarzony przez was profesjonalista, to już był - nijaki Dukat z Marzenką. Dukat już się przyznał przed sądem do złodziejstwa!! Pozdrawiam myślących...

20            -14
~~~Zniesmacz ony
Dziękiemy, dziękujemy, dziękujemy
Spuscił Wisłę do I ligi i dostaje brawa. Jprd, takie jaja to tylko przy R22.

50            -15
~~~567
do rozgoryczonych
może Vana Li się zgłosi , ma przecież akcje kupione od najwierniejszych kibiców, który teraz co poniektórzy wspominają jak wspaniale zarządzali klubem , no co panowie malkontenci .

16            -24
~~~Obserwato r
Do Misioł
W profesjonalnym klubie to PREZES ma swoją koncepcję którą akceptują właściciele i z realizacji go rozliczają. Jeśli w Wiśle jest inaczej to tym bardziej trzeba to natychmiast!! wyprostować. Nepotyzm na tak wysokim stanowisku może doprowadzić do jeszcze większej katastrofy niż ta która jest obecnie z rozpadem klubu i utratą licencji włącznie. A słowa Dawida że budowa kadry na awans "to nie będzie łatwe zadanie, biorąc też pod uwagę budżet, jaki będziemy mieli w pierwszej lidze" rozwiewają wszelkie wątpliwości co do przyszłości obecnego prezesa. Bo jeśli dla klubu który miał budżet 31mln w ekstraklasie powrót ma być trudnością to co mają powiedzieć te kluby które mają tylko 10mln a w ekstraklasie zostały....

25            -5
~~~Stachu
Poważny klub
Ma plan B i zaraz po spadku wdraża go w życie. Zamiast tego słyszymy że zarząd potrzebuje paru tygodni na decyzję. Wychodzi brak ludzi kompetentnych w zarządzaniu takim klubem a same chęci to za mało. Przez szacunek dla Kuby napiszę tylko tyle że nie można być równocześnie właścicielem i zawodnikiem bo zatraca się perspektywę. Jak chcesz powrotu do ekstraklasy to zwolnij brata i zatrudnij profesjonalistę. Daj mu wolną rękę

32            -6
~~~Mark
Ble ble okrągłe slowa
Czy taki człowiek może być prezesem tak wielkiego klubu

18            -7
~~~Britney
Nie słowa lecz czyny....
Jw ,,po owocach go poznacie"

19            -3
~~~Mikowski
Jak co roku...
Znowu odejdzie 8 piłkarzy i przyjdzie 8 z łapanki, w połowie sezonu powiedzą, że są w szoku a na koniec przeproszą jak spadniemy do II ligi. Czyny a nie słowa! Zacznijcie od fachowców do prowadzenia klubu, a nie znowu od dupy strony.

25            -7
~~~Kilku 78
PAN KUBA BLASZCZYKOWSKI.
Jesteś WIELKI! Jesteś dla mnie żywą legendą! DZIĘKI.

18            -24
~~~SMOK
kibole
Największe ścierwa z tego wszystkiego to kibole, którzy już Bogusia Cupiała zastraszali. Nie wiem czy nie gorsze jest to, ze kibice ich własnie kryli, wyśmiewali Łysego a potem nawet Jadczaka, który wszystko opublikował. Nikt nie chciał wieżyc choć sharksi sami bojkotując zabraniali normalnym kibicom na stadion dotrzeć. Najłatwiej jest krytykować tych, którzy ocalili Wisłę od upadłości i chcieli jak najlepiej dla klubu. Nie bądźmy Judaszami

32            -19
~~~Kibic20
@Smok
Dopisuje się do ciebie i popieram twoje zdanie w 100%.Jedno chciałem dodać i zapytać. Kto pokryje koszty wczorajszego wyczynu kiboli? Sfrustrowani jesteśmy wszyscy, ale musimy nasz ukochany klub skazywać na dodatkowe koszty? Mam nadzieję, że teraz się złoża i pokryją koszty!

23            -9
~~~Kibic20
Wisla
Bardzo dobrze, że nie składacie żadnych deklaracji, bo każdy trzeźwo myślący wie, że na to potrzeba czasu. Niech się niektórzy zadawalaja, tym dziękuję i przepraszam, bo to dla nich takie ważne, żeby każdy z osobna to potwierdził! Ciekaw jestem, czy "kibole" przeproszą za wczorajszy dzień, i pokryją koszty nałożonej kary!

18            -17
~~~kris7
Trochę lodu na gorące głowy
Do krytykujących i wyrzucających z Wisły Kubę wraz z rodziną polecam trochę lodu na gorące głowy. Czy macie listę potencjalnych firm lub osób, z których możemy sobie przebierać i wybierać aby mogły by przejąć teraz Wisłę i gwarantować jej w miarę dobre i stabilne finansowanie i zarządzanie? Proszę przedstawcie jaki plan proponujecie po "wywaleniu" obecnych właścicieli. Jeżeli nie macie takiego rozwiązania, to lepiej nie zabierajcie głosu. Bo co nam daje takie głupie gadanie o odaniu Wisły komuś inemu. Komu pytam się? Kuba przecież nie powiedział, że wszystko jest ok i o co nam kibicom chodzi. Wie, że popełnili błędy i, zawiedli. Pozwólmy im działać bo tak naprawdę nie mamy inej alternatywy i inego wyjścia. Miejmy nadzieję, że wyciągną wnioski i zaczną podejmować właściwie decyzje.

