Wtorek, 24 maja 2022 r.

Kamil Broda wraca do Wisły Kraków

Wypożyczony na sezon 2021/2022 do II-ligowej Chojniczanki Chojnice bramkarz krakowskiej Wisły Kamil Broda wraca na Reymonta.

Broda w barwach Chojniczanki wystąpił w 32 spotkaniach i awansował z tym klubem do I ligi.

Dotychczas zawodnik ten grał dla "Białej Gwiazdy" tylko w jej drużynach młodzieżowych. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku, ale zawiera opcję przedłużenia.

Dodajmy, że Broda ma także za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski, tj. U-17, U-18 oraz U-19.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


16    Komentarze:

~~~kibic62
ok
Biegański i Broda fajna będzie rywalizacja tych dwóch Panow!

118            -5
~~~Olsza
Sprzedać Biegańskiego, bo nie umie grać nogami...
Broda jako pierwszy, zostawić Rosę, i juniora (Zagórowski albo Jaskuła).

25            -93
~~~Rudas83
Bogactwo
Jak na 1 ligę super. Dwóch dobrych zdolnych w miarę ogranych bramkarzy!! Z niskimi kontaktami, w przeciwieństwie do weterana Kieszka, który szału nie robił... Mi wystarczy.

85            -8
~~~Ona
Bardzo dobry
Bramkarz w kilkunastu meczach zachował czyste konto.

77            -4
~~~Amorim
Żal sadzać na ławkę kogoś z pary Biegański/Broda
Mam nadzieję, że Mikołaj z nami zostanie, a wtedy Kamil na wypożyczenie do innego klubu I ligi.

8            -72
GrzegorzS
No to klub ma szansę oszczędzić na Kieszku milion złotych rocznie
w sumie to mogło by się sprawdzić Biegański, Broda, Rosa, Zagórski. Rywalizacja tych bramkarzy była by ciekawa. Pytanie na ile ryzykowna bo jednak brakowało by tu doświadczenia i tu rodzi się pytanie, czy zespół nie potrzebuje jednak doświadczenia jakiegoś starszego zawodnika właśnie jak Kieszek zmierzającego już do emerytury. To są pytania do władz klubu ktoś to musi ogarnąć bo za to weźmie odpowiedzialność. Czy stawiać na młodość w bramce, czy zabezpieczać się doświadczeniem. Czy w pierwszej lidze jest nadal będzie obowiązek wystawiania w składzie jednego młodzieżowca, czy rezygnacja będzie tez dotyczyć tej ligi?

5            -56
~~~Szogun
@Amorim
Nie żal sadzać na ławce, tylko potrzebna jest rywalizacja. Jeśli będą ambitni, to tylko obaj zyskają na tym. Zostawić Rosę, żeby temat bramkarzy był z głowy. Bo wiele innych pozycji potrzebuje wzmocnień. W szczególności brakuje nam minimum dwóch snajperów.

45            -3
~~~Ona
podobno
to ze zostanie Wuja nie jest przesadzone.Zróbmy zatem szum by go nie zostawiali.Pomijajac kwestie rodzinne on jest jak pokazało życie słabym trenerem.Ja bym chciał Darka Marca albo Banasika.Na pewno nie Brzeczka.

70            -34
~~~Kibic znad Morza
Bramkarze
Super, że wraca Broda, wyróżniający się zawodnik w tej rundzie. Będzie jak znalazł na 1wszą ligę, wydaje mi się, że wybroni nam nie jeden mecz, natomiast martwi mnie wiara wielu kibiców w rzekomy talent Biegańskiego. To, że jest młody nie znaczy, że się rozwinie, to nie football manager. Moim zdaniem ten nie potrafi grać nogami, oprócz tego nie ma kompletnie jakiegokolwiek "czucia pozycji" tzn. fatalnie się ustawia, i te jego ruchy niczym bramkarz szczypiorniaka a nie piłkarski, pokazały to karne w Grudziądzu i inne interwencje, gra na przedpolu dno,wygląda też na chłopaka, który nie jest w stanie tego przeskoczyć, trzeba mu oddać ,że znakomicie broni sytuacje sam na sam ale to zbyt mało. Moim zdaniem sprzedać jak najszybciej dopóki jest okazja. Niech będzie Broda i Kieszek na ławkę lub Broda i Rosa na ławkę albo broda i ktoś z CLJ. Pozdrawiam i oczekujmy spokojnie na rozwój wydarzeń.

