Niedziela, 29 maja 2022 r.

Awans Korony Kielce do Ekstraklasy

Korona Kielce jest trzecią drużyną, które w sezonie 2021/2022 uzyskała awans do Ekstraklasy. Kielczanie w finale baraży pokonali po dogrywce na własnym stadionie 3-2 Chrobrego Głogów.

Korona Kielce - Chrobry Głogów 3-2 (1-2, 2-2, 2-2)

1-0 Adam Frączczak (18.)
1-1 Mikołaj Lebedyński (38.)
1-2 Michał Rzuchowski (39.)
2-2 Adam Frączczak (64. k.)
3-2 Jacek Kiełb (119.)

Dla Korony jest to powrót do Ekstraklasy po dwuletniej przerwie. Klub z Kielc z najwyższą klasą rozgrywkową pożegnał się w sezonie 2019/2020.

Przypomnijmy, że w sezonie 2021/2022 bezpośredni awans do Ekstraklasy wywalczyły Miedź Legnica oraz Widzew Łódź.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

~~~Janko Buszewski
Niestety Chrobry nie sprawił mi
kolejnej niespodzianki.Wyeliminow ał jednych moich "ulubienców" ale drugim juz nie dał rady.Czekałem na rzuty karne a tymczasem Kiełb, odebrał mi tę przyjemność.Cóz brawa dla Głogowian za walkę,bo tak naprawdę już w meczu z Arką,nie stali w pozycji faworyta.

44            -7
~~~Bylo
awans
Życzę Koronce szybkiego powrotu na swoje miejsce, czyli I ligi, nigdy ich nie lubiłem, szkoda Chrobrego dobry mecz grał.

66            -12
~~~Marlon
A ja Koronie gratuluję
Nie widzę powodu wiecznie psioczyć na wrogów, bo ten nasz spadek pokazał że warto posypać głowy popiołem i z pokorą zająć się szukaniem zgody a nie wieczna nienawiścią. Inaczej nawet przy powrocie do ekstraklasy dalej będziemy żyli gniewem zamiast sportowymi emocjami. Mam nadzieję że znajdą się tacy, którzy zrozumieją mój punkt widzenia

68            -21
~~~as
awans
W sumie róznica jest taka że awansowała drużyna która ma jako taki stadion w przeciwieństwie do Chrobrego..

37            -4
~~~karol
Marlon zgadzam się co do Korony
Legii też potrafiliśmy pogratulować mistrza robiąc szpaler i korona nam z głowy nie spadła. Jak będziemy tak się nakręcać tą niechęcią, to później przenosi się to na frustracje w człowieku i wyładowuje to na swoich kibicach przykładowo na twiterze o byle co. A jak odpuścimy to i druga strona też odpuści za jakiś czas. JJBG!!

38            -9
~~~Arturo
Korona
Jedyny plus,taki,że nie muszę jechać na dworzec Kielce. W 1 lidze. Poza tym same minusy. Cracovia kontra Korona. Już się nie mogę doczekać. Frajerów oglądać. Nie. Pozdrawiam.

9            -11