Czwartek, 16 czerwca 2022 r.

Milczenie jest złotem

Istnieje znane bez wątpienia wszystkim Wam przysłowie - "mowa jest srebrem, a milczenie złotem". Wydarzenia bieżącego tygodnia sprawiają, że hasło to powinno zawisnąć na jak najbardziej widocznym miejscu w najważniejszych wiślackich gabinetach.

Najpierw mieliśmy bowiem dawno zapowiedzianą, a jak się okazało zupełnie zbędną konferencję prasową, bo na niej nie dość, że kibice Wisły nie otrzymali poza ogólnikami żadnych konkretów, to wielu tych najbardziej po degradacji z ligi wkurzonych fanów odebrało ją w kilku przekazach jako butę i arogancję wiślackich włodarzy! A do tego niezmienny brak wyciągania wniosków z szeregu błędów.

Oczywiście - kibice Wisły mają niezmiennie i wciaż powody do tego, aby być wdzięcznymi za akcję ratunkową po wydarzeniach z końcówki 2018 roku. I nigdy o niej nie zapomną. Dziś mamy jednak rok 2022 i "Biała Gwiazda" po raz czwarty w swojej historii została zdegradowana z Ekstraklasy! Niestety - czy się to komuś podoba, czy nie - odpowiedzialność za to w największym wymiarze spada na sterników klubu!

A Ci po wspomnianej konferencji najpierw uraczyli kibiców ankietą dotyczącą cennika karnetów, w której jedno z pytań (zdjęcie obok) ułożone było w taki sposób, że musiało wywołać burzę! Bo siłą rzeczy pokazywało po prostu brak szacunku dla najważniejszych ludzi naszego klubu, jakim są kibice! Kilka wysłanych odpowiedzi na wspomnianą ankietę od osób, które ją wypełnili, niestety otrzymaliśmy. Jeśli było takich więcej, to nie dziwi nas fakt, że zapewne pomysłodawca szybko się z ankiety wycofał, ale już próba odwrócenia całości w żart i wypuszczenie w środowy wieczór filmu w klubowych mediach społecznościowych z "marsjańską Iwoną" sporej grupie kibiców znów i zdecydowanie nie przypadł do gustu! Tym, którzy mogą mieć specyficzne poczucie humoru taka "anegdota" (wpis z twitterowego konta klubu znajdziecie poniżej) może i nie przeszkadza, ale Wisła to jednak naprawdę ogromna społeczność. I w niej znalazło się sporo osób, które odebrało to jako kolejny od klubu policzek!

Wszyscy tutaj obecni jesteśmy kibicami Wisły. Tak są nimi włodarze naszego klubu, jak i cała ogromna wiślacka społeczność. Niestety bieżące akcje sprawiają, że tak jak wielu fanów jest niezmiennie ogromnie złych na aktualny los ich klubu, tak to co dzieje się ostatnio wokół niego naprawdę mu nie pomaga.

Gdy zimą 2018/2019 Wisła stanęła na skraju upadku pomagali jej niemal wszyscy. Nawet ci, którzy nie życzyli jej dobrze. Losem "Białej Gwiazdy" interesował się każdy, a mnóstwo osób trzymało kciuki, aby klubowi udało się podnieść. Po ostatnich latach Wisła coraz częściej zaczyna budzić wśród wielu osób reakcje zgoła odmienne. Coraz częściej takie właśnie działania jak opisane wyżej narażają klub wyłącznie na śmieszność. Wiele osób od Wisły się odwróciło i jeśli ta tendencja będzie postępować - można się obawiać, że zaczną się od niej też odwracać... kibice. Nie każdy jest bowiem "fanatykiem", który ślepo i w dym pójdzie za tym klubem. Są też tacy fani, którzy poza piłką nożną, poza "Białą Gwiazdą", interesują się i "żyją" wieloma innymi sprawami. Warto więc zastanowić się co zrobić, aby zachęcić ich do tego, by mimo degradacji z Ekstraklasy - chcieli nadal, albo i jeszcze w większym zakresie wciąż "żyć" tym klubem! "Akcjami z Iwonami" na pewno ich do tego nie zachęcicie!

... czasami naprawdę to milczenie jest złotem...

PS. Aktualnie konto twitterowe » Jarosława Królewskiego zostało zawieszone...


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


92    Komentarze:

~~~FanatykWi sły
...
Wstyd, że mamy takich właścicieli. Po prostu nie dość, że nie mają żadnego pojęcia o rządzeniu klubem to jeszcze zaczęli go ośmieszać. Robią pośmiewisko z naszego klubu. Cała Polska się śmieje. Zapomnijmy o poważnej piłce z tymi niszczycielami. Panowie JKB z bratem i wujkiem - WON Z NASZEJ WISŁY!!

128            -157
~~~Bartek
Karnety
Ceny na cały stadion na sezon 22/23 Ulgowy 100 Normalny 150. Przecież każdy przedstawiciel na konferencji mówił "Biorę za to odpowiedzialność" - jeśli tak to niech każdy z nich dołoży po 3 mln (bodajże 6 ich tam siedziało 6x3mln=18mln) i wtedy mogą mówić że biorą odpowiedzialność bo na razie to wygadują totalne bzdury!! Niech się nie wygłupiają z tym co pisali w ankietach ja nawet nie mówię o marsjańskiej cenie 700 ale o najniższej propozycji bo ona jest z Księżyca albo z kosmosu. Co ten zarząd wyprawia?

118            -46
~~~Krzywoust y
Social
Od dawna uważam, że nasze socialmedia są najgorzej prowadzonymi w Polsce. Jakieś takie ciepłe kluchy. Zero jak, zero jakiejś kreatywności czy czegoś z pazurem. Wszystko jak z kijem wiadomo gdzie. Teraz czara goryczy się przelała chyba wszystkim. Zaczęło się od podziękowań piłkarzom za spadek a kończy się czymś takim... Sami się podkładamy na bycie pośmiewiskiem. Bardzo przykre

98            -28
~~~Kibic z Polski
......
Tylko dymisja tego całego żałosnego zarządu, zmiana właścicieli. Nie ma wyjścia! Ci ludzie nie mają żadnego pojęcia o prowadzeniu klubu ! Amatorka ba wręcz dziecinada w zarządzaniu klubem może skończyć się kolejnymi spadkami....Na końcu puszczanie komunikatów Kasi....To jest takie dno że szkoda to komentować. Tak pośmieje się pół Polski ,nic więcej. Redakcja ma racje ,zaczną odwracać się kibice . Mam takie wrażenie że "właściciele Wisly" chca chyba zniszczyć klub do końca. Czy robia to intecjonalnie czy z braku profesjonalizmu ,juz sam nie wiem. Wygląda to wszystko tragikomicznie.

85            -63
~~~Lubie_tru skawki
Ta odpowiedź o 725zl
Bo zależy mi jak najszybszym powrocie do ekstraklasy.. Oczywiście. A jeszcze bardziej będzie mi zależeć jak zapłacę 1700zl itd. TYLKO CO Z TEGO? Przecież te pieniądze trafiają do ludzi, którzy nie umieją nimi zarządzać. Co się stało z ponad 20 mln złotych z zimowych transferów? Do tego kilka milionów od pomniejszych nowych udziałowców, do tego umowa z Orlenem na 4 mln. O Socios już nawet nie wspominam. I dalej bieda? Dalej trzeba drenować kieszenie kibiców? Przecież to jasne jak słońce że te pieniądze są wrzucane jak do studni. Bo niby mamy wielkie koszty na ochronę i wywóz śmieci że stadionu w dniu meczowym (tak wynika z odbytej konferencji). Ja nie wiem, ale jak nie będzie transparentności i konkretów gdzie ta kasa się rozpływa to frustracja będzie rosła a wynik sportowy malał.

136            -14
~~~Obserwato r
WISŁA TO NIE SZKOŁA!!
Jak sami twierdzą spadek to była dla nich "szkoła życia". Problem w tym że WISŁA TO NIE SZKOŁA! W szkole można popełniać błędy i w nieskończoność je bez konsekwencji poprawiać. W klubie który jest czymś więcej niż zwykła firma bo tutaj są serca ludzi - na naukę nie ma żadnej przestrzeni! Żadnej! Ludzie którzy zrzucili klub muszą odejść natychmiast! Trzymając się kurczowo nie tylko kompromitują siebie ale niestety kompromitują klub i zapiszą się czarną kartą w jego historii. Kibice im tego nie zapomną. I nawet nie tego że zrzucili klub z ekstraklasy, ale tego że nie odeszli z honorem kiedy jeszcze mieli na to szansę. Niestety ją zmarnowali... Podajcie się do dymisji teraz, wpuśćcie profesjonalistów do klubu! Apeluję! Puki nie jest jeszcze gorzej! A niestety może być...

68            -26
Anty Królewski
Kolejna kompromitacja w wykonaniu Tria
Trio po raz kolejny kompromituje i ośmiesza i tak już mocno nadszarpnięty przez ostatnie lata wizerunek Wisły. Najpierw żenująca konferencja, następnie kuriozalna ankieta w sprawie karnetów (sposób sformułowania odpowiedzi w niej zawartych po raz kolejny pokazuje brak szacunku dla kibiców ze strony właścicieli), a teraz coś takiego. Pewnie za tą ostatnią akcją stoi Królewski. Z tymi dyletantami nic dobrego nas nie czeka, najlepiej niech wystawią Wisłę na sprzedaż ...

68            -40
~~~Tss
Klub tego nie ogarnia
Czy nie mogą poprostu zapytać władz socios zanim wyskoczą z taką akcją czy to będzie dobrze odebrane? Czy pytali socios co sądzą o ankiecie zanim ja wypuścili? Przecież nikt jak głos socios nie bedzie lepszym wyznacznikiem co się może spodobać a co nie. Mam nadzieję że Jarek sobie odpocznie dłużej od Twittera.

89            -14
~~~Niko
Jaka piękna tragedia
Jak się skończy chryja na Ukraine, zainwestujcie w ich speca od PR, Teraz na serio. Jaka piękna tragedia. Zarząd zrobił wszytko, może trochę za późno, ale hej..starał się, trener zrobił wszystko, no ale .. 14 finałów i jeden sukces... Piłkarze się starali, no na treningach to normalnie agenci z PSG czy innego MC się zabijali w drzwiach. Wszystko było ok, wszyscy się starali tylko no.. WISLA SPADLA Z LIGI! Mam wrażenie że jakby nie wszyscy rozumieli problem, albo wręcz mieli to gdzieś. Stało się? Och, .. są 10 pieniądze na koncie? Aaa czyli nie jest złe. Zarząd mówi że dobro Wisły leży im na sercu. Myślę że nawet może tak jest, szkoda tylko że efekty tego porównywalne są w wizyta prawiczka w burdelu. W chwili gdy kibice oczekują czegoś co pozwoli wlać nadzieję w serca, oczekują "spadliśmy, ale za rok o tej porze będziemy na rynku świętować ponowny awans" dostają w twarz gadkami no.. zawalilismy, no i tego... To źle, prawda? AA tak faktycznie źle... Ale wiecie rozumiecie... Mamy za dużo kibiców,.. i mamy koszta .. Dodać do tego grobowa atmosferę na konferencji, dodać brak informacji o planach, i kibic ma wrażenie że jest na pogrzebie ukochanego klubu... By zaraz po pogrzebie dostać w ryjka szantażem - zapłać jak ci zalerzy. Czyli spadliśmy .. ale business as usual? Wy płacicie a my się staramy ? Kibice oczekują działań. Konkretnych, informacji kto był za to odpowiedzialny, jakie zostaną wyciągnięte konsekwencje, czy nastąpią zmiany - jak tak to kiedy możemy się spodziewać ich ogłoszenia, Kadrę jakiej możemy się spodziewać... przecierz zarząd miał plan B na wypadek spadku. Miał? Prawda? Czy jednak było to mydlenie oczu.. zarówno wtedy jak i teraz..

