Niedziela, 12 czerwca 2022 r.

Maciej Kowal i Dominik Dyduła odchodzą z Wisły

Przygotowań do sezonu 2022/2023 wraz z pierwszą drużyną nie rozpocznie dwóch dotychczasowych członków sztabu szkoleniowego. Z Wisłą Kraków żegnają się trener bramkarzy Maciej Kowal oraz analityk Dominik Dyduła, których umowy dobiegły końca i nie zostały przedłużone.

Maciej Kowal pracował w Wiśle od stycznia 2021 roku. Dominik Dyduła z pierwszym zespołem Wisły pracował od 2019 roku, wcześniej współpracując z Akademią przy drużynach U-15 i U-17.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


25    Komentarze:

~~~Nick
Jutrzejsza konferencja
Jest już link do jutrzejszej konferencji właścicieli Wisły: link » , początek o godz. 14:00

13            -5
~~~Herti
Co to za pionki?
A szanowny pan prezes? Kiedy odejdzie? Bo takie odejścia i transfery do klubu napastników strzelających 1 gola na sezon to są dobre morze dla kibica20 i GrzegorzaS a nie dla poważnych kibiców.

54            -31
~~~Nick
Hm
Jeszcze bym zwolnił lekarza i fizjoterapię Karola Biedrzyckiego (trafił do Wisły przez znajomości jego żony, rzeczniczki klubu). Za jego kadencji mnóstwo kontuzji, urazów i powracających od miesięcy piłkarzy.

88            -9
~~~Johnny
Zostanie tylko ekipa.....
demontażowa ,Legenda i jeszcze ktoś aby zgasić światło.Do tego to zmierza.

60            -23
~~~Kibic20
@Herti
Nie pisz za nas, co nam pasuje, nie potrzebujemy adwokatów. Po drugie "może" się pisze, inne "morze"to woda. Dzięki Bogu nie mamy za dużo takich" poważnych kibiców"jakim ty jesteś!!

36            -12
~~~Mikowski
Kowal
Kowal przyszedł do Nas z Legii, a takich ludzi w klubie nie lubią Błaszczykowscy. Czy był zły w robocie, raczej nie bo bramkarze prezentowali dobry poziom. Nawet Kieszek pod koniec bronił bardzo dobrze. Jak zauważył Nick zapewne ktoś z "Rodziny" albo z polecenia przyjdzie na ich miejsce.

51            -19
~~~Christo
Trener bramkarzy?
Co jak co ale bramkarze akurat przy nim się rozwijali. Nie rozumiem tego ruchu.

86            -4
~~~Herti
@kibic20
Ortografii to ty mnie nie ucz. Faktycznie błąd,wynikający z tego że korekta wie lepiej o jakie może bądź morze chodzi. Żałuję bardzo że mało jest kibiców wymagających jak ja. Kolejny stracony rok przez naiwniaków którzy wierzą w wielką Wisłę pod wodzem Wuja,dyletantów w zarządzie i jakichś polskich nołnejmów bo kibice chcą Polaków. Ja to bym wolał piłkarzy,ale że o tych ciężko to wystarczy żeby ściągnąć Polaków. Spotkamy się za pół roku,w dolnej części tabeli a wy dalej będziecie łykać bajki że za rok to nastąpi czyszczenie szatni i że trzeba szukać za granicą bo Polacy słabi. I tak co rok to samo. No nic,wierz sobie dalej w Wuja i budowanie Wisły na odpadach z rezerw Lecha i jakichś kolesi z Przemyśla. Plus Żyro z jednym golem i Bashą który rozegrał dwie godziny w ponad rok. Mając takich mało wymagających kibiców można sobie rządzić klubem latami. Zobaczymy ilu z was będzie miało odwagę za parę miesięcy przyznać że znowu dało się nabić w butelkę.

