Poniedziałek, 13 czerwca 2022 r.

Marsjańska konferencja Wisły Kraków

Jeśli przez ostatni miesiąc kibice "Białej Gwiazdy" czekali z utęsknieniem na jakieś konkrety ze strony klubu po degradacji z Ekstraklasy, to na zapowiedzianej już dawno temu przedsezonowej konferencji prasowej żadnych się niestety nie dowiedzieli. Szczerze mówiąc konferencja ta równie dobrze mogłaby się nie odbyć, a wszelkie przekazane nowości mogły zostać podane do wiadomości w dowolnym wywiadzie prasowym jednego z prezesów.

Bo też co dowiedzieliśmy się z rzeczy, które dotychczas szerszemu gronu kibiców były niewiadomą? Na przykład bowiem to, że po degradacji na ręce Zarządu dymisje złożyli prezesi Dawid Błaszczykowski i jego zastępca Maciej Bałaziński, ale te nie zostały na razie przyjęte. Powodem miało być nie wprowadzanie dodatkowego chaosu po degradacji klubu. Oficjalnie - co najmniej do końca okna transferowego obydwaj panowie w Wiśle więc zostają.

Konkretem dla kibiców jest stwierdzenie, że za 25% dotychczasowej pensji pracować będzie trener Jerzy Brzęczek, który zyskać ma bardziej menadżerskie kompetencje.

Zadeklarowano również, że Wisła chce zatrzymać w zespole na kolejny sezon Josepha Colleya, a także że chce przedłużyć umowę Luisa Fernándeza - jako wyróżniających się w poprzednim sezonie obcokrajowców, jednak o tym czy tak się rzeczywiście stanie przekonamy się dopiero wkrótce.

Nie wiemy natomiast nic odnośnie sponsorów, bo z nimi wiążące rozmowy wciąż mają trwać, a nasi włodarze zasłaniali się tajemnicami handlowymi. Nie ma też jak na razie żadnych konkretów odnośnie umowy z miastem o dalszym wynajmie stadionu. Oczywiście Wisła nie zostanie "bezdomna", ale i tutaj na konkrety przyjdzie nam poczekać.

Jeśli kibice żądali głów, a tak się przecież działo, to chyba nikt nie spodziewał się, że takowe zostaną pod topór podstawione. I choć prezes Dawid Błaszczykowski postarał się na wstępie tłumaczyć wszystkim błędy poprzedniego sezonu, to całość wyglądała jedynie jak opowieść, którą każdy z nas zna. Konkretów odnośnie popełnionych błędów? Winnych takiego stanu rzeczy? Personalnie nie ma, choć padły słowa o tym, że wszyscy "zawiedli". A także, że "decyzje były spóźnione".

Było też oczywiście sporo o tym, że każdy musi przyzwyczaić się do nowych realiów, stąd też ze swoistym apelem wyszedł nie kto inny, a Jarosław Królewski mówiący o... "perspektywie marsjańskiej". I choć później ten swój skrót myślowy tłumaczył m.in. tym, że włodarze klubu zamierzają bardziej wsłuchać się w głos kibiców, to chyba właśnie ten fragment mógł najmocniej utkwić w głowach fanów. Niestety problem w tym, że wywołał więcej śmieszności, niż powagi.

Planu na te bowiem nowe - i to bez względu na jak bardzo dla nas kosmiczne realia - tak naprawdę nie poznaliśmy. I obawiać się można, że Wisła na dziś na nie bynajmniej nie wygląda gotowa...

Czy jednak po tym prawie dwugodzinnym spotkaniu z wiślackimi włodarzami spodziewaliśmy się czegoś więcej? Szczerze mówiąc - nie. Dzięki czemu nie jesteśmy tą konferencją w żadnej mierze zawiedzeni. Każdy jednak kto spodziewał się, że miesiąc po spadku dowiemy się czegoś naprawdę nowego, a klub przedstawi nam wizję, która pozwoli się Wiśle po degradacji "pozbierać" - ten na pewno jest wyłącznie rozczarowany.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


96    Komentarze:

~~~Konkord88
Perspektywa Ziemska (Powtarzam z poprzedniego wątku, bo dyskusja zapewne przeniesie się tutaj)
Generalnie całe wydarzenie mocno żenujące, przeprowadzone w sposób amatorski i z jasnym przekazem, że niby popełniliśmy jakieś błędy, niby bierzemy odpowiedzialność, ale tak naprawdę nie zmienimy niczego i liczymy, że jakoś to będzie. Dodatkowo dogłębna analiza pokroju: "Mała ilość punktów, była spowodowana tym, że strzelaliśmy mało bramek" - nie dziwię się, że odszedł Dyduła, skoro w klubie są tacy analitycy. Kuba, tutaj zgadzam się z pewną insynuacją w jednym z pytań - potwierdził, że ma spore ograniczenia, zarówno mentalne jak i intelektualne do zarządzania czymkolwiek, tym bardziej dużym na skalę kraju klubem piłkarskim. Najlepiej spuścić zasłonę milczenia nad wypowiedzią, że główną kwestią w której "zajeb..." było to, że za wcześnie wrócił na boisko po kontuzji. To ciężko byłoby nawet podać w formie żartu. Oczywiście Kuba się nie podda, kibice kiedyś się cieszyli jak wracał, łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Jezus Maria, ten człowiek ma IQ niskie nawet jak na piłkarza, nie mam zielonego pojęcia do kogo może taki bełkot trafiać, bo do mnie zupełnie nie, wręcz potęguje frustrację. Trudno też traktować, co akurat przewidywałem, że padnie - podanie się do dymisji prezesa Dawida - swojemu bratu i prośby "rady nadzorczej" o jego pozostanie. Nasuwa się sformułowanie "klub-mem" ;] Bałaziński opracował ze swojej strony plan naprawczy... którego postanowił nie pokazywać szerszej publiczności, a może tak np. akcjonariuszom? 10% udziałów w klubie? Widzę, że nawet nie próbujemy traktować tamtych emisji poważnie, życzę powodzenia w podobnych akcjach w przyszłości. Jedynym pozytywem jest to, że ewidentnie było jakieś szkolenie medialne i namysł nad kwestiami drażliwymi, które jak podejrzewam panowie na pewno gdzieś na końcu języka mieli - "środowiska które źle życzą Wiśle", Jadczak, Obidziński, spisek sędziowski etc. Podsumowując - konferencja na ocenę 2/10, można jedynie mieć nadzieję, że zainteresowanie/wielkość /marka tego klubu pozwoli nam wrócić do ekstraklasy poniekąd wbrew tej grupie cyrkowej, która podziwialiśmy na dzisiejszej "konferencji".

166            -53
~~~tabaluga
Hmm
Ta konferencja to jak taki wykład z BHP na pierwszym roku studiów. Pogadane o wszystkim, o tym jak jest, że to ciężki, ale i wspaniały czas tylko konkretów brak. Oglądałem pół godziny, dłużej nie dałem rady. Dzięki za streszczenie, podobne wnioski wyciągnąłem.

116            -25
~~~sympatyk
...
Panie Kubo...zapowiadany powrót na boiska 1 ligi w wieku 37 lat to absolutne zadufanie w sobie...to też dowód na ego wywalone daleko w kosmos może nawet na marsjańskie ego...kilku siepaczy z 1 ligi tylko czeka na ten dzień by Pana upolować,taka liga...

146            -40
~~~FanatykWi sły
...
Cyrk i tyle. Wstyd dla historii tego klubu, że tacy ludzie rządzą naszym klubem. Parodia. A to zagranie z nie przyjętymi dymisjami to już w ogóle poezja. Zero planów, zero pomysłów, same bzdury, bzdety i frazesy. Niszczycielski związek zostaje nienaruszony. Nic nas dobrego nie czeka. 1 liga na R22 przez długie lata jeśli nie wylądujemy niżej. Dno i wodorosty.

141            -52
~~~Herti
Bardzo dobra konferencja
Wczoraj Janko Buszewski napisał mi że wymagający jestem,zatem bardzo dobra konferencja dla niewymagających kibiców w stylu kibica numer 20 oraz wiadomego Grzegorza. Oni będą zadowoleni,uslyszeli słodkie pierdzenie na które czekali miesiąc. Za kolejny miesiąc obejrzą remis (daj Boże) z Sandecją i będą już w pełni zadowoleni. Ja widzę zagubionych we mgle sterników,ktorzy składają dymisję ale nadal pracują,wprawdzie nie do końca wiedzą do jakiej ligi spadli,z kim i o co będą grać,co za sponsorami,stadionem itd. Tak intensywnie pracowali przez ostatni miesiąc jak Staszek co po budowie z pustymi taczkami biegał tam i z powrotem bo miał taki zapierdziel ze nie miał ich kiedy załadować.

111            -30
~~~KR.AU
Konkrety?
Ale czego konkretnego się chcieliście dowiedzieć? Skład na mecz 10 kolejki? Wynik? Kadrowe konkrety macie ogłaszane w komunikatach transferowych, szczegółów umów się nie zdradza, w cholerę negocjacji jest w toku, i również nie ma co oczekiwać, że klub będzie się dzielił informacjami z publiką. Ja tak naprawdę nie wiem czego wy oczekiwaliście po tej konferencji. Klub będzie działał jak zawsze i jak każdy inny - próbujemy mieć najsilniejszą kadrę jaką tylko się da, zarobić ile się da, i osiągnąć najlepszy możliwy wynik. Czyli nic spektakularnego się tu nie mogło wydarzyć.

