Środa, 25 maja 2022 r.

Wisła Kraków bez drużyny rezerw w sezonie 2022/2023

W związku ze zmianą przepisów dotyczących rozgrywek młodzieżowych Wisła Kraków nie zdecydowała się na reaktywację drużyny rezerw na sezon 2022/2023.

Decyzja, którą podjęto jeszcze przed zakończeniem minionych rozgrywek ligowych, podyktowana została brakami kadrowymi wynikającymi z rozszerzenia kategorii wiekowej z U-18 do U-19.

Zawodnicy występujący do tej pory w CLJ U-18 w dalszym ciągu stanowić będą bezpośrednie zaplecze pierwszego zespołu.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


25    Komentarze:

~~~Nick
I git
No i dobrze. Trzeba się skupić na 1. lidze i szybkim awansie do Ekstraklasy, a nie zaprzątać sobie głosy rezerwami, i marnować pieniądze.

26            -108
~~~z za oceanu
Matoły !!
Jednak te [...] nic się nie uczą ! A co z zawodnikami za starymi na CLJ ? Gdy nie łapią się do składu a muszą wejść jako zmiennicy - nieograni bez rytmu meczowego to albo sadzą Sadloki albo biegają jak [...] bez ładu i składu. QA. Za WUJA ( i to dosłownie) nie wyjdziemy z tego gówna przy takim myśleniu ! Kawałkiem szkła się nie podetrzesz ! Niech oni lepiej jakąś knajpę otworzą ... przynajmniej się ludzie napiją.

109            -31
GrzegorzS
Początkowo gdy usłyszałem tę informację uznałem to za błąd
bo drużyna rezerw wydaje się potrzebna, ale w sytuacji, gdy okazuje się że PZPN przesunął kategorię juniora do ukończenia 19 roku życia to zmienia to postać rzeczy. Trzeba pamiętać, że regulamin uznaje wiek zawodnika w momencie startu rozgrywek i chłoak jest rejestrowany jako 19 latek na cały sezon. Czyli w sumie w zespołach CLJ ęda mogli grać zawodnicy nawet 20 letni, którzy w momencie rozpoczęcia sezonu zostali zarejestrowania nie ukończyli 20 roku życia. Patrząc więc realnie w CLJ będzie mógł grać przykładowo Starzyński jeszcze w sezonie 2023/2024 bo 20 lat skończy 22 stycznia 2024 roku. W zespole tym będa mogli grać w następnym sezonie wracający z wypożyczeń Koncewicz Żyłka, Hoyo-Kowalski czy Duda. Co więcej zawodnicy CLJ będą więc w sumie mogli jeszczeprzezrok nawet dwa być zapleczem pierwszego zespołu. Realnie utrzymywanie II drużyny by grali tam zawodnicy starsi niż 21/22 latkowie nie ma sensu. Gdyby CLJ nadal grała na starych zasadach to II zespoł był by potrzebny, ale z tego co widać Wisłą postanowiła w znacznej mierze oprzeć skład na sporej w zespole już na dziśgrupie piłarzy mających do 22 lat utrzymywanie więc zespołu przechowalni dla paru starszych zaodników nie ma sensu, bo jaki jest sens dalej trzymać w klubie chłopaka, który w wieku 22 lat nie jest w stanie przebić się do składu pierwszej drużyny. Dla nawet paru meczy zwodników wracającychpo urazach utrzymywanie profesjonalnej drugiej drużyny mija się z celem. Są inne metody ogrywana zawodników wracających po długich urazach, są wypożyczenia, sparingi, w końcu istniej też coś co się nazywa klub satelitarny, do którego wypożycza się młodych piłkarzy by ich tam ogrywać. I tą drogą powinna iść Wisła. Wypożyczajmy zdolnych 20/22 latków mających z nami dłuższe kontrakty do ogrywania Garbarni, Puszczy Niepołomice, Wieczystej. Trzeba też pamiętać, że po zmianach obecna IV liga będzie składała się z 19 zespołow i będzie naprawdę bardzo mocna zamiast tam utrzymywać zespół z budżetem rzędu 2 milionów złotych lepiej umieścić w grających tam zespołach 10 naszych zawodników na wypożyczeniach biorąc pod uwagę, że poziom rywalizacji tamznacznie wzrośniebędzie to miało większy sens.