33            -27
~~~Franek
Szkoda
Szkoda trenera bramkarzy

53            -1
~~~Kibic20
@Herti
Chciałem jeszcze napisać, że ja do tej pory się nie wypowiadalem na temat przychodzących piłkarzy, bo nie oglądałem ich meczy i nie będę przedwcześnie się wypowiadał. Pytałem tylko niejakiego "Bartka" czy oglądał mecze z Jakubem Niewiadomskim, bo opinie na jego temat wydaje(odpadek, szrot, drewno). I to mi się naprawdę nie podoba. Po drugie, po naszym spadku, prawie wszyscy chcieli, aby do nas przyszli Polscy zawodnicy. Jak przychodzą, to niestety też jest hejt. To kto nam dogodzi? Z ekstraklasy na pewno żaden zawodnik nie bedzie chciał przyjść.

29            -13
~~~Ona
a może Kieszek
bedzie grajacym trenerem? byloby to ciekawe rozwiazanie

7            -18
~~~Herti
@kibic20
Przychodzą. Na przykład Żyro. Ja nie widzę żadnych pozytywów w dotychczasowych transferach.Skoro jak sam mówisz nikt z Ekstraklasy nie przyjdzie to na czym opierać nadzieję na awans? Na grajkach nie chcianych w druzynach z nizszych lig? Nie widzę sensu zbyt nadmiernych rotacji. Dlaczego odszedł na przykład Szota? W ciągu paru lat mysmy wymienili kolo setki graczy,to już jakieś rekordy w skali światowej i działanie na hurra. P.S. A meczy to koza :)

26            -9
~~~Janko Buszewski
Herti a "morze"
masz jakiś pomysł jak takiej rewolucji dokonać, bo na razie to tylko lecisz populizmem.To byś chciał, tego byś nie chciał. ..etc.Chłopie, straciliśmy 20 mln z budżetu a mamy piłkarzy na wysokich kontraktach,wielu bez żadnej wartości dodanej.Ja tez uważam, że potrzeba nam jakości w każdej formacji i zmian w strukturze klubu.W każdym elemencie.Dlatego czekam cierpliwie na jutrzejszy dzień a wtedy mam nadzieję usłyszeć "co i jak".To że jesteś wymagającym kibicem jak napisałes nic nie daje,bo takich "wymagajacych" jest tutaj multum po każdym słabym meczu.Tylko co.to wnosi? Chętnie posłucham jaki TY masz plan na zmianę tego i jakich to TY chcialbys zatrudnić piłkarzy,oczywiście pamiętając o słabym i obciążonym budżecie oraz mając na uwadze to,ze mało który dobry piłkarz zechciałby grać na zapleczu ekstraklasy. Do tego może przekonać tylko jeden argument.Bardzo chętnie posłucham (może i inni takze) co proponujesz. Tylko ze jeśli chcesz mi tu zaserwować Kloppa na ławce a w zespole Ramosa,Benzemę,Lewego i Bernardo Silvę. ..to może raczej nie tracmy obaj czasu!? Merytorycznie i rzeczowo,albo wcale.

27            -7
~~~Kibic20
@Herti
Przepraszam Pana "Herti", nie oglądałem ich meczów( jest myślę poprawnie)

