Poniedziałek, 23 maja 2022 r.

Poważna kontuzja Zdenka Ondráška

Kontuzja, której Zdeněk Ondrášek doznał podczas meczu ligowego z Wartą Poznań okazała się bardzo poważna. Napastnik Wisły ma uszkodzone łąkotki i zerwane więzadła krzyżowe.

W najbliższych dniach czeka go zabieg operacyjny.

Ondrášek zagrał dotychczas w 83 meczach Wisły Kraków, w których strzelił 23 gole. W barwach naszego klubu wiosną bieżącego roku wystąpił w 14 spotkaniach, zdobywając w nich dwie bramki. Jego kontrakt z "Białą Gwiazdą" obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


26    Komentarze:

~~~Wez
Hmm
Lubię Zdenka za przywiązanie do barw Wisły, ale nie możemy budować drużyny do walki o powrót do Ekstraklasy w oparciu o blisko 34-letniego napastnika, który zdobył mniej goli od obrońcy Frydrycha. Trochę takie szczęście w nieszczęściu.. dzięki tej kontuzji w klubie raczej nie przyjdzie do głowy, żeby go trzymać w Wiśle. Musimy skończyć z sanatorium i opłacać piłkarzy za samo zaangażowanie i przywiązanie do barw klubowych.. w Ekstraklasie mogliśmy sobie jeszcze na to pozwolić, ale w 1. lidze przy 2x krotnie mniejszym budżecie już nie.

127            -37
~~~Nick
Temat
I teraz się obawiam, że włodarze klubu nie będą chcieli rozwiązać z nim umowy już teraz (takie prawo przysługuje spadkowiczowi, choćby piłkarz miał umowę do 2026 roku, wystarczy, że klub wypłaci mu jedną pensje), bo złapał kontuzje.. i włączy im się romantyzm. A nas już nie stać na utrzymywanie piłkarzy, którzy będą leczyć kontuzje kilka/kilkanaście miesięcy.

104            -37
~~~Nick
Dopisek
Po takim urazie gotowym się jest do gry po ok. 5-6 miesiącach.. biorąc pod uwagę wiek Zdenka, może być dłużej. A do tego nasz "profesjonalny" sztab medyczny z mężem rzeczniczki klubu Biebrzyckiej na czele, czyli trzeba liczyć ok 10-12 miesięcy. Czyli w zasadzie koniec profjeosjalnej kariery.

104            -24
~~~Obserwato r
Jeszcze mogą go wcisnąć do sztabu...
Znając absurdy zarządzania może się okazać że to kolejna "legenda" niezbędna w sztabie szkoleniowym albo w skautingu.... Bez komentarza...

81            -34
~~~Klaus
Kiepska sytuacja
Z jednej strony doznał kontuzji grając w meczu i dlatego w tej sytuacji nie powinno się go rozwiązać i zostawić na lodzie, a z drugiej będzie zdrowy pewnie wiosną 2023 i przez ten czas Wisła będzie płaciła mu za nic mając świadomość, że on już nie zagra nawet na obecnym słabym poziomie. Ajaj co za patowa sytuacja.

75            -11
~~~Kibic20
Zdenek
Udanego zabiegu, rehabilitacji i udanego powrotu na boisko. Może uda się pod koniec roku jak wszystko dobrze pójdzie. Trzymamy kciuki!

49            -17
~~~ZUS
Chorobowe
A przypadkiem to nie jest tak, że po miesiącu płaci mu ZUS ? Bo taka sama śpiewka była z Dawidowskim. A podobno, to nie klub mu płacił. Jak to w końcu jest? Czy ktoś jest w stanie to zweryfikować ?

44            -5
~~~Tsss
A ja mam nadzieje ze klub mu pomoże
W sensie z operacją i rehabilitacją. Ale bez opłacania jakiegokolwiek kontraktu. Zdenek kończ karierę. Szkoda zdrowia.

41            -9
~~~Kathi Kibice z Bremen
Pozdrowiena
Kibice z Bremen zycza ci szybkiego powrotu do zdrowia

26            -4
~~~Kibic20
Kibice
Mamy paru kibiców, co nawet nie mają uczucia i serca dla tych co są w tragedii życiowej. Myślę o kontuzji Zdenka. Czy w tym wypadku ważne są pieniądze, czy życie i zdrowie zawodnika. Przecież jest ubezpieczony i klub nie wiem dokładnie, ale będzie mu płacił pewno tylko 1 miesiąc lub 6 tyg. tj. do końca czerwca. Gdyby był zdrowy i odchodził przypadkiem z klubu też by mu płacili do końca czerwca. Miejcie trochę taktu, życzcie zawodnikowi udanego zabiegu i szybkiego powrotu do zdrowia! Moje szczere życzenia dla Zdenka śmią co poniektórzy jeszcze minusowac! Chyba to nie jest normalne!