28            -70
~~~Jajnik
Przecież teraz
Drużyna rezerw będzie wychodziła jako pierwszy skład.

79            -17
~~~Mruk
Błąd
Błąd! ...drużyny juniorskie to nie to samo co gra z zespole z dorosłymi futbolistami, nawet na niższym szczeblu. No ale... cóż wart głos zwykłego kibica czy nawet chóru kibiców.... Ta bezsensowna, niepotrzebna i z głupoty właścicieli degradacja boli i będzie długo boleć....i nie widać nadziei by szło ku lepszemu.

73            -10
~~~Fan
Widzę to zupełnie inczej.
My w tym sezonie, to będziemy mieli właśnie rezerwy, a nie będziemy mieli pierwszej drużyny. Co za czasy.

46            -5
~~~Wojturo19 06
Dramat
Powinno się coś dziać ale nic się nie dzieje. Zero informacji. Wszyscy nabrali wodę w usta. Mam wrażenie że na konferencji tak szumnie zapowiadanej właściciele też nic nie przekażą tylko puste słowa. Gdzie tu jest szacunek dla wiernych kibiców Wisły.

37            -9
~~~Kibic
Rezerwy
Szkoda gadać jak taka drużyna jak Wisła nie ma rezerw na choinkę ta cljotka co zawodnikami którym wiek nie pozwala grać w jniorach co z takim gościem zrobic jak wraca po kontuzji gdzie ma się odbudować to jest kpina,przez takie ruchy władz 2 liga puka

36            -7
Mario
Brak rezerw jednym z głównych przyczyn naszego upadku
Nie trzeba tego argumentować. Natomiast teraz rezerwy nie są chyba aż tak konieczne.bedziemy mieli nie wielką kadrę poszerzona o juniorów

17            -13
Anty Królewski
Kolejna kuriozalna decyzja
Pogratulować kolejnej "świetnej" decyzji tego dyletanckiego i nieudolnego zarządu. Zresztą dla przypomnienia, to Trio zlikwidowało drużynę rezerw dwa lata temu, podobnie było w swoim czasie za rządów Sharksów kilka lat wcześniej. Niech Trio wystawi Wisłę na sprzedaż, bo nic dobrego nas z nimi nie czeka.

52            -17
~~~Kiijd
Szrottt
Czyli wszystko szrot będzie grał w pierwszym składzie s jak będą grać ch...to nie grozi im zesłanie do rezerw, będą święte krowy, kiedy ta Wisła będę prawidłowo zarządzana do ch !?

22            -8
~~~Stary kibic
Rezerwy
Tak to jest jak trzech golców zarządza klubem. Pożyczyli ok. 5 mln klubowi, a kilkanaście mln wyżebrali od kibiców korzystając z przywiązania tysięcy sympatyków do Wisły i roztaczania aury boskości wokół Kuby Błaszczykowskiego. Teraz nie stać ich nawet na powołanie drużyny rezerw, co jest fundamentem rozwoju klubu, co słusznie zauważył np. redaktor Ryszard Niemiec. Apeluję, aby SOCIOS wraz z przekazywanymi środkami do klubu przejmowało akcje od tych nieudaczników, którzy w swoim familijnym gronie prowadzą nas na dno. Idę o zakład, że teraz trio nie będzie skłonne sprzedać SOCIOS swoich udziałów, albo zgodzi się na dokapitalizowanie Spółki dyktując jakąś absurdalną kwotę za mikroskopijne udziały. Trzeba ich jednak poddać temu testowi, żeby ostatecznie wyszły ich intencje.

23            -12
~~~Janko Buszewski
Oczywiscie,ze kazdy poważny i szanujący się klub
powinien miec rezerwy.Niestety,nie jestesmy obecnie powaznym klubem i nie ma co z tym polemizowac.Do tego dochodzi problem finansowy i argumentacja Grzegorza wydaje się być logiczną i optymalną.Zgadzam sie więc z nim,jak mało kiedy.Rezerwy powinny byc,ale w naszej sytuacji nie stac nas na nie i trzeba się z tym niestety pogodzić.A ze słychac zewsząd głosu buntu i oburzenia ....?Cóż koledzy,czy nasza Wisła nie powinna grac w elicie i walczyc o tytuły?Powinna,ale jakoś nie walczy od lat i na dodatek zjechalismy z tej ligi w żałosny sposób.Jesli klub zacznie odzyskiwac własciwy mu status a finanse klubu dochodzic do normalności,wierzę ze i rezerwy wróca.Teraz priorytetem jest,zbudowac kadrę (w budzecie pewnie ok 10 mln a i to nie jest pewne)w oparciu o zawodników najwyzszej mozliwej klasy na jakich nas będzie stac,by szybko powrócic w szeregii najlepszych.Kazdy rok gry poza e-klapa,bedzie nas oddalał od normalnosci.Jesli popadnie sie w marazm i stagnację,zaczyna brakowac ambicji.Stefan Wiechecki bodaj,na wiesc o tym,ze socjalizm zaczyna byc u nas normalnością a nie znienawidziną opcją przejsciową i ze tylko nieliczni,nie moga tego zaakceptowac,rzekł .."to że jestesmy w du...e to widac,najgorzej ze zaczynamy sie w niej urządzać". Obysmy nigdy nie musieli tak o sobie powiedziec...!!Tyle o tym.

