Niedziela, 22 maja 2022 r.

Awans Widzewa Łódź do Ekstraklasy

Widzew Łódź jest drugim klubem, po Miedzi Legnica, który w sezonie 2021/2022 zapewnił sobie bezpośredni awans do Ekstraklasy. Łodzianie wracają do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce po ośmioletniej przerwie dzięki wygranej w meczu ostatniej kolejki pierwszoligowej rywalizacji z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 (1-0)

1-0 Bartłomiej Pawłowski (5.)
1-1 Mathieu Scalet (47.)
2-1 Dominik Kun (51.)

Warto dodać, że łódzki klub przeszedł bardzo długą drogę w swoim marszu do Ekstraklasy. Po degradacji z niej w 2014 roku oraz rok później po spadku z ligi pierwszej - Widzew nie został w kolejnym sezonie zgłoszony do gry i zanosiło się na jego całkowity upadek. Wtedy zawiązano jednak "Stowarzyszenie Reaktywacji Tradycji Sportowych Widzew Łódź" i choć pierwotnie klub grać miał w łódzkiej A klasie, ostatecznie decyzją PZPN od sezonu 2015/2016 występował w IV lidze. W kolejnym roku ten zasłużony klub grał już w lidze trzeciej, ale na kolejne promocje kibice z Łodzi czekali zawsze w dwuletnich przerwach, bo w każdej z następnych lig ich Widzew spędzał dokładnie po dwa sezony. Po drugim w I lidze w Łodzi znów będzie Ekstraklasa.

Przypomnijmy, że w bieżącym sezonie Wisła spotkała się z Widzewem w 1/8 finału Pucharu Polski i pokonała tę drużynę 3-1.

O ostatnie premiowane awansem z I ligi do Ekstraklasy miejsce w rywalizacji barażowej już w najbliższy czwartek zmierzą się Arka Gdynia z Chrobrym Głogów oraz Korona Kielce z Odrą Opole. Zwycięzcy tych par zagrają dokładnie za tydzień w spotkaniu finałowym, a wygrany w nim uzyska promocję.


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


14    Komentarze:

~~~as
..
Gratulacje !

58            -20
Riven97PL
Gratulacje!
Może i nie traktuje Widzewa jako naszych braci, ale gratulacje i powodzenia! Widzew to wielki klub ze wspaniałą historią. Mam nadzieje że za rok spotkamy się z nimi w ekstraklasie!

94            -17
~~~Bylo
Nowy sezon
Czyli odpadli nam z rywali Miedź i Widzew (gratulacje za awans), plus jeszcze ktoś z baraży. Nadal zostanie parę ekip z chrapią na ekstraklasę Korona, Arka, Chrobry, GKS-y czy spadkowicze (nie wiem czego po Stali Rzeszów się spodziewać), ale głęboko w to wierzę wśród tych awansujących za rok będziemy my, z nowym zarządem, z większą pokorą i doświadczeniem. Ciężko się to pisze ale wygramy ta I ligę panowie i znów będzie pięknie, i lepsze czasy nastaną. Kibic musi wierzyć!

68            -19
~~~fdgf
Dzięki Bogu!
Dobrze, że awansowali i nie będziemy musieli w przyszłym roku rozgrywać żadnego cyrku przyjaźni z nimi. Żeby jeszcze tylko chorzowscy nie awansowali, to już będzie jakaś dobra wiadomość na nadchodzący pierwszoligowy sezon...

96            -54
~~~WislaWlkp
RTS
Będzie komu kibicować w ekstraklasie;) gratulacje!

61            -70
~~~Nick
Temat
No i dobrze. Przynajmniej nie będzie gadania, że Widzew jest w 1 lidze więc będzie ciężej o awans Wisły do ESA, jako forma usprawiedliwienia. Widzew znika z 1 ligi, a więc Wisła w 1. będzie mieć najwyższą frekwencję, największy budżet, największą medialność w internecie, i największą oglądalność w tv. A teraz do roboty!

93            -5
Anty Królewski
Gratulacje dla Widzewa
Mam duży dystans do tzw. układów i zgód, ale fakt, że tak zasłużony klub i z tak liczną rzeszą kibiców jak Widzew wraca po ośmiu latach do Ekstraklasy jest dobrą sprawą. Gratulacje i powodzenia w Ekstraklasie.

107            -6
~~~Antypas
~~~fdgf
Arka i Motor by ci pasowały ?

34            -17
~~~Jarek
Awans
Bardzo dobrze , że awansowali bo się im należy.

56            -10
~~~Jazda
Jazda
Wypełniono lukę po nas. Widzew to medialny klub z wieloma kibicami więc awans po myśli spółki Ekstraklasa

71            -3
~~~Zen
Wisła
Brakowało Widzewa w ekstraklasie, dobrze że awansowali, szkoda tylko że nas już nie ma

27            -5
Mario
Fajnie, gratulacje
Nareszcie im się udało

18            -5
~~~ts_maciek
A ja tam nie gratuluje...
...bo nie przepadałem i nigdy przepadał nie będę. Mam nawet taką rymowankę... ;)

23            -10
~~~Japycz
Tak w formie ciekawostki...
Widzew podobno dysponował największym budżetem na ten sezon w 1 lidze około 19 mln złotych a Miedź tylko 9 mln, pieniądze oczywiście są ważne ale jak widać nie decydujące...

9            0