96            -86
~~~Franek
:(:(:(:(
Szkoda słów:(:(:(:(:(

57            -38
~~~as
wycieczka na marsa
Qu...a a jak przyszli "ratować"klub to wyglądali na takich filantropów............. ....

69            -41
~~~Diogenes2 2
Czyli kibice sa Marsjanami wg JK?!
Moglby ktos to przelozyc na jezyk Ziemian?:)) WTF. Niektorzy grubo juz widze odlecieli... Ps. Tak panie Krolewski, kibice Wisly sa z Marsa, a pan? Z Wenus?

68            -32
~~~tom88
stracony czas
z początku żałowałem, że straciłem dwie godziny oglądając to badziewie, ale tak sobie myślę teraz - warto było, aby się przekonać jak słabi są ci ludzie udający managerów. A już wywód Dawidka, że transfery od dawna były słabe (inne rzeczy były słabe) a zaraz potem, że Dawidek zostaje aby ... przypilnować transferów - no to jest mistrzostwo świata w logice. Marsjańskie było to, że ci goście myślą, że Wisłą zarządzali od trzech lat jacyś marsjanie i teraz będzie nowe otwarcie mądrych ludzi...

90            -32
~~~Kondor
gdzie som konkrety?
"...a klub przedstawi nam wizję, która pozwoli się Wiśle po degradacji <> ". Nie rozumiem jakiej wizji się niektórzy spodziewali... "Dzień dobry to nasza wina, od jutra nas w Wiśle nie ma"? czy "Dzień dobry, to nasza wina, wyciągamy 20 baniek ze skarpety i jutro wracamy do walki o puchary?" Dla mnie wbrew powszechnej opinii konkretów było tyle na ile mogło być...Brzęczek zostaje, ma zwiększone kompetencje, będzie zarabiał 1/4 tego co w Esie, budżet min 15mln, staramy się przywrócić bilans pomiędzy Polakami i obcokrajowcami, akademia nie ucierpi, będą cięcia, ale takie żeby nie zdestabilizowały najważniejszych obszarów działalności, chcemy jak najszybciej wrócić, bo miejsce Wisły jest w Esa, ale tego nie możemy obiecać. Negocjujemy ze sponsorami, negocjujemy z miastem. No czego można jeszcze więcej oczekiwać? Że podadzą zarobki wszystkich piłkarzy? Czy że na miesiąc przed rozgrywkami wszytko będzie dopięte na tip top? Lodu trochę na głowę...ja jestem umiarkowanym optymistą po tej konferencji...

58            -57
~~~Wislaczek
Wlasciciele/Zarzad
Jesli ktos nadal wspiera wlascicieli oraz zadzad po tym cyrku to szczerze wspolczuje. Zalosna konferencja. W miesiac udalo im sie tylko ladnie wyrezyserowac przedstawienie pod tytulem "Dymisja". Jeszcze belkot o utrzymywanie klubu ze strony trio - zakladam ze kibice nic z kieszeni nie dokladaja? Socios/Akcje itd? Zle sie dzieje, bez perspektywy na przyszlosc, idziemy jeszcze bardziej na dno...

74            -40
~~~Obserwato r
5 Smutnych toksycznych panów na stypie...
Zarząd zostaje pomimo 3 lat błędów i zrzucenia klubu do 1 ligi bo jak uzasadnił Bałaziński "jakby człowiek wiedział że się znowu przewróci to by sobie siadł"... Czy to napewno w imię dobra klubu? Czy raczej ratowania własnego poczucia bycia "legendą" i wielkim ratunkowym klubu? Albert Einstein powiedział że "szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów". CYRK jak nigdzie... Złamanego grosza nie zapłacę na wynagrodzenia autorów spadku klubu którzy okupują stanowiska w zarządzie i skautingu

77            -30
~~~gino
nepotyzm
Kibicuję temu klubowi od 40 lat, prawie w każdym sezonie miałem karnet i nikt, nawet oślizłe ryby, nie obrzydził mi klubu tak jak obecne władze. Kółko wzajemnej adoracji, przeświadczone o swojej nieomylności bawi się dalej. Ohyda.

95            -39
~~~esaper
Winni
Przepraszam bardzo ale poza bla bla bla i bla bla to wyraźnie określono kto jest winny. KIBICE. za dużo nas przychodzi na stadion i generujemy zbyt wysokie koszty.

61            -28
~~~Yuliano
Mars napada:
; ) link »

14            -12
~~~Bane79
No i proszę pamietac
Że właściciele wydają rocznie nie bagatelną kwotę 1 mln PLN na klub ja pierdziele 200 tys euro to kontrakt piłkarza na poziomie ekstraklasy 3 właściciele utrzymywali 3 słownie trzech piłkarzy i to by było tyle

46            -34
~~~Edd no login
Jażdżyński
Dobrze że Pan Jazdzynski kilka razy przypomniał że wkładają w klub miliony.tyle zapamiętałem z tej konferencji

60            -17
~~~Ona
ależ wyczyn Brzeczka
[rzesmiewczo oczywiscie napisałam.On birąc po uwage jego wyczyn nie powinien w ogóle trenowac Wisły to po pierwsze.Zgodził sie na obnizke bo wie ze nikt by go nie wział na trenera a tak to może odbuduje jakas wiarygodnosc w swoje umiejetnosci trenerskie ale niestety udowadziać bedzie na Wiśle.Ech.Konfererncja niepotrzebna żadnych konkretów.Zadnych.

53            -36
~~~Robert
Sezon
Zenada jak w A-klasowym zespole wypad wszyscy

50            -36
~~~MARU
Wnioski
Trzy lata temu był szok pozytywny, teraz jest szok negatywny. Informacja o nie przyjętej dymisji bo.... jest kolejną próbą ratowania prezesa i jego pensji za brak kompetencji i efekt sportowej katastrofy. PANIE legendo, Kubo, zatrudnij na prezesa profesjonalistę! Taki się Wiśle należy! Ktoś pokroju Jażdzyńskiego.

59            -20
~~~Nick
Temat
Sporo kwestii mnie rozśmieszyło na tej konferencji (jak np. problemy pracowników klubu z rzeczniczką na czele, zarabiającej ok. 10 tys miesięcznie, polegające na poświęceniu się itp.. poświęcić to się można pracując charytatywnie, lub że Tomek z Jarkiem utrzymują ten klub z własnych pieniędzy), wiele kwestii zmartwiło (jak np. koszty utrzymania i wynajmu stadionu na tych samych zasadach jak obecnie, co bardzo źle świadczy o kompetencjach właścicieli, którzy nie potrafią wynająć dwóch trybun, zamiast całego stadionu, co przełożyłoby się na mniejsze koszty utrzymania, jak również kwestia transferów z poprzedniego sezonu, że były to transfery udane). Podsumowując.. mam jeszcze większy mętlik w głowie po konferencji.

61            -21
~~~morgan R22
Błaszczykowski MUSI ODEJŚĆ !
Błaszczykowski sprawił swoim powrotem na R22, że wszyscy się z nas śmieją. W ciągu 3 lat zniszczył Wisłę Wizualnie-Organizacyjnie i Sportowo,. Nawet ,,Kościół Błaszczykowskiego ,, (po dzisiejszej konferencji) już chyba nie ma złudzeni i iluzji,że przy tym zarządzie Wisłę czeka degrengolada zmierzająca do katastrofy.Tylko kibice są wstanie pozbawić go władzy w Wiśle,dlatego trzeba się zjednoczyć i głośno krzyczeć(przede wszystkim na stadionie) Błaszczykowski MUSI Odejść ! Lechia mogła ogłosić oficjalnie,że klub jest do sprzedania,jesli Błaszczykowski ,Królewski i Jażdzyński twierdzą tak samo- niech to ogłoszą PUBLICZNIE.Nie zrobią tego ,wszyscy to wiemy,dlatego trzeba to na nich wymusić.

62            -74
~~~Diogenes2 2
Spokojnie, GrzegorzS wam wytlumaczy, ze jest dobrze
Pisz Grzegorzu, bo naprawde nie mamy o co sie zahaczyc, chocby "łzą optymizmu" nas zaraz

59            -27
~~~Daniel190 6
Konferencja
Jażdżyński strasznie toksyczny gośc, ile razy można mówić o tym ile daje /dajemy temu klubowi. Jak masz/macie problemy z tym "dawaniem" to wy***lać! Chyba wiedzieliście na co się piszecie!

74            -32
~~~anacharsi s scythae
Hyballa mial racje
Tyle mozna powiedziec po tej marsjanskiej konfie rozpaczy. 2 liga coraz blizej. Tak budowali 3 lata klub, ze pojutrze zagramy juniorami sparing, bo nie ma kadry?