62            -21
~~~tom88
Czas
Im szybciej ci ludzie odejdą tym lepiej. Oni już nic nie zbudują, tylko niszczą...

71            -35
~~~Ona
Problem polega na tym
Że właściciele smiedza wszystkim a nie pieniędzmi. Żeby mieć klub i osiągać sukcesy trzeba mieć pieniądze.Fakt trzy lata temu panowie pomogli i wielkie dzieki ale to wystarczyło jedynie na uratowanie Klubu.Po czy zobaczyli jak to fajnie mieć Klub bo można się lansowac jak Krolewski i pomyśleli że będzie kasa od sponsorów kogoś się sprzeda kibicow wydoi i dadzą radę.Tak jednak nie jest tylko bogaty właściciel może dac nadzieję na sukces.Nich ogłoszą jak Lechia że są na sprzedaż jestem pewien że ktosn sie znajdzie ale oni tak naprawdę nie chca bo stracę stanowiska(kto zatrudni Dawidka albo Balazinskiego) i tak będziemy tkwić w tej beznadziejnosci.

70            -28
~~~BL
...
Kij. Dupa. Byłoby o wiele prościej, gdyby wielu wyjeło to pierwsze z tego drugiego.

33            -17
~~~Wisła
hehe
no wesoły informatyk... zabrał się za kreowanie rzeczywistości klubu... podobna jest ona do tej z nieśmiesznych memów albo dowcipów...

43            -24
~~~Tss
Do BL
Masz trochę racji. Problemem władz Wisły jest to, że spadliśmy i kibice są dalej wściekli. Gdybyśmy niespadli to zbliżona akcja była by odebrana w inny sposób. Duża część kibiców którzy teraz jadą po zarządzie za te akcje w normalnych warunkach przyjęłaby to z co najwyżej uśmiechem politowania.

58            -11
~~~Robson1
Jaja
Na trzeźwo nie do przyjęcia.

47            -16
~~~Misioł
Kompromitacji ciąg dalszy
Panowie, zatrudnijcie w końcu kogoś kompetentnego do zarządzania tym cyrkiem i usuńcie się w cień. Tak będzie najlepiej. Był Obidzinski, były dobre transfery i atmosfera wśród kibiców. Odpuśccie sobie toksyczne zabawy w braci na stanowiskach i przywroccie profesjonalizm. To jedyna rozsądna droga.

84            -15
~~~Mark
Ten Zarząd już nie służy Wisle
Oni służą sami sobie niestety

72            -25
~~~Mark
Kolejny wyglup
Tego "mądrego" Zarządu ile razy jeszcze kibice połóżmy temu kres!

48            -26
ed_rush
z reguły jestem człowiekiem...
...bardzo cierpliwym, wyrozumiałym i ufnym odnośnie dobrych intencji w działaniu drugiego człowieka. Jednak skala "wtop" które towarzyszą naszym sternikom, poraża i burzy moje olbrzymie pokłady wsparcia. Sprawy organizacyjno-biznesowe ok., ...ale odkąd przejęli klub dział sportowy leży, spuścili nas z ligi, kazali czekać miesiąc na konferencję, która była stekiem banałów i frazesów. Spreparowali genialną ankietę, a kiedy sobie uświadomili, że zaliczyli kolejną wtopę to spłodzi na deser ten filmik. Czy leci z nami pilot? Panowie poziom abstrakcji tego wszystkiego jest tak olbrzymi, że prawie nikt tego nie ogarnia. Tym całym chłamem przykryliście całkiem udany początek okienka transferowego. Taki był wasz cel? Zanim podejmiecie jakieś kolejne kroki i puścicie to w eter przemyślcie to na spokojnie tak z 10 razy.

52            -12
~~~Andrzej
Ło Panie
Tego już się nie da odzobaczyć. Mniejszą wiochą byłoby wejście Jarosława Psikuty z Chłopaki nie płaczą z tekstem : uwaga frajerzy, mam ważny komunikat

55            -14
zyga
Po co?
Czytam ze zrozumieniem kolejny tekst redakcji i nie wiem! Takie wrzucanie do naszego ogródeczka tekstów które niewątpliwie są opiniotwórcze nie jest jakimś wynikiem personalnych wycieczek między redakcją a zarządem? Nie chcę w to wnikać, ale naprawdę szanuję to co Wisłaportal robi od 1998 roku. A teraz do konkretów. Co jest obraźliwego w tej ankiecie? Klub ogarnął ankiete, wysłał chcąc się czegoś od nas dowiedzieć. Wg mnie zrobione to zostało szybko i sprawnie. To że jakiemuś odsetkowi nie spodobają się pytania? Czy jesteśmy dziećmi w piaskownicy, czy kibicami Wisły? Pytania są logiczne i nikogo nie obrażają! Każdy z Was będąc na miejscu zarządu miałby wiele pytań jak poskładać te klocki. Nie chcesz to nie musisz odpowiadać. Nie chcę być tutaj adwokatem zarządu który ma trochę za uszami, ale dajcie im trochę się ogarnąć po ciosie bokserskim który dostali. Jeśli nawet nam żal nadal że spadliśmy, bo to jasne że boli i widzimy szereg rzeczy które można było zrobić lepiej, to szanujmy się, bo to nie są osoby które nie potrafią czegoś zbudować, a tym bardziej zarządzać firmami. W tym wszystkim uważam że i tak zarząd niebawem będzie do zmiany, Dawid się stara ale jest tylko człowiekiem, bratem słynnego brata, nie jest charyzmatycznym przywódcą. Polecam klubowi jak najszybciej pozyskać do współpracy medialnej wygadanego, zdolnego kibica, 30-40 latka na rzecznika prasowego, będącego blisko zarządu, tak aby można było tę sferę komunikacji znacznie poprawić. A my kibice nie obrażajmy się jak panienki, tylko konstruktywnie i z nadzieją działajmy. Sypmy pomysłami, pomagajmy, rozmawiajmy ale nie nabijajmy się, nie krytykujmy ze złości i tylko dla samej krytyki. Sytuacja nie jest łatwa, wewnątrz klubu są niespójności i pora zacząć coś budować.

48            -57
~~~Kibic20
Temat powyzej
Redaktor tego artykułu zapomniał dodać, że to powiedzenie powinno być do nas niektórych skierowane. Dobrze wiemy, że media mają wszędzie wgląd, to trzeba się było co poniektórym zastanowić z tą krytyka. Trzeba było zażądać spotkania z kibicami(bez mediów) i wylewać bezpośrednio nasze żale. Wiecie co piszą, że żaden poważny inwestor nie przyjdzie, i wiecie dlaczego, nie przez zarząd, tylko przez nas kibiców. Jeden nawet śmiał napisać, "po co komu taki klub potrzebny z przestępcami na trybunach, że u nas dalej działa kibolstwo". Zapytajcie, kto doprowadził, że takie zdanie o nas mają? Nie zarząd, a my sami, przez nasze wpisy, które przyczyniły się też w pewnym stopniu do posmiewiska. Nie podoba się też niektórym, że godnie żegnamy się z odchodzącymi piłkarzami, to poczytajcie, co wczoraj powiedział Podolski"Obojętnie kto odchodzi, legenda klubu czy piłkarz, który zagrał tylko jeden mecz, należy się pozegnac, bo za tym pilkarzem czy trenerem stoi też czlowiek". Dotyczy to też niektórych hejtow na naszym forum. Kuba wam też powiedział, że nie jest tutaj przyklejony, nie musi być u nas zawsze. Przyszedł tylko z jednym zamiarem, żeby Wisła przetrwała. A Królewski powiedział, jeśli ktoś będzie w stanie lepiej zająć się klubem, to są otwarci na każdą rozmowę. Jakoś nie widać, żeby ktoś się pchał drzwiami i oknami. My kibice, zamiast spokojnie zaczekać do początku sezonu hejtuje my dzień za dniem, każdego przychodzącego piłkarza traktujemy krzywdząco. Niektórzy z was nawet nie widzieli ich w meczach a już wiedzą, jak będą grali i wyglądali na boisku. A ankieta Pana Królewskiego, oczywiście błąd, była skierowana do karnetowiczow, nie trzeba było jeden z drugim szybko zareagować, dać sygnał, że to błąd, żeby tak daleko do mediów nie poszło? Byłoby mniej posmiewiska. Ale wy co poniektórzy cieszycie się z takich afer, jeszcze podjudzacie!! To nie dziwcie się, że żaden poważny sponsor do nas nie zawita Piszecie "wszyscy z klubu powinni się poddać do dymisji" , a zastanowił się któryś i co dalej? Nowy sezon lada moment, toby pewno znaczyło, nowy sezon bez naszego ukochanego klubu!

54            -51
~~~Diogenes2 2
Krolewski i Kasia wyp.... z Wisly!
Skoncz kompromitowac 116-letni klub! Miej odrobine szacunku do barw, historii, przeszlych pokolen dbajacych o Wisle i wspolczesnych kibicow. KROLEWSKI PERSONA NON GRATA

37            -63
~~~BaCa
Trio
Wszyscy jadą po trio...tak popełnili wiele błędów, ale są i im zależy na klubie. Wyobraźcie sobie ze rezygnują i Wisła trafia w ręce meresinskich, kambodzanskich, albo bandytów właścicieli.....za rok nie istniejemy. Sponsorzy się wycofują, miasto nas wyrzuca że stadionu, i długi rosną. Takiej Wisły chcecie? Zrozumcie w końcu że nikt nie chce tego bagna wziąć które narobili między innymi kibice którzy teraz najbardziej jadą po zarządzie.

82            -37
~~~mario
1 liga
Wstyd i hańba ! Właściciele i zarząd do wymiany! Jak można tak traktować kibiców po spadku z ekstraklasy ?!? Po takiej kompromitacji, wstęp wolny na wszystkie mecze u siebie . Takim zabiegiem może z powrotem fani wrócą na R22 ...O kibiców i fanów trza zadbać a nie perfidnie na NICH żerować i wykorzystywać !!