45            -12
~~~Zen
Wisła
Szkoda go mimo wszystko, ale sanatorium dla emerytów to chyba nie ten adres

21            -27
~~~nołnejm
Tyle miesięcznych pensji
Ile zdobył w tym sezonie bramek. Potem do widzenia i dużo zdrowia. Porządni piłkarze są ubezpieczeni, a jeśli nie są to ich głupota.

18            -21
~~~Peperoni
Zdenkowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Jak się dobrze poszuka, to można znaleźć zawodników, którzy nawet trenowali w Wiśle, choćby syn Clebera, synowie Cantoro. Byli mocno z nami związani. To zawsze inna szkoła i technika. To tylko pomysł, bo nie wiem co robią. Basha, bracia Mak, też są wolni, a to Wiślacy. Pewnie by chętnie zagrali dla Wisły. Jak się szuka, to zawsze coś się znajdzie. Trudno znowu trzeba budować drużynę.

21            -12
wujek29
nowy czas
Zdenek dużo zdrowia!! ... Dla mnie to oczywiste że aby nowa drużyna CHCIAŁA awansować muszą w niej być zawodnicy dla których realne będzie marzenie i obietnica że po awansie do ekstraklasy tam zagrają, czyli to wg mnie powinni być w większości młodzi gracze na których postawimy na dłużej a więc potrzebna jest bardzo profesjonalna selekcja która jak rozumiem już się odbyła przez ostatnie 3 lata. Nie wyobrażam sobie żeby walczyli o awans emeryci zbliżający się do końca kariery raczej niż marzący o grze w pucharach z Wisłą. Możliwe że warto by było przeprosić się z ligą hiszpańską ale raczej 3 ligą, Hiszpanie z rejonów tego poziomu rozgrywek byli często pomocni właśnie na tym etapie cyklu życia klubów w polskie 1 lidze na jakim jest Wisła. Wątpię żeby zdało egzamin odkurzanie dawnych zawodników Wisły (z tzw "Wiślackim DNA") którzy obecnie pelentają się po niższych ligach albo rezerwach. Nie dali nam jakości kiedyś, nie dadzą i tym razem... Projekt Wisła powinien być projektem na kolejne 10-20 lat a nie na kolejny sezon żeby na siłę osiągnąć wzięte z sufitu cele nie mające pokrycia w zasobach klubu. Tego oczekuję po wykształconym młodym biznesmenie jakim jest Królewski pełnej i świadomej komunikacji strategii na lata. Niestety jak dotychczas tego nie ma a jedynie co roczne resety....

23            -6
~~~Mex
Czyli jak kontuzja to skreslony
Nieważne że zawodnik wierny.. Ale w drugą stronę to zawodnik ma zapier***ać i oddać życie za wisłkę. Bo jak nie to niewdzięczny

26            -18
~~~TK
Błazny a nie kibice
Nie martwcie się, z waszej kieszeni nic nie pójdzie na rehabilitację Zdenka, co najmniej kilka miesięcy będzie opłacany przez ZUS, 80% jego miesięcznego wynagrodzenia.

32            -11
~~~MISIEK_BI S
ZDENEK - Trzymaj się
Życzę Zdenkowi jak najlepiej. Dużo siły i wytrwałości. Z podziękowaniami za walkę i dobre chęci. Co zaś do kontraktu, to również piłkarze są ubezbieczeni. Wszystko zależy jednak jaki rodzaju umowy (o pracę czy umowa zlecenie czy B2B) oraz ma wpisane w kontrakt. Wszystkie te formy profesjonalny kontraktu Uchwała III/54 -PZPN dopuszcza wszystkie rodzaje umów. Jeśli Zdenek ma umowę o pracę (nie sądzę) to będzie dostawał od ZUS zasiłek chorobowy przez 6 miesięcy a potem może dostać zasiłek rehabilitacyjny. Jeśli jest to inny rodzaj umowy to może być gorzej. Dla niego