51            -34
~~~Diogenes2 2
Przetlumacze wam przekaz tej konferencji
Oni nie maja jak zd**cyc z Wisly, bo primo zamrozili sobie hajsy w Wisle, secundo nie ma chetnych na odkupienie wiekszej ruiny niz byla. Teraz nie ma ani EKSTRAKLASY, ani KADRY. Jak ongis pisalem (listopad'21) podazalismy dokladnie sciezka Niebieskich i oto jestesmy.

63            -28
Riven97PL
Za grosz pokory
Ciągle to samo. Pierdzielenie o dupie Maryny, że jesteśmy profesjonalistami, robimy wszystko dobrze, jest cudownie, tak popełniliśmy małe błędy ale już ich nie popełnimy...To dlaczego spadliśmy z jednych z najsłabszych lig w Europie? Mam dosyć już powoli tego zadufania! Spadek Wisły to nie lada sztuka! Nie jesteśmy Termalikami, jakimiś pastuchami z Łęcznej czy innym klubem z remizy spod Ruskiej granicy. Bierzcie się do roboty i dosyć biadolenia o teoriach marsjańskich czy innych międzygalaktycznych. Szczerze powiedziawszy to wasze teorie gówno mnie obchodzą. Nas kibiców interesuje tylko dobro klubu i wyniki sportowe! Wisła Kraków nie może kopać się po czole w Niepołomicach, Głogowach czy innych Tychach. Rękawy zakasać drogi zarządzie i jazda do roboty bo me serce nie zdzierży drugi raz kompromitacji przez cały sezon!

56            -20
~~~Diogenes2 2
Sparing z Garbarnia sie odbedzie pojutrze?
Bo wychodzi na to, ze nie mamy kadry...

53            -24
~~~Janko Buszewski
W tunelu Bayernu
widnieje takie hasło (niedawno w PN przytoczył go chyba Kołtoń) "Der verein ist groesser als wir Spieler" co w wolnym tłumaczeniu można zrozumieć jako-Ten klub jest większy niż my piłkarze. Myślałem że dzisiejszej konferencji ,będzie przyświecac podobne hasło ,z tym ze ,zamiast piłkarzy podstawi się działaczy, właścicieli, zarząd ...czytaj wierchuszka. Oczywiście słowa o wielkości klubu padly,ale skończyło się na słowach. Wznioslosci,komunały, banały i frazesy fajnie brzmią,ale lepiej gdy idą za tym czyny.O tym właśnie dziś nie usłyszeliśmy i tak naprawdę nadal niewiele wiemy.Nie będę się rozpisywał, bo co było a czego nie było ,trafnie wyluszczyla redakcja portalu.Nadal nie znamy konkretów i wciąż żyjemy w niepewności i jak znam życie (tzn to co się w tym klubie wyrabia od 3 lat) to ruszy liga a my nadal ich nie poznamy.Improwizacja lub szycie jak kto woli,będzie się odbywać w trakcie rundy.Tu się dowiemy ze jakiś grajek odchodzi,tam z kolei ze przychodzi inny,tu padnie news ze sponsor odszedl, na innym portalu będzie ze ktoś się pojawił, gdzieś ktoś rzuci tekst o kwocie odstępnego, ktoś inny fejka o prawdopodobnym transferze itp.Wszystko to można by jeszcze chwilowo.przeżyć, gdyby były wyniki i widzielibyśmy progres a na innych patrzeć by można z czuba tabeli.Gorzej jak się okaże że chaos w kuluarach przekłada się na chaos i kichę na boisku a rywale odjeżdżają. A przypominam,łatwo nie będzie bo i Arka i Termalika i Łęczna i Odra mają podrażnionej ambicje.Poza tym, każda drużynka typu Sandecją, Tychy czy Katowice może grać piach,ale na Wisłę zepną się podwójnie. Bo co innego ograć Skrę czy Stomil a co innego skopac tyłek tak wielkiemu Klubowi jak nasz.Warto o tym fakcie pamiętać,bo potem robimy wielkie oczy ,ze nas jakiś Grudziądz czy KSZO sponiewieral.Nas się już nikt nie boi,bo my straciliśmy renomę i mamy marnych pilkarzy i albo zaczniemy to odbudowywać i wracać na należne nam miejsce,albo z czasem staniemy się takim Łks-em 1 ligi.Niby firma,ale ograć ich dzisiaj to bula z masłem. Nawet nie cieszy.Tyle o tym.

25            -28
kuba72
masakra
zero konkretów, słodkie pierdzenie, jedyne co wyciągnąłem z tej konferencji to że Brzęczek jest odpowiedzialny za grę i transfery, temat pieniędzy i całej reszty pomijam bo to dla mnie nieznającego realiów fantastyka ale chyba szłu nie ma, a tak na marginesie bardziej wyglądało to na stypę niż na ogłoszenie walki o ekstraklasę, pożyjemy zobaczymy, prawdziwych kibiców poznaje sie w biedzie .......

43            -10
~~~jajo
a pamiętam zdjęcie jakie zrobił sobie Królewski po przejęciu klubu
Siedział Na tronie w koronie na głowie, z cytatem że jego następnym kaprysem będzie Liga Mistrzów. To dopiero był mars.. Szkoda że to zdjęcie znikło z sieci

62            -15
~~~Misioł
Tez jestem zazenowany
Miałem tu pisać wywód o tym że nawet nie potrafili określić właściwych przyczyn spadku i teraz zafiksuja się na Polskich piłkarzach bo przecież to Sadlok z Uryga i Mlynskim nas ciągnęli za uszy przez cały sezon... Ale az mi się odechciało. To kółko wzajemnej adoracji jest całe do rozgonienia. Nie mamy perspektyw z takimi władzami.

60            -16
~~~Jarek
Po konferencji
Ciekawe co każdy z Was by powiedział po spadku, co takiego konkretnego byście wymyślili , 3/4 to tylko krytykuje a 80 % procent klubów w Polsce to ledwie wiąże koniec z końcem , głowi się jak zdobyć pieniądze i przetrwać . Ale najlepiej bawić się w dziennikarskiego dzbana.

35            -66
~~~Marck
KR.AU
Popieram w pełni komentarz KR.AU. Cała reszta pisze jakby nigdy nie zetknęła się z zarządzaniem i bisnesem, łącznie z autorami tego żenującego artykułu podsumowującego konferencję. Do minusów pseudo znawców już się przyzwyczaiłem, bedzie miło jak dostanę ich 150. Pozdrawiam wszystkich mądralińskich jako zagorzały kibic Wisły od blisko 60 lat i mimo wszystko proszę o choćby pobieżne zapoznanie się z regułami biznesu, to naprawdę nie jest takie trudne.

50            -57
~~~Kibic20
@Herti
Ile razy mam tobie pisać, żebyś się odczepił? Ty nie będziesz decydował, czy jestem wymagający czy nie, moja sprawa. Dopóki nie ma skompletowanego zespołu i kilku rozegranych meczów, może byś zamilkł jeden z drugim i zaczekał. Gdzie te twoje propozycje, o które cie proszono! Nie ma żadnych. Klub też wolny do sprzedaży, możesz zainwestować i kupić!!

22            -43
~~~Anty Królewski
Żadne zaskoczenie
Tak jak przewidywałem, na tej konferencji nie było żadnych konkretów, tylko typowe wodolejstwo, kłamanie w żywe oczy i zwodzenie kibiców. A sam fakt podania się do rzekomej dymisji przez Dawida Błaszczykowskiego było żałosną pokazówką. To tylko pokazuje, że nepotyzm i dyletanctwo w Wiśle ma się świetnie. A żenująca wypowiedź Królewskiego o "perspektywie marsjańskiej" dopełnia obrazu nędzy tej konferencji ... Trio powinno wystawić Wisłę na sprzedaż, gdyż z nimi nie czeka nas nic dobrego, a nasz klub nie ma perspektyw na przyszłość.

41            -25
~~~bodzio
Konkrety z konferencji
Nie ma chętnych na przejęcie klubu. Zresztą gdyby było inaczej to nie byłoby żadnej tajemnicy. Jak po klub zgłaszali się kolejno Meresiński, Stechert czy Vanna Ly to przecież było o tym głośno. Część piłkarzy zgadza się na obniżenie wysokości kontraktów a część nie. Stąd prosty wniosek - odejścia z klubu piłkarzy to ci którzy w I lidze chcieliby grać na kontraktach z ekstraklapy. Ponieważ nie jest to możliwe to będą kolejne odejścia. Po decyzjach o odejściu będą w ich miejsce zatrudniani piłkarze na kontraktach odpowiednich dla I ligi (taki kontrakt przyjął Basha). W rozmowach z piłkarzami jest proponowane sensowne z punktu widzenia finansów klubu rozwiązanie: niższy kontrakt i wysoka premia w przypadku awansu do ekstraklapy. Brzęczek zgodził się na obniżenie pensji do warunków I ligi. Trwają rozmowy z miastem i sponsorami. Ich wyniki będą ogłaszane sukcesywnie po ich finalizacji. Sytuacja finansowa klubu systematycznie się poprawia, co roku dług zmniejsza się o około 7 milionów. W roku w którym w Wiśle zatrudniono znanego trenera (Gula jest takim trenerem) oraz dyrektora sportowego z dobrym CV i dane im szerokie kompetencje nastąpiła największa katastrofa sportowa. Wnioski po konferencji. Szczujnia udająca dziennikarzy rzuci się teraz wyśmiewając co się tylko da aby zaistnieć i zwiększyć oglądalność lub ilość kliknięć. Przecież nie mają innych tematów bo jakoś w żadnym innym klubie nie zwołano konferencji. W takiej Legii, najlepszym w ostatnich latach polskim klubie (wręcz wizytówce polskiej piłki klubowej) który zanotował ogromny zjazd w jakości i finansach cisza i jakoś dziennikarzom to nie przeszkadza.