25            -52
~~~Kiko ramirez
Zrobili z Wisły klub mem
Królewski wypad z Wisły gołodupcu. Miarka się przebrała

52            -54
~~~hm
ehh
Z konferencji dla mnie przerażające wnioski były takie, że ci ludzie nie mają zielonego pojęcia o prowadzenia klubu. Oni wymyślają koło na nowo. Mówią, że już próbowali prowadzić klub bez dyrektora sportowego, później z dyrektorem sportowym i mają w tym doświadczenie (lol) i teraz będą próbować wersję z drugiej strony błoń - czyli połączonego trenera i dyrektora sportowego. Żenada. Po pierwsze doświadczenia nie mają żadnego. Żaden profesjonalny klub nie działa bez dyrektora sportowego ani w Polsce ani tym bardzie na zachodzie. Po drugie, to że zatrudnili dyrektora sportowego bez doświadczenia nie oznacza, że wszyscy dyrektorzy sportowi są źli. Po trzecie jak sprawdziło się połączenie tych funkcji widać u sąsiadki gołym okiem - nie sprawdziło się i od tego odeszli. Kuźwa. To jest jakaś alternatywna rzeczywistość. Wychodzą poważni ludzie, którzy zarobili dużo na interesach plus Kuba, który zarobił na sporcie i grał w profesjonalnym klubie i ogłaszają te banialuki ludziom tak jakby musieli na własnej skórze coś odkrywać. Ten sport istnieje tyle i w tylu klubach na świecie, że nic już nie jest do odkrywania. Wystarczy zatrudnić profesjonalistów, dla których to jest chleb powszedni. Gadanie, że ich nie ma na rynku - kolejna farsa. Wy po prostu sami chcecie być managerami i decydentami we wszystkim. Wy nie chcecie oddać ani trochę władzy. Przy kawce na whatsappie będziecie nadal robić akceptację bądź negację każdej decyzji. Spadliście do drugiej ligi rozgrywkowej (zwanej w pl z jakiegoś nieznanego powodu 1 ligą) i nie wyciągnęliście ani jednego konstruktywnego wniosku. Zwalanie winy tylko na timinig w zatrudnianiu i zwalnianiu ludzi nie jest DNA upadku. Przyczyną jest to, że nie umiecie, nie macie wyczucia w tym kiedy i kogo zatrudnić bądź zwolnić. Nie umiecie tego bo się na tym kompletnie nie znacie. Zatrudnienie profesjonalistów, którzy się na tym znają byłoby dla klubu 100kroć tańsze niż spadek z ligi. Mimo to dumni i butni wychodzicie z frazesami na ustach podkreślając 10x że bierzecie odpowiedzialność na siebie, za błędy, ale przy szczegółowych pytaniach dziennikarzy okazuje się, że winą okazał się tylko czas nic więcej. Wszystkie decyzje były dobre, ale w złym momencie podjęte. Nie, to tak nie działa. Kuba rozgoryczony mówi, że łaska kibica na pstrym koniu jeździ... Uratowaliście klub, bez was nikt by tego nie dokonał! Dozgonna wdzięczność!! Tylko później przez swoją butę doprowadziliście do spadku! Póki co klub dalej istnieje, ale idąc dalej tą drogą możecie doprowadzić do całkowitego upadku. Już to pisałem, ale powtórzę - jesteście TYMCZASOWYMI właścicielami klubu. Klub był kilka pokoleń przed Wami i jak nie doprowadzicie do likwidacji będzie następne pokolenia po Was. Nie ważne jak długo tutaj będziecie - tak czy siak w końcu ktoś przyjdzie po Was. Zamiast odkrywać piłkę nożną na nowo zatrudnijcie w końcu ludzi, którzy się na tym znają. To naprawdę jest tańsze niż zabawy w managerów bez pojęcia a na to po prostu Was nie stać. Najtrudniej słuchać Królewskiego. Przekłada sobie znany biznes na biznes klubu sportowego i pomimo że jemu się wydaje że jak jeden czynnik doda do drugiego to się uzyska pożądany efekt to w sporcie tak to nie działa! Stąd później wyrażane zaskoczenie, że coś poszło nie tak. Zapowiadane na konferencji hucznie konsultowanie się z kibicami, z socios zaczynacie dramatycznie. Ankieta, która nie dość że jest z cenami z marsa to jeszcze sugeruje odpowiedzi na podświadomość. Widać bierzecie przykład z góry i chcecie stosować w skali mikro identyczną propagandę. Przetłumaczę waszą ankietę na bardziej zrozumiały język: 1. jesteś frajerem i pomimo, że doprowadziliśmy klub do spadku będziesz dalej płacić wygórowane ceny nawet jak na ekstraklasę. 2. jesteś lekko kumaty i trochę zdajesz sobie sprawę, że to nie ty doprowadziłeś klub do spadku, ale i tak dołożysz się do naszych błędów. 3. ehhh nic nie dołożysz się do naszych błędów. Mniej więcej tak to wygląda. Wystarczy przecież zrobić ceny obowiązujące w 1 lidze - bo w tej jesteśmy, ale dać jakąś opcję dla tych, którzy chcą więcej zapłacić. Jak narzucicie ceny z marsa, licząc że wszyscy się na nie zgodzą oglądając Sandecję, Chroby, Resovia, Skra i innych tuzów to stadion będzie PUSTY. Ja nie rozumiem jednego. Klub w kilku procentach należy do drobnych akcjonariuszy - w tym i mnie. Dlaczego na maila nie otrzymuję, żadnych informacji dotyczących klubu - budżetu, planów itd.? Czy takie coś jest zgodne z polskim prawem? Jeszcze jedna dygresja - pytają się dziennikarze Kuby czy nie widzi czegoś nienormalnego w tym, że jest właścicielem i piłkarzem a on odpowiada od swojej strony, że dla niego nie ma problemu... Pytanie jest jednak zgoła inne - czy dla piłkarzy z którymi grasz Kuba to nie jest problem. Z tym, że są w szatni z szefem?

47            -22
Maxi
Le Cabaret w zarządzie panuje . Ale Kasia jest super hehe komu się podoba to łapki w górę ! he
Dziwna ta piłka nożna jest gdy rządzili nami szemrani ludzie miejsca były wyższe.Przyszli ratownicy i co roku walczyliśmy o utrzymanie dwa razy się udało za trzecim razem już nie. Szanuję panów B,J,K że podjęli się ratowania klubu ale czas na zmiany . Tylko jest jeden problem jak nikt nie chciał przejąć Wisły grającej w ekstraklasie to teraz o kupca może być jeszcze trudniej bo wiadomo że Wisła będzie miała o wiele mniej kasy niż ta grająca w ekstraklasie .

29            -20
~~~Babcia
Milczenie..
Droga,kochana redakcjo. Macie rację, że milczenie jest złotem... Niestety odnosi się to również do Waszej redakcji... Codziennie po kilka razy zaglądam na Wasz portal i uważałam Waszą redakcję za jedną z najlepszych, ale chyba przestanę... Coraz częściej, a zwłaszcza ostatnio Wasze ,,eseje'' i ,,analizy'' są złośliwe, niemerytoryczne i wręcz anty-wiślackie. Otrzymaliśmy również tę ankietę, wypełniliśmy i... po temacie! Chcecie szczerości od klubu i jego władz, a ta szczerość Wam sie nie podoba. Straszenie, że ,,kibice się odwrócą'' jest złośliwe i anty-wiślackie. Ostatecznie piłka nożna nie jest solą życia i można bez niej żyć... Baaa! co najmniej połowa obywateli tego kraju w ogóle nie wie, że istnieje taki klub jak Wisła!.. Ja się nie odwrócę , moje liczne wiślackie grono również, a Wy Droga Redakcjo... nie jestem tego pewna...

44            -73
~~~jazz
niesamowici są ci wszyscy ludzie
którzy ślepo wpatrzeni w trójce uważają, że żadna krytyka nie może ich spotkać! Tak rządzili, że nas z ligi s[...]ili. Pochwalcie ich klakierzy za to! Także za to, że jeden z nich myślał, że bez więzadeł można grać w piłkę, drugiego za krucjatę o to kto jest najstarszy, a trzeciego za błaznowanie w internecie i [...]enie o Marsie.

66            -20
~~~Alfer_77
Błazenada
Brak słów na komentarz tego tekstu. Trudno uwierzyć że cały zarząd włącznie z trenerem po tej kompromitacji zostaje i kompromituje się dalej. W przypadku braku awansu lub braku podjęcia walki o awans powinni wszyscy zostać wywiezieni na taczkach. W sercu jest ogromny żal i wstyd bo chyba nikt nie przypuszczał że Kuba będąc tak dobrym piłkarzem okaże się takim dyletantem zarządzania i dobierania sobie ludzi do współpracy...

43            -17
~~~Nick
Temat
Ta ankieta i filmik pokazuje najlepiej jak marny poziom prezentuje biuro prasowe Wisły z Karoliną Biedrzycką na czele. A co do filmiku.. może i zamysł dobry, ale wykonanie niekoniecznie. I to tłumaczeniem na kilka języków to już taka przesada.. takie żarty na siłę.

42            -11
~~~szczebele k
Tak się nie da...
Ankieta jak ankieta, konferencja jak konferencja, ale kupka pieniędzy od tego nie urośnie.

34            -3
~~~Nick
Temat
Pytam Karoliny Biedrzyckiej odpowiedzialnej za prowadzenie Twittera Wisły, dlaczego nie ma żadnych filmików z przygotowań, treningu piłkarzy Wisły.. wystarczy wyjąć telefon i nagrać. Ona, że czasu nie ma na to. Po czym opublikowała idiotyczny film z Kasią. A jeżeli nie masz czasu, to zmień pracę, bo pobierasz 8 tysięcy zł miesięcznie, a nie chce ci się nagrać filmiku z treningu Wisły i wrzucic w social media, za które odpowiadasz.

55            -9
~~~Janko Buszewski
Alfer77,Nick i jazz
taka właśnie krytyke popieram.Krótkie zolnierskie słowa, bez pieprzenia o modzie i pogodzie.Tez przez ostatnie parę tygodni,musiałem w sobie to wszystko przemielic.Doszedłem jednak do wniosku,ze mleko się rozlalo i przestałem biadolić o spadku i jego przyczynach.Teraz czekam na nowy projekt, bo to ze stary nie wypalil ....chyba nie muszę nadmieniac? Szatnia się wietrzy a do klubu przychodzą nowi.Polacy co ważne.Daję tym transferom zaufanie.Oby tylko zdrowie dopisało.No i mam wciąż nadzieje,ze na tym nie koniec, bo trzeba jeszcze do klubu kilku piłkarzy na pozycje a i takich z hasłem "goodbye", tez paru stoi w kolejce.Będę jutro w Warszawie a tam m in mam się spotkać ze znajomkiem, co współpracuje od lat z leśnym.Ma ponoć trochę ciekawostek nt akcji z przejęciem klubu po bandyterce. Juz wiem, że wszystkiego nie ujawni ale liczę na jakieś opinie.Interesuje mnie spostrzeżenie ludzi z boku, co do tematu naszych obecnych włodarzy. Nie traktuje ich jako zbawcow,ale też nie wylewam wszelkich możliwych pomyj w temacie niesprawdzonych informacji.Co pismaki są w stanie zrobić dla klikalnosci i poczytnosci,sam bylem w stanie się przekonać. Co na tym forum transferowac potrafią wszelkiej maści frustraci i przegrywy życiowe,tez juz lata temu dostrzegłem.

38            -7
~~~gino
bez przesady
Jestem zdecydowanym wrogiem nepotyzmu, który zapanował w tym klubie. Zatrudnianie na eksponowane stanowiska braci, wujków w każdej firmie jest złe. Podobno nawet żeby zostać fizjoterapeutą trzeba mieć rodzinę w klubie. No żenada. Ale bez przesady, ten filmik był akurat przyznaniem się do błędu, żartobliwa forma i nawiązanie do Marsa było zabawne. Jestem przekonany, że nie Królewski i jego twitter jest największym problemem Wisły. A ci którzy krytykują redaktorów WislaPortal za to, że piszą o tym co na bieżąco się dzieje w klubie, powiem: zamieszkajcie w Korei Północnej, tam będziecie szczęśliwi, tam wszyscy klaszczą i chwalą co by się nie działo.