8            -4
~~~Herti
@Janko Buszewski
Proszę bardzo,choć widzę że znowu najważniejsze jest tłumaczenie się ze słownika w telefonie,bo muszę robić to drugi raz. Wnioski,to trzeba było przede wszystkim wyciągać wcześniej.Zamiast zatrudniać szanownego Wuja i dawać mu kolejny rok na zabawę i ściągać teraz jakichś dziwnych ludzi do gry (za chwilę jeszcze może ktoś wyskoczy tu z Małeckim?) trzeba było zatrudnić na przykład Ojrzyńskiego. Ktoś swoimi decyzjami spowodował że jesteśmy w 1 lidze,ponad 2 mln zł wydano na jakąś macedońską pokrakę,a ja mam teraz na forum bezpłatnie udzielać jakichś rad? Ja mam własną firmę od 20 lat,cały czas się rozwija i ma się bardzo dobrze.A wiesz dlaczego? Bo umiem nią zarządzać i stawiam na właściwe osoby.Kto się nadaje jest stosownie wynagradzany,a kto się nie nadaje to się żegnamy.Czyli mniej więcej odwrotnie niż w Wiśle.Jakoś nie wyobrażam sobie żeby moją firmą rządziło 3 właścicieli,z których każdy ma własne wizje. Żebym co rok miał wymieniać połowę swoich pracowników.Żebym swoim kontrahentom obiecywał gruszki na wierzbie,nawet gdyby co rok łykali te same kity.Żebym zawierał takie umowy,że zatrudniając kogoś kogo nie jestem pewien,musiał mu latami płacić pensje kiedy dla mnie już nie pracuje.Żebym pracowników sam nie sprawdził przed zatrudnieniem,tylko pooglądał sobie ich na bałkańskim albo afrykańskim Youtube.Żebym nie myślał zawczasu o tym ,że trzeba szkolić młodych pracowników,bo starsi odejdą na emeryturę i zostanę w czarnej dupie. A już na pewno wiedziałbym że pracownik niechciany o konkurencji,w żaden sposób mnie nie zbawi.No i na pewno nie zatrudniłbym brata w swojej firmie,ponieważ ma zupełnie inne wykształcenie i umiejętności.I tak dalej i tak dalej...

17            -15
~~~z za oceanu
Bez zdziwienia
1.Pan Dyduła raczej szybko znajdzie zatrudnienie - fachowców na rynku potrzebują. 2.Kiedy jako trener bramkarzy mówisz kto jest nr 1, a wystawiany do gry jest nr 2 lub 3 i dzieje się tak że nikt nie bierze pod uwagę całej twojej pracy .... no to nie dziwota ( z drugiej strony kuriozum - zawodnikiem sezonu został bramkarz !) że o porozumienie trudno. 3.Przychodzi trener Łaciak - gwarantuje dobry poziom trenerski , o ile "ktoś" nie zacznie wpier..ć mu się w robotę. Kontrakt z nim podpisano na rok - tak że ze spokojem będzie podziwiał jak spadamy ( bo w awans to raczej na dzisiaj jedynie fantaści wierzą) a zawodnikiem sezonu znowu zostanie bramkarz... obym się qr2 mylił. Natomiast wszystkim trzem życzę powodzenia w pracy.

15            -5
~~~fabio
Odejście
Kowala to wyraz totalnego braku kompetencji Brzeczka i Zarządu.

20            -9
Jazz
.
