Środa, 1 czerwca 2022 r.

Kluby I ligi z licencjami

Wszystkie kluby, które w sezonie 2021/2022 występowały w I lidze i będą to robić nadal - otrzymały w komplecie licencje na grę w tych rozgrywkach w sezonie kolejnym.

Oto fragmenty komunikatu Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, dotyczące klubów I ligi:

1. Komisja postanowiła przyznać klubom: Chrobry Głogów, GKS Tychy, Korona Kielce, Podbeskidzie Bielsko-Biała, GKS Katowice, Resovia Rzeszów, Puszcza Niepołomice, Zagłębie Sosnowiec: licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach I ligi w sezonie 2022/2023.

2. Komisja postanowiła przyznać klubom Arka Gdynia, Odra Opole, Sandecja Nowy Sącz: licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach I ligi w sezonie 2022/2023 z nadzorem infrastrukturalnym.

3. Komisja postanowiła przyznać klubom ŁKS Łódź oraz GKS Jastrzębie: licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach I ligi w sezonie 2022/2023 z nadzorem finansowym.
Ponadto na klub ŁKS Łódź nałożono środek kontroli w postaci ostrzeżenia za naruszenie kryterium F.03 i F.04 Podręcznika Licencyjnego, a także w ramach nadzoru finansowego zobowiązano klub do co kwartalnego raportowania wykonania prognozy finansowej.

4. Komisja postanowiła przyznać klubowi Stomil Olsztyn: licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach I ligi w sezonie 2022/2023 z nadzorem finansowym i z zakresu personelu i administracji.

5. Komisja postanowiła przyznać klubowi SKRA Częstochowa: licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach I ligi w sezonie 2022/2023 z nadzorem infrastrukturalnym.
W ramach nałożonego nadzoru infrastrukturalnego komisja zobowiązała klub do comiesięcznego raportowania postępu prowadzonych prac modernizacyjnych.

6. Komisja postanowiła nie przyznać Górnikowi Polkowice: licencji upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach I ligi w sezonie 2022/2023 w związku z niespełnieniem kryterium I.01 w zw. z kryterium I.16 Podręcznika Licencyjnego dla klubów I ligi na sezon 2022/2023.

(...)

Od powyższych decyzji klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni od doręczenia decyzji.


Źródło: PZPN

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:



Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?