29            -16
~~~Wojturo19 06
Strona internetowa sprzedaży biletów
Jak włodarze Wisły Kraków myślą o sprzedaży biletów i karnetów to najpierw niech zmienią stronę internetową przeznaczoną do tego. Bo ta strona do niczego się nie nadaje. Jest nieprzyjazna dla Kibica Wisły. Jestem karnetowcem od wielu lat i to co w ostatnim sezonie "specjaliści" od programowania zrobili to już kurioza. Zniknęła cała moja historia zakupu karnetów i biletów z ostatnich kilkunastu lat. Nawet ostatni zakup karnetu na cały sezon nie był widoczny. Na pytanie do Pani z okienka (gdzie sprzedawane są bilety) dlaczego nie widzę mojej historii w internecie odpowiedziała że zmieniła się firma zajmująca się tą stroną. Pytanie, gdzie jest baza z danymi i historią kibiców? Bo przecież jest RODO i dane Kibiców należą do Wisły Kraków a nie do jakiejś bliżej nieokreślonej firmy. Poza tym wielu pewnie się przekonało, że jak Kibic ma nieaktualną kartę kibica to zakup biletu na pojedynczy mecz jest prawie możliwy i wymaga to prawie marsjańskiej misji. Trzeba się długo namęczyć aby znaleźć na to odpowiedni sposób. Dlatego proponuję aby Pan Królewski i jego spółka zajęli się stworzeniem odpowiedniego programu do sprzedaży biletów, a zarządzanie Wisłą Kraków zostawił profesjonalistom.

37            -4
~~~Tw Bolek
Kibic 20
Ty dalej swoje. Ci ludzie którzy stali za tymi kopaczmi jak wspomniałeś wraz z Podolskim byli sowicie jak na nasze warunki opłacani i olali totalnie pracodawcę że o kibicach nie wspomnę. Dzięki takim jak ty klub Wisła Kraków będzie się staczał w otchłań. Co do inwestorów to powiem ci tak że gdyby była podaż na takich na naszym rynku to dawno w tym klubie byłby poważny inwestor a że takich zwyczajnie nie ma lub są ale tacy którym się wydaje że nimi są to mamy taki właśnie obraz. Skończ człowieku wreszcie opowiadać tutaj bajki bo mnie mdli tak że sobie rzygnę. Widzę przywalenie obuchem w łeb jakim był spadek nie nauczyło jeszcze wszystkich rozsądku wśród sympatyków Białej Gwiazdy.

24            -14
GrzegorzS
Czytam po ileś razy tę ankietę, na którą odpowiedziałem,
i nie pojmuję co w niej jest obuzającego. Może byś redaktorze to wyłozył. Klub zapytał karnetowiczów, czyli osoby związane z Wisła na bobre i złe w porywach jest to ok. 5000 osób o cenę karnetów. Zadano trzy oczywiste pytania określające pułap jak rozumiem podstawy finansowego wpływu do kasy klubu. Punkt pierwszy określa zangarzowanie na poziomie dotychczasowym z gwarancją utrzymania w zespole kilku zawodników dających nadzieję na szybki powrót do ligi. Co w tym obraźliwego i niewłaściwego drogi redaktorze. To oczywista oczywistość. Za utrzymanie w Wiśle Fernandeza, Colleya, Sawicia, Gruszkowskiego, i paru innych zawodników trzeba zapłacić. Jeśli się nie zapłaci to trzeba będzie ich sprzedać by utrzymac finansowanie zspołu na poziomie gwarantującym utrzymanie w I lidze i czas na budowanie nowego zespołu, co nie gwarantuje moim zdaniem walki o awans. Najniozasz kwota to po prostu odłożenie tematu walki o awans na kilka szeonów. Normalne pytanie. Co w tym obraźliwego, żenującego nie stosownego. Pierwsza od lat próba ze strony władz określenia poziomu ceny karnetu. Ale oczywiście szansa by obecne władze znowu kopnąć. Więc ci co zawsze kopią bo są urażeni, że wogóle ich zapytano. I taka uwaga większości osób któe tu jedą po władzach pytanie to nie dotyczy, bo to internetowi napinacze, którzy stadion może okazyjnie widzą na derbach albo w telewizji a oczyms takim jak zakupienie karnetu nigdy nie było nie tylko w ich zasięgu, ale wogóle im przez głowę nie przeszło. Bo dyskusja o tym zaczęła by się dwa dni temu jak ankieta trafiła do karnetowiczów i miała wystarczajacy odbiór. Ale jak to bywa pojawiła się krytyka w paru mediach i natychmiast trafia ona na fora, bo jak jest szansa kopnąc to się kopie a powód kopania nie jest istotny. Tym bardziej, że tu nie ma powodu do oburzenia, ale to w sumie pewnej grupie nie jest potrzebne. Kopna zawsze z każdej strony. Co do wyżej wymienionego artykułu, który stawia prowadzących portal po jednej stronie frontu. No to może redakcja wskaze osoby gotowe kupić klub bo jak się udeża w klub to może by określić nie tylko fakt ale wskazać jesgo przyszłośc i osobę, która ma go doprowadzić do sukcesu. Bo narazie nowego Cupiała nie widzę. A inwestycja musi być poważna bo tyczy też spraw Towarzystwa i wymaga tak na wejście 50 milionów. Chyba, żeby redakcja była gotowa wraz z grupą wiecznie niezadowolonych wykupywać karnety po 10.000 za sezon. To zmieni sprawę.

35            -43
~~~Tw Bolek
Zyga
Skoro ci się ta perfidna ankieta tak bardzo podoba to pójdź krok dalej i zrób nam " wstrętnym" kibicom którzy ją opacznie pojmujemy własną z pytaniami w stylu. Czy kochasz Wisłę bezgranicznie i jesteś gotowy zapłacić za karnet w 1 lidze tysiąc złotych Czy jesteś marnym kibicem i nie chcesz zapłacić aż tyle bo sądzisz że poziom się obniżył a my i tak zmarnujemy te pieniądze.

28            -20
~~~Zatroskan y kibic
Umowa pozyczki
Patrzę z coraz większym niepokojem na działalność ,,The Billi" zarządzających Wisełką. I ciagle mam z tylu głowy ta cholerna UMOWĘ POŻYCZKI KASY W WYS 4.5 mln zł jaka zawarli z klubem Trzej cwaniacy: Kubus-Jaruś-Tomus.Celowo pisze : ,, CWANIAKÓW", bo obiło mi się o uszy, ze zabezpieczeniem dla Pożyczkodawców (jest to zapisane w tej umowie) są grunty wiślackie. Czy to prawda, ze cwaniaki już odebrali swoją kasę z pieniędzy, jakie uzyskali ze sprzedaży części Akcji klubowych dla ,, ludzi z Mostów"? Z drugiej strony Jazdzynski coś próbował ,, wkręcać makaron na uszy" na Śmiesznej Konferencji, ze DAJĄ CO ROK PO MILIONIE NA UTRZYMANIE PŁYNNOŚCI FINANSOWEJ. A wiec pomimo ,, zamrożonych ponoć po 1,3 mln zł od każdego z Nich jako pożyczka ratunkowa w 2019 r to dodatkowo pożyczają co rok po milionie?Smierdzi mi to z daleka kombinacja, by pomału niszczyć Wiśle a na końcu ogłosić Jej bankructwo i...... za grosze mieć teren w ręku i wtedy można zacząć prowadzić poważne rozmowy z deweloperami i miastem. Na co poszło 36 mln zł, jakie klub miał do dyspozycji w sez 21/22 ? Dlaczego SOCIOS, jako stały sponsor klubu nie naciska oficjalnie klubu o ,, jawność finansowa"? Jeżeli robi to skrycie, to znaczy, ze nie można w takim razie ufać i SOCIOS. Klub WISŁA KRAKÓW. to nie Wydział wojskowy WYWIAD i KONTRWYWIAD. To klub, który zrzesza tysiące fanów, którzy co rok wydają masę kasy na Jego utrzymanie. Wydają ale STANOWCZO CHCĄ WIEDZIEĆ CO SIĘ DZIEJE DZALEJ Z TYMI PIENIĘDZMI.

36            -30
kajus19
Solidaryzuję się z Wisłą i z ...
Solidaryzuję się z Wisłą i z Kibicem20, BaCą ,Babcią i wszystkimi których martwi obecna sytuacja Wisły ale jej nie opuszczają ,uważam że pomysł z ankietą nie był najgłupszy, wiadomo że z powodu degradacji stracą jakąś część widzów ,więc należy robić wszystko żeby jak najmniej odeszło z powodów ekonomicznych . Redakcja ale i inni pismacy też znaleźli sobie dyżurny temat - spadek Wisły Kraków i krajobraz po spadku , Lech się wścieka bo o wiele więcej pisze się o tym spadku niż o ich mistrzostwie , to powinno wszystkim dać do zrozumienia co znaczy Wisła Kraków , Babcia zwrócił uwagę Redakcji że przekracza granicę krytyki a wpisuje się w szeregi nałogowych (i idiotycznych) hejterów - jestem tego samego zdania , na Portalu* Wisła jak dla mnie jest za mało troski o klub a za dużo personalnych aluzji . Poza tym gratuluję młodszym juniorom awansu finału i życzę zdobycia MP i dalszego rozwoju .

34            -19
~~~pk
Sztywny Pal Azji
Ludzie! Czemuscie tacy drętwi! Spadli i co teraz? Żałoba przez 5 lat? Kasie jest po prostu śmieszna! A Wy wszyscy poważni i skwaszeni jak kapusta w beczce! Wszyscy poważni, wszyscy wiedzą co trzeba zrobić i jak klubem rządzić! Jak zatrudnili Gulę - zachwyty! Jak zwalniają trenerów co chwila i było "15" na utrzynaniu - fatalni są! Jak chcieli przetrzymać kryzys za Guli - fatalni są. Podsumowując - nie zarzadzaje może idealnie, sportowo wyszło fatalnie (ale niejeden pisał, po ogłoszeniu transferów, że jest wyglądają ok) ale dajcież zarządowi i wlascucuelom trochę luzu bo po Waszych wpisach widać, że sztywni jesteście jak sztacheta w płocie i wszystko Was uraza.

32            -20
~~~Cinek77
Kabaret
Władze Wisły widocznie doszły do wniosku, że nie ważne co o Wiśle się mówi aby mówili. Liczy się klikalność a im większe brednie wygadujesz i głupoty tym bardziej jesteś ,,klikalny". A tak na serio to naprawdę nie jest śmieszne. Jestem kibicem, współwłaścicielem Wisły i członkiem Socios. Star się podchodzić do tego wszystkiego ,,na zimno" choć to trudne. Pomysł z ankietą sam w sobie uważałem za dobry ale sposób w jaki to zrobiono to dno. Wypełniłem ankietę w jej pierwotnej formie i zaznaczyłem z ,,niesmakiem" ,że godzę się w imię powrotu do Ekstraklasy, nieadekwatne do jakości pieniądze. Gdybym nie kochał tego Klubu to żądałbym zwrotu pieniędzy, za zeszły sezon, za to na co musiałem patrzyć! Mogę płacić nawet 1 500 za karnet, mogę płacić w Socios składkę 500 zł w miesiącu, mogę kupić kolejne akcje ale zaczynam wątpić w to czy to coś da. Czuję się, że ktoś robi sobie ze mnie jaja. Jeśli oni z piłkarzami w szatni rozmawiali tak jak z nami to nie dziwie się, że Wisła spadła.