Napisane to jest tak, jakby rozstanie nastąpiło z inicjatywy klubu. Dziwi mnie to bardzo, bo akurat z tego co słyszałem, to Kowal akurat robił dobrą robotę. Dla mnie dziwna decyzja, chyba, że jednak to Kowal nie był zainteresowany współpracą i poinformował o tym klub i stąd podjęto decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu. Póki co ostatnie sygnały nie dają powodów do optymizmu

10            -1
~~~Janko Buszewski
No widzisz Herti
chciec,to jednak nie zawsze moc.Postawiłem Tobie DWA bardzo proste pytania prosząc o odpowiedz.Piszesz mi "proszę bardzo " i.......nie odpowiadasz.Opisałes mi stan obecnej sytuacji ,historię popełnionych błędów i wtrąciłeś króciutką laurkę swojej osoby.Pomijając to ostatnie,dwa pierwsze niunase są mi dosyc dobrze czytelne i znane.Myslę,ze nie tylko mnie, tylko wszystkim na forum.Mleko się juz rozlało i wracanie do tematu nie ma sensu.Trzeba wyszukac jakies rozwiązanie sytuacji,mając na uwadze to o czym wczesniej wpomniałem tzn wysokie kontrakty,dziurę w budzecie,ogromne finansowe straty i trudnośc z zakontraktowaniem piłkarzy, grając na zapleczu ligi. No i o to sie wszystko rozchodzi.Mówienie teraz ,co mozna było zrobic a czego sie nie zrobiło,sytuacji nam nie rozwiąże.Dlatego własnie zapytałem,co TY bys zrobił,bo skoro innych zwiesz "naiwniakami" i takimi co to "łykają bajki" założyłem,ze masz jakąś gotową receptę i bardzo chętnie chciałem ją poznac.Niestety moje myslenie było czysto zyczeniowe,bo usłyszałem tylko tyradę na temat tego co już sie wydarzyło.Ktoś kto stracił rękę wsadzjąc ją np pod maszynę,nie potrzebuje kolejnego opier...lu ze to zrobił w momencie,gdy pyta jak bez tej ręki ma życ.On potrzebuje kokretnej rady a nie wyrzutów o swojej głupocie i braku roztropności.Swoją drogą,to nie nasza kibicowska głupota spowodował ów stan w którym znalazł sie klub.Jak sam więc widzisz Kolego,łatwo jest upychac innym a trudniej wyszukac dogodne wyjscie z sytuacji.Mówiąc o tych którym probujesz dowalac,mam tu na mysli uczestników forum a nie ludzi odpowiedzialnych za to,co się wydarzyło.Im akurat się należy,tylko ze ja własnie dlatego tego zaprzestałem,iż nic to teraz nie poprawi ani nie zmieni. Potrzeba gotowych i sprawdzonych metod by wyciągnąć klub z zapasci i jak nie ukrywam ,sam się mocno nad tym zastanawiam,co powinni zrobic ludzie odpowiedzialni za klub.Tak kolokwialnie mówiąc,te sprawdzone metody tez nieraz zawodzą,bo jest to pochodna wielu róznych czynników.Mówisz,ze nie zatrudniłbys Brzęka (ja tez nie ),ale bylismy wtedy w tak złej sytuacji ze trzeba było łapać się kazdej mozliwej metody i gdyby sie udało,pewnie bys nie pisał tego,co napisałeś.Tak tytułem końca.Spadek był sumą błędów popełnianych od trzech lat,ale zawsze jakimś psim swędem nam się udawało i jakos to było wszystko do czzasu,dlatego teraz potrzeba merytorycznych rozwiązan a nie populizmu,bicia piany i mówienia że "upominała dobra ciocia" !Tyle ode mnie Kolego.