18            -21
~~~l
Nowy wlasciciel
zeby zrealizowal odpowiednie transfery, nowy zarzad, sztab szkoleniowy i w wiekszosci nowi zawodnicy to jest droga do wyjscia z kryzysu w Wisle Krakow, moim zdaniem.

15            -11
gamber
Co zmienić?
Kuba uratował nas przed niebytem,przed bankructwem. Za to mu się należy pomnik i szacunek od nas wszystkich. Ale ilość błędów jakie popełnił (kadra = szrot, trenerzy masakra- od psychola poprzez czeskiego amatora na 1/14 wujku skończywszy, sprzedaż w zimie dwóch liderów, pozwolenie Hybali na pozbycie się np.Abramowicza, odpuszczenie Brown Forbesa, gra bez prawdziwego napastnika bo dziadka Ondraszka nie liczę) Gwiazdy Tik Toka nam w klubie nie potrzeba.Królewski jest za młody, kierowanie Wisłą go przerosło. Dyrektor sportowy potrzebny. Skauting trzeba rozwinąć bo nam talenty z niższych lig koło nosa przechodzą. Trzeba się zastanowić nad sprzedażą klubu, tylko czy ktoś chętny jest żeby kupić? Jeśli nie, to zatrudnić dyrektora sportowego, mądrego zarządcę. Postawić na szkolenie młodzieży. Ściągnąć młodych zawodników którzy chcą się rozwinąć,a nie szrot z zagranicy co tylko liczy kasę. Wisła to marka, chętni się znajdą. Wysłać skautów w Polskę, Słowację,Czechy, Bałkany, niech szukają perełek po wiochach i małych miasteczkach. RUSZYĆ SIĘ, WZIĄĆ SIĘ DO ROBOTY, NIE GADAĆ NA TIK TOKU TYLKO ZAP...Ć!

24            -7
~~~Misioł
@gamber
Postawić na młodzież? A czy to nie przypadkiem w rundzie jesiennej gralo regularnie pięciu młodzieżowców? Któryś z nich się wyróżniał? Podpowiem: zespół ciągnęło za uszy kilku obcokrajowcow.

26            -2
~~~kibic62
Dawid
twierdzisz ,że nic więcej nie możesz zrobić? otóż możesz! ułatw robotę swojemu bratu i dla dobra klubu podaj się do dymisji! chłopie po degradacji klubu nie widzę inego wyjścia jak twoja dymisja, wszyscy tego chcą! a swoją drogą , Kuba mógł chyba przewidzieć taki scenariusz spadku i zastanowić się w momencie zatrudniania członków rodziny co z nimi zrobi po degradacji?

21            -6
~~~piccolo
prezes
możecie mnie hejtować ale może ktoś pamięta Jacka Bednarza. tyle w temacie.

15            0
~~~SMOK
Kibic20
O to mi własnie chodzi w tym wszystkim. To nie właściciele są winni spadku. Oni uratowali klub od upadłości. Chodzi mi o te ścierwa, które od samego początku (dlaczego Cupiał sprzedał Wisłę tak szybko i takiemu fajansowi) doili Wisełkę ile się dało. Bednarz, Jadczak byli wyśmiewani przez kiboli i przez kibiców. Myślałem, ze jak sharksow nie będzie to będzie w miarę spokojniej. Wczoraj było widać, ze się pomyliłem. Ścierwa nadal narażają Wisłę na koszta zwłaszcza teraz, kiedy każdy grosz jest potrzebny. I jeszcze wszędzie piszą, ze to właściciele winni. Kibice Wisły nie dajcie się ponieść. Miejcie swoje zdanie. Nie bądźcie judaszami.

9            -11
~~~Artur
KUBA
Każdy się myli , dla mnie Kuba jest gwarantem wszystkiego dobrego .Jeżeli on mnie zawiedzie mój świat RUNIE.

6            -9
Anty Królewski
Typowe zagranie pod publiczkę
Typowe zagranie pod publiczkę ze strony Błaszczykowskiego, aby udobruchać część kibiców i poprawić sobie PR. Na mnie tego typu akcje kompletnie nie działają. Mam spory szacunek dla osiągnięć piłkarskich Kuby i zapewne sentyment do Wisły też ma, ale nie zmienia to faktu, że jest osobą toksyczną, konfliktową, a do tego dyletantem (podobnie jak i Królewski i Jażdżyński), który uprawia nepotyzm (ciekawe kiedy w Wiśle po bracie i wujku pojawią się na przykład kuzyni) w klubie. Kuba niszczy swoją legendę, powinien od samego początku trzymać się z daleka od zarządzania klubem, gdyż nie ma o tym pojęcia. Jedno jest pewne, z Triem nie widzę perspektyw, aby było lepiej, czeka Wiśle dalszy marazm i degrengolada. Uważam, że Trio powinno wystawić Wisłę na sprzedaż, gdyż dalsze ich rządy niczego dobrego nie przyniosą.

11            -4
~~~Marek
Kuba
Błaszczykowski publicznie użył słowa wulgarnego i powinien odpowiadać za to.

5            -7