29            -13
~~~Realista8 0
Niko
Zeby sie nie zaczela u nas jak sie skonczy na Ukrainie.A jezeli chodzi o Wisle czyli jednen z najmocniejszych kibicowsko klubow w Polsce, traktuja kibicow a w zasadzie nie traktuja bo nie ma reakcji odpowiedniej na to cale ich zaniedbanie, i moga zbyc sprawe takim chowaniem sie, ciekaw jestem jakby Legia lub Lech spadly z ligi to by bylo trzesienie ziemi Lazienkowskiej czy Bulgarskiej, ale na Reymonta jest ok, rozowe baloniki leca zatrudniaja szklanych pilkarzy ktorzy w normalnym klubie by nawet testow medycznych nie przeszli bedzie dobrze jak chociaz jeden bez powaznej kontuzji runde przezyje.widocznie nie maja nic ciekawego do powiedzenia, to co maja mowic.sami siebie nie beda zwalniac a ze nikt powazny sie klubem nie interesuje to sobie robia co chca.

18            -13
Mario
Głupio wyszło , ale nie róbmy z tego sensacji
Za dużo złego się dzieje wokół Wisły i nie ma co rozgrzebywać sprawy. Pan Królewski to jeszcze takie duże dziecko, żyjące w swoim świecie i jego pomysły i wyobraźnia nie każdemu odpowiada. Jako inż. Myślę , że lepiej go rozumiem

26            -16
Maxi
Z tą Kasią to był sarkazm z mojej strony he he , bo tak naprawdę to obciach
Człowiek się budzi włącza a tu Kasia z Marsa hehe obiecująca poprawę hehe toż to śmiech przez łzy śmieje się z nas cała Piłkarska Polska . Na jaki nowy pomysł wpadnie zarząd ?? Może po Kasi z Marsa przemówi do nas teraz ktoś z Doliny Muminków na przykład Tata Muminka i będzie zachęcał na kupno karnetów hhe.

22            -19
~~~Adri
hm
Jestem spokojny o Wisłę tylu tu chętnych do jej przejęcia i uratowania przed 4 ligą

23            -25
~~~Gammay
NABZDYCZENI i nudni
też znam kilka przysłów, np. "robić z igły widły. I tak jest z tym czymś, co trudno nawet nazwać wydarzeniami ( ankieta, żart z Kasią), a mimo to owe błahostki potrafiły zaboleć i dotknąć do żywego subtelne ego jakim Stwórca obdarzył każdego kibica Wisły. A przecież to nie byle jakie ego, bo to ego, jak czytam: "najważniejszych ludzi naszego klubu, jakim są kibice!". Ja bym doradzał aby nie przesadzać bo prawdziwie śmieszni bywają głównie ci, którzy panicznie boją się aby ludzie nie pomyśleli o nich, że są śmieszni. Ja rozumiem, że po spadku Wisły naturalną potrzebą wielu kibiców byłoby komuś przybombić, choćby za byleco, choćby słownie - i tak się rozładować. No trudno, Wisła spadła, moze za rok wejdzie, ale co? żartować przez rok nie wolno? Wisła ma być domem pogrzebowym? Ludzie nabzdyczeni są śmieszni bo nie mają poczucia humoru a przez to dystansu do samych siebie. Są nudni.

18            -13
~~~Młody
TSW
Tutaj nikt nie uczy się na błędach; nie wierzysz? Zapytaj Kasi!

19            -8
~~~Ogrody Królewskie 34
właściciele odlecieli i...
dalej są w drodze na marsa. niezły trip

23            -10
~~~Kroolik
Ankieta i nie tylko
Do ceny w tej ankiecie nawet nie dotarłem. Po zaznaczeniu opcji: miałem karnet, ale nie zamierzam go odnowić, ankieta się kończy. Nie chcesz kupić karnetu, to sp...j, nie obchodzisz nas! Nic to, że kupiłem akcje obu emisji, kilka koszulek, szalików, płacę składki na Socios. Zero zainteresowania czemu mając karnet od 10 lat nie zamierzam go odnowić. I nie, tu nie chodzi o cenę, tylko o podejście zarządu i pionu sportowego do odpowiedzialności za spadek. Nic nie zrozumieliście z tego wszystkiego. "Spadliśmy, bo strzelaliśmy za mało bramek". Nosz k...va, a może dlatego że pion sportowy sprowadzał co sezon >20 sztuk zawodników, z których może 3-4 umiało kopnąć prosto piłkę. Może dlatego, że w ciągu 10 lat mieliśmy >20 trenerów. Może dlatego, że nie mamy drużyny rezerw, a z Akademii literalnie nikt się nie przebija do pierwszej drużyny. Co zaj...ł Kuba? "Za szybko wrócił do gry po kontuzji". A może jednak to, że obsadził cały sztab amatorami i członkami swojej rodziny? Może to, że wywalił Obidzińskiego i publicznie prał brudy w wywiadach. Może to, że pokłócił się z nastolatkiem Buksą, jak baba na targu nie bacząc na swoją pozycję w futbolu. Mógłbym tak wymieniać ale po co, skoro w klubie nikt tego nie chce słuchać. Jesteście doskonali, k...va bez wad, a spadek jest tylko przez pecha i błędy sędziów. Jeśli w tym klubie nic się nie zmieni to nie dość, że nie kupię karnetu, to zrezygnuję też z członkostwa w Socios. Nie będę dawał pieniędzy ludziom, którzy mój klub traktują jak prywatny folwark, a mnie jak bankomat.

36            -14
~~~Janko Buszewski
Mario,powiem Ci
że mnie zaskoczyłes.Piszesz,cytu ję "Pan Królewski to jeszcze takie duże dziecko zyjace we własnym swiecie". Hmmmm...jeśli by tak naprawdę było, to ja czuję się mocno zaniepokojony. Nie interesuje mnie jak sobie Królewski radzi w życiu i jakie ma prywatne cele oraz priorytety,ale jest on także właścicielem klubu.A tu raczej bycie "dzieckiem" nie pomoże a wręcz przeciwnie.Zaszkodzi.Nie ma to znaczenia,ze jest to,jak napisałeś,duże dziecko.Tym gorzej.Prowadzić biznes jeszcze tak wielki jak klub piłkarski pokroju krakowskiej Wisły, trzeba umieć i mieć ku temu wszelkie predyspozycje. Tu nie ma miejsca na dziecinadę i wyglupy,bo potem.kończy się to tak,jak na załączonym obrazku. Nie lubie publicznie oceniać ludzi.Można to zrobić powierzchownie, ale żeby mieć o kimś zdanie,należy go przynajmniej znać. Nie znam ani Królewskiego ani Jazdzynskiego,ale niezmiennie uważam, że weszli w zbyt wielkie buty i im szybciej z nich wyjdą, tym lepiej dla nich i dla klubu.Kuba tez nie zarobił tyle w swej karierze, by być tak poważnym inwestorem.Owszem,on by w takim triumwiracie pasował, ale u boku dwóch zamożnych i poważnych biznesmenów. Mógłby ogarniać stronę sportowa projektu i myślę, że dałby rade z powodzeniem to robić. Próbuje popierać a w zasadzie nie negować mocno owego obecnego trio,tylko dlatego ze wiem,ze brak jest alternatywy dla obecnej opcji.Mówiąc kolokwialnie,nie ma chętnych na Wisłę.Niemniej jednak z wielką radością i optymizmem,byłbym w stanie powitać każdego nowego,mądrego a przede wszystkim wiarygodnego właściciela.Bo mimo wszystko uważam, że nic dobrego nie czeka nas u boku aktualnej wierchuszki.Moze i zbudujemy klub na 1 ligę, może i nawet uda się szybko awansować,ale czy to nas juz ma zadowolić? My jesteśmy Wisła Kraków. My musimy grać o wysokie cele a nie tylko wegetowac w słabej polskiej lidze.A to żeby w niej naprawdę coś znaczyć, nie jest wcale prostym zadaniem.Wymaga mądrych ludzi u steru i niemałych wcale pieniędzy.Nasi obecni możni,nie są i nie beda nigdy w stanie tego udźwignąć. Wystarczy spojrzeć na Legię i Amicę.Ile ci pierwsi włożyli kasy, żeby móc chwile porzadzić i zagrać w pucharach oraz jacy piłkarze w tym pomagali (choćby Ljuboja) i przeanalizować ruchy Amiki .Ile lat trwało zbudowanie poważnej akademii i ile potem siana na niej zarobili.Dziesiątki mln EUR a proces wciąż jeszcze trwa i kolejni piłkarze, są już gotowi do zbycia.Za naszych"młodych gniewnych" (Szota,Starzyński, Szot i Grucha) nie bylibyśmy w stanie wyjąć ani mln euro.Oczywiście za wszystkich razem a sam Kamyk poszedl za dyche.Obecnie mlodych ktorych wymienilem, pozostało już tylko trzech. Pozostaje Raków ,który tak dopiero od 3 lat zaczął coś wogole znaczyć oraz Pogoń i Lechia ,gdzie chyba miasto i prywatni inwestorzy utrzymują temat na powierzchni.Sukcesów jednak (powaznych) brak.Reszta,te wszystkie Plocki,Lubiny, Radomiaki,Jagi etc grają rok w rok bezperspektywiczne "suche buły" a stoją za tym pieniądze miasta bądź spółek skarbu państwa. My nie możemy na taki bonus liczyc.Pozostaje tylko prywatny i bogaty właściciel a ci obecni...aaaaaa o tym to już było.

21            -8
MISIEK_BIS
Ankieta pokazała jeszcze raz nieszczęsne trio nie ogrania.
Pieniądze, nawet dla kochającego Wisłę kibica maja różną wartość. Jeden może wydać 1000 na karnet, dla drugiego 500 to max a inny i za 300 nie kupi. TO widomo nawet bez ankiety. Ale przecież są różne sektory. Jest A i H, jest E, są Fi D, oraz G i C. Jeśli wszytkach będzie chciało się upchnąć na E i C to niewiele z tego wyjdzie. Czekam miej na ogłoszenie cen karnetów, ale bardziej na decyzję czy na mojej dotychczasowej trybunie będę mógł wykupić karnety. A Panowie Nieszczęśnicy w dalszym ciągu prowadzą mikrozarządzanie kierowane strachem i obawami.

30            -7
~~~GrzechST
Życzę NAM WSZYSTKIM!!
Witam. Jestem WIŚLAKIEM! (banał... Każdy z NAS jest!). Kocham ten KLUB z całego serducha! Zawsze kochałem i zawsze będę kochał! Stronkę wislaportal.pl odwiedzam każdego dnia co najmniej 7-10 razy i czytam, analizuję, zgadzam się lub nie, ale rzadko zabieram głos. Jednak już mam dość... Nie dlatego że spadliśmy piętro niżej, nie dlatego że załoga dowodzącą nie ma pomysłu na dalszą przyszłość i nie dlatego że jesteśmy ogólnie w czarnej dupie... Nie! Rzygać mi się chce czytając Wasze posty! Bo źle...! Sprzedają- źle; kupują - źle; rozwiązują kontakty - źle; podpisują kontakty - źle; zwalniają trenerów - źle; uzupełniają sztab - źle; renegocjują umowy i kontrakty - źle; siedzą w ciszy - źle; organizują konferencję - źle itp., itd. Źle, źle, źle... Wracając do meritum sprawy - życzę NAM żeby Kuba jebnął to wszystko (a już jest blisko) i wtedy będzie dobrze... Po bankructwie, w 4 lidze, z kryminalistami za sterem na pewno będzie nam się żyło dużo, dużo lepiej. W końcu będzie dobrze. Będzie spokój i harmonia. Pozdrawiam.