32            -31
~~~Kibic20
@KR.AU@Marck
Popieram wasze wypowiedzi. Niech mnie teraz też minusuja, wszystko jedno. Takie życie wiernego kibica.

28            -53
Maxi
Mało tych konkretów jestem rozczarowany
Co tu pisać więcej

30            -14
~~~Gammay
wina piłkarzy czy zarządu?
To piłkarze a nie zarząd występowali na boisku i to oni spuścili Wisłę do I ligi. A teraz jeden po drugim piłkarz wynosi się z klubu bez refleksji, że powinien naprawić co zepsuł i powinien wziąć na siebie odpowiedzialność za wprowadzenie Wisły z powrotem do ekstraklasy. Tego wymagałby honor, więc, jak się wydaje, nie ma o czym mówić. Dobrze opłacani piłkarze spartaczyli robotę więc szukanie winnych nie wsród nich tylko wśród urzędników nie przyczyni się do wyeliminowania błędów zasadniczych, decydujących czyli boiskowych. Dla mnie symboliczne znaczenie ma zapamiętany obrazek, jak zawodnik Wisły traci piłkę 30 metrów od własnej bramki, odpuszcza atak na przeciwnika, idzie sobie spacerkiem "na ratunek" w stronę szesnastki a w tym czasie przeciwnik strzela nam bramkę. Jesli chcielibyśmy dowiedzieć się naprawdę dlaczego Wisła wyleciała, to dajmy spokój urzędnikom a przyglądnijmy się, jakie błędy zawodników spowodowały każdą z kilkudziesięciu straconych bramek. A także każdą ze zmarnowanych "setek". Tylko po co do tego wracać? Większości przegranych piłkarzy juz nie ma w klubie bo nie poczuwają się do naprawienia poczynionej szkody a pewnie też nie potrafiliby naprawić. Więc dajmy im spokój, dajmy też spokój urzędnikom bo szukanie wśród nich winowajców to jałowy trop. Niech młodzież garnie się do Wisły to moze za parę lat dorobimy się takiej drużyny jak w czasach Kmiecika, Kapki, Lipki, Goneta i innych wychowanków

28            -28
ed_rush
mówcie co chcecie...
...ale Maciej Bałaziński i Jarosław Królewski wywarli na mnie dobre wrażenie. Jeśli chodzi o ich obszary to mnie nie rozczarowali. Tomasz Jażdżyński po dzisiejszej konferencji mam co do niego mieszane odczucia. Dawid Błaszczykowski to taki trochę "prezes honorowy", a Kuba też był dzisiaj strasznie zgaszony i wycofany. Myślę, że jeśli nie byłby dzisiaj wywołany do tablicy to by słowa nie powiedział. Generalnie nie miałem wielkich oczekiwań w stosunku do tej konferencji i dlatego nie jestem rozczarowany. O stronę biznesowo-finansową jestem spokojny. Dadzą radę. O stronę sportową zacznę się martwić, może po kilku pierwszych kolejkach. Pożyjemy zobaczymy.

43            -30
~~~tom88
do Marck
no to słuchamy o tych "regułach biznesu". Np. co się robi z managerami którzy przegrali wszystko co było do przegrania? mieli pieniądz, mieli kibiców, mieli sławny klub, w którym zawodnicy chcieli grać - a przegrali wszystko co było do przegrania. Słuchamy o tym biznesie znawco... Twoje tłumaczenie jest dokładnie na tym samym poziomie co dzisiajsza konferencja: "gówno wszyscy wiecie, nie macie szczegółowych informacji (których wam nie podamy) wieć nie oceniajcie nas, jesteśmy wspaniali, podaliśmy się do dymisji ale daliśmy się uprosić..."

46            -25
~~~TS Krisek
Do Marck i innych krytykujących Krytykantow
Powiem Wam czego oczekiwałem i czego brakło; brakło WIZJI! To nie jest kwestia elementarnych zasad biznesu. Te wychodzą im nawet niezłe (budżet, spłata długów, etc.) Wg mnie w tej konferencji o pieniądzach było nawet zbyt wiele! Nie przez ich brak spadliśmy. Spadliśmy przez skrajna niekompetencje, ignorancję i bufonadę zarządzających. A dziś dowiedziałem się, ze; 1. Na poziomie diagnozy spadku posługują się banałami. 2. Nie ma odpowiedzialnych (tak traktuje ,,odpowiedzialność wszystkich"). 3. Nie ma żadnej wizji, o taktyczno-operacyjnych konkretach nawet nie wspominając. Podsumowując; by brać się za tego rodzaju i w tej skali biznes należy zacząć od określenia atrakcyjnej wizji (w biznesie mówimy o tym ,,opowieść"), która uwzględnić będzie wszystkie towarzyszące okoliczności i która zarazić będzie można wszystkich niezbędnych (przede wszystkim - KIBICÓW). Dno.

33            -17
~~~Onomatope jus
Parafraza klasyka
- Czy jesteście panowie gotowi stać na straży porządku sportowo - finansowego odnowionej, zrepolonizowanej, marsjańsko - pierwszoligowej, otwartej na partnerów Wisły Kraków? - Bezapelacyjnie, do samego końca...naszego lub jej. Byle za pól roku nie było "Huston, mamy problem". Bo na Bazę Spokoju to raczej nie wygląda.

45            -13
~~~Młody
TSW
Gadka szmatka jak zwykle którą Einstein streściłby tak: "Insanity is doing the same thing over and over and expecting different results."

27            -15
~~~Mr. Kibic
Do Marck
Może trochę mniej od Ciebie bo ponad 50 lat też jestem zagorzałym kibicem, jakiś ślad w biznesie też za mną został bez wyciągania ręki po prośbie i to w dziedzinach niekoniecznie w których byłem otrzaskany, ale tak jak ktoś tu napisał nie dało się tego słuchać... więc po kilku chwilach darowałem sobie tą groteskową paplaninę. Kuba póki nie jest za późno, nie czekaj aż zjednoczysz kibiców przeciw sobie ...po co Ci to! Oddaj klub w zarządzanie komuś kompetentnemu, ogarniętemu/ nie musisz przy tym pozbywać się praw własnościowych/. Bez wywalenia kilku osób z otoczenia współodpowiedzialnych za dzisiejszy stan nie dasz sobie czasu na jakąkolwiek reakcję w razie nienajlepszego startu w nowy sezon.

38            -16
~~~Kilku 78
KR.AU-pełna zgoda.
Wbrew większości wpisów, nadal wierzę w Wisłę w jej zarząd i właścicieli.Nadal płacę składki Socios i na pewno kupię karnet.

41            -40
~~~Mic333
Podsumowanie
Mi z tej konferencji utkwiło w głowie to co odpowiedział Pan Bałaziński na pytanie czy planujemy w tym sezonie awansować do Ekstraklasy: ,,Piłka uczy pokory. Adam Małysz mówił zawsze, że chce oddać dwa równe skoki" Czyli z tego co rozumiem: dopiero co oddaliśmy skok do 1ligi, a jak mają być dwa równe skoki to w przyszłym roku czeka nas 2liga. Smutne to wszystko, ja na tej konferencji pokory nie widziałem tylko ego Jażdżyńskiego wywalone w kosmos.

45            -21
~~~morgan R22
jest z nami pilot ?
Analiza skutków i przyczyn,przedstawiona na dzisiejszej konferencji przez ,,prezesa,, Błaszczykowskiego,była na poziomie. głowonoga. Nie wiem jak większość społeczności Wiślackiej odnosi się do tego,ale ja się wstydzę że moim klubem którego jestem kibicem od lat i także akcjonariuszem, zarządzają ludzie z takim niskim IQ.

