Poniedziałek, 6 czerwca 2022 r.

9,8 mln złotych dla Wisły z Ekstraklasa SA

Ekstraklasa SA podała szczegółowy podział środków po sezonie ligowym 2021/2022. Z puli 240 mln złotych kwota 9,8 mln trafiła do Wisły Kraków.

Największy kawałek z "ekstraklasowego tortu" przypadł w udziale Lechowi Poznań, który otrzymał ok. 28,66 mln zł. Drugi był Raków Częstochowa z kwotą 22,61 mln zł, a trzecia Pogoń Szczecin, na konto której trafi 21,53 mln zł.

Dodajmy, że Ekstraklasa SA wypłaciła klubom o blisko 10 mln zł więcej niż w poprzednim sezonie.

Oto jak ekstraklasowa pula przychodów układała się dla Wisły w poprzednich latach(w mln zł):

razem stała hist. sport. inne miejsce
2020/2021 10,582 6,325 2,231 1,191 0,835 13
2019/2020 10,75 6,19 3,40 1,02 0,14 13
2018/2019 9,278 5,259 2,230 1,502 0,286 9
2017/2018 9,561 5,173 2,193 2,193 - 6
2016/2017 8,533 4,991 1,425 2,116 - 6
2015/2016 8,489 - - - - 9


Źródło: Ekstraklasa SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


19    Komentarze:

GrzegorzS
Absurdalna liga i absurdalne przepisy W lidze utrzymały się drużyny,
które praktycznie olewały i olewają proces tworzenia Akademii i wprowadzanie w piłkę własnych wychowanków, po prostu kupują towar dostępny na rynku. Spadł Wisła, która konsekwentnie stawiała na młodych zawodników tracąc przez to kilka ważnych punktów w sezonie. I jeszcze na koniec klub został ukarania przejęciem środków z pro junior system. Gdyby chociaż one wpłynęły bezpośrednio do naszej Akademii. Nie pójdą do innych. Wisła została ukarana przez PZPN za to, że stawiała w lidze jak żaden inny klub na młodych piłkarzy. Suma sumarum bardziej się opłacało jak Stal Mielec, czy Radomiak sprowadzać dwóch trzech juniorów, by byli figurantami i olewać całą zabawę w pro junior system.

30            -125
~~~Jarek
Podział
Brak remisu z Wartą kosztował 259 tysięcy , brak utrzymania to 50 % z PJS , przy zajęciu 15 miejsca , nie ma miliona , na pocieszenie 800 tysięcy solidarity payment dla spadkowicza .

45            -4
xoxigorxox
1 liga
ee to o utrzymanie w 1 lidze jestem spokojny ;)

26            -15
~~~Obserwato r
Absurdalny zarząd, absurdalny skauting
Amatorzy rozłożyli klub z budżetem 31mln zł na łopatki. Gdzieście teraz są? Dawid Błaszczykowski, Maciej Bałaziński i Arkadiusz Głowacki??! Milczenie mówi więcej niż 1000 słów...

96            -31
~~~Herti
@GrzegorzS
Czy ty rozumiesz na jakiej zasadzie zdobywa się punkty w lidze,czy nawet ta wiedza jest ci obca?

93            -7
~~~Aleosocho zi
200 tys
200 tysi dostały słonie za przeskoczenie nas w ostatniej kolejce. A nam brakuje 100 do ściągnięcia Sobczaka do ataku. Normalnie zaraz mnie tu ch.j strzeli!

105            -5
~~~NoName
GrzegorzS
Grzesiu znów przedawkował leki ;)

60            -7
~~~Misioł
@GrzegorzS
Absurdalny to jesteś Ty i Twoje komentarze. Zresztą równie absurdalny jak nasze władze, które pół sezonu kopały do własnej bramki juniorami i brandzlowaly się tabela pro junior, a potem ratowały ligę sprzedając najlepszych piłkarzy i wzięły kolejnego juniora, a na wzmocnienia czekały do lutego i marca. Jesteście siebie warci. Szkoda że człowiek kocha ten klub i jest taki przywiązany, bo nie dość ze musi na codzien wysłuchiwać dogryzan ze strony kibiców sąsiadki, to jeszcze u siebie w klubie ma takiego głupka.