36            -23
~~~anacharsi s scythae
Gwoli scislosci: akcje ratunkowa podjeli
z tego co pamietam Wislocki/Obidzinski/Lesn odorski! Nie zmieniajmy faktow. Potem wrabalo sie trio eliminujac ww trojke. Obecnie POZYCZAJA pieniadze Wisle jak Cupial ongis. Oni nie daja Wisle kasy, a sa wiekszosciowymi udzialowcami(95% pakietu?), w dodatku przejeli herb Wisly. To co oni daja z Jazdzynskim na czele to mikrokropelka przy wkladzie kibicow, ktorzy nie sa nawet w 5% wlascicielami WK. Tymczasem familia B i oszolom JK degraduja Wisle, niszcza nasz klub.

39            -18
~~~Krystyna
Kasia
Dobrze że było to w trzech językach bo po pierwszym myślałam że nie rozumiem tego wspaniałego żartu. Uśmiałam się do łez....ŻENADA

13            -11
gb3
do GrzegorzS
rozpocznijmy od ortografii ;-) i twojego obuzającego , zangarzowanie, Najniozasz ;-) a teraz do konkretów. Chłopie , przeczytaj ze zrozumieniem pierwsze pytanie tej ankiety!! Ja mam zapłacić 725 + 600 złotych za dzieciaka w 1 lidze? Mogę zapłacić, tylko ... Czy jak nie awansują to kwota zostanie mi zwrócona ? Dodatkowo w[...]..a mnie to , ze od lat kupuje karnet na E13 , a klub robi promocje pakietów na 3 mecze za śmieszną kwotę. Wole przejść na bilety a nie na karnet. Uważam, ze gdy są takie pakiety , to karnetowicz powinien dostać np. darmową colę lub kawę na tych meczach objętych pakietem. Zacytyję ciebie :Punkt pierwszy określa zangarzowanie na poziomie dotychczasowym z gwarancją utrzymania w zespole kilku zawodników dających nadzieję na szybki powrót do ligi. ZAPYTAM, dlaczego kibice mają płacić kwote za karnet na poziomie 725 zł bo niby Fernadez ma zostać, co on dobrego zrobił dla WISŁY? oprócz tego że na 4 mecze nie mieliśmy napastnika? czy ty kur.a nie rozumiesz , ze kibice i socios nie są od zapewnienie budżetu!? KIBICE i SOCIOS MOGĄ WSPIERAĆ A NIE FINASOWAĆ TEGO MARSJAŃSKIEGO BAŁAGANU !! KUMASZ ??

39            -13
~~~Franek
Wstyd
Wstyd, wstyd, wstyd. Czy to już koniec upokarzania nas przez włodarzy?

17            -15
gb3
~~~Kroolik
Nic dodać nic ująć w tym co napisałeś!!

15            -7
~~~Jazda,Jaz da,Jazda !
Ankieta ankietą ale co by nie powiedzieć......
to Wisła obecnie jest chyba najbardziej medialnym klubem w Polsce.Teraz nic tylko dobrze odpalić w I Lidze i zrobić ten awans.Za rok o tej porze ma być feta na Rynku.

23            -2
~~~Janko Buszewski
Rwalusta 80 musze sie z Tobą
wyjątkowo zgodzic.Przynajmniej we fragmencie.Myślę ze gdyby spadek dotknął Legię bądź Amicę, w stolicy I Poznaniu trup padałby gęsto.Chopin i Rutek tak by tego nie zostawili.Not my business.Ineresuje mnie wyłącznie mój klub a nie to co się dzieje w Amice bądź Legii Jakoś dziwnie ten spadek u nas zadziałał. Skończyło się na jakiejś stypie-konferencji. O akcji z Kasią nie myślę się wypowiadać. Liczę jednak ze idzie ku lepszemu. Odpuścilismy opcje najemną,koncentrując się na polskim nowym zaciągu. To dobry omen,ale myślę że trzon zespołu musi zostać. W mojej ocenie Savic,Fernandez i Colley obiawiazkowo tez muszą zostać. Na kilku pozycjach potrzeba wzmocnień i uzupełnień. Czekam cierpliwie.

16            -6
~~~Olsza II
Dla Królewskiego Wisła
muala być i jest trampolina dla jego firmy. Wisła może być nawet w okręgówce byle Synergie i Królewski bronili hajs.

21            -13
~~~Janko Buszewski
gb3 pod Twoimi słowami zas
podpisuje się obiema rekami.Absurdem jest,by kibice utrzymywali klub i lożyli nań swoje środki. Tak może się dziać w klubie z a-klasy ,gdzie grający na bramce pan Józek ma dobrze prospetujscy zaklad xzy tartak i wspiera klub a kibice odrzucają resztę na stroje,kielbaski z grilla i piwko po meczu.Dumę gminy się należy. :) Ekstraklasowy (do niedawna) klub z taką historia, kibicami i ambicjami przede wszystkim, musi być samowystarczalny i to on właśnie, winien dla wiernych kibiców organizować wszelakie bonusy.W sytuacji gdy trzech "biznesmenow" jest właścicielami klubu,wkładanie ręki do kieszeni fanów, jawi się jako akcja bez precedensu o konotacjach mocno niepoważnych. Jak napisałeś, klub kibice mogą wesprzeć jak np w europejskich prypafkach,gdy kibice odrzucają się do transferu czy coś podobnego,natomiast utrzymanie klubu leży w gestii właściciela.Jeśli chce być właścicielem i oczywisvie jest go na to stać !?

21            -11
~~~Sanoczani n
W tej
Całej sprawie chodziło o przejęcie gruntów klubowych (wartych setki milionów) za pożyczkę 4.5 mln zabezpieczoną hipotecznie. Czy szybciej TS Wisła upadnie tym łatwiej trio przejmie te tereny. Im po prostu nie zależy aby klub rozwijał się i prosperował. Im bez różnicy w jakiej klasie piłkarze będą grali i jacy oni będą. Wygląda to na celowe działanie.....

17            -29
stary wiślak
Ankieta jest niefortunna,pytania niestosowne,ale to nie jest główny problem.
Wiadomo jaka jest sytuacja klubu po spadku. Długi trzeba spłacać,koszty ponosić,a przychody spadną. Jak to pogodzić ze zmontowaniem zespołu zdolnego do walki o powrót do ekstraklasy? To jest zadanie dla ludzi zarządzających klubem i na tym trzeba się skupić. Niemniej ta ankieta jest jednym z dowodów fatalnej komunikatywnosci klubu z kibicami i mediami. Myślę,że trauma po spadku trwa i kibice oczekują konkretów,niekoniecznie w postaci spektakularnych transferów,ale jakiegoś programu wychodzenia z zapaści,jakiejś wiarygodnie brzmiącej zapowiedzi lepszego jutra. Ja wiem ,że to frazesy,ale kibicom potrzebne są konkrety i wiarygodny plan działania klubu w zaistniałej sytuacji. Trzeba wreszcie ochłonąć i działać.

20            -5
olszaI
~~~Kroolik, gb3, ~~~Janko Buszewski
Oczywiście że się zgadzam bo od dawna o tym mówię. Nie może być tak by to kibice finansowali zabawę tria w eksperymenty włącznie z zatrudnianiem swoich pociotków. Panowie nie ryzykują swoimi pieniędzmi a więc hulaj dusza piekła nie ma . Oni swoje pieniądze zabezpieczyli na hipotece gruntów należących do Wisły !! I sory ale nie jestem w stanie zrozumieć jak można widzieć w tym dobrą wolę i czyste intencje.

25            -15
gb3
olszaI
tym podsumowałeś wszystko! Panowie nie ryzykują swoimi pieniędzmi a więc hulaj dusza piekła nie ma . Oni swoje pieniądze zabezpieczyli na hipotece gruntów należących do Wisły ! I I takie są fakty , gdy ktoś zapomniał o marsjańskiej ekipie ratowników!! pozdrowienia z Olsza II!

22            -16
~~~Janko Buszewski
Panowie nie byłbym aż tak radykalny
jak kolega z Sanoka.Ta teoria o celowym położeniu spółki by przejść grunty,wydaje się byc szyta zbyt grubymi nićmi. Natomiast ze dla obu udziałowców ,miała to być trampolina by odbić się medialnie i zawodowo w górę. .?Tego jestem pewien.Sam Kuba także, będąc czynnym piłkarzem pożyczal Klubowi pieniądze i był z nim menalnie.W momencie powrotu do Wisły, gdy przestał być juz sportowcem (nie czarujmy ze było inaczej)zapragnął nadal być przy sporcie a w dodatku zyskać nieco splendoru. Bo powiedzmy szczerze zyskał. Stał się właścicielem tak wielkiego klubu jak WK.Pisały o tym wszystkie gazety,trąbiły serwisy sportowe i społecznoścowe.Nie tylko w kraju.A gdy jeszcze nie tracisz swej kasy,bo mądrze zabezpieczasz swą pożyczkę ,to czego chcieć więcej? Potem już miało wszystko kręcić się samo.Brak prezes,Kuba właściciel, trenerzy młodzi i z wizją (teoretycznie) ,budżet wysoki etc.Po pierwszym trudnym roku,chłopaki skumali ze jakos to będzie, bo być musi.Zakładamy miejsce w dole tabeli ...11 może 12,ale klub się rozwija,wdrażamy młodych, zarabiamy.Pójdziemy w górę. Ci co myśleli inaczej ...zwalnialo się. Tymczasem punkty uciekały, trudności zaczęły się pietrzyc i nerwowa atmosfera rządziła i dzieliła coraz to mocniej.W efekcie zonk, liść, bomba czy kop w d..ę jak kto woli,czytaj zjazd z elity i miliony które uciekły. Teraz zaczął się prawdziwy problem i test dla panów. Czy to udźwigną? Nie mam pojęcia. Coś zaczyna się zmieniać i projekt takze zmieniać zaczyna oblicze,jednakże w szerszej perspektywie,jak już pisałem wcześniej rzeczone trio nie zrobi z nas mocnego klubu.Nie polemizuje czy chcą czy nie ,czy mają takie a nie inne intencje,czy im wstyd czy tez przeciwnie.Po mojemu są na to zwyczajnie za ciency.Skoro taki KGHM ,Comarch czy Orlen, mimo sowicie sypiącego się grosza nie daje rady,to jakaś Synerise brzmi przy tym jak.chichot losu. Bo tu same pieniądze nie wystarczą.Trzeba jeszxze wielu wielu innych.A tu nawet pieniędzy nie ma a od tego się zawsze zaczyna.Tyle o tym.

23            -10
~~~kibic62
beznadzieja!
Pan Jażdżewski za bardzo się napina i puszczają mu nerwy , Królewski [...]je bo taki jest jego styl, nic dobrego nie przynosi to Wiśle! , Kuba całkowicie zagubiony i bezradny , wydaje mi się że sytuacja go przerosła . Zarząd nie dość ,że nie kompetentny to całkowicie pozbawiony decydyjności ! Panowie się pogubili ,nie wróży to dobrze, a raczej tragicznie! Nawet milczenie im nie pomoże! Oni nie potrafią zarządzać takim klubem jak Wisła! Panie Królewski Wisła to nie klubik z Pana młodości w którym Pan grywał! WISŁA to wyzwanie któremu Pan nie jest w stanie podołać!!