46            -17
~~~Tylko Wisła
Wisła
większość z was do dupki dzwące a nie Kibice Wisły

40            -47
Engrandel
Ktoś szczerze spodziewał się konkretów?
Przecież 95% użytkowników od blisko miesiąca pisało, że ta konferencja niczego nie zmieni i jest to jedynie gra na czas, aby emocje po spadku opadły. Teraz, po jej wysłuchaniu bardziej obawiam się spadku do II ligi, aniżeli awansu do Ekstraklasy.

46            -18
~~~Babcia
Konferencja i konkrety, a raczej brak
Kochana Redakcjo i wszyscy, w znakomitej większości, zawiedzeni tu komentujący. Czego oczekiwaliście po tej konferencji? Cudów? Przypominam, że Wisła SPADŁA, a nie AWANSOWAŁA, a więc spadną DRASTYCZNIE jej dochody.... Co było naszym problemem przez ostatnie lata? Brak pieniędzy i ogromne DŁUGI, które z wielkim mozołem obecni właściciele próbują spłacać. To długi, przypominam, po POPRZEDNIKACH, a raczej jednym.... Jest jeden sposób, może każdy go wprowadzić w życie już jutro! Mianowicie w Eurojackpot na dzień jutrzejszy do wygrania jest 140 000 000 zł, wystarczy tylko wytypować 5 liczb z 50 i 2 z 10. Pieniądze są Wasze(Twoje?)! Idziesz, kupujesz Wisłę, spłacasz jej długi sprowadzasz zawodników jakich chcesz i jeszcze Ci trochę zostanie! Jest tylko jeden mały problem.... to i tak nie gwarantuje wygranej....

21            -34
~~~Tsss
Do KR. AU
Dokładnie tak samo to widzę. Może mają wyjawić jakie warunki proponują pilkarzom? Wiadomo, że prowadzone są rozmowy, a o ich wyniku klub informuje na bieżąco. Może mają w kadrze, zawodników na których im bardzo zależy i takich których traktują jako tryb awaryjny. I co może mają teraz o tym mówić by stracić atuty w negocjacjach bo ktoś poczuje się urażony że jest drugi w wyborze. Jak cenie Wojtowicza to jego pytanie o sprzedaż zawodnika z zbyt niska kwotę uważam za szukaniem taniej sensacji dodatkowo inny dziennikarz pisał o kwocie znacznie wyższej. Albo może mają powiedzieć jaka kasę zaproponowali miastu żeby wszyscy nieprzychylni Wiśle zaczęli wywierać nacisk na prezydenta Krakowa zanim umowa zostanie podpisana? Jaką strategie powrotu do ekstraklasy chcecie usłyszeć? Przecież zostało powiedziane że część sportowa zostanie w większości przerzucona na barki Brzęczka, chcą w zespole więcej Polaków z doświadczeniem plus Colley Fernandez ( te transfery muszą już być blisko finalizacji skoro ich wymienili). Sponsorzy? No sorki ale o takich rozmowach to chyba nie powinno się mówić zanim papiery nie zostaną podpisane. Mi brakło pytań typu- czy niemożna było zatrzymać Kowala. Czy jego odejście zwiastuje odejście Bieganskiego. Czy są jacyś piłkarze w klubie nie na sprzedaż w tym momencie. itd. Ja odrobinę więcej spodziewałem się dowiedzieć ale nie jestem zawiedziony jak większość. Być może dlatego że jestem na nich wkurzony na maksa ale daje im dalej kredyt zaufania bo mimo że zawiedli i popełnili wiele błędów to mam przeczucie że dadzą nam jeszcze wiele radości. Ktoś napisze że jestem naiwny. Może. Ale uważam że większość tu komentując jest ciągle tak zaślepiona złością na nasze władze że wyłączyli racjonalne myślenie i ciągle są żądni krwi. I ja to rozumiem. Też tak miałem.

32            -30
~~~Pabloo
logika marsjańska
Przez ostatnie trzy lata pod wodzą Dawida transfery były kiepskie. Więc uznał że czas podać się do dymisji. Ale dymisja zostaje zawieszona do końca okna transferowego, aby... Dopilnować transferów.

51            -15
~~~Mark
Współczuję Wisle
Że ma takiego prezesa Rady Nadzorczej jak Jazdzynski!

6            -5
~~~Mark
Panie Jazdzynski
Wisle Kraków utrzymują Socios kibice i Canal + wy potrafiliście dokonać cudu spuszczenia Wisły z ekstraklasy taka jest "zasługa" Zarządu i Rady Nadzorczej

8            -4
~~~Młody
TSW
Dawid udaje prezesa a pracuje u brata!

35            -15
~~~Tsss
Do Pabloo
Logiką marsjańską to Ty się wykazujesz myśląc że Dawid Błaszczykowski miał wpływ na jakikolwiek transfer. On jest od negocjacji biznesowych kontaktów z miastem i prezentacji nowych piłkarzy, a nie od podejmowania decyzji. Dodam tylko że powinien odejść tylko dlatego że większość kibiców tego oczekuje, a nie dlatego iż jest odpowiedzialny za to co się stało.

24            -29
~~~Kiku 78
Brak konkretów.
A miały być darmowe hot dogi.

10            -23
~~~Kibic20
Krytykanci
Tacy zagorzali, wierni kibice naszej Wisełki, a nawet nie wiedzą, kiedy gramy sparing z Garbarnia? Ale do krytyki pierwsi. Całe szczęście, że zarząd nie ujawnił wszystkiego, bo te dziennikarskie "Trolle" już wszędzie piszą, to co usłyszeli. Czemu z innych klubów nie przeciekają żadne informacje o planach, sponsorach, wypłatach itd. Nikt nie pisze ile w jakim klubie chcą zapłacić za zawodnika. O nas już pisano ile proponowaliśmy za Sobczaka z Sosnowca. Zarząd nie głupi i tym "szczujom" nic nie zdradził. Dlaczego mieliby też mówić, który piłkarz godzi się na obniżkę, który nie, który zostanie, a który odejdzie? Wszystko w swoim czasie. I bardzo mądre podejście do sprawy. Jeszcze jedno, przez was nazwane "towarzystwo wzajemnej adoracji", to pasuje do Sarapaty, Miska i tych bandytów, za których się do tej pory długi spłaca.

31            -48
~~~gapa
konferencja
zarząd jest w kropce;nie ma kupca,będą mniejsze wpływy pieniężne,dalej trzeba spłacać długi,nawet dyr.sportowego niełatwo znależć.To była konferencja związana ze spadkiem klubu do niższej ligi a nie koncert życzeń.Samokrytyke złożyli gdyby teraz zwiali to dopiero byłaby hańba.Trzeba twardo starać się powstrzymać dalszy regres i budować sportowo zespół a przede wszystkim modlić się o nowego inwestora-właściciela.

27            -20
~~~Sadłok
Zarząd - wyższy poziom żenady
A kto to zawitał na wislaportal? @KR. AU, @Tsss, @Kilku 78, @Marck, @Kibic20 - po składni obstawiam naszego Prezesa Dawida. Komentowanie na forum kibicowskim w tak absurdalny sposób broniąc Zarządu i jeszcze odpowiadając samemu sobie z "wyrazami poparcia" - wyższy poziom żenady. Chyba, że ktoś faktycznie wyraża swoje rzeczywiste "poglądy" - nie wiem chyba, która opcja gorsza.

39            -28
~~~Marck
do Tom88
Po pierwsze nie przegrali wszystkiego, spadek z ekstraklasy każdemu się może przytrafić zwłaszcza jak klub ma (miał ) takie problemy jak Wisła, więc nie róbmy tragedii. Po drugie spłacili wiele długów poprzedników, którzy mieli wyniki tylko że osiągnięte na kredyt, całe szczęście już coraz mniejszy bo cały czas spłacany, w związku z czym nie grozi nam bankructwo. Po trzecie aktualny zarząd pracuje do końca okna transferowego, co dalej to się okaże. Po czwarte sam Kuba powiedział, że dla niego ważna jest Wisła i dla jej dobra jest wstanie zrezygnować i wyjść z tego biznesu. Po piąte żadna firma nie ujawnia szczegółów biznesowych podpisanych przez siebie umów, to są tajemnice handlowe. Po szóste tym bardziej nie ujawnia się szczegółów prowadzonych negocjacji, bo to tylko może im (tym negocjacjom) zaszkodzić - o czym, ktoś mądry, już tutaj wcześniej wspominał. Na zakończenie, każdy zasługuje na drugą szansę, zwłaszcza gdy sam zdaje sobie sprawę że spartolił robotę, więc niech pokaże że potrafi. Jak nie potrafi, to wtedy żegnamy się i nowe otwarcie. To na pewno nie wszystko w temacie, ale nie mam ochoty pisać elaboratów. Pozdrawiam i mimo wszystko trzymam kciuki za jedność wiślackiej braci.

21            -34
~~~ABG
Ochłońcie
Cieszcie się że dzięki Nim chociaż w 1 lidze zagramy bo nie tak dawno sraliście w gacie na myśl o IV lidze gdyby nie Oni. Nikt inny by tego nie dźwignął bez angażu Kuby. Pikniki to by chcieli tylko wygrane, sukcesy i żeby im jeszcze popcorn serwować. Konkrety chcecie jak transfery ,negocjacje z piłkarzami i cała reszta wszystko w toku. Co chcieliście usłyszeć jak świeżo poznana małolatka ze jest pięknie i messi z neymarem zaraz przyjdą a w lipcu dołączy Cristiano Ronaldo? Domagacie się [...]e dymisji a kto to inny dźwignie, za dużo było nasrane w tej stajni w ostatnich latach żeby to w moment wysprzątać, potrzeba czasu i spokoju.