54            -9
~~~Młody
TSW
Mam nadzieje że sowite bonusy Kuba wypłaci bratu i wujkowi. Takiego trio jak my mamy u sterów to nikt w Polsce nie ma!

33            -18
GrzegorzS
Szezon do sezonu strata Wisły to strata rzędu
ok. 770 tysięcy złotych, bo w realu o tyle mniej pieniędzy Wisła zarobi za te rozgrywki. Gdyby nie spadek nie było by większego problemu. Pytanie ile Wisła będzie w stanie zarobić w następnym rozdaniu. Realnie najwięcej rok do roku straciła, a raczej nie zarobiła Legia, bo to strata rzędu ok. 15 milionów złotych. Klub musi zrobić wszystko by banicja trwała tylko jeden sezon, bo prawdziwe kłopoty mogą się zacząć gdyby tego powrotu do ekstraklasy nie było. Jeśli szybko awansujemy to wedle pewnych szacunków Wisłę po awansie stać będzie w pierwszym roku po awansie na realny budżet w granicach 20 milionów. Jeśli nie awansujemy to w kolejnym sezonie w pierwszej lidze budżet ten spadnie do ok. 10 milionów. Budżet w granicach 15 milionów jaki jest teraz konstruowany na najbliższe rozgrywki w granicach 14 milionów powinien pozwolić zbudować zespół walczący o awans. By to zrobić Wisła musi zacząć wygrywać od początku sezonu i nie będzie czasu na budowanie drużyny w trakcie rozgrywek jak to próbowano robić w ubiegłym sezonie. Liga będzie bowiem bardzo szybka. Do końca sierpnia zagramy 8 kolejek by skończyć granie a początku listopada.

14            -30
~~~Diogenes2 2
A zarzad siedzi w krzakach
13 czerwca rozleja przed kibicami kolejna zlota wizje, fascynujacy sklad, super trenera, tylko jak rok temu lykalo to 90% publiki, tak teraz lyknie 30% GrzegorzyS, Janko buszewskich i innych tego pokroju. Frustracja rosnie, nie spada, a na to liczyl tym milczeniem. Klan Blaszczykowskich z giermkami typu JK.

33            -18
~~~Diogenes2 2
@GrzegorzS
Czlowieku, nie kompromituj siebie juz bardziej. Wisla spadla bo wygrala 1 mecz na wiosne. Nie przez stawianie na mlodziez, ktorej ja osobiscie nie widzialem od czasu Hyballi

52            -7
wujek29
GrzegorzS
a gdzie ci juniorzy niby grali u wujka? w którym meczu ich tak obrodziło? a tak ogólnie to nie kompromituj jeszcze bardziej ludzi którzy zarządzają Wisłą, że nie znali przepisów i nie wiedzieli że bardziej się opłaca utrzymać niż wsadzać 11 słabych juniorów, byle grali.... nikt Wiśle niczego nie zabrał i tym bardziej nie przeszkadzał w utrzymaniu w lidze po raz enty zresztą, Jakub wyszedł na boisko odwalił kiepski show i cisza, czy oni myślą że się rozejdzie to wszystko po kościach czy może już wiedzą że jest gorzej niż myśleli i odwlekają komunikację, spodziewam się że jest źle a czytając pogłoski kto miałby niby do nas trafić to ręce opadają i się pisać nie chce już kolejny raz na temat tego bałaganu i głupoty....

36            -10
~~~Bonifacy
Podatek
Panowie, moje pytanie związane z ww. pieniędzmi dotyczy innej niż sportowa kwestia. Mianowicie czy nasza ukochana Wisełka od ww. sumy płaci standardowy podatek CIT czy też nagrody finansowe od Ekstraklasy są jako inaczej opodatkowane?

12            -3
~~~Eee
Uuu
Szwajcarski prawnik mówi wam to coś?

16            -10
MISIEK_BIS
Były przychody nie tylko z esa ale i c+
I były 3 lata na ogarnięcie się. Dobry interim manager przychodząc do firmy wymagającej restrukturyzacji dostaje 6 miesięcy na wprowadzenie zmian, a po roku jest rozliczany czy przyjęty kierunek jest ok i czy widać zmiany. A w Wiśle ? bez zmian. To boli - kiedy parzę na Moj Klub i nie widzę żadnej refleksji, żadnego wyciągania wniosków.

33            -5
~~~fan Wiselki
jeszcze czekamy chwile!!
i będzie trzeba ostro wjechać w zarząd. Kibice Wisły nie pozwolą na kolejne złe decyzje i brak wyników. Działajcie szybko i rozsądnie!

10            -11
~~~zero
Pierwsze trzy mecze w I lidze i trzy mecze w banie..
Pierwsze trzy mecze w I lidze i trzy mecze w banie, od razu nas ustawią w szeregu i nasze ambicje. O tak to właśnie widzę.

9            -12
sk04
Dziura nie do załatania!
Jeżeli dotychczas w Wisełce można było dopisywać sobie do budżetu Klubu pieniądze z różnych źródeł, tak teraz w I lidze trzeba będzie się napracować, by chociaż zdobyć jedną trzecią tych dochodów. Być może ta świadomość przygwoździła Włodarzy Klubu, którzy zaniemówili? Sam jestem b. ciekawy, jak Wisełka będzie funkcjonowała w I lidze. Nie tylko pod względem sportowym. A tymczasem w oczekiwaniu na 13 czerwca Kibice żyją plotkami, newsami lub spekulacjami, co się dzieje w Naszym Klubie. Po spadku z Ekstraklasy jest to druga tragedia Wisełki. Tak beznadziejnej komunikacji Klubu z Kibicami nie ma na całym świecie! Brawo Wy!

7            -2