Sobota, 4 czerwca 2022 r.

Zawodnicy juniorów Wisły rozpoczną treningi z pierwszą drużyną

Marcin Bartoń, Dorian Gądek oraz Kacper Skrobański - to trzech zawodników juniorskiej drużyny Wisły U-18, którzy od okresu przygotowawczego do nowego sezonu ligowego zostaną włączeni do kadry pierwszego zespołu "Białej Gwiazdy".

Przypomnijmy, że start treningów zaplanowano na 13 czerwca.

Bartoń jest napastnikiem i w poprzednim sezonie rozgrywek CLJ zdobył 15 bramek. Do Wisły trafił przed rokiem ze Śląska Wrocław, a jego umowa z "Białą Gwiazdą" obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Wiosną bieżącego roku był już z pierwszym zespołem Wisły na jej zgrupowaniu.

Gądek gra na pozycji środkowego pomocnika i jest naszym wychowankiem. Jego umowa również obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku, a ma on już na swoim koncie towarzyskie występy w barwach pierwszej drużyny "Białej Gwiazdy". Jesienią ubiegłego roku zagrał w meczu jubileuszowym z okazji 100-lecia Garbarni Kraków. Z Wisłą przebywał zarówno zimą, jak i wiosną, na jej zgrupowaniach, zaliczając kolejne występy w spotkaniach sparingowych.

Skrobański to obrońca, który dołączył do zespołu Wisły Kraków przed rokiem, występując wcześniej w Arce Gdynia. Jego umowa obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku. Podobnie jak i wyżej wymienieni przebywał wiosną na zgrupowaniu pierwszej drużyny Wisły. Jest reprezentantem Polski U-18.


Źródło: Wisła Kraków SA, własne

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


13    Komentarze:

~~~John Wick
B/J/K
Co wy k.....a zrobiliście z tym klubem?!?!?!

45            -50
~~~Ino Wisła
Tyle w temacie !
Kadra powinna być skomplerowane w 95% na 15czerwca .. w innym wypadku znów ppwieeje amatorka ...o optymizm trudno

51            -15
~~~Obserwato r
Przy tej koncepcji
Należy już teraz brać pod uwagę na poważnie spadek do 2 ligi... Ryba psuje się od GŁOWY...

41            -39
~~~tom88
żałosne
Blokada informacji to zupełna amatorka, lekceważą kibiców, którym naprawdę zależy na tym klubie. No chyba, że mają zamiar niczego nie zmieniac i liczą na przeczekanie, żeby z ludzi złość zeszła za degradację klubu, który nie miał prawa spaść... ale nie przejdzie

57            -10
~~~Kibic29
Juniorzy
Może mi ktoś napisze, co w tym złego i co przeszkadza, żeby młodzi, zdolni juniorzy trenowali z seniorami? Tylko się cieszyć, a nie narzekać. Obojętnie, co klub pisze, hejt to dla niektórych z was obowiązek!! W pracy też tak macie? To współczuję współpracownikom!!

73            -15
MISIEK_BIS
Czy mamy prawo oceniać nieszczesne trio i Prezesa Dawidka ?
Tak nawet powinniśmy to robić. Wielu z nas dało(nie pożyczyło) nasze pieniądze na wsparcie Wisły którą kochamy. Czekaliśmy trzy lata na efekty wierząc iż Panowie nieudacznicy wyprowadza klub na prostą za pieniądze nasze, sponsorów, c+ i esy nie dokładając ani złotówki. Na dodatek wystawiając Klub na pośmiewisko. Teraz widzę kontynuację tego postepowania - minimalizować wydatki, nie ponosić konsekwencji. W tej sytuacji każdy z trojki nieudaczników powinien wziąć na utrzymanie jednego klasowego - na poziom ekstraklasy - kopacza aby zmazać plamę. W dalszym ciągu, jeśli maja trochę honoru, to powinni zrobić podniesienie kapitału zakładowego spółki, wpłacić kasę. Wtedy wezwani pozostali akcjonariusze mogą zrobić to samo, w odpowiedniej proporcji. Moim zdaniem jest to jedyna droga na odbudowę zaufania kibiców a przede wszystkim akcjonariuszy których jest kilka tysięcy. Domagajmy się tego! Pokazaliśmy ze stać nas na finansowy wysiłek dla Wisły - i nie zmarnujmy tego co jest w naszym sercu.

42            -16
~~~Obserwato r
Kibic29
A właśnie że przeszkadza nam ta koncepcja bo się wielokrotnie nie sprawdziła. Przypomnisz może którego z zawodników młodzieżowych z sukcesem wcisnął do zespołu obecny dyrektor skautingu? Podpowiem - żadnego. Część poszła na wypożyczenie bo nie dawała rady. A część zrzuciła Wisłę do 1 ligi. Ew. niektórych bardziej obiecujących ciągał po sądach prawnik od 7 boleści Maciej Bałaziński. I chcesz nam powiedzieć że mamy ufać ludziom odpowiedzialnym za ściąganie i promowanie młodzieży? To pytanie retoryczne...