38            -9
~~~GURULI76
Bieganski- Broda ok
Uwazam ze wieksze szanse ma Broda warunki fizyczne, Bieganski ma skocznosc i refleks ale przy rogach i rzutach wolnych nie wychodzi do pilek to wprowadza nerwowosc w obronie .

38            -2
~~~Japycz
Niech chłopaki ostro trenują...
bo jak przed nimi będą grać takie wynalazki jak ten rekonwalescent Tanżyna z Widzewa którego oni odpalili a jest już podobno po słowie z nami to będzie gorąco, chłop 32 lata i podatny na kontuzje,to lepiej niech Kowalski gra albo inny nasz młodzik.

32            -15
~~~PTAK
Japycz
Głupi Bu...u ,jestem z ŁODZI ale kibicuję Wiśle od wielu lat ,Tenżyna do momentu kontuzji był kapitanem Widzewa TO JEST walczak do upadłego ,nie widziałeś żadnego meczu z jego udziałem a wydajesz oceny ,lepiej zamilcz bo nie jesteś kibicem Wisły tylko zwykłym trolem

22            -8
~~~NathaN
Ptak za to ty za pewne dużo
meczów widziales tego zawodnika skoro nawet jego nazwiska nie umiesz napisać. To po pierwsze. Po drugie trochę kultury chłopie. Takimi tekstami to tam rzucaj sobie w swoich kręgach.

9            -12
~~~Janko Buszewski
Ja bym postawił na rywalizację
Biegana i Brody,bo to mlode chlopaki i napewno taka "bitwa "wyjdzie im na dobrę. Wraca chyba jeszcze Rosa,wiec komplet kiperów jest. Kieszka nie biorę pod uwagę z kilku powodów.Jest drogi w utrzymaniu,niepewny i chimeryczny i w dodatku zajmuje miejsce młodemu. Na pierwszej wymienionej trójce śmiało możemy kiedyś zarobić,na Kieszku przeciwnie.Myślę ze mln rocznej pensji jaką pobiera,rozwiązuje problem i dni jego są w klubie policzone. No chyba ze zostanie,ale przy poborach 1/3 czy 1/4 z obecnych!? Pomijając oszczędności które wymogł na nas zjazd z ligi i tak te wysokie kontrakty dla Klimenta,Kieszka xzy Sadloka jakie mieli, jawią się jak jakaś totalna abstrakcja.Ciekawi mnie jedno..to takie wróżenie z fusów, bo efekt parodystycznego grania znamy.Czy gdybyśmy się utrzymali, nadal w klubie panowalby ten sam kurs!? Wysokie kontrakty, marazm sportowy,transfery z łapanki i mgliste perspetywa.Czy ktoś to widział, ogarnial i miał zamiar coś z tym zrobić, czy też nadal miało być swojsko-rodzinnnie-twitt erowo-beztrosko ?

13            -2
~~~z za oceanu
się zobaczy
Broda awans wywalczył, Biegan do spadku się przyczynił - tyle o zasługach. Czy Biegański będzie chciał zostać po spadku (powszechnie był lubiany :) ), czy Broda będzie chciał się kopać z koniem ?. W Chojnicach jest numerem jeden - miał wracać po awansie by walczyć w ekstraklasie ( swoja robotę jak słyszę wykonał wyśmienicie - 13 czystych kont). Obaj znają swoja wartość, obaj maja ważne kontrakty. A co jeśli po obu zgłosi się klub z ES-y / zagranicy... ? Niby można się nie zgodzić, ale czy z niewolnika jest zawodnik ? Ciekawe jak się to wszystko rozwinie. Skala katastrofy klubu i problemów zaczyna osiągać rozmiary Himalajów - wymiana praktycznie całego zespołu + kwestie finansowe ( choćby spłata zadłużenia wobec miasta - gwarantowana przez wpłaty z Canal+ - teraz już martwa, zaangażowanie sponsorów itd), wzrost kosztów utrzymania stadionu ... może się okazać że to "zabajenie" przez Pana Błaszczykowskiego - i uczciwie stawiając sprawę nie tyko Jego - będzie kosztowało Wisłę więcej niż spadek do pierwszej ligi.

6            -7
~~~Japycz
PTOKU moje pytanie jest proste...
skoro to taki świetny zawodnik to dlaczego nie przedłużyliście z nim umowy, przecież weszliście do ekstraklasy potrzebujecie dobrych piłkarzy...

5            -10