30            -6
~~~Mex
Widzę że napisałem komentarz który nie jest popularny
Bo zbyt trafia w sumienie. Chcecie weryfikować zarząd, dyrekcję i sztab szkoleniowy? Ale swojego serca nie chcecie.. Naprawdę niw sieci skąd się bierze brak lojalności piłkarzy wobec klubu? Dokładnie z takiej postawy: chory? - out

22            -8
olszaI
Co do składek na ubezpieczenie.....
Przy kontraktach sportowych sprawa wygląda następująco: wg. polskich przepisów kwota wskazana w kontrakcie powinna być objęta pełną składką ZUS z jednym wyjątkiem jeżeli sportowiec prowadzi działalność gospodarczą a profil tej działalności jest zgodny z kontraktem na wykonywanie określonej czynności wtedy sportowiec płaci jedynie składkę ZUS ustaloną dla prowadzących działalność gospodarczą z czego sportowcy nader chętnie korzystają. Tyle przepisy....Więc sprawa nie jest jednoznaczna czy ZUS będzie wypłacał zasiłek należny od kontraktu......Zdenek wracaj do zdrowia!!

15            -3
kibic z daleka
Dużo zdrowia!
Zdenek trzymaj się. Prawdziwi kibice Wisełki są z Tobą i czekają na Twój powrót!

15            -6
~~~~ja
WYPAD
URYGA, ONDRASEK WYPAD! Nie potrzeba tutaj kalek i obciążania budżetu. Tak wam zależy? Możecie grać bez wynagrodzenia. Swoje już dostaliście. Obrońca, który łamie się na wakacjach i napastnik bez goli. Takie rzeczy tylko w Kabaret Wisła Kraków.

20            -33
~~~Artur
kibice
Bardzo mi Zdenka szkoda .moze nie miał duzych umiejetnosci ale zawsze walczył.Szacunek

17            -3
~~~moder
V kolumna
od dawna obserwuje ze mieszają tu kibice Cracovii- [...] stąd w podskokach, wyłapie jednego z drugim po ID - widać po minusach ile ich tu jest

9            -9
~~~Kibic20
Zdenek
Zwracam się do rodziny Zdenka. Jeżeli ktoś czyta nasze posty, to proszę tych negatywnych nie bierzcie na poważnie! Te negatywne pisali na pewno nie prawdziwi kibice Wisełki, ale "kibole" i myślę pozostałości po "sharksach". Nie będę ich wymieniał, wystarczy poczytać powyżej ich posty. Piszą," nie stać nas na utrzymywanie piłkarzy, którzy leczą kontuzje" . Każdy piłkarz ma przecież ubezpieczenie, bo prawie każdy podczas kariery łapie kontuzje. Ale na kary za chuliganów stadionowych klub stać! Kupa idiotow i tyle! W zakładach pracy też są zwolnienia chorobowe i tym chorym się pomaga, wyciąga do nich rękę a nie zwalnia. Wychodzicie z założenia, że jak ktoś upadnie, trzeba go jeszcze dokopać. Porównajcie, gdybyście sami znaleźli się w takiej sytuacji!! Chcielibyście na pewno, żeby otoczenie okazało wam trochę serca i zrozumienia, bo to bardzo ważne! Wiem o czym mówię, widziałem wiele przypadków w mojej pracy. Jak można być tak wyrachowanym, bez sumienia. Jak jesteście wierzący, to wiedzcie, że z tych czynów będziecie kiedyś rozliczeni! A zanim to nastąpi, oby was życie nie zweryfikowało, obyście nie dostali od losu to, na co zasługujecie! Teraz minusujecie!

14            -14
~~~Obserwato r
Dość niezdrowego altruizmu!
Czym inym jest pomoc doraźna komuś w potrzebie a czym inym notoryczne dawanie się wykorzystywać. W Wiśle ma miejsce to drugie. Stąd nie dziwcie się że dla przeciwagi pojawiają się komentarze aby to ukrócić. W Wiśle obecnie mamy cała zgraję ciotek-pociotek wysysających z klubu gotówkę. W efekcie klub z 31mln budżetem spada z ekstraklasy. To się w głowie nie mieści! Na co, a raczej, na kogo poszły te pieniądze? Do czyich kieszeni?

14            -7
~~~Midro
zdenek
Zdenek wracaj do zdrowia!

2            0