Niedziela, 22 maja 2022 r.

Dwie bramki Wiktora Szywacza dla Garbarni

Wypożyczony z krakowskiej Wisły do II-ligowej Garbarni Kraków 19-letni pomocnik Wiktor Szywacz zdobył dwie bramki w jej spotkaniu z Sokołem Ostróda.

Sokół Ostróda - Garbarnia Kraków 4-7 (1-2)

0-1 Wiktor Szywacz (9.)
1-1 Jan Klimek (11.)
1-2 Wiktor Szywacz (27.)
2-2 Kamil Bentkowski (52. sam.)
2-3 Michał Feliks (55.)
2-4 Mateusz Nowak (61.)
3-4 Mateusz Sobotka (69.)
4-4 Patryk Skórecki (87.)
4-5 Bartłomiej Purcha (88.)
4-6 Bartłomiej Purcha (90. k.)
4-7 Wojciech Słomka (90.)

Szywacz, który grał w tym meczu do 74. minuty, w sezonie 2021/2022 strzelił tym samym dla Garbarni łącznie cztery gole.

Jako ciekawostkę można wspomnieć, że aż trzy z innych trafień "Brązowych" w spotkaniu kończącym sezon II ligi to dzieło naszych byłych juniorów - Michała Feliksa i Bartłomieja Purchy. Jednego gola dołożył też były zawodnik naszego pierwszego zespołu - Wojciech Słomka.


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

~~~tabaluga
i tak
Nie mając rezerw powinniśmy z Grabarnią podpisać jakieś długoplanowe umowy dotyczące rozwoju zawodników. To nie IV a II liga, wypożyczać tam 17-18 latków na dwa sezony i potem dostarczać kolejnych, wyróżniających się. Mamy tam Szywacza, Warczaka i Dudę, którzy zbierają minuty. Automatycznie w przyszłym sezonie Wisła powinna mieć już wybranych kolejnych 3-4 graczy, którzy zasilą szeregi II ligowca. I nie robić tego tak jak w przypadku Chełmeckiego, że idzie do jakiegoś Sokoła (czy gdzie tam jest) w lutym czy marcu, bez przygotowania odpowiedniego, bez okresu przygotowawczego, a od razu po zakończeniu sezonu jak np. Broda, który nawet z nami pojechał na zimowe zgrupowanie pomimo przebywania w Chojniczance, z którą wywalczył awans do I ligi.

67            -2
~~~Art
Garbarnia
Poleciłbym naszym "skautom" Feliksa. Najwięcej asyst w 2 lidze. A wszyscy wyporzyczeni pod okiem M. Musiała graja dobrze i ewidentnie się rozwijają. Świetny pomysł poprzednika z takim porozumieniem z Garca.

36            -8
~~~Arkan
nie zobaczą
nie wiem czy go zobaczą bo widzą czubek swego nosa a nie polskich młodych graczy więc Feliks pójdzie gdzieś indziej mam nadzieję że się mylę

27            -6
~~~Kibic
Liga
Wisła powinna zainteresować się starszym Dudą niezła z niego 6 dobrze gra głową pracuje na calym boisku ma dobre krosowe podania walczy przez 90minut dobra wydolność na 1 ligę jest dobrze przygotowany razem z bratem mogą stworzyć dobry srodek

40            -5
~~~ z za oceanu
młodzi i nie tylko
Osoby aktualnie zajmujące się tzw. skautingiem to przyjścia Jezusa na świat by nie zauważyli nawet gdyby stajenka na Reymonta była. Zadziwiające jest to że po przejściu z Wisły jej (byli) zawodnicy dostają skrzydeł, nabywają umiejętności których nie mieli i potrafią to pokazać. Przypadek ?

29            -5
~~~Janko Buszewski
Nie wiem czy wiecie koledzy
ale Feliks już u nas był... Niestety nie poradził sobie,bo mimo ze to fajny piłkarz,nie przeskoczy pewnego poziomu.Z resztą,nie tylko u nas go skreslono.Nie wiem czy to powszechna wiadomośc,ale jest on wychowankiem icków i tamci tez z niego zrezygnowali.Był chwilę we Francji,bodaj w Nantes ,ale tam tylko zwiedził klub,potem była Wisła i obecnie Garbarnia.Sorry,ale na takich piłkarzach jak Michał Feliks,to my Wielkiej Wisły nie zbudujemy !

7            -9
~~~Vader
do Janko Buszewski
Jaka ty wielka Wisłe chcesz chłopie budować?! :D Najpierw skompletujmy skład na 1 lige....ściągnijmy piłkarzy, w naszym zasięgu finansowym, którzy mogą nam coś dać. Na dzień dzisiejszy, ściągnięcie Feliksa wydaje się być dobrym posunięciem.

8            -2
~~~Janko Buszewski
Vader..jak Ty chcesz budowac
skład na 1 ligę na Feliksach itp ,to my długo mozemy tej 1 ligi nie oglądac ,bo zaraz znajdziesz nas w Skarbie Kibica ligi......2.Mozna budowac zespół na młodziakach,ale nie w wieku Michała i z jego umiejetnosciami,bo dla niego Wisła to będą zbyt duze buty.Idz kiedys na trening Garbarzy i zobacz czy nie mam racji...!?

8            -3
~~~Art
Feliks
Nie wiem czemu to przypisać, ale co trzeci mój komentarz nie jest publikowany. Już kończę, piszę ostatniraz. W porannym, ocenzurowanym wpisie pochwaliłem pomysł za starszym Duda, podpowiedziałem juniora z 1 HKSu Lelka, a o Feliksie było tyle co o Franku też wygonionym z Francji aż do Japonii, a dalszy ciąg wszyscy znają. Głową i Zurawtez nie od razu byli wzmocnieniem. Nb. Głową to mistrz nieokreślonych karnych i kartek, a wiele mu uchodziło, bo Gwiazda. Nie chodzi o Biała. Nie mam udziałów w tych graczach, ale chodzi o kierunek dla klubu.

5            -3