16            -6
~~~zagłoba sum
Oczekiwałem DYMISJI ZARZĄDU
ale zwolnienie osoby kompetentnej, jak trener bramkarzy, to jakiś kabaret. Kiedy NAPRAWDĘ odpowiedzialni za katastrofę'22 zostaną wywaleni??

9            -9
~~~Herti
@Janko Buszewski
No właśnie. Należało nie dopuścić do takiej sytuacji. Dziwne że wieksosc zwykłych kibiców widziała to,czego nie widzieli własciciele. Mam Ci konkretne nazwiska podać? Nie chodzi o laurki ale o umiejętne zarządzanie firmą,fabryką czy klubem sportowym. A teraz niech inni mówią "co zrobić"? Teraz to juz chyba iść w cholerę i liczyć że przyjdzie ktoś z wizją,kasą i umiejętnościami zarządzania. Wbrew fantazji kolejny raz omamionych kibiców będziemy się tylko staczać. Przeproszę jeśli za rok okaże się że się myliłem. Ale liczę na to samo od niejednego tu fantasty jeśli okaże się że się nie myliłem.

8            -10
~~~Janko Buszewski
Podejrzewam Herti ze mozesz
się nie mylic.Całkiem mozliwe,ze klub szybko na nogi nie stanie.Tylko co dalej....? Liczysz ze przyjdzie ktoś ( tak napisałes)z wizją ,kasą i umiejetnościami zarządzania a innych zwiesz fantastami? Naprawdę wierzysz,ze szybko ktoś taki sie pojawi!?Ja chyba w Twej ocenie fantastą nie będę,bo mam ku temu duze wątpliwosci.Kto kupi klub w 1 lidze z niejasną perspektywa rozwoju?Chyba ktos taki jak ów "tajemniczy biznesmen z Łotwy" a tu akurat trzeba Bogu dziekowac,ze tak się nie stało.Drugi wanna bez przelewu.Teraz czytam,ze ma oko na inne kluby z polskiej ekstraklasy.Takich bedziemy miec na razie kontrahentów.Owszem taki klub jak Wisła warto nabyc (kibice,historia,sukcesy ,miasto Kraków) tylko ze potem moglibyscmy skonczyc z ręką w nocniku.JUz to 3 lata temu przerabialismy i cud nas uratował.Drugiego moze nie być.A w teamcie tego co napisałes, nadal nie usłyszalem jaką miałbys wizje rozwoju i odbudowy,poza wracaniem do przeszłosci i zaistnaiłych faktów,które wszyscy znamy.Dlatego nie liczę juz na to z Twojej strony a ponadawac ze" to było złe i tamto także,ze to nas doprowadziło tu a nie tam" moglibysmy obaj.Tylko pytam po co!? Wnioski niech wyciagną z tego własciciele i jak najszybciej odbudują to,co zepsuli,bo my kibice nie zasługujemy na taki stan rzeczy.No ale często to chyba powtarzam...?

12            -4
Kosmaty
Rozstać się z trenerem bramkarzy, którego praca dawała BARDZO pozytywne efekty... "brawo"
Najgorsza możliwa decyzja. To jedyny członek sztabu szkoleniowego, do którego bezwzględnie nie ma żadnych zastrzeżeń, mało tego, efekty jego pracy były nad wyraz pozytywne. Postawił do pionu Kieszka, w pół roku z Lisa zrobił czołowego bramkarza ligi, a pod Jego okiem stałe postępy czynił Biegański i także stał się solidnym punktem drużyny. Za to zostaje Kmiecik, który ma być trenerem napastników i jego praca sprawiła, że w ostatnim sezonie wszyscy napastnicy RAZEM WZIĘCI strzelili w lidze 6 goli (Fernandez grał częściej podwieszony niż na szpicy, więc jego nie liczę, ale nawet go dodając ogólna liczba nie sięga nawet dwucyfrówki), dość powiedzieć, że najskuteczniejszymi strzelcami byli skrzydłowy, który grał u nas ledwie połowę sezonu i stoper. I tak to od lat z naszymi napastnikami pracuje Kmiecik. Szanuję go jako legendę Wisły z boiska, ale jako trener zupełnie się nie sprawdza, tymczasem najbardziej wartościowego trenera sztabie się odpuszcza...

9            -3
Jazz
.
Kosmaty, ja nie jestem entuzjastą wiecznej obecności pana Kazimierza Kmiecika w sztabie, ale skąd wy macie tę informację, że pan Kmiecik jest trenerem napastników? Odkąd pamiętam, to on zawsze był w Wiśle asystentem, gościem, który pomaga głównemu prowadzić trening. Nie przypominam sobie, by w Wiśle był kiedykolwiek trener napastników.

11            -2
~~~Janko Buszewski
Jazz słuszna uwaga
bo tak jest faktycznie.Suchy jest i zawsze był jednym z asystentów trenera a tylko kiedyś tam,miał za zadanie szkolenie napastników, jako jeden z obowiązków. Nie zmienia to jednak faktu,ze juz najwyższa pora by mu podziękować za wlozony trud.Dziś asystent musi być zaznajomiony z najnowszymi trendami w treningu,analiza stopnia zakwaszenie mięśni, wydolności,stopniowaniem sprintow, interwałów,nowinkami taktyczny etc.To trzeba wszystko na bieżąco ogarniać a Kaziu.... hmmmm.... ma z tym niejaki problem,co nie jest jakaś szczególną tajemnicą.Do tego potrzebny jest rzutki i mlody facjowiec.Kazik. ..jeśli nas stać na jego obecność w sztabie,niech tak będzie (analogiczną funkcje w Legii od wielu już lat pełni p Lucjan "Kici "Brychczy) ale prócz Sobola ,winien się tam znajdować jeszcze jeden,kompetentny i rzeczowy asystent.Dziś trener jest mniej trenerem a bardziej koordynatorem działań treningowych,dlatego poważne kluby mają po kilku asystentów,by sprawnie zorganizować zajęcia, monitorować małe grupy zawodników i dokładnie skupiać się na analizie bieżących poczynań na płycie. Jeden xzy dwóch ludzi nie jest w stanie tego umiejętnie ogarnąć.

9            -1