27            -37
~~~Kibic znad morza
Skandal !
Proszę państwa kibiców, o to OFICJALNE WYPOWIEDZI jednego z naszych członków zarządu: "Piłka nożna uczy pokory... Adam Małysz mówi, że zawsze myślał, by oddać dwa dobre skoki. My też chcielibyśmy wygrywać kolejne mecze, by do drużyny wróciła umiejętność wygrywania bez względu na kontuzje, warunki atmosferyczne, trybuny. To właśnie jest NASZ KRÓTKOFALOWY CEL NUMER JEDEN - zaznacza wiceprezes Bałaziński. - Oczywiście, że rywalizacja w I lidze polega na tym, że chce się awansować, a miejsce Wisły jest w Ekstraklasie. Zrobimy wszystko, by SIĘ DO AWANSU PRZYBLIŻYĆ, ALE jednoznaczna deklaracja MOŻE paść za kilka miesięcy - dodaje." Dla mnie wszystko jest jasne. Hańba,skandal i kompromitacja na całej lini!! Oficjalnym celem powinien być zdecydowany awans do extraklapy a tu takie coś !?!?!?! W pale się nie mieści, banda sk...ysynów jak dla mnie i nic więcej, hołota bez honoru i nie wiem co jeszcze tu można napisać. Jeżeli jest ktokolwiek kto jeszcze broni tych ludzi to przykro mi ale jest zwyczajnym idi..tą i umysłowym imbecylem, i w tym akurat jednym przypadku normalny kibic Wisły nie ma prawa mieć innego zdania chyba , że jest sabotażystą. Idę się piwa napić i obejrzeć jakiś dobry film bo nie zdzierżę.

35            -19
~~~Kibic20
Klub
Ci "hejterzy" to chyba małolat, bo nawet nie wiedzą kto w klubie za co odpowiada. A do niejakiego Sadloka"mam pytanie? Masz ty coś pod sufitem? Sprawdź, skąd my piszemy, każdy z innego zakątku świata.I nowymi też nie jesteśmy na tym forum.

17            -46
~~~Irasiad
Sami pierolicie głupoty..
udając zatroskanie klubem. Ten portal jest coraz słabszy..

18            -32
~~~Diogenes2 2
W ogole o czym mowa: MA BYC AWANS DO EKSTRAKLASY
O TO WALCZYMY. Zarzad z Brzeczkiem ma proste zadanie - znalezc sie w trojce klubow wchodzacych do eklapy. Tyle. Co sobie bedzie Marsjanin pisal na tt, ile rzekomych milionow wlozy w klub Jazdzynski, to nas to NIE OBCHODZI. Dla Jureczka info: nie interesuja nas zla pogoda, biomet, pechy, tylko ZWYCIESTWA. 3 PUNKCIKI DO 3 PUNKCIKOW. FINITO.

40            -11
~~~Alfer_77
Konferencja
Zgadzam się z większością z Was - konferencja niczego nowego nam nie przyniosła więcej niż już wiedzieliśmy. Najgorsze jest to że nie wlała kszty optymizmu w serca nas kibiców. Ja widziałem tam za stołem grupę przegranych ludzi, którzy niby biorą ten spadek na klatę i przyznają się do błędów ale zapominają, że to nie pierwsze ich błędy w tym sezonie akurat bo spadliśmy. Te same błędy są od 3 sezonów. Ciagle zatrudniamy nieodpowiednich trenerów, ściągamy kiepskich piłkarzy, mamy słaby zarząd i w ogóle błądzimy w obłokach. Nie zbudowaliśmy nic przez te lata i spadliśmy z ligi również z niczym. Po miesiącu od spadku i tydzień przed pierwszym treningiem niewiele wiemy, nie mamy drużyny, którą ma tworzyć trener za 1/4 pensji i który będzie również kolejny raz coś udowadniał. Ja oczekiwałem usłyszeć krotko i na temat. Daliśmy ciała ale mamy konkretny plan, nie załamujemy rąk i absolutnie walczymy o miejsce nam należne czyli ekstraklasę. Robimy i zrobimy wszystko aby tu grali dobrzy piłkarze w większości Polacy. Mamy albo będziemy mieli pion sportowy i w ogóle chodzimy z podniesioną głową. Będziemy faworytem do awansu bo mamy całkiem przyzwoity budżet jak na 1 ligę. Usłyszałem natomiast że jesteśmy chodzącą porażką, jesteśmy załamani i będziemy tu dopóki nie udowodnimy czegoś na siłę. Prezes Dawid jest tak dobry, że przyjęcie dymisji byłoby strzałem w stopę - No proszę Was...

32            -11
~~~Sadłok
@kibic20
No no, widzę, że ktoś tu zainwestował w VPN - bardzo sprytnie Panie Dawidzie. Patrząc po IP: Londyn, Wiedeń, Warszawa. Światowy z Pana chłopak, może jakiś transfer z Premier League?

31            -17
Tss
Do Sadłok
Piszesz - ''w tak absurdalny sposób broniąc Zarządu'' , możesz rozwinąć swoją błyskotliwą myśl co jest w tym absurdalnego? Bo jak na razie Twój wpis jest równoznaczny z wpisami typu ''konkrety, gdzie są konkrety'' bez napisania o jakie konkrety chodzi. Jak zwykle, gdy ktoś ma odmienne zdanie to musi być opłacanym ''klakierem'' klubu. W tym kraju, z ludźmi z taką mentalnością nigdy nie będzie dobrze. Albo jesteś z nami albo przeciwko nam...

15            -29
~~~Marck
Kibicu z nad morza
Mimo że jestem zwyczajnym imbecylem i [...] pozostanę przy swoim zdaniu imbecyla i będę bronił Wisły i jedności wszystkich, którym ona leży na sercu. Po prostu jedność buduję a podziały wszystko potrafią rozwalić. Niestety ten portal zwłaszcza jeśli chodzi o zacietrzewienie i pyskówki schodzi na psy. Piłka nożna to jest tylko sport i nie wszystko da się zaplanować i kupić za pieniądze.

17            -28
~~~Stachu
Niestety
Będzie gorzej, żenujący sezon, żenująca konferencja. Jak nie było pomysłu na prowadzenie klubu tak dalej go nie widać.