23            -9
Jazz
.
To może trzeba znaleźć jakiś klub satelicki w III lidze? Nie wiem jak to wygląda w polskiej lidze, ale kiedyś przewijał się taki pomysł jako alternatywa zespołów rezerw.

11            -3
~~~Kot
Drużyna
Drużynę rezerw to my mamy. Nie mamy pierwszej drużyny

30            -2
~~~Kilku 78
Opozycja
Czytając poniektóre posty, przychodzi mi na myśl totalna opozycja. Reżim, dyktatura itd.Gdyby powstała drużyna rezerw, od razu byłby lament:A po co? A na co?Teraz jak nie ma kasy z canal+, Wyrzucanie pieniędzy w błoto itd.

5            -19
~~~Oldfan
Drużyna rezerw
Drużyna rezerw to podstawa grają tam wszyscy młodzi którzy kończą wiek juniora i starzy co nie załapali się na pierwszy skład

9            -3
~~~maxel
"Nick" dawo większych bredni nie czytałem
Wiesz po co są w ogóle rezerwy? Już Ci pisze. Chociażby po to żeby młodzi się ogrywali a nie grali tylko i wyłącznie w juniorach. Dla zawodników wracjacych z kontuzji czy dla zawodników pauzujacych za kartki aby utrzymać rytm meczowy. Bądź też dla nowych zawodników żeby mieli gdzie się ogrywać. Mając dobre zaplecze można wyciągnąć z nich "perełki". Najlepiej napisać po co rezerwy szkoda kasy i tak dalej. Co za myślenie.

16            -3
~~~Lukas
Rezerwy
U nas nadal bez zmian... brak rezerw oznacza brak rywalizacji, walki, selekcji, etosu pracy, itp, a będzie tylko wzajemnie poklepywanie, marazm, degrengolada...

12            -4
~~~Angol
Beznadziejna decyzja
Drużyna rezerw to większa rywalizacja oraz pole do popisu dla zaplecza pierwszego składu. To również inwestycja w jakość klubu poprzez możliwość testowania różnych graczy i ich pozycji na boisku. Ogrywanie młodych, wracających po urazach czy rezerwowych rozumie się samo przez siebie. Ale cóż, marazmu ciąg dalszy, szkoda strzępić ryja.

7            -3
~~~Natalia Natalka
Moja kadra na 1szą ligę:
-Bramkarze: Biegański Broda Szewczyk -Obrońcy: Uryga Szota Hoyo-Kowalski Mehremic Gruszkowski Szot Wachowiak Sadlok (przy zgodzie na obniżkę zarobków) -Pomocnicy Fazlagic Plewka Szywacz Duda *Damian Gąska Młyński Starzyński *Merebaszwili *Dominik Piła -Napastnicy *Mesanovic *Śpiączka *Szymon Włodarczyk *Ondrasek

0            -6
gamber
Pieniążki
Jak się nie ma miedzi to się na d..e siedzi. Mamy ubogich właścicieli jak nawet na ekstraklapę, grosiki sypią a nie kasę sponsorzy. Bida. Na miejscu właścicieli szukałabym kupca klubu bo się zsuniemy do II ligi.Albo i niżej.

3            -1
~~~Milan
Uważam, że
Coś jest nie tak z naszym klubem....

2            -1
~~~Stary wiślak47
Drużyna rezerw
Decyzja o nie reaktywowaniu drużyny rezerw jest pierwszą błędną decyzją po spadku.jestjeszcze czas na zmianę.

2            -1
~~~Anziolek
Do Grzegorz S
Podziwiam napisanie tak długiego komentarza tak pełnego bzdur

0            -2