31            -10
~~~Kilku 78
Milczenie jest złotem.
Fanatyk Wisły pisze że mu wstyd za takich właścicieli,mnie wstyd za takich fanatyków.Pamiętacie VannaLy(czy jak mu tam było?) Pamiętacie kto nas wyciągnął z tego bagna?

23            -36
~~~TSWfaan
do ~~~Kilku 78
Pamiętamy pamiętamy, to chyba Leśnodorski i podesłani przez niego ludzie? Przez jakiś czas wierzyłem, że faktycznie Obidziński to człowiek z Warszawy i lepszy byłby ktoś od nas, ale fakty są takie - odkąd go nie ma w klubie to zaliczamy równie pochyłą w dół. Niestety jeśli właściciele Wisły się nie otrząsną (a mam wrażenie, że morale u nich jest coraz niższe) to może się to skończyć tragicznie. W tym momencie potrzebujemy profesjonalistów i przemyślanego zarządzania, a nie grania w ruletkę i sprowadzania co rundę po kilkunastu nowych piłkarzy gorszych od poprzednich. Tak chwalona przez naszych właścicieli akademia też ma się coraz gorzej, kto jest blisko klubu ten wie. Najważniejsze posady w klubie zajmują znajomi Kuby, który się pogubił i za dużo kieruje się emocjami, co w dłuższej perspektywie nas zgubi.

27            -12
~~~Onomatope jus
Prawda!
Wisła to nie jest kurtyzana atencji tylko klub piłkarski i duże przedsiębiorstwo. Ten bot śmierdzi mi pomysłowością Królewskiego. Nie, nie każdy dostrzega Twój geniusz, szefie.

17            -9
~~~waqsiu
Dramat
Jako kibic klubu którego bardzo nie lubicie, a mimo wszystko Was wsparł 3 lata temu łącznie ze mną napiszę kilka słów. Wtedy naprawdę mimo animozji życzyłem Wam dobrze, ale z perspektywy czasu to był błąd. Wy się zupełnie niczego nie uczycie na błędach, wiara że u Was wszystko super tylko świat w około zły nadal trwa. Wisły nie uratowało żadne "Trio" tylko Boniek który nie chciał mieć podczas swojej prezesury upadku tak zasłużonego klubu. Wszyscy na Wisłę która nie spełniała żadnych warunków pozostania w Ekstraklasie wszyscy dmuchali i chuchali, i jakby nie stawili się ci trzej kogoś i tak by znaleźli. Opowieści że 3 facetów którzy pożyczyli!! po 1,3 mln zł są ratownikami klubu z budżetem około 35 mln i długami dużo większymi to jakiś żart. I teraz kto to zrobił, przebrzmiały piłkarz który od podmuchu wiatru łapał kontuzje, młodociany właściciel start-upu jakich tysiące, i mocno anonimowy biznesmen. Co im dała Wisła? Zatrudnienie dla rodziny i rozpoznawalność na którą trzeba by wydać miliony. Przez 3,5 roku przy takim budżecie, nawet obciążonym długami ale klubie z górnej półki, na dodatek z bardzo niskim elektoratem negatywnym można było zrobić dużo, a oni jak ostatnia pierdoła której dasz dwie metalowe kulki, która jedną popsuje a drugą zgubi. Tylko nie jestem pewien czy oni tak do końca są finansowo przegrani. Niestety dopóki wasze władze będą prezentować mentalność Kibica20, Grzegorza i im podobnych możecie mieć naprawdę problem na lata. Ogarnijcie się bo Cracovia to dla mnie jakiś taki bez emocji klub, a lubię kiedy Legia wygrywa z Krakowem:) A i "kulturalny" Kibicu20, wpisy które opierają się w większości na wycieczkach osobistych do adwersarzy, to nie jest objaw ... kultury.

48            -15
~~~gapa
krytykanci
ankieta się nie podoba bo w dobrej wierze pytania sformułowano jasno,dowcipny i nietuzinkowy spot odmulający sposób rozumowania, transfery brak transferów ?? brawo Królewski doprawdy ciężki kawałek chleba.

20            -18
~~~Mortal
Chłop
Chcę dobrze, ale niech czasem zamilczy. Odpowiadając na ankietę. Od 2012 roku jak mamy "nowy" stadion polityka wobec sprzedaży karnetów i biletów była błędna. "Krakowskie centusie". Przez jeden tydzień powinna być promocja na E, A, B 20x17=340 później zwiększać kwotę.

10            -2
~~~Zen
Wisła
Skończcie już ujadać na tych właścicieli bo zachowujecie się jak zakompleksieni [...] , właściciele są w porzadku i należy im się szacunek

25            -31
~~~Kilku 78
To już jest przegięcie!!
Jakiś cwaniaczek że stolycy wypisuje bzdety na naszym portalu a" fanatykom" się to podoba.

13            -33
~~~kajus19
Klimat wokół klubu !
Wydaje mi się że autorzy komentarzy zapominają że słowa zwłaszcza te zapisane mogą narobić wiele dobrego ale i wiele złego wrażenia, czytam z uwagą zamieszczane tutaj publikacje i nadziwić się nie mogę jak piszący mogą się dziwić że do klubu z taką marką , taką rzeszą wiernych kibiców nie pchają się potężni sponsorzy - może czytają nasze opinie i na "dzień dobry" mają dosyć : o właścicielach: zatrudniają pociotków , na klubie chcą się dorobić , wypad z klubu, wy......ć , o trenerach : Stolarczyk - dowcipas , Skowronek - wuefista , nie pamiętam określeń jakimi byli traktowani trenerzy hiszpańscy ale Ci przynajmniej nie czytali recenzji wystawianych przez tzw fanów Wisły. Słowo pisane ma swój ślad i dziwię się że tak mądry i szanowany tutaj komentator jak JankoBuszewski wierzy w hipoteczne historie które brzmią opowieści z magla , na logikę gdyby to było prawdą to red. Jadczak popuściłby taki temat ? Kibicem Wisły jestem 70 lat , z mojej emerytury też kupiłem parę akcji i brałem udział we wszystkich składkach, właścicielom , panu Leśniodarskiemu i wspomnianemu red Jadczakowi jestem wdzięczny że wydarli klub gangsterom czego nie potrafiły zrobić organa do tego powołane , też uważam że Zarząd powinien wyjaśnić kto jest odpowiedzialny za bardzo nieudane transfery , że komunikacja na linii Zarząd - Socios - Kibice powinna być lepsza ale Panowie fani Wisły albo jesteśmy z klubem albo na klub plujemy i wpisujemy się w kierunki wytyczone przez wyznawców spiskowej teorii dziejów. Nie zapominajmy że do spadku przyczyniły się też oprócz nieudanych transferów piłkarzy i trenerów (Gula,Hyballa) , również kontuzje kluczowych graczy, zatrzymanie się w rozwoju młodych i dobrze rokujących piłkarzy (Młyński,Starzyński) , pechowa (?) seria bramek straconych w doliczonym czasie gry i podobno nieuniknione pomyłki sędziowskie które są solą tej gry a które Wisłę spotykały dosyć często i za to właścicieli trudno winić .W I lidze nie będzie łatwo , wypadki powrotów do Ekstraklasy nie były zbyt częste ,może nam się uda dobra atmosfera w klubie i gra do tej samej bramki bardzo się przyda.

29            -8
~~~FanatykWi sły
...
Myślę, że najwyższy czas by to śmieszne trio zobaczyło puste trybuny w kilku meczach.

17            -33
~~~Nick
Sparing
Czy sobotni sparing będzie transmitowany przez nasz klub na kanale Wisły na YouTube? Karolina Biedrzycka i jej koledzy z biura prasowego otrzymali od Socios sprzęt multimedialny za kwotę 15 tysięcy złotych, więc mam nadzieję, że będzie transmisja z sobotniego sparingu z Garbarnią.

26            -5
~~~Janko Buszewski
kajus19 dziękuję za uznanie
i ciepłe słowo.Fajny post napisałes a w zasadzie napisał Pan,bo 70 lat kibicowania to piękny i długi staż, więc rozumiem,ze ze smarkaczem nie rozmawiam.Pozwól jednak kajusie,ze bede sie zwracał per Ty.Tak prosciej.Masz sporo racji w tym co nakreśliłeś i uwazam ze to madry kontekst.Nie mozna jednak wszystkiego zamiatac pod dywan i udawac,ze nic się nie stało,bo się stało.Po raz czwarty w historii spadlismy z ligi a po raz pierwszy ,bedziemy grac o klasę niżej niż mośki z Kałuży.Straszna potwarz.Bynajmniej dla mnie.Dlatego staram się rozsądnie ale i oiektywnie patrzec na temat a on,nie przedstwaia się dla włascicieli w kolorowych barwach.zawalili i to na wielu frontach.Ale o tym to juz było i nie ma po co,wracac do starych kotletów.Zastanowiło mnie jednak Twoje stwierdzenia o tym,jako bym wierzył w jakies "hipoteczne historie" .Nie bardzo to zrozumiałem.Nie wiem czy to nie bład z Twojej strony i nie miałes czasem napisac o hipotetycznych historiach...? Hipotekakojarzy mi sie z czyms zgoła innym,nuż klub sportowy.Ale i jedno i drugie mam wrazenie,jakoś mało mnie dotyczy,bo chyba staram sie być obiektywnym i trzezwo myslacym?Oczywiscie,to subiektywne zdanie i bardzo chetnie wysłucham jakichs bardziej szczegółowych uwag.Moze faktycznie czegos nie dostrzegam?Jadę jutro z samego rana do Warszawy i do wieczora do niedzieli,plan mój jest dosyć napiety,ale jesli zechcesz się odezwac i jakos obszerniej sformułowac swoją opinię,bardzo chętnie wysłucham i odpiszę Ci w pierwszej wolnej chwili.Nie wiem czy mnie forumowa publika nie zlinczuje,ale w weekend i na Łazienkowskiej spedzę chwilę czasu ?:):)No ale co tam,raz się zyje :)Pozdrawiam.Trzym się kajus.