27            -13
~~~Kibic20
@Sadlok
Tak normalnie, to się w głowie nie mieści, jakie teorie wypisujesz. Myślisz, że w moim wieku przed 70-tka na zasłużonej emeryturze przyszło by mi do głowy jakieś gierki prowadzić, Chłopcze zastanów się, jak życie jeszcze przed tobą, to ucz się powoli poznawać ludzi, kto uczciwy, a kto chce żyć z hejtu, jak wiele tu piszących. Ja pisze co myślę, i wolno mi stanąć w obronie mojego klubu.Wiele w życiu widziałem i przeszedłem, dlatego nie widzę potrzeby, żeby się takim mlokosom jak ty tłumaczyć!!

24            -39
~~~GrzegorzS
Myślę, że kibice Wisły nie piszę tu o internetowych pyskaczach napinaczach i trolach
którzy poelęgnua w sobie porażki Wisły, by móc się nimi rajcować nie są zadowoleni. I się temu nie dziwię. Nadal nie macie frajerzy wiele do powiedzenia i mam nadzieję że drodzy gołodupcy nigdy nie będziecie mogli nic spaprać w klubi poza tym napinaniem się i trolowaniem każdego własciela działacza sportowca czy realnego kibica Białej Gwiazdy. To oby tak było zawsze. Ja z tej konferencji mam pewność,żemimo spadku Wiśle nie zagraża dugofalowy kryzys ekonomiczny i sportowy. To ewidentne niepowodzenie jakim jest spadek z ligi został oąś przecyzjnie zdiagnozowany i klub mam nadzieję z popełnionych blędów wyciągnie prawidłowe wnioski, które sa oczywiste i Prezes Błaszczykowski dobrze je omówił. Pominoł sprawy niezależne od Wisły jak np. sędziowanie, pewne układy, ale to dla naszego spadku były sprawy jednak dodatkowe. Podstawowa przyczyna to zły dobór trenera, dyrektora sportowego i brak właścicwych decyzji Zarządu i właścicieli w sprawie ich zwolnienia juz po jesieni. Lub raczej inaczej za szybkie ich zwolnienie bowiem moim zdaniem należało Gulli pozwolić utonąć do końca i skompromitowac się na całej linii, bo wówczas sprawa była by dużo prostrza i inaczej sytuowała by obeną sytuację w klubie. Władze Wisły zdają sobie sprawę, że popełnili błedy, ale gdy je popełniali nie było w leci ludzi, którzy by podjęte działania uważali za błędy. Królewski ma rację Wisła przyjęła zasadę, że zrobi tym razem w sezonie przejściowym wszystko by ustawić projekt na lata zatrudniono wedle podręcznika dyrektora sportowego, trenera przyjęto pewną wizję budowy zespołu i dano tym ludziom zaufanie i wolna ręke oraz przyzwoite środki na realizację planów. I tym ludziom zawierzono oddając im sprawy sportowe w ich ręce. Wisła spadła bo ludzie Ci zawiedli na całej linii, zaś akcja ratunowa się nie powiodła, bo była spóźniona. Taka akcja czasem daje efekt, ale tylko czasem teraz sięnie powiodła bo co innego gdy rqatownik przychodzi do zespołu, ktory ma problemy ale ma strukturę a co innego gdy ma ratowac strukturę, której nie ma. Mam nadzieję, że wreszcie ta podstawowa nauka trafi. Niech piwo, ktorego nawarzył pije ten co je warzy. Sprawę spaprali Piaseczny i Gula a odpowiadać za nia muszą osoby, które zajmowały się dzialaniem na innych polach. Teraz będziemy mieć czytelny układ odpowiada Brzęczek jest menagerem w stylu angielskim a inni maja mu w tym pomagać. To układ czytelny i jednoznaczny. Kolejna sprawa czieszę się,m że Wisła jest w rękach ludzi omylnych, ale uczciwycz szczerych i dobrze znajacych się na zarządzaniu. To oni teraz budują przyszłośc sportową i ekonomiczną Wisły na kolejny trudny sezon i widać z wypowiedzi, że rozumieją, że to będzie inna liga i w innym sezonie. Czy im się uda przygotować klub do rozgrywek i funkcjonwania na poziomie pierwszej ligi. Moim zdaniem tak bo pokazał to właśnie ta konferencja. Widać, że realizują tematy negocjują ze sponsorami, zawodnikami, władzami miasyta. Bo od tego są. Wisłą będzie miała inny budżet, będzie grac w innej lidze, ale będzie walczyć. Widać że klub postawił na transparentność. Co nie znaczy , że prezesi będą ujawniac kontrakty, przebieg rozów i nie zamierzają tłuszczy transmitować poufnych rozmów z zainteresowanymi stronami. Czy ktoś zostanie rzycony tłuszczy na rzer oby nie bo Dawid Błaszczykowski nie odpowiada za błędy Gulli a Błażyński za niewiedzę i megalomanię Piasecznego. To była ich działka i jedyny błąd jaki popełnili to to, że nie pozwolili obu tym osobom podać się do dymisji i uciec przed odpowiedzialnością zasłąniając się rozwiązaniem kontraktu. Do tej pory nie widzę chętnego by zadać Gulli pytanie dlaczego spaprał robotę w Wiśle ale widzę całe stado chcące uwalić za to Błaszczykowskich, czy Królewskiego. A Piaeczny i Gula po prostu uciekli a tłuszcza chętnie leczy kompleksy wobec osób, ktore ich zatrudniły, bo to one są winne pomyłki. Czasem właścicel robi błędy w doborze pracowników, ale to wie dopiero po fakcie, bo jak by wiedział, że robi błąd to by nie dał szansy i nie zatrudnił bo nie jest samobójcą. Moim zadniem Wisła jest w dobrych rękach i wyjdzie z tego kryzysu metodyczną pracą i zachowaniem spokoju. Jak Dawid Błaszczykowski spartoli sprawę będącą w zakresie jego obowiązków to nich się go zwalnia, ale on nie może odpowiadać za złe przygotowanie drużyny do sezonu bo to nie on jest od tego. Jaknie awansujemy do ekstraklasy to będzie odpowiedzialny w miarę swoich określonych możłiwości finansowych i organizacyjnych Brzęczek a nie Błażyński. Widać, że właścicele mają swoje żale, że robią co moga i tylko obrywają z każdej strony a nie usłyszą zwykłego dziękujęże wkładają kasę czas praę serce. Więc ja im dziękuję i mam nadzieję, że wreszcie się to poukłada tak jak by chcieli by się to układało. Dal Wisły w tym czasie w tym miejscu i w tej historycznej porze nie ma alternatywy dla innej opcji ułożenia korporacyjnego klubu. W końcu mam nadzieję, że już w następnym sezonie odniesiemy wreszcie wymierny sukces sportowy. I na koniec porażką to były przede wszystkim słabe i cieńkie i nie przygotowane pytania zadawane przez dziennikarzy. Pytali o rzeczy oczywiste w sposób skomplikowany. Jaki sens ma zadawanie pytań tak by ktoś nie mógł na nie odpowiedzieć bo pytający powinien sobie zdawać sprawę, że odpowiedź paśc nie może. Ja bym zadał kilka realnych pytań i mając przed sobą wszystkich decydentów klubu za stołem nikt żaden pismak nie potrafił zadac prostego pytania np. Panie Królewski niech Pan powie tu przy kibicach dlaczego Pana zdaniem Dawid Błaszczykowski Pana nie zawiódł jako właściciela i nadal Pan chce by był Prezesem. I szczeżr czy jedynem powodem nie jest tu układ rodzinny z jego Bratem. Dlaczego trenerem ma być Brzęczek prosze o powody zawodowe i merytoryczne.Itd. Ale to trzeba by mieć dziennikarzy sportowych starej daty a nie obecnego pokolenia.

16            -46
~~~Janko Buszewski
Herti. ....dziś przyznam
Ci rację. Tez mam podobne odczucia. Nie widziałem dziś ludzi z pazurem a raczej zmęczonych i przegranych osobników. No i jak.ktoś mądrze napisał, nie słyszeliśmy nic o wizji.Nie czuć było w tych ludziach takiej sportowej złości i zacięcia w stylu, "my wam jeszcze pokażemy, że zbyt wcześnie nas skresliliscie". Konferencja nie różniaca się niczym,od takiej zwykłej pomeczowej.Tu nie chodzi o to by ujawniać plany i pucowac się przed pismakami, co tylko na aferę czekają,bo to zwiększa klikalnosc bądź nakład gazety.Chodzi o zwykły prosty charakterny i honorowy przekaz dla kibiców. Dla ludzi ,co by wszystko dla tego klubu zrobili.Tego dziś nie było.A kibic nie taki głupi znowu i potrafi odczytać intencje i nastawienie tego,kto mu klaruje o sytuacji w jego klubie.A owe nastawienie wygląda bardzo ,ale to bardzo mizernie. Można mecz przegrać walcżąć jak np zazwyczaj Radek.Sobolewski a można go wygrać,stosując taktykę Manu czy Fazlagicia.Jest różnica? ? Dlatego chciałem zobaczyć dziś wlascicieli "w masce Radka" a zobaczyłem ich w postaci naszego byłego juz kapitana po przegranym meczu,gdzie mówił "mysmy mysleli ze to bedą dobre zawody ale ne gralimy swojego". Czyli takie tradycyjne i standardowe bla bla bla, bez pomysłu i konsekwencji.

24            -20
~~~majonez
nie do wiary. Aż mi się nie chce wierzyć
że nikt nie zapytał co się stało z pieniędzmi za ashrafa i Yawa. Przeciez ten budżet 15 mln tego nie zawiera. Nikt już nie pamieta z dziennikarzy, że były takie transfery? Kadra zarządzająca klubem też nie? Serio nie ma nikogo, kto chciałby się tego dwoiedzieć?

45            -10
~~~Maciek_ts
Kuba, proszę - nie mów już nic więcej...
Serio, uważasz, że będziesz zawsze świętą krową, bo 3 lata temu uratowałeś Wiśle? 3 lata temu uratowałeś, ale dzisiaj razem ze swoją piłkarską niewiedzą doprowadzasz do jej upadku. Nie masz pojęcia na odnoście się od dna, i jeszcze mówisz o ,,śmiejących się kibicach? Czy to my zatrudniliśmy w roli prezesa klubu swojego brata? Czy to my zrezygnowaliśmy z profesjonalisty którym jest Obidziński? Proszę, przestań się kompromitować. Dawid Błaszczykowski nie powinien pełnić żadnej funkcji w żadnej sportowej organizacji. Czemu? Bo podobnie jak Ty nie ma pojęcia o zarządzaniu klubami sportowymi. Dość już tej żenady.

54            -9
~~~Mortal
Nic nie jest czarne i białe
Ja kupię karnet i będę obserwował. Nikt inny sensowny do sterowania klubem się nie pcha.