34            -20
~~~Kibic
Młodzi
Młodzi bez ogrania w drugiej lub w trzeciej lidze nie mają szans na grę w pierwszym składzie trzeba dobrze przetestować Dude Hoya Szywacza to oni sa po sezonie w drugiej lidze z dobrymi wynikami powinni dać sobie spokojnie radę w pierwszej lidze

35            -9
~~~Kibic20
@obserwator
Jakoś pisaliście, że "szrot obcokrajowców" spuścił nas do 1 ligi. Teraz nagle nasza młodzież?Wpis poprzedni był mój, tylko przez pomyłkę wyszło "29".Wiele osób które siedzą w futbolu pisało, dlaczego spadliśmy, i ja wierzę w te teorie. Jakoś o młodzieży nikt nie wspominał.

15            -17
~~~KRAK
Budujemy skład na spadek do II Ligi...
Dwa tygodnie do startu przygotowań a tu nic... śc iągamy tych którzy się w większości nie sprawdzili i dodajemy juniorów...takim składem - nawet gdyby ktoś został lub może doszedł- to dramatyczna walka aby nie spaść do II Ligi...?

23            -10
~~~tabaluga
co
co Wy się wszyscy tak dziwicie? W ESIE budżetu było nadto, płaciliśmy kupę forsy menadżerom, niby redukowaliśmy długi, dużo pieniędzy dostawał prezes (bez jakiegokolwiek doświadczenia) i podstarzali kopacze. Teraz cały budżet na 1 ligę trzeba podzielić przez 10 - jak było 30 mln - to jest 3 mln. Jak to powiedział w którymś wywiadzie JK - "jak można nie zarabiać na piłce?" - więc jeżeli Kieszek miał 1 mln zł rocznie a Szota 100 tys. zł rocznie to za dwóch Kieszków będziemy mieli 20 zawodników. Jeszcze zostanie bańka na wypłaty dla zarządu, prezesów, właścicieli, trenera itd. Wy myślicie, że tam kogokolwiek obchodzi ten klub? Mija ile tygodni od meczu z Radomiakiem? (tym spadkowym) - miesiąc? I co? Basha miał przyjść i na szczęście nie przeszedł testów, bo w 3 lata zagrał 10 spotkań. Wszyscy zamilkli. Jak dobrze pójdzie to i to forum zamilknie, bo nie będzie komu i czemu kibicować.

20            -10
~~~Młody
TSW
Zbrojenia na powrót do ekstraklasy rozpoczęte! Najważniejsze że filary Wisły pozostały nietknięte: Dawid i Jurek, namaszczeni przez Kubę!

24            -9
~~~Szogun
Apel do zarządu
Tylko pamiętajcie, żeby nie sprowadzać ANI JEDNEGO bramkostrzelnego napastnika. Pokażmy że da się odnosić sukcesy bez napastników. Dodatkowy zysk to kasa nie wydana na pensje.

8            -7