7            -4
~~~Gammay
kibic manipulowany
Czytam w powyższym felietonie, że "najważniejszymi ludźmi naszego klubu są kibice!" Oczywisty nonsens. Klub składający się np. z samych kibiców ale bez piłkarzy trudniej sobie wyobrazić niż klub składający się z piłkarzy bez kibiców. Istota polega na tym aby byli zarówno piłkarze jak i kibice. Wmawianie kibicom, że stanowią sól sportu i klubu sportowego sprawia, że co mniej rozgarnięci z nich w to wierzą i odnoszą się z wyższością np. do ludzi, którzy wyłożyli własne pieniądze i uratowali istnienie Wisły. Na niniejszym forum pełno jest obraźliwych wpis ow pod adresem właścicieli Wisły. Czy może się zdarzyć, że zniechęceni właściciele wycofają swoje pieniądze i Wisła zostanie z ...? No właśnie, z kim? Z garstką kibiców i garstką zawodników. Uważam, że miałoby to także swoje dobre strony bo to jest oczywiste, że komercjalizacji sportu z jaką mamy do czynienia zabija sport. Ale komercjalizacja jest faktem i jej reguły są proste: decydują ci, którzy dają najwieksze pieniądze na funkcjonowanie klubu. Kibic jest dobry jeśli kupuje drogie bilety i szaliki a nie taki co kocha klub ale mecze ogląda w knajpie. Sprawa jest prosta, ale powtórzę: w skomercjalizowanym sporcie najważniejszy nie jest kibic (przykład pierwszy z brzegu: termin turnieju MŚ absurdalny z kibicowskiego punktu widzenia) tylko ten co najwięcej płaci. Kibic którego nie stać na karnet za kilka stówek musi z pokorą przyjąć, że w obowiązujących uwarunkowaniach może sobie pomachać szalikiem na meczu ale nie decydować w jakimkolwiek zakresie działalności klubu. Nie chciałbym urazić kibiców, którzy wspierają Wisłę, ich doping, rozmaite inicjatywy pomocowe itp to piękne i wartościowe aktywności, ale jako społeczność ludzi raczej młodych, zapalczywych a niedoświadczonych bywają manipulowani, tak jak w obecnej chwili. Niestety, Wisłę regularnie, co jakiś czas chce rozwalać jakaś grupa :kibiców"

16            -16
~~~tom88
gość z Warszawy
niestety, ale gość z Warszawy kilka postów powyżej ma rację (oprócz deprecjonowania Kuby jako piłkarza). Patrzy z boku i ocenia bez emocji. Niestety, ale tak to wygląda w rzeczywistości. Z obecnymi władzami nigdzie już nie dojedziemy. Konferencja prasowa dobitnie to pokazała, ci goście są niereformowalni. Pytanie tylko jak ich zmienić

25            -9
~~~Cinek77
Inne spojrzenie
Jesteśmy kibicami, a kibicowanie to emocje. Bracia, prezentujemy tutaj różne opinie. Czasem mądre, czasem głupie. Mamy do tego prawo. Spójrzmy na to co się wydarzyło konsumencko. Jako środowisko dla ratowania klubu daliśmy w swych akcjach prawie 8 mln zł. Ponad dwa tysiące z pośród nas co miesiąc płaci pieniądze na konto Socios. Kupowaliśmy jedne z droższych karnetów i biletów w lidze. I co za to dostaliśmy? Żenującą postawę piłkarzy i spadek z Esy. To nie jest tal, że kasę na ratowanie Wisły dało tylko Trio. Wielu z nas zrobiło to w miarę swoich możliwości rezygnując z innych przyjemności. Czy postawa płacę to wymagam jest oderwana od realiów. Mamy prawo być w ku....ieni. Komunikacja klubu stawia wiele do życzenia.

30            -4
kajus19
Wyjaśnienie !
Do JankaBuszewskiego ! Przejęzyczenie , dodałem tekst bez przeczytania , rzeczywiście chodziło mi o hipotekę i ta aluzja wynikła z niezrozumienia tego fragmentu Twojego tekstu ,który mówił że nie wierzysz w celowy spadek żeby przejąć grunty , po powtórnym przeczytaniu dotarło do mnie że podobnie jak ja nie wierzysz w te ultrasowskie podejrzenia , sorry ! Poza tym zgadzam się z Tobą że Zarząd idzie w dobrym kierunku transferując polskich piłkarzy tylko czy fascynacja poznańskim kierunkiem nie jest przesadna , Mateusz Lis pięknie się sprawdził ale Sobol już nie . Czekam na nowego trenera Grabka ,chociaż zdaję sobie sprawę że młodzież nie kopie już na dzikich boiskach tylko kształci się w Akademiach Piłkarskich a więc może ta wiślacka szkoła wypuści takie roczniki jak 1957/58 z Nawałką,Lipką,Wróblem,Bu dką i s-ką , wystarczyłoby i na awans i na głośne zagraniczne transfery .

10            -3
~~~Gammay
kibic jak to kibic, swoje wie
Najpierw kibic pisze tak o kibicowskich zasługach: ,,Kupowaliśmy jedne z droższych karnetów i biletów w lidze. I co za to dostaliśmy? Żenującą postawę piłkarzy i spadek z Esy. A następnie ów kibic stawia fundamentalne pytanie w imieniu ogółu kibiców: ,,Czy postawa płacę to wymagam jest oderwana od realiów. ,, A więc typowa, kibicowska optyka. Kibice płacą więc mają prawo wymagać, natomiast Trio z zarządu klubu, choć płaci więcej niż kibice, powinno słuchać się kibiców. A co! Bardzo kibicowskie podejście, które może zniechęcić do finansowania klubu nawet bardzo oddanych Wiśle sponsorów. Jeśli milczenie jest złotem to zachęcam kibiców Wisły do skorzystania z tej rady, bo impertynenckie stawianie sprawy w wielu wypowiedziach na wiślackim forum zapewne nie zachęca a wręcz może odstraszać inwestorów do wiązania się finansowo z klubem którym usiłują zarządzać kibice z mocno przerośniętym ego

11            -14
~~~TSWfaan
do ~~~tom88 / ~~~Kilku 78
Heh nie jestem żadnym gościem z Warszawy ;) urodziłem się i mieszkam od dziecka w Krakowie. Po prostu zmierzam do tego, że nie ważne czy prezesem/wiceprezesem będzie osoba z Warszawy, Częstochowy czy Krakowa, liczą się tutaj kompetencje. Co do Kuby to bardzo szanuje go jako piłkarza i człowieka, ale on do zarządzania się po prostu nie nadaje, bo pochodzi do tego zbytnio emocjonalnie. Podobnie jego brat - wydaje się, że jest bardzo zaangażowany, zresztą widać to było po stresie na ostatniej konferencji, ale niestety jako prezes się nie sprawdził i trzeba pomyśleć o kimś nowym. Chciałbym, żeby klub był jak dobrze prosperująca firma, w którym prezes będzie mógł poprowadzić swój projekt, a po jakimś czasie będzie rozliczany przez właścicieli. Bo u nas tak naprawdę nie wiadomo za które ruchy odpowiadają właściciele, a za które Dawid Błaszczykowski i Bałaziński. Wątpię też żeby Karolina Biedrzycka przygotowywała ostatnie video z Kasią. Ogólnie to zaczyna to przypominać taką małą firemkę gdzie właściciele wszędzie wtrącają swoje trzy grosze i nie wychodzi im to za dobrze. Zatrudnijmy profesjonalistów (lepiej zamiast dwóch, trzech piłkarzy z przypadku) którzy będą mieli na to pomysł, a efekt przyjdzie z czasem sam.

6            -3
~~~Cinek77
Do Gammay
Czuję się wywołany do tablicy, dlatego postaram się kilka kwestii doprecyzować. 1. Mam ogromną wdzięczność dla osób, które w najtrudniejszym momencie dla Wisły podjęły się ratowania jej istnienia. 2. Mam ogromny szacunek dla Kuby Błaszczykowskiego. 3. Podzielam zdanie Kuby, że zaje...ł, jak reszta osób w zarządzie. 4. W akcji ratowania Wisły włączyła się społeczność Wisły inwestując w klub prawie 8 milionów złotych. 5. Socios wspiera kolejnymi milionami. 6. Kibice wydają kolejne miliony na bilety i gadżety klubowe. 7. Dla sponsorów wynik sportowy jest także istotny bo chcą być kojarzeni z sukcesem. Sponsorzy wydali grubą kasę aby być kojarzeni z porażką największą od 28 lat, więc nie opowiadaj, że ,,fochy" kibiców to jest istota problemu. 8. Poniedziałkowa konferencja, po miesiącu od spadku nie udzieliła, żadnej odpowiedzi na kluczowe pytania i wyzwania. Dowiedzieliśmy się, że prezes chciał zrezygnować ale mu nie pozwolono, że trenera zmienili za późno i jest im przykro i ładują w to przedsięwzięcie kasę a wogóle to Wisła ma duże koszty bo za dużo kibiców przychodzi na mecze. Sam sobie odpowiedz, kto bardziej szkodzi przy podejmowaniu decyzji sponsoringowej dla kogoś kto grube bańki ma położyć na stole. Ludzie, którzy robią wrażenie jakby byli zdolni do przedstawienia realnej diagnozy powodów tej sytuacji czy ,,rozkapryszeni kibice z dużym ego". Całe szczęście wczorajsza konferencja Jerzego Brzeczka przyniosła w mojej opinii pewne nadzieje, że jest jakiś pomysł na wygrzebanie się z tego bałaganu.

9            -2
~~~Janko Buszewski
kajus19
no to teraz sprawa jasna.Byłem troszkę zdziwiony Twoją uwagą,bo zazwyczaj unikam plotek i nie słucham niesprawdzonych "sensacji".Kwestia spuszyczenia klubu by przejąć grunty, jakoś dziwnie mi nie pasuje.Można Błaszczykowskiego lubić lub nie,ale nie pozwolę robić z niego świni bez honoru w dodatku wmawiać mu jeszcze złodziejskie intencje.

7            -2
~~~Nik
Spina o nic
Taka spina z d...y . Ani ta ankieta mądra ani aż taka straszna żeby taką burzę pismacką rozpętać

1            -3
~~~Borzygnie w
Nasze media
Myślicie, że jak mają wyglądać nasze "sociale" skoro u nas w biurze prasowym płacą może z 5 osobom, a tak to pełno studentów-praktykantów i stażystów, a Wisła za staże nie płaci? W 2022 r. nawet żeby tysiaka za staż nie dostać, to jest tragedia. Nikt się nie będzie starać, jedynie odfajkować i do widzenia. Dlatego potem mamy takie kompromitacje, za darmola kazali wrzucić to wrzucę, nawet jeśli uważam, że to jest totalnie żałosne. W końcu nikt głowy nie podłoży, bo nawet złamanego grosza nie dostaje

2            -2