23            -20
~~~Kibic20
Kibice
Co tu widać, powiększyło się grono naszych kibiców o "Sadloka" i" majoneza". Co do "majoneza" odpowiem, bandytów, sharksow, miśków i Sarapatow nie ma żeby pieniądze za transfery zwinęli, tzn. poszły na dobre cele. ". Chyba, że Ty z tych dawnych bandytów i chciałbyś swoją dole dostać!! Nie obraz sie chłopie, ale co myślałeś? Że ktoś po prostu zwinie te pieniądze?

5            -45
~~~Herti
&Janko Buszewski
Dzięki :) No właśnie. Pozostaje chyba już tylko liczyć na cud,ze właściciele postawią na kogoś kto naprawdę umie zarządzać klubem sportowym i dadzą mu podejmować decyzje. Niestety na razie na to się nie zanosi, a to bardzo źle wróży. Poszerzenie obowiązków Brzęczka to kolejna zła decyzja. Tu nawet elementarne PR już leży,pretensje do kibiców bo ci mają oczekiwania. No litości. Miesiąc czekania na konferencję a prezes opowiada banialuki ze im mecz z Niecieczą przyslonil jasność sytuacji. Jak już tu parę osób napisało,lepiej chyba żeby tej konferencji po prostu nie było.

15            -8
~~~Angol
Rozczarowany?
Poniekąd tak, zwłaszcza nie przyjęciem dymisji prezesów. Niewiele oczekiwałem od tej konferencji, dlatego nie nie wywołała ona u mnie większych emocji. Kilka faktów i wiele niedomówień, niektóre poparte rozsądkiem, inne bez sensu. Bardziej martwi lista potencjalnych transferów, które pozwolą raczej na zakotwiczenie w pierwszej lidze niż awans. Realnie patrząc będzie ciężki sezon, obym się mylił.

12            -6
~~~TS Krisek
Do Braci wiślackiej
Szanowni, to dobrze, ze dyskutujemy. Więcej powiem; to dobrze, ze się spieramy. Zdrowy antagonizm rodzi kreatywne rozwiązania. Mam jednakowoz kilka próśb; 1. Nie obrażajmy się. Wszyscy jesteśmy kibicami Najjaśniejszej i wszystkim nam (tak zakładam) na sercu leży Tejże dobro. 2. Kupmy w jak największej ilości karnety na nowy sezon. Bez względu na wszystko. Be względu na Zarząd, etc (dziś jest taki, jutro będzie inny(. 3. Ale jednakże WYMAGAJMY!! Nie zgadzam się z próba zaskoczenia nam rzeczywistości w stylu ,,wicie, rozumicie, staraliśmy się, ale nie wyszło.."). Ja, zadając wcześniej również głowy Dawida, nawet zrozumiałem po części logikę, ze trzeba organizacyjnie kilka kwestii dokończyć do rozpoczęcia sezonu. Ok, niech tak będzie. Tak chciałbym, by po zamknięciu okienka transferowego Dawid odszedł. Po prostu. To nie jest człowiek mający kompetencje do zarządzania tak wymagającą organizacją, jaką jest Wisła Krakow. Mam nadzieje, ze przyjdzie na jego miejsce kompetentny, sensowny manager. Zapewniam Was, że sa tacy na horyzoncie i podjęliby się tej misji. Chyba bardziej kwestia w zgodzie obecnego Trio na zatrudnienie kogoś ,,z zewnątrz"..

15            -6
Mario
Lepiej mniej gadać , a więcej robić
Dobrze, że nic nie obiecywali. Po owocach ich poznamy. Oby zrobiło nareszcie mądre i przemyślane transfery , a Brzęczek musi to jakoś poukładać. Myślę , że on może pokazać się z z dobrej strony . Nie jest wybitnym trenerem , ale nie jest także , aż tak słabym aby nie dać sobie rady w 1 lidze. Tylko proszę o jedno , nie wyprzedajcie mu składu po 1 dobrej rundzie . Zrównoważyć trzeba team. doświadczenie, ale i młodość i polot.

14            -11
~~~Jowisz
Do --Edd no login
Niektórzy rozsiewają plotki, że oni na Wiśle zarabiają, że nieźle się obłowili... a to chyba jednak nieprawda

11            -11
~~~Kwadrat
Konferencja
Jeżeli ktoś chciał wiedzieć lub jeszcze nie oglądał konferencji to wystarczyło zobaczyć wywiad na meczyki z Panem Obodzinskim wszystko przewidział dokladnie co będzie mówione i jak tłumaczone. Więc szkoda ogladac 2h można to zrobić w 5min. A co do kon. to widać po nich że niemaja żadnego pojęcia ani chyba pomysłu co dalej robić. Wyglądają na wypalonych! Szkoda pisać coś więcej masakra.

17            -5
~~~hoh
a gdzie się rozpłynęło 20 mln z transferów zimowych?
to za ile musielibyśmy nasprzedawać żeby to w ogóle było zauważalne w budżecie? Serio mamy takie koszty ochrony i wywożenia śmieci (tak na konfie usprawiedliwiano koszty funkcjonowania klubu) które tak drenują budżet? Coś tu nie gra.

16            -6
~~~Mark
Ludzie ten Zarzad
Władzy nie odda bo tam w Wiśle wiszą balerony i kiełbasy!

11            -1
~~~MST
...
Przez 3 lata osmieszali nas nie tylko pilkarze, ale i trio + zarzad. Jednak w naszej sytuacji musimy doceniac co mamy, takie sa realia. Niestety ta konferencja moglaby sie rownie dobrze w ogole nie odbyc, a tak znow jest posmiewisko na cala Polske. Marsjanski Jarro, milczacy Kuba, czy prokurator Tomek. Jak wrocimy do ESY - OK. Jak za 2 lata - OK. Jesli spadniemy do 2 ligi to zaden z Panow jak i zaden z kibicow nie powinien wiecej wspominac o tym, ze "gdyby nie oni, to bylaby 4 liga". Dzis sportowo niestety blizej nam tego kierunku niz pucharow.

12            -5
~~~j.k.
@ ~~~Sadłok
Przepraszam, ale kiedy czytam komentarze takich tzw.kibiców jak ty, jestem przekonany wręcz, że za dużo oglądasz tv spod znaku pewnej propagandowej ekipy: nie potrafisz samodzielnie myśleć, a kiedy ktoś ma inne zdanie i potrafi je dobrze argumentować - wietrzysz spiskowe teorie. Nie komentuj już niczego, proszę - nie potrafisz tego robić, a siejesz tylko i wyłącznie ferment.

10            -12
MISIEK_BIS
Jak bardzo potrzebujemy zbawcy i nadziei ?
Tak bardzo, że jesteśmy w stanie chwytać się każdej pozytywnej informacji, których było jak na lekarstwo. Konferencję obejrzało prawie 27 tys. ludzi, wiec Wisła budzi emocje i chwyta za serce. Taki kompleks sztokholmski - lub jak kto woli kompleks Vana Li. Jeśli zmienia się zarząd - przedstawiciele rady nadzorczej mogą wejść na pewien czas do zarządu i przeprowadzić zamiany. Poszukuję również w raporcie wyników tych dokładanych milionów i chyba będę musiał zaprosić do tego lepszego specjalistę, bo ciężko dojrzeć jakieś podniesienie kapitału. Dla mnie cały czas nadzieja w mniejszościowych udziałowcach i socios którzy mogą wyrzec rozsądna presję na Zarząd a nie przywalić z liścia.

6            -3
~~~Młody
TSW
Koniec końców Wiśle nie opłaca się grać meczy z kibicami ponieważ koszty są wysokie. Grajmy więc przy pustych trybunach, ani kosztów ani przychodów z dnia meczowego nie będzie! Zarząd powinien spisywać te złote myśli w złotej księdze dla potomnych

9            -5
~~~Wiślak-Kr akus
Żałosne...
Piotr Obidziński miał absolutną rację. To są dyletanci! Szanuję Kubę za jego dotychczasowe osiągnięcia na boisku. Mam szacunek dla panów Jażdżyńkiego i Królewskiego I tyle... Brat, to całkowity dyletant. Nie twierdzą, że nie ma dobrych intencji, ale to za mało. Zrobili Wisłę firmą rodzinną i to nie ma szans powodzenia. Czy to nie Kuba zatrudniał i promował Skowronka, hyballę, Gulę i Wuja? Kto decydował o transferach jak pozbyli się Obidzińskiego? Arogancja i ignorancja tych ludzi spuściła Wisłę . Tam potrzebni są profesjonaliści, a Kuba i Dawid takimi nie są. Konferencja, to nonsens. Stek komunałów, smutek, żal i chęć poprawy bez jakiegokolwiek pomysłu i planu. Wszyscy są winni poza klanem rodzinnym. Biedni, pokrzywdzeni przez złych ludzi niewinni czarodzieje.

8            -4
~~~Znad morza
Porażka
Ta konferencja jak ubiegły sezon. Brodaci B&B szczęścia nie przynieśli.

4            -2
~~~gapa
p.s
poza tym dawid b łaszczykowski powinien być jednak rzucony na pożarcie ,na znak dobrej woli.poza tym aby utrudnić sobie zadanie dalszego zarxądzania w imię obiektywizmu i takiego naprawdę zewnętrznego spojrzenia nawet jeżeli to spojrzenie będzie sceptyczne i niewygodne

4            -3